PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیوفیلتر شرکتی (اماده ) یا دست ساز (شنی ) ؟!

thosein
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 13:16
به نظرتون بهترین گزینه برای سالن تکثیر کدام مورد هستش . بیوفبلتر اماده یا دست ساز (شنی ). لطفا با ذکر دلیل .

اول خودم . به نظر من بیوفیلتر های آماده . با وجود این که قیمت تمام شدش از نوع دست ساز بالاتر هستش ولی مزایایی نظیر سهولت در شست و شو و تمیزتر بودن انتخاب بهتری هستش .

معایبی که باعث میشه بیوفیلتر دست ساز ( شنی ) رو انتخاب نکنم . شست شوی بسیار سخت و پنهان کننده فضولات و کثیفی ها ( که تو سالن بهتره دیده بشن تا سیفون بشن ) و ریخته شدن شن توسط ماهی ها کف تانک .

از نظر کارکرد هم که هر دو یه کار رو انجام میدن و به نظر من فرقی نمیکنن .

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 19:56
به نظرتون بهترین گزینه برای سالن تکثیر کدام مورد هستش . بیوفبلتر اماده یا دست ساز (شنی ). لطفا با ذکر دلیل .

اول خودم . به نظر من بیوفیلتر های آماده . با وجود این که قیمت تمام شدش از نوع دست ساز بالاتر هستش ولی مزایایی نظیر سهولت در شست و شو و تمیزتر بودن انتخاب بهتری هستش .

معایبی که باعث میشه بیوفیلتر دست ساز ( شنی ) رو انتخاب نکنم . شست شوی بسیار سخت و پنهان کننده فضولات و کثیفی ها ( که تو سالن بهتره دیده بشن تا سیفون بشن ) و ریخته شدن شن توسط ماهی ها کف تانک .

از نظر کارکرد هم که هر دو یه کار رو انجام میدن و به نظر من فرقی نمیکنن .

درسته اقا حسین
از نظر شست و شو خیلی دست ساز ها بیشتر وقت میگیرن
ولی یه چیزی که توشون میشه پیدا کرد من رو هر دو مورد رو واسه فلاور سایز ریز تست زدم
قدرت مکش توی دست ساز ها بیشتره . و موقع بالا اوردن فیلتر واسه تمیز کردن راحت ترن و جرمایی که بهشون چسبیده که خیلی کوچیکن و بعضی وقتا دیده نمیشن دیگه پخش نمیشن ولی فیلترای اماده یکمی پخش میکنن از خودشون وقتی میخواین بکشینشون بیرون
واسه سنگی هم که درشون به کار میبریم من از زئولیت بیشتر جاها استفاده کردم که بنظره خودم بهتر کاربرد دارن

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 20:50
دست سازهای ابری هم که آموزشش توی سایت هست میتونه موثر باشه
مزیت شرکتی ها فقط این هست که شیک و تر و تمیر تر هستن و لا غیر

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 00:13
من هم از هر دو مورد در سالنم استفاده می کنم.

در مورد بیوفیلتر های آماده تنها مشکل آنها از نظر من این است که تمیز کردن آن به طور کامل خیلی وقت گیر است.
در مورد بیوفیلتر دست ساز ( شنی ) به نظر من هم تنها مشکل آنها پخش کردن شن ها توسط ماهی ها هستش (البته تقریبا فقط سیچیلایدها).

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 09:34
من هم از هر دو مورد در سالنم استفاده می کنم.

در مورد بیوفیلتر های آماده تنها مشکل آنها از نظر من این است که تمیز کردن آن به طور کامل خیلی وقت گیر است.
در مورد بیوفیلتر دست ساز ( شنی ) به نظر من هم تنها مشکل آنها پخش کردن شن ها توسط ماهی ها هستش (البته تقریبا فقط سیچیلایدها).

خوب واسه افریقایی ها میشه بجا استفاده از شن از سرامیک استفاده کرد
من استفاده کردم مورد خاصی توش دیده نشده

.......................
راستی اینم یادم افتاد
دوست عزیز اگه امکانش هست یه تاپیک واسه سالنتون راه بندازین
هم مارو خوشحال کنین هم بهمون بیشتر از تجربه هاتون ارائه بدید خوشحال میشیم
موفق باشی

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 12:58
خوب واسه افریقایی ها میشه بجا استفاده از شن از سرامیک استفاده کرد
من استفاده کردم مورد خاصی توش دیده نشده

.......................
راستی اینم یادم افتاد
دوست عزیز اگه امکانش هست یه تاپیک واسه سالنتون راه بندازین
هم مارو خوشحال کنین هم بهمون بیشتر از تجربه هاتون ارائه بدید خوشحال میشیم
موفق باشی

راستش من تا 7 یا 8 ماه قبل توی کار تکثیر بودم ولی بنا به دلایلی کار را تعطیل کردم ولی به تانکها دست نزدم و فقط پمپ هوا را خاموش کردم و آب تانکها را خالی کردم.
در حال حاضر هم یک هفته است که گرفتار راه اندازی مجدد سالن هستم.
ولی این بار فقط می خواهم ماهی سایز کنم چون وقت کمتری می گیره و من مثل قبل وقت زیادی ندارم.

در مورد راه اندازی تایپک برای سالن خودم هم چشم به زودی درست می کنم.

thosein
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 13:06
اقا من نظرم رو عوض میکنم از اینا میسازم .:d

مقاله اختصاصی آموزش ساخت فیلتر اسفنجی ارزان (http://emruzi.com/showthread.php?t=2667)

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 15:10
راستش من تا 7 یا 8 ماه قبل توی کار تکثیر بودم ولی بنا به دلایلی کار را تعطیل کردم ولی به تانکها دست نزدم و فقط پمپ هوا را خاموش کردم و آب تانکها را خالی کردم.
در حال حاضر هم یک هفته است که گرفتار راه اندازی مجدد سالن هستم.
ولی این بار فقط می خواهم ماهی سایز کنم چون وقت کمتری می گیره و من مثل قبل وقت زیادی ندارم.

در مورد راه اندازی تایپک برای سالن خودم هم چشم به زودی درست می کنم.

خیلی هم عالی اقای . ..
معرفی هم کنید
تاپیک رو راه اندازی کنین تا بیشتر راجع بش صحبت کنیم جای خودش
منتظریم تاپیکتونو راه اندازی کنین

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

اقا من نظرم رو عوض میکنم از اینا میسازم .:d

مقاله اختصاصی آموزش ساخت فیلتر اسفنجی ارزان (http://emruzi.com/showthread.php?t=2667)

اره اقا حسین من هم از این طرح ساختم
تنها عیبش مکش زیادش هست و واسه افرادی مثل من که خیلی تنبلن به کار نمیاد هر هفته باید تمیز شه
این فیلتر بهترین مکش رو توی فیلترایی داشت که تاحالا ساختم
ممنون