PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد ضد عفونی کردن اکواریوم و تجهیزات

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:19
سلام دوستان من اشتباه کردم و این سوال رو در بخش آکواریوم elias.kh پرسیدم ببخشید

داشتم به اکواریوم خالی نگاه می کردم متوجه یک دونه های ریز شدم که زنده بودن سریع آب رو خالی کردم
حالا وسایل رو باید ضد عفونی کنم ؟باچی؟
ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:22
کاش مینوشتی مشاوره برای ضد عفونی کردن وسایل اکواریوم.

اون ریزه ها چ شکلی بودن؟؟؟ سفید بودن؟؟؟ کجای تانک دیدیشون؟؟؟

اکواریوم خالی یعنی اینکه ماهی توش نبوده؟؟؟ تازه اب کردیش؟؟؟

masih
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:28
سلام دوستان من اشتباه کردم و این سوال رو در بخش آکواریوم elias.kh پرسیدم ببخشید

داشتم به اکواریوم خالی نگاه می کردم متوجه یک دونه های ریز شدم که زنده بودن سریع آب رو خالی کردم
حالا وسایل رو باید ضد عفونی کنم ؟باچی؟
ممنون

سلام داداش اینایی که میگی روی شیشه نبودن؟؟کرمای خیلی باریک سفید رنگ که گاهی توی اب هم معلق میشن؟
حالا ک دیگه خالی کردی بهترین چیز پرمنگناته از نظر من کلر ومتیلن بلو هم استفاده میشه ولی پرمنگنات خیلی خوبه

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:29
کاش مینوشتی مشاوره برای ضد عفونی کردن وسایل اکواریوم.

اون ریزه ها چ شکلی بودن؟؟؟ سفید بودن؟؟؟ کجای تانک دیدیشون؟؟؟

اکواریوم خالی یعنی اینکه ماهی توش نبوده؟؟؟ تازه اب کردیش؟؟؟
نقطه های سفیدی رو دیدم که روی شیشه حرکت می کردن و گاهی از شیشه جدا می شدن وقتی تصفیه روشن بود توی آکواریوم آزاد حرکت می کردن- فقط توی آکواریوم آب بود - این نقطه ها ی زنده رو بدن سیلور مرده هم بودن- آب رو تازه عوض نکردم

masih
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:35
داداش اینا هیچ مشکلی ندارن وخوب هم هستن اضافات غذا رو میخورن

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:39
داداش اینا هیچ مشکلی ندارن وخوب هم هستن اضافات غذا رو میخورن
مسیح مطمئنی ، ماهی ها رو نمی خورن حالا کار از محکم کاری عیب نمی کنه.
با چی ضد عفونی کنم؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:41
فک کنم به اینا میگن شپشک ابی درسته؟؟؟
منم نشنیدم ضرری داشته باشن.توی تانک هایی که اینارو دیدم با سیفون و نمک برطرف شدن.حالا از مفید بودنشون برای اکواریوم خبر ندارم.پرمنپنات و متیلن بلو به نظرم زیاده واسه این بیچاره ها.تموم تانکتم رنگ میکنه.به نطرم حالا که خالی کردی اب تازه بریز و به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید.

موفق باشی

masih
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 19:46
داداش برای ضدعفونی هیچ روشی بهترازاین4 تامن یکی سراغ ندارم به ترتیب اثرش میگم پرمنگنات متیلن بلو کلر نمک اگر قصد کشتن همه موجودات باشه جای کلر ومتیلن بلو عوض میشه تانک ووسایلو باید بااینا شست بهترین کار اینه توی تانک بریزی ووسایل هم توش باشه بعد یک روز بشوری
ولی چون شما تانکت خونگیه وچسباش رنگ میگیره وهمین یباره نمک بزن تموم وسایلو تانکو بااب نمک غلیظ بشور و چندساعت افتاب کن به همین راحتی;)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 20:30
1 قاشق غذا خوری کلر حل کن و بریز توی آکواریوم و با همه تجهیزات اجازه بده 2 روز کار کنه

بعد از 2 روز تانک رو خالی کن و همه لوازم رو با آب نمک و بعد هم آب کاملا شسنشو بده

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 20:52
1 قاشق غذا خوری کلر حل کن و بریز توی آکواریوم و با همه تجهیزات اجازه بده 2 روز کار کنه

بعد از 2 روز تانک رو خالی کن و همه لوازم رو با آب نمک و بعد هم آب کاملا شسنشو بده

حامد یعنی اینا اینقد خطرناکن؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 20:55
نه علی جان ف من در واقع نمیدونم منظور الیاس چی هست

فقط راه ضدعفونی کامل و مطمئن رو پیشنهاد دادم

bluetang
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 23:35
یک قاشق چای خوری پودر کلر رو توی 1.5 لیتر که حل کنید این محلول رو میشه برای ضد عفونی کردن تانک 2000 لیتری استفاده کرد اما بعد از 3-4 روز کار کردن تانک باید 100% سیفون بشه و با آب نمک غلیظ شستشو و آبکشی بشه

کلر هر نوع موجود زنده ای رو از بین میبره حتی به صورت سیست انگل به واسطه اکسی کنندگی قوی پوسته محافط انگل رو از بین میبره

یعنی اینقدر خطریه که 3 چهار روز باید بمونه بعد کامل اب رو عوض کنیم و با اب نمک هم شستشو بدیم ؟

این پودر کلر رو از کجا میشه خرید ؟

@e m r u z i (http://www.emruzi.com/member.php?u=1)

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 23:41
یعنی اینقدر خطریه که 3 چهار روز باید بمونه بعد کامل اب رو عوض کنیم و با اب نمک هم شستشو بدیم ؟

این پودر کلر رو از کجا میشه خرید ؟

@e m r u z i (http://www.emruzi.com/member.php?u=1)
بله
0.5 گرم پودر کل توی یک آکواریوم بزرگ میتونه ماهی های بزرگ رو ظرف چند دقیقه از پا در بیاره

از لوازم شیمیایی ها میتونید تهیه کنید

bluetang
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 23:44
بله
0.5 گرم پودر کل توی یک آکواریوم بزرگ میتونه ماهی های بزرگ رو ظرف چند دقیقه از پا در بیاره

از لوازم شیمیایی ها میتونید تهیه کنید

اگه مثل این دوستمون که کلرامین گرفته بود یه چیز اشتباه بهم دادن چی ؟ چه جوری باید بفهمم همونیه که شما میگی ؟

بسته هاش کمترینشون چند گرمیه ؟ و حدودا چه قیمت ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 23:47
اگه مثل این دوستمون که کلرامین گرفته بود یه چیز اشتباه بهم دادن چی ؟ چه جوری باید بفهمم همونیه که شما میگی ؟

بسته هاش کمترینشون چند گرمیه ؟ و حدودا چه قیمت ؟
پودر کلر بگید اشتباه بهتون نمیدن
فله ای هست و باید وزنی تهیه کنید
فکر کنم آخرین باری که گرفتم کیلویی 9 تومن بود

thosein
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 23:49
یعنی کلرامین کارایی پودر کلر رو نداره ؟

aligator
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 23:53
سلام
پودر کلر رو هم لوازم شیمیایی فروشا،هم تجهیزات پزشکی فروشا توی کیسه های فله ای دارن،چیز گمراه کننده ای نیست که اشتباه بفروشن...
فقط حتمأ حتمأ عملیات نظافت رو به فضای سر باز منتقل کنید،بار اول که استفاده کردم برحسب اشتباه توی محیط سربسته اضافه کردم به تانک که موجبات چند روز سیه درد رو برام فراهم کرد...:Worried:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 23:57
یعنی کلرامین کارایی پودر کلر رو نداره ؟
نه به قدرت و اکسید کنندگی قوی پودر کلر
کلرامین تی رو میتونید در درمان بیماری ه و پارازیتهای خارجی ماهی استفاده کنید
سرچ کنید در انجمن موجوده

™@я€z
۱۳۹۳-۰۴-۳۰, 10:40
سلام
دوستان عزیز همانطور که حامد جان هم فرمود مقوله کلر و کلرامین تی کلا جدا هست کلرامین تی جهت درمان بیماریها استفاده میشه اما کلربرای ضد عفونی...

فقط حامد جان سوالی که الان پیش اومد علی جان گفت تو فضای بسته استفاده نکنیم اینطوری جابه جایی تانکها خیلی مشکله شما تو سالن چیکار می کنید کلا تانکها رو میبرید فضای باز؟من خودم تا حالا از پرمنگنات استفاده می کردم به نظرتون کلر از اون بهتر ضد عفونی میکنه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۳۰, 11:42
سلام
دوستان عزیز همانطور که حامد جان هم فرمود مقوله کلر و کلرامین تی کلا جدا هست کلرامین تی جهت درمان بیماریها استفاده میشه اما کلربرای ضد عفونی...

فقط حامد جان سوالی که الان پیش اومد علی جان گفت تو فضای بسته استفاده نکنیم اینطوری جابه جایی تانکها خیلی مشکله شما تو سالن چیکار می کنید کلا تانکها رو میبرید فضای باز؟من خودم تا حالا از پرمنگنات استفاده می کردم به نظرتون کلر از اون بهتر ضد عفونی میکنه؟
سلام
رضا جان دزی رو که گفتم ( حداکثر یک قاشق مربا خوری در یک بطری یک و نیم لیتری و استفاده 2% به ازای آب تانک - یعنی اگر تانک 200 لیتر هست شما 40 میلی لیتر از این محلول بریز - ) اگر استفاده کنی موردی نداره
داخل سالن تانکی که خالی میشه حالا یا بیماری داشته یا نه من اینکار رو انجام میدم که تانک رو کاملا سفید میکنه و یک هفته تقریبا اجازه میدم هوادهی بشه و بعد هم شستشو و ....
یک مقدار بوی کلر توی سالن حس میشه اما این مقدار برای ضد عفونی کردن نسبی هوا و حتی بقیه تانکها هم موثره ( هوایی که توسط مکنده کشیده و به تانکها تزریق میشه )

علی میخواست یه تانک رو کاملا ضدعفونی کنه و اگر اشتباه نکنم من بهش گفتم یه قاشق غذاخوری بریز همینجور پودری توی تانک که این کار با توجه به گاز زیادی که آزاد میکنه باید توی محیط باز باشه