PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل سفید شدن چشم(ابری شدن) فلاور چیست؟

hasoo
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 15:29
سلام خدمت همهی اساتید عزیز...چند وقتیه تعدادی از بچه فلاورام چشماشون ابری شده و یه جورایی حالت نابینایی به خود گرفتن!سیفونم یه روز درمیون 40% هست.اصلا دنبال اینم دلایل ابری شدن چشم چیه؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 16:35
سلام خدمت همهی اساتید عزیز...چند وقتیه تعدادی از بچه فلاورام چشماشون ابری شده و یه جورایی حالت نابینایی به خود گرفتن!سیفونم یه روز درمیون 40% هست.اصلا دنبال اینم دلایل ابری شدن چشم چیه؟

سلام حسن جان
راستش دادا
تا جایی که من پیگیری کردم
یکی از دلایلش همون زد و خورد میتونه باشه
کاشکی عکس هم میزاشتی تا بچه ها بهتر بتونن نظر بدن
ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 18:07
همون طوی که یحیی گفت یکی از دلایل غیر مستقیمش زد و خورد هست ( که باعث عفونت میشه )

اما دلیل اصلیش بی کیفیت بودن آب تانک هیت
سیفون رو 100% انجام بدید ( هر روز و با اضافه کردن نمک )
میتونید از آموکسی سیلین ( هر 30 لیتر 1 کپسول ) استفاده کنید و یا از تتراساکلین اما بهترین و سریعترین راه حل بیرون آوردن ماهی و استفاده از پماد تتراسایکلین چشمی است

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 22:20
همون طوی که یحیی گفت یکی از دلایل غیر مستقیمش زد و خورد هست ( که باعث عفونت میشه )

اما دلیل اصلیش بی کیفیت بودن آب تانک هیت
سیفون رو 100% انجام بدید ( هر روز و با اضافه کردن نمک )
میتونید از آموکسی سیلین ( هر 30 لیتر 1 کپسول ) استفاده کنید و یا از تتراساکلین اما بهترین و سریعترین راه حل بیرون آوردن ماهی و استفاده از پماد تتراسایکلین چشمی است
راستی حامد جان فک کنم حسن با اب کلر دار سیفون میزنه ها
بهش گفتم نزن گوش نمیده
فک نمیکنی ربطی داشته باشه کلر به این قضیه ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 22:28
راستی حامد جان فک کنم حسن با اب کلر دار سیفون میزنه ها
بهش گفتم نزن گوش نمیده
فک نمیکنی ربطی داشته باشه کلر به این قضیه ؟
یحیی جان آب اگر کلر داشته باشه قبل از هر چیز اثرش رو روی آبشش نشون میده و ماهی میمیره
آب کرمان چون از چاه عمیق تامین میشه فکر کنم کلر زنی نداره

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 02:05
با سلام
ببخشید وسط بحثتون میام
عامل ابری شدن رنگ چشم ماهی ها بیماری قارچی و باکتریایی هستش که به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن ماهی ها که می تونه در اثر ضد و خورد، کیفیت بد آب و هر گونه استرس دیگه باشه به وجود میاد. درمان اون هم همونطور که جناب رضایی فرمودن استفاده از آنتی بیوتیک هستش

hasoo
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 11:18
سلام ممنون از همه ی دوستای عزیز و اساتید.یحیی جان واسه اینا از آب کلر دار استفاده نمی کنم.تنها چیزی که فک می کنم باعثش شده همین کیفیت آبه... کم بودن اکسیژن آب میتونه دلیلی باشه ؟در ضمن من که بار اولم نیست تکثیر میکنم یا اینجوری سیفون میکنم! فقط موندم چرا این سری همچین شده!!!!!!یه سوال دیگه اینکه تتراسیکلین چشمی چطوری بزنم به چشمشون اینا که نهایت یه بند هستن

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 11:39
سلام ممنون از همه ی دوستای عزیز و اساتید.یحیی جان واسه اینا از آب کلر دار استفاده نمی کنم.تنها چیزی که فک می کنم باعثش شده همین کیفیت آبه... کم بودن اکسیژن آب میتونه دلیلی باشه ؟در ضمن من که بار اولم نیست تکثیر میکنم یا اینجوری سیفون میکنم! فقط موندم چرا این سری همچین شده!!!!!!یه سوال دیگه اینکه تتراسیکلین چشمی چطوری بزنم به چشمشون اینا که نهایت یه بند هستن
دادا منم میگم بخاطر زد و خورد عفونت کرده چشمشون
خوب دیگه هر مدل یه جوری خشونت نشون میدن
درش بیار از اب
پمادو بزن به چشاشون تو اب هم برن در نمیاد پماد از چشماشون
نترس زیاد حساسیت به خرج نده واسه این یه مورد
ولی من جات بودم از همون کپسول استفاده میکردم خیلی هم راحت تره
راستی عکسای جدید و تاپیک چی شد برادره من ؟
این همه تاکید هم کردما برادر

hasoo
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 11:43
یحیی یکی دوتا نیستن که تقریبا همشونن!باز تو دوباره منو دیدی گیر دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میدونی که این روزا چقد گرفتاری دارم! در ثانی افتادم توی بدبیاری برا ماهیام... فعلا حال روز درستی ندارن

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 12:01
یحیی یکی دوتا نیستن که تقریبا همشونن!باز تو دوباره منو دیدی گیر دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میدونی که این روزا چقد گرفتاری دارم! در ثانی افتادم توی بدبیاری برا ماهیام... فعلا حال روز درستی ندارن
خوب برادره من میگم که از کپسول استفاده کن واسه اینه یکی دوتا نیستن دیگه
سریع از کپسول واسشون استفاده کن .
اون انگل روده ای حال و روزش چطور شد ؟

hasoo
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 12:02
جاش نیست ولی میگم... خاک بر سرش مونده فقط منو دق بده

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 12:04
جاش نیست ولی میگم... خاک بر سرش مونده فقط منو دق بده
باشه حالا بعدا باز بت میزنگم ببینم چیکارا کردی
خوب دیگه همیشه میگن خودم کردم که لعنت بر خودم باد
واسه این جوجه ها هم هرچی سریعتر اقدام کن دادا
دست تو خدارو شکر خوبه هر ماهی باشه شفا میگیره
زود و درست اقدام کن که اینا ازشون شاخ در میاد دیدی که خودت

hasoo
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 12:06
فعلا که همش در حال زد حالیم!!!!!!!!!ممنون داش یحیی

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۲۹, 18:44
سلام
یکی از فلاورام یه چشمش یه خورده سیاه شده مثه این میمونه که سیاهی چشمش پاشیده باشه! خیلی محسوس نبود که بتونم عکسشو بذارم.
این امر باعث شده دید این چشمش خیلی کم بشه!
از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که یه روز درمیون سیفون 30% داره

masih
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 09:31
سلام
یکی از فلاورام یه چشمش یه خورده سیاه شده مثه این میمونه که سیاهی چشمش پاشیده باشه! خیلی محسوس نبود که بتونم عکسشو بذارم.
این امر باعث شده دید این چشمش خیلی کم بشه!
از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که یه روز درمیون سیفون 30% داره
سلام داداش نمیتونی از ماهیت عکس بذاری؟
یااینکه بهتر شرح بدی چطورشده؟
قبلا چشماش ابری نشده بود؟
با فلاور دیگه نزاع نداشته؟جایی نیست چششو زده باشه بهش؟
دمای اب رو هم بگو

mbz
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 09:49

سلام دوست من
با اجازه اساتید بزرگ سایت من هم نظر خودم رو میدم
بنظر من کیفیت آب آکواریم شما خوب نیست خیلی وقتا هست که فقط با سیفون کردن نمی تونی این موضوع رو کنترل کنی شاید آب از نظر شیمیایی مشکل داشته باشه
شاید آمونیاک و نیتریت آب بالا باشه
شما اول بگو چه سیستم تصویه ای داری و داخلش از چه مدیایی استفاده میکنی
اینکه شما همیشه سیفون میکنی ملاک نمیشه شاید حجم آب نسبت به تعداد ماهی که نگهداری میکنی مناسب نباشه یا غذا خیلی میریزی یا...
یا شایدم درست سیفون نمیکنی و اینکارت باعث میشه فاکتورهای آب آکواریمت یکسری نوسان های خیلی ناگهای داشته باشن
البته ممکن که بخاطر درگیری یا استرس هم اینجوری شده باشن چونکه میدونید فلاور خیلی ماهی خش و قلمرو طلبیه
به هر حال اگر واقعا مشکلات بالا رو نداری ممکن بخاطر یک سری بیماری های انگلی یا عفونت های باکترایی باشه که روش درمان خودش رو داره
یک چیزی هم که ربطی به این موضوع نداره ولی بهتره بگم گاهی وقتا بخاطر اکسیژن زیاد آب چشم ماهی باد میکنه که البته شما گفتی ابری شده چشم ماهی هاتون
عکس بذاری خیلی بهتره

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 17:30
سلام دوست من
با اجازه اساتید بزرگ سایت من هم نظر خودم رو میدم
بنظر من کیفیت آب آکواریم شما خوب نیست خیلی وقتا هست که فقط با سیفون کردن نمی تونی این موضوع رو کنترل کنی شاید آب از نظر شیمیایی مشکل داشته باشه
شاید آمونیاک و نیتریت آب بالا باشه
شما اول بگو چه سیستم تصویه ای داری و داخلش از چه مدیایی استفاده میکنی
اینکه شما همیشه سیفون میکنی ملاک نمیشه شاید حجم آب نسبت به تعداد ماهی که نگهداری میکنی مناسب نباشه یا غذا خیلی میریزی یا...
یا شایدم درست سیفون نمیکنی و اینکارت باعث میشه فاکتورهای آب آکواریمت یکسری نوسان های خیلی ناگهای داشته باشن
البته ممکن که بخاطر درگیری یا استرس هم اینجوری شده باشن چونکه میدونید فلاور خیلی ماهی خش و قلمرو طلبیه
به هر حال اگر واقعا مشکلات بالا رو نداری ممکن بخاطر یک سری بیماری های انگلی یا عفونت های باکترایی باشه که روش درمان خودش رو داره
یک چیزی هم که ربطی به این موضوع نداره ولی بهتره بگم گاهی وقتا بخاطر اکسیژن زیاد آب چشم ماهی باد میکنه که البته شما گفتی ابری شده چشم ماهی هاتون
عکس بذاری خیلی بهتره

سلام ایلیای عزیز

داداش احتمال دیگه ای هم باقی موند؟؟؟؟!!!!!

اجازه بدین اساتید بیان و دقیق دوستمون رو راهنمایی کنن.اینجا یکم جو با جاهای دیگه فرق داره و باید رعایت بشه.یه مقدار اینجا فعالیت کنی دستت میاد.چند ساله که ماهی داری میکنم و فعالیت دارم ولی اینجا هنوز جرات نمیکنم بیام وسط بحث و نظر بدم.....

موفق باشی

mbz
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 18:00
سلام ایلیای عزیز

داداش احتمال دیگه ای هم باقی موند؟؟؟؟!!!!!

اجازه بدین اساتید بیان و دقیق دوستمون رو راهنمایی کنن.اینجا یکم جو با جاهای دیگه فرق داره و باید رعایت بشه.یه مقدار اینجا فعالیت کنی دستت میاد.چند ساله که ماهی داری میکنم و فعالیت دارم ولی اینجا هنوز جرات نمیکنم بیام وسط بحث و نظر بدم.....

موفق باشی
یعنی اینجا نباید پست بدیم و راهنمایی کنیم؟
اوکی دیگه پستی نمیذارم ممنون که گفتی علی جان:Rose:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 18:24
سلام به همه

قبل از هر چیز این نکته مهم رو بگم ؛ شرکت در بحثها و تبادل نظر بد که نیست بسیار هم خوبه و باعث میشه بحثها از زوایای مختلف دیده بشه
منظور علی بختیاری عزیز فکر کنم دادن نظر قطعی بود
چیزهایی که ایلیا اشاره کرد خوب بود اما توی اینجور موارد تجربه ای که دارم بهتره بعد از اشاره به همه زوایا کاربردی راهنمایی بشه و پله به پله برای رفع مشکل اقدام کنیم

مقدماتی که مسیح و ایلیا گفتند کاملا درسته

حسن جان پیشنهاد میکنم یه تانک کاملا تمیز ( بهتره با مایع ظرفشویی و اسکاچ شسته و آب کشی کنی و یکبار هم با نمک غلیک کر بدی و بشوری ) رو با آب شهری پر کنی و نمک هم به ازای هر 30 لیتر 1 ق غذاخوریبزنی تا اب به شرایط و دمای خوب برسه و ماهی رو انتقال بدی

3-4 روز بعد از انتقال وضعیتش رو گزارش کنیم ببینیم در چه اوضاعیه

mbz
masih
علی بختیاری

花 羅 漢
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 22:39
داش حسن تنها راه اش رو داش حامد گفت ،پماد تترا سایکلین و بهتر از اون پودر تترا سایکلین دامی هست ،روش استفاداش هم اینه که از اب بیاری بیرون
و رو چشم شون بریزی و دوباره بندازی داخل اکواریم ،

من دقیقان یک سال پیش با این بیماری مواجه شدام خیلی بیماری خفنی هست از طریق اب قابل انتقال هست،،،عامل اش باکتری گرم مثبت هست

چشم ها ابری میشه ،در مواقع حاد پوسته پوسته میشه سطح چشم ، و خیلی حاد چشم ماهی متلاشی میشه ،عدسی سیاه رنگ داغون میشه و خونریزی،،،،در کل اگر ماهی رو در زمان ابری شدن هم نجات بدی بینایش رو از دست میده ،کوری در این بیماری حتمی هست

ولی به نظر من شما از دارو های انگلی استفاده کردین که ماهی هاتون به این روز افتادن درسته؟(مثل پرزی کوانتل یا لوامیزول)

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 22:53
داش حسن تنها راه اش رو داش حامد گفت ،پماد تترا سایکلین و بهتر از اون پودر تترا سایکلین دامی هست ،روش استفاداش هم اینه که از اب بیاری بیرون
و رو چشم شون بریزی و دوباره بندازی داخل اکواریم ،

من دقیقان یک سال پیش با این بیماری مواجه شدام خیلی بیماری خفنی هست از طریق اب قابل انتقال هست،،،عامل اش باکتری گرم مثبت هست

چشم ها ابری میشه ،در مواقع حاد پوسته پوسته میشه سطح چشم ، و خیلی حاد چشم ماهی متلاشی میشه ،عدسی سیاه رنگ داغون میشه و خونریزی،،،،در کل اگر ماهی رو در زمان ابری شدن هم نجات بدی بینایش رو از دست میده ،کوری در این بیماری حتمی هست

ولی به نظر من شما از دارو های انگلی استفاده کردین که ماهی هاتون به این روز افتادن درسته؟(مثل پرزی کوانتل یا لوامیزول)
ناصر جان حسن اینطور که من برداشت کردم هنوز از ابری شدن چشم فلاور مطمئن نیست و گفته که

ولی اگر چشم سفید شده باشه فرمایش شما کاملا درسته و بهترین راه درمان استفاده موضعی از پماد تتراسیکلین هست من برای پرت استفاده کردم ( حدود 4 سال پیش ) و بیناییش رو هم از دست نداد
پودر و قرص اکسی تتراسایکلین رو من استفاده کردم ناصر جان اما زیاد کاربردی نیست و ماهی رو تحت فشار دارویی بی مورد قرار میده
مگر اینکه بیماری دیگه ای از قبیل فساد باله یا بیرون زدگی چشم هم داشته باشیم که اونوقت استفاده از آنتی بیوتیک در کل آب تانک منطقی هست

花 羅 漢
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 23:13
باز حسن باید یک زحمت بکشه یک عکس بزاره،،
ولی داش حامد من هم پماد میزدم هم پودر ،ولی پودر رو به اب نمیزدم ،فقط رو چشم اش میریختم ،چند ثانیه بیرون اب نگه میداشتم خوب که جذب شد مینداختم تو اب

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 08:23
سلام به همه ی دوستان و ممنون از اینکه جواب های کامل دادید.
والا حقیقتش این فلاور توی یه تانک 100 لیتری هست و دمای آب هم روی 31 تا 32 هست(به خاطر بیماری که قبلا داشت و الان خوب شده).
از هیچ تصفیه ای استفاده نمی کنم و فقط اکسیزن!
آبشم همون طور که گفتم یه روز درمیون 30% تعویض میکنمو نمک میزنم.
ماهی چشمش سفید نشده هنوز ولی مشخصه که بینایش خیلی کم شده و مثه این میمونه یه حاله مشکی رنگ توی چشمش ایجاد شده! یا شایدم خون باشه! چشمش نه باد کرده و نه از جاش آمده بیرون.
والا چندتا عکس گرفتم نشون داده نمیشه توی عکس ولی بازم سعی میکنم که عکس درستی بگیرم.

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 12:06
دوستان با توجه به این تفاسیری که گفتم راه حل شما چیه؟

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 12:25
سلامی دوباره...
همون فلاور که در مورد چشمش گفتم که سیاه شده؟
من روزانه 50% سیفون میزنم واول از سیپروفلوکساسین استفاده کردم ولی دیدم هیچ تاثیری نذاشت روی چشم ماهی و الان دو روزه که درمان با تتراسیکلین رو شروع کردم که بازم تا الان تاثیری ندیدم و به نظرم تازه سیاهی چشم ماهیم زیاد تر شده .
اصلا این سیاهی چشم ماهی چه جور بیماریه؟ در اثر چی به وجودمیاد؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 13:39
حسن جان میدونم عکس گرفتن واضح مشکله اما سعی کن یه عکس که بشه ازش تشخیص داد بگذاری

mahdi121
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 14:45
سلام
برامنم همچین مشکلی بوجود امده بود . بعد از کلی دردسر کمبود نمک بود ولی دیگه کور شده بود . بهتر عکس بزاری

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 20:08
سلام
برامنم همچین مشکلی بوجود امده بود . بعد از کلی دردسر کمبود نمک بود ولی دیگه کور شده بود . بهتر عکس بزاری
نظرتون اشتباهه دوست عزیز
کمبود نمک؟ و ماهی آب شیرین رابطه مستقیمی با هم ندارند

نمکی که ما به آب میزنیم برای از بین بردن آلودگی های اولیه و پیشگیری از فعالیت بعضی از باکتریهاست اما دلیل بیماری ها و پارازیتهای خارجی در ماهی فقط و فقط شرایط بد محیطی یا انتقال عامل بیماری از طریق ماهی دیگه هست

mahdi121
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 20:34
نظرتون اشتباهه دوست عزیز
کمبود نمک؟ و ماهی آب شیرین رابطه مستقیمی با هم ندارند

نمکی که ما به آب میزنیم برای از بین بردن آلودگی های اولیه و پیشگیری از فعالیت بعضی از باکتریهاست اما دلیل بیماری ها و پارازیتهای خارجی در ماهی فقط و فقط شرایط بد محیطی یا انتقال عامل بیماری از طریق ماهی دیگه هست
بله شما درست میگید عوامل بیماری همیناست . نه برای فلاورم بلکه برای اروانا هم همین مشکل داشت بوجود میومد . به اب یه خورده نمک اضافه کردم ردیف شد اروانام .

hasoo
۱۳۹۴-۰۴-۱۴, 14:45
سلام دوستان
بعد دو روز از مسافرت امدم میبینم فلاورمی چشمش کدر و تیره شده!یعنی بیناییش صفر شده، یه کمم به نظر میاد ورم کرده . از دوستان کسی میدونه جریان چیه؟ راهی داره یا فاتحشو بخونم؟
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1436093665692226_photo_2015-07-05_15-23-47.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۴-۱۴, 23:52
سلام دوستان
بعد دو روز از مسافرت امدم میبینم فلاورمی چشمش کدر و تیره شده!یعنی بیناییش صفر شده، یه کمم به نظر میاد ورم کرده . از دوستان کسی میدونه جریان چیه؟ راهی داره یا فاتحشو بخونم؟
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1436093665692226_photo_2015-07-05_15-23-47.jpg
حسن جان من سفیدی رو نتونستم تشخیص بدم توی عکس
به هر حال
این تاپیک رو خودت شروع کردی و فقط همون توصیه های قبل رو میتونم بهت داشته باشم

صفحه اول تاپیک رو مرور کن

hasoo
۱۳۹۴-۰۴-۱۵, 12:24
حسن جان من سفیدی رو نتونستم تشخیص بدم توی عکس
به هر حال
این تاپیک رو خودت شروع کردی و فقط همون توصیه های قبل رو میتونم بهت داشته باشم

صفحه اول تاپیک رو مرور کن
حامد جان برای جلوگیری از تاپیک های مشابه اینجا نوشتم!
چشم ماهی سفید نیست! سیاه شده و انگاری سیاهی چشمش پخش شده باشه!
واسه همین برام قابل فهم نیست که دقیقا چیه وگرنه راه حل درمان ابری بودن چشم رو پیش می رفتم!

Rezaei
۱۳۹۴-۰۴-۱۵, 13:24
حامد جان برای جلوگیری از تاپیک های مشابه اینجا نوشتم!
چشم ماهی سفید نیست! سیاه شده و انگاری سیاهی چشمش پخش شده باشه!
واسه همین برام قابل فهم نیست که دقیقا چیه وگرنه راه حل درمان ابری بودن چشم رو پیش می رفتم!
هر دو چشمش اگه اینطوره که دلیلش به کیفیت آب برمیگرده و با سیفونهای مرتب و اضافه کردن نمک و همینطور بالا بردن دما برطرف میشه احتمالا
اما اگر فقط یک چشم این مشکل رو داره دلیلش به احتمال خیلی زیاد ضربه ست

hasoo
۱۳۹۴-۰۴-۱۵, 13:41
هر دو چشمش اگه اینطوره که دلیلش به کیفیت آب برمیگرده و با سیفونهای مرتب و اضافه کردن نمک و همینطور بالا بردن دما برطرف میشه احتمالا
اما اگر فقط یک چشم این مشکل رو داره دلیلش به احتمال خیلی زیاد ضربه ست
یه چشمش خیلی وقت پیشا همین جوری شد و هیچ کاری نتونستم بکنم تا کلا بیناییشو از دست داد!
با یه چشم زندگی میکرد که اینم دقیقا مثه همون چشمش شده و داره کور میشه!
حالا نمیدونم که درمانی بکنم یا بذارم به حال خودش باشه

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۴-۱۶, 22:05
سلام حسن جان ...
اگر سطح چشم فقط سفید شده میتونه دلیل بر عدم کیفیت آب باشه ... اما اگر چشم فلاور بیرون زده باشه که فرق داره ...
اگر سریع بیماری رو متوجه شی و درمان رو شروع کنی با افزایش نمک به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذاخوری و سیفون 50 درصدی و اضافه کردن مولتی ویتامین حل خواهد شد در غیر این صورت باید از داروهایی نظیر سیپروفلاکساسین و اریترومایسین به میزان هر 38 لیتر 250 م گ استفاده کنی و تا 7 روز ادامه بدی ... اگر شانس بیاری و بینایی شو از دست نده ...

hasoo
۱۳۹۴-۰۴-۱۷, 15:44
سلام حسن جان ...
اگر سطح چشم فقط سفید شده میتونه دلیل بر عدم کیفیت آب باشه ... اما اگر چشم فلاور بیرون زده باشه که فرق داره ...
اگر سریع بیماری رو متوجه شی و درمان رو شروع کنی با افزایش نمک به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذاخوری و سیفون 50 درصدی و اضافه کردن مولتی ویتامین حل خواهد شد در غیر این صورت باید از داروهایی نظیر سیپروفلاکساسین و اریترومایسین به میزان هر 38 لیتر 250 م گ استفاده کنی و تا 7 روز ادامه بدی ... اگر شانس بیاری و بینایی شو از دست نده ...
سلام احسان جان
اصلا بحث سفید شدن چشم نیست!
داخل چشم مثه اینکه سیاه شده و الان که توجه میکنم میبینم که حالت خونریزی داخل چشمس هست و کمی هم ورم کرده!رسته یا غلط ولی دارم تتراسیکلین میزنم بهش!
گرچه امیدی به بیناییش ندارم

fishboy
۱۳۹۴-۰۴-۱۷, 17:34
سلام احسان جان
داخل چشم مثه اینکه سیاه شده و الان که توجه میکنم میبینم که حالت خونریزی داخل چشمس هست و کمی هم ورم کرده!رسته یا غلط ولی دارم تتراسیکلین میزنم بهش!
من فهمیدم بیماری چی هست
از سیپرو فلوکساسین و نیتروفرانتویین همزمان استفاده کنید فقط سریع دست به کار بشید چون ممکنه فلاورتون رو از دست بدین
سیپروفلوکساسین به ازا هر ۵۰ لیتر ۵۰۰ میلی گرم و نیترو به ازا هر۲۰ لیتر ۱ قرص
یک روز در میان هم ۵۰٪ درصد سیفون کنید دوباره دارو اضافه کنید برای سه دوره همین کار رو ادامه بدید
اگه خوب شد که هیچ اگه نشد ۴۸ ساعت استراحت دوباره دوره رو شروع کنید
دما رو تا ۳۲ بالا ببرید و نمک هم به آب اضافه کنید
موفق باشید

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۴-۱۷, 18:43
سلام احسان جان

اصلا تترا سایکلین نیاز نیست از سیپروفلاکساسین یا اریترومایسین استفاده کن....

hasoo
۱۳۹۴-۰۴-۲۰, 22:39
سلام
ممنون از دوستان
بیماری چی هست ؟

fishboy
۱۳۹۴-۰۴-۲۰, 23:30
سلام
ممنون از دوستان
بیماری چی هست ؟
سلام
فکر میکنم چند وقتی خوب سیفون نکردی تانکتون رو،و از راه اندازی تانک ۶،۷ ماهی گذشته باشه در هر صورت این بیماری از شرایط نا مناسب و عفونی آب بوجود میاد اگه امکانش رو داری فلاور رو تو یه تانک دیگه درمان کنید و تانک رو بشور و از نو راهاندازی کنید
منم یه بار دچار این مشکل شدم و با داروهایی که گفتم بیماری کاملا رفع شد
موفق باشید حسن جان

hasoo
۱۳۹۴-۰۴-۲۰, 23:41
سلام
فکر میکنم چند وقتی خوب سیفون نکردی تانکتون رو،و از راه اندازی تانک ۶،۷ ماهی گذشته باشه در هر صورت این بیماری از شرایط نا مناسب و عفونی آب بوجود میاد اگه امکانش رو داری فلاور رو تو یه تانک دیگه درمان کنید و تانک رو بشور و از نو راهاندازی کنید
منم یه بار دچار این مشکل شدم و با داروهایی که گفتم بیماری کاملا رفع شد
موفق باشید حسن جان
میثم جان اینقدی به سیفون و نکات ایمنی این فلاور اهمیت دادم به خود ندادم!=))
انداخته بودمش کنار نر که ازش بچه بگیرم که شانس ما اینجوری شد!
حالا این روش درمان رو پیگیری میکنم بینم چه میشه، خوش بین به بهبودش نیستم !
ممنون

fishboy
۱۳۹۴-۰۴-۲۰, 23:45
میثم جان اینقدی به سیفون و نکات ایمنی این فلاور اهمیت دادم به خود ندادم!=))
انداخته بودمش کنار نر که ازش بچه بگیرم که شانس ما اینجوری شد!
حالا این روش درمان رو پیگیری میکنم بینم چه میشه، خوش بین به بهبودش نیستم !
ممنون
اگه به موقع دست به کار بشی و بیماری زیاد پیشرفت نکرده باشه خوب میشه نگران نباش
این روشی که گفتم رو خودم امتحان کردم حدودا ۴ سال پیش از دکتر حامد رضایی نژاد یاد گرفتم معتبره معتبره