PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سالن تکثیر ماهیان آب شیرین mahikar

mahikar
۱۳۹۳-۰۴-۱۱, 23:55
از اینکه تصاویر رو تو تاپیک شما قرار دادم معذرت میخوام...چون در حال حاضر ایجاد تاپیک مستقل امکانپذیر نیست فعلاً این سه تا عکس رو که مربوط به تقریباً 3 سال پیش هست رو ببینید...

http://emruzi.com/up/do.php?img=9512 (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/do.php?img=9513 (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/do.php?img=9511 (http://emruzi.com/up/)

ردیف بالا جفتها قرار داشتن...

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۱۲, 00:05
از اینکه تصاویر رو تو تاپیک شما قرار دادم معذرت میخوام...چون در حال حاضر ایجاد تاپیک مستقل امکانپذیر نیست فعلاً این سه تا عکس رو که مربوط به تقریباً 3 سال پیش هست رو ببینید...

ردیف بالا جفتها قرار داشتن...

بسیار هم خوب که شروع به معرفی کردید
امکان ایجاد تاپیک برای شما باز هست و موردی نداره - اگر مشکلی دارید اطلاعات کاربریتون رو بفرستید چک کنم

تاپیک خودتون ایجاد و عکسها انتقال داده شد

™@я€z
۱۳۹۳-۰۴-۱۲, 08:04
سلام
به به بلاخره عکس گذاشتید خیلی عالیه....
آقا عکس اون آنجلاتون رو که فرمودید رو ندارید؟
خلاصه منتظر عکسهای زیباتون هستیم.
موفق باشید.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۱۳, 19:23
بسیار هم عالی
عزیزم شروع کن آپ کردن تاپیکت امیدوارم بتونیم اطلاعات خوبی منتقل کنیم
واسه شروع چند تا آکواریوم داره و چه ماهیهایی کار میکنید ؟
عکس جدید هم قرار بدید ممنون میشیم

mahikar
۱۳۹۳-۰۴-۱۴, 10:34
بسیار هم خوب که شروع به معرفی کردید
امکان ایجاد تاپیک برای شما باز هست و موردی نداره - اگر مشکلی دارید اطلاعات کاربریتون رو بفرستید چک کنم

تاپیک خودتون ایجاد و عکسها انتقال داده شد

ممنون جناب رضایی نژاد....مشکلی تو ایجاد تاپیک نبود....من عادت به سمبل کاری ندارم....یا کاری رو انجام نمیدم....یا اگه انجام بدم سعی میکنم درست و کامل انجامش بدم....برا همین دوست نداشتم فعلاً تاپیک بزنم....درگیری کارگاه این اواخر زیاد هستش و مشغله های دیگه هم فراوان.
من تو زمینه اینترنت و انجمن خیلی وقت هست که فعال هستم....قدیمی ترین یوزر من مربوط به 2003 هستش....اینم آخرین یوزری هست که ایجاد کردم!
جوون تر که بودیم....وقت آزاد هم بیشتر بود تو چندتا انجمن قدیمی مثل پرشین تولز هم مدیریت میکردم...بعد راه اندازی کارگاه تو سال 88 دیگه کم کم فعالیتهای انجمنی رو کم کردم.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام
به به بلاخره عکس گذاشتید خیلی عالیه....
آقا عکس اون آنجلاتون رو که فرمودید رو ندارید؟
خلاصه منتظر عکسهای زیباتون هستیم.
موفق باشید.

تو این 5 سال عکس زیادی از داخل کارگاه نگرفتم.....این چند تا رو هم همکارم گرفته بود که رو هاردم داشتم براتون آپلود کردم....اون اوایل مثل الان نبود که رو هر گوشی یه دوربین 5 مگاپیکسل باشه !
باز میگردم رو هارد ببینم عکس آرشیوی چی داریم اینجا میزارم...

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

بسیار هم عالی
عزیزم شروع کن آپ کردن تاپیکت امیدوارم بتونیم اطلاعات خوبی منتقل کنیم
واسه شروع چند تا آکواریوم داره و چه ماهیهایی کار میکنید ؟
عکس جدید هم قرار بدید ممنون میشیم

درحال حاضر آکواریومهای موجود شش نوع هستن.
آکواریوم مولدین
آکواریوم هچری
آکواریوم لارو
آکواریوم سایز
آکواریوم فروش
مخزن زنده زا

الان تعداد کل آکواریومها حدوداً 210 تا هستش...
حجمشون هم از 10 لیتری داریم تا 250 لیتری
مخزن هم اشتباه نکنم 900 لیتری هستش

فعلاً فقط سیچلاید آفریقایی کار میکنیم....

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۱۴, 10:51
از نوع پست شما اینطور برداشت کردم که احتمالا موردی برای ایجاد تاپیک داشتید

به هر حال از حضور دوستان با تجربه مثل شما در انجمن خوشحال میشیم و باعث افتخار هست

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۱۸, 20:27
اقای ماهیکار خبر جدید چی دارید ؟
عکسای جدید هم که ندیدم هنوز
منتظریم

mahikar
۱۳۹۳-۰۸-۲۷, 20:20
دوستانی که آفریقایی کار میکنن....رشد ماهیهاتون چجوریه؟چند وعده غذا میدید؟
یعنی با چند وعده غذا در روز مثلاً 2 بند میشن ... این 2 بند شدن یا 3 بند شدن چقدر طول میکشه؟

یه سری عکس و فیلم از کارگاه گرفتم....
1j2uq
---------------
عکسها رو آپلود میکنم....مثل اینکه عکس روی سایت دیگه خلاف قوانین هستش.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۲۷, 21:46
آفریقایی ها بهترین رشد رو توی ماهیها ( البته بعد از اسکار ) دارن

در صورتیکه شرایط نگهداری و تراکم خوب باشه تغذیه هم که ....

در تاپیکهای مربوطه اگر مشکلی دارید مطرح کنید با دوستان بحث میکنیم در موردش

mahikar
۱۳۹۳-۰۸-۲۷, 22:07
ممنون حامد جان....مشکل خاصی نیست...تو گله ی همسن بعضی ماهیها سایزشون درشت تر هست....من فکر میکنم همه ماهیهای اون گله که باهم هچ شدن میتونن به اون سایز برسن....اگه تغذیه جوری باشه که همه به یک اندازه مناسب بخورن فکر کنم رشدشون همزمان و با سرعت بهتری انجام میگیره....یعنی کشش ماهی اینقدر هست که مثلاً تو دو ماه 2 بند بشه.

الان اینچور که من تو کارگاه میبینم....رشد پینک آلبینو و یخی سریعتر از اهلی و روبی رد و کالیکو هستش....کماندو هم رشدش بد نیست.
بهتر هستش این بحث همینجا باشه....چون بحث رشد و سایز خانگی نیست....کارگاهی هستش....بقیه هم خواستن موقع دیدن عکسها مطالب مربوطه رو راحت تر پیدا میکنن.

البته اگه شما اصرار کنید...تاپیک جدا میزنم....ولی تجربیاتی که بیان میشه کارگاهی و تولیدی هستش.

انشالله اگه خدا بخواد و بتونم این راه سخت کارگاهداری و تولید رو ادامه بدم از تجربیات دوستان استفاده خواهم کرد....تجربیات این 4-5 سال تکثیر رو هم بیان میکنم.
بحث تولید
بحث اصلاح نژاد
بحث تغذیه
بحث رنگ و سلامت ماهی
بحث سایز و سورت
بحث فروش که همیشه همه درگیرش هستن

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۲۷, 22:12
سلام دوست عزیز...
اگه میشه از نمای کلی کارگاهتون هم عکس بذارید و همین جور از تانک ها و ماهیایی که پرورش می دید.
اینکه توی گله بچه ماهیا بعضیا سریع تر رشد میکنن عادیه... برای اینکه بقیه هم بتونن به رشد کامل خودشون برسن باید بزرگا رو از کوچکا جدا کرد و همسان سازی کرد.
به نظر بنده مهم ترین عامل توی رشد سریع بچه ماهی سیفون مرتب و روزانه هست. ماهی اول از هر چیز باید آبش با کیفیت باشه ... بعد اون تغذیه مهمه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۲۷, 22:31
ممنون حامد جان....مشکل خاصی نیست...تو گله ی همسن بعضی ماهیها سایزشون درشت تر هست....من فکر میکنم همه ماهیهای اون گله که باهم هچ شدن میتونن به اون سایز برسن....اگه تغذیه جوری باشه که همه به یک اندازه مناسب بخورن فکر کنم رشدشون همزمان و با سرعت بهتری انجام میگیره....یعنی کشش ماهی اینقدر هست که مثلاً تو دو ماه 2 بند بشه.

الان اینچور که من تو کارگاه میبینم....رشد پینک آلبینو و یخی سریعتر از اهلی و روبی رد و کالیکو هستش....کماندو هم رشدش بد نیست.
بهتر هستش این بحث همینجا باشه....چون بحث رشد و سایز خانگی نیست....کارگاهی هستش....بقیه هم خواستن موقع دیدن عکسها مطالب مربوطه رو راحت تر پیدا میکنن.

البته اگه شما اصرار کنید...تاپیک جدا میزنم....ولی تجربیاتی که بیان میشه کارگاهی و تولیدی هستش.

انشالله اگه خدا بخواد و بتونم این راه سخت کارگاهداری و تولید رو ادامه بدم از تجربیات دوستان استفاده خواهم کرد....تجربیات این 4-5 سال تکثیر رو هم بیان میکنم.
بحث تولید
بحث اصلاح نژاد
بحث تغذیه
بحث رنگ و سلامت ماهی
بحث سایز و سورت
بحث فروش که همیشه همه درگیرش هستن

موفق باشید
http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=109
این بخش مخصوص سالنهای تکثیر و مسائل مربوطه هست و موارد کلی و تخصصی هم خونگی و صنعتی فرقی نمیکنه باید در تاپیکهای مشاوره مناسب مطرح بشه

در تاپیکهای شخصی کاربران فقط میتونن عکس به نمایش بگذارند و نظرات عمومی رد و بدل بشه

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۲۸, 12:52
سلام دوست عزیز : )
افرین واقعن لذت بردم از عکس انجلا
بازم عکس بزارین ممنون :Rose:

mahikar
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 19:23
این هم فیلم جدید از سیچلاید گوشواره....شما بهش چی میگید؟
fso7M

mahdi121
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 20:01
سلام
خیلی قشنگه بسلامتی پررونق باشه
یه مقدار درباره سالن تون توضیح بدید هزینه . سرمایه . کار کردن . خیلی چیزهای دیگه
ممنونم

mahikar
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 21:16
من از 88 بصورت شراکتی کارگاه رو راه اندازی کردم....همکارم تخصصی تو این زمینه کار کرده بود.
از صفر شروع کردیم....
یه زیرزمین اجاره کردیم
رفتیم سراغ جوشکاری پایه ها از قوطی 3*3
رفتیم سراغ شیشه بر
آکواریومهای ما فقط پل کف دارند و برای راحتی کار اصلاً پلی روی آکواریوم نزدیم...آکواریومها 140*40*40 هستن
یه بخاری گازی گرفتیم
دو تا فن برا چرخش هوای کارگاه
یه دونه پمپ هوای مرکزی
یه اکسیژن
چند تا گله آنجل و زبرا و بارب و سورم برای مولدسازی...

بدلیل اجاره ای بودن کارگاه تو این چند سال سه بار جابجا شدیم.....اونهایی که تو این کار جابجا شدن میدونن من چی میگم!
دو آن واحد باید دو تا کارگاه آماده داشته باشی و جابجا بشی...
شیشه هم که میدونید چجوری جابجاییش....

تو کارگاه اول تقریباً دو سال بودیم....تو کارگاه دوم فقط جابجایی موند برامون و صاحب ملک تازه جابجا شده بودیم مشتری آورد و فروخت ما هم سر یکسال پا شدیم....یعنی تا اومدیم به خودمون بیاییم و کارگاه رو راه اندازی کنیم و برسیم به بازار از کارگاه اول پا شدیم....کارگاه دوم هم که هیچی....تو کارگاه سوم هم خوردیم به کسادی بازار و نوسانات قیمت دلار و کمبود و ....

کلاً تو این چندسال سودی که باید میکردیم رو نداشتیم

هنوز یکسال نشده که دوباره تکثیر رو شروع کردیم.....چندتا گله برای مولدسازی سیچلاید آفریقایی گرفتیم....خدا رو شکر الان تو کارگاه جا ندارم....دنبال مشتری هستم...بزور خودمون رو سرپا نگهداشتیم....بقولی میگن با سیلی صورتمون رو سرخ کردیم.

نژادهای متنوع سیچلاید آفریقایی تو سایزهای مختلف....

یکسری از لوازمات رو از کارگاههایی که جمع آوری کردن بعداً اضافه کردیم....یه سری آکواریوم سایز 75 و مخزن و ....

تجربیات زیادی هم داشتیم که با آزمون خطا بدست اومده....یکیش رو اگه دقت کنید تو فیلمهایی که گذاشتم مشخصه....اگه گفتید چی رو میگم؟!

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 21:27
نکته ای رو که توی فیلماتون دیدم و لازمه اشاره کنم کیفیت پایین آب و استرس ماهی ها بخاطر فاکتورهای نامساعد آب هست
شما که دارید زحمت و هزینه متقبل میشید کیفیت آب رو هم در حد معقولی نگه دارید هم از بیماری جلوگیری کردید و هم تلفات نخواهید داشت و رشد هم بهتر خواهد بود

mahikar
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 23:53
ممنون جناب رضایی نژاد....من با استفاده از لامپ 500 وات نور خورشید رو برای آکواریومها مجازی سازی کردم....همین نور باعث میشه که آب آکواریومها مثل استخرهای بیرونی سبز بشه....و یه سیکل طبیعی تغذیه ای برای ماهیها تو سایزهای مختلف ایجاد بشه...شکرخدا از این بابت مشکلی نداشتم و تلفات و بیماری شکرخدا نیستش.

البته قبل از فروش ... موقع قرنطینه تو آب تمیز نگهداری میشن.

استرسی که گفتید....کلاً برای سیچلایدهای گوشواره ای و جان استونی عادی هستش و ربطی به کیفیت آب نداره....اگه شد یه فیلم از سیچلایدهای جان استونی که تو آب زلال هستن بزودی میگیرم و آپلود میکنم....تا منو میبینن به یه گوشه ای فرار میکنن.

این دو نژاد سیستمشون هم فرق میکنه شکل پوزه جوری نیست که براحتی با نگاه کردن ماده دهان پر رو تشخیص داد و تکثیرشون هم سخت تر هستش....
یه سری فیلم از جان استونی ریز گرفتم...تو آپارات هست....اونا رو هم نگاه کنید...کلاً با انسان حال نمیکنن....سعی میکنن فرار کنن و مخفی شن !!!

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 07:59
استراتژیتون خوبه
اما هیچوقت نمیشه 100 لیتر آب رو که با یک کار کوچیک فاکتورها دچار تغییر میشن با استخر یا محیط طبیعی مقایسه کرد

ماهی میمونه ، مقاومت ایجاد میشه توی بدنش حتی توی آبی که بوی بدش آزار دهنده هست
اما برای کار سالنداریو صنعتی به نظر من کار استانداردی نیست

موفق باشید

mahikar
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 22:07
استراتژیتون خوبه
اما هیچوقت نمیشه 100 لیتر آب رو که با یک کار کوچیک فاکتورها دچار تغییر میشن با استخر یا محیط طبیعی مقایسه کرد

ماهی میمونه ، مقاومت ایجاد میشه توی بدنش حتی توی آبی که بوی بدش آزار دهنده هست
اما برای کار سالنداریو صنعتی به نظر من کار استانداردی نیست

موفق باشید

آکواریومهای بزرگی که تو فیلم میبنید...تقریباً 200 لیتر هستن....هفته ای 10-20 درصد آب تعویض میشه....سیچلایدهای آفریقایی اینجور که من دیدم به تغییر فاکتورهای آب بصورت آنی حساس هستن....مثل شک براشون میمونه.
من بدلیل مشغله فراوان بصورت دقیق و علمی تحقیقی روی رشد ماهیها تو شرایط یکسان با آب کاملاً زلال تازه و آب کهنه نداشتم.

ولی شاید براتون جالب باشه...من دهان سیچلایدها رو هم تو آب تمیز خالی کردم...هم آب کهنه....اگه آب کهنه رشدش زیادتر نباشه کمتر نبوده.

دوستان نگفتن....به این نژاد سیچلاید که ما میگیم گوشواره ای شما اسم دیگه ای میدونید؟من زیاد سرچ نکردم....ولی با این عنوان چیزی نبود

mahikar
۱۳۹۳-۰۹-۱۵, 22:15
پریروز یه سفارش داشتیم....سعی کردم از بار ارسالی یه فیلم بگیرم....بخار یمقدار اذیت کرد....ولی بد نشده:
ikrlu

mahikar
۱۳۹۳-۰۹-۲۹, 22:38
در مورد تغذیه ماهیهای زینتی....پیشنهاد میکنم کاهو و اسفناج رو حتماً تو برنامه غذایی ماهیهاتون داشته باشید...
یه فیلم از کاهوخوری سیچلاید جان استونی گرفتم که میتونید مشاهده کنید
چنان با اشتها میخورن آدم هوس سالاد کاهو میکنه !

bQIsV

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۹-۳۰, 17:25
سلام
من ب ماهیای خودم کاهو.اسفناج.هویج.کدو.خیار.ن ود سبز و چیزای دیگم ام میدم حتی میوه.خیلی خوب میخورن
شما گلدفیش و کوی ام دارین؟!
:Rose:

mahikar
۱۳۹۳-۰۹-۳۰, 23:08
تا حالا روی این دو گونه کار نکردیم...تکثیرشون کمی با بقیه ماهیها فرق داره...باید شرایط طبیعی تغییرات فصلی رو براشون شبیه سازی کرد و وادارشون کرد به تخم ریزی....

تغذیه با هویج و کدو و نخودسبز هم خیلی خوبه...رنگدانه های موجود تاثیر مفیدی روی زیبایی ماهیها داره....ولی خب نسبت به کاهو و اسفناج که برگ برگ هستن خوردنش سخت ترهست...