PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد محصولات دارویی شرکت کوردون

bluetang
۱۳۹۳-۰۲-۲۸, 11:56
سلام اقای مرادی برای خرید دارو دچار ابهاماتی بودم که چند سوال رو برای من پیش اورده اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

1- pervent ich میخام بخرم از کجا بفهمم اصل هست ؟ چون شنیدم تقلبی زیاد هست و یا اینکه جدیدها رقیق تر از سری قبل هستند .چه جوری مطمئن باشم اصله و کارایی همون سری قدیمی ها رو داره ؟

2-من شب که پرونت ایک زدم دیگه از روز بعد دانه های سفیدک رو روی بدن ماهی هام مخصوصا جراح ها ندیدم و خیلی خوب بهم جواب داد.حالا ممکنه ich attak که قوی تره رو من بگیرم ولی به خاطر اینکه فرمولش متفاوت هست زمان بیشتری طول بکشه تا ماهی ها رو خوب کنه و مثل پرونت ایک سریع عمل نکنه ؟

3-اگر چندین دوره برای درمان از این دارو استفاده کنم ایا در دفعات چهارم یا پنجم باز هم مثل دفعه اول بهم جواب میده ؟ من شنیدم که هر دارویی زیاد استفاده بشه انگل ها بهش مقاوم میشن و دیگه مثل بار اول جواب نمیده مخصوصا داروی ریف سیف ضعیف مثل پرونت ایک .ایا این حرف صحت داره ؟

4- اگر دوز این دارو رو بیشتر از اون چیزی که ذکر شده استفاده کنیم مثلا بجای 5 میل 10 میل بزنیم تو اب ایا ماهی ها رو مسموم میکنه یا چون گیاهیه خطری نداره ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 00:53
سلام اقای مرادی برای خرید دارو دچار ابهاماتی بودم که چند سوال رو برای من پیش اورده اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

1- pervent ich میخام بخرم از کجا بفهمم اصل هست ؟ چون شنیدم تقلبی زیاد هست و یا اینکه جدیدها رقیق تر از سری قبل هستند .چه جوری مطمئن باشم اصله و کارایی همون سری قدیمی ها رو داره ؟

2-من شب که پرونت ایک زدم دیگه از روز بعد دانه های سفیدک رو روی بدن ماهی هام مخصوصا جراح ها ندیدم و خیلی خوب بهم جواب داد.حالا ممکنه ich attak که قوی تره رو من بگیرم ولی به خاطر اینکه فرمولش متفاوت هست زمان بیشتری طول بکشه تا ماهی ها رو خوب کنه و مثل پرونت ایک سریع عمل نکنه ؟

3-اگر چندین دوره برای درمان از این دارو استفاده کنم ایا در دفعات چهارم یا پنجم باز هم مثل دفعه اول بهم جواب میده ؟ من شنیدم که هر دارویی زیاد استفاده بشه انگل ها بهش مقاوم میشن و دیگه مثل بار اول جواب نمیده مخصوصا داروی ریف سیف ضعیف مثل پرونت ایک .ایا این حرف صحت داره ؟

4- اگر دوز این دارو رو بیشتر از اون چیزی که ذکر شده استفاده کنیم مثلا بجای 5 میل 10 میل بزنیم تو اب ایا ماهی ها رو مسموم میکنه یا چون گیاهیه خطری نداره ؟

سلام
1- نمی دونم این شایعات از کجا آب میخوره من که تا حالا تقلبیش رو ندیدم! شاید تو بعضی شهرستانها خود آکواریوم فروش ها از این کارها بکنن اما تو تهران و توی فروشگاه های معتبر من همچین چیزی ندیدم ! داروهای شرکت کوردون روی در قوطیشون یعنی زیر در یه برچسب سفید دارن که باید به قوطی چسبیده باشه به نحوی که اگه بطری رو با در باز خم کنی دارو نمیریزه

2- دارو 2- داروی ich attack برای درمان سفیدک بهتر از prevent ich هستش و می تونه زودتر موجب درمان ماهی ها بشه هر چند من خودم خیلی روی درمان بیماری این داروها حساب نمی کنم بیشتر پیشگیری می کنن تا درمان! البته اگر ماهی تو مراحل اول درگیر شدن با بیماری باشه موثرتر هستن
3- استفاده ی زیاد از دارو خودش برای ماهی ها استرس زا هستش و اصلاً توصیه نمیشه شما اگر نظر من رو می خواهید شرایط نگهداری ماهی ها رو به شرایط استاندارد نزدیک کنید دیگه اصلاً نیازی به استفاده از دارو نیست !
4- استفاده از این دارو تا دو برابر دز مشکلی رو ایجاد نمی کنه

bluetang
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 07:49
اقای مرادی

1- حالا اگه تاریخ انقضاش گذشته باشه نخرم ؟

2-اینم که انگل ها بعد از استفاده زیاد به اون دارو مقاوم میشن شایعس ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 23:11
اقای مرادی

1- حالا اگه تاریخ انقضاش گذشته باشه نخرم ؟

2-اینم که انگل ها بعد از استفاده زیاد به اون دارو مقاوم میشن شایعس ؟

1- به نظرتون اگر تاریخ انقضاش گذشته باشه باید بخرید؟؟!!
2- صحیح نیست

bluetang
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 07:56
1- به نظرتون اگر تاریخ انقضاش گذشته باشه باید بخرید؟؟!!

اخه روشون معمولا تاریخی ندیدم و از اونجایی که در بعضی جاها فروشندگان از قبلا این داروها رو دارن معمولا تاریخ گذشته هستن ولی خودشون میگن اگه تایخش بگذره هم مشکلی پیش نمیاد.

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 09:36
اخه روشون معمولا تاریخی ندیدم و از اونجایی که در بعضی جاها فروشندگان از قبلا این داروها رو دارن معمولا تاریخ گذشته هستن ولی خودشون میگن اگه تایخش بگذره هم مشکلی پیش نمیاد.

سلام داداش
خودت میگی فروشند.
اون که به ماهی تو و سیستم تو اهمیت نمیده
فقط میخواد جنسشو بفروشه
وگرنه که غذای فاسد ماهی رو می کشه،دارو که دیگه جای خود داره

bluetang
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 08:44
اقای مرادی داروی rid ich مس داره ؟ میشه ترکیباتش رو بگید ؟

2- عملکردش چه جوریه ؟ مثلا برای سفیدک بهتر از پانکتول و پاراگارده ؟

3-دوز مصرفی رید ایک رو لطفا بگید .

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۱۰, 22:39
اقای مرادی داروی rid ich مس داره ؟ میشه ترکیباتش رو بگید ؟

2- عملکردش چه جوریه ؟ مثلا برای سفیدک بهتر از پانکتول و پاراگارده ؟

3-دوز مصرفی رید ایک رو لطفا بگید .

سلام
1- این دارو مس نداره از فرمالدهید و مالاشیت گرین ساخته شده
2- عملکردش خوبه اما نمی تونم مقایسه اش کنم چون تستش نکردم
3- 5 میل به ازای 40 لیتر هر روز استفاده بشه
این هم لینکش
Rid Ich + | Kordon (http://www.kordon.com/kordon/products/chemical-preventatives-and-treatments-2/rid-ich)
موفق باشید