PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو ؛ وان های پلی اتیلن در سالن های تکثیر و پرورش ماهیان

b.pakray
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 19:33
سلام

دوستان نظرتون در خصوص استفاده از وان های پلی اتیلن در سالن برای پرورش زنده زاها چیه؟

این وان ها هم کارایی حوضچه های بتنی و سیمانی دارن؟

از این وان ها میشه بر روی قفسه های فلزی دو طبقه استفاده کرد؟

برای سیستم تصفیه این وان ها چه پیشنهادی دارید؟فیلترهای دست ساز بیولوژی جوابگو هستند برای یک وان 500 یا 600 لیتری؟

http://emruzi.com/up/do.php?img=9227

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 19:55
سلام

دوستان نظرتون در خصوص استفاده از وان های پلی اتیلن در سالن برای پرورش زنده زاها چیه؟

برای سیستم تصفیه این وان ها چه پیشنهادی دارید؟فیلترهای دست ساز بیولوژی جوابگو هستند برای یک وان 500 یا 600 لیتری؟

سلام

برای سایز بسیار گزینه مناسبی هستند و فکر کنم چند وقت پیش که قیمت گرفتم 700 لیتری حدود 380 تومن بود
مزیتش نسبت به حوضچه این هست که نیاز به ساخت و ساز نداره و قابلیت جابجایی داره

در طبقات میشه استفاده کرد اما بهتره اینکار انجام نشه

نمونه هایی از این وانها ( مثل مخازن آب که برای پمپاژ در منازل میگذارن ) از پایین و بالا ورودی و خروجی رزوه دار دارن که در صورت لزوم میشه تصفیه خارجی برای مخزن طراحی کرد

به هیچ وجه بیوفیلتر ها جوابگوی این حجم آب نیستند مگر اینکه در هر مخزن بالای 10 عدد بگذاری که اصلا کار جالب و مقرون به صرفه ای نیست

من در طرح توجیهی که برای مزرعه تدوین کرده بودم سالن سایزی وجود داشت ( برای هر قسمت از فارم ) که کلا با این مخازن تجهیز میشد و برای اینها به دوصورت سیستم تصفیه طراحی کرده بودم
1- سامپ داخلی ( که مثل یک فیلتر برقی داخل مخزن قرار میگرفت )
2- فیلتر بیرونی ( سامپ کناری بسته یا بهتره بهش بگم فیلتر اکسترنال دست ساز ) که خاصیت پمپاژ آب به بیرون یا همون سیفون رو هم با خودش داشت که از بالا و با ارتباط به مخازن دپو آب سیفون شده جایگزین میشد

در هر دو روش بالا هوادهی هم توسط همین سیستم انجام میشد و نیاز به هوادهی جداگانه نداشت
البته به دلایل مالی و نداشتن توجیه اجرای طرح در شهر ما ؛ منتفی کردم پروژه رو
در این طرح حتی یک قطره آب هدر رفت نداشت و برای استفاده ازش برنامه ریزی شده بود و همینطور برای حداقل استفاده انرژی در سیستم
اگر روزی تصمیم قطعی گرفتم که هیچوقت طرح رو اجرا نکنم ، حتما ریز به ریز و جزء به جزئش رو در امروزی باز میکنم حتی توجیه اقتصادی و ریز هزینه هایی که روی طرح انجام شد
فقط کافیه به قیمت روز برگردونده بشه و یکسری عملیات حسابداری مجدد روش انجام بشه

مطمئنا بحث سیفون و فیلترینگ در مخازن سایز خیلی مهم و حیاتی هست

™@я€z
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 20:28
سلام

سلام
همانطور که حامد جان فرمودن وتوضیح کامل دادن عالی هست من خودم یدونه ۱۲۰ لیتری رو دارم تو طبقه دوم استفاده می کنم....
تو قفسه میتونید استفاده کنید اما باید برای همین کار قفسه رو طراحی کنید و حدا کثر فکر کنم دو طبقه بتونی استفاده کنی ...
برای تصفیه هم میشه از طرح های تاپ فیلتر یا سامپ استفاده کنید اینجا یکی کل سالنو ابنطوری کرده و خیلی راضی هست به دلیل همون مزیتهایی که حامد جان فرمود.

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

spaceman
۱۳۹۴-۰۱-۰۵, 22:21
این وان ها برای سایز کردن دیسکس هم مناسب هستند؟ به نظر میرسه هزینه تهیه بالایی نسبت به آکواریوم دارند!در 700 لیتر هر وان میشه28 ماهی به ازای هر دیسکس 25لیتر درنظر گرفت که برای هر آکواریوم 250لیتری این رقم 10 ماهی دیسکس هست که برای 28 ماهی تقریبا دو تا تانک نیاز میشه که هزینه دوتا تانک شیشه ای 152000تومان میشه. من یه سوال دیگه هم دارم دارم روی طرح توجیهی کار می کنم اما نمی دونم در حال حاضر دیسکس 2.5اینچی به صورت عمده به چه قیمتی به بازار عرضه میشه لطفا حتی اگر فکر می کنید اسرار هست به صورت خصوصی مطلع فرمائید من این طرح رو تموم کنم.:253:

KAMFA
۱۳۹۴-۰۱-۰۵, 23:45
این وان ها برای سایز کردن دیسکس هم مناسب هستند؟ به نظر میرسه هزینه تهیه بالایی نسبت به آکواریوم دارند!در 700 لیتر هر وان میشه28 ماهی به ازای هر دیسکس 25لیتر درنظر گرفت که برای هر آکواریوم 250لیتری این رقم 10 ماهی دیسکس هست که برای 28 ماهی تقریبا دو تا تانک نیاز میشه که هزینه دوتا تانک شیشه ای 152000تومان میشه. من یه سوال دیگه هم دارم دارم روی طرح توجیهی کار می کنم اما نمی دونم در حال حاضر دیسکس 2.5اینچی به صورت عمده به چه قیمتی به بازار عرضه میشه لطفا حتی اگر فکر می کنید اسرار هست به صورت خصوصی مطلع فرمائید من این طرح رو تموم کنم.:253:
دوست عزیز هر چند تاپیک منحرف میشه
این حرفی رو که شما میزنید به صورت علمی
شما بیشتر هم میتونید اضافه کنید به 250 لیتر
من قیمت عمده دیسکس رو هم تو پیام خصوصی به شما میگم
اما قیمت مهم نیست
به من بگین شما تا الان تجربه سایز کردن یا نگهداری دیسکس رو داشتید یا نه؟

spaceman
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 00:04
خوب قبلا هم عرض کردم بنده ظرف 10 ماه رد ملون تکثیر کردم.آدم را مسحور می کردند. اگر بخواهیم تعداد را ببریم بالا می شه روی وان ها حساب باز کرد.چون نگهداری وتمیز کردن آن ها راحت تر هم هست اما به نظر شما از لحاظ کیفیت کار سایز بندی دیسکس خراب نمیشه.

KAMFA
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 10:42
خوب قبلا هم عرض کردم بنده ظرف 10 ماه رد ملون تکثیر کردم.آدم را مسحور می کردند. اگر بخواهیم تعداد را ببریم بالا می شه روی وان ها حساب باز کرد.چون نگهداری وتمیز کردن آن ها راحت تر هم هست اما به نظر شما از لحاظ کیفیت کار سایز بندی دیسکس خراب نمیشه.

خب اگه داشتی که بهتر
خدمتت عرض کنم که عزیز
شما سیفون مرتب
غذا دهی و رسیدگی هم مرتب
من بهت قول می دم توی کیفیت مشکل نباشه
فقط سایز رو من دارم خدمتت میگم
اونم سایز کردن دیسکس 2.5اینچ رو
تو پیام خصوصی هم در خدمتت هستم بابت قیمت عمده دیسکس
موفق باشی

spaceman
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 21:02
دوستان باتوجه به استفاده از آب roبه صرفه ترین میزان دپوی آب بایدچند درصد کل مجموعه باشه. تهیه مخزن های دپو خیلی هزینه بر هست :o---):مخصوصا اگر بخواییم صد درصد ذخیره داشته باشیم. ضمن اینکه هر از گاهی لازم میشه سیفون صد درصد بکنیم .

KAMFA
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 21:35
شما بهترین سیستم که میتونی استفاده کنید و به صرفه باشه فقط وفقط ro

spaceman
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 21:57
شما بهترین سیستم که میتونی استفاده کنید و به صرفه باشه فقط وفقط roخوب بر همین اساس میگم میزان دپوی آب چقدر باید باشد؟

KAMFA
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 22:30
خوب بر همین اساس میگم میزان دپوی آب چقدر باید باشد؟

سوالتو متوجه نمیشم
دوست عزیز شما سیستم ro داشته باشید
احتیاج به دپوی آب نیست

spaceman
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 23:39
سوالتو متوجه نمیشم
دوست عزیز شما سیستم ro داشته باشید
احتیاج به دپوی آب نیست
توی یک سیستم مدار بسته اگر بخواهیم مثلا ماهی یکبار کل آب رو عوض کنیم باید مخازن ذخیره هم داشته باشیم تا سیستم ro با یه ظرفیت متناسب بتونه تدریجا آب مورد نیاز را تولید کنه.درغیر اینصورت هزینه سیستم roکه بتونه در لحظه آب مورد نیاز را تامین کنه بسیار بسیار بالا میشه وصرفه اقتصادی نداره. اصلا تعویض کامل آب بصورت ماهیانه در سیستم مدار بسته لازم هست؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۰۷, 09:53
توی یک سیستم مدار بسته اگر بخواهیم مثلا ماهی یکبار کل آب رو عوض کنیم باید مخازن ذخیره هم داشته باشیم تا سیستم ro با یه ظرفیت متناسب بتونه تدریجا آب مورد نیاز را تولید کنه.درغیر اینصورت هزینه سیستم roکه بتونه در لحظه آب مورد نیاز را تامین کنه بسیار بسیار بالا میشه وصرفه اقتصادی نداره. اصلا تعویض کامل آب بصورت ماهیانه در سیستم مدار بسته لازم هست؟
به شکل کامل خیر لزومی نداره
در سالن بهتره درصد مورد نیاز آب تازه بعد از سیفون به آب سرریز اضافه بشه
دپوی آب به چند منظور انجام میشه
1- تامین حجم مورد نیاز
2- هم دمایی آب ذخیره شده
3- مدیریت مصرف آب

ali22sh
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, 22:25
سلام خدمت دوستان یک سری وان پلی اتیلن که ابعادطول 212*عرض77*ارتفاع 31 هست اینجا میگن 240تومان اینا خوبه برای پرورش
میشه این وان هارو 3طبقه روی هم بزاریم؟ارتفاع سالن2.6متر

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, 23:16
سلام خدمت دوستان یک سری وان پلی اتیلن که ابعادطول 212*عرض77*ارتفاع 31 هست اینجا میگن 240تومان اینا خوبه برای پرورش

بله میتونید برای سایز استفاده کنید

بهترین حالت برای طراحی سالن ایجاد 2 طبقه تانک برای دسترسی بهتر و بدون نیاز به نردبان یا 4پایه هست شما اگر بخواهید استاندارد رو رعایت کنید به ازای هر متر مربع سالن حداکثر 500 لیتر آب میتونید داشته باشید

ali22sh
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, 23:26
من می خوام از فضا ها تا هد امکان استفاده کنم
بکسری دیگه دارن 600لیتر توی همین رنج قیمته ولی 138*91*70 اینا جه طوره ؟
البته اگه بخوام از اینا بزارم فضای راه رو هام کم میشه

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, 23:43
من می خوام از فضا ها تا هد امکان استفاده کنم
بکسری دیگه دارن 600لیتر توی همین رنج قیمته ولی 138*91*70 اینا جه طوره ؟
البته اگه بخوام از اینا بزارم فضای راه رو هام کم میشه
ارتفاع زیاد برای سایز مناسب نیست
هر قدر سطح مقطع زیادتر باشه بچه ماهی ها بهتر غذار و پیدا میکنند و سیفونش هم بهتر و راحتتر انجام میشه
من سایز اول رو ترجیح میدم

به هر حال محدودیتهایی برای گنجایش سالن وجود داره و این لیتراژ که عرض میکنم خدمتتون هم از نظر تجربی و هم علمی ثابت شده ست

لیتراژ بالاتر از ظرفیت = رطوبت بسیار بالا در سالن
کیفیت نامطلوب هوا ، دسترسی ها مشکل دار ، اپیدمی سریع بیماری و .....

ظرفیت تولید سالن ربط مستقیم به لیتراژش داره اما در کنار پارامترهای دیگه که اگر اون پارامترها منفی بشه کمیت و لیتراژ هم دردی رو دوا نمیکنه

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, 23:45
سلام
۲ طبقه خوبه
همون طور که آقا حامد گفتن راحتر میتونید سرویس کنید وان هارو،فقط تو ساخت پایه دقت کنید بهتره از آهن استفاده کنید،درسته که زنگ میزنه ولی بهتر جوش میگیره و محکمتره میشه نسبت به گانوانیزه مخصوصا اگه قصد دارید ۳ طبقه کنید،یا حداقلش اینه که یه جوشکار حرفه ای این کارو براتون انجام بده چون گانوانیزه خوب جوش بر نمیداره و شکننده هست و تو بار سنگین ممکنه مشکل ساز باشه