PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد راه اندازی اینترنت وایرلس

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 19:49
سلام

من قصد راه اندازی وایرلس دارم یعنی می خواهم از اینترنت بی سیم به جای adsl استفاده کنم اما قبل از راه اندازی یک سری ابهامات برام به وجود اومده و اطلاعاتم کمه نمیدونم چکار باید بکنم .در خانه دو عدد pc هست که کارت وایرلس ندارند و از طریق پورت lan کانکت میشن .وایرلسی که قراره استفاده کنم یک رادیو نانو استیشن هست که فقط یک کابل لن داره .الان میخاستم راهنمایی کنید این کابل رو په جوری به دو تا pc وصل کنم ؟ ایا باید از سوییچ شبکه یا هاب استفاده کنم ؟ در ضمن نمیخام سیستم ها با هم شبکه باشن یعنی اگر یکی از مدار خارج شد دیگری اینترنتش قطع نشه .

مرسی

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 21:15
اگر نمى خوايد شبکه کنيد تنها راهش گذاشتن کارت وايرلس روى سىستمها و همچنين اضافه کردن ىک روتر وايرلس بعد از آنتن هست
راه ديگه اى سراغ ندارم

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 21:45
اگر نمى خوايد شبکه کنيد تنها راهش گذاشتن کارت وايرلس روى سىستمها و همچنين اضافه کردن ىک روتر وايرلس بعد از آنتن هست
راه ديگه اى سراغ ندارم

من میخام دقیقا کاری مشابه مودم adsl انجام بدم.بعنی مودم adsl یک ورودی از خط تلفن میگیره و کانکت میشه و بعد هم امواج رو به صورت wifi در اختیار میزاره هم 4 عدد خروجی lan داره یعنی میشه همزمان هم از طریق لن بهش کانکت شد هم وایرلس .منم دقیقا میخام همین شرایط ایجاد بشه با این تفاوت که به جای مودم adsl یک نانو استیشن دارم .ایا این کار شدنیست ؟ بعد این روتر خروجی لن نداره ؟

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 23:16
اقای رضایی فکر کنم بشه .یه سرچ زدم تو عکس های گوگل این رو پیدا کردم .دقیقا شبیه همون چیزیه که میخام انجام بدم .شما یه نگاه بنداز ببین عملی هست یا نه . مثلا اون مودم سمت چپی رو رادیو استیشن در نظر میگیرم وسطی هم که روتره

http://emruzi.com/up/do.php?img=10050

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 13:42
من میخام دقیقا کاری مشابه مودم adsl انجام بدم.بعنی مودم adsl یک ورودی از خط تلفن میگیره و کانکت میشه و بعد هم امواج رو به صورت wifi در اختیار میزاره هم 4 عدد خروجی lan داره یعنی میشه همزمان هم از طریق لن بهش کانکت شد هم وایرلس .منم دقیقا میخام همین شرایط ایجاد بشه با این تفاوت که به جای مودم adsl یک نانو استیشن دارم .ایا این کار شدنیست ؟ بعد این روتر خروجی لن نداره ؟

اقای رضایی فکر کنم بشه .یه سرچ زدم تو عکس های گوگل این رو پیدا کردم .دقیقا شبیه همون چیزیه که میخام انجام بدم .شما یه نگاه بنداز ببین عملی هست یا نه . مثلا اون مودم سمت چپی رو رادیو استیشن در نظر میگیرم وسطی هم که روتره

http://emruzi.com/up/do.php?img=10050

این دقیقا همون روتر بیسیم هست که پورت لن هم ساپورت میکنه اما باز فکر کنم نیاز به تنظیمات دی ان اس شبکه داشته باشه اما اتصال سیستمها به اینترنت مجزا از هم خواهد بود

bluetang
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 11:21
1-برای رادیو استیشن کابل cat5 یا cat7 تاثیری توی پینگ و سرعت میزاره ؟ نهایت پهنای باند 10 مگ میخام استفاده کنم .اگر تاثیری نداره همون cat5 رو استفاده کنم ؟

2-و ایا سوکت cat7 به پورت lan لپ تاپ میخوره یا پورتش هم باید cat7 باشه ؟