PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک ویژه آکواریوم ریف S.H.Moradi ( سید حسین مرادی )

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۲۷, 22:53
با سلام
تصمیم گرفتم یه آکواریوم کوچیک مرجانی برای خونه راه اندازی کنم که تصاویر اون رو در این بخش قرار میدم تا دوستان هم استفاده کنن
ابعاد آکواریوم : طول 80 سانتی متر - عرض 50 سانتی متر - ارتفاع 60 سانتی متر (حجم مفید 200 لیتر)
سامپ: طول 60 سانتی متر - عرض 40 سانتی متر - ارتفاع 35 سانتی متر
واتر پمپ : 2300 new jet ایتالیایی
برای سایر تجهیزان هم هنوز تصمیمی نگرفتم و کم کم دارم تهیه می کنم که لیست کاملشون رو اعلام می کنم. البته یه مقدار تنبل هستم و سرم هم شلوغه شاید یه مقدار زمان ببره.
تصاویر به زودی قرار داده میشه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۲۷, 23:15
با سلام
تصمیم گرفتم یه آکواریوم کوچیک مرجانی برای خونه راه اندازی کنم که تصاویر اون رو در این بخش قرار میدم تا دوستان هم استفاده کنن
ابعاد آکواریوم : طول 80 سانتی متر - عرض 50 سانتی متر - ارتفاع 70 سانتی متر
سامپ: طول 60 سانتی متر - عرض 40 سانتی متر - ارتفاع 40 سانتی متر
واتر پمپ : 3000 new jet ایتالیایی
برای سایر تجهیزان هم هنوز تصمیمی نگرفتم و کم کم دارم تهیه می کنم که لیست کاملشون رو اعلام می کنم. البته یه مقدار تنبل هستم و سرم هم شلوغه شاید یه مقدار زمان ببره.
تصاویر به زودی قرار داده میشه
بسیار جای تشکر داره چنین تاپیکی که از ابتدا راه اندازی اصولی تانک ریف دوست با دانشی چون شما رو به تصویر بکشه

ممنون
این کار شما میتونه خیلی ها از جله خود من رو به راه اندازی آبشور ترغیب کنه
منتظریم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 09:30
منم خیلی دوس دارم اب شور
ولی خوب هزینه هاش ادمو میترسونه
امیدوارم بیشتر چیزای این اب شوری که دارین راه میندازین اقای مرادی از دست ساز ها باشه
ممنون تاپیک خیلی عالی خواهد شد
موفق باشید

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۵, 00:18
منم خیلی دوس دارم اب شور
ولی خوب هزینه هاش ادمو میترسونه
امیدوارم بیشتر چیزای این اب شوری که دارین راه میندازین اقای مرادی از دست ساز ها باشه
ممنون تاپیک خیلی عالی خواهد شد
موفق باشید

سلام
والا متاسفانه من خیلی از تجهیزات دست ساز خوشم نمیاد چون خیلی زیبا نمیشن به همین دلیل همیشه سعی کردم بهترین وسایل (از نظر کیفیت) رو تهیه کنم
اگر بودجه ی در نظر گرفته کم باشه سعی می کنم سایز آکواریوم رو کوچیک کنم نه کیفیت تجهیزات رو به همین دلیل هم فعلاً به همین آکواریوم 200 لیتری بسنده کردیم تا شاید یه روز پولدار شدیم و مثل بعضی از دوستان یه آکواریوم 2 متری راه اندازی کردیم
انشالله نحوه ی راه اندازی و قیمت تجهیزات برای دوستان کمک کننده باشه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۵, 00:38
با سلام خدمت دوستان عزیز
برای شروع و فقط راه اندازی من در حدود 3 میلیون تومن به غیر از سیستم روشنایی برای این آکواریوم در نظر گرفتم که انشالله کافی باشه !
وسایل رو کم کم تهیه می کنم به همین دلیل لیست تجهیزات به مرور کامل میشه و اعلام می کنم
برای نور هم فعلاً تصمیمی نگرفتم شاید متال و مهتابی استفاده کردم و شاید هم ال ای دی که به بودجه ی دوم بستگی داره !
برای موج ساز هم خیلی دوست دارم موج ساز vortec مدل mp10 رو استفاده کنم که یه مقدار گرونه (در حدود یک میلیون و هشت صد هزار تومن) شاید هم خدا پول رسوند و خریدیم در غیر اینصورت حتماً 2 یا 3 تا موج ساز 2100 لیتری آکواریوم سیستم رو تهیه می کنم که یه کنترل کننده ی مرکزی داره و قیمتش در حدود 600 هزار تومنه انشالله ببینیم چی میشه
فعلاً پایه ی آکواریوم و شیشه رو ساختم که عکس هاش رو تو پست بعدی خواهید دید
پایه رو دادم از mdf های گلس ساختن که قیمتش در حدود 400 هزار تومن در اومد ارتفاع پایه از زمین هم 80 سانته
شیشه ی آکواریوم رو هم 10 میل سفارش دادم چون می خواستم برای زیبایی از چسب کمی استفاده کنم و فقط درز بین دو تا شیشه رو چسب بزنم که به همین خاطر شیشه رو ضخیم تر در نظر گرفتم تا از نظر ایمنی مشکلی نداشته باشه
برای سه طرف آکواریوم که دید داره جنس شیشه رو کریستال خارجی سفارش دادم تا آکواریوم شفاف تر باشه که متری 200 هزار تومنه و بقیه ی قسمت ها از شیشه 10 میل معمولی هستش که قیمت اون هم در حدود متری 50 هزار تومنه هزینه ی تهیه ی شیشه هم در حدود 500 هزار تومن شد
در نهایت هم برای چسبوندن شیشه ها از سه تا چسب سیستا هر کدوم به قیمت 20000 تومن استفاده کردم
تا اینجای کار با هزینه حمل وسایل یک میلیون تومن هزینه شد

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 12:12
با سلام خدمت دوستان

تصویر کلی از آکواریوم

http://emruzi.com/up/do.php?img=9789

تصویر سامپ زیر آکواریوم

http://emruzi.com/up/do.php?img=9788

تصویر اورفلو که لوله های ورودی و خروجی از داخل اون عبور می کنن

http://emruzi.com/up/do.php?img=9790

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 12:32
بسیار عالی جناب مرادی
فقط فکر میکنم ارتفاع تاج یک مقدار کم باشه
احتمالا فقط از یک مدیا برای سامپ اسفاده میکنید درسته ؟ انتخابتون چی هست

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 12:45
بسیار عالی جناب مرادی
فقط فکر میکنم ارتفاع تاج یک مقدار کم باشه
احتمالا فقط از یک مدیا برای سامپ اسفاده میکنید درسته ؟ انتخابتون چی هست

با تشکر از شما
بله متاسفانه آقای نجار اشتباه کردن و کوتاه ساختن که سر فرصت تعویضش می کنم
برای مدیا هم 2 کیلو مدیای 6 وجهی مارک ایستا استفاده می کنم

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 12:54
حالا که قصد تعویض دارید به شکلی سفارش بدید براتون ساخته بشه که لبه بالا دوبل باشه و وقتی تاج قرار میگیره به عرض 1.6 سانتی متر روی تمام سطح مقطع بالایی تانک لبه قرار بگیره
به این شکل که فقط از گونیا توی کنجها استفاده شده استحکام لازم رو نداره مخصوصا که برش قطعه جلو و بغل 45 درجه خوره

احتمالا برای ساخت این مدل بهانه بیارند اما قطعه اصلی تاج رو با ارتفاع بیشتر و به همین شکل به اتصالهای 45 درجه در نظر گرفته بشه و در مرحله بعد قطعه دوبل کاری بهش وصل و pvc بشه مشکل حله
فقط باید با فرز دستی تیکه اضافی pvc که بخاطر زاویه 45 قطعه رو باقی میمونه حذف بشه

انشالله به زودی شاهد یک تانک زیبا و حرفه ای هستیم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 13:15
حالا که قصد تعویض دارید به شکلی سفارش بدید براتون ساخته بشه که لبه بالا دوبل باشه و وقتی تاج قرار میگیره به عرض 1.6 سانتی متر روی تمام سطح مقطع بالایی تانک لبه قرار بگیره
به این شکل که فقط از گونیا توی کنجها استفاده شده استحکام لازم رو نداره مخصوصا که برش قطعه جلو و بغل 45 درجه خوره

احتمالا برای ساخت این مدل بهانه بیارند اما قطعه اصلی تاج رو با ارتفاع بیشتر و به همین شکل به اتصالهای 45 درجه در نظر گرفته بشه و در مرحله بعد قطعه دوبل کاری بهش وصل و pvc بشه مشکل حله
فقط باید با فرز دستی تیکه اضافی pvc که بخاطر زاویه 45 قطعه رو باقی میمونه حذف بشه

انشالله به زودی شاهد یک تانک زیبا و حرفه ای هستیم

با تشکر از توجه شما (جناب رضایی صندق پیامتون پر شده لطفاً خالی کنید می خوام پیام خصوصی ارسال کنم)
احتمالاً ارتفاع تاج رو 14 سانت سفارش می دم که 4 سانتش میاد روی شیشه و 10 سانت بالا قرار میگیره
چون طول اون 80 سانته خیلی سنگین نمیشه و با همین گونیاها هم کار راه میوفته البته این گونیاها داخلشون 4 تا پیچ می خوره که mdf های دو طرف رو به هم متصل نگه میداره و خیلی محکمه تو عکس پیچ ها دیده میشن

http://emruzi.com/up/do.php?img=9800

این هم از لوله ها و اتصالات به همراه فیتینگ ها
لوله های 20 میل برای انتقال آب به داخل آکواریوم و 32 میل برای برگشت آب به سامپ

http://emruzi.com/up/do.php?img=9799

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 14:08
من فکر میکنم همین گونیا 45 واسه نگه داشتن تاج کافی باشه چون فشاری روی تاج نیست فقط جنبه پوششی داره.آقای مرادی 4 سانت زیاد نیست بیاد رو آکواریوم ؟
اوور فلو رو بسیار زیبا ساختید .جناب مرادی شیر آلات هم یادتون نره .

sOrOush
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 14:32
سلام خدمت دوستان و جناب مرادی
معلومه تانک بسیار زیبایی رو می خواین استارت کنین به نظرم از همین اول کار بهترین وسایلو استفاده کنین که مطمعنا همینو در نظر دارین واسه نور تو این سایز بهترین انتخاب ال ای دی از همون مارکی که واسه موج سازتون در نظر دارین هست که یکم گرونه ولی برای عاشقان اب شور ارزششو داره فقط موج ساز این شرکت یکم موتور بیرونیش صدا داره که نمیدونم مال من اینجوره یا همشون همینجورن

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 15:34
من فکر میکنم همین گونیا 45 واسه نگه داشتن تاج کافی باشه چون فشاری روی تاج نیست فقط جنبه پوششی داره.آقای مرادی 4 سانت زیاد نیست بیاد رو آکواریوم ؟
اوور فلو رو بسیار زیبا ساختید .جناب مرادی شیر آلات هم یادتون نره .

با تشکر از شما
ارتفاع آب تا حدود 57 سانت میشه که تاج تا سطح 56 سانتی رو پوشش میده که فکر کنم مناسب باشه
البته باز بعد از آبگیری بهتر میشه نظر داد و میزان پوشش رو بر اون اساس در نظر می گیرم
برای خروجی آب از آکواریم به سامپ هم شیر ایتالیایی در نظر گرفتم که امروز نصب می کنم و تصاویرش رو قرار میدم

سلام خدمت دوستان و جناب مرادی
معلومه تانک بسیار زیبایی رو می خواین استارت کنین به نظرم از همین اول کار بهترین وسایلو استفاده کنین که مطمعنا همینو در نظر دارین واسه نور تو این سایز بهترین انتخاب ال ای دی از همون مارکی که واسه موج سازتون در نظر دارین هست که یکم گرونه ولی برای عاشقان اب شور ارزششو داره فقط موج ساز این شرکت یکم موتور بیرونیش صدا داره که نمیدونم مال من اینجوره یا همشون همینجورن

سلام و تشکر از توجه شما
والا حقیقتش یکی از گزینه هام vortec هستش و یا از مارک orfek اگر هر کدوم گیرم بیاد که باز البته قبلش باید تامین بودجه بشه
شاید هم اولش با متال راه اندازی کنم و بعد سر فرصت یه لامپ ال ای دی حرفه ای براش بخرم
صدا دادن موتور بیرونی موج سازتون هم بی دلیل نیست باید مشکلی داشته باشه! همراه موج سازتون باید دو تا پد وجود داشته باشه تا برای شیشه های با ضخامت مختلف استفاده بشن یعنی بین موتور موج ساز و شیشه ی آکواریوم قرار میگیرن شاید پد رو اشتباه گذاشتین ولی به هر حال براتون می پرسم تا بتونید مشکلش رو حل کنید
موفق باشید

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 18:02
صندوق پیام رو خالی کردم
ببخشید متوجه پر شدنش نشده بودم

کاملا درست میفرمایید
کار کردم با این گونیاها ( حتی با فلزیش ) اگر در این حالت بخواهید تارج رو نگه دارید کافیه
اما اگر قصد داشته باشید در mdf روی تاج سوار بشه هم باید بدنه تاج و در از نظر وزنی با هم در تعادل باشند و کمی استحکام بدنه رو بالا تر ببرید ( عذرخواهی میکنم این سلیقه و نظر شخصی من هست جسارت نشده باشه )

sOrOush
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 18:19
سلام و تشکر از توجه شما
والا حقیقتش یکی از گزینه هام vortec هستش و یا از مارک orfek اگر هر کدوم گیرم بیاد که باز البته قبلش باید تامین بودجه بشه
شاید هم اولش با متال راه اندازی کنم و بعد سر فرصت یه لامپ ال ای دی حرفه ای براش بخرم
صدا دادن موتور بیرونی موج سازتون هم بی دلیل نیست باید مشکلی داشته باشه! همراه موج سازتون باید دو تا پد وجود داشته باشه تا برای شیشه های با ضخامت مختلف استفاده بشن یعنی بین موتور موج ساز و شیشه ی آکواریوم قرار میگیرن شاید پد رو اشتباه گذاشتین ولی به هر حال براتون می پرسم تا بتونید مشکلش رو حل کنید
موفق باشید

سلام
انشالا که بودجه تامین میشه کلا با تحقیقاتی که کردم سیستم نور orfek اون زیبایی و پار نوری که radion داره به اون سطح نداره ولی در کل نور حرفه ای هستش
با موج سازم یه لاستیکه پلاستیکی بود که بینه موتور و شیشه قرار میگیره ولی برای تکنس شیشه لایه رویی موتور در میاد و به زخامته شیشه تنظیم میشه فقط مشکل اینه وقتی رو برنامه ریزی رو مد با شدت بالا قرار میدی موتور موج ساز اینگار زور میزنه در کل برای کسی که به صدا حسساس باشه یه ضعف به حساب میاد با این حال اگر برام بپرسین ممنون میشم(مدل موج سازمmp40)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 01:59
صندوق پیام رو خالی کردم
ببخشید متوجه پر شدنش نشده بودم

کاملا درست میفرمایید
کار کردم با این گونیاها ( حتی با فلزیش ) اگر در این حالت بخواهید تارج رو نگه دارید کافیه
اما اگر قصد داشته باشید در mdf روی تاج سوار بشه هم باید بدنه تاج و در از نظر وزنی با هم در تعادل باشند و کمی استحکام بدنه رو بالا تر ببرید ( عذرخواهی میکنم این سلیقه و نظر شخصی من هست جسارت نشده باشه )

سلام
با تشکر از توجه شما
برای آکواریوم های آب شور باید روی آکواریوم باز باشه یعنی قرار نیست از در استفاده بشه و اون تاج فقط سطح آب رو پوشش میده و سیستم روشنایی رو مخفی میکنه

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 10:13
سلام اقای مرادی

تانک زیبایی شده چند انتقاد وچند سوال داشتم .البته انتقاد از شما که استاد هستید کار درستی نیست اما به هر حال من نظر شخصیم رو میگم امیدوارم ناراحت نشید:

به نظر من بهتر بود 10 تا 15 سانت ارتفاع رو کمتر میگرفتید و اون رو روی طول اکواریوم میانداختید .البته هر کدوم از این دو حالت معایب و مزایای خودش رو داره ولی چون طول اکواریوم کمه اگه ارتفاع زیاد باشه ممکنه کمی زشت بشه و اگر از ارتفاع مقداری کم میکردید و به جاش روی طول میانداختید زیباتر میشد.اما الان هم خیلی زیباست.
در مورد تاج هم اگر من جای شما بودم نجار رو مجبور میکردم تا به صورت رایگان یک تاج دیگه بسازه تا دیگه از این اشتباهات نکنه . و اما سوالات :

1- اون طلقی که برای اورفلو استفاده کردید رو چطور شبکه بندی کردید و اون شیارها رو برای عبور اب دراوردید ؟ یا خودش اینطوری بوده ؟

2-اون لوله خروجی رو دقیقا متوجه نشدم کجا قرار میگیره .اگر هر دو در اورفلو هستند یعتی ورودی و خروجی اب جفت هم هستند ؟ مگه نباید یکیشون یک سمت اکواریوم باشه و دیگری سمت مقابل ؟

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 10:19
با اجازه تا آقای مرادی میاد من جواب شما رو میدم.
اون طلق اسمش پلکسی هست و اون برشها رو اگه اشتباه نکنم با لیزر میزنن.
در مورد ورود و خروج آب بله درسته ورودی آب در جهت مخالف هست از اوور فلو در میاد و تا جهت مخالف اوور فلو لوله کشی میشه .

سلام اقای مرادی

تانک زیبایی شده چند انتقاد وچند سوال داشتم .البته انتقاد از شما که استاد هستید کار درستی نیست اما به هر حال من نظر شخصیم رو میگم امیدوارم ناراحت نشید:

به نظر من بهتر بود 10 تا 15 سانت ارتفاع رو کمتر میگرفتید و اون رو روی طول اکواریوم میانداختید .البته هر کدوم از این دو حالت معایب و مزایای خودش رو داره ولی چون طول اکواریوم کمه اگه ارتفاع زیاد باشه ممکنه کمی زشت بشه و اگر از ارتفاع مقداری کم میکردید و به جاش روی طول میانداختید زیباتر میشد.اما الان هم خیلی زیباست.
در مورد تاج هم اگر من جای شما بودم نجار رو مجبور میکردم تا به صورت رایگان یک تاج دیگه بسازه تا دیگه از این اشتباهات نکنه . و اما سوالات :

1- اون طلقی که برای اورفلو استفاده کردید رو چطور شبکه بندی کردید و اون شیارها رو برای عبور اب دراوردید ؟ یا خودش اینطوری بوده ؟

2-اون لوله خروجی رو دقیقا متوجه نشدم کجا قرار میگیره .اگر هر دو در اورفلو هستند یعتی ورودی و خروجی اب جفت هم هستند ؟ مگه نباید یکیشون یک سمت اکواریوم باشه و دیگری سمت مقابل ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 12:22
سلام اقای مرادی

سلام
با تشکر از توجهتون
ابعاد آکواریوم باید با همدیگه خوانایی داشته باشه یعنی این ابعاد بهترین حالت ممکن هستش
عرض و ارتفاع آکواریوم آب شور محدودیت داره یعنی نمیشه هر ارتفاعی و یا هر عرضی رو براش در نظر بگیرید اما طول اون هیچ محدودیتی نداره
ارتفاع کمتر از 60 سانت اصلاً زیبایی نداره و چیدمان لایوراک ها و قرار گیری مرجان ها اصلاً خودش رو نشون نمیده اگر قرار بود تو این سیستم فقط ماهی نگهداری بشه در اون صورت میشد ار تفاع رو کمتر هم کرد اما برای آکواریوم مرجانی کمتر از 60 اصلاً قشنگ نمیشه انشالله تا 2 هفته دیگه که سیستم آماده شد خودتون خواهید دید
اون طلق هم پلکسی هستش که تابلو سازها با استفاده از لیزر برش میدن من کل پشت آکواریوم و جلوی اورفلو رو طلق چسبوندم
لوله ی خروجی هم از داخل اورفلو بیرون میاد و با استفاده از زانو و یه مقدار لوله آب به سمت مقابل اورفلو با فشار ارسال میشه عکس رو می تونید مشاهده کنید

http://emruzi.com/up/do.php?img=9824

http://emruzi.com/up/do.php?img=9825

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 14:47
با سلام
مرحله ی بعدی راه اندازی
لوله کشی کامل شد . برای ورود آب به داخل سامپ یه لوله ی تقریباً 20 سانتی رو با دریل سوراخ کردم تا آب از طریق این سوراخ ها به صورت مساوی روی پدها پخش بشه و ته لوله رو با درپوش بستم .

http://emruzi.com/up/do.php?img=9858

http://emruzi.com/up/do.php?img=9859

لایوراک ها هم چیده شد و زیر لایوراک ها از پلاستیک های مشبک استفاده کردم تا گابی های شن خوار با خالی کردن زیر سنگها موجب جابجایی اونها و یا احیاناً ریختن سنگ ها نشن. البته این سنگ ها تقریباً نصف میزان سنگی هستش که در نظر گرفتم.فعلاً در حدود 20 کیلو سنگ استفاده کردم.

http://emruzi.com/up/do.php?img=9860

بعد از قرار دادن سنگ ها شن ها رو ریختم در حدود 12 کیلو که البته یه مقدار کمه و باید در حدود 3 الی 5 کیلو دیگه اضافه کنم
http://emruzi.com/up/do.php?img=9861

داخل اورفلو هم در حدود 80 عدد بیوبال قرار دادم. بیوبالها رو داخل توری ریختم تا داخل لوله ی خروجی نرن و تمیز کردن دوره ایشون راحت باشه و روی بیوبالها هم پد گذاشتم تا هر نوع آشغالی که توی آب باشه قبل از وارد شدن به داخل سیستم فیلتراسیون توسط پد گرفته بشه
http://emruzi.com/up/do.php?img=9862

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

داخل سامپ هم دو کیلو مدیای 6 وجهی قرار دادم و یه مقدار پد سایمک jbl گذاشتم
http://emruzi.com/up/do.php?img=9863

جمع هزینه های مرحله ی دوم هم در حدود 580 هزار تومن شد
مدیا با پک بسته بندی 50 هزار تومن
پد سایمک جی بی ال 30 هزار تومن
بیوبال 24 هزار تومن
سیستم لوله کشی pvc فشار قوی به همراه شیر ایتالیایی 100 هزار تومن
شن 16 کیلو در حدود 60 هزار تومن
لایوراک هم فعلاً 20 کیلو در حدود 100 هزار تومن
واتر پمپ 2300 لیتری نیوجت آکواریوم سیستم 220 هزار تومن

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 19:36
اقای مرادی چرا هزینه شن ها اینقدر زیاد شده ؟ اینطوری که حساب کردم شما برای هر کیلو شن حدودا 3700 تومان هزینه کردید .من شن هر جا قیمت کردم حدود 1500 تا 1700 بوده و تنها یک نوع ماسه سفید هست که بالای 3000 تومان میدن که ظاهرا مال شما از اون نوع نیست چون کرم رنگه .پس چرا اینقدر گرونه ؟

نمکی که استفاده کردید رو نگفتید ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 19:45
اقای مرادی چرا هزینه شن ها اینقدر زیاد شده ؟ اینطوری که حساب کردم شما برای هر کیلو شن حدودا 3700 تومان هزینه کردید .من شن هر جا قیمت کردم حدود 1500 تا 1700 بوده و تنها یک نوع ماسه سفید هست که بالای 3000 تومان میدن که ظاهرا مال شما از اون نوع نیست چون کرم رنگه .پس چرا اینقدر گرونه ؟

نمکی که استفاده کردید رو نگفتید ؟

سلام
نمک یادم رفت 7 کیلو رد سی کیلویی 15000 تومن
ماسه هم از نوع سفید درجه ی یک هستش قیمتش کیلویی 3500 تومن

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 18:27
به سلامتی آبگیری شده و مبارکه

یک جا خوندم که بهتره اول سیکل طی بشه و بعد لایوراک اضافه بشه به تانک ؛ نظرتون در این مورد چیه و برنامتون برای طی شدن سیکل و بهینه شدن پارامترها به چه شکله

یه توضیح مختصر در این زمینه بدید ممنون میشم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 19:58
به سلامتی آبگیری شده و مبارکه

یک جا خوندم که بهتره اول سیکل طی بشه و بعد لایوراک اضافه بشه به تانک ؛ نظرتون در این مورد چیه و برنامتون برای طی شدن سیکل و بهینه شدن پارامترها به چه شکله

یه توضیح مختصر در این زمینه بدید ممنون میشم

مدت زمانی که صبر می کنیم تا چرخه ی نیتروژن کامل بشه در واقع مدت زمانی هستش که طول میکشه تا باکتری های مسئول چرخه ی نیتروژن تکثیر بشن و تعدادشون به حدی برسه که اگر ماهی یا مرجانی به آکواریوم اضافه شد آمونیاک تولیدی رو به سرعت تبدیل به نیتریت و نیترات بکنن حالا اگه از ابتدای راه اندازی آکواریوم شما بتونید به هر روشی این باکتری ها رو به آکواریوم اضافه کنید(محصولات حاوی باکتری این ویژگی رو ندارن و منظورم اونها نیست) دیگه چرخه ای ایجاد نمیشه و نیازی هم به سیکل نیست چون خود باکتری ها حضور دارن !
پس با اضافه کردن لایوراک تصفیه شده که چند وقت در آکواریوم بوده و همچنین مدیای زنده که اون هم حداقل 2 هفته تو یه سیستم آماده قرار داشته میشه آکواریوم رو طی 2 الی 3 روز برای اضافه کردن ماهی و مرجان آماده کرد
الان آکواریوم بنده برای اضافه شدن ماهی و مرجان آماده هستش که فکر کنم فردا اولین مهمون ها رو اضافه کنم. دو تا دلقک پرکولا پلاتینیوم که قیمت جفتش با هم در حدود 300 هزار تومنه البته سایز یک بندی اون این قیمته سایز بزرگ سه بندیش در حدود 800 هزار الی یک میلیون تومنه

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 23:42
سلام اقای مرادی ببخشید که توی تاپیکتون پست بی ربط میدم اما دو تا سوال برام پیش اومده :

1- تانک شما از نظر چرخه نیتروژنی دو روزه برای ورود موجود زنده ok هست اما اب چی ؟ مگه اب نباید کمی کهنه بشه ؟

2- منظور شما از این جمله رو نفهمیدم :
(محصولات حاوی باکتری این ویژگی رو ندارن و منظورم اونها نیست) میشه بیشتر توضیح بدین ؟ چرااااااااااااااا ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۳, 00:16
سلام اقای مرادی ببخشید که توی تاپیکتون پست بی ربط میدم اما دو تا سوال برام پیش اومده :

1- تانک شما از نظر چرخه نیتروژنی دو روزه برای ورود موجود زنده ok هست اما اب چی ؟ مگه اب نباید کمی کهنه بشه ؟

2- منظور شما از این جمله رو نفهمیدم :
(محصولات حاوی باکتری این ویژگی رو ندارن و منظورم اونها نیست) میشه بیشتر توضیح بدین ؟ چرااااااااااااااا ؟

سلام
پست بالا رو دقیق بخونید متوجه میشید:
1- وقتی میگم تانک حاضره یعنی آب حاضره !!! منظورتون رو که میگید تانک شما از نظر چرخه آماده هستش اما آب چطور؟ رو متوجه نمیشم! وقتی من مدیای زنده (منظورم مدیایی هستش که یه مدته تو تانک آماده قرار داره) و لایوراک تصفیه شده داخل آکواریوم میزارم یعنی دارم میلیون ها میلیون باکتری رو وارد آب می کنم پس دیگه راه افتادن چرخه و سیکل و این حرف ها دیگه بی مورده! چرخه راه میوفته که باکتری داشته باشیم وقتی باکتری موجوده که دیگه چرخه ای وجود نخواهد داشت! کهنه شدن آب رو هم متوجه نمی شم یعنی چی؟! وقتی باکتری موجوده و نیترات آب زیر 20 هستش یعنی می تونیم موجودات زنده رو آروم آروم اضافه کنیم !
2- محصولات شرکتی حاوی باکتری زنده دارای باکتری اکتیو و زنده(با مفهومی که ما برای راه اندازی آکواریوم نیاز داریم) نیستند و خیلی با مدیا و لایوراکی که چند وقته تو آکواریوم هستن فرق دارن قبلاً هم گفتم باکتری های داخل این محصولات تو مرحله ای از زندگیشون هستن که یه مدت حداقل 5 الی 7 روزه طول میکشه تا فعالیت حیاتی خودشون رو شروع کنن یعنی این فعالیت شون به حدی برسه که بتونن آمونیاک و نیتریت رو مصرف کنن پس به درد راه اندازی سریع که مد نظر ما هستش نمی خورن

sOrOush
۱۳۹۳-۰۵-۱۳, 02:19
سلام
پس به زودی به سلامتی اکواریوم داره استارت میخوره بی صبرانه منتظره دیدنه دلقک های کم نظیرتون هستیم به نظرم یه بلو تانگ با یه یلو با یه انجل فلیم تمام قرمز ریف سیف(البته اگه گیر اومد به منم یه خبر بدین چون خیلی دنبالشم) سایز کوچیک اضاف کنین بنظرم یه ترکیبه خیلی خوب از رنگو ماهی دارین
راستی واسه نور تصمیمتون بلاخره چی شد؟

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۳, 16:16
اخه من شنیدم سیکل ربطی به جا افتادن اب نداره یعنی اگر سیکل هم طی بشه چون بالانس شیمیایی اب ثبات نداره نباید موجود زنده وارد کنیم .مثلا برای چی میگن ریف ها رو باید 6 ماه بعد از راه اندازی اکواریوم وارد کرد ؟ مگه توی همون یکی دو ماه اول سیکل کامل نمیشه ؟ پس برای چی میگن باید 6 ماه بمونه ؟ من اینو تو خیلی از کتابا خوندم .و توشون نوشته بود طی شدن سیکل ازت به معنای جا افتادن اب نیست و برای ماهیهای حساس باید 3 ماه و برای ریف هم 6 ماه صبر کنیم .پس سر چه حسابی اینو گفتن ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۴, 00:27
سلام
پس به زودی به سلامتی اکواریوم داره استارت میخوره بی صبرانه منتظره دیدنه دلقک های کم نظیرتون هستیم به نظرم یه بلو تانگ با یه یلو با یه انجل فلیم تمام قرمز ریف سیف(البته اگه گیر اومد به منم یه خبر بدین چون خیلی دنبالشم) سایز کوچیک اضاف کنین بنظرم یه ترکیبه خیلی خوب از رنگو ماهی دارین
راستی واسه نور تصمیمتون بلاخره چی شد؟

سلام
با تشکر از توجه شما
فکر نمی کنم از خانواده ی فرشته ها و جراح ها چیزی به این آکواریوم اضافه کنم چون هم خیلی کوچیکه و هم اینکه من خیلی از ماهی خوشم نمیاد قراره این آکواریوم یه سیستم ریف حرفه ای باشه حالا البته باز باید ببینم چطور میشه شاید یه بلو تانگ یک بند انگشتی به سیستم اضافه کردم از فرشته فلیم هم خیلی خوشم میاد ! اما جرات اضافه کردن به این سیستم رو ندارم چون تعداد مرجان ها خیلی متنوع و زیاد خواهد بود (20 الی 30 تا مرجان فعلآً در نظر گرفتم) به همین دلیل احتمال زدن ریف ها توسط فرشته فلیم خیلی زیاده
بیشتر دنبال گابی ها و راس های کمیاب هستم

اخه من شنیدم سیکل ربطی به جا افتادن اب نداره یعنی اگر سیکل هم طی بشه چون بالانس شیمیایی اب ثبات نداره نباید موجود زنده وارد کنیم .مثلا برای چی میگن ریف ها رو باید 6 ماه بعد از راه اندازی اکواریوم وارد کرد ؟ مگه توی همون یکی دو ماه اول سیکل کامل نمیشه ؟ پس برای چی میگن باید 6 ماه بمونه ؟ من اینو تو خیلی از کتابا خوندم .و توشون نوشته بود طی شدن سیکل ازت به معنای جا افتادن اب نیست و برای ماهیهای حساس باید 3 ماه و برای ریف هم 6 ماه صبر کنیم .پس سر چه حسابی اینو گفتن ؟

جا افتادن آب همون طی شدن سیکل هستش
اگر ثبات پیدا کردن بالانس شیمیایی آب اینقدر زمان ببره که دیگه نمیشه تعویض آب انجام داد !!!! حداکثر یک الی دو روز بعد از مخلوط شدن نمک و آب بالانس شیمیایی آب با ثبات میشه!
اینکه گفته میشه باید آکواریوم جا بیوفته تا ماهی اضافه کنیم همون طی شدن سیکل هستش و نه چیز دیگه ای! البته در مورد بعضی ماهی ها مثل ماندارین که معمولاً از غذاهای آماده تغذیه نمیکنه و به تغذیه از پادها نیاز داره بهتره که 40 الی 50 روز از زمان کامل شدن چرخه و آماده بودن آکواریوم بگذره تا منبع غذایی طبیعی اون تو آکواریوم وجود داشته باشه !
اینکه باید 6 ماه صبر کنیم تا ریف اضافه کنیم هم کاملاً غلطه مگر در حالتی که طرف آماتور باشه و بهش توصیه بشه که 6 ماه صبر کنه و با دنیای آکواریوم آب شور و چم و خم اون آشنا بشه در غیر اینصورت بعد از کامل شدن چرخه و مناسب بودن پارامترها می تونید آروم آروم ماهی ها و ریف ها رو به آکواریوم اضافه کنید.
در مورد اینکه این چی میگه اون چی میگه هم خیلی توجه نکنید از این حرف های شاخدار زیاد زده میشه مخصوصاً تو این صنف !
خوشحال میشم اسم کتابی که شما این مطالب رو داخلش خوندید، بفرمایید

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۴, 00:44
روز سوم راه اندازی آکواریوم یعنی یک روز بعد از قرار دادن مرحله ی اول لایوراک ها تست های ضروری انجام گرفت
no2 = 0
no3= 20
ph =8
kh= 10
po4= .25

دیروز که گفتم ماهی ها رو به زودی به آکواریوم معرفی می کنم حواسم نبود که چیدن لایوراک ها هنوز تموم نشده ! تازه در حدود 5 کیلو دیگه باید شن به کف اضافه کنم که متاسفانه تو فروشگاه موجود ندارم !
امروز هم یه مقدار دیگه لایوراک به سیستم اضافه کردم ولی هنوز کافی نیست چون سمت راست آکواریوم هنوز خالیه.
فکر کنم در حدود 10 کیلو دیگه اضافه بشه کافی باشه
تا لایوراک ها کامل نشن موجود زنده ای به سیستم اضافه نمیشه

http://emruzi.com/up/do.php?img=9879

http://emruzi.com/up/do.php?img=9880

موشک
۱۳۹۳-۰۵-۱۷, 09:26
سلام اقای مرادی برای سیستم ریفیجیوم نمیذارید کلا از چه نیترات گیری استفاده میکند مثلا فقط از اون پودر استفاده میکنید
توی این سیستم صدف 2 کفه ای هم میذارید یا نه
ببخشید این سوال ربط به اینجا نداره تست منیزم امده هرچی خواستم پیغام شخصی بدم نشد

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۷, 21:59
سلام اقای مرادی برای سیستم ریفیجیوم نمیذارید کلا از چه نیترات گیری استفاده میکند مثلا فقط از اون پودر استفاده میکنید
توی این سیستم صدف 2 کفه ای هم میذارید یا نه
ببخشید این سوال ربط به اینجا نداره تست منیزم امده هرچی خواستم پیغام شخصی بدم نشد

سلام
آکواریوم نانو هستش و دیگه جایی برای رفیوجیوم نیست
برای کنترل نیترات از پودر نیترات گیر استفاده می کنم
دو تا صدف کروسیا هم برای این سیستم کنار گذاشتم
مجموع تست های سالی فرت هم وارد بازار شده و از شنبه فروشش آغاز میشه
po4- no3- mg- ca - nh4- no2- iodine- kh

mohammad91
۱۳۹۳-۰۵-۱۷, 23:05
سلام.آقا مرادی خسته نباشید
تانک.بسیار زیبایی شده
که صد البته با گذشت زمان و پشتکار شما بسیار زیباتر هم میشود
پودر نیترات گیرتون از کدوم شرکت استفاده میکنید؟
و همچنین تستر هاتون رو از چه مارکی استفاه کردید؟
موفق باشید

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۸, 00:23
سلام.آقا مرادی خسته نباشید
تانک.بسیار زیبایی شده
که صد البته با گذشت زمان و پشتکار شما بسیار زیباتر هم میشود
پودر نیترات گیرتون از کدوم شرکت استفاده میکنید؟
و همچنین تستر هاتون رو از چه مارکی استفاه کردید؟
موفق باشید

سلام
با تشکر از توجه و اظهار لطف شما
تست ها که فعلاً api بوده ولی به زودی با تست های salifert جایگزین خواهد شد
پودر نیترات گیر هم دست ساز هستش و ساخت یکی از دوستان در یکی از آزمایشگاه های داخل ایران که خیلی موثر و کارآمد هستش در حدود 9 ماهه که دارم ازش استفاده می کنم

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۱۸, 13:55
جناب مرادی میشه یکم در مورد این پودر توضیح بفرمایید؟آخه بعضی از این نیترات گیر ها تست رو گول میزنن.

سلام
با تشکر از توجه و اظهار لطف شما
تست ها که فعلاً api بوده ولی به زودی با تست های salifert جایگزین خواهد شد
پودر نیترات گیر هم دست ساز هستش و ساخت یکی از دوستان در یکی از آزمایشگاه های داخل ایران که خیلی موثر و کارآمد هستش در حدود 9 ماهه که دارم ازش استفاده می کنم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۸, 22:13
جناب مرادی میشه یکم در مورد این پودر توضیح بفرمایید؟آخه بعضی از این نیترات گیر ها تست رو گول میزنن.

سلام
این پودر به صورت بیولوژیک نیترات رو حذف می کنه
اگر بخواد روی نتیجه ی تست تاثیر بزاره باید دو تا ویژگی داشته باشه
1- یک یا دو روز بعد از شروع به استفاده از پودر، تست نیترات رو صفر نشون بده !! در حالیکه دوره ی مصرف پودر ما 10 الی 20 روز هستش که بستگی به میزان نیترات اولیه ی آکواریوم داره و در طی این دوره کم شدن آروم آروم نیترات رو می تونید با تست نیترات کاملاً مشاهده کنید
2- بعد از قطع کردن پودر یک یا دو روز بعد بلافاصله سطح نیترات رو همون عدد قبلی نشون بده در حالیکه شما بعد از طی دوره ی استفاده از پودر و صفر شدن نیترات، نیترات تانک کم کم بالا میره که بستگی به تولید نیترات داره. به عنوان مثال روی یکی از تانک های ما (تانک فروش مرجان) بعد از 15 روز نیترات 80 صفر شد و بعد از یک هفته که استفاده از پودر رو قطع کرده بودیم نیترات رسید به 10 که شروع به استفاده ی مجدد از پودر کردیم و الان هفته ای یک یا دو بار از پودر استفاده می کنیم و نیترات همیشه بین صفر و پنج هستش

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 13:34
اقای مرادی برای خذف سیلیکات و فسفات از چه مدیایی استفاده کردید یا قراره استفاده کنید ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:10
اقای مرادی برای خذف سیلیکات و فسفات از چه مدیایی استفاده کردید یا قراره استفاده کنید ؟

سلام
قراره از مدیای xport po4 استفاده کنم البته فکر کنم راکتور هم تهیه کنم

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:13
سلام
قراره از مدیای xport po4 استفاده کنم البته فکر کنم راکتور هم تهیه کنم

برای سیلیکات چی ؟ این مدیا ظاهرا فقط فسفات رو میگیره و تاثیر خیلی کمی ممکنه روی سیلیکات داشته باشه پس چه طور سیلیکات رو کنترل میکنید ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:28
برای سیلیکات چی ؟ این مدیا ظاهرا فقط فسفات رو میگیره و تاثیر خیلی کمی ممکنه روی سیلیکات داشته باشه پس چه طور سیلیکات رو کنترل میکنید ؟

xportpo4 فقط فسفات رو جذب میکنه
برای سیلیکات هم فعلاً برنامه ای ندارم چون از آب ro استفاده میکنم و فکر نمی کنم سیلیکات بالا بره
بعد از راه اندازی کامل آکواریوم سیلیکات رو تست می زنم اگر بالا بود به جای xport po4 از phosguard شرکت seachem استفاده می کنم

s H a Y a N
۱۳۹۳-۰۵-۲۳, 23:12
سلام اقای مرادی
مبارک باشه.خیلی داره خوب میشه
در مورد ماسه یکم برام توضیح میدین.فرق ماسه درجه یک با درجه دو چیه؟؟؟
اون ماسه ای که من قراره استفاده کنم(مشکی اکلیلی) از نظر کیفیت چطوره؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۲۴, 00:59
سلام اقای مرادی
مبارک باشه.خیلی داره خوب میشه
در مورد ماسه یکم برام توضیح میدین.فرق ماسه درجه یک با درجه دو چیه؟؟؟
اون ماسه ای که من قراره استفاده کنم(مشکی اکلیلی) از نظر کیفیت چطوره؟

سلام
با تشکر از شما
درجه بندی شن ها رو معمولاً برای شن های سفید انجام میدن که انواع مختلف دارن
شن سیاه فقط همون یک نوع هستش
شن هر چقدر رنگش روشن تر، دونه هاش یک دست تر و تمیز تر باشه از کیفیت بالاتری برخورداره

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۲۴, 16:44
سلام
آقای مرادی ادامه نمیدید؟ماهی اضافه کردید؟واسه نور چه کار کردید؟راستی اسکیمرتون چیه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۲۴, 17:15
با سلام
دو سه روز پیش چیدمان لایوراک ها تموم شد و آکواریوم آماده هستش تا موجودات زنده اضافه بشن

http://emruzi.com/up/do.php?img=9956

http://emruzi.com/up/do.php?img=9957

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

بالاخره طلسم شکست و ماهی های جدید معرفی شدن. البته هنوز اسکیمر بر روی سیستم نصب نشده شاید تا دو سه روز دیگه اگر بار ریف اختاپوس نرسه مجبور شم فعلاً به صورت موقت یه اسکیمر دست دوم روی سیستم کار بزارم . برای سیستم روشنایی هم یه قاب متال آرکادیا 70 سانتی دارم که از اون استفاده می کنم. یه متال 14000 کلوین و 4 تا مهتابی اکتینیک آرکادیا هم روش نصبه . انشالله سر فرصت دو تا از مهتابی های اکتینیک رو با دو تا پینک pink گیسمان جایگزین می کنم.

http://emruzi.com/up/do.php?img=9958

اولین ماهی گابی هکتور : (قیمت 35000 تومن)

http://emruzi.com/up/do.php?img=9959

ماهی های دوم و سوم یک جفت پرکولا پلاتینیوم همونطور که قبلاً گفته بودم (قیمت یک جفت 300 هزار تومن)

http://emruzi.com/up/do.php?img=9960

http://emruzi.com/up/do.php?img=9961

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۲۴, 18:01
آقای مرادی به عکس زیر نگاه کن

این عکس سامپ شما است :

http://emruzi.com/up/do.php?img=9962 (http://emruzi.com/up/)

اون شیشه هستش که خونه اول و دوم سامپ را از هم جدا کردی ، بهتر نبود اون شیشه را لب به لب شیشه های بالای سامپ قرار ندهید و با چند سانت فاصله پایین تر قرار دهید.

چون اگر مثلا برق بره و آب داخل سامپ پر بشه و یا ابر خونه اول پر از آشغال بشه و آب خونه اول سرریز بشه آب به بیرون از سامپ سرریز میشه.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۲۴, 18:13
آقای مرادی به عکس زیر نگاه کن

این عکس سامپ شما است :

اون شیشه هستش که خونه اول و دوم سامپ را از هم جدا کردی ، بهتر نبود اون شیشه را لب به لب شیشه های بالای سامپ قرار ندهید و با چند سانت فاصله پایین تر قرار دهید.

چون اگر مثلا برق بره و آب داخل سامپ پر بشه و یا ابر خونه اول پر از آشغال بشه و آب خونه اول سرریز بشه آب به بیرون از سامپ سرریز میشه.

سلام
با تشکر از توجه شما
این اتفاق هیچ وقت نمی افته چون:
1- شیشه ی بعدی که از کف چسبیده ارتفاعش خیلی کوتاهه و آب زیادی تو سامپ جا میشه و تو شرایط مختلف تست کردم به هیچ عنوان سطح آب به نزدیکی لبه ی شیشه هم نمیرسه
2- یعنی فکر می کنید آکواریومی که با این همه زحمت درستش کردم اجازه می دم پدهاش اینقدر کثیف بشه که ازش آب عبور نکنه؟ حتی اگر پد ها هم کثیف بشن چون سطح آب داخل سامپ خیلی پایینه(البته تو این عکس واتر پمپ خاموش بوده و سطح آب داخل سامپ بالا بوده) آب از پد عبور می کنه

lovingyas
۱۳۹۳-۰۵-۲۸, 15:28
سلام
خسته نباشید آقای مرادی
مزاحم همیشگی هستم :)
حنیفه
آقا واقعا قشنگه مبارک باشه ایشالا ماهی هاتون بچرخــَــن... :)
آقای مرادی میشه یه قیمت از قاب مهتابی که عکسشو گذاشتید بدید؟؟
ممنون ♥

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۲۸, 23:05
سلام
خسته نباشید آقای مرادی
مزاحم همیشگی هستم :)
حنیفه
آقا واقعا قشنگه مبارک باشه ایشالا ماهی هاتون بچرخــَــن... :)
آقای مرادی میشه یه قیمت از قاب مهتابی که عکسشو گذاشتید بدید؟؟
ممنون ♥

سلام
با تشکر از شما
قیمت نو این قاب (یه متال و 4 تا مهتابی) که دیگه فعلاً تو بازار وجود نداره در حدود 1800 الی 2 میلیون تومن هستش

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 00:42
با سلام خدمت دوستان
بعد از طی یک پروسه ی طولانی و پیچیده لامپ آکواریوم نصب و راه اندازی شد. امکان آویز کردن لامپ از سقف وجود نداشت همچنین قاب مورد استفاده پایه هم نداشت که بشه رو ی آکواریوم قرارش داد به همین دلیل دو تا پایه ی استیل ال مانند از پامنار تهیه کردم و اونها رو به دیوار متصل کردم

http://emruzi.com/up/do.php?img=10001

بعد از پیچ کردن پایه ها به دیوار لامپ در محل مورد نظر نصب شد

http://emruzi.com/up/do.php?img=10002

در ابتدا یه تست نور از لامپ های اکتینیک گرفته شد که یه عکس زیبا در این حالت برای شما انتخاب کردم

http://emruzi.com/up/do.php?img=10003

یه تصویر دیگه بلافاصله بعد از روشن شدن لامپ ها به صورت کامل

http://emruzi.com/up/do.php?img=10004

چند تا ماهی و مرجان هم به سیستم اضافه شده که در ادامه تصاویر مربوطه رو مشاهده می کنید

دو عدد گابی دو خال جهت نظافت کف آکواریوم که حسابی فعال هستن

http://emruzi.com/up/do.php?img=10007

دارت فیش ارغوانی
http://emruzi.com/up/do.php?img=10006

اوپن برین سبز بسیار زیبا
http://emruzi.com/up/do.php?img=10005

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 01:17
ادامه ی تصاویر

دلقک پرکولا به همراه شقایق بابل خلیجی

http://emruzi.com/up/do.php?img=10014

صدف کروسیا
http://emruzi.com/up/do.php?img=10010

انواع دونات به همراه اوپن برین سبز و قرمز و صدف کروسیا

http://emruzi.com/up/do.php?img=10011

نمای کلی از قسمت پایین آکواریوم. فعلاً قسمت بالا خالیه و قراره به زودی مرجان های sps در بخش بالایی قرار بگیرن

http://emruzi.com/up/do.php?img=10012

http://emruzi.com/up/do.php?img=10013

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 03:58
بسيار عالى و مثال زدنى

lovingyas
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 11:29
به به
عالیه آقای مرادی ♥

siamak398
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 11:45
سلام سید جان
آقا واقعا زیباست . مبارکت باشه . تمام صفحات رو دیدم و خوندم . منتظر کارهای قشنگتر ازت هستیم.

moonmoon
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 15:16
عالیه آقای مرادی حرف نداره
منم یه آک دیگه میخوام راه بندازم ایشالا با راهنمایی شما یه کم شبیه این میشه :101:

farbodb
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 23:45
ماشاا..
چه کروسیای خوشرنگی
جناب مرادی قیمت این صدف چنده؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۲, 01:09
ماشاا..
چه کروسیای خوشرنگی
جناب مرادی قیمت این صدف چنده؟

سلام
با تشکر از شما
قیمت این صدف با سایز حدوداً 8 الی 9 سانتی 140 هزار تومن و با سایز تقریباً 14 سانتی 180 هزار تومن

farbodb
۱۳۹۳-۰۶-۰۲, 11:34
ممنون
امیدوارم اس پی اس ها زودتر اضافه شه یه تانک اس پی اس خوب بالاخره ببینیم
حتما تاپیکتونو پیگیری میکنم وبی صبرانه منتظرم
موفق باشید

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۲, 22:24
با سلام
امروز املاح های مورد نیاز ریف ها تهیه شد. عناصر کمیاب (replenish)، پتاسیم، استرانسیوم، ید و آمین امگا

http://emruzi.com/up/do.php?img=10017

غذاهای ماهی ها : prime reef و spirulina از شرکت اوشن نوتریشن و عصاره ی سیر و مولتی ویتامین

http://emruzi.com/up/do.php?img=10018

یه اسکیمر رد دویل RDC- 850 هم فعلاً به صورت موقت روی سیستم روشنه تا بعداً احتمالاً با اسکیمر ریف اختاپوس تعویض بشه

http://emruzi.com/up/do.php?img=10019

sOrOush
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 01:15
سلام
جناب مرادی این اسکیمر رد دویل و ریف اختاپوس مشابه همین مدل الان قیمتش تو بازار چنده و همچنین تفاوتاشون در چی هست؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 14:54
سلام
جناب مرادی این اسکیمر رد دویل و ریف اختاپوس مشابه همین مدل الان قیمتش تو بازار چنده و همچنین تفاوتاشون در چی هست؟

سلام
ریف اختاپوس فعلاً تو بازار ایران نیومده
همین رد دویل هم موجود نیست قبلاً قیمتش 750 هزار تومن بود ولی من دیروز 950 هزار تومن خریدمش ! مجبور به خرید بودم چون سیستم بدون اسکیمر بود
این اسکیمر یه مقدار برای آکواریوم من بزرگه به همین دلیل اگر ریف اختاپوس وارد بشه با یه مدل کوچیک تر از ریف اختاپوس جایگزینش می کنم
ریف اختاپوس با مارین سورس تقریباً تو یه کیفیت هستن فقط ریف اختاپوس از واتر پمپ های خودش استفاده می کنه و مارین سورس از واتر پمپ های رد دویل که به نظرم ریف اختاپوس بهتره و قیمتش هم یه مقدار شاید در حدود 20 درصد گرون تر باشه

sOrOush
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 15:15
سلام
همین رد دویل هم موجود نیست قبلاً قیمتش 750 هزار تومن بود ولی من دیروز 950 هزار تومن خریدمش ! مجبور به خرید بودم چون سیستم بدون اسکیمر بود
این اسکیمر یه مقدار برای آکواریوم من بزرگه به همین دلیل اگر ریف اختاپوس وارد بشه با یه مدل کوچیک تر از ریف اختاپوس جایگزینش می کنم
ریف اختاپوس با مارین سورس تقریباً تو یه کیفیت هستن فقط ریف اختاپوس از واتر پمپ های خودش استفاده می کنه و مارین سورس از واتر پمپ های رد دویل که به نظرم ریف اختاپوس بهتره و قیمتش هم یه مقدار شاید در حدود 20 درصد گرون تر باشه

ممنون از توضیحات
من خودم قصد تعویض اسکیمر دارم و نظرم رو اسکیمر های جدید jns بود با اینجال صبر میکنم تا محصولات ریف اختاپوسم بیاد ببینیم بلاخره کدومو بخریم
کلا اگه یه تاپیکیم میزدین و ورود محصولاته جدید به ایرانم اطلاع رسانی میکردین بنظرم هم واسه شما خوب بود هم ما که شهرستانیم و دستمون کوتاست از جنسای خوب

سلام

ممنون از توضیحات
من خودم قصد تعویض اسکیمر دارم و نظرم رو اسکیمر های جدید jns بود با اینجال صبر میکنم تا محصولات ریف اختاپوسم بیاد ببینیم بلاخره کدومو بخریم
کلا اگه یه تاپیکیم میزدین و ورود محصولاته جدید به ایرانم اطلاع رسانی میکردین بنظرم هم واسه شما خوب بود هم ما که شهرستانیم و دستمون کوتاست از جنسای خوب

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 17:00
اسکیمر نصب شد و در حال کار کردنه

http://emruzi.com/up/do.php?img=10020

http://emruzi.com/up/do.php?img=10021

http://emruzi.com/up/do.php?img=10022

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۵, 00:12
سلام
تست نیترات سالیفرت دو روز پیش عدد 25 رو نشون میداد که از دیروز شروع به استفاده از پودر نیترات گیر دست ساز کردم پیش بینیم اینه که حداکثر تا یک هفته نیترات صفر بشه
تست های کامل رو تا چند روز دیگه انجام میدم و نتایجش رو اعلام میکنم

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۵, 20:32
سلام سید

همونطور که اسکیمرت کف میکنه ، منم وقتی اکواریومت رو دیدم کف کردم>3

علیرضا نوروزی
۱۳۹۳-۰۶-۰۵, 23:21
سلام و خدا قوت
امیدوارم خوب و خوش باشید
بسیار لذت بردم آقای مرادی و منتظر کامل شدن تانک شما هستم
در مورد چسب بین دو شیشه که گفتید آیا از همین روش استفاده کردید و چسب اضافه ای روی شیشه ها نزدید ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۵, 23:32
سلام و خدا قوت
امیدوارم خوب و خوش باشید
بسیار لذت بردم آقای مرادی و منتظر کامل شدن تانک شما هستم
در مورد چسب بین دو شیشه که گفتید آیا از همین روش استفاده کردید و چسب اضافه ای روی شیشه ها نزدید ؟

سلام
با تشکر از اظهار لطف شما
فقط بین درز شیشه ها چسب داره و هیچ چسبی از بیرون دیده نمیشه
عکس گوشه بالایی آکواریوم
http://emruzi.com/up/do.php?img=10048

علیرضا نوروزی
۱۳۹۳-۰۶-۰۵, 23:39
با عرض پوزش چه فاصله ای بین دو شیشه وجود داره ؟ آیا بعد چسب کاری محکم فشار دادید دو شیشه رو و یا مثلا دو میل فاصله گذاشتید
و با این روش تا چه ابعادی روجواب میده
.ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۶, 00:01
با عرض پوزش چه فاصله ای بین دو شیشه وجود داره ؟ آیا بعد چسب کاری محکم فشار دادید دو شیشه رو و یا مثلا دو میل فاصله گذاشتید
و با این روش تا چه ابعادی روجواب میده
.ممنون

سلام
اول لبه ی یکی از شیشه ها رو چسب زدم و بعد شیشه ی بعدی رو روی محل چسب کاری شده قرار دادم و با پیش دستی سفت کردم طوری که دو لبه ی شیشه بعد از رسیدن به هم چسب اضافی رو به بیرون پس زدن که بعداً چسب اضافه رو با تیغ کاتر برداشتم
لبه های شیشه لول براق شده و همونطور که میدونید تو این حالت وقتی دو تا شیشه روی هم قرار میگیرن یه حالت مثلث بین دو تا شیشه ایجاد میشه که این مثلثی هم پر چسب شده که ضخامت چسب شاید حداکثر یک میلی متر باشه نکته اینکه بالای آکواریوم هیچ نوع پلی یا زواری زده نشده
اینکه تا چه ابعادی رو جواب میده بستگی داره! شما می تونید ضخامت شیشه رو بیشتر بگیرید تا آکواریوم 3000 لیتر ی رو هم میشه اینجوری چسبوند. مثلاً آکواریوم من 240 لیتری هستش که میشد با 6 میل هم چسبوند اما من از 10 میل استفاده کردم تا هم پل نزنم و هم اینکه خیالم از بابت چسبندگی و استحکام شیشه راحت باشه
تصویر از بالای آکواریوم
http://emruzi.com/up/do.php?img=10049

MOHAMAD REZA
۱۳۹۳-۰۶-۰۶, 11:46
با عرض سلام خدمت آقای مرادی
مبارک باشد
آیا در این حجم امکان نگهداری از جراح ماهیان وجود دارد؟
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۶, 14:46
با عرض سلام خدمت آقای مرادی
مبارک باشد
آیا در این حجم امکان نگهداری از جراح ماهیان وجود دارد؟
با تشکر

سلام
با تشکر از شما
به صورت استاندارد نخیر نمیشه اما برخی گونه ها مثل جراح زرد، بلو تانگ، جراح قهوه ای و جراح باله بادبانی، اگر سایز کوچیکش رو پیدا کنید می تونید با احتیاط تو همچین سیستمی نگهداری کنید. البته منظورم اینه که فقط می تونید از بین این جراح ها یکی رو انتخاب کنید.

siamak398
۱۳۹۳-۰۶-۰۹, 08:48
http://emruzi.com/up/do.php?img=10002

سلام سید جان . خوبی؟ یه سوال . این سیم و بست هائی که قاب لامپ هاتو باهاشون آویزان کردی رو قاب بود یا از بیرون تهیه کردی. اگر میشه یه عکس از این اتصالات از نزدیک برامون بزار.ممنون.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۹, 23:56
سلام سید جان . خوبی؟ یه سوال . این سیم و بست هائی که قاب لامپ هاتو باهاشون آویزان کردی رو قاب بود یا از بیرون تهیه کردی. اگر میشه یه عکس از این اتصالات از نزدیک برامون بزار.ممنون.

سلام
سیم روی خود لامپ بود ولی پایه ها رو سفارش دادم ساختن و دو تا پیچ ال مانند که سیم رو به پایه متصل کردن رو هم از ابزار فروشی خریدم می تونید تصاویر و توضیحش رو تو پست 49 لینک پایین ببینید
تاپیک ویژه آکواریوم ریف S.H.Moradi ( سید حسین مرادی ) - صفحه 7 (http://emruzi.com/showthread.php?t=4416&page=7)

siamak398
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 07:27
سلام
سیم روی خود لامپ بود ولی پایه ها رو سفارش دادم ساختن و دو تا پیچ ال مانند که سیم رو به پایه متصل کردن رو هم از ابزار فروشی خریدم می تونید تصاویر و توضیحش رو تو پست 49 لینک پایین ببینید
تاپیک ویژه آکواریوم ریف S.H.Moradi ( سید حسین مرادی ) - صفحه 7 (http://emruzi.com/showthread.php?t=4416&page=7)

ممنون از جوابت داداش. منظورم پایه که پیچ رورپلاک کردی به دیوار نبود . همون سیم هائی که میگی رو قاب لامپ بود و باهاشون آویزان کردی بود. خواستم ببینم میشه همچین چیزی رو میشه درست کرد و با چی . به هر حال ممنون.

moonmoon
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 10:53
هر روز بهتر از دیروز :)
عالیه ادامه بدید ما هم استفاده کنیم مرسی :)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 15:14
ممنون از جوابت داداش. منظورم پایه که پیچ رورپلاک کردی به دیوار نبود . همون سیم هائی که میگی رو قاب لامپ بود و باهاشون آویزان کردی بود. خواستم ببینم میشه همچین چیزی رو میشه درست کرد و با چی . به هر حال ممنون.

خواهش می کنم
من جایی ندیدم از این سیم ها بفروشن

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 16:03

خواهش می کنم
من جایی ندیدم از این سیم ها بفروشن

یک مدل بند لباس که سیم روکش شده و با مقاومت خوبی هست فکر کنم بشه جای این مورد استفاده کرد تا بالای 10 کیلو بر متر قدرت نگهداری تست کردم باهاشون

hwdp1
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 14:01
سلام
اول لبه ی یکی از شیشه ها رو چسب زدم و بعد شیشه ی بعدی رو روی محل چسب کاری شده قرار دادم و با پیش دستی سفت کردم طوری که دو لبه ی شیشه بعد از رسیدن به هم چسب اضافی رو به بیرون پس زدن که بعداً چسب اضافه رو با تیغ کاتر برداشتم
لبه های شیشه لول براق شده و همونطور که میدونید تو این حالت وقتی دو تا شیشه روی هم قرار میگیرن یه حالت مثلث بین دو تا شیشه ایجاد میشه که این مثلثی هم پر چسب شده که ضخامت چسب شاید حداکثر یک میلی متر باشه نکته اینکه بالای آکواریوم هیچ نوع پلی یا زواری زده نشده
اینکه تا چه ابعادی رو جواب میده بستگی داره! شما می تونید ضخامت شیشه رو بیشتر بگیرید تا آکواریوم 3000 لیتر ی رو هم میشه اینجوری چسبوند. مثلاً آکواریوم من 240 لیتری هستش که میشد با 6 میل هم چسبوند اما من از 10 میل استفاده کردم تا هم پل نزنم و هم اینکه خیالم از بابت چسبندگی و استحکام شیشه راحت باشه
تصویر از بالای آکواریوم
http://emruzi.com/up/do.php?img=10049

آقا خیلی عالی شده مبارک باشه. فقط یه سوال این پلاسکی مشکی زدید از کجا گرفتید؟ میشه لطف کنید آدرس یا تلفنی بدید؟ من تو پامنار گشتم هرکی یه چیزی می گه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 00:48
آقا خیلی عالی شده مبارک باشه. فقط یه سوال این پلاسکی مشکی زدید از کجا گرفتید؟ میشه لطف کنید آدرس یا تلفنی بدید؟ من تو پامنار گشتم هرکی یه چیزی می گه

سلام
با تشکر از اظهار لطف شما
من کرج هستم و این پلکسی رو از کرج تهیه کردم
پلکسی 3 میل تایوانی هستش که دادم با لیزر برش زدن

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۲۶, 14:21
سلام اقای مرادی خسته نباشید واقعا اکواریومتون محشره مبارکتون باشه البته ارزوی منم داشتن یه همچین اکواریومیه که فکرمیکنم با خودم به گور میبرم.
اگه میشه لطف کنین یکی دوتا عکس جدید از تانکتون بزارین ممنون میشم
با تشکر

s.a.m
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 18:44
سلام جناب آقای مرادی
از اینکه شمارو توی نت میبینم خوشحالم و با دیدن آکواریوم زیبای شما و این همه ذوق و سلیقه خیلی علاقه مند به تانک آب شور شدم
میخواستم بدونم اگر بخوام دقیقا یه تانک هم سایز تانک شما درست کنم برای نورش میتونم از led cree استفاده کنم؟ البته یکی از دوستان میخواد بره چین گفته شاید بتونم برات بیارم
برای اینکه نظم انجمن هم بهم نخوره سوالم در مورد تعداد led مورد نیاز و در تایپیک مرتبط میپرسم لطفا راهنمایی بفرمایین
لینک: مشاوره انتخاب تعداد led در نور آکواریوم آب شور (http://emruzi.com/showthread.php?t=4331)
ممنونم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 20:00
سلام اقای مرادی خسته نباشید واقعا اکواریومتون محشره مبارکتون باشه البته ارزوی منم داشتن یه همچین اکواریومیه که فکرمیکنم با خودم به گور میبرم.
اگه میشه لطف کنین یکی دوتا عکس جدید از تانکتون بزارین ممنون میشم
با تشکر

سلام
قابل شما رو نداره قربان
انشالله شما هم به زودی یه آکواریوم خوب و حرفه ای راه اندازی می کنید
به دلیل گرفتاری فعلاً چیز جدیدی به آکواریم اضافه نشده انشالله به زودی چند تا مرجان اضافه می کنم و عکس میزارم

سلام جناب آقای مرادی
از اینکه شمارو توی نت میبینم خوشحالم و با دیدن آکواریوم زیبای شما و این همه ذوق و سلیقه خیلی علاقه مند به تانک آب شور شدم
میخواستم بدونم اگر بخوام دقیقا یه تانک هم سایز تانک شما درست کنم برای نورش میتونم از led cree استفاده کنم؟ البته یکی از دوستان میخواد بره چین گفته شاید بتونم برات بیارم
برای اینکه نظم انجمن هم بهم نخوره سوالم در مورد تعداد led مورد نیاز و در تایپیک مرتبط میپرسم لطفا راهنمایی بفرمایین
لینک: مشاوره انتخاب تعداد led در نور آکواریوم آب شور (http://emruzi.com/showthread.php?t=4331)
ممنونم

سلام
بله می تونید از ال ای دی cree استفاده کنید

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 20:58
ممنون از لطفتون اقای مرادی .خدا از دهنتون بشنوه انشالله.
انشالله به زودی شاهد عکسای بیشتری از تانکتون باشم.

s.a.m
۱۳۹۳-۰۶-۳۰, 22:04
آقای مرادی عذر می خوام این چه وسیله ای که توی عکس مشخص کردم

http://www.xum.ir/images/2014/09/21/IMAG0352.md.jpg (http://www.xum.ir/image/KrvS)

و یه سوال دیگه اینکه گقتین لب شیشه ها رو لول کردم منظورتون چیه؟ همون گرد کردن لب شیشست که شیشه بری ها انجام میدن
ممون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۳۰, 23:39
آقای مرادی عذر می خوام این چه وسیله ای که توی عکس مشخص کردم

http://www.xum.ir/images/2014/09/21/IMAG0352.md.jpg (http://www.xum.ir/image/KrvS)

و یه سوال دیگه اینکه گقتین لب شیشه ها رو لول کردم منظورتون چیه؟ همون گرد کردن لب شیشست که شیشه بری ها انجام میدن
ممون

سلام
این وسیله فن مارک ایستا هستش
لب شیشه ها رو هم لول براق زدن که با گرد کردن یه مقدار متفاوته و مثل لبه ی میزجلو مبلی میشه و یا لبه ی شیشه ی آکواریوم های خارجی

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 16:43
آقای مرادی سلام مبارک باشه خیلی عالی شده لطفا بازم عکس جدید بذارید تا ماهم حالشو ببریم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 22:16
سلام
امروز فسفات راکتور بابل ماگوس رو به همراه فسفات گیر rowaphos از شرکت Aquariumm Solution تهیه کردم و روی سیستم نصب کردم
نحوه ی راه اندازی رو به صورت تصویری در این بخش قرار میدم

http://emruzi.com/up/do.php?img=10214
http://emruzi.com/up/do.php?img=10215

در ابتدا فسفات گیر رو داخل یه ظرف تمیز ریختم و چندین بار با آب RO شستم تا گرد و غبار همراه اون شسته بشه
بعد از شستشو، فسفات گیر رو داخل راکتور ریختم

http://emruzi.com/up/do.php?img=10216

راکتور رو داخل سامپ قرار دادم و زدم تو برق اما متاسفانه گرد و غبار زیادی به داخل سامپ ریخته شد که نشون میداد باید فسفات گیر رو بیشتر می شستم البته مشکلی پیش نمیاد و این ریزه های فسفات گیر که کف سامپ ریخت هیچ ضرری ندارن هر چند باید تو اولین فرصت سامپ بشورم
اصلاً خوشم نمیاد سامپ کثیف باشه

http://emruzi.com/up/do.php?img=10217

بعد از چند ثانیه کار کردن دونه های فسفات گیر داخل راکتور تقریباً ته نشین شدن اما نه به صورت کامل که البته بهترین حالتش به توصیه ی خود شرکت سازنده هم همینه که دونه ها به میزان بسیار کم در آب معلق باشن. بعضی فسفات گیرها مثل xport po4 برایت ول نباید به هیچ وجه معلق باشن !

http://emruzi.com/up/do.php?img=10218

adn
۱۳۹۳-۰۷-۲۳, 12:10

شرمنده جناب مرادی توی تاپیک شما جواب دوستون رو میدم این سیمها و بست اون رو شما می توانید از تعمیرکاران شیشه اتومبیل تهیه کنید یا توی بازار ابزار کابل به این نازکی وجود داره امیدوارم کمک کرده باشم

یک سوال هم از جناب اقای مرادی داشتم
برای خروج اب از تانک از یک طرف اور فلو استفاده کردید ؟ جهت مخالف لوله ورودی ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۴, 00:02
شرمنده جناب مرادی توی تاپیک شما جواب دوستون رو میدم این سیمها و بست اون رو شما می توانید از تعمیرکاران شیشه اتومبیل تهیه کنید یا توی بازار ابزار کابل به این نازکی وجود داره امیدوارم کمک کرده باشم

سلام
بله لوله به طرف مقابل آب رو منتقل میکنه و شیارهای اورفلو سمت دیگه هستن
در این حالت آب کاملاً توی آکواریوم میچرخه و بعد به اورفلو وارد میشه

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۷-۲۵, 23:55
سلام
امروز فسفات راکتور بابل ماگوس رو به همراه فسفات گیر rowaphos از شرکت Aquariumm Solution تهیه کردم و روی سیستم نصب کردم
نحوه ی راه اندازی رو به صورت تصویری در این بخش قرار میدم

http://emruzi.com/up/do.php?img=10214
http://emruzi.com/up/do.php?img=10215

سلام و خسته نباشید
قیمت این راکتور و فسفاتگیر چقدر...؟
siamak398
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 08:38

سلام دوست عزیز.
ممنون از دقتتون. آقا نظرتون در مورد سیم ترمز یا سیم دنده دوچرخه چیه؟
سید جان Tage رو پیدا نکردم . (سید جان روز عید تماس گرفته بودم عیدتون رو بهت تبریک بگم . پاسخگو نشدی. عید پس پس مبارک . عیدی ما رو هم فراموش نکن.:102:)

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 21:17
سلام آقای مرادی ببخشید شما برای سیفون با تی دی اس صفر سیفون میزنید؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 22:28
سلام دوست عزیز.
ممنون از دقتتون. آقا نظرتون در مورد سیم ترمز یا سیم دنده دوچرخه چیه؟
سید جان Tage رو پیدا نکردم . (سید جان روز عید تماس گرفته بودم عیدتون رو بهت تبریک بگم . پاسخگو نشدی. عید پس پس مبارک . عیدی ما رو هم فراموش نکن.:102:)

سلام آقا سیامک
ببخشید اگه نتونستم جواب بدم عید شما هم مبارک باشه

سلام آقای مرادی ببخشید شما برای سیفون با تی دی اس صفر سیفون میزنید؟

سلام
من تی دی اس آب رو تست نزدم ولی شیر سختی رو کامل بستم و چون دستگاه کره ای هستش نیترات آب رو تقریباً زیر 5 میرسونه با اینکه نیترات آب شهری منطقه ی ما در حدود 50 هستش!!!

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 16:54
سلام
خیلی منتظر موندم فعلاً خبری از آکروپورا نیست چند تا مرجان همین جوری به صورت موقت گذاشتم داخل آکواریوم و چند تا عکس گرفتم

http://emruzi.com/up/do.php?img=10251

http://emruzi.com/up/do.php?img=10252

http://emruzi.com/up/do.php?img=10253

http://emruzi.com/up/do.php?img=10257

http://emruzi.com/up/do.php?img=10258

http://emruzi.com/up/do.php?img=10259

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 17:18
سلام
خیلی خیلی زیبا هستن این مرجان ها.... میشه بگیدقیمت این مرجان ها چنده؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 17:29
سلام
خیلی خیلی زیبا هستن این مرجان ها.... میشه بگیدقیمت این مرجان ها چنده؟

سلام
متاسفانه بعضی از این مرجانها خیلی گرون هستند. رنگ واقعی این مرجان ها از نزدیک فوق العاده شفاف و روشن هستش چون با موبایل عکس میندازم خیلی خوب در نمیاد. انشالله خدا پول برسونه یه دوربین حرفه ای بخریم عکس های بهتر بندازیم
مثلاً دونات ها از 200 الی 400 هزار تومن - صدف کروسیا 180 هزار تومن - ماشروم یوما نارنجی 180 هزار تومن - بلاستوموسا سبز 150 هزار تومن و.....

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 18:20
سلام اقای مرادی
اکتون فوق العادس حرف نداره محشره :101:

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 01:42
سلام جنابه مرادی. دوسته عزیز بهتون تبریک میگم بابته این همه سلیقه و دقت نظرتون ، خیلی عالی کار کردید و اصولی ، امیدوارم تانگتون هرروز پویاتر از روز قبل بشه . موفق و پیروز باشید .

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 07:52
بسيار زيبا و حرفه اى
زيباترين چيدمان آب شورى هست که ديدم
خسته نباشيد و خدا قوت

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۸, 23:32
سلام جنابه مرادی عزیز ببخشید این سوالرو اینجا مطرح میکنم چون من هنوز امکانه ارساله پیغامه خصوصی ندارم ، این پودر کاهنده نیترات فقط رویه نیترات تاثیر داره یا پارامترهایی مانند فسفاترو هم کاهش میده ؟ . جنابه مرادیه عزیز این محصولرو چطور میشه تهیه کرد ، و قیمت و حجمش چمقدار هست . ممنون میشم کمی توضیح بدید . با تشکر .

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 02:04
سلام جنابه مرادی عزیز ببخشید این سوالرو اینجا مطرح میکنم چون من هنوز امکانه ارساله پیغامه خصوصی ندارم ، این پودر کاهنده نیترات فقط رویه نیترات تاثیر داره یا پارامترهایی مانند فسفاترو هم کاهش میده ؟ . جنابه مرادیه عزیز این محصولرو چطور میشه تهیه کرد ، و قیمت و حجمش چمقدار هست . ممنون میشم کمی توضیح بدید . با تشکر .

سلام
این پودر فقط نیترات رو کاهش میده و 200 گرم از اون برای 200 لیتر آب مناسبه تا 80 میلی گرم نیترات رو طی 20 روز به نزدیک صفر برسونه (قیمت 200 گرمش میشه 140 هزار تومن)
برای سفارش باید تماس بگیرید صفر نهصد و نوزده 3714027
موفق باشید

el_1362
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 04:01
با سلام آقای مرادی
بعد از صفر شدن اولیه نیترات میزان مصرف پودر برای پایین نگه داشتن نیترات به ازای هر صد لیتر ، ماهیانه چقدر است؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 08:36
با سلام آقای مرادی
بعد از صفر شدن اولیه نیترات میزان مصرف پودر برای پایین نگه داشتن نیترات به ازای هر صد لیتر ، ماهیانه چقدر است؟

سلام
بعد از صفر شدن اولیه ی نیترات، افزایش مجدد نیترات و میزان اون کاملاً بستگی به سیستم شما داره اما به صورت نرمال اگر هفته ای دو مرتبه از این پودر استفاده بشه معمولاً نیترات در حدود 5 باقی می مونه اگر استفاده ازاین پودر به نظر سخت بیاد برای ادامه و کنترل نیترات در همون حدودد صفر می تونید چند تا کار دیگه هم انجام بدید:
1- یه راکتور تهیه کنید و داخلش از محصول xport no3 برایت استفاده کنید
2- از محصولاتی مانند algon و یا organit r شرکت برایت ول در داخل سامپ استفاده کنید
3- هر هفته 20 درصد تعویض آب انجام بدید البته با آب بدون نیترات
هر سه تا کار بالا رو می تونید با هم هم انجام بدید ولی استفاده از پودر از همه ی این موارد ارزون تر درمیاد هر چند سخت تر هستش !

siroos
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 09:06
سلام
متاسفانه بعضی از این مرجانها خیلی گرون هستند. رنگ واقعی این مرجان ها از نزدیک فوق العاده شفاف و روشن هستش چون با موبایل عکس میندازم خیلی خوب در نمیاد. انشالله خدا پول برسونه یه دوربین حرفه ای بخریم عکس های بهتر بندازیم
مثلاً دونات ها از 200 الی 400 هزار تومن - صدف کروسیا 180 هزار تومن - ماشروم یوما نارنجی 180 هزار تومن - بلاستوموسا سبز 150 هزار تومن و.....

اقا پس وضع ما خوبه .چون اون مرجانی که تو عکس اخر و در سمت چپ عکس هست وقتی اب دریا عقب میره شما به وفور میتونین این مرجانهارو ببینین

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 14:22
اقا پس وضع ما خوبه .چون اون مرجانی که تو عکس اخر و در سمت چپ عکس هست وقتی اب دریا عقب میره شما به وفور میتونین این مرجانهارو ببینین

سلام
هر وقت آب رفت عقب یه عکس از مرجان ها بندازید ببینیم چه مدلی هستن

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 15:28
سلام آقا سیروس . ماهم مشتاق شدیم تا این مرجانهارو که میفرمایید ببینیم . لطف میکنی ازشون یه عکس بنداز و دله مشتاقانرو شاد کن . و

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۱۳, 10:37
با سلام خدمت دوستان یه تغییر کوچولو تو آکواریوم ایجاد شده دو تا عکس جدید میزارم
یه دونات و یه برین اضافه شده

http://emruzi.com/up/do.php?img=10492

http://emruzi.com/up/do.php?img=10493

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۱۳, 10:59
خیلی عالیه
آرامشی که در رنگهای ترکیب شده اکواریوم هست از هیچ چیزی نمیشه بدست اورد
مگه اینکه بری سواحل مرجانی و غواصی ، که محرومیم دیگه

aligator
۱۳۹۳-۰۸-۱۳, 21:40
بسیار عالی
خیلی زیبا چیدمان رو انجام دادید
واقعا حیف که انقدر هزینه راه اندازی تانک های گیاهی و اب شور بالاست...:Day dreaming:

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 11:51
سلام
واقعا زیبا و دل نشین هست آکواریومتون.
خیلی آرامش میده با این رنگای خاص و تک.

mahdi121
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 16:51
سلام
بسیار اک زیبای درست کردی دست مریضا داری .
اخر قیمتش چقدر تموم شد . برامون عکسهای جدید بزار
در پاسخ اون دوستمون اون سیمهای اویزچراغ سیم بوکسل رشته ای میباشد که در اندازه مختلف است
میتونیت از سیم کلاج موتور استفاده کنید تا 20 کیلو براحتی نگه میداره
ممنونم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 23:04
سلام به دوستان عزیز
چند تا مرجان جدید اضافه شد
البته چند تا بچه اکروپورا اضافه شده که به تازگی قلمه شدن انشالله بگیرن و بزرگ شن
http://emruzi.com/up/do.php?img=10852

http://emruzi.com/up/do.php?img=10853

در ضمن در جواب اون دوستمون که در مورد هزینه ها پرسیده بودن باید بگم تا به امروز در حدود 8 میلیون تومن هزینه شده

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 23:54
سلام
واقعا چیزی نمیشه گفت جز اینکه زیبا و محشره.
علاوه بر هزینه ی زیاد آبشور باید اینو هم اضافه کنم افراد ماهر و خوش سلیقه ای هم میخواد چون شما

mahdi121
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 10:07
سلام
واقعا زیباست و هزینهم مطباقلن بیشتر از این در میاد
مبارکت باشه. ما که هزکردیم

BEYOND
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 11:41
سلام آقای مرادی عزیز
خیلی وقته که نه از نزدیک و نه در فضای مجازی شما را ندیدم بعد از ترک دوتا فروم قبلی که فعالیت زیادی توشون داشتید. تا این که اسمتونو سرچ کردم و انجمن امروزیا پیدا کردم.
آکواریومتون خیلی زیباست و مرجان های خوش رنگ و سالم و خاصی دارید.
از کلسیم راکتور استفاده می کنید یا محلول اضافه می کنید؟؟
هزینه ماهیانه عناصری که اضافه می کنید حدودا چقدره؟؟

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 17:38
سلام اقای مرادی
هیچی نمیتونم بگم کپ کردم وختی عکسارو دیدم :211:
هرچی بگیم کم گفتیم.اکواریوم واقعی ک میگن اینه ن مال ما:42:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 20:23
بسیار عالی و چشم نواز آقای مرادی

کاش یه کلیپ کوتاه از تانکتون آپلود میکردید
تانک آب شور رو باید لایو دید ، عکس به خوبی نمیتونه حس رو منتقل کنه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۰۳, 00:12
سلام
با تشکر از تمام دوستان که نسبت به بنده لطف دارن
جناب رضایی چشم حتما یه فیلم که حجمش زیاد بالا نباشه و بشه آپ کرد تو همین بخش قرار میدم

mohamad360
۱۳۹۳-۰۹-۰۳, 02:33
عالی!:love_heart:

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۰۳, 23:05
سلام آقای مرادی عزیز
خیلی وقته که نه از نزدیک و نه در فضای مجازی شما را ندیدم بعد از ترک دوتا فروم قبلی که فعالیت زیادی توشون داشتید. تا این که اسمتونو سرچ کردم و انجمن امروزیا پیدا کردم.
آکواریومتون خیلی زیباست و مرجان های خوش رنگ و سالم و خاصی دارید.
از کلسیم راکتور استفاده می کنید یا محلول اضافه می کنید؟؟
هزینه ماهیانه عناصری که اضافه می کنید حدودا چقدره؟؟

سلام
ممنون از اظهار لطفتون نسبت به بنده و من هم خوشحال که بار دیگه شما رو میبینم البته به صورت مجازی!
من از کلسیم راکتور استفاده نمی کنم و اکروپوراها رو به تازگی اضافه کردم و فعلاً مشکل کلسیم ندارم
چون آکواریوم من کوچیکه نسبتاً هزینه ی زیادی نداره شاید ماهیانه کمتر 50 هزار تومن

سلام اقای مرادی
هیچی نمیتونم بگم کپ کردم وختی عکسارو دیدم :211:
هرچی بگیم کم گفتیم.اکواریوم واقعی ک میگن اینه ن مال ما:42:

سلام
نه واقعاً اینطور هم نیست من فقط یه مقدار هزینه ی بیشتری انجام دادم و یه سری موارد رو رعایت کردم که اگه شما هم رعایت کنید و یه مقدار پول بیشتری خرج کنید مطمئنا سیستمتون که خوب هست عالی هم میشه
ممنون از اینکه سر زدید و نظر دادید

mohamad360
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 01:29
میشه بپرسم دقیقا قیمت هر وسیله رو ؟
8ملیووون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 18:53
میشه بپرسم دقیقا قیمت هر وسیله رو ؟
8ملیووون

سلام
الان چیکار کنم دونه دونه قیمت همه رو بگم؟!!

لامپ 1500
آکواریوم با پایه 1000
لایوراک 250
اسکیمر 750
فسفات راکتور با مدیای داخلش 300
واتر پمپ و موج ساز و لوله کشی 400
پد، تور، مگنت، شوری سنج، غذاهای ماهی ها و محلول های مرجانها 800
نمک 200
تست ها رو هم فکر کنید پول بابتشون ندادم چون به صورت مشترک با فروشگاه استفاده می کنم که قیمت خرید اونها رو هم بزنید حدود 800 هزار تومن
مرجان 3 میلیون تومن
ماهی و ستاره 400 تومن
فکر کنم زد بالای 8 میلیون تومن اگه پول تست ها رو هم حساب کنید میشه 9 میلیون تومن !!!

mohamad360
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 22:40
نواب خریدی ؟

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 23:02
نواب خریدی ؟

من سرمو بکوبم به دیوار :125: دوست عزیز ایشون خودشون وارد کننده هستن بعدشم جناب مرادی استاد ماست هر سوالی داشتی میتونی از ایشون بپرسی من خودم همه وسایل آکواریومم و از ایشون گرفتم تازه نواب نزیک خونمه با ماشین ده دقیقه راه بیشتر نیست ولی اونجا نمیرم دیگه دلیلشم خواستی بعدا برات میگم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 00:14
با سلام خدمت دوستان
بالاخره دل رو زدیم به دریا و با پرداخت دو میلیون و هشتصد هزار تومن 2800 نور ال ای دی برای آکواریوم تهیه کردیم با توجه به ابعاد آکواریوم قاب انتخابی من از شرکت زتلایت zet light و مدل 200 وات ZT6600 این شرکت هستش
لامپ ها محصول cree و bridgilux هستن و خود قاب طراحی ایتالیا و ساخت چین هستش. طراحی این قاب همونطور که انتظار میره بسیار زیبا و دلنشین هستش. امکان تنظیمات مختلف مثل طلوع و غروب آفتاب، حالت رعد و برق و هوای ابری ، نور مهتاب شبانه و همچنین ریموت کنترل و برنامه ریزی آسون از جمله ویژگیهای این لامپ محسوب میشه

http://emruzi.com/up/uploads/141755641556692.jpg

http://emruzi.com/up/uploads/141755641545761.jpg

http://emruzi.com/up/uploads/141755641570793.jpg

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 00:20
سلام آقای مرادی... مبارکه
خیلی خوشم میاد که در راه کیف بردن از آکواریوم آب شور از هیچ کاری دریغ نمیکنید و اینکه این مبالغو میپردازید فقط نشانه ی عشق و علاقست.
ممنون میشم اگه آکواریومتون رو با وجود این ال ای دی ببینیم و ما رو هم از این تصاویر محروم نکنید

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 00:25
بسیار عالی
منتظر بودم عکس تانک هم زیر عکسهای سیستم نور ببینم که انگار قصد دارید در حالتهای مختلف تست کنید و بعد عکسش رو برامون بگذارید
از دیدن پشتکارتون لذت میبرم
موفق باشید

siamak398
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 07:19
سلام سید جان مبارکت باشه . خیلی زیباست و خیلی با ارزش...

BEYOND
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 10:51
درود
همه ویژگی هاش خوبه به غیر از قیمتش و دیوار منزل که به خاطر این سیستم خراب شده :wink:
منتظر تصاویر جدید تانکتون هستیم.

sOrOush
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 14:44
با سلام خدمت دوستان
بالاخره دل رو زدیم به دریا و با پرداخت دو میلیون و هشتصد هزار تومن 2800 نور ال ای دی برای آکواریوم تهیه کردیم با توجه به ابعاد آکواریوم قاب انتخابی من از شرکت زتلایت zet light و مدل 200 وات ZT6600 این شرکت هستش
لامپ ها محصول cree و bridgilux هستن و خود قاب طراحی ایتالیا و ساخت چین هستش. طراحی این قاب همونطور که انتظار میره بسیار زیبا و دلنشین هستش. امکان تنظیمات مختلف مثل طلوع و غروب آفتاب، حالت رعد و برق و هوای ابری ، نور مهتاب شبانه و همچنین ریموت کنترل و برنامه ریزی آسون از جمله ویژگیهای این لامپ محسوب میشه

سلام جناب مرادی
مبارک باشه بسیار زیباست منم اگه طوله تانکم کمتر بود حتما هینو میگرفتم ازتون
راستی اون 30واتیه ریزر که قولشو داده بودین رسید؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 17:18
سلام جناب مرادی
مبارک باشه بسیار زیباست منم اگه طوله تانکم کمتر بود حتما هینو میگرفتم ازتون
راستی اون 30واتیه ریزر که قولشو داده بودین رسید؟

سلام
با تشکر از شما
نه متاسفانه هنوز نیومده
قرار بود اول مکس اسپکت ها بیان بعدش زتلایت که بنابر مشکلاتی و همچنین از شانس شما اول اینها رسیدن انشالله به محض اینکه رسیدن تو همین نور اطلاع میدم

yavar
۱۳۹۳-۰۹-۱۳, 11:04
سلام
مبارک باشه
عمر مفید led این قاب چقدر ،امکان تعویض وجود داره،یدکش موجود هست؟
مدل 90 واتیش قیمتش چند؟
hosein.m
۱۳۹۳-۰۹-۱۶, 10:59
سلام آقای مرادی عزیز
باتوجه به اینکه خرید ال ای دی آماده گرون در میاد آیا میشه خودمون سفارش بدیم برامون بسازم منظورم اینه که استاندارد هست؟ بعد اینکه برای ابعاد 160 45عرض وارتفاع 70 چند ال ای دی با چه نسبت رنگ هایی رو باید به کار برد و آیا همه باید یک زمان روشن بشن وهمینطور خاموش شدنش به چه صورت باید باشه ضمنا" مارک ال ای دی ها لایت تکنولوژی هست / البته سوالی که کردم گفته مارک های دیگه هم میشه گیر آورد ولی گرون تر وسخت تر گیر میاد.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۱۷, 07:36
سلام آقای مرادی عزیز
باتوجه به اینکه خرید ال ای دی آماده گرون در میاد آیا میشه خودمون سفارش بدیم برامون بسازم منظورم اینه که استاندارد هست؟ بعد اینکه برای ابعاد 160 45عرض وارتفاع 70 چند ال ای دی با چه نسبت رنگ هایی رو باید به کار برد و آیا همه باید یک زمان روشن بشن وهمینطور خاموش شدنش به چه صورت باید باشه ضمنا" مارک ال ای دی ها لایت تکنولوژی هست / البته سوالی که کردم گفته مارک های دیگه هم میشه گیر آورد ولی گرون تر وسخت تر گیر میاد.

سلام
برای ال ای دی های دست ساز اگه مارک cree و یا bridgilux بتونید گیر بیارید خوبه در غیر اینصورت اتلاف سرمایه هستش و دور ریختن پول
در مورد تعداد هم به ازای هر لیتر آب 30 الی 40 لومن نور در نظر بگیرید
در مورد ترکیبشون هم باید ببینید چه لامپی می تونید تهیه کنید بعدش نظر داد اما به صورت کلی
دو مدل سفید: 4000 الی 6000 و 10000 کلوین (مجموعا 50 درصد از تعداد کل لامپ ها )
سه مدل آبی : آبی معمولی، رویال بلو و uv که در حدود 400 الی 420 نانومتر هستش (مجموعاً 40 درصد از تعداد کل لامپ ها )
قرمز یا دیپ رد deep red (مجموعا 7 درصد از تعداد کل لامپ ها )
سبز (مجموعا 3 درصد از تعداد کل لامپ ها )
البته تمام اینها به صورت کلی هستش و باید ببینید چه لامپی با چه وات هایی رو میتونید تهیه کنید

mehdi256
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 11:23
سلام جناب مرادی عزیز
واقعا خسته نباشید ، امیدوارم آبش براتون بچرخه
همچنان منتظر کلیپش هستیم

کاش میشد این 19 صفحه رو بصورت یک pdf درآورد ، مشکلات خیلیا رو حل میکنه بخدا
بازم تشکر از جناب مرادی عزیز

S.H.Moradi
۱۳۹۴-۰۶-۰۲, 12:28
با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزیز
به دلیل جابه جایی فروشگاه چند مدت بود گرفتار بودم و نتونستم به تالار سر بزنم
یه آکواریوم ویترین جدید تو فروشگاه راه اندازی کردم که به مرور عکس ها و نحوه ی ساختش رو در این بخش قرار میدم در واقع همون آکواریوم خونه هستش که یه مقدار بزرگترش کردم و به فروشگاه انتقالش دادم و بیشتر مرجان های همون آکواریوم قبلی رو نگه داشتم که داخل این سیستم قرار بدم

siamak398
۱۳۹۴-۰۶-۰۳, 06:51
سلام سید جان .
چه عجب دوست عزیز؟! مبارکت باشه مغازه جدید. ایشاالله که پر رونق باشه . آقا حوصلمون سر رفته بود از نبودنت. موفق باشی. منتظر عکسای خوبت هستیم. یه سوال هم در مورد استارتر تو تالار پرسیده بودم ازت . درسته که تلفنی جوابم رو گرفتم اما اگر زحمتی نبود تو تالار هم جوابش رو بده تا دوستان هم ازش استفاده کنن.
موفق باشی.

hadi1
۱۳۹۴-۰۶-۲۲, 16:25
سلام جناب مرادی میشه ادرس جدید فروشگاه و شماره خودتون رو بران بفرستید.

love god
۱۳۹۵-۰۱-۱۵, 00:08
سلام ببخشید سوال تخصصی راجب اکواریوم اب شور دارم فرد حرفه ای هست ج منو بده؟:o^:

ببخشید کجاش عالی هست؟ shoma k dari hazine mikoni mdf black ya sefid bezan mesle redsee akvariom nemone begir b nazaram asalan ziba nist ba arze pozesh