PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد خدمت سربازی

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 13:21
سلام با کسب اجازه از مدیریت محترم سایت این تاپیک رو باز کردم تا دوستان تجربیات خودشون رو به اشتراک بزارن .چون سوالات کلی و تعدادشان زیاد هست فعلا همه رو در این تاپیک میپرسم و بعد در صورت لزوم در تاپیک های متفاوت تفکیک و اصلاح خواهم کرد.(سوال ها رو هم در پست های جداگانه میپرسم تا هر کس جواب هر سوالی رو که میدونه همون رو نقل قول کنه .

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 13:59
الان که طول مدت خدمت 24 ماه شده اون 2 ماه اموزشی هم جزو همین 24 ماه هست یا مضاف بر اونه و باید 26 ماه خدمت کنیم ؟

b.pakray
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:07
الان که طول مدت خدمت 24 ماه شده اون 2 ماه اموزشی هم جزو همین 24 ماه هست یا مضاف بر اونه و باید 26 ماه خدمت کنیم ؟

سلام

24 ماه شامل 2 ماه آموزشی هم میشه

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:09
وضعیت معاف از رزمی ها چطوره ؟ شنیدم بیشتر از افراد عادی ازشون کار میکشن و بر خلاف عنوانش رزم رو هم مجبورشون میکنن در اموزشی انجام بدن .من شرایط معافیت از خدمات رزمی رو دارم ولی نمیدونم کار درستیه یا نه .نگران این هستم که کارای سخت مثل نظافت یا ظرف شستن یا بیل زدن بهم بدن .کدوم راحت تر و بهتره ؟

masih
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:22
سلام داداش
منم خیلی ازاین حرفاشنیدم ک معاف ازرزم ها اذیت میشن
حتی داداشم میگف معاف از رزمها نشسته بودن وسط مادورشون میدوئیدیم بنده خداها خاک میخوردنو اذیت میشدن
من که میگم هرجور هست زودتر برو من خودمو معرفی کردم امروز اعزام داشتم رفتم کارامو انجام دادم فرداهم باید خودمو مرکز اموزش ولی عصر اباده معرفی کنم
به همین راحتی خدمتم شروع شد داداش تانری از حولش درنمیای
ولی اگر اورگانیو دوست داری میتونی بری اونجا پذیرش بشی
ک سربازیتو بندازنت همون شهر خودتون

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:52
سلام داداش
منم خیلی ازاین حرفاشنیدم ک معاف ازرزم ها اذیت میشن
حتی داداشم میگف معاف از رزمها نشسته بودن وسط مادورشون میدوئیدیم بنده خداها خاک میخوردنو اذیت میشدن
من که میگم هرجور هست زودتر برو من خودمو معرفی کردم امروز اعزام داشتم رفتم کارامو انجام دادم فرداهم باید خودمو مرکز اموزش ولی عصر اباده معرفی کنم
به همین راحتی خدمتم شروع شد داداش تانری از حولش درنمیای
ولی اگر اورگانیو دوست داری میتونی بری اونجا پذیرش بشی
ک سربازیتو بندازنت همون شهر خودتون

یعنی بی خیال معاف از رزم بشم ؟ اخه استخوان پاهام مشکل داره و ممکنه نتونم بدوم واز طرفی فقط معاف از رزم میشم نه معاف دائم حالا دو دل هستم .

منظورت از اورگانی که گفتی همون امریه هست یا چیز دیگه ؟ اگه غیر از امریه هست یکم در موردش توضیح بده ببینم چه شرایطی لازم داره ؟

masih
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:58
یعنی بی خیال معاف از رزم بشم ؟ اخه استخوان پاهام مشکل داره و ممکنه نتونم بدوم واز طرفی فقط معاف از رزم میشم نه معاف دائم حالا دو دل هستم .

منظورت از اورگانی که گفتی همون امریه هست یا چیز دیگه ؟ اگه غیر از امریه هست یکم در موردش توضیح بده ببینم چه شرایطی لازم داره ؟
اگر انقدر شرایطت جوریه ک موقع دویدنو اینا اذیت میشی پس بامعافیت برو
والا پذیرش میکنند ودیگه توی همون اورگان میمونی مثلا سپاه پذیرشت میکنه بعد ازهمونجا میفرستنت اموزشی بعد اموزشی دوباره میای همونجاامریه نیست سربازی معمولیه بااین فرق ک همونجای واورگانی هستی ک دوست داری
البته فکر کنم کسایی ک معافیت از رزم دارنو نپذیرن
بیمارستانی هست که واسه معافیتو...میری کمسیون پزشکی اصفهان اسمش صدوقیه اونجارو نمیدونم برو اونجا ببین الان پذیرش دارن یانه چون اینجا داره میگیره
خودشم ی اورگان جداس وراحتم هستی

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 15:05
اگر انقدر شرایطت جوریه ک موقع دویدنو اینا اذیت میشی پس بامعافیت برو
والا پذیرش میکنند ودیگه توی همون اورگان میمونی مثلا سپاه پذیرشت میکنه بعد ازهمونجا میفرستنت اموزشی بعد اموزشی دوباره میای همونجاامریه نیست سربازی معمولیه بااین فرق ک همونجای واورگانی هستی ک دوست داری
البته فکر کنم کسایی ک معافیت از رزم دارنو نپذیرن
بیمارستانی هست که واسه معافیتو...میری کمسیون پزشکی اصفهان اسمش صدوقیه اونجارو نمیدونم برو اونجا ببین الان پذیرش دارن یانه چون اینجا داره میگیره
خودشم ی اورگان جداس وراحتم هستی

مرسی دوست عزیز
ولی فکر نمیکنم به این راحتی باشه که شما میگی چون اگر این طور بود همه از این راه میرفتن تا تو شهر خودشون بیافتن .احتمالا معایبی هم داره یا شرایط خاص

masih
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 17:59
مرسی دوست عزیز
ولی فکر نمیکنم به این راحتی باشه که شما میگی چون اگر این طور بود همه از این راه میرفتن تا تو شهر خودشون بیافتن .احتمالا معایبی هم داره یا شرایط خاص
والا بنده که اینکارو کردم
شرایطش ک میگم نباید معاف از رزم باشی

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 19:56
والا بنده که اینکارو کردم
شرایطش ک میگم نباید معاف از رزم باشی
یعنی هر کس معاف از رزم نباشه میتونه اینکار رو بکنه ؟ فقط همین یک شرط رو داره ؟
ولی فکر میکنم موارد دیگه ای هم هست . هم باید محاسن بزاری و هم اینکه سابقه بسیج داشته باشی که من نه سابقه بسیج دارم نه حوصله ریش و پشم گذاشتن . یادمه چند سال پیش یکی از بستگان میخواست چنین کاری رو انجام بده که دقیقا سر همین دو مورد با مشکل مواجه شد و نپذیرفتنش .

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۲۰, 17:12
یعنی هر کس معاف از رزم نباشه میتونه اینکار رو بکنه ؟ فقط همین یک شرط رو داره ؟
ولی فکر میکنم موارد دیگه ای هم هست . هم باید محاسن بزاری و هم اینکه سابقه بسیج داشته باشی که من نه سابقه بسیج دارم نه حوصله ریش و پشم گذاشتن . یادمه چند سال پیش یکی از بستگان میخواست چنین کاری رو انجام بده که دقیقا سر همین دو مورد با مشکل مواجه شد و نپذیرفتنش .
سلام
با اجازه اساتید
داداش اینکه میگن معاف از رزمیا اذیت میشن همش الکیه
هیچوقت باین حرفا گوش نکن
از من به تو نصیحت اگه میتونی معاف از رزم بشیم یه ذره هم شک نکن
ببین خیلی راحت شما معاف از رزم باشی توی یگان یا میری خدمات یا میری کارای دفتری
سگش شرف داره به پاسداری که 24 ساعتت به فنایی طی کنی
اقا کلا اگه میشه پاتو قطع کن ولی سمت پاسداری نرو
زرنگ باش ببین چیش درسته
اگه میتونی به صورت امریه ای بری توی یکی از ارگانای داخل شهر خدمت کنی پس معاف از رزم نگیر
ولی اگه قراره ازاد مث ما بری خدمت کنی هرجوری شده معاف از رزمیتو بگیر
موفق باشی

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۲۰, 20:38
والا من که دیگه قاطی کردم اما بهتره شرح حال خودم رو بگم تا شما و دوستان بهتر بتونید راهنمایی کنید .

راستش من 32 سال سن دارم و تا الان داشتم در دانشگاه ازاد به صورت پاره وقت تحصیل میکردم و الان تازه لیسانسم رو گرفتم .مشکلم هم اینه که استخوان پاهام مشکل داره .شاید بتونم بدوم اما احتمال اینکه کم بیارم زیاده چون بعد از کمی دویدن یا رژه رفتن درد شدیدی میگیره و زمین گیرم میکنه(البته این یه احتماله و در موقع رزم مشخص میشه میتونم یا نه) .قبلا جزو معاف دایم ها بودم اما الان که بخوام دنبالش رو بگیرم طبق ایین نامه جدید چون مدرک لیسانس دارم نمیتونم معاف دایم شم و فقط معاف از رزمم میکنن .(میزان تحصیلات رو تاثیر دادن در معافیت پزشکی) .مشکل الان اینجاست که اولا من با این سن مثل یه جوون 22 ساله انرژی ندارم که بخوام بدوم یا فعالیت سنگین انجام بدم .مشکل بعد اینکه احساس میکنم اموزش رزم مقدماتی چه از لحاظ جسمانی و چه از لحاظ سرعت عمل و... برایم لازم هست واز یک طرف هم تواناییش رو ندارم .اگر بخواهم دنبال معاف از رزمی برم کلی باید خرج سی تی اسکن و اینا از جیبم بدم و مهمتر از همه اینکه یه 6 -7 ماه از عمرم تلف میشه تا تاریخ اعزامم رو بزنن و مراحل پزشکی رو طی کنم من دیگه حاضر نیستم حتی 1 روز از عمرم رو به خاطر چیزای زوری و اجباری تلف کنم و زندگیم رو عقب بندازم .اما چون باید به خاطر پاهام دارو مصرف کنم چون در حالت پاسداری اجازه خوردن و اشامیدن ندارم نمیدونم باید چه کار کنم .کسری خدمت هم که بهم نمیخوره جز 1 ماه .امریه هم که اتفاقا یکی از شرایطش معاف از رزم بودنه اما ظاهرا نیاز به پارتی داره و به این راحتی ها که میگن نیست تازه افراد متاهل در الویت قرار دارن که شامل من نمیشه .تازه سابقه کار هم تاثیر زیادی داره که من ندارم.اگر هم قراره دوسال الکی برم وقت گرانبهام رو در اختیار اونها بزارم ترجیح میدم درست و حسابی برم نه اینکه اسم بیماری هم روم بزارن و بگن برای خودش رفته اونجا کار دفتری داشته و خوش گذرونده و صفا کرده چون از دیدگاه مردم تمام ارزش سربازی به سختیشه و دقیقا مثل این میمونه که شما یک امتحان سخت رو بخونی و شبها براش بیداری بکشی بعد موقع امتحان بگی من هیچی نخوندم یا اینکه یک نفر جواب سوالات رو بهم گفت اینطوری زحمات و بی خوابی های شما دیگه به چشم نمیاد و ارزشی نداره و فقط خودتون میدونید چقدر زحمت کشیدید..معاف از رزمی و علی الخصوص امریه هم مثل همین مورد میمونن و جز یه کارت پایان خدمت ارزش دیگری از نظر مردم ندارن. خلاصه اینکه الان میخام برم دنبال دفترچه اما تکلیفم با خودم مشخص نیست و نمیدونم کدوم کار درست تره .اگر کسی میتونه راهنماییم کنه چون به شدت نیازمند راهنمایی دوستان هستم.

سپاس

hasoo
۱۳۹۳-۰۵-۲۰, 20:49
سلام دوست عزیز...
اینا همش بسته به سلیقه ی خودت داره.
من سال 88 امریه آموزش و پرورش بودمو هفته ای 3 4 روز میرفتم سر کلاس و بعدشم عشق و صفا ولی طی یه خوشی زدن زیر دل رفتم ادامه تحصیل و وقتی برگشتم که ادامه خدمتمو برم با اینکه بالاترین درجه رو بین سربازا دارم ولی اندازه یه زیر دیپلمم ارزش و احترام ندارم! الان هر روز دارم خودمو لعنت میکنم به خاطر اینکه چرا اون سربازی به اون خوبی رو ول کردمو الان امدم از هر بی مقداری حرف میشنوم! تازه باید این یه ماه ته خدمتم رو با درجه ستوان دومی برم لب مرز سراوان پست بدم!!!!!!!!
داداش من نظر من اینه که بری امریه بشی... الان که خدمت 24 ماهه دیگه بهترین راه اینه که بری امریه بشی.
خیلی بهتر از نظامی هست

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۲۰, 23:56
سلام دوست عزیز...
اینا همش بسته به سلیقه ی خودت داره.
من سال 88 امریه آموزش و پرورش بودمو هفته ای 3 4 روز میرفتم سر کلاس و بعدشم عشق و صفا ولی طی یه خوشی زدن زیر دل رفتم ادامه تحصیل و وقتی برگشتم که ادامه خدمتمو برم با اینکه بالاترین درجه رو بین سربازا دارم ولی اندازه یه زیر دیپلمم ارزش و احترام ندارم! الان هر روز دارم خودمو لعنت میکنم به خاطر اینکه چرا اون سربازی به اون خوبی رو ول کردمو الان امدم از هر بی مقداری حرف میشنوم! تازه باید این یه ماه ته خدمتم رو با درجه ستوان دومی برم لب مرز سراوان پست بدم!!!!!!!!
داداش من نظر من اینه که بری امریه بشی... الان که خدمت 24 ماهه دیگه بهترین راه اینه که بری امریه بشی.
خیلی بهتر از نظامی هست
مرسی دوست عزیز
فقط چند تا سوال دارم اگر زحتمی نیست لطفا راهنمایی کنید :

1-امریه اموزش و پرورش با سرباز معلمی فرق میکنه ؟

2-معاف از رزم باشم برای امریه مشکلی نیست ؟ چون فکر کنم جزو شرایطش هست اما دوستان میگن نباید معاف از رزم باشی ؟

3- اگر سرباز باشیم (امریه نباشیم) توی اموزشی یا بعد از ان معاف از رزم بودن چقدر بدرد بخوره ؟ (برای درجه گروهبان یکم)

4-ارزشش رو داره 6 ماه دوندگی کنم و وقتم رو تلف کنم برای کمیسیون پزشکی که معاف از رزمم کنن یا نه ؟

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۲۱, 17:44
سلام من بلاخره نفهمیدم معاف از رزم خوبه یا بد ؟ پسرخالم صرع داشت ان هم از نوع شدیدش معاف از رزمش کرده بودن اما هم پاسداری میداد هم رژه میرفت هم ....و میگفت تاثیری در وضعیتم نداشته و البته راست هم میگفت چون یک بار در محل خدمتش دیدمش که توی کلانتری با اسلحه داشت پست میداد اون هم کسی که صرع داره و معاف از رزمه !!

از یه طرف دیگه همسایمون چند ماه پیش رفته خدمت و میگه معاف از رزم ها معاف از زندگی هستن و هیچ کاری جز جوک گفتن انجام نمیدن فقط طبق برنامشون نظافت میکنن.حالا من با این اوصاف چه جوری باید بفهمم کدوم درسته ؟ از کجا معلوم این دوندگی ها برای گرفتن معاف از رزمی بعدا بدردم بخوره ؟ اگه معاف از رزم شدم ولی کسی بهش توجه نکرد و مثل بقیه باهام برخورد کردن چی ؟

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۵-۲۲, 12:02
سلام...

البته بستگی به پادگان هم داره.....من خاتمی یزد بودم و معاف از رزم ها از نظر بدنی کار خاصی انجام نمیدادن و معمولا کارهای نظافت و خدماتی باهاشون بود و سر کلاسهای اموزشی هم مثل بقیه مینشستن و درسشونو میخوندن و جزوشونو مینوشتن....از بقیه هم که پرسیدم معمولا توی بیشتر پادگانها هم همینطور بوده....

البته این رو هم بگم که توی خدمت بیشتر غربته که ادمو اذیت میکنه نه کارهای بدنی.....موفق باشی

b.pakray
۱۳۹۳-۰۵-۲۲, 13:28
سلام

سربازی همش یه گنده

چه بدون رزم چه با رزم

بدترین و منفورترین دوره زندگی

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۲۲, 15:24
سلام من بلاخره نفهمیدم معاف از رزم خوبه یا بد ؟ پسرخالم صرع داشت ان هم از نوع شدیدش معاف از رزمش کرده بودن اما هم پاسداری میداد هم رژه میرفت هم ....و میگفت تاثیری در وضعیتم نداشته و البته راست هم میگفت چون یک بار در محل خدمتش دیدمش که توی کلانتری با اسلحه داشت پست میداد اون هم کسی که صرع داره و معاف از رزمه !!

از یه طرف دیگه همسایمون چند ماه پیش رفته خدمت و میگه معاف از رزم ها معاف از زندگی هستن و هیچ کاری جز جوک گفتن انجام نمیدن فقط طبق برنامشون نظافت میکنن.حالا من با این اوصاف چه جوری باید بفهمم کدوم درسته ؟ از کجا معلوم این دوندگی ها برای گرفتن معاف از رزمی بعدا بدردم بخوره ؟ اگه معاف از رزم شدم ولی کسی بهش توجه نکرد و مثل بقیه باهام برخورد کردن چی ؟
حداقلش اینه که تلاش خودتون رو انجام دادید

اگر شرایطش رو دارید برید دنبال معافیت پزشکی
2 سال زندگی و عمر طلف کردنه

bluetang
۱۳۹۳-۰۵-۲۲, 17:45
حداقلش اینه که تلاش خودتون رو انجام دادید

اگر شرایطش رو دارید برید دنبال معافیت پزشکی
2 سال زندگی و عمر طلف کردنه

اقای رضایی میدونید مشکل کجاست ؟ مشکل اینه که بیماری من در حالت عادی معاف دایمه و برای دارندگان لیسانس به بالا تبدیل به معاف از رزم شده یعنی من در بهترین و بدترین حالت معاف از رزمم و به هیچ وجه معاف دایم نمیشم مگر اینکه کمیسیون خلاف ایین نامه عمل کنه که همچین چیزی محاله .حالا میخام ببینم معاف از رزمی ارزش کلی علافی و خرج کردن و ... اینا رو داره یا نه ؟ ضمن اینکه معاف از رزمی توی چیپ الکترونیکی کارت ثبت میشه و ممکنه بعدا یه جایی سنگ بندازه جلو پام

masih
۱۳۹۳-۰۶-۱۳, 19:45
سلام به همه این مدت ک نبودم همشو توی پادگان بودم وتازه امروز یه مرخصی پنجشنبه جمعه ای بهم دادن
والا معاف از رزمای مازیاد فرقی به حالشون نداشت وشعار فرمانده ها اینه معاف از رزم معاف از اموزش نیست ودویدن وغلط وسینه خیز وتنبیه جزئی از اموزشه
البته مارو بردن وسازماندهی کردن واسه رژه از اول شهریور تاالان داریم تمرین میکنیم معاف از رزمارو بردن بیرون اسلحه هم بهشون ندادن نمیدونم وضعشون چطوره (چون ب تازگی ازپیشمون بردنشون)ولی سروته ی کرباسه اما شما معاف از رزمو بگیر بکم بات راه میان مثلا مارو یکروز درمیون میبردن دور3200متر به اونااسون تر میگرفن توی سینه خیزو...هم همینطور
درکل ده روز اولش سخته چون عادت نداری بعدش چون عادت میکنی اسون میشه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۳, 21:36
سلام به همه این مدت ک نبودم همشو توی پادگان بودم وتازه امروز یه مرخصی پنجشنبه جمعه ای بهم دادن
والا معاف از رزمای مازیاد فرقی به حالشون نداشت وشعار فرمانده ها اینه معاف از رزم معاف از اموزش نیست ودویدن وغلط وسینه خیز وتنبیه جزئی از اموزشه
البته مارو بردن وسازماندهی کردن واسه رژه از اول شهریور تاالان داریم تمرین میکنیم معاف از رزمارو بردن بیرون اسلحه هم بهشون ندادن نمیدونم وضعشون چطوره (چون ب تازگی ازپیشمون بردنشون)ولی سروته ی کرباسه اما شما معاف از رزمو بگیر بکم بات راه میان مثلا مارو یکروز درمیون میبردن دور3200متر به اونااسون تر میگرفن توی سینه خیزو...هم همینطور
خسته نباشی دلاور
کدوم نیرو و پادگان افتادی مسیح جان؟

masih
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 09:00
خسته نباشی دلاور
کدوم نیرو و پادگان افتادی مسیح جان؟
ممنونم داداش
نیرو زمینی پادگان ولیعصر اباده
خلاصه اگه رژه ی مارو نشون داد توی تلویزیون ب من نخندینا چون من وسط صف اولم صاف توچشم خخخخخ

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 11:19

فایده ای نداره .الان ظاهرا قراره روی کارت ها بنویسن معاف از رزمی رو که باز دردسر میشه .پس بهتره بی خیالش شم .راستی در دروران خدمت احتمال شهید شدن ادم چند درصده ؟

masih
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 12:17
فایده ای نداره .الان ظاهرا قراره روی کارت ها بنویسن معاف از رزمی رو که باز دردسر میشه .پس بهتره بی خیالش شم .راستی در دروران خدمت احتمال شهید شدن ادم چند درصده ؟
شهید؟
واسه چی شهید بشی؟خیلی خیلی خیلی کمه چون کار خطرناکی نیست مین هم ک نمیخای بری خنثی کنی
یه وقت از اتفاقات نادر بیفته کشته بشی
خیلی سخت نگیر برو خدمت ایشاا...جای خوب بیفتی با4تا ادم پایه ماکه یه اکیپ باحالیم حتی تنبیهم ک میشیم بخدا میخندیم اون هفته جات خالی همین اکیپ تا سه شب تنبیه میشدیم ولی فقط باخنده ازش یادمیکنیم
ایشاا...جزو خاطرات میزنم

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 12:58
شهید؟
واسه چی شهید بشی؟خیلی خیلی خیلی کمه چون کار خطرناکی نیست مین هم ک نمیخای بری خنثی کنی
یه وقت از اتفاقات نادر بیفته کشته بشی
خیلی سخت نگیر برو خدمت ایشاا...جای خوب بیفتی با4تا ادم پایه ماکه یه اکیپ باحالیم حتی تنبیهم ک میشیم بخدا میخندیم اون هفته جات خالی همین اکیپ تا سه شب تنبیه میشدیم ولی فقط باخنده ازش یادمیکنیم
ایشاا...جزو خاطرات میزنم

اتفاقا اگه نقطه ای باشی که اشرار و تروریست ها از فاصله چند متریت رد میشن احتمال شهید شدن بالای 90 درصد هست.مثل نقطه صفر مرزی که جدیدا اکثر سربازا رو دارن میفرستن همچین جاهایی چون اوضاع خرابه:137:

masih
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 13:41
خب اونکه بعله ولی اکثرا هم پذیرشی هستند

This_is_alireza
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 09:49
سلام به همه
من 31 شهریور مدت معافیت تحصیلیم تموم میشه
هرکاری کردم یه نفرو پیدا کنم تا پول بگیره معافیت پزشکی برام درست کنه نشد!
البته اگه دو سه ماه وقت داشتم پیدا میکردم (ولی خب نشد دیگه بگذریم)
واسه من زمان خدمت از هرچیزی مهمتره... سختی، بیگاری، توهین، ... اصلا مهم نیست
فقط یه راهی باشه تا زودتر خدمتم تموم بشه (با توجه به زمان باقی مونده که 31 شهریور میشه)
چند سوال خیلی مهم دارم لطفا دوستان از روی مستند جواب بدن یعنی نظر شخصی ندن
من کارشناس کامپیوتر هستم (لیسانس با معدل بالا) و در هر زمینه از کامپیوتر مهارت دارم
برنامه نویسی(سیستمی، دیتابیس، سوکت، api، ...)، طراحی و گرافیک، امنیت، هک، کرک، کرایپتو گرافی، استگانو گرافی، شبکه و ...
حالا سوالاتم:
.1 من شنیدم اگه پروژه ای چیزی انجام بدیم مدت سربازی کم میشه _ مثلا شنیدم یه نفر یه مقاله انگلیسی رو برای فرمانده ترجمه کرد و 6 ماه از خدمتش کسر شد!
حالا اگه صحت داره، تو ارتش بهتره یا نیرو انتظامی؟
*من میخوام یک سال یا بیشتر کسری بگیرم!

.2 در خدمت از تخصصی که داریم میتونیم استفاده کنیم؟ یا براشون اصلا مهم نیست؟
( من شنیدم همون اول ازتون میپرسن: کی چی بلده؟ هرکی هرچی بلده بگه)

.3 اگه غیبت کنیم ( مثلا چند روز ]یا ماه[ دیرتر دفترچه پست کنیم ) چه اتفاقی می افته؟
مدت اضافه خدمتش چقدره؟ و غیر این، چه مزایای دیگه رو از دست میدیم؟

.4 آیا ممکنه که من الان نرم خدمت و یه مدتی ( حدود دو سه ماه ) دنبال کسی بگردم که بتونه قانونی منو پزشکی معاف* کنه؟ یا نه به دلیل اینکه غیبت خوردم دیگه نمیشه معاف بشم؟
*منظورم از معافی حالتیه که یکی پیدا بشه با پزشکا جور باشه یا رشوه بده تا منو معاف کنن وگرنه من هیچیم نیست!

.5 آیا میشه وقتی دفترچه پست کردی ]واسه اینکه غیبت نخوری[ ، یه مدتی وقت داری دیگه تو این مدت بری دنبال معافیت پزشکی؟

.6 شنیدم ب_س_ی_ج فعال 6 ماه کم میکنه، چه کسی باید بگه من بسیج فعال هستم؟ میشه اونو خرید؟ یعنی الکی واسم بسیج فعال صادر کنه

.7 آیا فرمانده اون ارگان میتونه یه همچین کاری بکنه؟ مثلا من باهاش جور بشم یا پول بدم تا یک سال کسری واسم رد کنه (منظورم اینه که اصلا همچین قابلیتی داره؟ یا فقط میتونه بگه برو مرخصی و زمان خدمت اصلا دست اون نیست؟)

.8 آیا مکاتبه با بیت ر_ه_ب_ر_ی یا خود نظام وظیفه در مورد قابلیت هام فایده ای داره؟
اینکه مثلا بگم من این کارهارو بلدم پس منو یه جایی بذارین تا استفاده کنین ( عوضش کمتر خدمت کنم )

.9 مهمتر اینکه همه ی این کارهارو باید قبل رفتن انجام بدم؟ یعنی اگه برم خدمت اونجا دیگه نمیشه کاری کرد؟

.10 اگه از فرمانده اونجا خوشم نیومد یا خلافی کرد و یا قانون رو نقض کرد و خواستم حالشو بگیرم چه کاری میتونم بکنم؟ مثلا به کی میتونم نامه بنویسم؟ اگه مخ صد نفرو بزنم که همگی باهم نامه بنویسیم و امضا کنیم اون کاری که میخوایم انجام میشه؟!

.11 من فوق العاده روابط عمومی بالایی دارم ( راحت میتونم با هرکی که دلم بخواد دوست بشم ) در خدمت رو مخ کی بیشتر از همه کار کنم به نفعمه؟
و اینکه در خدمت با همه ی بچه ها دوست بشم و با همه خوب باشم بهتره یا زیاد با کسی جور نشمو کاری به کار کسی نداشته باشم؟
مثلا من تو دانشگاه با همه خوب بودم و اونا هم همینطور با من ( خیلی خوب ) ولی پشت سرم همیشه حرف بود و یه چیزای عجیب غریبی که اصلا نمیدونم از کجاشون در میومد

.12 حالا اگه بخوام برم دفترچه رو باید چه زمانی پست کنم؟ اگه دقیقا 31 شهریور پست کنم که مشکلی نداره؟ و اینکه چقدر طول میکشه تا برم خدمت؟ (مثلا 2 ماه میشه؟)

.13 در مورد وسایلی که باید همرام ببرم سرچ کردم، یعنی همون اولین روزی که دارم میرم همه ی اینارو ببرم؟ یا وقتی رفتم اونجا چند روز بعد برمیگردیم خونه تا وسایل مورد نیازمونو بیاریم؟

.14 در بردن وسایل محدودیتی نداریم؟ مثلا من میخوام 30 تا کتاب ببرم مشکلی نیست؟
حالا اگه به وسیله ای گیر بدن، باید این وسیله رو چکار کرد؟ باید بندازیمش؟ یا ازمون میگیرن و آخرسر بهمون برمیگردونن؟

.15 اتاق ها چند نفرست؟ وسایلامون امنیت داره؟ اصلا دوست ندارم کسی وسایلمو بدزده! من که نمیتونم همیشه همه چیزای مهمم رو همرام نگه داشته باشم پس باید چکار کرد؟

.16 کتابی مقاله ای چیزی نیست که مطالعه کنیم اطلاعات عمومیمون بالا بره در مورد خدمت؟ واسه این میگم که اگه فرمانده یه سوال پرسید ما سریع جواب بدیم تشویقی بگیریم خخخ
مثلا بگه: کی میدونه پدافند یعنی چی؟ ما سریع بگیم ...
البته چندتا سایت پیدا کردم ولی همشون تکراری بودن و فقط چند مورد اصطلاحات دوره آموزش رو گفتن. من یه چیز جامع میخوام که در مورد همه چی باشه حتی تفنگ ها، درجه های نظامی و غیره...

.17 کادری ها بیشتر با چه جور آدم هایی حال میکنن؟ یعنی اگه چجوری باشی ازت خوششون میاد؟ (همیشه خندون، اخمو، سرحال، با نظم، سنگین، کم حرف، سرخوش، با علم، احمق، با قابلیت، توسری خور، متدین، خجالتی، شجاع، باهوش، قوی و هیکلی، ورزشکار، ...)

.18 من زیاد آب میخورم (روزی 6 لیتر) و زیاد هم دستشویی میرم، مشکلی نداره؟
و همینطور هم غذا (روزی 7 وعده) آیا امکان داره اونجا خودمون غذا درست کنیم؟
یا مثلا دوست دختری، آشپزی چیزی پیدا کنیم که واسمون هر روز غذا بیاره! آیا اجازه میدن از بیرون کسی غذا بفرسته داخل؟ (من باید 20 تا سفیده تخم مرغ بخورم هر روز)

.19 اگه کارمون تا ساعت اداری باشه ]و اگه تو یه شهر دور باشیم[ بعد از ساعت 14 باید کجا بریم؟ یعنی باید خونه بگیریم اونجا؟ یا باید تو همون پادگان بمونیم؟ و یا اختیاریه؟

.20 و سوال آخر: من بدنسازی کار میکنم، اونجا باشگاهی چیزی نداره؟ با بردن پودر بدنسازی به داخل پادگان مشکلی ندارن؟ ( گلوتامین، پروتئین، مولتی ویتامین، کراتنین، پمپ ) و استروئید ها ( همون آمپول های بدنسازی )
اگه اجازه نمیدن ببریم، میتونیم قاچاقی ببریم؟ یا هر روز میان چک میکنن وسایلامونو؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم، ولی اینا کاربردی هستن شاید به درد بقیه بخوره
اگه لطف کنید جواب های جامع و کاملی بدید ممنون میشم
هرکس هر موردی رو میدونه جواب بده لطفا
ممنون از همتون

در آخر اگه کسی آشنایی داره که پول بگیره تا معاف کنه بهم خصوصی بگه
شیرینی خودشم سر جاشه

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 10:25
سلام دوستان ..من این شرایط رو دارم چیکار باید بکنم تا معاف بشم
کف پام صافه صافه خخخخ
تک پسرم ( تک فررند نیستم از پسری تکم)
سیکل سل هستم و دکترا از انجام فعالیت سنگین معافم کردن(پیاده روی.ورزش.و... حتی میگن که نباید عرق کنم:Sick:)
دکترا که میگن ندو..بعضی وقتها که لازمه یخورده که بدوم کلیه و طحال و ... میپیچه به هم پا درد میگیرم
هنوز وقت دارم ولی دارم جلو جلو آمار میگیرم برم دنبالش

masih
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 10:27
سلام دوستان ..من این شرایط رو دارم چیکار باید بکنم تا معاف بشم
کف پام صافه صافه خخخخ
تک پسرم ( تک فررند نیستم از پسری تکم)
سیکل سل هستم و دکترا از انجام فعالیت سنگین معافم کردن(پیاده روی.ورزش.و... حتی میگن که نباید عرق کنم:Sick:)
دکترا که میگن ندو..بعضی وقتها که لازمه یخورده که بدوم کلیه و طحال و ... میپیچه به هم پا درد میگیرم
هنوز وقت دارم ولی دارم جلو جلو آمار میگیرم برم دنبالش
داداش شما به احتمال زیاد معاف میشی چون اینطورهم ک میگی صافی کف پات صافی استخوانیه نه گوشتی سعیتو بکن معاف بشی نه معاف از رزم

bluetang
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 14:28
سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه

بر روی لینک دریافت کد سخا کلیک کنید و با وارد کردن مشخصات کد را دریافت و سپس در صفحه اصلی لاگین کنید .

http://evazifeh.epolice.ir/faces/home?_adf.ctrl-state=9mxr8pm9_3

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۷-۲۳, 08:00
من رفتم و لوگین هم کردم ....هرکدوم رو میزنم میگه درخواستی یافت نشد!!
برای ارائه مدارک و سابقه بیماری و ... کجا باید برم؟؟ لطفا کسی که تجربه ای داره یه توضیحی به ما بده

bluetang
۱۳۹۳-۰۷-۲۵, 22:12
دوستان من قبل از دانشگاه سال 84 اموزشی توی سپاه افتادم حتی پادگان اموزشی رو هم برام مشخص کرده بودن + تاریخ اعزام، اما چند روز قبل از اعزام به خاطر قبولی دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم و اون قضیه دیگه کنسل شد .حالا میخام بدونم الان بعد از گذشت 10 سال و اتمام تحصیلات دانشگاهی وقتی دفترچه پر کردم دوباره توی سپاه میفتم یا ممکنه توی نیروی انتظامی یا ارتش هم بیفتم ؟ چون شنیدم میگن هر کس تو هر ارگانی که افتاده باشه بعد از دانشگاه دوباره توی همون ارگان میافته اما من فکر میکنم این مورد شامل کسایی میشه که سابقه داشته باشن و دست کم اموزشی رو تموم کرده باشن اما من که قبل از اعزام به اموزشی معافیت گرفتم و اصلا سابقه خدمت ندارم وضعیتم چه طوری میشه ؟ 100 درصدی دوباره میفتم سپاه ؟

اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه .

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 12:07
دوستان من قبل از دانشگاه سال 84 اموزشی توی سپاه افتادم حتی پادگان اموزشی رو هم برام مشخص کرده بودن + تاریخ اعزام، اما چند روز قبل از اعزام به خاطر قبولی دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم و اون قضیه دیگه کنسل شد .حالا میخام بدونم الان بعد از گذشت 10 سال و اتمام تحصیلات دانشگاهی وقتی دفترچه پر کردم دوباره توی سپاه میفتم یا ممکنه توی نیروی انتظامی یا ارتش هم بیفتم ؟ چون شنیدم میگن هر کس تو هر ارگانی که افتاده باشه بعد از دانشگاه دوباره توی همون ارگان میافته اما من فکر میکنم این مورد شامل کسایی میشه که سابقه داشته باشن و دست کم اموزشی رو تموم کرده باشن اما من که قبل از اعزام به اموزشی معافیت گرفتم و اصلا سابقه خدمت ندارم وضعیتم چه طوری میشه ؟ 100 درصدی دوباره میفتم سپاه ؟

اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه .
سلام دوست عزیز
چون شما ورود پیدا نکردین به سربازی به هیچ عنوان ممکن نیست بر اساس سال 84 که افتادین سپاه بازم بیوفتین.
این قضیه شامل کسایی میشه که قبلا حداقل آموزشی رو طی کردن توی سپاه که ادامه خدمت رو دوباره میوفتن سپاه مثل خودم!
شما دفترچه پست کنی بسته به نیاز نیروهای مسلح ممکنه هرجایی بیوفتید.
نظر شخصی من اینه که برید دنبال امریه شدن توی یه ارگانی

bluetang
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 12:19
سلام دوست عزیز
چون شما ورود پیدا نکردین به سربازی به هیچ عنوان ممکن نیست بر اساس سال 84 که افتادین سپاه بازم بیوفتین.
این قضیه شامل کسایی میشه که قبلا حداقل آموزشی رو طی کردن توی سپاه که ادامه خدمت رو دوباره میوفتن سپاه مثل خودم!
شما دفترچه پست کنی بسته به نیاز نیروهای مسلح ممکنه هرجایی بیوفتید.
نظر شخصی من اینه که برید دنبال امریه شدن توی یه ارگانی

چه بد .واقعا کار اشتباهی بود که توی اون سن کم توی نزدیکترین شهر و بهترین ارگان افتادم اما نرفتم الان باید با این سن و سال و کلی وابستگی توی یه جای دور احتمالا خدمت کنم .والا امریه به این سادگی ها نیست دست کم ارشد میخاد هر چند برای لیسانس ها هم میشه اما اولویت با فوق هاست ضمن این که برای امریه فقط و فقط بند پ رو باید داشته باشی که متاسفانه من ندارم .به خدا حاضرم به جای 24 ماه 48 ماه امریه بشم ولی سربازی نرم .

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 19:08
چه بد .واقعا کار اشتباهی بود که توی اون سن کم توی نزدیکترین شهر و بهترین ارگان افتادم اما نرفتم الان باید با این سن و سال و کلی وابستگی توی یه جای دور احتمالا خدمت کنم .والا امریه به این سادگی ها نیست دست کم ارشد میخاد هر چند برای لیسانس ها هم میشه اما اولویت با فوق هاست ضمن این که برای امریه فقط و فقط بند پ رو باید داشته باشی که متاسفانه من ندارم .به خدا حاضرم به جای 24 ماه 48 ماه امریه بشم ولی سربازی نرم .

دوست عزیز
پارتی نمی خواد شما راحت میتونی امریه آموزش و پرورش بشی چون آموزش و پرورش فوق لیسانس نمیخواد فقط لیسانس به پایین!
شما برو تو سازمان آموزش و پرورش شهرتون ببین کی نام نویسی می کنن برا سرباز معلمی. معمولا برج 11 12 اسم مینویسن که اون زمان شما باید برا سربازی اسم نوشته باشی که برگ سبزت خورده باشه برا برج 12 یا سال آیندش.
به همین راحتی

bluetang
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 17:13

دوست عزیز
پارتی نمی خواد شما راحت میتونی امریه آموزش و پرورش بشی چون آموزش و پرورش فوق لیسانس نمیخواد فقط لیسانس به پایین!
شما برو تو سازمان آموزش و پرورش شهرتون ببین کی نام نویسی می کنن برا سرباز معلمی. معمولا برج 11 12 اسم مینویسن که اون زمان شما باید برا سربازی اسم نوشته باشی که برگ سبزت خورده باشه برا برج 12 یا سال آیندش.
به همین راحتی

امریه اموزش پرورش که سرباز معلم باشه تنها فرقش با سربازی اینه که کسی بهت دستور نمیده و تو تایم اداریه وگرنه از لحاظ سختی و محیط و ... الباقیش یکیه.مگه مغز چیز خوردم که برم تو روستا یا یه محیط ...نشین تدریس کنم.:wink:

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 22:57
[QUOTE=hasoo;22183]

امریه اموزش پرورش که سرباز معلم باشه تنها فرقش با سربازی اینه که کسی بهت دستور نمیده و تو تایم اداریه وگرنه از لحاظ سختی و محیط و ... الباقیش یکیه.مگه مغز چیز خوردم که برم تو روستا یا یه محیط ...نشین تدریس کنم.:wink:
دوست عزیز حالا میری و میبینی که رفتن به قول تو توی یه روستا شرف داره به پا چسبوندن واسه....
ولش کن بگذریم... صلاح مملکت خویش خوسروان دانند

bluetang
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 23:16
[QUOTE=bluetang;22200]
دوست عزیز حالا میری و میبینی که رفتن به قول تو توی یه روستا شرف داره به پا چسبوندن واسه....
ولش کن بگذریم... صلاح مملکت خویش خوسروان دانند

حالا این سرباز معلمی 100 درصدیه یا مثل امریه ادارات میگن ظرفیت نداریم و باید شرایطش رو داشته یاشی و ... ؟

2-سطح تحصیلات تاثیر داره ؟ مثلا ممکنه به یه لیسانس بگن بیا به بچه دبستانی ها درس بده یا به دبیرستانی باید درس بدم ؟

3-سطح تحصیلات توی جایی که میندازن تاثیر داره ؟ مثلا هر کس تحصیلاتش بیشتره یه جای بهتر و هر کس دیپلمه توی یه جای بدتر .اینطوریه ؟

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 23:21
[QUOTE=hasoo;22202]

حالا این سرباز معلمی 100 درصدیه یا مثل امریه ادارات میگن ظرفیت نداریم و باید شرایطش رو داشته یاشی و ... ؟

2-سطح تحصیلات تاثیر داره ؟ مثلا ممکنه به یه لیسانس بگن بیا به بچه دبستانی ها درس بده یا به دبیرستانی باید درس بدم ؟

3-سطح تحصیلات توی جایی که میندازن تاثیر داره ؟ مثلا هر کس تحصیلاتش بیشتره یه جای بهتر و هر کس دیپلمه توی یه جای بدتر .اینطوریه ؟
اولا اینکه هیچی تو این روزگار 100% نیست چه برسه به این!
آره سطح تحصیلات مهمه معمولا با توجه به نیاز لیسانسا برای راهنمایی و دبیرستان به کار گرفته میشن و دیپلم ها برای دبستان.
دیگه اینکه شرایط قرار گرفتن توی هر مقطع بسته به شرایط آموزش و پرورش همون منطقه داره!
مثلا خوده من سال 89 سرباز معلم بودمو توی دبیرستان درس میدادم، حتی توی اداره آموزش پرورش هم خواستنم که اونجا باشمو نرم درس بدم!
همه چی بسته به شرایط آموزش و پرورش داره

bluetang
۱۳۹۳-۰۷-۲۸, 12:22
[QUOTE=bluetang;22203]
اولا اینکه هیچی تو این روزگار 100% نیست چه برسه به این!
آره سطح تحصیلات مهمه معمولا با توجه به نیاز لیسانسا برای راهنمایی و دبیرستان به کار گرفته میشن و دیپلم ها برای دبستان.
دیگه اینکه شرایط قرار گرفتن توی هر مقطع بسته به شرایط آموزش و پرورش همون منطقه داره!
مثلا خوده من سال 89 سرباز معلم بودمو توی دبیرستان درس میدادم، حتی توی اداره آموزش پرورش هم خواستنم که اونجا باشمو نرم درس بدم!
همه چی بسته به شرایط آموزش و پرورش داره

مرسی داداش .اون دبیرستانی که درس میدادی جای محرومی بود یا تو خود شهر بود ؟

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۲۸, 16:15
[QUOTE=hasoo;22204]

مرسی داداش .اون دبیرستانی که درس میدادی جای محرومی بود یا تو خود شهر بود ؟
حومه ی شهر بود / داخل شهر ممکن نیست مگر به حکم بند پ!

masih
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 08:49
سلام به همه
خب بالاخره اموزشی 73روزه ماتموم شد
دوره عجیبی بود دستور اومد از بالا ک اینارو 15-16روز بیشتر نگهشون دارید چون خداییشم هیچی از اصول نظامی بلد نبودیم
حالا این هیچی
من الان شنبه باید خودمو معرفی کنم به یگان خدمتیم ک ستاد کل اصفهانه وبقول بچا گفتنی هتل
از دوستان سوال دارم کدوم بخشش از همه بهتره؟
بخش اداری خوبه؟
البته فکر نکنید که فکر میکنم انتخابیه وایناها
ولی من میتونم خودمو توی بخش مورد نظر بندازم

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 09:32
سلام به همه
خب بالاخره اموزشی 73روزه ماتموم شد
دوره عجیبی بود دستور اومد از بالا ک اینارو 15-16روز بیشتر نگهشون دارید چون خداییشم هیچی از اصول نظامی بلد نبودیم
حالا این هیچی
من الان شنبه باید خودمو معرفی کنم به یگان خدمتیم ک ستاد کل اصفهانه وبقول بچا گفتنی هتل
از دوستان سوال دارم کدوم بخشش از همه بهتره؟
بخش اداری خوبه؟
البته فکر نکنید که فکر میکنم انتخابیه وایناها
ولی من میتونم خودمو توی بخش مورد نظر بندازم

سلام مسیح جان...
خوبی دادا؟ به سلامتی و خسته نباشی
مسیح توی چه ارگان نظامی افتادی؟
آره اداری قطعا بهتره و اینو میشه با استفاده از بند پ درست کرد... وگرنه خودشون تقسیم میکنن و پارتی دارا جاهای آروم و بی پارتی ها هم که دیگه هرجا افتادن(مثه خوده من).
الانم بهت همینو میگم تا میتونی بگرد آشنا پیدا کن جای خوب بیوفتی و سعی کن که جاهای عملیاتی و لشکری نیوفتی...

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 21:53
سلام بر همه سروران امیدوارم حالتون خوب باشه

کسی میتونه برام مختصر و مفید معایب و مزایای خدمت در ارتش سپاه و ناجا رو بنویسه تا یه جمع بندی کنم ببینم خدمت تو کدومشون راحت تره؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 22:11
سلام بر همه سروران امیدوارم حالتون خوب باشه

کسی میتونه برام مختصر و مفید معایب و مزایای خدمت در ارتش سپاه و ناجا رو بنویسه تا یه جمع بندی کنم ببینم خدمت تو کدومشون راحت تره؟
قاعده کلی اصلا وجود نداره
همه چیز نسبیه دوست عزیز
ممکنه کسی توی ارتش خدمت کنه و شرایطش به مراتب بهتر از سپاه باشه

قدیما یه حسن! سپاه برای خدمت داشت و اون این بود که راه در رو و دودره کردن خدمت برای سرباز زیاد بود تازگیها فکر کنم دیگه اینطور نیست و با توجه به ادغام شدن ناحیه های مقاومت بسیج با نیروی زمینی زیاد نمیشه روش حساب کرد

اگر بسیج فعال و برگ سبز داشته باشید و بتونید شرایطی برای خودتون فراهم کنید که جای دور نیوفتید سپاه خوبه
بعد از سپاه از نظر من ارتش
گرچه خشکه اما حرمت افسر وظیفه توش بیشتر از نیرو انتظامی رعایت میشه

نیرو انتظامی خدمت بدی داره
وقت بی وقت ، سر چهاراه ، لب مرز و .....

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 22:46
سلام دوست عزیز...
اگه تحصیلاتتون بالاست به نظر من ارتش اول از همه...
من خودم فوق لیسانس هستم و توی سپاه خدمت کردم! فقط باید دلت خوش باشه به اینکه ستاره سر شونته وگرنه هیچ فرقی نداری با یه سرباز زیر دپلم! اینقده ازم کار کشیدن که نگو.
ولی اگه با همین تحصیلات توی ارتش بودم واسه خودم حکومتی داشتم.
پس این که کجا رو انتخاب کنید بسته به اون پارتیه که دارید!

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 13:08
جناب رضایی و اسدی با تشکر از توضیحاتتون .راستش من لیسانسم و کارت سبز و بسیج هم ندارم که نهایتا گروهبان یکمی بهم میدن و نسل ستوان های لیسانس دیگه منقرض شد .همین گروهبان یکمی هم بدن باید خدا رو شکر کنیم چون خدمت خیلی سخت شده دیگه مثل قبل نیست که درجات بالا بدن بنده یک اشنا دارم که فقط میتونه ارگان خدمتیم رو برام درست کنه یعنی اگه بخام تو سپاه بیفتم منو میندازه توی سپاه اما در مورد شهرو اینا کاری از دستش برنمیاد .من هم میخام از این فرصت طلایی استفاده کنم و یگان خدمتیم رو خودم انتخاب کنم اما نمیدونم با گروهبان یکمی کدوم خدمتش راحتتره .همونطوری که گفتین ناجا چیز خوبی نیست برای همین من از لیست حذفش کردم اما بین سپاه و ارتش موندم .میدونم که شرایط خدمت بستگی به جاش و ادماش داره اما بلاخره به خاطر نوع پست هایی که میدن و وظایفشون بلاخره یه تفاوت هایی بینشون هست .یکی به من میگه سپاه همش بخور و بخوابه و فقط تو ساعت اداریه و سربازای سپاه از هر نظر راحتن یه نفر دیگه میاد میگه نه اصلا اینطوری نیست سپاه از همه سخت تره و برو تو ارتش که اونجا به درجت هم احترام میزارن .بعد از اون طرف یکی دیگه میاد میگه ارتش یه محیط سربستس که اگه تو ارتش بیفتی ارزوی مرگ خودت رو میکنی و خیلی خیلی سخته .خلاصه این حرفها که از این ور و اون ور میشنوم باعث گمراهی من شده نمیدونم ارتش رو انتخاب کنم (بر فرض این که توی شهر یا استان خودم نیاشم ) خدمتم راحتتره یا سپاه .الان سوالاتی که برای من مطرح شده اینا هستن :

-از بین نیرو انتظامی و سپاه و ارتش کدوم یکی احتمال بیشتری داره به خاطر تک پسر بودن توی شهر خودم بیفتم ؟

-اگه شهر دیگه ای افتادم توی کدوم اگه باشم راحت تر میتونم انتقالی بگیرم ؟

-کدوم ارگان راحت تر مرخصی میده ؟
-کدوم کمتر بیگاری از ادم میکشن ؟
-کدوم یکی در برابر غیبت و خلاف و اینا کمتر سختگیری میکنه؟

در نهایت نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم و همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم.

با تشکر

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 13:39
سلام....

اون اشناتون که میتونه جاتون رو مشخص کنه تو سپاه هستن؟؟؟اگه تو سپاه هستن و میخوان از طریق پذیش جذبتون کنن زیاد به این حالت اطمینان نکن چون چند وقتیه که سپاه هر نیرویی رو نمیگیره و همه اونهایی که معرفی میشن جذب نمیشن....

از نظر من اگه اشناتون میتونه تو سپاه منظقه خودتون برات پذیرش بگیره خیلی راحت تری....انتقالی گرفتن توی سپاه خیلی راحت تره.....

زیاد به فکر این چیزا نباش برای خدمت....کارتو بسپر به خدا....

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 14:11
جناب رضایی و اسدی با تشکر از توضیحاتتون .راستش من لیسانسم و کارت سبز و بسیج هم ندارم که نهایتا گروهبان یکمی بهم میدن و نسل ستوان های لیسانس دیگه منقرض شد .همین گروهبان یکمی هم بدن باید خدا رو شکر کنیم چون خدمت خیلی سخت شده دیگه مثل قبل نیست که درجات بالا بدن بنده یک اشنا دارم که فقط میتونه ارگان خدمتیم رو برام درست کنه یعنی اگه بخام تو سپاه بیفتم منو میندازه توی سپاه اما در مورد شهرو اینا کاری از دستش برنمیاد .من هم میخام از این فرصت طلایی استفاده کنم و یگان خدمتیم رو خودم انتخاب کنم اما نمیدونم با گروهبان یکمی کدوم خدمتش راحتتره .همونطوری که گفتین ناجا چیز خوبی نیست برای همین من از لیست حذفش کردم اما بین سپاه و ارتش موندم .میدونم که شرایط خدمت بستگی به جاش و ادماش داره اما بلاخره به خاطر نوع پست هایی که میدن و وظایفشون بلاخره یه تفاوت هایی بینشون هست .یکی به من میگه سپاه همش بخور و بخوابه و فقط تو ساعت اداریه و سربازای سپاه از هر نظر راحتن یه نفر دیگه میاد میگه نه اصلا اینطوری نیست سپاه از همه سخت تره و برو تو ارتش که اونجا به درجت هم احترام میزارن .بعد از اون طرف یکی دیگه میاد میگه ارتش یه محیط سربستس که اگه تو ارتش بیفتی ارزوی مرگ خودت رو میکنی و خیلی خیلی سخته .خلاصه این حرفها که از این ور و اون ور میشنوم باعث گمراهی من شده نمیدونم ارتش رو انتخاب کنم (بر فرض این که توی شهر یا استان خودم نیاشم ) خدمتم راحتتره یا سپاه .الان سوالاتی که برای من مطرح شده اینا هستن :

-از بین نیرو انتظامی و سپاه و ارتش کدوم یکی احتمال بیشتری داره به خاطر تک پسر بودن توی شهر خودم بیفتم ؟

-اگه شهر دیگه ای افتادم توی کدوم اگه باشم راحت تر میتونم انتقالی بگیرم ؟

-کدوم ارگان راحت تر مرخصی میده ؟
-کدوم کمتر بیگاری از ادم میکشن ؟
-کدوم یکی در برابر غیبت و خلاف و اینا کمتر سختگیری میکنه؟

در نهایت نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم و همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم.

با تشکر
همونطور که قبلا گفتم و خودتون هم اشاره کردید کاملا نسبی هست

من مثل شما تک پسر بودم و سپاه خدمت کردم البته سال 79 اعزام شدم - اون زمان سپاه چیزی به اسم نظم و قانون و ... نداشت به این ترتیب که مدارک تک پسر بودن من اصلا ترتیب اثر داده نشد و بعد مجبور شدم 3 ماه اصفهان خدمت کنم و با کلی دردسر انتقالی بگیرم برای کرمان
الان نمیدونم چطور باشه

با اولویت اولی که علی گفت موافقم
1- سپاه منطقه خودتون
2 - اگر قراره جای دور خدمت کنی ارتش - الان هم لیسانس رو استوار یکم میدن و قبلا اینطور بود که توی ارتش و به خصوص هوانیروز لیسانس وطیفه مثل نیروی کادر لباس فرم داشت و حرمتش هم بیشتراز بقیه جاها بود اما خوب قانون ارتش خشکتره و بیشتر در رعایت قانون سختگیری میکنند
اما اگر ارتش جای پرت بیوفتی و یا توی پادگان آموزشی قرار باشه خدمت کنی دوسال برات 20 سال میگذره بیگاری کشیدن توی اینجور نقطه ها ارتش بیشتر از سپاهه

مراکز استانها غیر از استان خودتون ، ارتش
سپاه زیاد تفاوتی بین دیپلم و لیسانس نیست
تنها فرقش اینه که شما پست برجک و ... نداری که البته پستهای دیگه از قبیل افسر نگهبانی و .... براتون میگذارن وگرنه ....

چکیده نظر من:
مدارک تک پسریت ( هر چیز که الان نیازه از نظر ارگانهای خدمتی ) آماده کن و سعی خودت رو بکن که سپاه منطقه خودتون خدمت کنی ( جاهایی که قبلا ناحیه مقاومت بوده و الان به شکل پایگاههای نیروی زمینی هستند )

این شرایط رو داشته باشی و توی یگان خدمتی جای خوبی بیوفتی زیاد نیاز به مرخصی و ... نداری

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 14:43
همونطور که قبلا گفتم و خودتون هم اشاره کردید کاملا نسبی هست

من مثل شما تک پسر بودم و سپاه خدمت کردم البته سال 79 اعزام شدم - اون زمان سپاه چیزی به اسم نظم و قانون و ... نداشت به این ترتیب که مدارک تک پسر بودن من اصلا ترتیب اثر داده نشد و بعد مجبور شدم 3 ماه اصفهان خدمت کنم و با کلی دردسر انتقالی بگیرم برای کرمان
الان نمیدونم چطور باشه

با اولویت اولی که علی گفت موافقم
1- سپاه منطقه خودتون
2 - اگر قراره جای دور خدمت کنی ارتش - الان هم لیسانس رو استوار یکم میدن و قبلا اینطور بود که توی ارتش و به خصوص هوانیروز لیسانس وطیفه مثل نیروی کادر لباس فرم داشت و حرمتش هم بیشتراز بقیه جاها بود اما خوب قانون ارتش خشکتره و بیشتر در رعایت قانون سختگیری میکنند
اما اگر ارتش جای پرت بیوفتی و یا توی پادگان آموزشی قرار باشه خدمت کنی دوسال برات 20 سال میگذره بیگاری کشیدن توی اینجور نقطه ها ارتش بیشتر از سپاهه

مراکز استانها غیر از استان خودتون ، ارتش
سپاه زیاد تفاوتی بین دیپلم و لیسانس نیست
تنها فرقش اینه که شما پست برجک و ... نداری که البته پستهای دیگه از قبیل افسر نگهبانی و .... براتون میگذارن وگرنه ....

چکیده نظر من:
مدارک تک پسریت ( هر چیز که الان نیازه از نظر ارگانهای خدمتی ) آماده کن و سعی خودت رو بکن که سپاه منطقه خودتون خدمت کنی ( جاهایی که قبلا ناحیه مقاومت بوده و الان به شکل پایگاههای نیروی زمینی هستند )

این شرایط رو داشته باشی و توی یگان خدمتی جای خوبی بیوفتی زیاد نیاز به مرخصی و ... نداری

والا من که نمیتونم خودم رو توی سپاه جا کنم چون نه نیرو میگیره نه پارتی دارم و به افراد عادی به راحتی پذیرش نمیده قبلا هم چند بار مراجعه کردم و بی نتیجه بود. .اون اشنا هم فقط میتونه به دلخواه خودم توی ناجا یا ارتش یا سپاه بندازتم و بیشتر از این کاری ازش بر نمیاد .انصافا تمام کسانی هم که بهش گفتن کارشون رو انجام داده و قابل اعتماده اما خوب دستش بستس و فقط در همین حد میتونه کمک کنه و برای شهرو اینا اصلا نمیتونه کمک کنه.حالا با این تفاسیر من چه جوری باید بفهمم جای پرت میفتم یا نه که ارتش و یا سپاه رو انتخاب کنم ؟ چون اون اشنا فقط ارگان خدمتیم رو درست میکنه و باقیش دیگه به شانس ربط داره و از اونجایی که من خیلی بدشانس بودم و هستم میترسم جای دور بیفتم و بیچاره بشم .مخلص کلام اینکه من با افراد دیگه هیچ فرقی ندارم و همون شرایطی که ممکنه برای بقیه اتفاق بیفته برای منم هست با این تفاوت که میتونم ارگان خدمتی رو خودم انتخاب کنم .فقط همین ..من تا الان که میگفتم سپاه فقط به خاطر خوبیهایی که ازش میگفتن بود اما وقتی دیدم چیزی به اسم بخور و بخواب در سربازی وجود نداره حتی سپاه نظرم راجب سپاه عوض شد و به نظر خودمم ارتش بهتره .ولی ارتش معمولا کاراش داخل پادگانه و با محیط بیرون ارتباطی نداره و باید فرض رو بر این بگیرم که قراره دو سال برم زندان .من به این نتیجه رسیدم که حرمت و درجه برای یک سرباز ارزش زیادی نداره بلاخره دوسال از بهترین روزهای ادم هدر میره دیگه چه فرقی میکنه این دوسال به ادم احترام بزارن یا همش فحش و ناسزا بار ادم کنن .در هر صورت توی این دوسال جز کسب تجربه کار مفید دیگه ای نمیشه انجام داد .پس بهتره به خاطر ریسکی که ارتش داره همون سپاه رو انتخاب کنم لااقل از محیط دربسته پادگان نجات پیدا میکنم و انتقالی هم راحت تر باشه .

راستی این که نیروی انتظامی رو حذف کردم خوبه یا روی اون هم فکر کنم ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 14:50
نیرو انتظامی دیگه آخرین گزینه هست برای کسی که دیگه چاره ای نداره
البته نا گفته نباشه که نیرو انتظامی هم جاهای خوب برای خدمت داره اما احتمالش برای همه زیاد نیست

خوب
شما نیرو رو سپاه انتخاب کن
قانون تک پسر هم هنوز اگر باشه که دیگه مورد خاصی نداری باید نزدیکترین یگان به محل زندگیت بندازنت

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 17:15
سلام
اول از هر چیز باید مشخص بشه توی اون ماهی که اعزام دارید سپاه نیرو میگیره یانه؟
بعدش اگه سپاه بندازه شما رو به احتمال خیلی زیاد شهر خودتون میوفتید و فقط آموزشی یه شهر دیگه هست.
ارتش که بیوفتین احتمال زیاد جایی غیر از شهر خودتون میندازن شما رو.
اینجور که از حرفاتون برداشت کردم بیشتر دوس دارید شهر خودتون باشید... پس بهتره همون سپاه رو انتخاب کنید

mbz
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 08:03
سلام داداش
والا ماکه خدمت رفتیم دهنمون هم سرویس شد...
خدمت واقعا سخت حتی اگه کنار خونه ات هم بخوای خدمت کنی!!!
حالا بگذریم:
اول از همه خدمت که دست خودت نیست بگی می خوام کجا سربازی برم و خدمت کنم:Day dreaming:
اما اگه واقعا کسی رو داری که بتونه کمکی بهت کنه
الان سپاه هم می اندازن لب مرز و خیلی سخت
درسته که خدمت تویه ارگان سپاه کمی راحت تر ولی همونجا هم باز باید کسی رو داشته باشی که بفرسته یکجای خوب وگرنه من چند نفر رو میشناسم که با مدرک کارشناسی رفتن لب مرز
از خدمت نیرو انتظامی چیزی نمیدونم که چجوری اما اونجا هم سخت چون امکان داره بندازن تویه پاسگاه های لب مرزی و سختی های خودش رو خواهد داشت
ارتش هم که خودم 23 ماه توش خدمت کردم و پیر شدم:^_^:
الان که درجه ها رو هم آوردن پایین تر. قبلا لیسانس میشد ستوان 3 اما الان گروهبانیکم میشه
حالا واقعا اگه تک پسر هستی مشکلی نداره و تویه آموزشی مدارکت رو باید بدی به یگانت تا اقدام کنن و می افتی شهر خودت بدون هیچ دردسری
شما ببین اگه میتونی امریه بگیری خیلی بهتره با اینکه مدت خدمتش بیشتر و 24 ماه

masih
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 12:34
سلام دوستان
بنده هم نظرمو اعلام کنم
من الان توی این مدت از جای خدمتم ونوع پستهام زیاد اذیت نشده محیط صمیمی وخوب فقط بخاطر کمبود نیرو دارم 24پست میدم ولی خداراشکر بخاطر جایی ک هستم پست جلو درب اسایشگاس وزیادم سخت نیست روصندلیه افسرشب خیلی اوقات نیست وشیفت سرکشیه
اما لیسانسه الان فرقی بامن ک دیپلموچندواحد فوق خوندم واون سرباز صفر نداره داره 24پست میده گاهی اوقات48یعنی یروز پست دوروز خونه
البته توی ناحیه های مقاومت لیسانسه هارو میذارن واس مخابرات وپستهاشونم زیاد سخت نیست
ولی همین دوست لیسانسم اززبون یه لیسانسه ارتش شنیده بود 40شب یبار شیفتشه که اونم افسر شب میشه

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۷, 12:36
سلام
اول از هر چیز باید مشخص بشه توی اون ماهی که اعزام دارید سپاه نیرو میگیره یانه؟
بعدش اگه سپاه بندازه شما رو به احتمال خیلی زیاد شهر خودتون میوفتید و فقط آموزشی یه شهر دیگه هست.
ارتش که بیوفتین احتمال زیاد جایی غیر از شهر خودتون میندازن شما رو.
اینجور که از حرفاتون برداشت کردم بیشتر دوس دارید شهر خودتون باشید... پس بهتره همون سپاه رو انتخاب کنید

اره منم تو همین فکر بودم مثلا الان چند ماهه هر کدوم از کسایی که میشناختم اعزام شدن از ابان تا الان همه افتادن تو ارتش اینم هست دیگه

بله درسته کی بدش میاد تو شهر خودش خدمت کنه :o---):

من با این که نرفتم اما میتونم تصور کنم خدمت تو شهری غیر از شهر خود ادم چه حالی داره انگار ادم تو بیابون داره زندگی میکنه کلا هیچ اشنایی نمیبینی جز کادری های زورگو در نهایت ادما برات تکراری میشن کاسه ی صبرت لبریز میشه و ممکنه یه کاری دست خودت بدی و برای خودت و دیگران دردسر درست کنی بله خدمت خیلی سخته. کلا کسی میتونه خدمت رو تحمل کنه که یه انگیزه ای از ادامه زندگی داشته باشه .من با این که مشکل خانوادگی دارم و تو شهر خودم و کنار خانواده بودن عذابم میده اما بازم حاضرم سخت ترین خدمت رو داشته باشم ولی تو شهر خودم باشم .

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام داداش
والا ماکه خدمت رفتیم دهنمون هم سرویس شد...
خدمت واقعا سخت حتی اگه کنار خونه ات هم بخوای خدمت کنی!!!
حالا بگذریم:
اول از همه خدمت که دست خودت نیست بگی می خوام کجا سربازی برم و خدمت کنم:Day dreaming:
اما اگه واقعا کسی رو داری که بتونه کمکی بهت کنه
الان سپاه هم می اندازن لب مرز و خیلی سخت
درسته که خدمت تویه ارگان سپاه کمی راحت تر ولی همونجا هم باز باید کسی رو داشته باشی که بفرسته یکجای خوب وگرنه من چند نفر رو میشناسم که با مدرک کارشناسی رفتن لب مرز
از خدمت نیرو انتظامی چیزی نمیدونم که چجوری اما اونجا هم سخت چون امکان داره بندازن تویه پاسگاه های لب مرزی و سختی های خودش رو خواهد داشت
ارتش هم که خودم 23 ماه توش خدمت کردم و پیر شدم:^_^:
الان که درجه ها رو هم آوردن پایین تر. قبلا لیسانس میشد ستوان 3 اما الان گروهبانیکم میشه
حالا واقعا اگه تک پسر هستی مشکلی نداره و تویه آموزشی مدارکت رو باید بدی به یگانت تا اقدام کنن و می افتی شهر خودت بدون هیچ دردسری
شما ببین اگه میتونی امریه بگیری خیلی بهتره با اینکه مدت خدمتش بیشتر و 24 ماه

والا من حاضر بودم سه سال هم امریه باشم اما همون طور که گفتم این کار نیاز به پارتی داره که من ندارم و اگه هم داشته باشم بازم با داشتن پارتی 50 50 هست .چون معمولا سازمان ها سالی دو یا سه نفر بیشتر امریه نمیگیرن هر جا هم رفتم جواب سلام هم ندادن چه برسه به پذیرش ..من تا اخر شهریور برای دفترچه وقت دارم اما تصمیم داشتم تو اسفند بفرستم که 21 ماه خدمت کنم .حالا نمیدونم چکار باید بکنم هنوز با خودم درگیرم

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

دوستان کسی نمیدونه این ارتش و سپاه و ناجا هر کدوم تو چه ماههایی نیرو میگیرن ؟ قاعده خاصی داره و چرخه ای هست یا شانسیه ؟

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۰۷, 13:09
سلام دوست عزیز...
اینکه هر کدوم توی چه ماهی میگیرن فقط از 2 طریق میشه! که هر دو طریق هم باید یه پارتی داشته باشی تا بگه!
یکی مثلا از همون سپاه باشه و دیگه اینکه کسی رو داشته باشی توی نظام وظیفه که بدونه. حتی تعداد و میزان تحصیلات رو هم که میخوان میتونن در بیارن.
معمولا تازگیا سربازی تحصیل کرده رو میدن به ارتش و نیروی انتظامی ولی نه همه ی اونا رو ولی درصد بیشتری به این 2ارگان تعلق میگیره.
بازم به نظر من بهتره امریه بشید... آموزش و پرورش

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 15:50
دوستان یک فکر خوب.اگر محل خدمتم در شهری غیر از شهر خودم افتاد چطوره یه خونه نقلی اجاره کنم ولی نه برای اینکه توش زندگی کنم یعنی شبها توی همون خوابگاه میخابم فقط برای وقتی که ازادم یا از پادگان میزنم بیرون یا میرم مرخصی روزانه جهت استحمام و استراحت در سکوت و کمی گشت و گذار در اینترنت به اونجا برم یا غیر قانونیه ؟

mbz
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 15:58
دوستان یک فکر خوب.اگر محل خدمتم در شهری غیر از شهر خودم افتاد چطوره یه خونه نقلی اجاره کنم ولی نه برای اینکه توش زندگی کنم یعنی شبها توی همون خوابگاه میخابم فقط برای وقتی که ازادم یا از پادگان میزنم بیرون یا میرم مرخصی روزانه جهت استحمام و استراحت در سکوت و کمی گشت و گذار در اینترنت به اونجا برم یا غیر قانونیه ؟

داداش می خوای بری هتل؟
نخیر اگه غیر بومی باشید مرخصی نزدیک ندارین

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 16:01
داداش می خوای بری هتل؟
نخیر اگه غیر بومی باشید مرخصی نزدیک ندارین

یعنی اگه مرخصی بگیرم که برم شهر خودمون ولی توی همون شهر بمونم میگیرنم؟

mbz
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 16:42
یعنی اگه مرخصی بگیرم که برم شهر خودمون ولی توی همون شهر بمونم میگیرنم؟

نخیر
اما نمیتونی هر روز ظهر بیای بیرون تا صبح روز بعد

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 17:32
نخیر
اما نمیتونی هر روز ظهر بیای بیرون تا صبح روز بعد

خوب منم که اول گفتم خونه رو قرار نیست برای زندگی اجاره کنم .یعنی اصلا امکان پذیر نیست که تو خونه بمونم و سر ساعت برم سر پستم و برگردم. من مثل بقیه سربازهای غیر بومی توی همون خوابگاهشون میخابم شبا فقط چون اونجا نمیشه هر روز حمام کرد و از کامپیوتر استفاده کرد یا یه جای ساکت برای چند ساعت استراحت کرد تصمیم دارم این خونه رو اجاره کنم .در واقع قصدم اینه که مثلا بعد از ظهر که کارم تموم شد چند ساعتی برم خونه برای استحمام یکمی هم استراحت کنم بعد قبل از خاموشی بر گردم پادگان .اینطوری میشه یا بازم نه ؟

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 18:34
سلام

برای ماکه خدمتو گذروندیم و میدونیم چطوریه این کار شما خیلی غیر عقلانیه

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 18:47
سلام

برای ماکه خدمتو گذروندیم و میدونیم چطوریه این کار شما خیلی غیر عقلانیه

از چه نظر غیر عقلانیه ؟ اگه از نظر مالی دارید میگید من مشکل مالی ندارم و این هم به هزینه هایی که تا الان به خاطر هیچی به باد دادم اضافه میکنم شاید برای بقیه سربازا هزینه ی خیلی سنگینی باشه و این کار از نظر اونا خنده دار باشه ولی برای من مشکلی نیست چون میدونم اگه نتونم خونه اجاره کنم دووم نمیارم
یعنی ارزش نداره تو این دوسالی که قراره دهنمون سرویس بشه یه مکان دنج و خلوت برای چند ساعت استراحت داشته باشیم که از بیچارگی وبی کسی تو شهر غریب نپوسیم ؟ به نظر من که ارزششو داره .

اگه بشه این کارو کرد که دیگه هیچ مشکلی من ندارم و دیگه برام مهم نیست کجا بیفتم و اصلا سختی خدمت رو احساس نمیکنم.یکی از بستگان هم همینکارو کرده چند ماهه اول اه و ناله میکرد که چرا رفته خدمت ولی از وقتی خونه اجاره کرده و کامپیوتر و تلویزیون برده توش دیگه حتی مرخصی هم نمیاد به خونوادش سر بزنه ظاهرا خیلی بهش خوش میگذره اما میگفت اگه بفهمن که خونه گرفته دادگاهیش میکنن و پدرشو درمیارن .منم برای همین میخام بدونم این کار قانونیه یا دردسر میشه ؟

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۰۸, 22:58
سلام دوست عزیز...
بله این خوبه که میتونید و در حد وسعتون هست خونه بگیرید و...
ولی این نکته رو هم فراموش نکنید که بتونید به این راحتی و هر روز بزنید بیایید بیرون. مخصوصا اگه ارتش باشه
پس انتظار بیرون رفتن بیشتر داغونتون میکنه.
حالا انشاالله میری خدمت و میبینی هیچ چیز توی خدمت آدمو داغون نمیکنه الا انتظار کشیدن! پس اولین نکته توی رفتن به سربازی اینه که بزنید به در بیخیالی و برای خودتون حل کنید این مسئله رو که باید حداقل 21 ماه با این شرایط سر کنم.

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 12:54
دوستان اگه اموزشی همزمان با ماه رمضان بیفته در مرکز اموزش یا همون پادگان فقط سحری و افطاری میدن یا مثل روزهای عادی همون صبحانه و نهار و شام ؟

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 15:51
دوستان اگه اموزشی همزمان با ماه رمضان بیفته در مرکز اموزش یا همون پادگان فقط سحری و افطاری میدن یا مثل روزهای عادی همون صبحانه و نهار و شام ؟
از اون حرفا زدی ها؟!!
تو مملکت اسلامی اونم توی ارگان های نظامی در ماه رمضان بیان صبحانه و نهار و شام بدن؟:Waiting:
فقط تنها خوبیش اینه که کمتر اذیت میکنن

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 17:31
از اون حرفا زدی ها؟!!
تو مملکت اسلامی اونم توی ارگان های نظامی در ماه رمضان بیان صبحانه و نهار و شام بدن؟:Waiting:
فقط تنها خوبیش اینه که کمتر اذیت میکنن

اینطوری که نمیشه سربازی که تازه رفته اموزشی قراره از 5 صبح تا قبل از خاموشی ازش بیگاری بکشن که نمیتونه روزه بگیره .من فکر میکردم توی اموزشی روزه اختیاریه چون هم شهر خودمون نیست هم اینکه فشار کار زیاده .پس من چکار کنم تازه مشکل جسمی هم دارم باید حتما اب بخورم .لابد بوفش هم برای جلوگیری از روزه خواری تعطیله ها ؟

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 21:06
اینطوری که نمیشه سربازی که تازه رفته اموزشی قراره از 5 صبح تا قبل از خاموشی ازش بیگاری بکشن که نمیتونه روزه بگیره .من فکر میکردم توی اموزشی روزه اختیاریه چون هم شهر خودمون نیست هم اینکه فشار کار زیاده .پس من چکار کنم تازه مشکل جسمی هم دارم باید حتما اب بخورم .لابد بوفش هم برای جلوگیری از روزه خواری تعطیله ها ؟
این که مشکل دارید رو خودتون میدونید... خیلی ها هم هستن اصلا روزه نمیگیرن ولی در انظار عمومی حفظ شرعیات میکنن. قطعا بوفه هم تعطیله.
بعدشم اونجوری هم که شما میگید از 5 صبح تا افطار به سیخ و سمبه میکشنتون، نیست.
شما یه سری کلاس هم دارید که احتمالا جوری برنامه میریزن کلاساتون بیوفته توی ماه رمضان.
اتفاقا سربازا توی ماه رمضان به نظرم راحت تر هستن.

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 21:41
این که مشکل دارید رو خودتون میدونید... خیلی ها هم هستن اصلا روزه نمیگیرن ولی در انظار عمومی حفظ شرعیات میکنن. قطعا بوفه هم تعطیله.
بعدشم اونجوری هم که شما میگید از 5 صبح تا افطار به سیخ و سمبه میکشنتون، نیست.
شما یه سری کلاس هم دارید که احتمالا جوری برنامه میریزن کلاساتون بیوفته توی ماه رمضان.
اتفاقا سربازا توی ماه رمضان به نظرم راحت تر هستن.

من قصد دارم اواخر اسفند دفترچه بفذستم از اونجایی که الان اردیبهشت داره پر میشه احتمالا بیفتم تیر یا شهریور خودم نظرم شهریوره هم اخر تابستونه و توی مهر هوا تقریبا خنکه هم به ماه رمضان نمیخوره .حالا رمضان توی یگان مشکلی نیست چون ورجو وورجه نداره ولی تو اموزشی که قراره مثل اسب بدویم و تمرین کنیم و بریم کوهستان و بیابون تقریبا فکر کنم روزه گرفتن برای ادمای بیمار یه جور خودکشی باشه بعید میدونم زنده بمونم به هر حال سربازیه دیگه راحتی توش نیست باید دنبالذیه راهی باشم که اموزشی توی رمضان نباشه .حالا این برنامه ای که ریختم خوبه یا نه یا اواخر شهریور بفرستم که بیفته توی سرما ؟ نظر شماها چیه؟

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 21:51
من قصد دارم اواخر اسفند دفترچه بفذستم از اونجایی که الان اردیبهشت داره پر میشه احتمالا بیفتم تیر یا شهریور خودم نظرم شهریوره هم اخر تابستونه و توی مهر هوا تقریبا خنکه هم به ماه رمضان نمیخوره .حالا رمضان توی یگان مشکلی نیست چون ورجو وورجه نداره ولی تو اموزشی که قراره مثل اسب بدویم و تمرین کنیم و بریم کوهستان و بیابون تقریبا فکر کنم روزه گرفتن برای ادمای بیمار یه جور خودکشی باشه بعید میدونم زنده بمونم به هر حال سربازیه دیگه راحتی توش نیست باید دنبالذیه راهی باشم که اموزشی توی رمضان نباشه .حالا این برنامه ای که ریختم خوبه یا نه یا اواخر شهریور بفرستم که بیفته توی سرما ؟ نظر شماها چیه؟
خیلی سختش کردی واسه خودت ها!
بلاخره اونا هم جلاد نیستن حتی توی ماه رمضان هم همچین کارا نمیکنن!
کوه دشت بیابون و ... اینا همش تو قالب یه اردوی صحرایی هست و بقیش داخل پادگان هستید.
سختیش فقط ماله روزای اولی هست که میخوان حساب کار بیاد دستتون.
اینکه زمستون باشه یا تابستون بسته به شرایط خودتونه... اگه از سرما فراری نیستی زمستون باشه و برعکس.
ولی به نظر من اگه یک روز هم زودتر برید به خدمت به نفع خودتونه و از زندگی عقب نمی افتید.
کاری به ماه رمضان و عید و محرم و تابستون زمستون نداشته باشید.

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۱۲, 22:00
سلام دوست عزیز شماکه نمی دونید کدام شهرقراره خدمت کنید که تابستون و زمستونش رو انتخاب میکنی,تازه حدودا هرفصل رو دوبار درخدمت تجربه میکنید,پس ازالان فکرت رو مشغول این چیزها نکن,فقط اگر کاری دردست نداری زودتر به فکر اعزام باش.

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 14:51
سلام دوست عزیز شماکه نمی دونید کدام شهرقراره خدمت کنید که تابستون و زمستونش رو انتخاب میکنی,تازه حدودا هرفصل رو دوبار درخدمت تجربه میکنید,پس ازالان فکرت رو مشغول این چیزها نکن,فقط اگر کاری دردست نداری زودتر به فکر اعزام باش.

والا داداش من تا اخر شهریور فرصت دارم که خودم رو معرفی کنم ولی اگه تا اخر اسفند دفترچه نفرستم به جای ۲۱ ماه باید ۲۴ ماه ناقابل خدمت کنم برای همین مجیورم تا اخر اسفند دفترجه بفرستم که ۳ ماه کمتر خدمت کنم همونطور که گفتم زمستون تو یگان مشکلی نیست حتی اکه ده تا زمستون مجبور شم خدمت کنم فقط اموزشی که قراره بدویم جون سرمایی هستم ریه هام دچار مشکل میشن و با سرفه خونریزی میکنن وضعیتم خیلی جالب نیست برای همین اصرار دارم هم تا قبل از ۹۴ دفترجه بفرستم هم اعزامم اواخر تابستان باشه.این که گفتید معلوم نیست کدوم شهر بیفتید فکر نکنم تو تالستون هیج شهری زمستون داشته باشه یعنی تو سردترین شهر ایران توی شهریور برف میاد ؟

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 19:51
اگروضعیت شمااینطوریه چرابرای معافیت از رزم ویا دایم کاری نمی کنید؟بهرحال تلاشت روبکن شایدبه نتیجه برسی.موفق باشی.

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 21:12
سلام
دوست عزیز اولأ که قرار نیست شما با مدرک لیسانس در اون حد ها بدوی و کار به جاهای حساس برسه!
کلأ اگه واقعأ کاربلد باشید که همونجا توی پادگان مشغولتون میکنن و سرباز کادر میشید،که خودش یه فرصت بزرگه برای کسب تجربه کاری ...
اگه هم تمایل به این کارها ندارید ،با استفاده از اون اشناتون صنایع دفاع رو انتخاب کنید برای محل خدمت و برید اونجا یه ماشین تحویل بگیرید و رانندگی ...
والا تا جایی که من پستاتونو خوندم خیلی سطح توقعاتتون از خدمت بالاست و فکر میکنم این 2 سال خدمت خیلی به دردتون بخوره ;)

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 18:30
اگروضعیت شمااینطوریه چرابرای معافیت از رزم ویا دایم کاری نمی کنید؟بهرحال تلاشت روبکن شایدبه نتیجه برسی.موفق باشی.

اخه مرد مومن به کسی که فلجه معافیت میدن که حالا بخان به من بدن؟ من جند ساله که دنبالشم ولی نهایتش معاف از رزمه که بدرد من نمیخوره یعنی ارزش این همه دوندگی رو نداره تازه ممکنه همون معاف رزم رو هم ندن.کلا دانشگاهیها باید قید معافیت و اینا رو بزنن

سلام
دوست عزیز اولأ که قرار نیست شما با مدرک لیسانس در اون حد ها بدوی و کار به جاهای حساس برسه!
کلأ اگه واقعأ کاربلد باشید که همونجا توی پادگان مشغولتون میکنن و سرباز کادر میشید،که خودش یه فرصت بزرگه برای کسب تجربه کاری ...
اگه هم تمایل به این کارها ندارید ،با استفاده از اون اشناتون صنایع دفاع رو انتخاب کنید برای محل خدمت و برید اونجا یه ماشین تحویل بگیرید و رانندگی ...
والا تا جایی که من پستاتونو خوندم خیلی سطح توقعاتتون از خدمت بالاست و فکر میکنم این 2 سال خدمت خیلی به دردتون بخوره ;)

اتفاقا بهش گفتم ولی جون بهم گفت روی دفاع خیلی حساب باز نکن جون به راحتی نیست برای همین منم قیدش رو زدم .من توقعم از خدمت زیاد نیست و جون میدونم جه پدری از ادم درمیاد دنبال راهی هستم که در کنار دهن سرویسی یه حالی هم بکنیم تا سختی خدمت رو حس نکنیم.مثل جریان همون اجاره خونه ای که گفتم

دوستان سربازای سپاه چه پستایی میدن؟مثلا مثل نیروی انتظامی سرجارراهی کلانتری جایی هستند یا مثل ارتش همش تو پادگانن؟

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 22:07
اخه مرد مومن به کسی که فلجه معافیت میدن که حالا بخان به من بدن؟ من جند ساله که دنبالشم ولی نهایتش معاف از رزمه که بدرد من نمیخوره یعنی ارزش این همه دوندگی رو نداره تازه ممکنه همون معاف رزم رو هم ندن.کلا دانشگاهیها باید قید معافیت و اینا رو بزنن

اتفاقا بهش گفتم ولی جون بهم گفت روی دفاع خیلی حساب باز نکن جون به راحتی نیست برای همین منم قیدش رو زدم .من توقعم از خدمت زیاد نیست و جون میدونم جه پدری از ادم درمیاد دنبال راهی هستم که در کنار دهن سرویسی یه حالی هم بکنیم تا سختی خدمت رو حس نکنیم.مثل جریان همون اجاره خونه ای که گفتم

دوستان سربازای سپاه چه پستایی میدن؟مثلا مثل نیروی انتظامی سرجارراهی کلانتری جایی هستند یا مثل ارتش همش تو پادگانن؟
سلام...
سپاه که توی هر قسمتش بیوفتی پستش هم فقط همونجاست.

bluetang
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 22:46
سلام...
سپاه که توی هر قسمتش بیوفتی پستش هم فقط همونجاست.

این قسمت هاش معمولا کجاهاس؟ با جاهای خاصش که نصیب افراد خوش شانس میشه ندارم اون حجاهاییش که اکثریت میفتن کجاهان؟ اگه مثل ارتش تو پادگان باشه که ترجیح میدم ناجا بیفتم لااقل هرجاش باشم یه چند تا ادم میبینم

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 22:49
همون طور که همه میدونید سپاه تقریبا خیلی جاها دفتر و مرکز و... داره. پس نمیشه گفت که دقیق کجا میشه.
اگه سپاه بیوفتید به احتمال خیلی زیاد شهر خودتون میوفتید

bluetang
۱۳۹۳-۱۱-۲۰, 12:14
سلام به دوستان

بلاخره ما هم دفترچه فرستادیم و اعزاممون افتاد 1 برج 4

من شرایط خاص دارم یعنی تک پسرم .ظاهرا روال کار اینطوره که توی اموزشی یک نامه میدن که ببریم ثبت احوال شهرمون تا در جوابش یک نامه بده که ثابت کنه تک فرزند ذکور هستم.حالا از اونجایی که ممکنه اموزشی جای دور بیفتم و فاصله اش تا شهرمون زیاد باشه به دلیل اینکه حوصله رفت و برگشت ندارم امکانش هست قبل از رفتن به اموزشی از ثبت احوال تاییدیه بگیرم و با خودم ببرم که دیگه مجبور نشم برگردم ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۲۰, 12:20
سلام به دوستان

من شرایط خاص دارم یعنی تک پسرم .ظاهرا روال کار اینطوره که توی اموزشی یک نامه میدن که ببریم ثبت احوال شهرمون تا در جوابش یک نامه بده که ثابت کنه تک فرزند ذکور هستم.حالا از اونجایی که ممکنه اموزشی جای دور بیفتم و فاصله اش تا شهرمون زیاد باشه به دلیل اینکه حوصله رفت و برگشت ندارم امکانش هست قبل از رفتن به اموزشی از ثبت احوال تاییدیه بگیرم و با خودم ببرم که دیگه مجبور نشم برگردم ؟
سلام
موفق باشی در ادامه راه

من شرایط مشابه شما رو داشتم و از طریق نظام وظیفه قبل از اعزام نامه معرفی و به ثبت احوال رو گرفتم و همینطور جوابیه ثبت احوال رو
اما در دوران آموزشی هیچ ترتیب اثری بهش داده نشد و بعد از تقسیم مجبور شدم دنبال انتقالی و ... باشم

شما بهتره از طریق نظام وظیفه این اقدام رو مثل من انجام بدی و بعد در زمان آموزشی هم مراجعه کنید و روال کار رو بپرسید طبق روال خودشون پیش برید و اول نامه ثبت احوال رو ارائه ندید

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۰, 13:36
سلام به دوستان

با اجازه دوستان
فک کنم استشهاد محلی رو ببری احتیاج به اون نامه هم نباشه
همه جی ربط داره به فرمانده مستقیم شما
و در طرح تقسیم اون میتونه کارتو انجام بده
موفق باشی

bluetang
۱۳۹۳-۱۱-۲۰, 18:46
سلام
موفق باشی در ادامه راه

من شرایط مشابه شما رو داشتم و از طریق نظام وظیفه قبل از اعزام نامه معرفی و به ثبت احوال رو گرفتم و همینطور جوابیه ثبت احوال رو
اما در دوران آموزشی هیچ ترتیب اثری بهش داده نشد و بعد از تقسیم مجبور شدم دنبال انتقالی و ... باشم

شما بهتره از طریق نظام وظیفه این اقدام رو مثل من انجام بدی و بعد در زمان آموزشی هم مراجعه کنید و روال کار رو بپرسید طبق روال خودشون پیش برید و اول نامه ثبت احوال رو ارائه ندید

ممنون از شما

برای اموزشی هم میشه بدون پارتی بازی کاری کرد ؟ گفتم حالا که تا برج 4 چند ماهی فرصت هست میشه از طریق نظام وظیفه از همین نامه ها و تاییدیه بگیرم که تک فرزند بودن توی اموزشی هم تاثیر بزاره ؟ یعنی وقتی تقسیم بندی میکنن که مرکز اموزشمون کجا باشه بدونن من تک فرزندم و اموزشی هم توی شهر یا استان خودم بیفتم ؟(بدون پارتی بازی ) یا برای اموزشی نمیشه کاری کرد ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۲۰, 18:50
ممنون از شما
خوب حالا که تا برج 4 چند ماهی فرصت هست میشه از طریق نظام وظیفه از همین نامه ها و تاییدیه بگیرم که تک فرزند بودن توی اموزشی هم تاثیر بزاره ؟ یعنی وقتی تقسیم بندی میکنن که مرکز اموزشمون کجا باشه بدونن من تک فرزندم و اموزشی هم توی شهر یا استان خودم بیفتم ؟(بدون پارتی بازی ) یا برای اموزشی نمیشه کاری کرد ؟
آموزشی رو باید هر جا که انداختن بری و این قوانین برای دوران خدمت هست
دوران خدمت ما که تقسیم نیرو از ستاد مشترک انجام میشد و پادگان آموزش دهنده نقشی نداشت ، فقط به نیرو اعلام میکرد که محل خدمتی کجاست
باز هم بهتره از مرجعهای معتبر و مربوطه تحقیق کنید و به نظرات شخصی اکتفا نشه

bluetang
۱۳۹۴-۰۳-۰۱, 14:37
سلام به همه دوستان عزیز .تقریبا 30 روز تا اعزام بنده مونده و متاسفانه برای بردن بعضی وسایل دچار مشکل شدم .

الان بزرگترین مشکل ،وسیله برای اصلاح صورت هست .دیده ها و شنیده ها حاکی از اینه که نمیزارن تیغ و ژیلت و اینجور چیزها داخل پادگان ببریم و اگر هم بزارن بازم قابل استفاده نیست چون نمیشه با تیغ از ته زد .باید ته ریش موجود باشد پس تا اینجا تیغ کاربردی نداره .ارایشگاه پادگان هم که بهداشتی نیست .پس میمونه موزر ولی نمیدونم اجازه میدن موزر ببریم ؟ و اگر ببریم ایا اونجا پریز برق هست که روشنش کنیم ؟

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۳-۰۱, 15:46
سلام به همه دوستان عزیز .تقریبا 30 روز تا اعزام بنده مونده و متاسفانه برای بردن بعضی وسایل دچار مشکل شدم .

الان بزرگترین مشکل ،وسیله برای اصلاح صورت هست .دیده ها و شنیده ها حاکی از اینه که نمیزارن تیغ و ژیلت و اینجور چیزها داخل پادگان ببریم و اگر هم بزارن بازم قابل استفاده نیست چون نمیشه با تیغ از ته زد .باید ته ریش موجود باشد پس تا اینجا تیغ کاربردی نداره .ارایشگاه پادگان هم که بهداشتی نیست .پس میمونه موزر ولی نمیدونم اجازه میدن موزر ببریم ؟ و اگر ببریم ایا اونجا پریز برق هست که روشنش کنیم ؟

سلام دوست عزیز انشالله خدمت خوبی داشته باشی ... آموزشی که وقت نداری اصلاح کنی ، خدمتت هم که آرایشگاهها بهداشتی و میتونی از ژیلت استفاده کنی مشکلی هم نداره ، پریز برق هم همه جا هست خیالت راحت از ماشین موزر استفاده کن...

فریبرز
۱۳۹۴-۰۳-۰۱, 16:03
سلام
بقول احسان عزیز, آموزشی رو بی خیال شو.اگرهم خیلی حساسی ازماشینهای کوچیک باتری استفاده کن تا آموزشی تموم بشه.وقتی هم که تقسیم شدی داخل یگانها دیگه راحت میشی و اکثر امکانات ازجمله برق برات مهیاست.اگرهم ارتش بیفتی که برای اصلاح مشکلی نیست حداقل زمان مااینطور بود.فقط این دوران رو واسه خودت سخت نگیر.موفق باشی.

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۰۲, 11:17

انشالله که دوران خدمت خوبی رو سپری کنی

برای اصلاح و کوتاه کردن موی سر که همون اول خودتون بزنید و بعد برید پادگان و تا پایان آموزشی نیاز به کوتاه کردن مجدد نیست
افسر وظیفه هم هستید و در زمان خدمت هم گیری برای ماشین کردن ندارید
صورت رو هم آخر هفته که میتونید بیرون بیاید میشه آرایشگاه رفت و اصلاح کرد

سپاه به اصلاح صورت خیلی گیر میده و حتی اگر با موزر صفر زده باشید ممکنه دژبان به پادگان راهتون نده چون به خودشون هم گیر میدن

پیشنهاد میکنم وسیله برقی نبرید چون حتی اگر اجازه بدن بهتون آسایشگاهها متاسفانه امنیت لازم رو برای نگهداری وسایل نداره و 4 چشمی باید مراقب لوازمتون باشید

bluetang
۱۳۹۴-۰۳-۰۲, 12:30
انشالله که دوران خدمت خوبی رو سپری کنی

برای اصلاح و کوتاه کردن موی سر که همون اول خودتون بزنید و بعد برید پادگان و تا پایان آموزشی نیاز به کوتاه کردن مجدد نیست
افسر وظیفه هم هستید و در زمان خدمت هم گیری برای ماشین کردن ندارید
صورت رو هم آخر هفته که میتونید بیرون بیاید میشه آرایشگاه رفت و اصلاح کرد

سپاه به اصلاح صورت خیلی گیر میده و حتی اگر با موزر صفر زده باشید ممکنه دژبان به پادگان راهتون نده چون به خودشون هم گیر میدن

پیشنهاد میکنم وسیله برقی نبرید چون حتی اگر اجازه بدن بهتون آسایشگاهها متاسفانه امنیت لازم رو برای نگهداری وسایل نداره و 4 چشمی باید مراقب لوازمتون باشید

سپاس از شما و همه دوستان

راستش کلا با ارایشگاه مشکل دارم چه بیرون پادگان چه داخل چون ماشین ها استریل نیستن و اگر یک نفر بیماری پوستی داشته باشه .....

1-موی سر رو با چند باید بزنیم همون 4 که خودشون گفتن خوبه یا صفر کنیم ؟

2-در مورد امنیت که فرمودید ، قفل هایی که به زیپ ساک یا کمد میزنیم هم بدردنخوره ؟ یعنی آش رو با جاش میبرن ؟ اگر به ساکمون قفل بزنیم میان کل ساک رو میدزدن ؟ مگه اسایشگاه نگهبانی چیزی نداره ؟

mbz
۱۳۹۴-۰۳-۰۲, 13:29
سپاس از شما و همه دوستان

راستش کلا با ارایشگاه مشکل دارم چه بیرون پادگان چه داخل چون ماشین ها استریل نیستن و اگر یک نفر بیماری پوستی داشته باشه .....

1-موی سر رو با چند باید بزنیم همون 4 که خودشون گفتن خوبه یا صفر کنیم ؟

2-در مورد امنیت که فرمودید ، قفل هایی که به زیپ ساک یا کمد میزنیم هم بدردنخوره ؟ یعنی آش رو با جاش میبرن ؟ اگر به ساکمون قفل بزنیم میان کل ساک رو میدزدن ؟ مگه اسایشگاه نگهبانی چیزی نداره ؟
حامد جان توضیح دادن
موی سر رو با 4 بزن
شما لیسانس داری؟ جدیدا لیسانس ها درجه گروهبانی میگیرن ارتش که اینجوری شده بود آخرای خدمت بنده
در مورد قفل و ... هم بذار بری خدمت اون وقت میفهمی چجوری میدزدن!!!
من قبل خدمت هر روز صبح که از خواب بیدار میشدم عادت داشتم با ژیلت صورتم رو اصلاح کنم و دوش بگیرم و هزار تا اخلاق های دیگه داشتم...
الان باور کن 1 ماه که جلو آینه نرفتم و قیافه خودم رو ندیدم
کلا بهتره سخت نگیری و آخر هفته ها بری آرایشگاه (می تونی تویه آرایشگاه یک کیف اختصاصی بخری و بذاری اونجا)
خواستی از روزای بد خدمتم برات میگم بعدا...

bluetang
۱۳۹۴-۰۳-۰۲, 13:47
حامد جان توضیح دادن
موی سر رو با 4 بزن
شما لیسانس داری؟ جدیدا لیسانس ها درجه گروهبانی میگیرن ارتش که اینجوری شده بود آخرای خدمت بنده
در مورد قفل و ... هم بذار بری خدمت اون وقت میفهمی چجوری میدزدن!!!
من قبل خدمت هر روز صبح که از خواب بیدار میشدم عادت داشتم با ژیلت صورتم رو اصلاح کنم و دوش بگیرم و هزار تا اخلاق های دیگه داشتم...
الان باور کن 1 ماه که جلو آینه نرفتم و قیافه خودم رو ندیدم
کلا بهتره سخت نگیری و آخر هفته ها بری آرایشگاه (می تونی تویه آرایشگاه یک کیف اختصاصی بخری و بذاری اونجا)
خواستی از روزای بد خدمتم برات میگم بعدا...
بله لیسانسم .یک عده رو دیدم که با کفوق لیسانس هم توی یگان موهاشون رو صفر کردن ، بعضی ها هم به جای 4 با 8 میزنن برای همین پرسیدم .

اره یه چیزایی شنیدم .باید با کفش کثیفی که باهاش توی سرویس بهداشتی رفتیم بریم تو تختمون بخابیم .بدتر از اینم هست ؟:Timeout:

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۰۲, 15:12
آموزشى به تنها چيزى که فکر نميکنى بهداشته
وقتى خسته و کوبيده از ميدون رژه آزاد باش بدن علاجى ندارى همونجا زير سايه درخت بخوابى

سخت بگيرى خدمت هم بهت سخت ميگيره

bluetang
۱۳۹۴-۰۳-۲۰, 14:22
سلامون علیکم

برگ سفید من امروز اومد .افتادم پرندک ، پادگان انشایی و فقط 11 روز باقیمانده تا وارد مرحله ی جدیدی از زندگی بشم .

این پرندک چه جور جاییه ؟ شهره ؟ روستاس ؟ بیابونه ؟

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۳-۲۰, 15:06
سلامون علیکم

برگ سفید من امروز اومد .افتادم پرندک ، پادگان انشایی و فقط 11 روز باقیمانده تا وارد مرحله ی جدیدی از زندگی بشم .

علیک سلام و رحمت ا...
اقا اینجا مشاوره هست ها نه شهر شناسی
ولی تا جایی که سرچ کردم
شهر متوسطی باید باشه
دانشگاه و ساختمان های اداری معمول رو داره در شهرش
لشگر 23 تکاوری افتادی ؟

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۲۰, 15:30
سلامون علیکم

امیدوارم موفق باشید
خدمت دوران اموزشی با وجود سختی از یگان خیلی بهتره
زیاد تو فکرش نرید سریع تموم میشه دوران بدی نیست

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۲۰, 17:57
سلامون علیکم

سلام
پرند افتادی نه پرندک،پرندک یه روستا تو استان مرکزی هست تو شهرستان ساوه و پرند یه شهرک تازه تاسیس به لطف مسکن مهر
بعد پادگان پرند تا جایی که من میدونم رو کوهه نه تو خود شهر
جای زیاد بدی نیست،اما همه چی به خودت بستگی داره که بد بگذره یا خوب،هیچ چیز اندازه سختی چند ساعت اول نیست
آدم دلش میترکه اصلا هر کی میاد یه چیز میگه( عامیانش خر تو خریه که نگو) اما از اونجایی هر جا چند تا پسر جمع بشن خوش میگذره زود همه چی یادت میره و سعی کن که یادت بره،سعی کن فقط دنبال سوژه باشی تا هم دلت باز شه هم روزا بگذره یه روزی بود که میگفتم یعنی میشه خدمتم تموم بشه!!! الان ۶ سال هم از پایان خدمتم گذشته زندگی مثل باد داره میره جلو سعی کن بهترین استفاده رو ببری ازش
موفق باشی

bluetang
۱۳۹۴-۰۳-۲۰, 21:07
علیک سلام و رحمت ا...
اقا اینجا مشاوره هست ها نه شهر شناسی
ولی تا جایی که سرچ کردم
شهر متوسطی باید باشه
دانشگاه و ساختمان های اداری معمول رو داره در شهرش
لشگر 23 تکاوری افتادی ؟

مطمئنی دانشگاه و اینا داره ؟ اخه اینطور که رفیقم تعریف میکرد میگفت بخای چهار تا آدم غیر تکراری ببینی باید 100 کیلومتر تو راه باشی تا به شهر و اینا برسی .نه تکاور نیفتادم .اموزشگاه انشایی .کدش صفر دو .اون چیزایی که سرچ کردی رو خودمم سرچ کردم .میخاستم ببینم کسی اونجا بوده که بتونه منطقه رو توصیف کنه ؟:Kiss:

سلام
پرند افتادی نه پرندک،پرندک یه روستا تو استان مرکزی هست تو شهرستان ساوه و پرند یه شهرک تازه تاسیس به لطف مسکن مهر
بعد پادگان پرند تا جایی که من میدونم رو کوهه نه تو خود شهر
جای زیاد بدی نیست،اما همه چی به خودت بستگی داره که بد بگذره یا خوب،هیچ چیز اندازه سختی چند ساعت اول نیست
آدم دلش میترکه اصلا هر کی میاد یه چیز میگه( عامیانش خر تو خریه که نگو) اما از اونجایی هر جا چند تا پسر جمع بشن خوش میگذره زود همه چی یادت میره و سعی کن که یادت بره،سعی کن فقط دنبال سوژه باشی تا هم دلت باز شه هم روزا بگذره یه روزی بود که میگفتم یعنی میشه خدمتم تموم بشه!!! الان ۶ سال هم از پایان خدمتم گذشته زندگی مثل باد داره میره جلو سعی کن بهترین استفاده رو ببری ازش
موفق باشی
والا نمیدونم پرنده یا پرندک نظام وظیفه میگفت پرندک ادرسشه .رفیقمم گفت تو پرندکه .تو نت هم که سرچ کنی ادرس 02 پرندک رو میاره .یعنی خونه مسکونی اونطرفا نیست مثل کویره که یه پادگان بزارن وسطش ؟ طوری هست که اگه مرخصی شهری دادن یه چرخی تو شهرش بزنم 4 تا ادم ببینم یا خارج از شهره ؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۲۰, 21:21
مطمئنی دانشگاه و اینا داره ؟ اخه اینطور که رفیقم تعریف میکرد میگفت بخای چهار تا آدم غیر تکراری ببینی باید 100 کیلومتر تو راه باشی تا به شهر و اینا برسی .نه تکاور نیفتادم .اموزشگاه انشایی .کدش صفر دو .اون چیزایی که سرچ کردی رو خودمم سرچ کردم .میخاستم ببینم کسی اونجا بوده که بتونه منطقه رو توصیف کنه ؟:Kiss:

والا نمیدونم پرنده یا پرندک نظام وظیفه میگفت پرندک ادرسشه .رفیقمم گفت تو پرندکه .تو نت هم که سرچ کنی ادرس 02 پرندک رو میاره .یعنی خونه مسکونی اونطرفا نیست مثل کویره که یه پادگان بزارن وسطش ؟ طوری هست که اگه مرخصی شهری دادن یه چرخی تو شهرش بزنم 4 تا ادم ببینم یا خارج از شهره ؟
اینجا رو اگر چک نکردید مطالعه کنی بد نیست
اولین قدم شما به نظر من با شانس همراه بوده ، ارتش فعلا گزینه بهتری برای خدمت لیسانس وظیفه ست

http://www.1javan.com/2015/02/19/experiences-in-the-course-of-military-service-02-martyr-abdul-enshaei/

فریبرز
۱۳۹۴-۰۳-۲۰, 22:44
سلام دوست عزیز
اتفاقا من همونجا خدمت کردم.درست بهتون گفتن.پرندک هستش.بعد از رباط کریم.زمان خدمت من هنوز پرندی فکرکنم وجود نداشت.
من لشکر ٢٣ تکاور خدمت کردم.آموزشی هم اونجا بودم.نمیخوام مایوست کنم ولی بدون ازنظر آب و هوا بسیار مزخرفه.تابستونای گرم و زمستونای سرد و خشک.اینو گفتم که برای شرایط اونجا آماده بشی.معمولا اونجا بعد از آموزشی همونجا تقسیم میکنه داخل یگانها.امیدوارم مثله من و خیلیای دیگه شانس بهت روکنه و داخل رکن بیفتی و کارت راحت باشه.برات آرزوی موفقیت میکنم.
راستی اونجا مرخصی ٢۴ ای گرفتی برو شهریار و رباط کریم صفا کن.

bluetang
۱۳۹۴-۰۳-۲۱, 08:51
سلام دوست عزیز
اتفاقا من همونجا خدمت کردم.درست بهتون گفتن.پرندک هستش.بعد از رباط کریم.زمان خدمت من هنوز پرندی فکرکنم وجود نداشت.
من لشکر ٢٣ تکاور خدمت کردم.آموزشی هم اونجا بودم.نمیخوام مایوست کنم ولی بدون ازنظر آب و هوا بسیار مزخرفه.تابستونای گرم و زمستونای سرد و خشک.اینو گفتم که برای شرایط اونجا آماده بشی.معمولا اونجا بعد از آموزشی همونجا تقسیم میکنه داخل یگانها.امیدوارم مثله من و خیلیای دیگه شانس بهت روکنه و داخل رکن بیفتی و کارت راحت باشه.برات آرزوی موفقیت میکنم.
راستی اونجا مرخصی ٢۴ ای گرفتی برو شهریار و رباط کریم صفا کن.

ممنون اخوی

خود جایی که 02 واقع شده توی شهره یا خارج از شهر ؟

فریبرز
۱۳۹۴-۰۳-۲۱, 21:18
دوست عزیز
اگرخوده پرندک باشه تاشهر رباط کریم دور و از شهریار هم دورتره.من دقیقا نمیدونم کجاهستش این صفر دو.ولی قطعا ازشهر فاصله داره.من چندسالی هست که گذرم به اونجا نیوفتاده شاید تغییرات زیادی کرده باشه.ازنظر امکانات و رفت و آمد.

bluetang
۱۳۹۴-۰۳-۲۳, 20:23
سلام .میدونم زیاد سوال میپرسم و تاپیک رو منفجر کردم ولی باور کنید کسی رو ندارم که ازش سوالاتمو بپرسم .ایشالله چند روز دیگه رفع زحمت میکنیم .

1-ایا لازمه وسایل زیر رو با خودم ببرم ؟چون شنیدم یه چیزایی از استحقاقی هایی که میدن حذف شده. (البته با توجه به استحقاقی ارتش )؟

شلوار گرم -لباس زیر - دمپایی -زیرپوش -مایع ظرفشویی -دفتر -حوله

2-چه وسایلی فکر میکنید ممکنه نیازم بشه و گیر نیاد ؟ بهم بگید تا با خودم ببرم ؟(به جز وسایل شخصی)

3-داخل خود پادگان داروخانه هست ؟

4-از اونجایی که معمولا یکی دو هفته طول میکشه تا دفترچه بیمه بدن لازمه دفترچه ی تامین اجتماعی رو با خودم ببرم ؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۲۳, 20:27
سلام .میدونم زیاد سوال میپرسم و تاپیک رو منفجر کردم ولی باور کنید کسی رو ندارم که ازش سوالاتمو بپرسم .ایشالله چند روز دیگه رفع زحمت میکنیم .

1-ایا لازمه وسایل زیر رو با خودم ببرم ؟چون شنیدم یه چیزایی از استحقاقی هایی که میدن حذف شده. (البته با توجه به استحقاقی ارتش )؟

شلوار گرم -لباس زیر - دمپایی -زیرپوش -مایع ظرفشویی -دفتر -حوله

2-چه وسایلی فکر میکنید ممکنه نیازم بشه و گیر نیاد ؟ بهم بگید تا با خودم ببرم ؟(به جز وسایل شخصی)

3-داخل خود پادگان داروخانه هست ؟

4-از اونجایی که معمولا یکی دو هفته طول میکشه تا دفترچه بیمه بدن لازمه دفترچه ی تامین اجتماعی رو با خودم ببرم ؟
لینکی رو که ارسال قبل گذاشتم فکر کنم خوب نخوندید
توضیحاتش خیلی جامع بود

لباس زیر که حتما دو دست اضافه برید ممکنه بدرد نخور باشه لباسهای استحقاقی - مایع ظرفشویی هم توی یک بطری نوشابه کوچیک ببرید حوله هم حتما
شلوار راحتی انتخابیه ولی فکر نمیکنم مجال استفاده ازش رو داشته باشید

پادگان بهداری داره و همه خدمات درمانی برای سربازا باید رایگان باشه ، دارو بدون ویزیت نمیتونید بگیرید

Kiansh
۱۳۹۵-۰۴-۲۵, 16:32
سلام چند تا سوال داشتم تو فرم شماره 4 چیه و چه طور باید پر کرد؟ برای معافیت اموزشی هم باید رفت؟

hasoo
۱۳۹۵-۰۴-۳۰, 18:26
سلام چند تا سوال داشتم تو فرم شماره 4 چیه و چه طور باید پر کرد؟ برای معافیت اموزشی هم باید رفت؟
سلام
میشه فرم شماره چهار رو شرح بدین؟
در معافیت آموزشی وجود نداره و قبل اینکه وارد سربازی بشین معافیت باید بگیریم.
مگر اینکه برید سربازی و بعد برید دنبال معافیت

Kiansh
۱۳۹۵-۰۴-۳۱, 11:22
سلام
ممنون إز پاسخگوييتون
اين فرم
كيا بايد بيان دفتر خونه ؟ بايد حتما پرشه؟
واكسن ها رو هم بايد زِد؟
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160721/64988baf983f98f44692d183c3421a65.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk