PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در خصوص خرید میکروسکوپ

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 09:53
سلام
فکر کنم این سوال من رو باید داداش علی جواب بده ولی هر کس دیگه ای هم جواب بده ممنون میشم.
خب تحقیقاتم داره وارد فاز آزمایشگاهی میشه و با توجه به اینکه در این موارد تجربه ندارم دوست دارم بقیه دوستان در این خصوص همکاری کنند با بنده.
قصد دارم یه میکرسکوپ بخرم تا بتونم تخم های ماهی،لاروهای ماهی،انگل ها،باکتری ها و قارچ ها رو بررسی کنم.
نحوه تاثیر دارو بر روی اونا و نحوه زیستشون.
یه مکرسکوپ میخوام که بتونم باهاش فیلمبرداری کنم و عکس هم بگیرم.
دکتر مومنی زوم 40x رو پیشنهاد کرد که البته فکر کنم ایشون دقیقا متوجه نشد بنده چی لازم دارم.
از طرفی میخوام فرق میکروسکوپ با تابش نور از زیر و از بالا رو بدونم.
منتظر کمک دوستان هستم.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:02
سلام
فکر کنم این سوال من رو باید داداش علی جواب بده ولی هر کس دیگه ای هم جواب بده ممنون میشم.
خب تحقیقاتم داره وارد فاز آزمایشگاهی میشه و با توجه به اینکه در این موارد تجربه ندارم دوست دارم بقیه دوستان در این خصوص همکاری کنند با بنده.
قصد دارم یه میکرسکوپ بخرم تا بتونم تخم های ماهی،لاروهای ماهی،انگل ها،باکتری ها و قارچ ها رو بررسی کنم.
نحوه تاثیر دارو بر روی اونا و نحوه زیستشون.
یه مکرسکوپ میخوام که بتونم باهاش فیلمبرداری کنم و عکس هم بگیرم.
دکتر مومنی زوم 40x رو پیشنهاد کرد که البته فکر کنم ایشون دقیقا متوجه نشد بنده چی لازم دارم.
از طرفی میخوام فرق میکروسکوپ با تابش نور از زیر و از بالا رو بدونم.
منتظر کمک دوستان هستم.
من خیلی وقت پیشها برای طرحی که داشتم و از ادامش منصرف شدم دنبال میکروسکوپ و ... بودم
برای هدفی که داری باید میکروسکوپ بیولوژی دوربین دار تهیه کنی که قابلیت اتصال به کامپیوتر رو هم از طریق پورت usb داره

دیگه قدرت بزرگنمایی هم بسته به جیب خودت هست قیمتهایی که نگاه میکردم از 350 هست تا 1070

نور پایین هم منظور ال ای دی هست که بالای لام قرار میگیره برای تابش و تنظیم نور که برای فیلمبرداری و عکاسی کاربرد زیادی داره
نور بالا فکر کنم دیگه خیلی قدیمی شده و در میکروسکوپهای نسل جدیداستفاده نمیشه

خریدی بده یه دور باهاش بزنیم ;)

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:15
من خیلی وقت پیشها برای طرحی که داشتم و از ادامش منصرف شدم دنبال میکروسکوپ و ... بودم
برای هدفی که داری باید میکروسکوپ بیولوژی دوربین دار تهیه کنی که قابلیت اتصال به کامپیوتر رو هم از طریق پورت usb داره

دیگه قدرت بزرگنمایی هم بسته به جیب خودت هست قیمتهایی که نگاه میکردم از 350 هست تا 1070

نور پایین هم منظور ال ای دی هست که بالای لام قرار میگیره برای تابش و تنظیم نور که برای فیلمبرداری و عکاسی کاربرد زیادی داره
نور بالا فکر کنم دیگه خیلی قدیمی شده و در میکروسکوپهای نسل جدیداستفاده نمیشه

خریدی بده یه دور باهاش بزنیم ;)

سلام
داداش دوری نیست،دیدیه!!!
به خاطر این به نوع نور علاقه مند شدم که تصاویر میکرسکوپی در برخی موارد دارای زمینه سیاه و در برخی موارد دارای زمینه سفید هست
فک کردم که به دلیل نوع نورپردازی باشه.
خب با توجه به جمیع جهات فکر میکنی چه زومی به دردم بخوره؟
نوع خاصی رو میتونی معرفی کنی حامد جان؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:29
من مدل xps-43 طرح جدید رو بهت پیشنهاد میکنم که بزرگنمایی 640 داره و ... بقیه مشخصات بالا که گفتم
لینک رو برات خصوصی میکنم

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:38
سلام
حامد جان میخوام کاری کنم که پس از مرگم هم باقی بمونه
بنا بر این نظرت در مورد مدل xsz-801bn چیه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:44
سلام
حامد جان میخوام کاری کنم که پس از مرگم هم باقی بمونه
بنا بر این نظرت در مورد مدل xsz-801bn چیه؟
دوربین نداره محسن جان
و قیمت بالاس به نظر من بخاطر دو چشمی بودن و قدرت بزرگنمایی فوق العاش هست

همون مدلی رو که بهت گفتم مد نظر خودم بود
حتی اگر اختلاف قیمتی کمتر از این بود و به 100-200 هم میرسید من باز همون مدلی که بهت گفتم رو انتخاب میکردم
چون قابلیت اتصال به کامپیوتر و ضبط تصاویر بیشتر بدرد میخوره تا بزرگنمایی حدود 2.5 برابر

شما همونی رو گه گفتم بردار
بقیش رو بریز به حساب من بابت مشاوره موثر فکر کن گرونی رو خرید
اینطوری بعد مرگ هم دعات میکنم و اثرش میمونه ;)

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:51
دوربین نداره محسن جان
و قیمت بالاش به نظر من بخاطر دو چشمی بودن و قدرت بزرگنمایی فوق العاش هست

همون مدلی رو که بهت گفتم مد نظر خودم بود
حتی اگر اختلاف قیمتی کمتر از این بود و به 100-200 هم میرسید من باز همون مدلی که بهت گفتم رو انتخاب میکردم
چون قابلیت اتصال به کامپیوتر و ضبط تصاویر بیشتر بدرد میخوره تا بزرگنمایی حدود 2.5 برابر

شما همونی رو گه گفتم بردار
بقیش رو بریز به حساب من بابت مشاوره موثر فکر کن گرونی رو خرید
اینطوری بعد مرگ هم دعات میکنم و اثرش میمونه ;)

حامد جان بیشتر به خاطر قدرت زومش بود
چون دقیقا نمیدونم با اون هدفی که دارم قدرت 640 برابر به دردم میخوره یا خیر؟
این علی بختیاری هم که همیشه اینجا بود،حالا که ما نیازش داریم مفقودالاثر شده:-w

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:54
من عملی کار نکردن در این زمینه اما فکر کنم جوابت رو بده

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 11:16
سلام بچه ها

ببخشید که دیر اومدم من....

البته منم در زمینه تجهیزات تجربه خاصی ندارم....میکروسکوپی که من باهاش کار میکردم توی ازمایشگاه و معمولا هم توی ازمایشگاه ها از همین نوع استفاده میشه میکروسکوپ دو چشمی هستش که بزرگنمایی های 10 و 40 و 100 رو داره البته یک عدسی چشمی هم هر میکروسکوپ داره که 10 برابر میکنه یعنی مثلا با عدسی 10 که تنظیم کنید جسم 100 برابر میشه 10 برابر با عدسی شیئی و 10 برابر هم با عدسی چشمی و به همین ترتیب با عدسی 40 شما جسم رو 400 برابر میبینید.....در بزرگنمایی 10 سلول ها در نمای کلی دیده میشن و تخم ماهی که به راحتی قابل مشاهدست اونم با جزئیات....بزرگنمایی 40 سلول با جزئیات دیده میشه و حتی اگر سلول رنگ شده باشه هستک ها هم دیده میشن و فکر میکنم در ریز شدن در اجزای تخم ماهی خیلی به دردت بخوره و گلبول های قرمز با قطر 7 میکرون به راحتی داخلشونم دیده میشه....عدسی 100 که خیلی قوی هستش و من برای تشخیص باکتری ها ازش استفاده میکردم و باید در استفاده از این عدسی روغن امرسیون هم روی لامل بریزین برای شکست نورش تا جسم زیر لامل دیده بشه.....

اون میکروسکوپهایی که از بالاش جای دوربین داره دیگه خیلی کلاسشون بالاست داداش ما توی دانشکده یه دونه بیشتر نداشتیم....من با همین میکروسکوپ های معمولی از باکتری ویبریو عامل وبا فیلم گرفتم که خیلی راحت قابل تشخیص بود....

به نظر من برای دیدن تخم ماهی و انگل عدسی 40 (400 برابر ) و برای دیدن باکتری ها عدسی 100 (1000 برابر ) راحت کارتو راه میندازه داداش....

بازم موردی بود من در حد توانم در خدمتم....

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 11:27
سلام علی جان
ممنون
میتونی نمونه ای با زوم 1000 برابر با قدرت فیلمبرداری بهم معرفی کنی؟
نظرت در ممورد اون لینکی که واست فرستادم چیه؟

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 11:50
محسن جان اگر میخوای یه چیزی در حد عالی بگیری که فیلمبرداری سر خودش باشه(نمیدونم دوربین رو خودشون هست یا نه.. ) مدل yj-2001 t به نظر من مدل خوب و عالی هستش و اگر هزینش برات مهمه به نظر من مدل xsz - 801 bn متونه کمارتو راه بندازه و به راحتی با دوربین گوشی و یا هر دوربین دیگه ای از جسم زیر میکروسکوپ عکس یا فیلم بگیری.....

این لینک رو ببین....من با دوربین گوشی 5610نوکیا که 3.2 بود این عکسا از سلول های ماهی رو گرفتم و اینجا هم قبلا گذاشتم.....این عکس ها با عدسی 40 (400 برابر هستش )...

تصاویر میکروسکوپی از اجزای ماهی (http://emruzi.com/showthread.php?t=1872)