PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه مشاوره نور led در آکواریوم آب شور

علیرضا نوروزی
۱۳۹۳-۰۳-۰۶, 08:23
سلام دوستان
تشکر میکنم از آقای مرادی که بدون هیچ منتی سوالها رو جواب میدن :tu@:
آقای مرادی شما تو این نوشته رو گذاشته بودید :

سلام

معمولاً برای آکواریوم (http://www..ir/forum3.html) های ریف بین 30 الی 50 لومن نور به ازای هر لیتر از آب آکواریوم در نظر می گیرن که می تونید با توجه به لومن لامپ ها تعداد اونها رو در نظر بگیرید تعداد سفید و آبی هم بستگی به کلوین سفید ها داره:

اگر سفید ها 6000 الی 8000 بودن آبی ها رو دو سوم در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 8 تا آبی

اگر سفید ها 8000 الی 10000 بودن آبی ها رو از دو سوم کمی کمتر در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 7 تا آبی

اگر سفید ها 12000 الی 14000 بودن آبی ها رو تقریباً نصف در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 6 تا آبی

آبی ها رو هم می تونید آبی معمولی و رویال بلو تهیه کنید

و همونطوریکه گفته بودید به برای هر لیتر بین 30 تا 50 لومن نور لازم داریم

برای یه تانک 300 لیتری به طور متوسط به 12000 لومن نور نیاز داریم و ما میخواهیم از ال ای دی استفاده کنیم که سفیدش 10000 کلوینه و 110 لومن شدت نور داره پس میشه نتیجه گرفت که :
12000 لومن رو تقسیم بر 110 لومن بکنیم میشه 109 تا ال ای دی که با توجه به فرمول بالا باید 75 تا سفید بگیریم و 34 تا آبی

آیا این روش محاسبه من درسته ؟
سوال من رو آبی هاست که نباید به لومن اونها توجه کرد ؟

ممنون از راهنمایی شما

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۸, 00:15
سلام دوستان
تشکر میکنم از آقای مرادی که بدون هیچ منتی سوالها رو جواب میدن :tu@:
آقای مرادی شما تو این نوشته رو گذاشته بودید :

سلام

معمولاً برای آکواریوم (http://www..ir/forum3.html) های ریف بین 30 الی 50 لومن نور به ازای هر لیتر از آب آکواریوم در نظر می گیرن که می تونید با توجه به لومن لامپ ها تعداد اونها رو در نظر بگیرید تعداد سفید و آبی هم بستگی به کلوین سفید ها داره:

اگر سفید ها 6000 الی 8000 بودن آبی ها رو دو سوم در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 8 تا آبی

اگر سفید ها 8000 الی 10000 بودن آبی ها رو از دو سوم کمی کمتر در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 7 تا آبی

اگر سفید ها 12000 الی 14000 بودن آبی ها رو تقریباً نصف در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 6 تا آبی

آبی ها رو هم می تونید آبی معمولی و رویال بلو تهیه کنید

و همونطوریکه گفته بودید به برای هر لیتر بین 30 تا 50 لومن نور لازم داریم

برای یه تانک 300 لیتری به طور متوسط به 12000 لومن نور نیاز داریم و ما میخواهیم از ال ای دی استفاده کنیم که سفیدش 10000 کلوینه و 110 لومن شدت نور داره پس میشه نتیجه گرفت که :
12000 لومن رو تقسیم بر 110 لومن بکنیم میشه 109 تا ال ای دی که با توجه به فرمول بالا باید 75 تا سفید بگیریم و 34 تا آبی

آیا این روش محاسبه من درسته ؟
سوال من رو آبی هاست که نباید به لومن اونها توجه کرد ؟

ممنون از راهنمایی شما

سلام
با تشکر از اظهار لطف شما
لومن آبی ها هم باید محاسبه بشه (آبی ها معمولاً کمتر از یک سوم سفید ها لومن دارن) شما حدوداً 90 تا ال ای دی سفید و 50 تا ال ای دی آبی نیاز دارید.

علیرضا نوروزی
۱۳۹۳-۰۳-۰۸, 04:15
سلام
با تشکر از اظهار لطف شما
لومن آبی ها هم باید محاسبه بشه (آبی ها معمولاً کمتر از یک سوم سفید ها لومن دارن) شما حدوداً 90 تا ال ای دی سفید و 50 تا ال ای دی آبی نیاز دارید.

سلام و ممنون
برای اینکه هر کس از من سوال کرد مزاحم شما نشم میشه بگید چطور حساب کردید ، این تعدادی که گفتید با 40 لومن برای هر لیتر جور در نمیاد و چطور لومن آبی ها رو در نظر بگیریم

Send by Tapatalk

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۱۰, 22:55
سلام و ممنون
برای اینکه هر کس از من سوال کرد مزاحم شما نشم میشه بگید چطور حساب کردید ، این تعدادی که گفتید با 40 لومن برای هر لیتر جور در نمیاد و چطور لومن آبی ها رو در نظر بگیریم

Send by Tapatalk

سلام
لومن آبی ها معمولاً یک سوم سفید ها هستش و یا حتی کمتره به همین دلیل برای تعیین تعداد دقیق ال ای دی ها حتماً باید لومن اونها رو داشته باشید

s.a.m
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 18:43
سلام جناب مرادی
به نظر شما برای یک تانک به ابعاد 80*50*60h به چه تعداد led cree و با چه رنگ بندی نیاز داریم؟
البته برای نگهداری از sps و lps دقیقا همانند جاندارنی که شما قصد نکهداری توی تانکتون دارین؟
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 20:07
سلام جناب مرادی
به نظر شما برای یک تانک به ابعاد 80*50*60h به چه تعداد led cree و با چه رنگ بندی نیاز داریم؟
البته برای نگهداری از sps و lps دقیقا همانند جاندارنی که شما قصد نکهداری توی تانکتون دارین؟

سلام
به ازای هر لیتر آب 50 لومن نور نیاز هستش
اگر از مارک cree انتخاب کنید فقط سفید و آبی و رویال بلو کافیه

s.a.m
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 20:26
سلام
به ازای هر لیتر آب 50 لومن نور نیاز هستش
اگر از مارک cree انتخاب کنید فقط سفید و آبی و رویال بلو کافیه

آقای مرادی میشه لطف کنید تعداد مورد نیاز و اینکه چند وات بگیرم و بفرمایین
ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 21:16
آقای مرادی میشه لطف کنید تعداد مورد نیاز و اینکه چند وات بگیرم و بفرمایین
ممنون

ال ای دی ها رو 3 وات انتخاب کنید و از سری xpe و یا xpe 2
تعدادش رو هم عرض کردم به ازای هر لیتر 50 لومن در نظر بگیرید و با توجه به دیتا شیت لامپ تصمیم میگیرید چندتا استفاده کنید
ترکیبش هم می تونه 60 درصد سفید 20 درصد آبی و 20 درصد رویال بلو باشه
به نظرم 25 تا سفید، 10 تا رویال بلو و 10 تا آبی مناسب باشه

s.a.m
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 22:44
آقای مرادی برای درایور میتونم از این درایورهای موجود در بازار ایران استفاده کنم یا بگم درایور هم بیاره؟
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 23:47
آقای مرادی برای درایور میتونم از این درایورهای موجود در بازار ایران استفاده کنم یا بگم درایور هم بیاره؟

حتماً بگید بیارن درایورهای بازار اصلاً به درد نمیخورن

mask42163
۱۳۹۳-۰۷-۱۷, 01:35
سلام جناب مرادی ال ای دی های xpe و xte چه تفاوتی دارن و کدوم مناسبترن و اینکه ال ای دی های سفید باید warm باشند یا cool ؟ نقش ال ای دی های قرمز و بنفش چیه که تو بعضی از محصولات کری استفاده شده؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۸, 00:24
سلام جناب مرادی ال ای دی های xpe و xte چه تفاوتی دارن و کدوم مناسبترن و اینکه ال ای دی های سفید باید warm باشند یا cool ؟ نقش ال ای دی های قرمز و بنفش چیه که تو بعضی از محصولات کری استفاده شده؟

سلام
به لحاظ کیفیت فرقی ندارن فقط میزان وات مصرفیشون با هم متفاوته
در مورد رنگ سفید هم هر دو تا رو میشه استفاده کرد بستگی به این داره که لامپ های دیگه رو از چه رنگی انتخاب می کنید اگر آبی ها بیشتر باشه می تونید سفید گرم استفاده کتید و اگر تعدادشون کم باشه باید از سفید یخی cool استفاده کنید
مرجان ها برای فتوسنتز به دو طیف نوری قرمز و آبی بیشترین نیاز رو دارند به همین دلیل از این دو تا رنگ هم در کنار رنگ سفید استفاده می کنن

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 16:25
سلام
یکی از دوستان چندتایی ال ای دی آماده ی max spect آورده که لینکش رو براتون میزارم اگر از دوستان کسی خواست بگه تا براش تهیه کنم
این لامپ ها بسیار حرفه ای و بسیار زیبا ساخته شدن و مناسب برای تانک های ریف حرفه ای هستند
مدل 160 وات و 16000 کلوین این قاب ها وارد شده و قیمتش 2 میلیون و ششصد هزار تومنه
دقت داشته باشید که این لامپ ها made in usa هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارن
حالت های مختلف نوری مثل طلوع و غروب آفتاب و رعد و برق هم در این سیستم تعبیه شده

http://www.maxspect.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=21&lang=en

adn
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 16:42
سلام
یکی از دوستان چندتایی ال ای دی آماده ی max spect آورده که لینکش رو براتون میزارم اگر از دوستان کسی خواست بگه تا براش تهیه کنم
این لامپ ها بسیار حرفه ای و بسیار زیبا ساخته شدن و مناسب برای تانک های ریف حرفه ای هستند
مدل 160 وات و 16000 کلوین این قاب ها وارد شده و قیمتش 2 میلیون و ششصد هزار تومنه
دقت داشته باشید که این لامپ ها made in usa هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارن

R420r LED Lighting System (http://www.maxspect.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=21&lang=en)

جناب مرادی با عرض تشکر از شما
سیستم نوری بالا برای چه ابعاد تانکی مناسب است

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 16:58
جناب مرادی با عرض تشکر از شما
سیستم نوری بالا برای چه ابعاد تانکی مناسب است

طول لامپ 70 سانت هستش که با این ابعاد برای آکواریوم تا یک متر میتونه مناسب باشه اما لومنش نمیدونم چقدره لامپ ها هفته ی بعد به دستم میرسه
اگر 8000 لومن باشه برای آکواریوم 200 الی 280 لیتری مناسبه

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 19:30
سلام

R420r LED Lighting System (http://www.maxspect.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=21&lang=en)

سلام آقای مرادی این قاب به درد منم میخوره ؟ خیلی چیز بیستیه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۰, 00:09
سلام آقای مرادی این قاب به درد منم میخوره ؟ خیلی چیز بیستیه

سلام
یه دونه برای سیستم شما کمه یا باید دو تا تهیه کنید که خیلی گرون درمیاد و یا اینکه کنارش 4 تا مهتابی هم روشن کنید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۲۰, 01:17
من چقدر بدبخت بیدم :66: یه آکواریوم دارم یه سیستم نور درست حسابی که دوست دارم بخرم پیدا نمیشه امروز بیست جا پرسپیدم اخر یه جا گفت اره لامپ تی فایو صد وبیست سانت داریم اقا منو میگی اینجوری شدم :173: میخواستم برم طرف و ماچ کنم بعد یه نگاه کرد گفت ببخشید شصت سانت داریم من گفتم فدا سرت چهارتا بده گفت دارم رفت انبار امد گفت فقط دوتا دارم :d دوتا خریدم بهم قول داد صد و بیست سانت میاره حالا کو تا بیاد

جناب مرادی اگه این سیستم بدون نیاز به مهتابی و چیز دیگه به تانک من میخورد میگرفتم فعلا با این متال سر میکنم هر وقت یه همچین چیز خوبی گیرتون امد اول به من بگید من یکی میخوام کامل بدون کم و کاست درجه یک مثل همین ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۰, 14:10
من چقدر بدبخت بیدم :66: یه آکواریوم دارم یه سیستم نور درست حسابی که دوست دارم بخرم پیدا نمیشه امروز بیست جا پرسپیدم اخر یه جا گفت اره لامپ تی فایو صد وبیست سانت داریم اقا منو میگی اینجوری شدم :173: میخواستم برم طرف و ماچ کنم بعد یه نگاه کرد گفت ببخشید شصت سانت داریم من گفتم فدا سرت چهارتا بده گفت دارم رفت انبار امد گفت فقط دوتا دارم :d دوتا خریدم بهم قول داد صد و بیست سانت میاره حالا کو تا بیاد

جناب مرادی اگه این سیستم بدون نیاز به مهتابی و چیز دیگه به تانک من میخورد میگرفتم فعلا با این متال سر میکنم هر وقت یه همچین چیز خوبی گیرتون امد اول به من بگید من یکی میخوام کامل بدون کم و کاست درجه یک مثل همین ممنون

سلام
لامپپ 120 سانت t5 هر چند تا خواستید بگید براتون تهیه کنم

sOrOush
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 13:31
[QUOTE=S.H.Moradi;22070]سلام

سلام جناب مرادی

این مدل نوری که فرمودین یه مدل 300 وات داره که میخواستم ببینم اونو نمیشه تهیه کرد؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 17:36

سلام جناب مرادی

این مدل نوری که فرمودین یه مدل 300 وات داره که میخواستم ببینم اونو نمیشه تهیه کرد؟

سلام
نه متاسفانه فعلاً فقط 160 وات هاش تهیه شده شاید تو بار بعدی 300 وات هم بیاد

sOrOush
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 00:59
[

سلام
نه متاسفانه فعلاً فقط 160 وات هاش تهیه شده شاید تو بار بعدی 300 وات هم بیاد [/quote]

سلام
بار بعدی خیلی زمان میبره؟ چون من 100 % مدل 300 واتیشو می خوام
اگر واسم پیگیری کنین ممنون میشم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 14:52
[

سلام
نه متاسفانه فعلاً فقط 160 وات هاش تهیه شده شاید تو بار بعدی 300 وات هم بیاد

سلام
بار بعدی خیلی زمان میبره؟ چون من 100 % مدل 300 واتیشو می خوام
اگر واسم پیگیری کنین ممنون میشم[/quote]

سلام
با دوستم صحبت کردم گفت چند تایی هم 300 وات به بار اضافه کرده و احتمالاً تا اواخر هفته ی آینده میرسه ایران

sOrOush
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 15:49
سلام
با دوستم صحبت کردم گفت چند تایی هم 300 وات به بار اضافه کرده و احتمالاً تا اواخر هفته ی آینده میرسه ایران [/quote]

سلام
خیلیم عالی پس حتما یکیرو واسم کنار بزارین تا رسید باهاتون هماهنگ کنم بفرستین
ضمن اینکه من خیلی در مورد نور تحقیق کردم به دوستانم سفارش میکنم اگه یه پکیج زیبا کارامد و حرفه ای می خوان حتما این مارک ال ای دی رو استفاده کنن( درسته شاید یکم گرون باشه ولی 1 بار واسه همیشست) و خیاله خودشونو از بابت نور راحت کنن چون مهمترین و واجبترین وسیله در اکواریوم اب شور همین نور هست
بازم تشکر اقای مرادی

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 17:21
سلام جناب مرادی منم اگه خدا بخواد سیصد واتشو میخوام البته اگه اندازه آکواریوم من بشه :dd (14): راستی این سیصد وات چه اندازه ای هست طول و عرض منظورمه ممنون :48::@i):

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 22:22
سلام جناب مرادی منم اگه خدا بخواد سیصد واتشو میخوام البته اگه اندازه آکواریوم من بشه :dd (14): راستی این سیصد وات چه اندازه ای هست طول و عرض منظورمه ممنون :48::@i):

سلام
طول این قاب 120 سانت هستش و کاملاً مناسب آکواریوم شماست

sOrOush
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 15:25

سلام

جناب مرادی گفتین تو این هفته میرسن خبری از این سیستم های نور و حدود قیمت مدل 300 واتیش نشد؟

ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۹, 10:33
سلام

جناب مرادی گفتین تو این هفته میرسن خبری از این سیستم های نور و حدود قیمت مدل 300 واتیش نشد؟

ممنون[/quote]

سلام
نه متاسفانه فعلاً خبری نیست به محض رسیدن همین بخش اعلام میکنم

sOrOush
۱۳۹۳-۰۸-۰۵, 01:04
سلام جناب مرادی
از این ال ای دی های ما چه خبر؟
رسیدنشون به تخیر افتاده یا بزودی میرسن؟
بازم ممنون

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۵, 11:00
سلام . دوستان کسی اطلاع داره از کجا میشه ال ای دی یک وات سفید و آبی و رویال بلو کری تهیه کردش . یا اگر از این نوع و مارک ال ای دی پیدا نمیشه . بهترین ال ای دیه موجود در بازار که جوابه یک آکواریومه ریفرو بده چی هستش . . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

sOrOush
۱۳۹۳-۰۸-۱۱, 13:24
سلام جناب مرادی

این ال ای دی ها که قولشو داده بودین امدنش بکل کنسل شد؟ چون من متال و مهتابیام تاریخشون تمام شده بنظر شما اگر اون ال ای دی ها نشد بهترین گزینه موجود در بازار چی هست؟
چون از متال می خوام برم به ال ای دی یا مهتابی ولی دوست ندارم دست ساز درستشون کنم و ترجیحا شرکتی و شیک میخوام
بازم ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۱۱, 15:48
سلام جناب مرادی

این ال ای دی ها که قولشو داده بودین امدنش بکل کنسل شد؟ چون من متال و مهتابیام تاریخشون تمام شده بنظر شما اگر اون ال ای دی ها نشد بهترین گزینه موجود در بازار چی هست؟
چون از متال می خوام برم به ال ای دی یا مهتابی ولی دوست ندارم دست ساز درستشون کنم و ترجیحا شرکتی و شیک میخوام
بازم ممنون

سلام
نه قربان خریداری شده فقط یه مقدار زمان میبره تا وارد ایران بشه این هفته هم که عملاً تعطیله
یه لامپ orphek دست دو (حداکثر 4 ماه کار کرده) بسیار تمیز هم هستش که شاید فروشی باشه قیمتش 3200 اگر به دردتون میخوره با صاحبش صحبت کنم از نظر تمیزی و سلامت مثل آکبندش هستش

sOrOush
۱۳۹۳-۰۸-۱۲, 02:19
سلام
نه قربان خریداری شده فقط یه مقدار زمان میبره تا وارد ایران بشه این هفته هم که عملاً تعطیله
یه لامپ orphek دست دو (حداکثر 4 ماه کار کرده) بسیار تمیز هم هستش که شاید فروشی باشه قیمتش 3200 اگر به دردتون میخوره با صاحبش صحبت کنم از نظر تمیزی و سلامت مثل آکبندش هستش

سلام
از توجهتون ممنون این اورفک که میگین قیمتش عالیه ولی تنها مشکلش اینه طولش نسبت به اکواریوم من که 120 کمه و باید اویزش کنم ولی اون 300 واتایه ریزر دقیقا به سایز اکواریوم من می خوره پس با این حساب اگه خرید شده و میرسه صبر میکنم
بازم ممنونم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۱۲, 15:33
سلام
از توجهتون ممنون این اورفک که میگین قیمتش عالیه ولی تنها مشکلش اینه طولش نسبت به اکواریوم من که 120 کمه و باید اویزش کنم ولی اون 300 واتایه ریزر دقیقا به سایز اکواریوم من می خوره پس با این حساب اگه خرید شده و میرسه صبر میکنم
بازم ممنونم

سلام
هر کدوم رو که شما صلاح می دونید همون رو تهیه کنید ولی این لامپ رو روی آکواریوم های 150 هم میزارن ! برای 120 سانتی که فوق العاده عالی میشه! انشالله تو هفته ی آینده maxspect هم میرسه

موشک
۱۳۹۳-۰۸-۱۸, 18:42
سلام اقای مرادی لامپهای led کی میرسه دستون من یه چنتا لامپهام سوخته 2تا سفید یه دونه ابی میخوام کی از شما خبر بگیرم
ممنون

power_off
۱۳۹۳-۰۹-۱۳, 22:20
سلام دوستان عزیز .
همونطور که گفته بودم مشخصات رو اینجا براتون مینویسم .
این پنل ال ای دی که میبینید کلا 80 عدد ال ای دی داره که با کنترلر اسمارت لوگو خاموش روشن میشه. و با نرم افزار زیمنس قابل برنامه ریزی هستش.
4 کانال داره که به ترتیب زیر روشن میشه .
1 - کانال اول :
آبی با جریان 700 میلی آمپر ساخت شرکت سئول 4 عدد
سبز با جریان 700 میلی آمپر ساخت شرکت سئول 2 عدد
رویال بلو با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 5 عدد
دیپ رد با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 5 عدد
بنفش با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 2 عدد
یو وی با جریان 350 میلی آمپر 2 عدد
2 - کانال دوم :
آبی با جریان 700 میلی آمپر ساخت شرکت سئول 3 عدد
سفید با جریان 700 میلی آمپر ساخت شرکت سئول 5 عدد با 6300 کلوین
رویال بلو با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 6 عدد
دیپ رد با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 5 عدد
بنفش با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 3 عدد
یو وی با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 3 عدد
3 - کانال سوم :
آبی با جریان 700 میلی آمپر ساخت شرکت سئول 4 عدد
سفید با جریان 700 میلی آمپر ساخت شرکت سئول 9 عدد
رویال بلو با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 6 عدد
دیپ رد با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 6 عدد
بنفش با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 2 عدد
یو وی با جریان 350 میلی آمپر تایوانی 2 عدد
4 - کانال چهارم :
دو عدد ال ای دی آبی با جریان 350 میلی آمپر برای Moon light
خروجی برق 220 ولت برای تامین برق لامپ ATS
و خروجی 12 ولت برای هوا دهی ATS
کل پنل :
14 عدد سفید 3 وات
11 عدد آبی 3 وات
6 عدد رویال بلو 3 وات
رویال بلو 17 عدد 1 وات
دیپ رد 16 عدد 1 وات
بنفش 7 عدد 1 وات
یو وی 7 عدد 1 وات
و مجموعا حدود 5500 لومن - با مقایسه نتیجه نورش با متال 14000 کلوین تقریبا مثل هم بودن. کلیه لنز ها 60 درجه. و دارای سیستم خنک کننده برای ال ای دی ها.
اساتید محترم نظرشون رو بگن تا استفادهه کنم از نظراتشون . ممنون میشم .
@S.H.Moradi (http://www.emruzi.com/member.php?u=28)

سلام دوست عزیز مبارکتون باشه انشالله همیشه براتون مثل ماه شب 14 بتابه اگر لطف کنید فیمت رو بگید و اینکه اگر این سیستم یکی از ال ای دی هاش دچار مشکل بشه تکلیف چی هست؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۱۵, 17:49
سلام
اقا سیامک به عنوان یه کار دست ساز بسیار زیبا و حرفه ای کار کردید
به نظرم برای لامپتون یه سنسور دما هم تعبیه کنید که هر وقت دما از 34 درجه ی سانتی گراد بالاتر رفت فن شروع به کار کنه
دمای بالای 35 درجه عمر ال ای دی رو کاهش میده

محسن رفیعی
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 01:46
سلام اقای مرادی
بنده نوشته های شما رو از یک فروم دیگه دنبال کردم و به اینجا رسیدم.....و تمام نوشته های شما رو به دقت خوندم
قصد دارم یک اکواریوم اب شور بسازم
یکی از مباحثی که سر در نیاوردم و از چند تا از دوستام شنیدم اینکه نور رابطه مستقیمی با فسفات در تانک داره و اگه نور مناسب تهیه نشه فسفات در تانک میره بالا این درسته

در مورد نور های led .. هم یک موضوعی به ذهنم رسید با توجه به اینکه ...led های مارک داری که در اینجا و اون فروم معرفی شد قیمت بالایی دارن ..و همیشه در دسترس نیستن ....
و اینکه led مارک ادیسون همیشه در پاساژ امجد هست و قیمت مناسبی داره و 10 هزار کلوین هم داره ولی 1 وات هست ..led ..بلو رویال 1 وات هم دیدم ...و همین طور قرمز 650 نانومتر هم دیدم و هم اکنون دارم از هر 2 استفاده میکنم در تانک پلنتم و رازی هستم ....از کیفیت و عملکردشون .....ابی و قرمز مارک متفرقه هستند .....

اگر بخوام یک تانک با ارتفاع 55 بسازم ....ایا به نظرتون چیز خوبی از اب در میاد
اگر منظورتون اینکه led های مارک دار عمر بیشتر با حفظ خاصیت اولیه دارن من میتونم هر سال led ها رو عوض کنم ...و باز هم اگر 4 سال رو حساب کنیم هزینه خیلی کمتر از led های مارک دار میوفته و اینکه همیشه در دسترسه و امکان نداره یه وقت پیداشون نکنم

در ضمن از لنز هم میشه استفاده کرد

بنده متاسفانه به خاطر اینکه چند تا تانک دیگه در خونه دارم نمیشه برق زیادی مصرف کنم ........مثلا برم سراغ متال

من الان دیپ رد و بلو رویال رو در تانک خودم که پلنته امتحان کردم و جواب گرفتم و 2 ساله دارم استفاده میکنم و کیفیتش کم نشده و فتوسنتز عالی هست .....

و به نظر نمیرسه که کیفیتشون اونقدر هم بد باشه .....

میشه بگید کدوم مورد led ادیسون برای این کار بهتره .....

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 01:54
سلام اقای مرادی
بنده نوشته های شما رو از یک فروم دیگه دنبال کردم و به اینجا رسیدم.....و تمام نوشته های شما رو به دقت خوندم
قصد دارم یک اکواریوم اب شور بسازم
یکی از مباحثی که سر در نیاوردم و از چند تا از دوستام شنیدم اینکه نور رابطه مستقیمی با فسفات در تانک داره و اگه نور مناسب تهیه نشه فسفات در تانک میره بالا این درسته

در مورد نور های led .. هم یک موضوعی به ذهنم رسید با توجه به اینکه ...led های مارک داری که در اینجا و اون فروم معرفی شد قیمت بالایی دارن ..و همیشه در دسترس نیستن ....
و اینکه led مارک ادیسون همیشه در پاساژ امجد هست و قیمت مناسبی داره و 10 هزار کلوین هم داره ولی 1 وات هست ..led ..بلو رویال 1 وات هم دیدم ...و همین طور قرمز 650 نانومتر هم دیدم و هم اکنون دارم از هر 2 استفاده میکنم در تانک پلنتم و رازی هستم ....از کیفیت و عملکردشون .....ابی و قرمز مارک متفرقه هستند .....

اگر بخوام یک تانک با ارتفاع 55 بسازم ....ایا به نظرتون چیز خوبی از اب در میاد
اگر منظورتون اینکه led های مارک دار عمر بیشتر با حفظ خاصیت اولیه دارن من میتونم هر سال led ها رو عوض کنم ...و باز هم اگر 4 سال رو حساب کنیم هزینه خیلی کمتر از led های مارک دار میوفته و اینکه همیشه در دسترسه و امکان نداره یه وقت پیداشون نکنم

در ضمن از لنز هم میشه استفاده کرد

من الان دیپ رد و بلو رویال رو در تانک خودم که پلنته امتحان کردم و جواب گرفتم و 2 ساله دارم استفاده میکنم و کیفیتش کم نشده و فتوسنتز عالی هست .....

و به نظر نمیرسه که کیفیتشون اونقدر هم بد باشه .....

میشه بگید کدوم مورد led ادیسون برای این کار بهتره .....

سلام
نور هیچ ربطی به فسفات نداره !!!!!!!!!!!!
در مورد ال ای دی هم اگه هر سال عوض میکنید مشکلی نیست استفاده کنید
برای ال ای دی های 1 وات عمق 55 سانت مناسبه می تونید از لنز 90 درجه هم استفاده کنید
برای ترکیب رنگ هم می تونید به صورت زیر عمل کنید. البته این درصدها به صورت کلی هستش
50 درصد سفید 8000 الی 10000 کلوین
30 درصد آبی رویال بلو
10 درصد آبی
5 درصد آبی 410 الی 420 نانومتر
3 درصد قرمز یا دیپ رد
2 درصد سبز
استفاده کنید

محسن رفیعی
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 02:04
اقای مرادی خیلی ممنون که جواب دادید ..راستی بنده پلنت رو با کتاب شما شروع به اشنایی کردم و الان تانکم یکی از قشنگترین تانکهایی هست که تو فرومها دیده میشه
اینم ادرس تانکمه اگه وقت داشتید یه سر بزنید ....و http://www..ir/thread27319-11.html#post236947

فقد ببخشید یه مورد رو متوجه نشدم
این 2 تا چه فرقی با هم دارن

10 درصد آبی

ایا منظور از ابی همون آبی 465 الی 485 نانومتر که در یکجای دیگه توضیح دادین

و اینکه این سیستم تا چقدر ارتفاع رو بنظرتون ساپورت میکنه

و اینکه سبزه مهم نیست چه نوع سبزی باشه و مثل پلنت برای اینکه نور کلی رنگش بهتر بشه هست

در ضمن این نور تا چه کلاسی از ریف هارو جواب میده و ریفهای خاص رو جواب میده ..... شرط اینکه لومن رو به 50 در هر لیتر برسونی

یک سئوال دیگه هم که داشتم اینکه led های یو وی اگر استفاده کنم برای چشم زیانبار نیست وحتی اگه چند تا دونه باش لای بقیه

و اینکه اینها رو با تایمر یک ردیف یک ردیف روشن کنم یا اینکه مثل شما کنترلر بگیرم و همشون باهم کم کم نورشون زیاد بشه و کم کم ..کم بشه

ببخشید خیلی سئوال پرسیدم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 02:26
اقای مرادی خیلی ممنون که جواب دادید ..راستی بنده پلنت رو با کتاب شما شروع به اشنایی کردم و الان تانکم یکی از قشنگترین تانکهایی هست که تو فرومها دیده میشه
اینم ادرس تانکمه اگه وقت داشتید یه سر بزنید ....و http://www..ir/thread27319-11.html#post236947

10 درصد آبی

و اینکه سبزه مهم نیست چه نوع سبزی باشه و مثل پلنت برای اینکه نور کلی رنگش بهتر بشه هست

آبی اول همونی هستش که شما فرمودین و دومی 410 الی 420 نانومتر هستش که تو بازار به نور uv هم معروفه
این سیستم نوری با لنز 90 درجه تا 60 سانت رو پوشش میده
نور سبز هم فقط یک نوع هستش که حدود 550 نانومتره که البته خیلی هم مهم نیست می تونید حذفش کنید

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

ببخشید جناب رفیعی من ترکیب نور بالا رو برای آکواریوم آب شور عرض کردم یادم رفت از شما بپرسم!!!
برای آکواریوم های گیاهی ترکیب لامپ ها متفاوت هستش

محسن رفیعی
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 02:30
ممنون که جواب دادید
من همون برای اب شور میخوام .. و میخوام یک تانک اب شور با طول 1.5 و عرض 60 تا 70 و ارتفاع یه چیزی بین 50 تا 60 بزنم

یه 2 تا سئوال دیگه هم در همون پست قبلی ویرایش کردم اگر اونهارو هم جواب بدید ممنون میشم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 00:46

10 درصد آبی

در ضمن این نور تا چه کلاسی از ریف هارو جواب میده و ریفهای خاص رو جواب میده ..... شرط اینکه لومن رو به 50 در هر لیتر برسونی

یک سئوال دیگه هم که داشتم اینکه led های یو وی اگر استفاده کنم برای چشم زیانبار نیست وحتی اگه چند تا دونه باش لای بقیه

و اینکه اینها رو با تایمر یک ردیف یک ردیف روشن کنم یا اینکه مثل شما کنترلر بگیرم و همشون باهم کم کم نورشون زیاد بشه و کم کم ..کم بشه

ببخشید خیلی سئوال پرسیدم

سلام
نور اگه با کیفیت باشه فرقی نداره تمام مرجان ها رو جواب میده و اگر بخواد جواب نده برای هیچ کدوم از مرجانها مناسب نیست
بعد از کیفیت نور برای بعضی مرجانهای سخت نیاز به نور زیاد هستش که در اینحالت لومن نور مهمه و 50 لومن مناسبه
نور یووی قرار نیست به چشم شما بتابه که بخواد مضر باشه ! روی آکواریوم هستش و به مرجانها میتابه !
خاموش و روشن شدن لامپها دسته به دسته و به صورت افزایشی بهترین حالت هستش یعنی رنگ های قرمز و سبز با هم و به صورت افزایشی روشن بشن و رنگ های آبی و سفید هم به همین نحو