PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد شن اکواریوم اب شور

bluetang
۱۳۹۳-۰۴-۱۲, 18:48
سلام اقای مرادی ببخشید که سوالاتم تمامی نداره و همیشه مزاحم شما هستم :1-من قصد خرید شن کف دارم .از اونجایی که من توی شن ها معمولا سخت پوستانی مثل شپشک ( همون پادهایی که به بدن ماهی میچسبن و خونش رو میمکند) را اغلب اوقات میبینم و قبلا تجربه بدی داشتم میخام بدونم اگر تخم این موجودات یا خودشون داخل شن ها یاشه با جوشاندن 30 دقیقه ای شن ها ایا این موجودات بین میرن؟2-تخم ان ها چطور ؟ تخم ان ها هم با جوشاندن از بین میره یا ممکنه به خاطر پوسته ی محافظ تخم دما روی تخم هاشون تاثیری نداشته باشه ؟

محمدحسن
۱۳۹۳-۰۴-۱۲, 20:31
سلام
بله با جوشاندن ازبین میروند مقداری نمک یا ضد عفونی کننده هم مفیدهست :224:

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۱۳, 12:42
سلام اقای مرادی ببخشید که سوالاتم تمامی نداره و همیشه مزاحم شما هستم :1-من قصد خرید شن کف دارم .از اونجایی که من توی شن ها معمولا سخت پوستانی مثل شپشک ( همون پادهایی که به بدن ماهی میچسبن و خونش رو میمکند) را اغلب اوقات میبینم و قبلا تجربه بدی داشتم میخام بدونم اگر تخم این موجودات یا خودشون داخل شن ها یاشه با جوشاندن 30 دقیقه ای شن ها ایا این موجودات بین میرن؟2-تخم ان ها چطور ؟ تخم ان ها هم با جوشاندن از بین میره یا ممکنه به خاطر پوسته ی محافظ تخم دما روی تخم هاشون تاثیری نداشته باشه ؟

با جوشوندن از بین میرن اما نیازی به این کار نیست تا زمانی که ماهی های سالم بخرید و سیستم درست راه اندازی شده باشه و پارامترها درست باشن هیچ وقت ماهی هاتون مریض نمیشن
شستن شن ها با آب شهری سرد کافیه

bluetang
۱۳۹۳-۰۴-۱۵, 23:14
اقای مرادی شن های دریای شمال با دریای جنوب فرق میکنه ؟ قابل استفاده برای اب شور هست ؟

میشه بگید کدوم سفید تره و دونه هاش ریزترن ؟ مال شمال یا جنوب ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۱۷, 23:11
اقای مرادی شن های دریای شمال با دریای جنوب فرق میکنه ؟ قابل استفاده برای اب شور هست ؟

میشه بگید کدوم سفید تره و دونه هاش ریزترن ؟ مال شمال یا جنوب ؟

سلام
متاسفانه من شن شمال رو ندیدم و اطلاعی از اون ندارم