PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد تکثیر دلقک ماهیان

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 19:48
سلام

اقای مرادی تخم ریزی دلقک ها ربطی به سایزشون داره ؟ منظورم این نیست که یکیشون بزرگتر باشه تا جفت بخورن فقط میخام بدونم دلقک ها مثلا میتونن تو سایز 2 بندی تخم بزارن (حتی اگر از تو تخم ها بچه درنیاد ) یا باید سایزشون بزرگ باشه ؟ امکان داره بالغ بشن ولی تو سایز 2 سه سانتی تخم بزارن ؟ یعنی اندازه فیزیکیشون تاثیر داره ؟

S.H.Moradi

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 23:15
سلام

اقای مرادی تخم ریزی دلقک ها ربطی به سایزشون داره ؟ منظورم این نیست که یکیشون بزرگتر باشه تا جفت بخورن فقط میخام بدونم دلقک ها مثلا میتونن تو سایز 2 بندی تخم بزارن (حتی اگر از تو تخم ها بچه درنیاد ) یا باید سایزشون بزرگ باشه ؟ امکان داره بالغ بشن ولی تو سایز 2 سه سانتی تخم بزارن ؟ یعنی اندازه فیزیکیشون تاثیر داره ؟

@S.H.Moradi (http://www.emruzi.com/member.php?u=28)

سلام
بله ممکنه سایزشون کوچیک باشه ولی تخم ریزی کنن اما نکته اینجاست که دلقک کوچیکه نر هستش و دلقک ماده بزرگتره !

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۴, 09:34
سلام
بله ممکنه سایزشون کوچیک باشه ولی تخم ریزی کنن اما نکته اینجاست که دلقک کوچیکه نر هستش و دلقک ماده بزرگتره !

خوب اگه نخام دلقک هام تخم بزارن چکار باید بکن ؟ من سه تا دلقک دارم (پرکولا اسلاریس و پولک برفی ) هر کدوم یه اندازه داره و هم سایز نیستن از دوبند تا 3 بند همشون تو یه اک نانو هستن اما میخام از تخم گذاریشون جلوگیری کنم چه جوری ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۴, 09:47
خوب اگه نخام دلقک هام تخم بزارن چکار باید بکن ؟ من سه تا دلقک دارم (پرکولا اسلاریس و پولک برفی ) هر کدوم یه اندازه داره و هم سایز نیستن از دوبند تا 3 بند همشون تو یه اک نانو هستن اما میخام از تخم گذاریشون جلوگیری کنم چه جوری ؟

فقط می تونید از همدیگه جداشون کنید یعنی اونی که داره تخم گذاری می کنه رو از بقیه جدا کنید و از آکواریوم خارج کنید
تمایل به فروش داشتید من می تونم بخرم

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۴, 14:49
فقط می تونید از همدیگه جداشون کنید یعنی اونی که داره تخم گذاری می کنه رو از بقیه جدا کنید و از آکواریوم خارج کنید
تمایل به فروش داشتید من می تونم بخرم

اخه میخام هر سه تا پیش هم باشن ولی تخم هم نزارن .داروی ضد بارداری چیزی وجود نداره تو اب اکواریوم بریزم که تخم گذاری نکنن و یا عقیم بشن ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۴, 16:31
اخه میخام هر سه تا پیش هم باشن ولی تخم هم نزارن .داروی ضد بارداری چیزی وجود نداره تو اب اکواریوم بریزم که تخم گذاری نکنن و یا عقیم بشن ؟

نخیر همچین محلولی یا دارویی وجود نداره

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۲۵, 16:22
باازم سلام اقای مرادی
مگه این نوع دلقکا باهم جفت میشن؟(هرکدوم از یک خانواده)

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۴, 23:27
بازم سلام
میشه بفرمایین درمان کدر شدن دلقک ماهی چیه؟ممنونم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 23:46
بازم سلام
میشه بفرمایین درمان کدر شدن دلقک ماهی چیه؟ممنونم

سلام
اگر منظورتون سفید شدن چشم ماهی هستش که دلیلش عامل باکتریایی هستش و باید از داروهای ضد قارچ و باکتری استفاده کنید داروهایی مثل melafix و pimafix

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

باازم سلام اقای مرادی
مگه این نوع دلقکا باهم جفت میشن؟(هرکدوم از یک خانواده)

سلام
بله احتمال جفت شدن تمام ماهی های عضو یک خانواده با همدیگه وجود داره

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 01:03
سلام
من یکی از دلقکام وقتی تو عمق تانکم به چشماش نگاه میکنم سالمه سالمه ورنگشون طبیعیه ولی وقتی که به سطح اب میاد واسه غذا خوردن و نور لامپا مستقیما به چشماش میزنه احساس میکنم یه لایه ابی رنگ رو سطح چشماشو پوشونده وصافه صافه .جای نگرانی هست اقای مرادی؟
این داروهایی که فرمودین اگه تو تانک اصلی استفاده بشه مشکلی نداره؟
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 15:16
سلام
من یکی از دلقکام وقتی تو عمق تانکم به چشماش نگاه میکنم سالمه سالمه ورنگشون طبیعیه ولی وقتی که به سطح اب میاد واسه غذا خوردن و نور لامپا مستقیما به چشماش میزنه احساس میکنم یه لایه ابی رنگ رو سطح چشماشو پوشونده وصافه صافه .جای نگرانی هست اقای مرادی؟
این داروهایی که فرمودین اگه تو تانک اصلی استفاده بشه مشکلی نداره؟
با تشکر

سلام
بهتره از ماهی عکس بزارید تا بشه نظر داد به صورت حدسی که نمیشه چیزی گفت
بهتره تا وجود بیماری قطعی نشده از دارو استفاده نکنید دو تا دارو که گفتم قابل استفاده در تانک اصلی هستن اما باید در طول دوره ی درمان اسکیمر خاموش باشه

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 20:13
سلام
بهتره از ماهی عکس بزارید تا بشه نظر داد به صورت حدسی که نمیشه چیزی گفت
بهتره تا وجود بیماری قطعی نشده از دارو استفاده نکنید دو تا دارو که گفتم قابل استفاده در تانک اصلی هستن اما باید در طول دوره ی درمان اسکیمر خاموش باشه

سلام
اقای مرادی دوتا عکس گرفتم ولی کیفیتشون زیاد خوب نیست
http://emruzi.com/up/do.php?img=10154 (http://emruzi.com/up/)
http://emruzi.com/up/do.php?img=10155 (http://emruzi.com/up/)
از عکسا چیزی معلومه اقای مرادی؟
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 23:20
سلام
اقای مرادی دوتا عکس گرفتم ولی کیفیتشون زیاد خوب نیست

از عکسا چیزی معلومه اقای مرادی؟
با تشکر

سلام
تو عکس که چیزی معلوم نیست ولی به نظرم این ماهی خیلی سالمه و مشکلی نداره

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 23:27
سلام
تو عکس که چیزی معلوم نیست ولی به نظرم این ماهی خیلی سالمه و مشکلی نداره

سلام
هر نوع غذایی رو میخوره و خیلیم پر تحرکه فقط بخاطر چشماش نگرانم چون قبلا خاطره خوبی از این نوع بیماری نداشتم.ولی بعض وقتا اون ذرات ریز داخل اب به چشم ماهی میچسبه وبعد چند ساعت از رو چشمش کنده میشه.بازم جای نگرانی نیست اقای مرادی؟
در ضمن وجود سوراخهای ریز روی کله ماهی به غیر از سوراخ بینی نشانه چه نوع بیماریه؟ایا همون هگزامیتاست؟اگه درمان نشه کشندست؟با چه داروهایی درمان میشه؟
باتشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 21:14
سلام
هر نوع غذایی رو میخوره و خیلیم پر تحرکه فقط بخاطر چشماش نگرانم چون قبلا خاطره خوبی از این نوع بیماری نداشتم.ولی بعض وقتا اون ذرات ریز داخل اب به چشم ماهی میچسبه وبعد چند ساعت از رو چشمش کنده میشه.بازم جای نگرانی نیست اقای مرادی؟
در ضمن وجود سوراخهای ریز روی کله ماهی به غیر از سوراخ بینی نشانه چه نوع بیماریه؟ایا همون هگزامیتاست؟اگه درمان نشه کشندست؟با چه داروهایی درمان میشه؟
باتشکر

سلام
به غذای ماهی عصاره ی سیر اضافه کنید و نگران چیزی نباشید
سوراخ روی سر اگر ناشی از انگل هگزامیتا باشه ماهی گوشه گیر میشه و غذا نمی خوره و بعد از یه مدت (کمتر از 2 هفته ) میمیره و معمولاً اطراف سوراخ هم کرکی میشه و همچنین ماهی به بیماری های ثانویه هم مبتلا میشه

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 22:02
سلام
به غذای ماهی عصاره ی سیر اضافه کنید و نگران چیزی نباشید
سوراخ روی سر اگر ناشی از انگل هگزامیتا باشه ماهی گوشه گیر میشه و غذا نمی خوره و بعد از یه مدت (کمتر از 2 هفته ) میمیره و معمولاً اطراف سوراخ هم کرکی میشه و همچنین ماهی به بیماری های ثانویه هم مبتلا میشه

سلام
امروز رفتم ارومیه فروشگاه دریای سرخ که متاسفانه عصاره سیرو تموم کرده بودن.تقریبا سه هفتست این دلقک تو تانکمه نه گوشه گیر شده نه از خوردن غذا امتناع میکنه فقط بیه چندتا سوراخ کوچیک رو سرشه گفتم شاید مبتلا به انگل هگزامیتاست.ایا امکانش هست که مبتلا به همین بیماری باشه؟ممنون از جوابتون اقای مرادی
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 00:19
سلام
امروز رفتم ارومیه فروشگاه دریای سرخ که متاسفانه عصاره سیرو تموم کرده بودن.تقریبا سه هفتست این دلقک تو تانکمه نه گوشه گیر شده نه از خوردن غذا امتناع میکنه فقط بیه چندتا سوراخ کوچیک رو سرشه گفتم شاید مبتلا به انگل هگزامیتاست.ایا امکانش هست که مبتلا به همین بیماری باشه؟ممنون از جوابتون اقای مرادی
با تشکر

سلام
با توجه به تصویر، ماهی مشکلی نداره و جای نگرانی نیست

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 18:29
سلام
با توجه به تصویر، ماهی مشکلی نداره و جای نگرانی نیست

ممنونم اقای مرادی

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 21:41
ممنونم اقای مرادی

خواهش می کنم
برای تشکر کردن نیازی به ارسال پست مجزا نیست چون اینجور پست ها اسپم حساب میشه و بهتره ارسال نکنید برای تشکر همون دکمه ی پسند رو بزنید کافیه !
تشکر مجدد

hesam109
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 19:38
سلام
می خواستم بدونم امکان داره دلقک ماهی توی آکواریم خونگی تکثیر بشه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۱-۰۱, 00:09
سلام
می خواستم بدونم امکان داره دلقک ماهی توی آکواریم خونگی تکثیر بشه؟

سلام
بله امکانش هست اما لارو های به دنیا اومده بزرگ کردنشون خیلی سخته چون نیاز به غذای زنده ی ریز مثل روتیفر دارن که پیدا کردنشون سخته و باید خودتون پرورش بدید !!