PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مینی سالن تکثیر خانگی - otello100

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 09:43
من و داداشم که دانشجوی مهندسی کامپیوتره یک سالن راه اندازی کردیم که میخوام اینجا ضمن توضیح و شرح سالن از راهنمایی دوستان برای ادامه کار کمک بخوام ( مدیران محترم امیدوارم در جای درستی ایجاد تاپیک کرده باشم)

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 10:01
من و داداشم که دانشجوی مهندسی کامپیوتره یک سالن راه اندازی کردیم که میخوام اینجا ضمن توضیح و شرح سالن از راهنمایی دوستان برای ادامه کار کمک بخوام ( مدیران محترم امیدوارم در جای درستی ایجاد تاپیک کرده باشم)
بسیار خوب و عالی

عنوان تاپیکتون رو ویرایش کردم ( عنوان تاپیک باید با دیده شدن در آخرین ارسالها منظور رو برسونه )
راهنمایی های جزئی رو میتونید در تاپکتون بگیرید اما راهنمایی تخصصی و کامل رو همونطور که قبلا توضیح دادم باید در جای خودش مطرح کنید تا پاسخ بگیرید

موفق باشید

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 10:56
باتشکر از شما آقا حامد بزگروار و تشکر پیشاپیش از همه دوستان و پیش کسوتانی که به ما در راستای ارتقا و بهره وری بیشتر کمک می کنند.اول توضیحاتی کوچک در خصوص جوجه سالنمونسالن در حال حاضر در یک فضای زیر زمین 1200 متری با دیوارهای سیمانی و سقف گچی ایجاد شده سقف با پلاستیک عایق شده و با پنکه هوا داخل اتاق جریان داره برای گرما هم از بخاری گازی استفاده میشه.برای شروع کار تقریبا 20متر فضا (یک اتاق )در نظر گرفته شده و بقیه سالن فعلا فقط پایه ها و شیشه های خالی اضافه قرار داده شده که اگر خدا کمک کنه برای گسترش کار در اتاق تعداد 6 تانک 120*40*40 برای پیش مولد ها که این 6تانک با هم سری شده و تقریبا 50تا پیش مولد از نژاد های مختلف آنجل توشه و یک واتر پمپ داره و در سامپ 100تا بچه گوپی ریختم. 2تانک 120*40*40 برای مولدین آنجل که از بیو فیلتر براشون استفاده کردم و هر تانک 3قسمت شده . 6تانک 100*40*40برای تعداد تقریبی500 تا بچه آنجل 1.5تا 2بند که این تانکها هم با هم سری شده و یک تانک سامپ ابری داره و در سامپ 50تا بچه گوپی ریختم یک تانک120*40*40 که یک جفت دیسکس در اون قرار داره و یک بیو فیلتر داخلی و یک فیلتر سطلی برای اونها قرار دادم تعداد6 تانک 120*40*40 با آب 72 ساعت مونده آماده برای ورود تعداد 250تا رمبو ( در سه تانک) 200 عدد کت 5 سانتی پلنگی و باله بلند( در 2 تانک) و 18 عدد دیسکس در یک تانک که همه این تانکها مجهز به یک فیلتر داخلی و یک بیو فیلتر هستند.تعداد2 تانک 120*40*40 و 2 تانک 100*40*40 جهت دپوی آب تعداد 10تانک 40*40*40 جهت پرورش جوجه ها هنوز پمپ مرکزی خریداری نشده و از یک پمپ مرکزی هایلا 500وات بصورت امانی استفاده میشه - واتر پمپها هم فعلا 3 تا دارم که هرسه اونها هم امانی هستن 18 پایه فلزی 3طبقه که با متاسفانه قوطی آهنی ساخته شده به همراه تانکهای مربوطه همراه با 500 تا جوجه آنجل و 50تا مولد و پیش مولد آنجل به قیمت 2.5 میلیون تومان خریداری شده در سامپها هم تعداد 200تا بچه گوپی های نژاد دار تکثیر خودم رو رها کردم که هم تکثیر بشه و هم از فضای سامپ استفاده بهینه تری شده باشه باتوجه به تعداد کم پیش مولدین آنجل ( 50 پیش مولد در800 لیتر آب)دوستان عزیز اگر نکته ای و اشکالی به نظرتون میرسه لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر .

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 12:25
باتشکر از شما آقا حامد بزگروار و تشکر پیشاپیش از همه دوستان و پیش کسوتانی که به ما در راستای ارتقا و بهره وری بیشتر کمک می کنند.اول توضیحاتی کوچک در خصوص جوجه سالنمونسالن در حال حاضر در یک فضای زیر زمین 1200 متری با دیوارهای سیمانی و سقف گچی ایجاد شده سقف با پلاستیک عایق شده و با پنکه هوا داخل اتاق جریان داره برای گرما هم از بخاری گازی استفاده میشه.برای شروع کار تقریبا 20متر فضا (یک اتاق )در نظر گرفته شده و بقیه سالن فعلا فقط پایه ها و شیشه های خالی اضافه قرار داده شده که اگر خدا کمک کنه برای گسترش کار در اتاق تعداد 6 تانک 120*40*40 برای پیش مولد ها که این 6تانک با هم سری شده و تقریبا 50تا پیش مولد از نژاد های مختلف آنجل توشه و یک واتر پمپ داره و در سامپ 100تا بچه گوپی ریختم. 2تانک 120*40*40 برای مولدین آنجل که از بیو فیلتر براشون استفاده کردم و هر تانک 3قسمت شده . 6تانک 100*40*40برای تعداد تقریبی500 تا بچه آنجل 1.5تا 2بند که این تانکها هم با هم سری شده و یک تانک سامپ ابری داره و در سامپ 50تا بچه گوپی ریختم یک تانک120*40*40 که یک جفت دیسکس در اون قرار داره و یک بیو فیلتر داخلی و یک فیلتر سطلی برای اونها قرار دادم تعداد6 تانک 120*40*40 با آب 72 ساعت مونده آماده برای ورود تعداد 250تا رمبو ( در سه تانک) 200 عدد کت 5 سانتی پلنگی و باله بلند( در 2 تانک) و 18 عدد دیسکس در یک تانک که همه این تانکها مجهز به یک فیلتر داخلی و یک بیو فیلتر هستند.تعداد2 تانک 120*40*40 و 2 تانک 100*40*40 جهت دپوی آب تعداد 10تانک 40*40*40 جهت پرورش جوجه ها هنوز پمپ مرکزی خریداری نشده و از یک پمپ مرکزی هایلا 500وات بصورت امانی استفاده میشه - واتر پمپها هم فعلا 3 تا دارم که هرسه اونها هم امانی هستن 18 پایه فلزی 3طبقه که با متاسفانه قوطی آهنی ساخته شده به همراه تانکهای مربوطه همراه با 500 تا جوجه آنجل و 50تا مولد و پیش مولد آنجل به قیمت 2.5 میلیون تومان خریداری شده در سامپها هم تعداد 200تا بچه گوپی های نژاد دار تکثیر خودم رو رها کردم که هم تکثیر بشه و هم از فضای سامپ استفاده بهینه تری شده باشه باتوجه به تعداد کم پیش مولدین آنجل ( 50 پیش مولد در800 لیتر آب)دوستان عزیز اگر نکته ای و اشکالی به نظرتون میرسه لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر .

خواهش میکنم
توضیحات بهتر بود روی عکس باشه

یک اشتباه بد و فاحش انجام دادید
قراردادن گوپی در سامپ میتونه بیماری های مختلف رو در بقیه ماهی ها اپیدمی کنه و اصولا استفاده از خود سامپ در سالن
مگر اینکه یک واحد بزرگ از سامپ ( اندازه تانک 100 لیتری ) مدام داخلش فیلتر یو وی در حال کارکردن باشه

اصولا و در همه سالنها و فارم های دنیا که قیمت آب از برق ارزونتره برای تصفیه آب هزینه نمیشه
استفاده از اب تازه برای پیشرفت کار خیلی مهمه

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 13:35
باسلام و تشکر مجدد از شما آقای رضایی نژآد عزیز
چشم به زودی عکس هم قرار میدم. گوپی ها تو تانک خونگی خودم بزرگ شدن و تقریبا 4ماهه هستن و همگی فعلا سالم بودن که ریختم . با این حال اگر شما صلاح نمی دونید گوپی هارو از تانکها خارج میکنم. ضمنا در حال حاضر هم من 10درصد کلیه تانکهارو روزانه سیفون میکنم . در خصوص اون یو وی با وجود گوپی ها هم میشه رو تانک سامپ یو وی قرار بدم خطری نداره؟ اگه میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید ممنون

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 13:51
کار در اتاق تعداد 6 تانک 120*40*40 برای پیش مولد ها که این 6تانک با هم سری شده و تقریبا 50تا پیش مولد از نژاد های مختلف آنجل توشه و یک واتر پمپ داره و در سامپ 100تا بچه گوپی ریختم.

سلام دوست من
اگه منظورتون اینه که تانک هاتون با هم در اتباط هستن
کار بسیار اشتباهی هست و بیماری میتونه از یه تانک به تانک دگه ای بره و همه
ماهی ها رو آلوده کنه.

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 15:15
سلام دوست من
اگه منظورتون اینه که تانک هاتون با هم در اتباط هستن
کار بسیار اشتباهی هست و بیماری میتونه از یه تانک به تانک دگه ای بره و همه
ماهی ها رو آلوده کنه.

بله متاسفانه این دو سری 6تا6تا باهم سری هستن آقای رضایی نژاد هم فرمودن .
البته سعی میشه که هیچ گونه نقل و انتقالی در این تانکها صورت نگیره بجز اون مورد گوپی ها
در خصوص لامپ یو وی اگر نصب بشه بازهم مشکل ساز خواهد بود؟

یه سوال هم داشتم یکی از دوستان گفت برای اینکه کت فیشها در زمان جابجایی دچار مشکل نشن بهتره بهشون آب کاهو بدیم تا فلسهاشون سفت بشه این موضوع چقدر صحت داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایند دوستان

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 15:22
بله متاسفانه این دو سری 6تا6تا باهم سری هستن آقای رضایی نژاد هم فرمودن .
البته سعی میشه که هیچ گونه نقل و انتقالی در این تانکها صورت نگیره بجز اون مورد گوپی ها
در خصوص لامپ یو وی اگر نصب بشه بازهم مشکل ساز خواهد بود؟

یه سوال هم داشتم یکی از دوستان گفت برای اینکه کت فیشها در زمان جابجایی دچار مشکل نشن بهتره بهشون آب کاهو بدیم تا فلسهاشون سفت بشه این موضوع چقدر صحت داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایند دوستان

سلام دوست من
در این بخش ها ما راهنمایی های اولیه رو انجام میدیدم
اما بهتره برای استفاده سایرین سوالات رو توی بخش های خودش بپرسین
برای اینکه دست خالی نرین عرض می کنم
لامپ یو وی علاوه بر از بین بردن عوامل بیماری زا،باکتری های مفید رو نیز از بین میبره.
در مورد کت فیش ها اصلا چنین چیزی تا حالا نشنیدم.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 15:41
سلام اقا مجید
اولا تبریک میگم بخاطر راه اندازی سالنتون
و امیدوارم به بهترین نجو اداره بشه و به موفقیت های روز افزونی برسید
خیلی دلم میخواست سالنتون رو ببینم و عکساشو واسه ما قرار بدید
ممنون خیلی خوشحال شدم موفق باشید

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۰۷, 08:04
سلام - عید مبعث بر همه شما دوستان و پیشکسوتان و بزرگان امروزی مبارک باشه

ضمن تشکر از همه شما عزیزان بابت آموزش های مقدماتی و اطلاعاتی که در این سایت و سایتهای دیگه از شما عزیزان مطالعه کردم

به میمنت مبعث بزرگ و مبارک در روز سه شنبه برای اولین بار ماهیهای خارجی خریداری شده مستقیم و بدون واسطه از وارد کننده دریافت و
وارد سالن شد

ماهیها 18عدد دیسکس چکربرد رد مپ 2.5 اینچی ( برای پرورش و مولد سازی برای آینده) - 200عدد رمبو بوسمانی --200 عدد رمبو پیژن خونی- 200 عدد رمبو دارف ( برای پرورش وسایز)

100 عدد کت باله بلند - 100 عدد کت پلنگی( برای پرورش و استفاده در تانکهای سالن )

به امید روزی که هیچ ارزی برای واردات ماهی زینتی از ایران خارج نشه و ایران یک قطب حقیقی پرورش ماهی و موجودات زنده در دنیا بشه

™@я€z
۱۳۹۳-۰۳-۰۷, 11:50
سلام

مبارکه عزیز خوب زحمت بکشید گزارش تصویری بذارید...

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۰۷, 12:51
سلام

مبارکه عزیز خوب زحمت بکشید گزارش تصویری بذارید...

باسلام خدمت شما آقا رضای عزیز ...همونطور که شما از زمان شروع کارم اطلاع دارید ردیف کردن تانکهای کثیف دست دوم و پایه های غیر استاندارد و کلی اطلاعات غلط که باید پالایش بشه و خیلی وقتها باید اصلاحات صورت بگیره تو این مدت کلی وقتمو گرفت تا جایی که مجبور شدم حتی تانک کت فیش ها و دیسکسها رو تو خونه تعطیل کنم و اونهار و به سالن انتقال بدم که مشکلات خودش رو داشت .

هنوز سالن....سالن نشده و یه مینی سالنه با هزارتا مشکل که انشاء الله به لطف خدای مهربون و کمک شما دوستان عزیز کامل خواهد شد.

عکس هم چشم به داداش کوچیکه گفتم بره عکس تهیه کنه و در اولین فرصت خدمت شما و سایر دوستان ارائه خواهم داد.

دوستان لطفا از راهنمایی ما دریغ نفرمایید با احترام

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۱۲, 09:47
این عکس جفت دیسکسهام و سری قبلی بچه هاشون الان این جفت رو تخم هستن نکته جالب اینکه با وجود جابجایی به سالن از منزل و مشکلات جابجایی در مدت 3 روز این جفت دوباره تخم ریزی کردن و الان لاروها از تخم بیرون اومدن.

ماده بلو اسنک اسکین 6.5 اینج و نر لئوپارد 7 اینچ هستش که نر رو از یکی از دوستان پارسی پت خریدم و با فشارخودم جفت رو ایجاد کردم که واقعاً جفت عالی هستن بچه ها هم در سری قبل تقریبا هر دو نوع بلو اس اسکین و لئوپارد بود ضمن اینکه تعدادی برون هم توشون درومده بود که متاسفانه عمرشون کفاف نداد ببینم آخرشون چی میشن.

http://emruzi.com/up/do.php?img=9345

http://emruzi.com/up/do.php?img=9346

rman
۱۳۹۳-۰۳-۱۲, 11:30
سلام.اقا منم همین مشکلو دارم.نمیتونم جفت بزنم ماهی رو علی رغم اینکه از بچگی با هم بزرگ شدند...تو 8 تا ماهی همش 2 تا جفت میخورند... چه کنیم؟ ماهیای بسیار زیبا و درشتی دارید!

armin j
۱۳۹۳-۰۳-۱۲, 11:58
خيلى زىبا هستن دوست گرام. امىدوارم موفق باشىن و عکس بچه ماهىاتون هم به زودى ببىنىم.

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۱۲, 12:16
باسلام خدمت شما rman گرامی خدمت شما عرض کنم منظورم از با زور جفت کردن این بود که بر خلاف میل ماده که بلو اسنک رو انتخاب کرده بود و 2 بار هم باهاش تخم ریخته بود این نر رو به زور قالبش کردم . در خصوص جفت شدن دیسکس ها باید خدمت شما عرض کنم که بعضی از دیسکس ها سن بلوغشون یکم دیر تر از بقیه هست مثلا بلو اس که من داشتم تقریبا 2 سالش بوده که جفت خورد. پیشنهاد میکنم تانک بزرگی رو برای 'گله انتخاب کنید و شرایط رو براشون آرام کنید از نظر دما و کیفیت آب بعد از جفت شدن هم حتما جفتها رو از گله جدا کنید تا قلمرو طلبی جفتها مانع از ایجاد جفتهای جدید نشه به محض خروج یک جفت از تانک احتمال جفت شدن سایر دیسکسها افزایش خواهد یافت بخاطر هورمونهایی که جفت ترشح میکنند و موجب تحریک ماهیهای دیگه میشه البته این تجربه شخصی من هست و اگر عزیزان نقدی بر اون دارند بفرماییند تا دانسته خودم رو اصلاح کنم باتشکر من خودم دو بار 5 تا5تا دیسکس تو گله داشتم که هر دو بار هم دو جفت از توش درومده .....خیلی مهمه که شرایط تانکتون خوب و آروم باشه به امید داشتن جفتهای خوب و سرحال برای شما و خودم و سایر دوستان

rman
۱۳۹۳-۰۳-۱۲, 16:46
تشکر دوست عزیز که این قدر راحت اطلاعاتتونو میذارید برای ماها!
من به شخصه اثر برداشتن جفت غالبو از تانک دیدم.وقتی میرند ماهیا میپرند بالا پایین!بله برخیا نزادا ابی به خصوص نرهای اونا خیلی دیر بالغ میشند..ماده های من 4 بار تخم ریختند نره تازه یاد گرفته تخم چی هست.
اقا خیلی دوست داریم بچه ماهیاتونو ببینیم!بی بهره نذار مارو داداش!:->

™@я€z
۱۳۹۳-۰۳-۱۳, 16:11
سلام
آقا مجید گل ممنون از اطلاعات وتصاویری که گذاشتید واقعا لذت بردیم ...
اگر امکانش هست از اون سفارشی ها (پلکو برزیل نویز) هم تصویر بذارید و در مورد تغذیه
و تکثیرشون هم کمی توضیح بدید.
باسپاس موفق باشید.

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۲۷, 09:39
سلام
آقا مجید گل ممنون از اطلاعات وتصاویری که گذاشتید واقعا لذت بردیم ...
اگر امکانش هست از اون سفارشی ها (پلکو برزیل نویز) هم تصویر بذارید و در مورد تغذیه
و تکثیرشون هم کمی توضیح بدید.
باسپاس موفق باشید.

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

سلام رضا جان ببخشید که باتاخیر پاسخ شما رو میدم مدتی بود که دسترسی به سایت برام مشکل شده بود علتش رو هم نمی دونم کلا پیغامهای خطای سیستم دریافت میکردم. به هرحال از شما بابت تاخیر عذر میخوام

دوم اینکه در خصوص عکس راستش تو سالن نور خیلی کمه عکسهای جفت هم مال وقتیه که توخونه نگهشون میداشتم و گرفتن عکس داخل سالن با اون شرایط و زدن فلش برای من و ماهی های خیلی سخته که البته چشم در اولین فرصت عکسهایی رو خدمت شما و دوستان از سالن تقدیم خواهم کرد .

در خصوص تکثیر هم باید بگم که من اول تعدادی از بریستول نوز هارو داخل یک تانک قرار دادم بعد از یک سال تقریبا بالغ شدن باید آب تانک اونها بصوت متناوب گردش داشته باشه ولی آروم باشه بعد تعداد فضا برا جفتها قرار میدم از لوله پی وی سی گرفته تا پوسته نارگیل و لوله های سفالی بعد از یک مدت نر غالب لونه گزینی میکنه و با جنگهای فرواوان ماده هارو به داخل لوله ها هدایت میکنه و یک به یک بعداز باروری تخمها و تولدشون سراغ ماده بعدی میره متاسفانه در بار اول به دلیل جابجایی همه جوجه ها که البته تعدادشون هم کم بود کشته شدن و از زمانی که داخل سالن قرارشون دادم متاسفانه یکی از نر ها از تانک بیرو افتاده بود که الان فقط یک جفت کامل سفید و یک نر مغلوب و یک ماده و ماده قهوه ای اون مرحوم باقی مونده که با توجه به حچم ماهیهای داخل تانک فعلا شرایط تکثیر اینها وجود نداشته و من هم لونه گذاری نکردم اگر خدابخواد به زودی با لونه گذاری تولد بچه را و به اطلاع شما و دوستان دیگه خواهم رسوند.