PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد درمان سفیدک در آکواریوم آب شور

bluetang
۱۳۹۳-۰۳-۰۴, 22:30
اقای مرادی سلام

این که میگن وقتی ماهی کریپتوکریون میزنه باید با مولتی ویتامین و عصاره سیر تو غذاش تغزیش کنید تا خوب شه و ممکنه تا 40 روز طول بکشه واقیت داره ؟ اخه من شنیدم اگه سفیدک درمان نشه بعد از چند روز به ابشش ماهی حمله میکنه و دیگه نمیشه با دارو هم خوبش کرد .پس چه جوریه که میگن بدون دارو ماهی رو درمان کنید ؟ خو انگل ماهی داغون میکنه که ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۴, 22:47
اقای مرادی سلام

این که میگن وقتی ماهی کریپتوکریون میزنه باید با مولتی ویتامین و عصاره سیر تو غذاش تغزیش کنید تا خوب شه و ممکنه تا 40 روز طول بکشه واقیت داره ؟ اخه من شنیدم اگه سفیدک درمان نشه بعد از چند روز به ابشش ماهی حمله میکنه و دیگه نمیشه با دارو هم خوبش کرد .پس چه جوریه که میگن بدون دارو ماهی رو درمان کنید ؟ خو انگل ماهی داغون میکنه که ؟

سلام
اگر ماهی سرحال و غذاخور باشه و تو سیستم قدیمی باشه (بیشتر از 6 ماه ) و یا بیماری خیلی شدید نباشه با استفاده از عصاره ی سیر و مولتی ویتامین و یا ویتامین c به همراه کاهش آرام شوری آب میشه ماهی رو درمان کرد

bluetang
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 13:05
اقای مرادی من یه هفته روزی 2 بار پرونت ایک زدم تا امروز اما میخام به جاش از پاراگارد استفاده کنم .میشه الان بزنم یا باید چند روز صبر کنم تا اثر پرونت ایک از بین بره ؟ تداخل دارویی ایجاد میشه ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۱۰, 22:53
اقای مرادی من یه هفته روزی 2 بار پرونت ایک زدم تا امروز اما میخام به جاش از پاراگارد استفاده کنم .میشه الان بزنم یا باید چند روز صبر کنم تا اثر پرونت ایک از بین بره ؟ تداخل دارویی ایجاد میشه ؟

سلام
1- 30 درصد تعویض آب انجام بدید
2- اسکیمرتون رو روشن کنید تا 5 روز کار کنه
3- بعد از 5 روز می تونید از پاراگارد استفاده کنید البته تو تانک اصلی به هیچ عنوان نمی تونید از پاراگارد استفاده کنید فقط تانک قرنطینه

bluetang
۱۳۹۳-۰۳-۱۱, 09:14
سلام
1- 30 درصد تعویض آب انجام بدید
2- اسکیمرتون رو روشن کنید تا 5 روز کار کنه
3- بعد از 5 روز می تونید از پاراگارد استفاده کنید البته تو تانک اصلی به هیچ عنوان نمی تونید از پاراگارد استفاده کنید فقط تانک قرنطینه

1-یعنی پاراگارد اینقدر خطریه ؟ اگه به خاطر این میگید که باکتری های مفید رو از بین میبره خیلی مهم نیست چون بیشتر داروها همینطوری هستند ولی اگر مثل انتی بیوتیک ها درجا تمام سیکل ازت رو از بین میبره که دیگه قذیش فرق میکنه .

2-منظور از این جمله که در باره پاراگارد توی سایتش نوشته چیه ؟ نوشته دوستدار فیلتر یعنی به فیلتراسیون صدمه نمیزنه .ببینید

ParaGuard is the only fish and filter safe aldehyde based

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 12:38
1-یعنی پاراگارد اینقدر خطریه ؟ اگه به خاطر این میگید که باکتری های مفید رو از بین میبره خیلی مهم نیست چون بیشتر داروها همینطوری هستند ولی اگر مثل انتی بیوتیک ها درجا تمام سیکل ازت رو از بین میبره که دیگه قذیش فرق میکنه .

2-منظور از این جمله که در باره پاراگارد توی سایتش نوشته چیه ؟ نوشته دوستدار فیلتر یعنی به فیلتراسیون صدمه نمیزنه .ببینید

ParaGuard is the only fish and filter safe aldehyde based

سلام
در صورت استفاده از این دارو داخل آکواریوم تمام بی مهره ها مثل کرم های داخل سنگها، خرچنگ ها و میگو ها که شاید به چشم شما دیده نمی شن همه میمیرن و چرخه به هم میریزه

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 14:07
سلام . دوستان بلوتانگ من یک هفته هستش در اثر استرسی که بهش وارد شدش ه دچار بیماریه ایک شده ، یه مدت خیلی ضعیف شد و دیگه ازش قطع امید کردم ولی با تغذیه مناسب کمی شرایطش بهتر شدش ، من دمارو به 30 رسوندم ، بنظر شما بدونه استفاده از دارو درمان میشه یا نه؟ من چون قرنتینه هنوز ندارم کمی به مشکل برخوردم . دارویی هستش که در تانگ اصلی استفاده کنم و در شرایط آب و باکتریها تاثیر نداشته باشه ، بیماریه سفیدک خود بخود میشه از بین بره و دارو مصرف نکنیم . الان هر چند روز این سفیدک رویه بدنه ماهی کم و زیاد میشه یه روز سرحاله غذا خوب میخورهروز بعد کمتر غذا میخوره و لایه سنگها مخفی میشه ، ممنون میشم واسه تقویتش یه غذا بهم معرفی کنید . من بهش آرتمیا زنده چند روز یکبار میدم و هر روز از فرموله 2 اوشن نیتروژن و اسپرولینیایه اوشن البته مقداریم مولتی ویتامینه تریتون اضافه میکنم . ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرماییند . دوستان اصلا تا حالا کسی تونسته این بیماریرو ریشه کن کنه یا خیر؟ من که موندم چه کنم . موفق باشید .

HEAVENLY
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 16:57
سلام . دوستان بلوتانگ من یک هفته هستش در اثر استرسی که بهش وارد شدش ه دچار بیماریه ایک شده ، یه مدت خیلی ضعیف شد و دیگه ازش قطع امید کردم ولی با تغذیه مناسب کمی شرایطش بهتر شدش ، من دمارو به 30 رسوندم ، بنظر شما بدونه استفاده از دارو درمان میشه یا نه؟ من چون قرنتینه هنوز ندارم کمی به مشکل برخوردم . دارویی هستش که در تانگ اصلی استفاده کنم و در شرایط آب و باکتریها تاثیر نداشته باشه ، بیماریه سفیدک خود بخود میشه از بین بره و دارو مصرف نکنیم . الان هر چند روز این سفیدک رویه بدنه ماهی کم و زیاد میشه یه روز سرحاله غذا خوب میخورهروز بعد کمتر غذا میخوره و لایه سنگها مخفی میشه ، ممنون میشم واسه تقویتش یه غذا بهم معرفی کنید . من بهش آرتمیا زنده چند روز یکبار میدم و هر روز از فرموله 2 اوشن نیتروژن و اسپرولینیایه اوشن البته مقداریم مولتی ویتامینه تریتون اضافه میکنم . ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرماییند . دوستان اصلا تا حالا کسی تونسته این بیماریرو ریشه کن کنه یا خیر؟ من که موندم چه کنم . موفق باشید .

سلام دوست عزیز
بله قابل درمان هستش البته در تانک قرنطینه. برای هر تانک داری یه تانک قرنطینه اجباری هستش. دما فیکس باید روی 30 باشه عکس از ماهی هم الزامی هستش. فعلا فقط دنبال تانک قرنطینه باشید. بیماری ایک سرایت کننده هست

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 20:20

سلام
احتمال درمان تو این حالتی که شما میفرمایید وجود داره ولی بستگی به شرایط ماهی و میزان مقاومتش داره. البته شرایط شیمیایی و فیزیکی آکواریوم هم موثره . داروی ریف سیف فعلاً چیزی تو بازار نیست . بهتره چند تا کار رو همزمان انجام بدید:
1- دما رو به 28 کاهش بدید دمای 30 برای ماهی استرس زا هستش چون سطح حلالیت اکسیژن رو پایین میاره و برای جراح ها خیلی استرس زا هستش
2- اگر میگو، شقایق و مرجان ندارید شوری رو به 1/018 یا 1/017 برسونید البته کم کم و هر روز یک درجه پایین بیارید
3- حتماً عصاره ی سیر و ویتامین c (مارک کنت یا برایت ول) تهیه کنید و هر روز به غذای ماهی اضافه کنید
4- به لیست غذاهاتون جلبک ورقه ای اوشن نوتریشن رو هم اضافه کنید بهتره
5- آرتمیای زنده رو داخل یه ظرف بریزید و یک سی سی ویتامین c داخل ظرف آرتمیاها بریزید و بعد از نیم الی یک ساعت آرتمیاها رو گرفته و بدید ماهی هاتون بخورن
فعلاً این کارها رو انجام بدید انشالله که ماهی تون درمان بشه

njoom
۱۳۹۴-۰۹-۲۲, 14:23
با سلام و خسته نباشید
من احتیاج به
دارو ضد سفیدک ایک اتک کوردون دارم ممنون میشم که بهم بگید از کجا میتونم گیر بیارم ویا اگه گیر نمیاد چی استفاده کنم که ریف سیف باشه متشکرم