PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ مربوط به آفات گیاهی

رسپینا
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 12:25
سلام
درخت های روبه روی خونمون مورچه های سیاه دارن و به نظرم دارن به درخت اسیب میرسونن
میشه رهانماییم کنید؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام یه پایه نارون دارم که یک هفته ای میشه برگهاش زرد میشه و میریزه؟چیکارش کنم؟

Hamzeh
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 12:38
سلام
درخت های روبه روی خونمون مورچه های سیاه دارن و به نظرم دارن به درخت اسیب میرسونن
میشه رهانماییم کنید؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام یه پایه نارون دارم که یک هفته ای میشه برگهاش زرد میشه و میریزه؟چیکارش کنم؟

سلام

معمولا وجود مورچه خودش دلیل بر وجود آفت هستش . از نزدیک درخت رو دیدین ؟ روش آفت خاصی ندیدید ؟

چه درختی هست ؟

در مورد شرایط نگهداری درخت نارون هم یه توضیحی بدید و یه عکس هم ازش قرار بدین تا بهتر بشه کمک کرد .. ممنون

رسپینا
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 14:06
سلام

معمولا وجود مورچه خودش دلیل بر وجود آفت هستش . از نزدیک درخت رو دیدین ؟ روش آفت خاصی ندیدید ؟

چه درختی هست ؟

در مورد شرایط نگهداری درخت نارون هم یه توضیحی بدید و یه عکس هم ازش قرار بدین تا بهتر بشه کمک کرد .. ممنون

درخت چنار و بید مجنون
افتی که نه فقط مورچه ها پوست درخت را خوردن و از زیرش رفت و امد میکنن

در هوای ازاد نگهداری میشه ابیاری منظم هر موقع سطح خاک خشک شد و افتاب هم در روز 5 یا 6 ساعت میخوره

Hamzeh
۱۳۹۳-۰۵-۱۷, 18:39
درخت چنار و بید مجنون
افتی که نه فقط مورچه ها پوست درخت را خوردن و از زیرش رفت و امد میکنن

در هوای ازاد نگهداری میشه ابیاری منظم هر موقع سطح خاک خشک شد و افتاب هم در روز 5 یا 6 ساعت میخوره

خب چون تو محیط بیرون هست پای درخت از سم مورچه کش که تو اکثر فروشگاه های کشاورزی موجود هست میتونید این سم رو تهیه کنید .

پایه نارون رو به محل سایه افتاب ببر ته هم تابش کمتری بهش برسه و هم کمی محیط نگهداریش خنک تر باشه .
سطح خاک که مهم نیست خود خاک خشک نباشه !!!! زهکش خیلی مهمه اینجا