PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمورد خرید یک سیستم پرسرعت

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۷, 15:06
سلام

من میخام یک pc بخرم که سرعت بالایی داشته باشه .یعنی کار حرفه ای باهاش انجام نمیخام بدم اما برام مهمه که سرعت خیلی بالایی داشته باشه یعنی نرم افزار ها سریع اجرا بشن، سریع لود بشن ،عملیات کپی در هارد سریع انجام بشه ،نرم افزارها سریع نصب بشن و ....(فقط همینا برام مهم هستن )

حالا نمیدونم کدوم قسمت هاش باید بالا باشن تا سرعت و عملکردش بالا باشه .مثلا رم باید بالا باشه یا مقدار cpu یا کش cpu یا باس سیستم یا دور هارد ؟ به کدوما باید توجه کنم ؟

لطفا هر کس میتونه راهنمایی کنه .ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۰۷, 16:23
سلام

من میخام یک pc بخرم که سرعت بالایی داشته باشه .یعنی کار حرفه ای باهاش انجام نمیخام بدم اما برام مهمه که سرعت خیلی بالایی داشته باشه یعنی نرم افزار ها سریع اجرا بشن، سریع لود بشن ،عملیات کپی در هارد سریع انجام بشه ،نرم افزارها سریع نصب بشن و ....(فقط همینا برام مهم هستن )

حالا نمیدونم کدوم قسمت هاش باید بالا باشن تا سرعت و عملکردش بالا باشه .مثلا رم باید بالا باشه یا مقدار cpu یا کش cpu یا باس سیستم یا دور هارد ؟ به کدوما باید توجه کنم ؟

لطفا هر کس میتونه راهنمایی کنه .ممنون
سلام
حداکثر هزینه و نرم افزار های اصلی که احیانا روشون تمرکز دارید ؟؟

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۷, 20:17
سلام
حداکثر هزینه و نرم افزار های اصلی که احیانا روشون تمرکز دارید ؟؟

سلام

حداکثر 4 تومن. نرم افزار خاصی استفاده نمیکنم فقط ویندوز 7 که کمی هم سنگین هست .البته من مقدار قطعات رو نمیخام با توجه به بودجه ام بگیرم بلکه فقط میخام بدونم از اون چیزایی که نام بردم (منظورم همون باس و دور هارد و کش پردازنده و اینا هست). کدوماشون برای سرعت بالا مهم هستن ؟به کدوما باید توجه کنم و مقدارشون رو بالا بگیرم تا کامپیوتر قوی و پرسرعت داشته باشم و اگر روزی نرم افزار سنگینی روش نصب کردم هم سریع نصب بشه و هم سریع اجرا بشه و هم سریع لود بشه .

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۰۷, 22:23
هارد ssd حالا میتونید هارد 256 بگذارید که ویندوز روی ssd نصب بشه و کنارش هم از یک هارد 2 یا 3 ترا استفاده بشه
پاور حتما و حتما گرین 450 به بالا
cpu i7
رم 2 عدد 4 گیگ
مادربرد و گرافیک حتما ایسوس

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۸, 11:12
ممنون .حالا چند تا سوال دیگه :

1- باس قطعات مثل باس رم چقدر توی سرعت و عملکرد تاثیر داره ؟

2-این کش cpu تاثیری توی سرعت نرم افزار ها برای بار اولی که اون نرم افزار رو اجرا میکنیم داره ؟

3-rpm هارد مهمه ؟ واگر مهمه مثلا چقدر باید باشه ؟

4-مقدار cpu که میگن 2.4 یا 2.8 مهمه یا فقط هسته های پردازنده مهمن ؟

5-برای اینکه یک نرم افزار سریع نصب بشه و موقع اجرا سریع لود بشه مقدار رم مهمه با cpu ?

ببخشید زیاد شد ممنونم.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۰۸, 13:19
ممنون .حالا چند تا سوال دیگه :
1- باس قطعات مثل باس رم چقدر توی سرعت و عملکرد تاثیر داره ؟
2-این کش cpu تاثیری توی سرعت نرم افزار ها برای بار اولی که اون نرم افزار رو اجرا میکنیم داره ؟
3-rpm هارد مهمه ؟ واگر مهمه مثلا چقدر باید باشه ؟
4-مقدار cpu که میگن 2.4 یا 2.8 مهمه یا فقط هسته های پردازنده مهمن ؟
5-برای اینکه یک نرم افزار سریع نصب بشه و موقع اجرا سریع لود بشه مقدار رم مهمه با cpu ?
ببخشید زیاد شد ممنونم.
1- باس رم ddr3 حداقا 1333 هست که برای 8 گیگ رم مناسبه
2- خیر ، کش تاثیری برای لوود اول نداره و برای پردازشهای تکراری استفاده میشه اما اهمیت زیادی برای کارکرد بهینه سیستم داره
3- هارد ssd دور در دقیقه نداره سرعتش بر اساس مقدار و حجم اطلاعات در واحد زمان محاسبه میشه ( مثل فلاش و مموری ها ) برای هاردهای معمولی دیسکی هم که sata3 هستند 7200rpm
4- تعداد هسته ها یه چیزه قدرت پردازش بر حسب مگاهرتز هم یه چیز دیگه به من باشه i7 2.8 بر میدارم
5- اینقدری که در این مورد سرعت هارد مهمه رم و cpu تاثیر ندارند

شما اگر سرعت لوود و اجرای بالا مد نظرتون هست هارد ssd از نون شب هم واجبتر میشه

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۸, 16:50
1-اقای رضایی درسته هارد ssd توی سرعت خبلی تاثیر داره اما من خیلی از سیستم ها رو دیدم که هاردشون معمولی هست اما سرعت خیلی بالایی دارن پس این یعنی اینکه پردازنده و رم هم خیلی خیلی مهم هستن نمونش سیستم فعلی خودم که هاردش معمولیه ولی سرعتش هم بالاست .وقتی میخام نرم افزار نصب کنم حدودا در عرض 1 ثانیه نرم افزارهاب معمولی و سبک رو نصب میکنه و نرم افزارهای سنگین رو هم در جا اجرا میکنه .رم ان 2 تا 2 گیگه و پردازنده هم core i5 2.8 هست اما چون قرار است برای استفاده همگان در خانه بماند بنده مجبورم یک سیستم برای خودم تهیه کنم که سرعتی بالاتر از این داشته باشه . اینطور که من فهمیدم ظاهرا هسته های بیشتر پردازنده زمانی بکار میان که چند نرم افزار بخواهیم هم زمان اجرا یا نصب کنیم و برای انجام یک کار در آن واحد سرعتش با تک هسته ای تفاوت چندانی نمیکند.شاید هم من اشتباه متوجه شدم. .حالا با توجه به این که سیستم فعلی core i5 2.8 هست اگر یک سیستم core i3- 3.6 بگیرم سرعتش بالاتر نیست؟

2-با توجه به این که سیستم فعلی core i5 2.8 هست اگه سیستم جدید قطعاتش دقیقا همین باشد اما به جای پردازنده نام برده از یک core i7 2.8 استفاده شود فکر میکنید سرعت بیشتری نسبت به سیستم فعلی خواهد داشت ؟

3-اگر 8 گیگ رم بخوام 4 تا 2 گیگ سرعت بیشتری داره و بهتره یا 2 تا 4 گیگ کدوم به طور کلی بهتره ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۰۸, 21:06
1-اقای رضایی درسته هارد ssd توی سرعت خبلی تاثیر داره اما من خیلی از سیستم ها رو دیدم که هاردشون معمولی هست اما سرعت خیلی بالایی دارن پس این یعنی اینکه پردازنده و رم هم خیلی خیلی مهم هستن نمونش سیستم فعلی خودم که هاردش معمولیه ولی سرعتش هم بالاست .وقتی میخام نرم افزار نصب کنم حدودا در عرض 1 ثانیه نرم افزارهاب معمولی و سبک رو نصب میکنه و نرم افزارهای سنگین رو هم در جا اجرا میکنه .رم ان 2 تا 2 گیگه و پردازنده هم core i5 2.8 هست اما چون قرار است برای استفاده همگان در خانه بماند بنده مجبورم یک سیستم برای خودم تهیه کنم که سرعتی بالاتر از این داشته باشه . اینطور که من فهمیدم ظاهرا هسته های بیشتر پردازنده زمانی بکار میان که چند نرم افزار بخواهیم هم زمان اجرا یا نصب کنیم و برای انجام یک کار در آن واحد سرعتش با تک هسته ای تفاوت چندانی نمیکند.شاید هم من اشتباه متوجه شدم. .حالا با توجه به این که سیستم فعلی core i5 2.8 هست اگر یک سیستم core i3- 3.6 بگیرم سرعتش بالاتر نیست؟

2-با توجه به این که سیستم فعلی core i5 2.8 هست اگه سیستم جدید قطعاتش دقیقا همین باشد اما به جای پردازنده نام برده از یک core i7 2.8 استفاده شود فکر میکنید سرعت بیشتری نسبت به سیستم فعلی خواهد داشت ؟

3-اگر 8 گیگ رم بخوام 4 تا 2 گیگ سرعت بیشتری داره و بهتره یا 2 تا 4 گیگ کدوم به طور کلی بهتره ؟
1- تا با سیستمی که سیستم عاملش روی هارد ssd نصب هست کار نکنید نمیتونید مقایسه درستی داشته باشید
کاملا درسته که رم و پردازنده هم مهمه اما برای چیزهایی که شما اسم بردید در ردیف اول اهمیت " هارد " هست
برای تعداد هسته ها هم تا حدودی درست گفتید اما ببینید، مکانیسم کارکردن قطعات و پردازش بین پرادزنده و رم در مدلهای مختلف اینقدرها هم ساده نیست که راحت توضیحش داد ( حداقل از دانسته های من خارجه ) تعداد هسته بیشتر در پردازشهای حجیم ( حالا ممکنه این پردازش حجیم مربوط به یک فایل گرافیگی در حال رندر در نرم افزار 3d باشه و ممکنه مربوط به 20 عملیات مختلف باشه ) باعث میشه پردازنده به شکل موازی از هسته های مختلف استفاده کنه
مثل این میمونه که برای خروج آب یک سد از 10 دریچه با قطر 10 متر به جای یک درجه 100 متری استفاده کنند مسلما راندمان کار در زمانی که کانالها بیشتر هست بالاتر میره ( حالا شاید مثالم در مقایسه با پردازش در سیستم زیاد درست نباشه اما نفس عمل همین هست )
2- قطعا سرعت بیشتری دارید
3- اگر مادربرد 4 اسلات رم داشته باشه استفاده از 4 تا 2گیگ بهتره اما این نکته هم هست که بعدا در صورت نیاز به ارتقا باید کلا رمها تعویض بشه در صورتیکه 2 تا 4 استفاده کنید بعدا تا 16 گیگ قابل ارتقاء هست

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۰۸, 21:23
اما یک نکته :

این پردازنده core i7 خیلی گرونه بالای 1.5 و اگر بسوزه کلی خرج برمیداره .(جدا از بحث گارانتی)

2-فقط ویندوز روی ssd نصب کنم یا نرم افزار ها رو هم باید روش نصب کنم ؟

3-کارت گرافیک هم روی سرعت تاثیر داره ؟ مثلا برای کار با فتوشاپ یا همون تری دی مکس ؟ اگر داره به چه صورت تاثیر میزاره ؟

4-چرا فرمودید مادربرد و گرافیک ایسوس باشن ؟ مگه سرعتشون بیشتره ؟ یا کاملترن ؟

5-ببخشید زیاد سوال میکنم .اطلاعاتم در این زمینه بسیار کم است.انشالله بتونم جبران کنم.

شپاس

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۰۸, 22:23
i7 2.6 رو ميتونيد برداريد که حدود 490 هست اون که شما چک کرديد يا بهتون گفتن 3.2 هست که پردازنده واقعا قويى هست
خير سيستم عامل شامل نرم افزار هم ميشه
بله قطعا در پردازشهاى گرافيکى موثره
ايسوس کيفيت توليد بالاترى نسبت به بقيه برندها داره ضمن اينکه از نظر هيتسينگهاى دفع حرارت پيشتازه

خواهش