PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا برای حذف نیترات به فسفات نیاز داریم

560kg
۱۳۹۳-۰۳-۰۴, 15:54
سلام اقای مرادی عزیز.در تالار گفتید که حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره.میشه ی توضیح علمی کامل در این مورد بدید.خیلی ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 00:20
سلام اقای مرادی عزیز.در تالار گفتید که حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره.میشه ی توضیح علمی کامل در این مورد بدید.خیلی ممنون

سلام
یعنی الان چی کار کنم؟! باید یه مقاله ی علمی بنویسم !
در حذف بیولوژیک فسفات یا نیترات از باکتری ها استفاده میشه، باکتری ها هم به میزان خاصی از فسفات و نیترات و کربن نیاز دارن تا بتونن فعالیت کنن بنابراین اگر سطح فسفات و و کربن صفر باشه امکان حذف بیولوژیک نیترات وجود نداره و بالعکس. هر کدوم از این سه پارامتر که از یه میزان خاصی کمتر باشن امکان حذف پارمترهای دیگه وجود نداره
اگر دقت کرده باشین شرکت برایت ول هم برای کارایی هر چه بیشتر نیترات گیرها و فسفات گیرهاش محصول reef bio fuel رو پیشنهاد میده که منبع کربن هستش!
حتی این شرکت محصولاتی حاوی نیترات (NeoNitro) و فسفات(Neo Phos) خالص رو به بازار عرضه میکنه که در صورت کم بودن هر کدوم از اونها تو آکواریوم شما بتونید این پارامترها رو تامین کنید
موفق باشید

علیرضا نوروزی
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 14:56
سلام به دوستان و بخصوص استادم آقای مرادی
تو فروم همسایه یه بحثی پیش اومد که برام جالب بود و تا حالا نشنیده بودم و تو کتابهای شما هم چیزی در این مورد نوشته نشده بود
ایشون میگفت شما در سایتی دیگه گفتید که کاهش نیترات در تانک بستگی به فسفات داره و اگه فسفات صفر باشه نیترات پایین نمیاد این پست ایشون تو سایت همسایه :

راستش من هم خیلی دلم میخواد توضیح علمیش رو بدونم.خیلی توی اینترنت گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.از ایشون میپرسم و همینجا اعلام میکنم
هنوز نتونستین پیداش کنین؟!!!متنش رو براتون میزارم
یکی از کاربران سوال پرسید(جناب مرادی چرا صفر بودن فسفات رو جذب نیترات تاثیر داره؟ یک مقدار بیشتر توضیح میدید من داخل سامپ نصف بسته 350 گرمی Xport-po4 برایت ول داخل فیلتر بگ ریختم کنار فیلتر بگ نیترات گیر گذاشتم از سلیکات گیر جی بی ال هم استفاده کردم که مقداری فسفات رو هم می گیره الان چی کار کنم دستی فسفات وارد کنم؟ یک تیکه میگو یخ زده رو بندازم داخل رف؟)
اقای مرادی هم جواب دادن(سلام
حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره
به جای انداختن گوشت میگو تو آکواریوم بهتره فسفات گیرها تون رو از آکواریوم خارج کنید به مرور فسفات افزایش پیدا میکنه و نیترات هم کم میشه
شرکت برایت ول محصول فسفات هم داره که اینجور مواقع میشه ازش استفاده کرد!)

من تا حالا در این مورد که حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره چیزی نشنیدم اگه این موضوع رو تایید میکنید لطفا یه مقدار در موردش توضیح بدید
ممنون

@S.H.Moradi (http://www.emruzi.com/member.php?u=28)

momenii
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 20:35
سلام آقای نوروزی من اتفاقی این مطلب و دیدم که آقای مرادی جواب دادن، حالا تا خودشون تشریف میارن یه نگاهی بندازید
پست شماره 13

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 20:40
سلام آقای نوروزی من اتفاقی این مطلب و دیدم که آقای مرادی جواب دادن، حالا تا خودشون تشریف میارن یه نگاهی بندازید
پست شماره 13

ممنون از شما و اطلاع رسانیتون
پست جناب مرادی و دوستمون که به این تاپیک مربوط بود رو انتقال دادم همینجا

s H a Y a N
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 21:58
سلام
یعنی الان چی کار کنم؟! باید یه مقاله ی علمی بنویسم !
در حذف بیولوژیک فسفات یا نیترات از باکتری ها استفاده میشه، باکتری ها هم به میزان خاصی از فسفات و نیترات و کربن نیاز دارن تا بتونن فعالیت کنن بنابراین اگر سطح فسفات و و کربن صفر باشه امکان حذف بیولوژیک نیترات وجود نداره و بالعکس. هر کدوم از این سه پارامتر که از یه میزان خاصی کمتر باشن امکان حذف پارمترهای دیگه وجود نداره
اگر دقت کرده باشین شرکت برایت ول هم برای کارایی هر چه بیشتر نیترات گیرها و فسفات گیرهاش محصول reef bio fuel رو پیشنهاد میده که منبع کربن هستش!
حتی این شرکت محصولاتی حاوی نیترات (NeoNitro) و فسفات(Neo Phos) خالص رو به بازار عرضه میکنه که در صورت کم بودن هر کدوم از اونها تو آکواریوم شما بتونید این پارامترها رو تامین کنید
موفق باشید
سلام.خسته نباشید.ممنون از توضیح خوبتون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 22:29
سلام.خسته نباشید.ممنون از توضیح خوبتون

خوش امدید به امروزی
بهتر نبود از دکمه پسند زیر پست آقای مرادی استفاده میکردید؟

پستهای اضافه بزودی حذف خواهد شد

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۸, 00:34
با سلام خدمت دوستان عزیز این برای اولین بار نیست که بنده مطلبی رو نوشتم که برای خیلی ها جدیده و تا حالا نشنیدن!همونطور که عرض کردم باکتری ها برای فعالیت به سه پارامتر نیترات، فسفات و کربن نیاز دارن که در صورت صفر بودن هر کدوم از این پارامترها باکتری ها قادر به فعالیت نبوده و نمی تونن دو پارامتر دیگه رو کاهش بدن ! به همین سادگی ! موفق باشید

علیرضا نوروزی
۱۳۹۳-۰۳-۰۸, 05:41
سلام خدا قوت تمام مطالب شما برای من از اول تازگی داشته و شما استاد منی و هرجا در سایت همسایه مطالب شما رو گذاشتم نوشتم منبع و نویسنده رو شما گفتید که باکتریها نیاز به فسفات و نیترات و کربن دارن ، فسفات و نیترات به طور طبیعی در تانک تولید میشن ولی آیا برای تولید کربن کاری باید کرد و یا متریالی داخل سامپ گذاشت

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۹, 02:27
سلام خدا قوت تمام مطالب شما برای من از اول تازگی داشته و شما استاد منی و هرجا در سایت همسایه مطالب شما رو گذاشتم نوشتم منبع و نویسنده رو شما گفتید که باکتریها نیاز به فسفات و نیترات و کربن دارن ، فسفات و نیترات به طور طبیعی در تانک تولید میشن ولی آیا برای تولید کربن کاری باید کرد و یا متریالی داخل سامپ گذاشت

سلام
معمولاً کربن هم تو آکواریوم تولید میشه اما اگر نیترات و فسفات بیشتر از یه حدی پایین تر نیومدن با استفاده از محصولات حاوی کربن مثل reef bio fuel برایت ول میشه این کار رو انجام داد