PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در خصوص نحوه تشریح بدن ماهی

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 10:22
سلام
فکر کنم این سوال من رو باید داداش علی جواب بده ولی هر کس دیگه ای هم جواب بده ممنون میشم.
با توجه به اینکه در پاره ای از موارد نیاز به تشریح ماهی(البته پس از مرگ)وجود داره تا علت مرگ مشخص بشه و احیانا قسمتی از بافتی مثل کبد کشت داده بشه
میخوام بدونم یکی از دوستان ممیتونه من رو راهنمایی کنه برای نحوه تشریح کردن ماهی.

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۲-۳۰, 12:59
سلام محسن جان....

به این کار میگن پاتولوژی.....بدجور داری پا تو کفش ما میکنیاااا...در بیار اقا دربیار اون پاتو....:6:

برای این کار نیاز به دستگاه های زیادی هستش محسن جان.....اول بافت رو در چند ماده میخوابونن تا شرایط مورد نظر رو پیدا کنه بعد توی پارافین قالب میزننش و بعد هم با دستگاهی به اسم میکروتوم ورقه های خیلی نازکی از بافت تهییه میکنن و بعد اون رو روی لام قرار میدن و رنگ امیزی های مورد نیاز انجام میشه و بعد میشه زیر میکروسکوپ دیدش....اگر به یک پاتولوژیست که معمولا در همه ازمایشگاه ها هست مراجعه کنی میتونه این کارو برات انجام بده ولی هزینه های زیادی داره....

موفق باشی