PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ؛ یک ماده کبوتر با دو نر جفت رفته

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 15:16
با سلام خدمت دوستان عزیز
من دو جفت کبوتر دارم که یکی از ماده ها با هردو تا نر جفتگیری کرده..یعنی هر کدوم از نرها رو که باهاش تنهایی تو حیاط آزاد میکنم سوار ماده میشن
و هردوتا نر هم روش دعوا میکنن...مشکل از مادست یا اینکه مشکل چیز دیگه ایه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 15:20
با سلام خدمت دوستان عزیز
من دو جفت کبوتر دارم که یکی از ماده ها با هردو تا نر جفتگیری کرده..یعنی هر کدوم از نرها رو که باهاش تنهایی تو حیاط آزاد میکنم سوار ماده میشن
و هردوتا نر هم روش دعوا میکنن...مشکل از مادست یا اینکه مشکل چیز دیگه ایه؟

عنوان تاپیکتون رو اصلاح کردم که با نمایش در آخرین ارسالها منظور رو کامل برسونه

این ماده قبلا جوجه داده؟
کلا اگر سابقه ای ازش دارید بگید

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 15:22
ولله من تازه خریدمش و نمیدونم قبلا جوجه داده یا نه...یعنی هر دو جفت رو با هم خریدم....البته اینم بگم که هیچکدوم از وقتی خریدم جفت نبودن خودم جفتشون کردم...بعد دیدم یکی از اون ماده ها با هر دو نر جفتگیری میکنه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 15:40
ولله من تازه خریدمش و نمیدونم قبلا جوجه داده یا نه...یعنی هر دو جفت رو با هم خریدم....البته اینم بگم که هیچکدوم از وقتی خریدم جفت نبودن خودم جفتشون کردم...بعد دیدم یکی از اون ماده ها با هر دو نر جفتگیری میکنه
دو دلیل میتونه داشته باشه
آمادگی بیش از حد ماده و عجله برای تخم گذاری
یا نا بارور بودن ماده و تجربه قبلی که خودش داره ؛ به تغییر جفت عادت کرده

و از طرفی میتونه دال بر قوی تر بودن نر مقابل هم باشه

تنها راهش جدا کردن جفت برای مدتی و اینکه ببینید بالاخره ماده تخم میگذاره یا نه

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 15:50
مرسی از راهنماییتون...من فقط واسه زیبایی شون کفترارو نیگه میدارم و زیاد در موردشون نمیدونم...یه سوال دیگه اینکه...چجوری میتونن سن کفتر رو تخمین بزنن؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 15:54
مرسی از راهنماییتون...من فقط واسه زیبایی شون کفترارو نیگه میدارم و زیاد در موردشون نمیدونم...یه سوال دیگه اینکه...چجوری میتونن سن کفتر رو تخمین بزنن؟
تخمین سن کبوتر تجربی هست اما از روی ضخامت یا ظرافت نوک و یا پوست پا قابل تشخیصه
کبوتری که سن بالا داشته باشه پوست پاش حالت ضخیم و پینه بسته داره

حالا دوستان بسیار با تجربه تر از من در زمینه کبوتر در سایت هستند که حتما نظر خواهند داد

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 15:57
بله حامد جان درست گفتن
از روی ضمات پوست دور چشم در بعضی کفترا بعضی ها هم از روی ضخامت نوک و بینی . پا هم استفاده میشه در صورتی که نوک و بینی پوست زیادی نداشته باشه
شما زیاد نگران سن کبوترا نباش.
ببین شما توی یه قفس یا صندوق نر و ماده جفت رو بمدت 24 ساعت نگهدار و بعد ازادشون کن
ببین چطور پیش میره
اگه هم تونستی عکس بزار از هر دو جفت
موفق باشی

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 16:58
مرسی دوستان گلم بابت راهنمایی های ارزشمند شما...چجوری عکس بزارم؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

الان بیرونشون کردم...و دیدم که همون ماده که با دوتا نره جفتگیری میکرد الان دیگه بجز جفت اصلیش به اون نر دیگه محلی نمیزاره و ازش فرار میکنه

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 17:10
http://civn.comxa.com/up/6b6d2a114a96.jpg

این مال همون ماده بود که هوسش زیاد بود...اون نر هم جفت اصلیشه که الان با هم خیلی خوبن و ماده کاری با نر دیگه نداره

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 20:47
دوست عزیز داخل سایپ اپلود کنید
ممنون اگه از هر دو جفت بزارید از نمای یخورده دور تر میخوام نرارو مقایسه کنم
مرسی

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 21:08
این نر از اون یکی بزرگتره...و تا اونجایی که من میبینم مثل اینکه تجربشم از اون بیشتره...یه سوال دیگه؟؟؟ امروز بعد اینکه این عکس رو ازشون گرفتم ماده رو یکی از فامیلم به زور ازم خرید...میخواستم بدونم این نره با یه ماده دیگه زود جفت میشه یا به یاد ماده خودشه؟؟ مرسی آقا یحیی گل

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 21:16
این نر از اون یکی بزرگتره...و تا اونجایی که من میبینم مثل اینکه تجربشم از اون بیشتره...یه سوال دیگه؟؟؟ امروز بعد اینکه این عکس رو ازشون گرفتم ماده رو یکی از فامیلم به زور ازم خرید...میخواستم بدونم این نره با یه ماده دیگه زود جفت میشه یا به یاد ماده خودشه؟؟ مرسی آقا یحیی گل
خواهش میکنم
خوب پس مشکلتم حل شده
نه عزیزم بعد از 2 3 روز شاید کمتر هم جفت میخورن
ببین شما الان 2 تا نر داری و 1 ماده سعی کن یه ماده دیگه بگیری .
من خودم واسه جفت زدن نرو ماده رو توی یه صندوق چوبی در بسته به مدت 24 ساعت میندازم و مطمئنن توی این زمان جفت میشن اگر هم جفت نشدن بعد از یه استراحت چند ساعته باز میندازم تو صندوق و جفت میشن مطمئنن
شما زیاد نگران این نباش که ممکنه کبوتر دیگه ای این کارو انجام بده چون اگه نر نر باشه نمیزاره کسی دورو بر مادش بره
یه ماده بگیر بدون اینکه اون نر سمتش بره داخل صندوقی چیزی بندازشون فقط سعی کن اب واسشون بزاری توی صندوق دونه هم زیاد لازم نیست ولی تونستی بزار
بازم سوالی بود در خدمتم
موفق باشی

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 22:54
از این عکسها میشه فهمید که این نر...نره خوبیه؟؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

http://cviz.comule.com/up/d7970532bfa1.png
واقعا مرسی آقا یحیی زحمت کشیدین دوست من خیلی ممنون که راهنمایی میکنید

ببخشد تو سایت هر چقد سعی میکنم عکسامو آپلود کنم هی خطا میده

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 23:17
این نر کلاهی کبوتر خوب و یغوریه
ماده قبلی هم خیلی بیشتر بدردش میخورد تا این ماده خودش

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 23:50
ممنون استاد...راستش خودمم از اون ماده قبلی خیلی خوشم میومد ولی چیکار کنم...واسه پر دادن و هوا کردن نمیخوامشون...فقط واسه زیباییشون و تو حیاط بشینم و نیگاشون کنم

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 10:54
ممنون استاد...راستش خودمم از اون ماده قبلی خیلی خوشم میومد ولی چیکار کنم...واسه پر دادن و هوا کردن نمیخوامشون...فقط واسه زیباییشون و تو حیاط بشینم و نیگاشون کنم
خوش باشید با پرنده ها

از این نظر عرض کردم که نسل کله سبز ( که نر ژن غالبش رو داره ) توی ماده قبلی هم وجود داشت و اگر جوجه میدادن جوجه ها ترکیب رنگی بهتر و با شباهت بیشتر به پدر و مادر داشتن

lazar20
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 15:26
خیلی ممنون استاد...راستی وقتی من این نر رو خریدم بالهاش قیچی شده بود...این پرهایی که قیچی شدن دوباره رشد میکنن یا باید پرهای قیچی شده رو بکشیم تا دوباره دربیان؟؟
خیلی ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 15:50
خیلی ممنون استاد...راستی وقتی من این نر رو خریدم بالهاش قیچی شده بود...این پرهایی که قیچی شدن دوباره رشد میکنن یا باید پرهای قیچی شده رو بکشیم تا دوباره دربیان؟؟
خیلی ممنون
پرهای قیچی شده باید حتما کنده بشه تا دوباره رشد کنه

لطفا مسائلی که مربوط به عنوان این تاپیک نیست رو در جای خودش مطرح کنید