PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو درباره نگهداری و ساخت لانه مرغ و خروس

رسپینا
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 09:33
سلام
دوتا جوجه کوچیک و دوتا مرغ بزگ دارم
میخوام واسشون آشیونه درست کنم و محل نگهداری روی پشت بام هستش.میخوام آشیونه موندگار و مقاوم(از دست کلاغ و گربه)باشه و درباره هزینه مشکل زیادی ندارم بعدا چند تا دیگه مرغ و یه خروس هم اضافه کنم
ابعاد آشونه چه قدر باشه؟زیر قفس را چی بریزم بهتره؟واسه این که زیاد بو نده چیکار کنم؟
اگه هم عکس از لانه های خودتون بزارید ممنون میشم.

aligator
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 14:15
سلام
اول از همه محل پشت بامتون چجوریه؟ پشت بام مشترک و بدون حفاظ هست یا شخصی و محصور شده هست؟
(چون موجی از انتقادات رو از جانب همسایه ها به همراه میاره این کار شما...)
برای ساخت حدود سقف قیمت بگید چون ساخت قفس از حدود 200 تومن میشه به بالا...
ولی به نظرم ساخت قفس با اجر سفالی یا به خصوص بلوک های دیواری هم بسیار محکم و خوبه و هم یه عمر برای مرغهات موندگاره...
ولی در حدود 500 خرجت میشه...
اگه بخوای قفسی مثل قفس من رو که طرح هاش توی تاپیکم هست بسازی حدود200-300 بسته به چیزایی که میخوای بخری میشه...
کلأ یه سقف قیمت بگو و اینکه محل پشت بومتون محصوره با نه....

رسپینا
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 20:13
پشت بام شخصیه و از نظر همسایه هم راحتیم.فقط یه خونه نیمه ساز کنارون هست که پشت بامش با پشت بام ما یکی هست ولی فقط تا قسمت طاق ریزی جلو رفته و مشکلی نداره.در مورد هزینه هم باید بگم ادمی نیستم که خرج الکی بکنم از کمترین چیز ها بیشترین استفاده ها را میکنم.دستگاه جوش داریم و استفاده میکنم و اجر و همه چیز هم دم دست داریم و پیدا میشه.کف پشت بام سنگه و دیوار کشی ها تا 120 بالا اومده

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 20:46
پشت بام شخصیه و از نظر همسایه هم راحتیم.فقط یه خونه نیمه ساز کنارون هست که پشت بامش با پشت بام ما یکی هست ولی فقط تا قسمت طاق ریزی جلو رفته و مشکلی نداره.در مورد هزینه هم باید بگم ادمی نیستم که خرج الکی بکنم از کمترین چیز ها بیشترین استفاده ها را میکنم.دستگاه جوش داریم و استفاده میکنم و اجر و همه چیز هم دم دست داریم و پیدا میشه.کف پشت بام سنگه و دیوار کشی ها تا 120 بالا اومده
پشت بوم شما موقعیت خوبی داره
فقط یک نکته به نظرم رسید که گفتم حتما بگم

چون در جوارتون ساختمان سازی هست و از بغل میشه وارد پشت بوم منزل شما شد ( اینطور تصور کردم نمیدونم تا چه حد درست باشه ) یک مقدار مسائل امنیتی رو رعایت کنید که مشکلی خدایی نکرده پیش نیاد
آدمای بیکار زیادن که تا متوجه یک قفس یا سر و صدایی روی پشت بوم بشن برای دستبرد زدن بهش نقشه میکشن

aligator
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 21:00
پس خیلی خوبه
ارتفاع 120 خوبه ؛شما یه گوشه رو که از 2طرف دیوار داشته باشه رو برای کاهش هزینه هات انتخاب کن و دیوار چینی رو شروع کن،فقط برای هواکش روی یکی از دیوار ها که باد خور نباشه رو از ارتفاع80 به بالا یه پنجره مناسب تعبیه کن...
در مورد فضای مورد نیاز هم شما به صورت میانگین برای هر کدوم از مرغهات 1متر مربع رو در نظر بگیر،فضای کمتر هم میتونی در نظر بگیری ولی اگه قصد داری اصولی کار کرده باشی و در اینده مشکلاتت کمتر باشه این فضایی هست که مورد نیازشونه...
برای بستر هم پوشال چوب بری مناسب ترین بستر هست ،هم بوگیره ،هم نظافت راحتی داره،هم نرمه وهم توی فصل سرما توی گرمایشون کمکت میکنه...
در ورودی رو هم باید با قوطی و توری صنعتی درست کنی تا هم نور گیری داشته باشه و هم به تهویه کمک کنه؛برای زمستون هم به راحتی با پلاستیک موقع شب میتونی بپوشنی و مجددأ در طول روز بزاری هوا بخورن...
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 13:39
پس خیلی خوبه
ارتفاع 120 خوبه ؛شما یه گوشه رو که از 2طرف دیوار داشته باشه رو برای کاهش هزینه هات انتخاب کن و دیوار چینی رو شروع کن،فقط برای هواکش روی یکی از دیوار ها که باد خور نباشه رو از ارتفاع80 به بالا یه پنجره مناسب تعبیه کن...
در مورد فضای مورد نیاز هم شما به صورت میانگین برای هر کدوم از مرغهات 1متر مربع رو در نظر بگیر،فضای کمتر هم میتونی در نظر بگیری ولی اگه قصد داری اصولی کار کرده باشی و در اینده مشکلاتت کمتر باشه این فضایی هست که مورد نیازشونه...
برای بستر هم پوشال چوب بری مناسب ترین بستر هست ،هم بوگیره ،هم نظافت راحتی داره،هم نرمه وهم توی فصل سرما توی گرمایشون کمکت میکنه...
در ورودی رو هم باید با قوطی و توری صنعتی درست کنی تا هم نور گیری داشته باشه و هم به تهویه کمک کنه؛برای زمستون هم به راحتی با پلاستیک موقع شب میتونی بپوشنی و مجددأ در طول روز بزاری هوا بخورن...
موفق باشی

سلام علی اقا
بالاخره قفس را ساختم در ابعاد 1.60*1*1
ایشالا به یاری خدا یه تور هم دورش بکشم و اثباب کشی کنن!!
یه کارهای دیگه هم داره مثل گذاشتن تخته در کف قفس و پلاستیک کشی ریختن پوشال چوب و ...
یه سوال:نحوه غذا دادن و تمیز کردن قفس را توضییح میدی؟این جوجه ها دونه ها را خیلی پخش میکنن!!!!!!
جوجه ها هم حالشون خوبه و تازه رفتن که صداشون عوض بشه!!به نظرم هر دو مرغ باشن .
ممنونم

aligator
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 13:46
سلام
به سلامتی؛ منتظر دیدن عکسهاشون هم هستیم،در صورت تمایل براشون تاپیک باز کنید و معرفیشون کنید:101:

رسپینا
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 13:51
یه سوال:نحوه غذا دادن و تمیز کردن قفس را توضییح میدی؟این جوجه ها دونه ها را خیلی پخش میکنن!!!!!!

aligator
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 14:09

غذا باید همیشه در دسترسشون باشه،برای جلو گیری از پخش کردن دونه ها میتونید از جادونی های پره دار استفاده کنید.اینجوری فقط سرشون به غذا دسترسی داره و نمیتونند پخشش کنند...
موفق باشی

aligator
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 21:59
سلام علی اقا
بالاخره قفس را ساختم در ابعاد 1.60*1*1
ایشالا به یاری خدا یه تور هم دورش بکشم و اثباب کشی کنن!!
یه کارهای دیگه هم داره مثل گذاشتن تخته در کف قفس و پلاستیک کشی ریختن پوشال چوب و ...
جوجه ها هم حالشون خوبه و تازه رفتن که صداشون عوض بشه!!به نظرم هر دو مرغ باشن .
ممنونم
ظاهرأ پست رو بعد از ارسال ویرایش زد بودید که متوجه نشدم...

خب،اول از همه بگم تا حد ممکن از چوب استفاده نکنید.خود چوب میتونه یه محیط مناسب برای رشد قارچها،اختفای جرب و شپش و ... باشه...
اگه قفس رو بر مبنای ایده ای که بحث کرده بودیم ساختید که باید کفش سنگ باشه و نیازی به تخته گذاری نداره؛اگر هم طرح دیگه ای پیاده کردی با گذاشتن عکس توضیح بده تا بشه بهتر نظر داد...
در مورد نظافت اگه از پوشال استفاده کنید هیچ دشواری خاصی نداره! تمام کاری که میکنید این هست:
- جارو کردن پوشالهای قدیمی(در صورتی که سطح خیس باشه به کارتک یا خاک انداز هم نیاز هست ولی اگه خشک باشه نه! )
- خشک کردن طسح
- ریختن پودر سم ضد شپش یا ترکیب خاکستر و سم مورچه(در صورت نیاز در مورد نسبت ها بپرسید تا توضیح بدم ولی در کل توصیه نمیکنم)
- ریخت بستر پوشال جدید و پهن کردنش در کل محیط قفس

دیگه فکر نمیکنم از این راحت تر بشه نظافت کرد...

پلاستیک کشی هم اگه منظورتون برای دور قفس هست ،باید حتمأ جوری باشه که گردش هوا وجود داشته باشه و دچار پخ کردگی نشه؛مخصوصأ الان که در فصول گرم هستیم...

در مورد جادونی هم قبلأ گفتم،مجددأ تکرار میکنم: میتونید یا از جادونی های پره دار گالوانیزه که مناسب نگهداری خانگی هست استفاده کنید،یا اینکه از جادونی های اویز پلاستیکی مخزن دار مرغداری،در هر دو صوررت دسترسی پرنده ها به غذا محدود میشه به سرشون و میزان پخش کردن دونه ها به یزان قابل توجهی کاهش پیدا میکنه ...
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 00:08
ظاهرأ پست رو بعد از ارسال ویرایش زد بودید که متوجه نشدم...

خب،اول از همه بگم تا حد ممکن از چوب استفاده نکنید.خود چوب میتونه یه محیط مناسب برای رشد قارچها،اختفای جرب و شپش و ... باشه...
اگه قفس رو بر مبنای ایده ای که بحث کرده بودیم ساختید که باید کفش سنگ باشه و نیازی به تخته گذاری نداره؛اگر هم طرح دیگه ای پیاده کردی با گذاشتن عکس توضیح بده تا بشه بهتر نظر داد...
در مورد نظافت اگه از پوشال استفاده کنید هیچ دشواری خاصی نداره! تمام کاری که میکنید این هست:
- جارو کردن پوشالهای قدیمی(در صورتی که سطح خیس باشه به کارتک یا خاک انداز هم نیاز هست ولی اگه خشک باشه نه! )
- خشک کردن طسح
- ریختن پودر سم ضد شپش یا ترکیب خاکستر و سم مورچه(در صورت نیاز در مورد نسبت ها بپرسید تا توضیح بدم ولی در کل توصیه نمیکنم)
- ریخت بستر پوشال جدید و پهن کردنش در کل محیط قفس

دیگه فکر نمیکنم از این راحت تر بشه نظافت کرد...

پلاستیک کشی هم اگه منظورتون برای دور قفس هست ،باید حتمأ جوری باشه که گردش هوا وجود داشته باشه و دچار پخ کردگی نشه؛مخصوصأ الان که در فصول گرم هستیم...

در مورد جادونی هم قبلأ گفتم،مجددأ تکرار میکنم: میتونید یا از جادونی های پره دار گالوانیزه که مناسب نگهداری خانگی هست استفاده کنید،یا اینکه از جادونی های اویز پلاستیکی مخزن دار مرغداری،در هر دو صوررت دسترسی پرنده ها به غذا محدود میشه به سرشون و میزان پخش کردن دونه ها به یزان قابل توجهی کاهش پیدا میکنه ...
موفق باشی
قفس را کمی بلند تر از سطح زمین گرفتم که اب وارد نشه و کف قفس را چوب گذاشتم بعد میخوام روی چوب را فوم یا پلاستیک پهن کنم و روی ان پوشال را بریزم دور قفس را توری میکشم و اشیونه هم با mdf درست کردم واسه تخم گذاری.
متاسفانه دوربین در دسترس نیس که عکس بگیرم
چندتا سوال:چقدر پوشال بریزم؟تا چه ارتفاعی؟میشه از ورق گلوانیزه برای ابخوری استفاده کرد؟قفس نیاز به سم داره؟
ممنونم

aligator
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 00:58
قفس را کمی بلند تر از سطح زمین گرفتم که اب وارد نشه و کف قفس را چوب گذاشتم بعد میخوام روی چوب را فوم یا پلاستیک پهن کنم و روی ان پوشال را بریزم دور قفس را توری میکشم و اشیونه هم با mdf درست کردم واسه تخم گذاری.
متاسفانه دوربین در دسترس نیس که عکس بگیرم
چندتا سوال:چقدر پوشال بریزم؟تا چه ارتفاعی؟میشه از ورق گلوانیزه برای ابخوری استفاده کرد؟قفس نیاز به سم داره؟
ممنونم

چوب برای دراز مدت جالب نیست ؛بهتره به فکر راه حل جایگزین باشی یا اینکه فوق العاده به بحث نظافت اهمیت بدی وسهل انگاری نکنی ...

پوشال رو در حدی باید بریزی که به خوبی بسترت رو پوشش بده.در حد 4-3 سانت هم ارتفاعش باشه کافیه ...

سم رو حتمأ حتمأ از پودر ضد شپش زیر پوشال،و زیر پلاستیک روی چوب هات و توی درز بین چوب ها بپاش .هر موقع هم که نظافت انجام دادی و بستر رو عوض کردی مجددأ اول سم پاشی؛بعد قرار دادن بستر جدید...

در مورد ورق گالوانیزه هم شدنی هست ولی تا زمانی که زنگ نزده ... ،البته قدیمها ظروف اب خوری رو از جنس روی(روحی)برای مرغها میساختن. ولی در کل از نظر بهداشتی بهتره از ظروف پلاستیکی استفاده بشه...

موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۳-۰۶-۳۰, 22:24
سلام خدمت علی اقا و دوستان عزیز
واسه کف قفس از کاشی استفاده کردم ولی العان به نظرم مناسب نمیاد و میخوام اساسی درستش کنم میشه از ورق استفاده کنم؟کفش را چی بریزم که پخش نکنن؟پوشال را ریختم ولی خیلی پخش میکنن.راهنماییم کنید ممنون میشم.
العان تو قفس یه خروس و یه مرغ ساکن هستن اضافه کردن مرغ جدید به قفس روشی داره؟
با سپاس

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۳۰, 22:43
سلام خدمت علی اقا و دوستان عزیز
واسه کف قفس از کاشی استفاده کردم ولی العان به نظرم مناسب نمیاد و میخوام اساسی درستش کنم میشه از ورق استفاده کنم؟کفش را چی بریزم که پخش نکنن؟پوشال را ریختم ولی خیلی پخش میکنن.راهنماییم کنید ممنون میشم.
العان تو قفس یه خروس و یه مرغ ساکن هستن اضافه کردن مرغ جدید به قفس روشی داره؟
با سپاس
سلام
شما اول چنتا عکس از نماهای مختلف ونمای کل محیط قرار بده تا بشه بهتر نظر داد...

رسپینا
۱۳۹۳-۰۶-۳۰, 22:48
اخرش منا وادار کردید که برم دوربین بگیرما!!!!:)
باشه چشم ایشالا فردا

رسپینا
۱۳۹۳-۰۶-۳۱, 14:38
اینم از عکس قفس و مرغ و خروس
منتظر راهنماییتون هستم

http://upload7.ir/imgs/2014-09/87347768325734376806.jpghttp://upload7.ir/imgs/2014-09/67952603110283834407.jpghttp://upload7.ir/imgs/2014-09/40344512426927973484.jpg

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۳۱, 17:56
کلأ کاشیی که الان کار کردی خیلی خوبه و علاوه بر اون هم توی این اوضاع و احوال و نظافتی که شما داری کلأ ورق فلزی منتفیه ...
شما برای بستر یا باید پوشال بریزی یا خاک.هر دو رو هم به راحتی از قفس بیرون میریزن ... اول از همه قسمت پایین قفس رو با پلاستیک یا کارتن پلاست یا اضافات کاشی هایی که به دیوار چیدی یا چیزای دیگه بپوشون و بعد از اون هم اقدام کن به ریختن بستر.
مناسبترین انتخاب هم به نظرم پلاستیک پوش کردن کل قفسته با توجه به اینکه دیگه داریم میریم توی فصل سرما ...

رسپینا
۱۳۹۳-۰۶-۳۱, 22:03
ممنون
پس حتما زیر بنا را درست کنم و دور قفس را پلاستیک بکشم؟دور تا دور قفس را پلاستیک بکشم حالت خفگی ایجاد نمیشه؟.مشکلی داره اگه از پوشال و خاک استفاده نکنم؟فقط خود کاشی باشه؟؟
با این کار بازم نیاز به سم زدن قفس هست؟چه وقتی؟چه مقدار؟
بازم ممنونم

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۳۱, 22:28
فکر کنم قبلأ برات توضیح داده بودم! شما تمام قفس رو پلاستیک بگیر ولی در ورودی رو باید به صورتی پلاستیک بگیری که مثل پرده باشه!یعنی بتونی برای طول روز خیلی راحت پلاستیک در رو کنار بزنی و مجددأ شب اونو بپوشونی...

حتمأ یه بستر زیر پاشون بزار .وگرنه بعد از مدتی دچار مشکل میشن.
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۰۷-۰۱, 07:57
اقا یه سوال.من شنیدم امپراتورا تنها نژادین که مشکلی تو سرما و برف ندارند و ازین چیزا(فروما خارجی).خب...با این حساب نیازی ندارم کاری کنم برا مرغ و خروسم علی؟البته جا که گرم باشه خیلی خوبه ولی تو حیاط و باغچه محصور شده هست مرغ و خروسام+قسمتی از یه سمت ایوان.نظرت چیه؟:@i):

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۰۱, 14:48
لونه مرغات توی فضای خالی زیر ایوون خونه اهن واجریه؟ یا اینکه اصلأ لونه ندارن؟ تو هم عکس بزار ...
بقیه نژادای بزرگ جسه مرغها هم میتونن سرما رو تحمل کنند!!! ولی این به این معنا نیست که در سلامت کامل و بدون مشکل از سرما بگذرن!!!
حتمأ فکری به حال جاشون بکن ...

رسپینا
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 22:00
سلام ممنون از دوستان بابت راهنمایی و محبت هاشون
چند تا سوال دیگه:
چند روزیه این خروس ما مرغ بیچاره را خیلی اذیت میکنه خصوصا دم صبح؟!
اضافه کردن مرغ جدید به قفس روش خاصی داره؟
این مرغ ما کی تخم میکنه؟فکر کنم 8 ماهش باشه
ممنونم

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 23:12
سلام ممنون از دوستان بابت راهنمایی و محبت هاشون
چند تا سوال دیگه:
چند روزیه این خروس ما مرغ بیچاره را خیلی اذیت میکنه خصوصا دم صبح؟!
اضافه کردن مرغ جدید به قفس روش خاصی داره؟
این مرغ ما کی تخم میکنه؟فکر کنم 8 ماهش باشه
ممنونم
این برای سوال اولت ==> مشاوره برای اضافه کردن مرغ جدید به قفس (http://emruzi.com/showthread.php?t=2392)
در مورد تخم گذاری هم الان مرغت کامل بالغه! ولی ممکنه به خاطر سرمای هوا حتی تا عید هم تخم نگذاره...
شما کلسیم رو توی جیرش بگنجون و اطراف قفس رو بپوشون تا گرم بشه و مرغ بتونه برای تخم گذاری اماده بشه ...
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 23:23
لونه مرغات توی فضای خالی زیر ایوون خونه اهن واجریه؟ یا اینکه اصلأ لونه ندارن؟ تو هم عکس بزار ...
بقیه نژادای بزرگ جسه مرغها هم میتونن سرما رو تحمل کنند!!! ولی این به این معنا نیست که در سلامت کامل و بدون مشکل از سرما بگذرن!!!
حتمأ فکری به حال جاشون بکن ...

دو قسمته.یکی تو باغچه یکی رو ایوان سنگی و 1 اتاقک گچی که تو دل دیوار هست و دیده نمیشه تو تصویر.+1 تخت چوبی که روش میخوابند.ببخشید عکس الان دم دست نبود!
http://emruzi.com/up/do.php?img=10152 (http://emruzi.com/up/)
دور باغچه صندوق چیدم که نیاند بیرون خیلی و عصرا فقط خودشون میاند بیرون.چه کنمشون حالا عکی؟تو برف و بارون که میذارمشون زیر زمین حتما اما روزهای دیگه فصل سرما رو هم لازمه بذارم؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

اون تخته رو ببین عین همونه فقط خوابوندم رو پایه های چوبیش میخوابند شبا.یه فضای بزرگ 3*10 متری هست در کل.و روش هم شاخه درختان هست.

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 23:47
پس با این اوصاف بهتره بگیم جایی به اسم آشیانه براشون درست نکردی ...
اگه برات مقدوره یه قسمت کوچیک رو توی زیرزمین خونه محصور کن؛یه فضای کوچیک در حد 1*1 یا1*1.5 و شبا انتقالشون بده به زیر زمین.صبح هم ساعت 7 به بعد که افتاب شروع میکنه گرم کنه هوا رو بیارشون بیرون...
اگر هم مقدور نیست باید یه همچین فضایی رو براشون با چهار چوب فلزی یا چوبی پلاستیک بزنی و طول شب رو منتقلشون کنی به اونجا ...
همین که دما براشون یه خرده گرمتر بشه و مخصوصأ از بادهاو نسیم های سردی که شبها و اول صبحا به راه میوفته در امان باشن براشون کافیه...

rman
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 23:50
قبلا به خاطر اعتراض یکی از همسایه ها حاجی رو میبردم زیر زمین و صبح 8 ازادش میکردم...الانم مرغ و جوجه ها زیر زمینند.
مشکلی نداره زیر زمین.باشه ممنون علی جان:)

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

البته بگم این زیر زمین و تنهایی منجر به نفرین کردن همسایه شد! و نفرین خروسی همسایه ها رو جابجا کرد و الان در ارامش ساعت 4 و نیم ما رو بیدار میکنند حضرات از خواب!:Praying:

رسپینا
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 16:03
سلام خدمت دوستان عیدتون مبارک
ممنونم از علی اقا و بقیه دوستانی که به من کمک کردن
خانم مرغ ما هم خودکفا شد و 18 مهر تخم گذاشت.دوباره امروز رفتم سراغشون امروز هم تخم گذاشته بود.خیلی خوشحال شدم:101:
فقط نمیدونم چرا تو لونه تخم نیزاره!اصلا عادت ندارن برن تو لونه...همش میرن رو لونه میخوابند...چرا؟؟؟
راستی کی میتونم از این مرغ جوجه بکشم؟

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 16:31
خانم مرغ ما هم خودکفا شد و 18 مهر تخم گذاشت.دوباره امروز رفتم سراغشون امروز هم تخم گذاشته بود.خیلی خوشحال شدم:101:
فقط نمیدونم چرا تو لونه تخم نیزاره!اصلا عادت ندارن برن تو لونه...همش میرن رو لونه میخوابند...چرا؟؟؟

دوست عزیز اگه خروس دارید بزارید پیش هم خروسه باید عرضه داشته باشه جفتگیری کنه..اگه جفتگیری نکردئن عوضش کنید و بعد از اینکه جفتگیری کردن تخم هایی که مرغ جدیدا میزاره نطفه داره و بستگی به مرغ داره که چندتا میزاره بعد خودش کرچ میشه!!

رسپینا
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 17:12
ممنون
بله خروس دارم فعلا با عرض معذرت یک خروس و یک مرغ دارم.جفنگیری هم میکنه
همونطور که گفتم از 18 مهر تا امروز 2 تا تخم گذاشته.تخم ها را برداشتم!!!!تکلیف چیه؟

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 23:52
سلام
همونطور که محمد عزیز توضیح داد نمیشه در مورد کرچ شدن مرغتون نظری داد چون به عوامل زیادی بستگی داره و بین نژادهای مختلف هم متفاوته ...
ولی درمورد اینکه توی جای معین شده توسط شما برای تخم گذاری نمیره تخم بگذاره یعنی اینکه این محل مورد پسند مرغ نبوده ...
میتونید توی اون رو با قرار دادن بستر نرم کنید و با گذاشتن تخم مرغ مصنوعی داخلش مرغتون رو تشویق کنید به تخم گذاری در اون محل
موفق باشی

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 07:26
ممنون
بله خروس دارم فعلا با عرض معذرت یک خروس و یک مرغ دارم.جفنگیری هم میکنه
همونطور که گفتم از 18 مهر تا امروز 2 تا تخم گذاشته.تخم ها را برداشتم!!!!تکلیف چیه؟

برای مکان تخم گذاری آقا علی توضیح دادن..فقط یه نکته رو بگم اگه تخم ها رو میخوای جوجه کنی تو یخچال نباید بزاری یه جای گرم اگر هم مرغت دیدی حالا حالاها هنوز داره تخم میکنه(مثلا یه هفته گذشت) اون تخم ها رو باید هر چند روز بچرونی اما آروم که نطفه به سقف تخم نچسبه

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۰۷, 22:06
سلام خدمت دوستان داش علی
اقا ما یه فکری کردیم حیفمون اومد مرغ و خروس را بفروشیم فعلا نگهشون میداریم
دمای قفس تا چه دمای میتونه باشه
میشه العان مرغ بخریم؟؟

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۷, 22:36
سلام خدمت دوستان داش علی
اقا ما یه فکری کردیم حیفمون اومد مرغ و خروس را بفروشیم فعلا نگهشون میداریم
دمای قفس تا چه دمای میتونه باشه
میشه العان مرغ بخریم؟؟
سلام
بله ،هرموقع که دوست داشته باشید میشه مرغ جدید اضافه کرد ولی اگه مظمئنی که مرغ و خروست تخم میخورن مرغ جدید اضافه نکن.چون مرغ جدید رو هم تخم خور میکنن ...
دما رو هم هرچقدر بتونی بالاتر ببری و به 25درجه نزدیکتر کنی بهتره (البته بدون شوک دمایی!)
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۰۷, 22:50
سلام
بله ،هرموقع که دوست داشته باشید میشه مرغ جدید اضافه کرد ولی اگه مظمئنی که مرغ و خروست تخم میخورن مرغ جدید اضافه نکن.چون مرغ جدید رو هم تخم خور میکنن ...
دما رو هم هرچقدر بتونی بالاتر ببری و به 25درجه نزدیکتر کنی بهتره (البته بدون شوک دمایی!)
موفق باشی

تخم خوردنشو یه فکری براش میکنم.
ببخشیدا عصبانی نشید
تو دمای اصفهان یکمی سردتر از خود شهر همون پلاستیک کشی به نظرتون کافیه؟در ضمن تازگیا که دقت کردم افتاب خیلی کمی به قفس میتابه مشکلی که نداره واسه زمستون؟

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 16:09
تخم خوردنشو یه فکری براش میکنم.
ببخشیدا عصبانی نشید
تو دمای اصفهان یکمی سردتر از خود شهر همون پلاستیک کشی به نظرتون کافیه؟در ضمن تازگیا که دقت کردم افتاب خیلی کمی به قفس میتابه مشکلی که نداره واسه زمستون؟
اگه پلاستیک کشی بدون درز باشه مشکلی نداره،مرغها تا دمای نزدیک به صفر(بالای صفر) رو هم تحمل میکنند. قرار دادن بستر توی لونه هم خودش به گرم نگه داشتنشون کمک میکنه ...
روزها برای هواخوری و افتاب خوردن ازادشون کنید ...
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۰۹, 15:07
ممنون داداش
میخوام رو سقف را پلیت یا ایرانیت بندازم از نوع پلاستیکی رنگی مشکلی نداره؟

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۹, 15:18
خیر فایبر گلاس مشکی نیست
اگه براشون پلی کربنات بخری هزینت بیشتر میشه ولی به نظرم برای سقف خیلی بهتر عمل میکنه،رنگ بندی های مختلف هم داره ...
من از هر دو اسفاده کردم؛برای سقف و طبقه زدن پلی کربنات خیلی بهتر جواب میده،برای دیواره ها هم میشه از فایبر یا کارتن پلاست بسته به نیاز استفاده کنید
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۰۹, 15:27
خیر فایبر گلاس مشکی نیست
اگه براشون پلی کربنات بخری هزینت بیشتر میشه ولی به نظرم برای سقف خیلی بهتر عمل میکنه،رنگ بندی های مختلف هم داره ...
من از هر دو اسفاده کردم؛برای سقف و طبقه زدن پلی کربنات خیلی بهتر جواب میده،برای دیواره ها هم میشه از فایبر یا کارتن پلاست بسته به نیاز استفاده کنید
موفق باشی

به اب و افتاب مقاوم هستند؟

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۹, 15:30
به افتاب مقاوم هستند ولی هیچ کدوم بار کش نیستند!

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 12:55
سلام
امروز ایرانیت به ابعاد 3*2 گرفتم واسه سقف قفس جدیدم
ایشالا بعد از جابه جایی عکس کاملش را میزارم
فقط میشه به جای پوشال از خاک نرم استفاده کنم واسه کف قفس؟

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 13:18
سلام
امروز ایرانیت به ابعاد 3*2 گرفتم واسه سقف قفس جدیدم
ایشالا بعد از جابه جایی عکس کاملش را میزارم
فقط میشه به جای پوشال از خاک نرم استفاده کنم واسه کف قفس؟
بله میشه
ولی من به دلایلی که قبلأ بارها تکرار شده تو تاپیکای مختلف پیشنهاد نمیکنم ...
فکر نکن دردسر خاک کمتره

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 13:31
بله میشه
ولی من به دلایلی که قبلأ بارها تکرار شده تو تاپیکای مختلف پیشنهاد نمیکنم ...
فکر نکن دردسر خاک کمتره
پس همون پوشال چوب؟؟؟؟؟

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 18:34
حالا بالاخره یا پوشال میریزم یا کاه (ساقه گندم وبرنج)

این قفس قبلی و جایگاه قبلی هست

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142030094550525_Untitled3.png
اینجا مکانی که میخوام منتقل بدم

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420300871416755_Untitled2.png

این هم بهد از انتقال

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420300807772867_Untitled.png

سقفش هم در دست احداثه
میمونه یه لونه واسه خواب و تخم گذاری
ابخوری و دونخوری
و
ورود صابخونه!!

منتظر پیشنهادات هستم

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 21:02
عالیه
کار خیلی خوبی کردی ،لونه اصلیت رو بزار توی خود قفس باشه که راحت بتونی بپوشونیش در برابر سرما و ...
برای سقف هم حالا که قراره همچین جایی رو مسقف کنی از همون فایبر استفاده کن ولی باید جوری کار کنی که هم سقف رو به جایی پیچ کنی و اصطلاحأ مهارش کنی هم اینکه شیب داشته باشه سقفت؛شیبی متناسب با شیب اب بندی خود پشت بام وگرنه با اولین باد و باران به مشکل جدی میخوری ...
عکسهای پایان کار رو توی تاپیکت قرار بده
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 23:16
عالیه
کار خیلی خوبی کردی ،لونه اصلیت رو بزار توی خود قفس باشه که راحت بتونی بپوشونیش در برابر سرما و ...
برای سقف هم حالا که قراره همچین جایی رو مسقف کنی از همون فایبر استفاده کن ولی باید جوری کار کنی که هم سقف رو به جایی پیچ کنی و اصطلاحأ مهارش کنی هم اینکه شیب داشته باشه سقفت؛شیبی متناسب با شیب اب بندی خود پشت بام وگرنه با اولین باد و باران به مشکل جدی میخوری ...
عکسهای پایان کار رو توی تاپیکت قرار بده
موفق باشی
ممنون میخوام کل قفس را بپوشونم
برای سقف هم یه لبه از فایبر را میزارم لب دیوار و با سیمان محکم میکنم و اون لبه را هم میزارم رو قفس و پیچش میکنم
شیبشم میوفته رو شیب پشت بام.
چشم حتما
بازم ممنون

رسپینا
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 21:51
سلام خدمت دوستان اینم از نمای قفس
شرمنده دیر شد

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142368240630650_SAM_0669JPG.jpg

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 22:48
سلام خدمت دوستان اینم از نمای قفس
شرمنده دیر شد

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142368240630650_SAM_0669JPG.jpg

سلام دوست عزیز
البته با اجازه دوستان
اگه دوست داشتید میتونید از یک فن تهویه کوچک برای گردش داخل قفس فقط در فصل سرما استفاده کنید
چون یه نواخت بودن هوای داخل قفس خودش یه عامل بیماریه
سمت چپ چسبیده به دیوار نصب کنید

رسپینا
۱۳۹۳-۱۱-۲۶, 21:56
سلام دوست عزیز
البته با اجازه دوستان
اگه دوست داشتید میتونید از یک فن تهویه کوچک برای گردش داخل قفس فقط در فصل سرما استفاده کنید
چون یه نواخت بودن هوای داخل قفس خودش یه عامل بیماریه
سمت چپ چسبیده به دیوار نصب کنید

سلام العان که دیگه رو به گرمی باید یه فکری واسه خنک شدنشون بکنم
ایشالا برای سال بعد
ممنون سر زدید

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۶, 22:41
الان وضعیت چطوره
مرغات تخم میذارن
میانگین سنی چقده؟

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 01:11
بچه ها یه قفس 3 در 2 در 2 چقدر هزینش می شه برای ساخت؟با این ورق هایی هست که برای کتابخونه ها استفاده میکنند میشه ساخت یا استحکام نداره؟هزینشم بگید ممنون میشم.ببینم میتونم بسازم یا نه...

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 10:29
بچه ها یه قفس 3 در 2 در 2 چقدر هزینش می شه برای ساخت؟با این ورق هایی هست که برای کتابخونه ها استفاده میکنند میشه ساخت یا استحکام نداره؟هزینشم بگید ممنون میشم.ببینم میتونم بسازم یا نه...

به نظر من دوام نداره
اینی که میگی رو اگه بخوای توری هم بهش بزنی
باید با چوب روسی سخته بشه
اگر نظرت بود بگو قیمت هم بهت بگم

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 12:18
فلزیش چطور؟

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 16:29
چه ورقی ارمان جان؟
مسلمأ برای مرغ ساخت فلزی بهتر و مقاومتره.رشد قارچ هم روی چوب زیاده ...

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 17:14
چه ورقی ارمان جان؟
مسلمأ برای مرغ ساخت فلزی بهتر و مقاومتره.رشد قارچ هم روی چوب زیاده ...
همینا که تو پاپیکت خودت داری ازشون.عین نبشیه ولی سوراخ سوراخه.

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 17:28
خب اونا که نبشی قفسه بندیه!ورق نیست!!!
یعنی میخوای با اونا 4 چوبشو درست کنی؟

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 19:14
همین طوری پرسیدم.میخوام ببینم محکم هستند یا نه؟

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 20:54
همین طوری پرسیدم.میخوام ببینم محکم هستند یا نه؟

استحکامشون برای قفس خوبه؛ولی بار کش نیستا! صرفا قفس ...
از محاسن بزرگشم میشه قابلیت فرم دهی مجدد هست طبق گذشت زمان و تمایلات جدید...

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 21:00
استحکامشون برای قفس خوبه؛ولی بار کش نیستا! صرفا قفس ...
از محاسن بزرگشم میشه قابلیت فرم دهی مجدد هست طبق گذشت زمان و تمایلات جدید...
هم عجب.اقا به نظرت با چی بسازیم بهتره؟قوطی اهنی خوبه؟ یا هزینش زیاد میشه؟ابعدی که مد نظرمه 3-4 طول 2 عرض و 1.5-1 هم ارتفاعه.یه محاسبه هزینه میزنی ببینم چی کارش میشه کرد؟دمت گرم اقا.

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 21:52
ببین،تغییر حالت پذیریی که برات گفتم در این حده !
اون قفس با اون ابعاد الان رسیده به این ابعاد ! ;)

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424113237691652_00image-6067b2470d933f70efe1b5d4500f43e71873266e7dd7be761b afbd854d6a66a9-V.jpg

اگه بخوای با قوطی بسازی چیزی که همه انجام میدن ساخت یکدست با قوطی 2 هست که اونم با این ابعاد و اندازه زیاد جالب نیست از نظر من،با یه حادثه ساده هم تاب بر میداره و ... قوطی 2هم اگه از نوع سبک یا اصتلاحأ صنعتیش بگیری خیلی خوب جوش بر نمیداره
اگه هم بخوای چیز محکمی از اب در بیاد یا باید با 3 بسازی که خیلی هزینه بر میشه،یا اینکه مثل من ترکیبی از 2و3 که هم قابل تغییر سایز میشه و هم مناسبتر از نظر هزینه ...
با این سایز اگه قوطی نو 2و3 بخوای بگیری حدود 300 و خرده ای هزینت میشه،اگه بری اوراقی و دست دوم بگیری حدود200
اگه هم فقط قوطی 2 بگیری حدود 200
البته قیمت دقیق ندارم! یه خرده هم امکان داره گرونفروش باشم ;)
بعد دیگه میمونه یه مزد جوشکاری و برش که بستگی به انصاف طرف یا مهارت خودت داره و هزینه تور کشی و ... که دیگه اوناش بستگی به انتخاب خودت داره

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 22:01
خب توری چی بگیریم؟یه مدل توری دیدم خیلی فواصلش نزدیک به هم بود و انگا از ورق گالوانیزه میساختند.یه مدل هم همیناست که گذاشتی.هزنه ساخت چقدر میشه برای برش و جوش و ...؟

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 22:14
برای خرید تور یه بار دیگه هم بهت گفتم،اگه قفست همیشه بر باشه خواه ناخواه بعد از 5-6 سال مجبوری عوض کنی تور ها رو ،حالا هرچی میخواد باشه ...
هزینه ساخت هم بستگی داره چجوری با طرف توافق کنی دیگه؛ جوشکارا مزدشون رو بر اساس کیلو گرم اهنت محاسبه میکنند و انصاف خودشون ...
باید بری از اهل فنش بپرسی بقیش رو

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۳۰, 15:12
ببین،تغییر حالت پذیریی که برات گفتم در این حده !
اون قفس با اون ابعاد الان رسیده به این ابعاد ! ;)

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424113237691652_00image-6067b2470d933f70efe1b5d4500f43e71873266e7dd7be761b afbd854d6a66a9-V.jpg

اگه بخوای با قوطی بسازی چیزی که همه انجام میدن ساخت یکدست با قوطی 2 هست که اونم با این ابعاد و اندازه زیاد جالب نیست از نظر من،با یه حادثه ساده هم تاب بر میداره و ... قوطی 2هم اگه از نوع سبک یا اصتلاحأ صنعتیش بگیری خیلی خوب جوش بر نمیداره
اگه هم بخوای چیز محکمی از اب در بیاد یا باید با 3 بسازی که خیلی هزینه بر میشه،یا اینکه مثل من ترکیبی از 2و3 که هم قابل تغییر سایز میشه و هم مناسبتر از نظر هزینه ...
با این سایز اگه قوطی نو 2و3 بخوای بگیری حدود 300 و خرده ای هزینت میشه،اگه بری اوراقی و دست دوم بگیری حدود200
اگه هم فقط قوطی 2 بگیری حدود 200
البته قیمت دقیق ندارم! یه خرده هم امکان داره گرونفروش باشم ;)
بعد دیگه میمونه یه مزد جوشکاری و برش که بستگی به انصاف طرف یا مهارت خودت داره و هزینه تور کشی و ... که دیگه اوناش بستگی به انتخاب خودت داره
خیلی زیباست علی اق
خدایی برام جالب بود

rman
۱۳۹۳-۱۱-۳۰, 16:36
اقا عزم جزمه.450 گذاشتم کنار برای لونه.
خب سایزی که مخوام اینه 4*2*2 متر.فلزی.
نقشهای که دارم این طوریاست.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424354551266041_0cage.pngبه نظرتون خوبه؟
دل میگیره تو همچین قفسایی نگه دارم مرغا رو

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142435467975967_0ddfddfd.jpg

گوشه هایی که لوزی مشخص کردم تو طرح برای محل احتمالی دیوار کذابه اگه خواستم جفتا رو از هم جدا کنم.یا مثلا جوجه اوردم.
نظرتون چیه؟اون میله وسطم برا نشستنه.از زمین هم ارتفاع بدیم مدفوعشون بریزه پایین.به نظرتون اشکالات کجاست؟

rman
۱۳۹۳-۱۱-۳۰, 17:38
اقا عزم جزمه.450 گذاشتم کنار برای لونه.
خب سایزی که مخوام اینه 4*2*2 متر.فلزی.
نقشهای که دارم این طوریاست.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424354551266041_0cage.pngبه نظرتون خوبه؟
دل میگیره تو همچین قفسایی نگه دارم مرغا رو

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142435467975967_0ddfddfd.jpg

گوشه هایی که لوزی مشخص کردم تو طرح برای محل احتمالی دیوار کذابه اگه خواستم جفتا رو از هم جدا کنم.یا مثلا جوجه اوردم.
نظرتون چیه؟اون میله وسطم برا نشستنه.از زمین هم ارتفاع بدیم مدفوعشون بریزه پایین.به نظرتون اشکالات کجاست؟
اقا الان یه صحبتی کردیم با یه دوستی پیشنهاد داد ابعدو برای جابجایی راحت تر 2*1.5*1.5 و دو قفس بسازیم.حالا بشه این دو رو با هم یکی کرد و به هم وصل کرد قضیش جداست.فککنم منطقی تر هم باشه.
کفشو گفت ازین توری نونوایی باذار که وزنشونو تحمل کنه و مدفوع بریزه پایین.پوشال هم نمیخواد.(عکس قفسی ک گذاشتم ساخت خودشه).
حالا محاسبه کردیم 40 تا آهن بخواد و 40 متر هم توری.
آهنو گفت از تیری 12 تومن هست تا 22 تومن.تیر 4 متری منظور بود فک کنم.گفت ازونا که متری 15-18 هست گزینه خوبیه برای این ابعاد 2 متری.
توری هم از متری 1200 تا 12000 تومن پیشنهاد داشت که گفت توری مرغ ریزی ها که متری 5 تومنه خوبه.
خود طرف آهن فروش نبود و کارش ازاده ولی گفت سر کفتر بازی قفس زیاد میسازم برای دیگران.گفت میتونی خودت بخری وسایل رو من فقط میسازم برات.
خلاصه سرتونو در نیارم.600 فاکتور زد.با هزینه 100 تومن دستمزد برای هر قفس.
به نظرتون چه مشکلاتی هست تو طرح؟چه کنیم/؟

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۳۰, 18:41
این طرح خیلی به مشکل برمیخوره ارمان جان
الان با گوشی نمیشه زیاد تایپ کرد،اخر شب با سیستم برات توضیح میدم
ولی اجالتا اگه قرار باشه زیر پاشون تور باشه اولا مشکل مفاصل کف پا پیدا میکنن با این وزنشون؛ثانیا اصلا دیگه چیزی به اسم پرپا توی مرغات نمیمونه و همش خرد و کنده میشه و خونریزی پیدا میکنه
این از طرح تور کف...
پایه زیر هم برای قفس مرغ پیشنهاد نمیکنم و بهتره حذف بشه...
اون قوطیی هم که قیمت داده همین قوطی 2 هاست که قبلا گفتم...

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 00:18
خب
ارمان جان پست ها و عکس هات رو الان دقیق دیدم. این نظر منه و خودت مختاری ولی به هر حال چیزی که فکر کنم کمکت کنه اینهاست :
- در مورد پایه زیر قفس: این چیزی هست که برای قفس های کبوتر باب شده و میسازن،مشکلی هم پیش نمیاره برای قفس کبوتر چون کبوتر اون ریخت و پاشی رو که مرغ داره رو نداره و عمومأ ساکن ساعتی قفس هستند و طول روز رو از قفس بیرونن.ولی مرغ چون زیاد دست و پا میزنه و قراره توی قفس بمونه فقط و فقط این فاصله کف قفس تا زمین میشه اشغالدونی قفسش و منبع الودگی ... از طرف دیگه هم به نسبت رطوبتی که قفس مرغ داره اگه شما پایه بزنی باید براش کفی فلزی یا چوبی بزاری که این رطوبت بالا سریعأ اون کفی رو از بین میبره و به مشکل میخوری
پس از فکر پایه و کفی باید بیرون بیای؛قفست رو روی سطح زمین و جایی که شیب بندی مناسب داشته باشه بنا کن،خیلی از این دردسرا و هزینه های اضافیت هم کم میشه
- اون قفسی هم که عکسشو گذاشتی و میگی دوستش نداری اصلأ یه قفس تجاریه نه نگهداری خونگی . پس اصلأ ازش الگو برداری نکن

- طول 4 متر هم برای قفست زیاده؛اگه بخوای با این طول بسازی باید وسط شاخه ها (فاصله 2 متری) ستون جوش بدی که با فشار وزن و انبساط و انقباضی که برای فلز پیش میاد تاب بر نداره ...

در مورد توری کف هم که تو پست قبلی گفتم ...
در هر حال اینا نظر شخصی من بود،شما خودت صاحب اختیاری
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 05:50
راست میگید علی اقا!!:Thinking:
آره 4 متر به نظرم خیلی زیاد میزنه.پایه بی پایه.چشم.خب با این حساب کفی رو چه بزنیم؟بعد این میله وسط برای استراحت پرنده ها چطور؟ایده اش خوبه ؟یا لازم ندارند؟چون میبیم همش رو میله و تاقچه مانند دوست دارند بخوابند در نظر گرفتم.

بامشاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 08:45
سلام ارمان جان
گفتنی هارو علی اقای بزرگوار گفتن
اون میله وسط بنظرم مناسب نیست.
چون که مرغ ها بیشتر تمایل دارن روی زمین یا جای مسطح بشینن تا جایی که انگشتاشونو دور یه میله مث کبوتر نگهدارن
شما نمیتونی هیچ اطمینانی بدی که مرغا حتما میرن رو میله وا میستن.بنظر من بجای میله ی وسط یه تخته با عرض حدودی در حدی که پای مرغ روش بمونه بزار.
نمیدونم چجوری بگم ولی این طرحی که شما داری خیلی خوبه و خلاقانه ولی تمیز کردنش خیلی سخته.
این طرحی که شما داری رو نمیشه واسه مرغ استفاده کرد......بیشتر برای پرنده هایی مث بلدرچین ،کبوتر و شایدم نژاد های کوچیکتری از مرغ ها مث نژ اد لهستانی ها که علاقه ی زیادی به بلندی دارن استفاده میشن.
بازم به قول علی اقا شما خودت صاحب اختیاری:wink:
خوش باشی

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 12:29
بادمشاد جان اخه الان رو همچین میله چوبی گه گداری میشنند.اما برای خواب همیشه روی یه تاقچه مانند میرن و میخوابند.ابدا رو زمین نیستند!فرض کن این خروسا با این هیبتشون میپرند مثل قناری رو لبه چوبی شبا رو و پیش عیا میخوابند!کلا خروسا و مرغام به ارتفاع حین خواب علاقه دارند.
اما باشه میله وسط رو بر میداریم و تهش یه تاقچه درست میکنیم.تمیز کردندش سخته.
اقا ایده رو این طوریش کردم:
ابعاد 2*1.5*1.2 باشه.میله وسط برداشته بشه.
2 تا قفس میسازم با این ابعاد.
حساب کردم برای هر قفس 14.4 متر توری شد و 22.8متر اهن.رو هم 28.28 متر توری و 45.6 مترآهن.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424425207361226_0cage.pngولی یه مسله ای.اقا ما چه کنیم مجبور نباشیم هی مدفوع ها رو از کف جمع کنیم؟میشه کفیش رو یه طورایی متحرک ساخت که بشه مثل ورق کشید بیروت هر وقت کثیف شد و شست و بعدش کذاشت سر جاش؟میدونید چیه منظورم؟:128:

خب ایده کشویی بودن هم اینه:
http://www.emruzi.com/upc.php?file=142442610087299_0cage.pngمیگم کفش رو اینطوری طراحی کنیم.حالا الزاما پایه هم نداشته باشه طوری نیسا اما دوست ندارم مدفوع ها کف قفس باشه که مجور بشم برم تو.
اگه تایید شد طرح بگید جنس کفیو چی بزنم خیلی هزینه نندازیم بالا.:Broken heart:

بعدش مهم ترین قستمت جنس توریه...
چی بزنیم هم خوب باشه هم گرون در نیاد...توری مرغی متری 1200 تا تور خارجی 12000 تومن...

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 16:52
برای میل دیگه باید یه تیکه از تیر های چوبی یا یه تخته ضخیم تهیه کنی و یند کنی...
طرح کف متحرک رو دقیقأ متوجه نمیشم چرا میخوای هزینه اضافی کنی؟ به نظرت اگه بخوای کف متحرک بسازی و بکشیش بیرون برای نظافت ، دردسرش چقدر کمتر میشه؟
همچین سینی بزرگی باید از جنسی باشه که هم خیلی محکم باشه،هم سبک(چون اگه ورق اهنی بزنی هم گرونه و هم برای بیرون کشیدن نیاز به 2یا چند نفره ...) هم اینکه در برابر رطوبت مقاوم باشه! من همچین جنسی رو حضور ذهن ندارم!
باز باید برای سینی کف با این اوصاف یه جورایی چهار چوب فیکس بسازی که فضولات از بین درز هاش بیرون نریزه ...
در هر حال هزینه این طرح سینی کف هزینه بر خواهد بود

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 18:26
برای میل دیگه باید یه تیکه از تیر های چوبی یا یه تخته ضخیم تهیه کنی و یند کنی...
طرح کف متحرک رو دقیقأ متوجه نمیشم چرا میخوای هزینه اضافی کنی؟ به نظرت اگه بخوای کف متحرک بسازی و بکشیش بیرون برای نظافت ، دردسرش چقدر کمتر میشه؟
همچین سینی بزرگی باید از جنسی باشه که هم خیلی محکم باشه،هم سبک(چون اگه ورق اهنی بزنی هم گرونه و هم برای بیرون کشیدن نیاز به 2یا چند نفره ...) هم اینکه در برابر رطوبت مقاوم باشه! من همچین جنسی رو حضور ذهن ندارم!
باز باید برای سینی کف با این اوصاف یه جورایی چهار چوب فیکس بسازی که فضولات از بین درز هاش بیرون نریزه ...
در هر حال هزینه این طرح سینی کف هزینه بر خواهد بود
ورق گالوان چطوره؟یا این ورقا که باش دیوار کاذب و سقف کاذب میسازند؟
خود طرح چطو بود علی؟

بامشاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 19:27
ارمان حالا که میخوای اینطوری کنی،
بنظرم قسمت پایین قفس رو جوری درست کن که به اندازه 10 سانت از کف یه در باشه که به بالا یا پایین باز شه.
بجای اینکه ورق یا چیزی رو دربیاری بشوری داخلش خاک اره بریزی و اونو خارج کنی و عوضش کنی
به این هم فکر کن.

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 19:36
بنظرم قسمت پایین قفس رو جوری درست کن که به اندازه 10 سانت از کف یه در باشه که به بالا یا پایین باز شه.
بجای اینکه ورق یا چیزی رو دربیاری بشوری داخلش خاک اره بریزی و اونو خارج کنی و عوضش کنی
به این هم فکر کن.
نفهمیدم!
رسم تصویر لطفا!:torn:

بامشاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 19:49
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424452684123590_Untitled.png

این دره که قرمزش کردم رو به بیرون باز میشه
میتونی با جاروبی چیزی خاک اره های کثیفو خارج کنی جدید جایگزین کنی

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 20:11
ورق گالوان چطوره؟یا این ورقا که باش دیوار کاذب و سقف کاذب میسازند؟
خود طرح چطو بود علی؟
خب ورق گالوانیزه هم باید زخیم بگیری که گرون میشه؛از طرفی هم با این ابعاد برای نظافت نیاز به یه همکار پیدا میکنی

محمد جان با این اوصاف شما دیواره ها رو مد نظر نداری؟
مثلأ اگه تو زمستون که هم تور و هم به فرض پلاستیک کشی شده دیواره ها این فضولات رو چجوری باید تخلیه کنه؟

بامشاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 20:44
محمد جان با این اوصاف شما دیواره ها رو مد نظر نداری؟
مثلأ اگه تو زمستون که هم تور و هم به فرض پلاستیک کشی شده دیواره ها این فضولات رو چجوری باید تخلیه کنه؟
سلام علی اقا عزیز
خب این در فقط قراره در یک طرف وجود داشته باشه!!!!!
طبیعتا میشه اون قسمت رو با نایلون نپوشوند تا جایی که بشه بازش کرد.
شایدم من منظور شمارو متوجه نشدم و حق با شماست

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 20:56
فکرت جالبه
ولی وقتی قفس محصور میشه برای نگهداری دیگه باید یکدست باشه وگرنه از توش فرار میکنن ...

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 21:09
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424452684123590_Untitled.png

به این هم فکر کن.
یعنی میفرمایید که پایینه مثل یه کشویی بالا میره و بعددش میریم تو قفس و همه چیو از کف جارو میکنیم از راه دریچه بیرون درسته؟...خوشم اومد ایده خوبی بود
علی نقدی چیزی؟

رسپینا
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 21:41
سلام
با اجازه
این قفس منه که به کمک علی اقا درست شد
این مستطیل سبزه یه توری بود که یه جورایی به قفس خوروندمش
اون طرفش هم ماله قفس قبلی هس
کلا این قفس جدیده 80 تومن شد

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424459081972523_SAM_0669JPG.jpg

شما هم یه گوشه ار حیاط خونه که دو طرف دیوار داره را انتخاب کن هم هزینه هات کمتر میشه هم محکم تره
بعد دو تا چار چوب به ابعادی که دوست داری درت کن اگه هم ابعادش بزرگ بود یه ستون وسطشون بزار
در مرحله بعد میتونی دور چارچوبا تور بکشی میتونی هم ورق بزاری
من تور کشیدم فعلا
از همه مهم تر چون کف پشت بام سنگ بود فقط پوشال چوب را ریختم کف قفس 10 روز یکبار هم یکم از رو پوشال ها که کثیف شده را بر میدارم و دوباره پوشال تمیز میرزم
شما هم حتما کف حیاط خونتون موزایک هست پوشال را بریز رو موزایم ها هیچ مشکلی هم پیش نمیاد دیگه نیازی به این هزینه های اضافی نداری
شیب سقف قفس هم مهمه باید با شیب حیاط یکی باشه که اذیت نشی میتونی از همین ورق های که من استفاده کردم بزاری و با پیچ ببندیش.
شرمنده پر حرفی کردم
این از پیشنهاد من حالا خود دانی
خوش باشی

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 22:00
مجتبی خرابمون کردی حاجی اصلا:95:
اره یه گوشه دیوار هست که رو ایوان دوره و در انتها به باغچه هم میرسه.پس قفس رو کامل نسازیم درسته؟اون سقفه جنسش چیه چقدر هزینه شد برای سقفه؟

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 07:49
مجتبی خرابمون کردی حاجی اصلا:95:
اره یه گوشه دیوار هست که رو ایوان دوره و در انتها به باغچه هم میرسه.پس قفس رو کامل نسازیم درسته؟اون سقفه جنسش چیه چقدر هزینه شد برای سقفه؟

ارمان جان شما کلا سطح توقعاتت چقدره؟ واضح توضیح بده
چه انتظاراتی داری از قفست؟چون اینجور که پیداست اصلا هدف خاصی نداری ...
از محل احداث قفس عکس بزار تا ببینیم چیکار میشه کرد

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 08:42
ارمان جان شما کلا سطح توقعاتت چقدره؟ واضح توضیح بده
چه انتظاراتی داری از قفست؟چون اینجور که پیداست اصلا هدف خاصی نداری ...
از محل احداث قفس عکس بزار تا ببینیم چیکار میشه کرد
سطح انتظارات اینه که حتتتی الامکان تمیزکاریش خیلی اسان باشه.هزینه ها هم تا 500 تومن حداکثره.

بعدش اینکه برای مرغ و خروس ها هم راحت باشه.2 قفس میخوام چون نمیخوام نژادا مخلوط بشه.سیلورا با هم گلدنا با هم.
حالا 2 قفس باشه یا 2 تا رو جدا بسازیم یکیش یکنیم با دیوار/توری جدا کنیم .

در مورد دیوار خلفی که بچه ها گفتند از دیوار حیاط استفاده کنیم فقط در مورد توریش تصمیم گیری میکنم.چون هزینه توریم یکم بالا میزنه.....سر همین ممکنه از دیوار محل کنونی استفاده کنم.
اینم عکس محل هایی که داریم برای این فضای متری تقریبا.ببخشید خرابه!

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424498977605556_0210220154059.jpghtt p://www.emruzi.com/upc.php?file=142449897757627_1210220154060.jpg

ببخشید واقعا کثیفه لونه تو این عکس!
خب این جاها جای این تختا که گذاشتم و این پارچه و ...
توری هزینه اصلیه...نمیدونم چه کنم...توری مرغی 1200 بگیرم میشه حدود 90 تومن.توری 5 تومنی بگیرم میشه250 حدودا.

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 14:16
خب من الان بازار بودم.توری مرغی گالوانیزه 54 مترشو 64 تومن میدادند.دیدم توری بدی نبود.یه مدل هم توری بود که مال کاسکو بود 14000 تومن.به کار ما نمیمد.
برای کفی یه ورق گالوانیزه هایی رو دیدم مثل ابکش بودند با سوراخای 1 میلی متری تا 5 میلیمتری.محکم و کلفت بودند.ورق 2 در 1 متری 58 تومن بود.البته تا 200 هم قیمت داشت به کار ما نمیامد!ورق های محکم و ضد زنگی بودند.فک کنم ایده اله برای کف.ولی عرضشون 1 متریه در حالی که عرض مورد نظر من 1.5 متره.با این اوصاف هزنه ها این شد:
حداقل 3 ورق گالوانیزه 2 در 1 متری:180 تومن.
50 متر توری:65 تومن.
40 متر آهن تقریبا:150 تومن.
به نظرتون ورق کفی رو بندازم یا همون روش شال و پوشال را پیشه کنیم؟

رسپینا
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 18:16
داداش من دلیل اینکه شما میخواید کف قفستونا ورق بزارید را نمیفهمم؟؟؟؟

بامشاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 19:13
داداش من دلیل اینکه شما میخواید کف قفستونا ورق بزارید را نمیفهمم؟؟؟؟
مجتبی جان ایشون برای راحتی تمیز کردن قص این کارو دارن
.
..
درست متوجه شدی ارمان جان منظورم همون بود که گفتی
در هم بصورت لولا دار به بالا باز میشه

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 19:55
اخه سوراخ 5/ سانتی به چه درد نظافت شما میخوره؟این سوراخه به جای اینکه کاری رو از روی دستت برداره یه کاری رو هم اضافه میکنه ... ،کلأ از فکر کفی برای قفست بیا بیرون.توی این فضا شما هیچ نیازی به کفی نداری
برای ساخت یه قفس خوب اون عکس اولی بهترین جا رو داره،دو طرف دیوار اماده داره،بادخور هم نیست و عالیه.برو از همون نبشی قفسه بندیا بگیر و به جای توری هم فایبر گلاس بگیر که بهترین جنسش هرمتر مربعیش 14 تومن در میاد
این از بهترین حالتاشه و تقریبأ برای 2 تا قفس 2*2*2 هزینت میشه 150 نبشی و 290 فایبر
یا اینکه با قوطی فقط 2تا نیم اسکلت بسازی و با دیوار فیکسشون کنی که اینجوری هزینه خرید اهن الاتت هم نصف میشه...
یا اینکه اگه برات مقدوره دست به ساخت بشی و یه دور چینی بلوکی و سقف کاذب داشته باشی که دیگه عمریه ای میشه ...
هزینه هر 3 طرح هم زیر 500 در میاد

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 20:56
اخه سوراخ 5/ سانتی به چه درد نظافت شما میخوره؟این سوراخه به جای اینکه کاری رو از روی دستت برداره یه کاری رو هم اضافه میکنه ... ،کلأ از فکر کفی برای قفست بیا بیرون.توی این فضا شما هیچ نیازی به کفی نداری
برای ساخت یه قفس خوب اون عکس اولی بهترین جا رو داره،دو طرف دیوار اماده داره،بادخور هم نیست و عالیه.برو از همون نبشی قفسه بندیا بگیر و به جای توری هم فایبر گلاس بگیر که بهترین جنسش هرمتر مربعیش 14 تومن در میاد
این از بهترین حالتاشه و تقریبأ برای 2 تا قفس 2*2*2 هزینت میشه 150 نبشی و 290 فایبر
یا اینکه با قوطی فقط 2تا نیم اسکلت بسازی و با دیوار فیکسشون کنی که اینجوری هزینه خرید اهن الاتت هم نصف میشه...
یا اینکه اگه برات مقدوره دست به ساخت بشی و یه دور چینی بلوکی و سقف کاذب داشته باشی که دیگه عمریه ای میشه ...
هزینه هر 3 طرح هم زیر 500 در میاد
حرفی نمیمونه علی جان.
چشم کفی بی کفی!
اون وقت این نبشی ها به قول خودت که بار حمل نمیکنند.میکنند؟یهو گربه پرید!روش میره پایینه!
یه مزیتی که میخوام داشته باشه اینه که بشه راحت جابجاشم کرد.این وطری ممکنه 2 سال دیگه که خونه رو عوض کریدم اینا رو هم جابجا کنم.
جاش رو هم اکی هست.پرا فایبر گلاس راستی؟توری بدی داره؟

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 21:41
گفتم بار تحمل نمیکنه یعنی مثل خیلی ها کلی چیز نخوای بریزی روش و سنگینش کنی؛وگرنه وزن گربه که دیگه چیزی نیست...
اگه بخوای نبشی قفسه بندی استفاده کنی فایبر به عنوان سقف و دیوار استفاده میشه دیگه...

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 11:45
خیلی خب....
اقا این شد قضیه:
من دو تا قفس میخوام که نژادا قاطی نشه با هم فعلا.
به نظرتون چطوره؟یکی مال طلاییا یکی مال سفیدا.که جدا باشند از هم+شاید بعدا ها قسمتی از فضای لونه سفید رو برای مرغای کرچ و جوجه هاشون بتونم جدا کنم.چند منظوره هست قسمت سفیدا.
این طرحه:
به نظرتون ادغامش کنم یا جدا از هم بسازیم؟http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424594159219140_0cage%202.pngبعد رفتم بازار فی نهایی رو بدست اوردم:
اهن 2 از چند نفر پرسیدم دوام داره برای این ابعاد.این حرف 3 نفر بود خداییش نمیدونم دیگه راست و دروغشو علی جان:214:
اما بنا به رای خانواده گفتند آهنی باشه بهتره.دوامش و زیباییش بهرته.
قیمتایی که دارم ایناست:
آهن قوطی 2:
از خودشون باشه کیلو 5 تومن ساختشه اگه از خودمون باشه کیلو 2.5.هر شاخه 6 متری اهن 8.5 کیلو وزنه. ما 42 متر آهن میخوایم(دقیقا 38 متر با حساب ساخت در گفتم).میشه 7 شاخه آهن.وزن حدودی آهن میشه 60 کیلو.150 آهن خام 150 دستمزد ساخت.میشه 300.
یه توری مرغی گالوانیزه هم پیدا کردیم اونم حدودا در میاد 60 تومن.50 متر توریه.
تا اینجاش شد 350.میمونه سقف که پرسیدم یه ورق گالوان 6در 1 رو 80 میداد.برای سقف.
حالا فردا قراره برم صحبت کننم.
حالاتغییرات اینه.از علی عزیز هم غذر خواهی میکنم 100 بار جواب یه سوالو داده ادم روش نمیشه بپرسه!:
1-جنس قفس آهنی باشه بهتره طبیعتا نسبت به نبشی و چوب درسته؟
2-سقف گالوانیزه و کف پوشال(بنا بر توصیه علی جان).
3-برای جای خواب مرغ ها صندوق بذارم روش بخوابند یا چی؟تاقچه درست کنم؟لارم نیست؟هست؟
4-برای قسمت ابخوری و دانخوریشون ایده ای چیزی دارید یه جا با قفس ادغام بشه یا نیازی نیست؟

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 18:26
اوکی
سقف گالوانیزه برای چی؟ برای سقف یا پلی کربنات یا فایبر یا ایرانیت استفاده کن.گالوانیزه جالب در نمیاد،توی تابستون هم اگه افتاب روش بتابه قفسو تبدیل میکنه به کوره ...
برای جای خواب سلیقه خودته،چیز اجباریی نیست
ابخوری و دونخوری رو اگه بتونی براشون 2 تا کفی به ستون ها(ارتفاع 20 سانتی از سطح زمین ) جوش بدی که بعدأ روش قرار بگیرن و روی سطح نخوایبزاریشون خیلی خوبه ولی قوطی 2 نمیتونه همچین جوشی رو تحمل کنه
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 21:22
اوکی
سقف گالوانیزه برای چی؟ برای سقف یا پلی کربنات یا فایبر یا ایرانیت استفاده کن.گالوانیزه جالب در نمیاد،توی تابستون هم اگه افتاب روش بتابه قفسو تبدیل میکنه به کوره ...
برای جای خواب سلیقه خودته،چیز اجباریی نیست
ابخوری و دونخوری رو اگه بتونی براشون 2 تا کفی به ستون ها(ارتفاع 20 سانتی از سطح زمین ) جوش بدی که بعدأ روش قرار بگیرن و روی سطح نخوایبزاریشون خیلی خوبه ولی قوطی 2 نمیتونه همچین جوشی رو تحمل کنه
موفق باشی
پلی کربنات و یا فایبر ایرانیت قیمتش چطوریه علی؟
بعد یه چیزی.این طرح دون خوری و ابخوری رو میشه با رسم شکل!!توضیح بدی علی جان:877919_embarrassed:
ایده ای برای جای خواب کسی داشته باشه ممنون میشم.
در مورد دو قسمتی کردن و ایجاد امکانات قفس دوم برای قسمت پرورشگاه جوجه ها کسی نظری داره که تکمیل ترش کنم؟:113:

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 22:40
با اجازه علی ا قا بقیه رو نمیدونم
ولی پیشهاد میکنم از پلی کربنات استفاده نشه بهتره
فضارو خیلی گرم نگه میداره و گردش هوا رو سخت میکنه

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 22:55
خب ایرانیت چطور؟قیمت دارید ازشون مجتبی؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 23:12
خب ایرانیت چطور؟قیمت دارید ازشون مجتبی؟
کوچیکت سجادم
قیمت ایرانیت فلزی هر متر مربع 12.500
قیمت ایرانیت فایبرگلاس هم هر متر مربع 11هزارتومن

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 23:17
کوچیکت سجادم
قیمت ایرانیت فلزی هر متر مربع 12.500
قیمت ایرانیت فایبرگلاس هم هر متر مربع 11هزارتومن
مخلصم اقا سجاد!
این طرح سفالیاش چطوره قیمتش؟اگه داری البته!
اقا مزیت ایرانیت نسبت به وارق گالوان و پلی کربنات چیه برای سقف لونه مرغ؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 00:06
مخلصم اقا سجاد!
این طرح سفالیاش چطوره قیمتش؟اگه داری البته!
اقا مزیت ایرانیت نسبت به وارق گالوان و پلی کربنات چیه برای سقف لونه مرغ؟
والا قیمت سفالی ندارم
دلیلش رو بالا خدمتت عرض کردم
بازم به نظر دوستان بقیه هم نگاه کن

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 00:25
والا قیمت سفالی ندارم
دلیلش رو بالا خدمتت عرض کردم
بازم به نظر دوستان بقیه هم نگاه کن
باشه.بذار بچه ها بازم نظر بدند در مورد جنس سقف تصمیم میگیریم.
اقا طرح دانخوری و ابخوری چیزی ندای برای قفس؟

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 10:25
سلام.
اقا من امروز که رفتم چند تا نکته دیدم گفتم شاید به درد بچه ها هم بخوره
یکی که ایرانیت رو میگفتند از ازبست ساخته میشه و طبیعتا سرطان زاست اگه از ازبست باشه.به خصوص این سقف شیروانیا.
ورق گالوان هم همونطور که علی گفت تابستونا عملا قفسو میکنه کوره.
پلی کربنات هم میگفتند تو تابستون چون نورو رد میده عین گلخانه میکنه قفسو ولی زمستونا خوبه.
از قفس طرف یه پیشنهادی داد بم.گفت سقفشو سرامیک کن.سرامک های 60 در 60 سانت داشت که هر 4 تاش تاش 1 جعبه بود.قیمتی که داد هر جعبه میشه 8 تومن تقریبا.برای هر سقف 7 تا تقریبا سرامیک میخوایم و در کل میشه 4 بسته سرامیک در کل.حدودا 40 تومن در بیاد هم خوبه.عکسش هم اینه.
برا ثابت کردنش هم گفت نبشی میذاریم تا لق نزنند.به نظرتون خیلی سنگین نمیشه؟لازم میشه وسط هر طول 2 تا میله استحکام بزنیم؟
ایده ای کسی داره بچه ها؟

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 10:42
سجاد جان برای تابستون سقف قفسها فقط سایه بونه و راه ورود و خروج هوا تعبیه میشه؛محل قفسش هم سایه گیره و مشکل انچنانی به وجود نمیاره

سلام.
اقا من امروز که رفتم چند تا نکته دیدم گفتم شاید به درد بچه ها هم بخوره
یکی که ایرانیت رو میگفتند از ازبست ساخته میشه و طبیعتا سرطان زاست اگه از ازبست باشه.به خصوص این سقف شیروانیا.
ورق گالوان هم همونطور که علی گفت تابستونا عملا قفسو میکنه کوره.
پلی کربنات هم میگفتند تو تابستون چون نورو رد میده عین گلخانه میکنه قفسو ولی زمستونا خوبه.
از قفس طرف یه پیشنهادی داد بم.گفت سقفشو سرامیک کن.سرامک های 60 در 60 سانت داشت که هر 4 تاش تاش 1 جعبه بود.قیمتی که داد هر جعبه میشه 8 تومن تقریبا.برای هر سقف 7 تا تقریبا سرامیک میخوایم و در کل میشه 4 بسته سرامیک در کل.حدودا 40 تومن در بیاد هم خوبه.عکسش هم اینه.
برا ثابت کردنش هم گفت نبشی میذاریم تا لق نزنند.به نظرتون خیلی سنگین نمیشه؟لازم میشه وسط هر طول 2 تا میله استحکام بزنیم؟
ایده ای کسی داره بچه ها؟
خب مسئله اینه که قوطی هات همچین وزنی رو تحمل نمیکنن و بعد از طی اولین زمستون تاب بر میداره ...

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 11:20
سجاد جان برای تابستون سقف قفسها فقط سایه بونه و راه ورود و خروج هوا تعبیه میشه؛محل قفسش هم سایه گیره و مشکل انچنانی به وجود نمیاره

خب مسئله اینه که قوطی هات همچین وزنی رو تحمل نمیکنن و بعد از طی اولین زمستون تاب بر میداره ...
اگه 2 تا ستون وسطش بزنیم چطور علی؟وسط میله های طولی.دوام داره اونوقت؟ @aligator (http://www.emruzi.com/member.php?u=33)
یا اینکه قوطی رو 2.5 در 2.5 کنیم درست میشه؟
ولی یه مسله ای هم هست علی جان.الان من پایه اکواریومم قوطی 3 هست و 1.5 متر طول آکواریومه.حدودا 700 کیلو وزنش هست.شیشه سکوریته.یه دوست هم دارم رو همین قوطی 3 تا 1.2 تن اکواریوم ساخته و بی هیچ مشکلی.هیچ استحکام و گوشه هم نداره.
به نظرت 6تا سرامیک که شاید وزنشون 20 کیلو هم نشه رو قوطی 2 تحمل نمیکنه؟
اینم یه طرح اگه خواستیم استحکام بدیم ولی خیلی موافقش نیستم.نمای جلو رو خراب میکنه.
علی جان برای اخوری و دانخوری طرحتونفهمیدم.4 شنبه میخوام بدم اهنا رو بخره و ایشالا 5 شنبه جمعه بسازیمشون.
هر نظری دارید بگید
http://www.emruzi.com/upc.php?file=142468635572478_0cage.png

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 19:23
قوطی رو 2.5 کنی خیلی بهتره
برای محل جا دونی و جا ابی میتونی 2تا ورق به ابعاد 20*20 یا 30*30 رو از فاصله 20 سانتی زمین به پایه ها جوش بدی حتی اگه زیرش برای مقاومت بهتر اهرم هم جوش خورد مشکلی نداره. بعدأ جا ابی و جا دونی رو روی پایه میگذاری و با سیم یا نخ به بدنه فیکس میکنی ...

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424710105533434_Untitled.jpg

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 20:53
اقا دست گلت درد نکنه.چشم ببینم اگه هزینش خیلی فرق نکرد میدم قوطی 2.5ش کنه.قوطی 2.5 قیمت هر شاخش 22 تومنه.9 کیلو هست.قوطی 2حدود 7-8 کیلو هست و کیلو 2.500 گفته میتونم پات حساب کنم.ولی علی اگه خیلی دستمزد خواست بگیره سر 2.5 به نظرت میشه میله طولی ها رو داد 2.5 فقط بزنه و بقیه رو 2؟
میگم در مورد سقف من خب خیلی گشتم و حرف زدم و ...
قیمتایی امروز گرفتم:
ایرانیت متری 14 تومن.
کارتن پلاست متری 14 تومن.
پلی کربنات متری 20 تومن.
همینطوری ورق ام دی اف هم رفتم فی گرفتم 100سانت در 70 سانتشو میگفت 6 تومن.6 میل ضخامت.
سرامیکو منتظرم ببینم همون 120 در 120 سانتش رو بم 7-8 تومن میده یا نه.این سرامیکه:
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424715036488394_0230220154076.jpg
از طرفی برای عایق کردنش هم رفتم پرسیدم 2 تا پیش نهاد شنیدم.
یکی فوم المینیوم 5 میلی بود و فوم-المینیوم 3 سانت.به ترتیب متری 4500 و 13000 تومن.
این عکسش
http://www.emruzi.com/upc.php?file=142471503762322_1230220154077.jpg
طرف میگفت میتونی فوم المینیوم رو به شرطی که خوب فیکسش کنی برای عایق کردن استفاده کنی برابر بارون و نور و ...مقاومه فقط خش نخوره.
فوم معمول هم 2.500 ارون تر از فوم المنیوم بود یعنی متری 1500 و 11500 تومن.
به نظرتون برای عایق کردن سقف چه کنیم؟
یه ورق ام دی اف بندازیم+سرامیک روش؟
یه ورق گالوانیزه بندازیم روش سرامیک؟یه ورق فوم ساده بندازیم و روش سرامیکا رو بچینیم؟یا گالوان+فوم+سرامیک؟
هزینه ایرانیت و پلی کربنات زیاد میشه راستش برام...برا همین دارم دنبال یه راه حل میگردم.از طرفی ایرانیت ازبستیه و پلی هم خیلی گرونه برام.
شرمنده بچه ها شما هم گیج شدین:O^:

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 21:00
یک نکته رو من بگم که شاید بدردتون بخوره
بر ابعاد طولی ، مثل قفسی که 2 متر طول داره و وسطش هم پایه یا اهرمی نمیخوره بهتره از قوطی هایی با سطح مقطع مستطیل استفاده بشه مثل 2*3 که در یک جهت مقاومت خم شدن خیلی بیشتری دارند و یک جهتش فقط نیاز به مهار بیشتر داره

اقا دست گلت درد نکنه.چشم ببینم اگه هزینش خیلی فرق نکرد میدم قوطی 2.5ش کنه.قوطی 2.5 قیمت هر شاخش 22 تومنه.9 کیلو هست.قوطی 2حدود 7-8 کیلو هست و کیلو 2.500 گفته میتونم پات حساب کنم.ولی علی اگه خیلی دستمزد خواست بگیره سر 2.5 به نظرت میشه میله طولی ها رو داد 2.5 فقط بزنه و بقیه رو 2؟
میگم در مورد سقف من خب خیلی گشتم و حرف زدم و ...
قیمتایی امروز گرفتم:
ایرانیت متری 14 تومن.
کارتن پلاست متری 14 تومن.
پلی کربنات متری 20 تومن.
همینطوری ورق ام دی اف هم رفتم فی گرفتم 100سانت در 70 سانتشو میگفت 6 تومن.6 میل ضخامت.
سرامیکو منتظرم ببینم همون 120 در 120 سانتش رو بم 7-8 تومن میده یا نه.این سرامیکه:

از طرفی برای عایق کردنش هم رفتم پرسیدم 2 تا پیش نهاد شنیدم.
یکی فوم المینیوم 5 میلی بود و فوم-المینیوم 3 سانت.به ترتیب متری 4500 و 13000 تومن.
این عکسش

طرف میگفت میتونی فوم المینیوم رو به شرطی که خوب فیکسش کنی برای عایق کردن استفاده کنی برابر بارون و نور و ...مقاومه فقط خش نخوره.
فوم معمول هم 2.500 ارون تر از فوم المنیوم بود یعنی متری 1500 و 11500 تومن.
به نظرتون برای عایق کردن سقف چه کنیم؟
یه ورق ام دی اف بندازیم+سرامیک روش؟
یه ورق گالوانیزه بندازیم روش سرامیک؟یه ورق فوم ساده بندازیم و روش سرامیکا رو بچینیم؟یا گالوان+فوم+سرامیک؟
هزینه ایرانیت و پلی کربنات زیاد میشه راستش برام...برا همین دارم دنبال یه راه حل میگردم.از طرفی ایرانیت ازبستیه و پلی هم خیلی گرونه برام.
شرمنده بچه ها شما هم گیج شدین:O^:

آقا آرمان
ام دی اف اصلا بدرد سازه ای که توی هوای آزاد استفاده میشه نمیخوره !!

بهترین گزینه برای سقف ایرانته
من در جریان تاپیک نبودم ، چرا میخوای از سرامیک هم استفاده کنی؟

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۴, 21:29
یک نکته رو من بگم که شاید بدردتون بخوره
بر ابعاد طولی ، مثل قفسی که 2 متر طول داره و وسطش هم پایه یا اهرمی نمیخوره بهتره از قوطی هایی با سطح مقطع مستطیل استفاده بشه مثل 2*3 که در یک جهت مقاومت خم شدن خیلی بیشتری دارند و یک جهتش فقط نیاز به مهار بیشتر داره

آقا آرمان
ام دی اف اصلا بدرد سازه ای که توی هوای آزاد استفاده میشه نمیخوره !!

بهترین گزینه برای سقف ایرانته
من در جریان تاپیک نبودم ، چرا میخوای از سرامیک هم استفاده کنی؟
جناب رضایی در مورد ام دی اف فقط به عنوان یه نگه دارند سقف و به عنوان یکی از ضعیف ترین گزینه ها باید نام برد خداییش!نه همینطوری گفتم رعایت امانت کرده باشم و حرفهایی که امروز شنیدم رو بزنم وگرنه ابدا استفاده نمیکنم!هم گرونه هم به کار نمیاد.یه اب بخوره میریزه پایین از وسط.
والا قوطی 3*2 هم ایده خیلی خوبیه جناب رضایی اما مسله یه نمه هزینه اهنش میشه نمیدونم چقدر فرق ساخت و هزینه هام میشه.اخه طرف یه استاد کاریه که کل شهر میشناسنش و گفت 2 مشکلی ابدا نداره..من بنا برا احتیاط و صحبت علی گفتم چشم اگه خیلی فرقی نکرد 2.5 بزنم.2 کیلو هر شاخش گرون تره ولی نمیدونم دستمزدش همون 2.500 هست برای هر کیلو یا بیشتره...سر همین یکم دو دلم.طبیعتا 3*2 رو هم نمیدونم چقدر فرق معمله میشه.باید بپرسم یا اینکه اگه شما میدونید لطف کنید بگید که از این دو دلی در بیام.:89:
برای سقف استاد کاره گفت سرامیک هم میشه زد.نشون داد و گفت اره به این صورت میشه زد و نبشی بذاریم که فیکس بشه و لق هم نزنه.قیمتی که داد اون موقع گفت برای 4 تا سرامیک 60 در 60 سانت 7-8 تومن بود.دیدم خب هم ارزون تر از ایرانیته هم تر و تمیز تر و هم محکمه.اینم به عنوان گزینه تو ذهنمه.
حالام که در خدمت شماییم...موندیک چه کنیم.ا:114:

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 11:54
خیلی خب امروز دیگه تصمیم نهایی رو میگیریم انشالله.اقا سرامیک بی سرامیک.ایده مسخره ای بود که طرف بهما داد.قیمتشم 15 تومن متری در میاد.
با این حساب یا میدم قوطی 2 اش کنه یا قوطی 2.5.قمت دستمزد ثابته.کاری به نوع قوطی نداره.
رفتم یه مدل توری مرغی دیدم گالوانیزه گرم که ضد زنگه.45 متری سوراخ درشتش 72 تومن عرض 120 سانت.سوراخ ریزش هم حدودا همین قیمت بود البته تا 200 تومن میرفت قیمتا ولی اونی که به کار میومد بین متری 1300-1600 بود.
حالا سوال اول:توری رو ریز بگیرم بهتره یا سوراخا درشت؟ریز 1 سانتی بود و درشت 5 سانتی.درشته جنس مفتولش محکم تره و ریزه جنس مفتولش نازک تره.
برای سقف:
ایرانیت که از لیست حذف شد.سرامیک هم همین طور.کارتن پلاست و ام دی اف هم به همین ترتیب.
میمونه 2 تا.یا پلی کربنات یا ورق گالوانیزه.
پلی کربنات رو دو تا مشکل براش میبینم.یکی اینکه شفافه و نور مستقیم میخوره تو مغز بیچاره ها زیر افتاب.یکی هم قیمتش.اما اگه چاره ای نباشه مجبوری میگیرم.قیمت متری 20 تومن...6 مترمیخوام میشه 120 تومن.
ورق گالونیزه:شفاف نیست.نرو رد نمیده.ارزان تره. ضخامت 0.5 میلش ورق 2 در 1 متری 25 تومنه که در کل میشه 75 تومن.به نظرم نازکه البته.
سوال دوم:اگه نظرتون اینه که پلی کربنات بگیرم یا ورق گالوان بگید که دیگه اخریم قدم ها رو برداریم.به نظرتون معایب و مزایای هر کدوم چطوره؟ببخشید سوال زیاد شد....

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 12:22
اگه قراره جوجه ریز بریزی تو قفست باید توری هم سوراخ ریز باشه که از توش فرار نکنن.
پلی کربنات به مراتب بهتره،البته پلی کربنات سفید شفاف نباید بگیری!ورق رو کلأ فراموش کن

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 13:35
اقا طرح در مرحله اخر عوض شد.ابعاد تغییر کردند.درب ها ها تعبیه شدند.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=14248108548105_0vage%202.pnghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1424810854555660_1cage.pngخب.دو مدل قفس میسازیم.یکی 2 متری یکی 150 سانتی.قهوه ای در هاست.رو قفس 2 جای زدم 50 سانت برای قسمت هچریکهاگه جوجه انداختیم یا مرغی کرچ شد به دیوار توری جداش کنیم.میخوام محل دایره های خاکستری نبشی بگم بزنه هر وقت خواستیم در رو بزنیم و مرغو جدا کنیم بش ببندیمش.
یه در جدا هم برا قسمت مرغ مادر در ساختیم.
ورق هم پلی کربنات میگیرم علی جان.چشم.عرض که کم شد و طول یکی از قفس ها اکی شد.اگه پلی کربن هم بذاریم دیگه سقفش مج نمیشه و همه رو با قوطی 2 میزنیم انشالله.قوطی 2 سنگین البته.8.2 یا 8.5 کیلوهه(1.5 تا سنگین تر از معمولیاست).
علی به نظرت این طرح دیوار کاذب تو قفس 2 خوبه؟بعد به نظرت اون ابخوری و دون خوریو که گفتی کجاش بذارم؟نزدیک در بهتره نیست به نظرت؟ aligator

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 23:37
ارمان جان نظرت چیه که به جای این کار ، یکی از قفسا رو 2 طبقه بسازی؟ به نظرت خیلی بهتر نمیشه؟
ابعاد قفس دومت رو هم مثل اولی بگیر و فقط ارتفاع رو 1متر کن و یه طبقه 1متری دیگه هم روش بزن. وسطشون یه ورق گالوانیزه زخیم میخوره و هر موقع که نیازش داشتی برای جوجه هات امادش میکنی طرح اینجوری میشه:
به اون ستون که برای در ها میخوره هم یه قوطی به صورت عرضی زیر ورق جوش میخوره برای استحکام بیشتر،در واقع 2 تا ستون در 2 طرف قفس جوش میدی که به وسیله یه قوطی به هم متصل میشن ...

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424812015839357_Untitled.jpg

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 23:57
عجب طرحی...مخم هنگ کردبذار یه نگاهش کنم....:Thinking:

علی جان یعنی اینطوری شد.طول رو2بگیریم.ارتفاع هر طبقه1 متر به قرارسرجمع 2 متر ارتفاع قفس باشه؟ورق گالوانیزشهم پس باید 1 میل باشه برای استحکام .این منظور بود؟

قفس 2 طبقه...عجب ایده لی بود....هم جای کمتری میگیره... هم طراحی خوشکلی داره..:Thinking:

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 23:58
بستگی داره به سلیقه خودت که طول رو 150 بگیری یا 2متر ولی حتمأ ستون ها و میله بارکش وسط رو تعبیه کن .ورق رو هم هرچی ضخیم تر بهتر ...
این طرح چند طبقه برای جوجه کشی خیلی مورد استفاده قرار میگیره ولی هم به خاطر وزن مرغ هات و هم اینکه یه خرده بحث نظافتش مشکلتره پیشنهاد ندادم ...
ولی اگه میخوای قسمت مخصوص جوجه داشته باشی طبقه دوم رو خالی بگذار و توش جوجه بریز ...
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 00:17
علی جان ببین این طرحو کشیدم منظورتو درست فهمیدم؟
اقا ارتفاع رو 90 فرض کن برای هر قفس.چون توری های بازار90سانتعرضهو 120 سانت.ما 90 رو مد نظرمونه.بذار الان طرحو میذارم.بعد برای نگه داشتن ورق گالوان وسط چه کار باید دقیقا کرد؟گوشه های قفسو ناودونی مانند/نبشی ضخیم زد یا یه قاعده از قوطی ساخت و جوشش داد؟

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424813904981292_0cage3.png

یه سوالی هم دارم.اقا خواستیم لونه بالا رو تمیز کنیم چه باید کرد؟...نمیشه رفت توش

یکم همون طور که گفتی برای این وزن پرنده و تمیز کاریش سخته ولی خب جای خیلی کمی میگیره.

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 00:21
نه ارمان جان اشتباه برداشت کردی،برات با همین رنگ قرمز اضافه کردم که بهتر متوجه بشی ...
ورق هم به این صورت که گوشه اضافه کردم لبه هاش برش میخوره و به 2طرف از قوطی هات جوش میخوره،البته این کار خود جوشکاره و خودش میدونه که باید چجوری جوش بده ...

نه نمیتونی بری داخل قفس برای نظافت،قبل از توری بستن هم باید یه چیزی مثل پلاستیک یا کارتن پلاست یا.... رو همونطور که با رنگ زرد مشخص کردم دور تا دور طبقه 2 به ارتفاع تقریبأ 25 سانت ببندی تا بستری که میریزی در اثر باد یا پا زدن جوجه ها به پایین نریزه
البته اگه دیواره نبندی طبقه اولت هم نیاز پیدا میکنه ;)

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424814826811794_Untitled.jpg

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 00:30
اهان ورق رو فهمیدم چی منظورتونه.
ولی یه بدی داره و اونم همین عدم نظافته.از طرفی ورقی که میخواد هم باید ضخیم باشه فک کنم یه نمه هزین کفی بره بالا...ورق از 58 تومن بود تا 200 تومن بسته به ضخامت و کیفیت..
من نمیخوام اونقدرجوجه داریکنم که یه طبقه داشته باشم برای جوجه راستش.اون فضا برای احتمالاته فقط تو طرح خودم علی.
با این اوصاف نظر نهاییت چیه علی جان؟طرح خودم یا طرح پیشنهادی خودت؟خداییش طرحت رو خیلی خوشم اومد ازش.

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 00:39
من خودم شدیدأ به این اعتقاد دارم که ادم باید برای هر کاری 1 بار پول خرج کنه !
شما میخوای هزینت بیاد پایین چرا کیفیت کارتو پایین میاری؟ از اوراقی ها پروفیل دست دوم بخر تقریبأ برات کیلویی 1500 میوفته!
به هر حال دیگه خودت سبک سنگین کن و ببین چجوری میشه...

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 00:46
منم به همین مسله معتقدم.ببه خاطر همین یکم وسواس دارم و هی مزاحم شما میشم.
تنها عیبی که میتونم بگیرم از اون طرح مسله نمیز کاریه وگرنه خداییش بیسته.حالافردا برم یه صحبتی کنم.نتیجه رو حتما میگم بتون.یا این طرح یا اون طرح شما.
رو ایده ات فک میکنم حتما علی جان.زحمت کشیدید واقعا.خداییش خدا زیاد کنه این مرامو.:160:

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 21:00
خب خبر های جدید.
اقا قفس در دست احداثه و طرف گفت باید با قوطی 4*2 یا 3*3 بسازم تا فر نخوره.همون حرف علی شد!هی میگه و ما گوش نمیکنیم!
بحث توری فقط این وسط پیش اومد:
توری مفتولی ها هس برا قفس کاسکو میزنند تو ذهنم اینا نوع توری هست:
توری جوشی:
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1425148113764166_27131fec1f48ee902c77 68819f684df9c.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=142514811376527_0image-ECDF_4F9BDB11.jpg و توری پرسی
که محکم تره ولی کوچگکترین سایزش 2 در 2 سانته.
به خاطر اینکه جوجه ممکنه نگه دارم تو قسمتی از قفس گفتم بپرسم کدوم بهتره؟درکل؟
یا دو جنس بزنیم؟
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1425148113933678_1cbe9caa5_e20e9c78_4 ca7_4d2a_95c1_d2c484f9a977.jpg

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 21:30
ارمان جان برای توری داری هزینه اضافه میکنی؛همون سیمی معمولیا کارتو راه میندازه ولی اگه از این جنسا میخوای اون عکس اخری از همه مناسبتره ...
حالا که قراره با قوطی 3 بسازی و میدونم افزایش هزینت برای ساخت قفس ثابت زیاد میشه،اگه دوست داشتی یه نگاهی به طرح قفس من بنداز،هزینتو تقریبأ 40% کم میکنه و میتونی مواقع نیاز تغییر سایز بدی یا اینکه کلأ جمعش کنی و دوباره بر پا کنی ==> http://emruzi.com/showthread.php?t=1801&p=17336&viewfull=1#post17336

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 21:59
علی جان aligator این توری پرسی ها نفوذ پذیره به گربه فک کنم....سر همین گفتم نوع توریشو مشاوره بگیرم.به نظرت چه کنم در مورد توری؟طرح قفست رو هم دیدم خداییش خوب بود اما یکم دیر شد فک کنم:(

:(

راستی این توری کاسکو ها هر چقدرم خوب باشه یه دوستی میگفت اخرش میزنگه...اگه اشتباه نکنم گالوانیزه باشه جنسش.استیل بود حرفی نبود روش اما ...
اگه درست باشه خب ازین پرسی ها ببریم بهتره هرچند وزنش میره بالا منو بد بخت میکنه...کوچکترین چشمه توری پرسی هم 2 در2 سانته.و یه خوبی هم که داره اینه که عمریه.

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 23:59
ارمان جان هر مدل از این توری های بالا رو بخری چون برای قفس مرغ و خروس استفاده میکنی نیاز داری که رنگشون کنی...
در مورد نفوذ پذیری گربه هم کاملأ باهات مخالفم. شما موقع تور بستنت کارتو قشنگ انجام بده پلنگ هم نمیتونه از پس سیمها بر بیاد ...

rman
۱۳۹۳-۱۲-۱۱, 00:05
نه بحث دست کردن گربه تو قفسه.از لای چشمه ها پینجولشو میکنه تو یو وقت.
امروز چند تا چنجه نگاری کردم برای گربه ها دیدم دستاشون بزرگتر از این حرفاست ولی ممکنه رد بدند.
رنگ که 100% میکنم.میخوام طرف که داره جوش میده و خب هزینه میکنم سر این قضیه مرگ 1 باره باشه به قول خودم!

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۱۱, 00:09
ارمان جان این فرضیه ها چیه برادر من؟ اخه گربه مگه میخواد ماهی بگیره که دست کنه داخل؟ اصلأ گربه جرأت نمیکنه بیاد سمت مرغ و خروس بالغ! شما تو قفست بالغ هم نگهداری میکنی ! از طرف دیگه جوجه هم جوری نیست که با پنجه گربه از تور بیرون برده بشه ...
در هر حال غیر از توری سیمی اون توری اخریا مناسب کار شماست...

rman
۱۳۹۳-۱۲-۱۱, 00:19
اقا نزن!
:93:
اخه یه کراماتی دیدم ازین گربه ها که نگو..
چشم.همین توری رو اکی کردم.ببینیم نتیجه چی از اب در میاد.
رسید برای رنگ زدنش مشاوره بگیرم یکمی بازم اذیتت کنم!

رنگو میخوام نقره ای بزنم با سقف پلی کربنات برنز/دودی خیلی شیک در بیاد.چند تا گل و بته هم بزنم کنارش!
رنگ ضد زنگ میخواد یا همین رنگ معمولی که بزنم کفایت میکنه؟

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۱۱, 08:18
ضد زنگ کفایت میکنه؛ضد زنگ طوسی بگیری فکر کنم چیزی که میخوای در بیاد...

رسپینا
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 14:01
سلام داش علی العان که هوا گرم شده میشه پلاستیک دور قفس را برداشت؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 20:41
با اجازه علی اقا مجتبی جان به نظر بنده فعلا زوده شبا به خصوص نیمه شب بد سرمایی میشه
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۴-۰۱-۱۸, 22:35
سلام داداشیام
گرما شروع شده واسه مرغامون چه کاری بکنیم اذیت نشن؟

aligator
۱۳۹۴-۰۱-۱۸, 22:41
کار خاصی نیاز نیست،سطح بستر رو چک کن که همه جا باشه
برسی کن که سایه مناسب در تمام مدت روز داشته باشن
شروع کن به دادن غذاهای طبع سرد(البته از اوایل اردیبهشت)
مهم تر از همه واکسن مرغها رو هم بزن

mmojtabaa
۱۳۹۴-۰۵-۲۷, 11:00
حالا ک کار به اینجا رسید اینم از لونه ی مرغای من
18 تا مرغ + 2 دونه خروس
مشکلای زیادی داشتم باسه ساخت :
1 _ گرمای بالای چهل درجه ( دور تا دور توری رو پوشال نو زدم و روی ایرایت رو هم پوشال کار کرده گذاشتم و یه فن هم گوشه ی لانه زدم که هوا رو خارج میکنه ساعت های اوج گرما اب میریزم روی پوشالا خنک میشه جلو لونه رو هم با تکه و پارچه و پرده سایه کردم که آفتاب نخوره مستقیم به پوشالا)
2_ پشت بوم و همسایه ها و گند مرغ ( البته خدا رو شکر هنوز صدای هیچکی در نیومده )
http://s3.picofile.com/file/8206971726/DSC_0045.jpg
http://s6.picofile.com/file/8206971818/DSC_0046.jpg
http://s6.picofile.com/file/8206971950/DSC_0047.jpg
http://s3.picofile.com/file/8206972076/DSC_005452148.jpg

بچه ها بهترین دما برای تخم دادن چند درجه هستش؟؟؟
میخام دمای داخل لانه رو یه جوری با فن و هیتر جوری تنظیم کنم که همیشه ثابت باشه.
من یه الکترونیکی هستم و میتونم . ههخخخخخخخخخخخخخخخخ
برای زمستون چیکار کنم؟ پلاستیک کار خودشو میکنه؟؟
راسی اگه دما خوب باشه مرغ همیشه تخم میکنه؟

aligator
۱۳۹۴-۰۵-۳۰, 00:16
بچه ها بهترین دما برای تخم دادن چند درجه هستش؟؟؟
میخام دمای داخل لانه رو یه جوری با فن و هیتر جوری تنظیم کنم که همیشه ثابت باشه.
من یه الکترونیکی هستم و میتونم . ههخخخخخخخخخخخخخخخخ
برای زمستون چیکار کنم؟ پلاستیک کار خودشو میکنه؟؟
راسی اگه دما خوب باشه مرغ همیشه تخم میکنه؟
اگه راحی رو سراغ دارید که از نظر هزینه مقرون به صرفه باشه خوشحال میشیم در قالب تاپیک اموزشی برای همه قرار بدید ...
برای تابستون اقداماتتون خوب هست و همین که بتونید تا زیر 30 درجه دما رو کاهس بدید خیلی خوبه،برای زمستون هم اگه دمایی میخواید که ثابت مرغ در اون دما تخم گذاری کنند باید دمای بین 20-25 درجه رو در کل شبانه روز حفظ کنید براشون.
پلاستیک کشیدن مقرون به صرفه ترین راه هست برای گرم نگه داشتن مرغها ولی در کل کاهش تخم گذاری پیش میاد ...
موفق باشی

mmojtabaa
۱۳۹۴-۰۵-۳۰, 17:01
اگه راحی رو سراغ دارید که از نظر هزینه مقرون به صرفه باشه خوشحال میشیم در قالب تاپیک اموزشی برای همه قرار بدید ...
برای تابستون اقداماتتون خوب هست و همین که بتونید تا زیر 30 درجه دما رو کاهس بدید خیلی خوبه،برای زمستون هم اگه دمایی میخواید که ثابت مرغ در اون دما تخم گذاری کنند باید دمای بین 20-25 درجه رو در کل شبانه روز حفظ کنید براشون.
پلاستیک کشیدن مقرون به صرفه ترین راه هست برای گرم نگه داشتن مرغها ولی در کل کاهش تخم گذاری پیش میاد ...
موفق باشی

با سلام مجدد کاری که من میخام بکنم
پلاستیک کشی
سپس قرار دادن یه هیتر توی لانه ی مرغ
یه تهویه هم که داره لانه
یه میکرو کنترلر avr که یه سنسور میبندم بهش و بهش میگم اگه دما کمتر از 20 درجه شد هیتر رو روشن کن و اگه دما بیشتر از 25 درجه شد تهویه رو روشن کن
به همین راحتی دما بین 20 تا 25 درجه کم و زیاد میشه. خرجی هم نداره .
....:Hug:

naz
۱۳۹۷-۰۲-۰۲, 17:23
سلام
دوستان لطفا طرح برای ساخت لونه مرغ رو پشت بام در فضایی که عکس میفرستم پیشنهاد بدید، تازه جوجه ها رو گرفتم انشالله تا شهریور تازه به بلوغ میرسند در حال حاضر فک میکنم 4مرغ و 1 خروس هستند .
خودم نظرم این بود که زیر پاشون رو پالت چوبی و پوشال بذارم اما زیاد دلم نمیخواد ستون ها چوب باشه اما نمیدونم چه طرحی بدم که خیلی هم خرجش نشه و اطرافش رو فنس بزنم و پلاستیک تا مرغ ها رو سرما هم نزنه و لانه به اندازه خوبی باشه که چون نمیخوام روی پشت بوم آزاد بشن که صدای همسایه ها رو هم دربیاره
http://uupload.ir/files/e1ws_dsc_0036.jpg (http://uupload.ir/)
http://uupload.ir/files/bfn_dsc_0037.jpg (http://uupload.ir/)
http://uupload.ir/files/1j3j_dsc_0038_1.jpg (http://uupload.ir/)
اینم ویو روبروشون نوساز فعلا سکونت نداره کسی:^_^:

البته از این مدل لونه ها هم خیلی خوشم اومده اما اگر کسی بتونه راهنمایی کنه در ساختش و حدود هزینه اش و اینکه مناسب سرماهم بشه ممنون میشم دوستانhttp://uupload.ir/files/f2y1_images.jpg (http://uupload.ir/)http://uupload.ir/files/38fm_poultry-nest-3(1).jpg (http://uupload.ir/)

بازم طرح کم هزینه تر هم باشه لطفا بگید

aligator
۱۳۹۷-۰۲-۰۲, 23:38
سلام
دوستان لطفا طرح برای ساخت لونه مرغ رو پشت بام در فضایی که عکس میفرستم پیشنهاد بدید، تازه جوجه ها رو گرفتم انشالله تا شهریور تازه به بلوغ میرسند در حال حاضر فک میکنم 4مرغ و 1 خروس هستند .
خودم نظرم این بود که زیر پاشون رو پالت چوبی و پوشال بذارم اما زیاد دلم نمیخواد ستون ها چوب باشه اما نمیدونم چه طرحی بدم که خیلی هم خرجش نشه و اطرافش رو فنس بزنم و پلاستیک تا مرغ ها رو سرما هم نزنه و لانه به اندازه خوبی باشه که چون نمیخوام روی پشت بوم آزاد بشن که صدای همسایه ها رو هم دربیاره

اینم ویو روبروشون نوساز فعلا سکونت نداره کسی:^_^:

البته از این مدل لونه ها هم خیلی خوشم اومده اما اگر کسی بتونه راهنمایی کنه در ساختش و حدود هزینه اش و اینکه مناسب سرماهم بشه ممنون میشم دوستان

بازم طرح کم هزینه تر هم باشه لطفا بگید
سلام دوست عزیز
تا حدود چقدر میخواید هزینه کنید و چه ابعادی؟ و اینکه میخواید یه قفس دائمی و محکم بنا کنید یا فقط در حد تور کشی و سرپناه باشه؟

naz
۱۳۹۷-۰۲-۰۳, 10:47
سلام دوست عزیز
تا حدود چقدر میخواید هزینه کنید و چه ابعادی؟ و اینکه میخواید یه قفس دائمی و محکم بنا کنید یا فقط در حد تور کشی و سرپناه باشه؟

حدودا هزینه اش 100 اینا باشه حالا کمی هم بالاتر و اینکه به عنوان سرپناه باشه چون خانه اجاره ای معلوم نیست تا کی بشه اینا روداشت
بابت ابعادش هم شما پیشنهاد بدید که واسه 4 تا مرغ 1 خروس مناسب دربیاد نمیدونم چقدر خوبه با توجه به فضایی که عکس فرستادم زیاد لونه جلب توجه نکنه و کثیفی هم پخش نکنند زیاد چون نمیخوام آزاد بذارمشون باید طوری باشه که اذیت نشوند می ترسم بپرند پایین :Worried:

aligator
۱۳۹۷-۰۲-۰۴, 00:37
خب با مبلغی که شما میخواید هزینه کنید و وضعیت مستاجر بودن لازم نیست طرح خیلی خاصی اجرا کنید؛ باید یه فضای 2*1.5 الی3*1.5 رو تور کشی کنید و برای سقف هم از پلی کربنات یا کارتن پلاست+پلاستیک استفاده کنید و در حدود 20 سانت پایین توری ها رو هم با پلاستیک بپوشونید که اشغال بیرون نریزه ...
فقط اینجایی که دارید از نظر باد چجوریه؟ به هیچ وجه توی مسیر باد نباشه که اذیت میکنه مرغها رو ...
همینطور از نظر نور افتاب هم مد نظر داشته باشید که باید جایی رو انتخاب کنید که حداقل تابش مستقیم رو داشته باشه
موفق باشید

sammyhero2003
۱۳۹۸-۰۱-۱۴, 20:03
دوستان میخوام چند تا مرغ برهما و مرندی بگیرم چه سایز قفس براشون نیاز هست؟
حیاط هست و در طول روز قراره آزاد باشن و قفس رو برای شبشون میخوام

aligator
۱۳۹۸-۰۱-۱۷, 20:31
دوستان میخوام چند تا مرغ برهما و مرندی بگیرم چه سایز قفس براشون نیاز هست؟
حیاط هست و در طول روز قراره آزاد باشن و قفس رو برای شبشون میخوام

سلام
چنتا مد نظرتون هست؟

sammyhero2003
۱۳۹۸-۰۱-۱۷, 21:33
سلام
چنتا مد نظرتون هست؟

سه چهارتا مرندی و سه تا برهما

aligator
۱۳۹۸-۰۱-۱۸, 16:02
سه چهارتا مرندی و سه تا برهما
اگه فقط برای شب هست و آزادن بقیه مواقع یه فضای 2*2 به نظرم برای هر کدوم از نژاد ها با این تعداد کافیه ولی برای جلوگیری از درگیری و اینکه از لحاظ سایز به هم نمیخورن جدا از هم باشه محیط لونه ...
توی موقع آزاد بودن تو حیاط زیاد مهم نیست با هم باشن یا نه

Mohammadamin
۱۳۹۸-۰۸-۰۴, 15:57
شما می تونی دوتا جا بسازی تا نژاد ها باهم قاطی نشن و هم بخاطر اختلاف سایز به مشکل نخوره
ب