PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد تانک قرنطینه

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۰۹, 10:44
سلام

من یک اکواریوم پیش ساخته دارم و تصمیم دارم به عنوان قرنطینه دائم ازش استفاده کنم .همونطور که در شکل میبینید یک فیلتر زیر شنی داخل اکواریوم هست و یک دریچه زیر ان وجود داره که اب رو از زیر فیلتر زیر شنی به داخل سامپ میکشه اما من اون دریچه رو بستم و اب فقط از دریچه بالا وارد سامپ میشه حالا با این اوصاف غذاها و فضولاتی که از لابلای شیار ها فیلتر زیرشنی اون زیر انباشته میشن چی میشن ؟ چون وقتی شن هست ماهیا میبینن و غذاهای گرانولی رو میخورن اما وقتی شن نداریم غذاها از لای ای شیار ها میرن زیر و از اونجا هم که به خاطر بسته بودن دریچه اب وارد سامپ نمیشه اونوقت چه اتفاقی میافته ؟ ایا باعث تولید امونیاک یا گاز میشه یا سریع تجزیه میشن ؟

(اقای رضایی سایتتون اپلود رو قبول نمیکرد و اررور میداد مجبور شدم جای دیگه اپلود کنم .لطفا رفع مشکل کنید)
http://upload7.ir/imgs/2014-07/34468215993562526421.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-07/72674730063929090158.jpg

S.H.Moradi

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۰۹, 12:47
برای آپلود عکس از آپلود سنتر اختصاصی سایت استفاده کنید

بستگی به میران غذا ریزی شما داره
اگر سیکل تانک طی شده باشه که مشکی پیش نمیاده ( طی کردن سیکل در تانک قرنطینه اما بی معنی هست )
بهترین راه این هست که غذا ریزی رو کنترل کنید و به اندازه ای بریزید که کاهی سریع مصرف کنه
یا دریچه فیلتر زیر شنی رو بار کنید ( دلیل بستنش رو متوجه نشدم )

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۰۹, 14:07
برای آپلود عکس از آپلود سنتر اختصاصی سایت استفاده کنید

بستگی به میران غذا ریزی شما داره
اگر سیکل تانک طی شده باشه که مشکی پیش نمیاده ( طی کردن سیکل در تانک قرنطینه اما بی معنی هست )
بهترین راه این هست که غذا ریزی رو کنترل کنید و به اندازه ای بریزید که کاهی سریع مصرف کنه
یا دریچه فیلتر زیر شنی رو بار کنید ( دلیل بستنش رو متوجه نشدم )

دلیل بستنش این بود که چون دقیقا جفت شنها بود شن ها رو میکشید داخل و من به همین دلیل اون رو بستم اما الان دیگه شن نمیخام بزارم و در اوردنش هم سخته چون هم محکمه هم راه دست نداره و از طرفی هم اب داخلشه خلاصه باید همین جوری باهاش کنار بیام .اما وقتی مثلا دو یا سه ماهی رو توش قرنطینه کردم اگر غذا بریزم بلاخره چند تا از غذاها از لای شیار ها به زیر فیلتر شنی میافتن و اونجا میمونن و اگر هم گرانولی باشن احتمالا خیلی طول میکشه تا تجزیه بشن و ممکنه امونیاک و نیتریت بالا بره .برای همین پرسیدم.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 01:27
سلام
بهتره به هر نحوی شده فیلتر زیر شنی رو خارج کنید هیچ راه دیگه ای وجود نداره