PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی فوری برای درمان نیوکاسل

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۶-۰۵, 21:56
سلام به امروزی های عزیز...
بعد از نیوکاسل گرفتن خروسم و مردنش..تصمیم به پیشگیری کردم و با اینکه واکسن رو زدم,فقط یکی از مرغ هام گرفته بود که اون رو جدا کردم(بعد از چند روز مرد) شروع کردم هر روز مرغدونی رو تمیز کردن ولی نمیدونستم با چی ضدعفونی کنم و اسفند دود میکردم شنده بودم ضدعفونی میکنه...قرص تتراسیکلین روز اول 1 دونه روز دوم و سوم هر 10 ساعت بهشون میدادم...الان سه روزه دارم سیر خام + پیاز رنده شده بهشون میدم ولی فرقی نکردن دم به دقیقه عطسه میکنن جدا کردنشون هم فایده نداره..امیدی دارم هنوز خوب بشن..برام عزیزن...چوب عقب انداختن واکسن نزدن رو دارم میخورم....شاید درمانی نباشه ولی از دوستانی که تجربه دارن خواهش میکنم منو راهنمایی کنن..سیر و پیاز میتونه کمکی کنه؟؟ قرص تتراسیکلین تموم کردم باید بخرم....الان تقریبا همشون گرفتن حالا یکی کم یکی زیاد ولی همشون در حد عطسه کردن و خس خس هست

ببخشید زیاد شد ولی به کمکتون نیــــــاز دارم:Worried:

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۰۶, 00:05
سلام
احتمال 90 درصد میدم الان داری توی محل غبار الود درمانو ادامه میدی ...
اگه جایی داری که کفش به غیر از خاک باشه(سیمان،موزاییک و ... ) مرغها رو به اونجا منتقل کن .البته باید تهویه هوا هم امکانش باشه در اون مکان .... وروزانه محل رو با مواد ضد عفونی کننده از داروخانه دامپزشکی تهیه و ضد عفونی کن...
کارهایی که تا الان کردی خوبه،نیوکاسل متأسفانه راه درمانی نداره و نمیشه کاریش کرد ...
اقدامات لازم رو اینجا توضیح دادم ==> مقاله اختصاصی بیماری نیوکاسل (http://emruzi.com/showthread.php?t=2191)
فقط چیزی که خیلی مهمه و اکثرأ بهش توجه نمیکنند تغذیه هست! توی این مدت "هیچ" غذای ابکیی رو در اختیار پرنده ها قرار نده؛فقط وفقط تغذییه به صورت "وعده ای " با گندم یا ذزتی که توی محلول اب و ب کمپلکس خیس خورده باشه رو در اختیارشون بزار.حتی این گندم وذرت رو هم قبل از قرار داد پیش پرنده ها بریز توی ابکش و بعد در اختیارشون بزار.
ایشالا که به نتیجه برسی...
موفق باشی

saeid000
۱۳۹۳-۰۶-۰۹, 22:34
سلام داداش ما مرغ داری داریم میتونم راهنماییی کنم
خب برای ضد عفونی محل نگهداری هر چی ه تو محلشون هست را بریز بیرون منظورم کف و وسایلی که میشه دور ریخت بعد بقیه وسایل را میری از دام طیور جایی که وسایل مرغ داری و داروهاشو میفروشن آب فرمالین با پودرش میخری برای ضد عفونی محل...پودر فرمالین را تو یه سطل فلزی میریزی البته کم بعد با یه چیزی دهن و بینی و چشماتو میبندی و اب فرمالین را میریزی روی اون پودر که تو سطل ریختی یه دود ازش بلند میشه مثل اینکه اتش فشان هست زود خارج میشی از محل و در پنجره میبندی تا اون دود بیرون نیاد میزاری یه روز میمونه بعد اون محیط ضد عفونی میشه
خب برای نیوکاسل هم هیچ درمانی نیست ولی میتونی کاری کنی تا کمترین طلفات را داشته باشی دوره نیوکاسل 10 روزه هست یعنی بیماری میاد وبعد 10 روز میره تو این 10 روز برای نداشتن طلفات باید فقط بهشون ذرت بدی هیچ چیزی نده فقط ذرت و توی محیطی نگه داریشون کن که تهویه خوب داشته باشن یعنی هوا عوض بشه و باد مستقیم نذار بهشون بخوره که چشماشون ورم میکنه و بیشتر میمیرن

ممنون

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۰۹, 23:08
سلام داداش ما مرغ داری داریم میتونم راهنماییی کنم
خب برای ضد عفونی محل نگهداری هر چی ه تو محلشون هست را بریز بیرون منظورم کف و وسایلی که میشه دور ریخت بعد بقیه وسایل را میری از دام طیور جایی که وسایل مرغ داری و داروهاشو میفروشن آب فرمالین با پودرش میخری برای ضد عفونی محل...پودر فرمالین را تو یه سطل فلزی میریزی البته کم بعد با یه چیزی دهن و بینی و چشماتو میبندی و اب فرمالین را میریزی روی اون پودر که تو سطل ریختی یه دود ازش بلند میشه مثل اینکه اتش فشان هست زود خارج میشی از محل و در پنجره میبندی تا اون دود بیرون نیاد میزاری یه روز میمونه بعد اون محیط ضد عفونی میشه
خب برای نیوکاسل هم هیچ درمانی نیست ولی میتونی کاری کنی تا کمترین طلفات را داشته باشی دوره نیوکاسل 10 روزه هست یعنی بیماری میاد وبعد 10 روز میره تو این 10 روز برای نداشتن طلفات باید فقط بهشون ذرت بدی هیچ چیزی نده فقط ذرت و توی محیطی نگه داریشون کن که تهویه خوب داشته باشن یعنی هوا عوض بشه و باد مستقیم نذار بهشون بخوره که چشماشون ورم میکنه و بیشتر میمیرن

ممنون
ممنون از راهنماییتون،ولی فرمالین رو اصلأ پیشنهاد نمیکنم،خطری که قرمالین برای سلامتی به وجود میاره نسبت به منفعتش نمی ارزه ...
فراموش نکنید اینجا بعد نگهداری خانگی مد نظره!
موفق باشی

saeid000
۱۳۹۳-۰۶-۰۹, 23:20
ممنون از راهنماییتون،ولی فرمالین رو اصلأ پیشنهاد نمیکنم،خطری که قرمالین برای سلامتی به وجود میاره نسبت به منفعتش نمی ارزه ...
فراموش نکنید اینجا بعد نگهداری خانگی مد نظره!
موفق باشی
بله ولی فرمالین رو باید سریع بریزه و از محل خارج بشه بعد 1روز که محل بسته باشه خودش از بین میره یعنی اون بوی اولیرو نداره
فرمالین چون بصورت دود هست به همه جا نفوذ میکنه و همه جارو ضد عفونی میکنی
ضد عفونی های دیگه بصورت محلول پاشی زیاد اثر نداره یعنی باید حداقل 3 بار زده بشه