PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره در انتخاب ریفهای مقاوم

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 23:45
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه دوستان واساتید بزرگوار
میخواستم بدونم ایا ماشرومهای ریفهای مقاومی هستن برای تانکهای نانو؟
در کل میشه توضیح بدین چه ریفهای در مقابل تغییرات دما وپارامترها نسبت به بقیه مقاومترن؟
از دوستان واساتیدی که در مورد ریفها اطلاعاتی دارن خواهشمندم ما را هم از اطلاعاتشون بی نصیب نکنن.
با تشکر از همه دوستان

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 23:55
کلا ماشروم برای تازه کارها پیشنهاد میشه تو تانک نانو هم اگه شرایط آب خوب باشه تکثیر میشن میبینی رفته رفته زیاد تر میشن

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 00:09
ممنون دوست عزیز اگه میشه ریفهای مقاوم دیگه ای رو هم معرفی کنید ممنون میشم

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 00:43
کلا به مرجانهای lps تو ایران بیشتر طرف دار داره و مرجانهای sps هم برای تانکهای حرفه ای و خارجی البته تو ایران هم یه عده از اساتید هستن که اس پی اس دارن اگه نواب رفته باشی اکواریوم فرهاد هم خیلی حرفه ایه و یکی از بهترین تانکهای موجود در ایرانه البته باید دید نظر آقای مرادی چیه من که خودم بجز تانک فرهاد تانک بهتری تو ایران ندیدم

مرجانهای ال پی اس مرجانهای نرم یا سافت کروال میگن حالا نری فردا هرچی مرجان ال پی اس بود بگیریا

من خودم واسه شروع کار رفتم دنبال ماشروم و مرجان بابل سبز و شقایق پایه قرمز البته من واسه تانک شما نمیدونم چی خوبه چون تجربه تانک نانو نداشتم

لطفا جسارت بنده رو ببخشید من خودم مبتدیم :89:

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 01:17
کلا به مرجانهای lps تو ایران بیشتر طرف دار داره و مرجانهای sps هم برای تانکهای حرفه ای و خارجی البته تو ایران هم یه عده از اساتید هستن که اس پی اس دارن اگه نواب رفته باشی اکواریوم فرهاد هم خیلی حرفه ایه و یکی از بهترین تانکهای موجود در ایرانه البته باید دید نظر آقای مرادی چیه من که خودم بجز تانک فرهاد تانک بهتری تو ایران ندیدم

مرجانهای ال پی اس مرجانهای نرم یا سافت کروال میگن حالا نری فردا هرچی مرجان ال پی اس بود بگیریا

من خودم واسه شروع کار رفتم دنبال ماشروم و مرجان بابل سبز و شقایق پایه قرمز البته من واسه تانک شما نمیدونم چی خوبه چون تجربه تانک نانو نداشتم

لطفا جسارت بنده رو ببخشید من خودم مبتدیم :89:

بسیار ممنون از توضیحات شما دوست عزیز.متاسفانه من تو شهرستانم وهیچ فروشگاه اکواریوم اب شوری تو شهرستانمون نیست به همین خاطر من اکثرا میرم ارومیه اونجا یکی دوتا فروشگاه هست که نسبتا ریف وماهیای خوبی دارن.
منم فعلا همون ماشرومو میگیرم تا بعدا ببینم چی میشه.
اختیار داری داداش ممنون از توضیحاتتون
با تشکر

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 07:35
عنوان و محل تاپیک اصلاح شد.
لطفأ ازین به بعد در انتخاب نام و جای تاپیک بیشتر دقت کنید.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 21:19
سلام
ماشروم ها - انواع پولیپ ها (پولیپ دکمه ای ، ستاره ای و کلاو) - مرجان های نرم مثل سارکوفیتون و سینولاریا و برخی مرجان های سخت پولیپ بلند مثل دونات ها و اوپن برین ها جزو مرجان های مقاوم محسوب میشن اما این بدین معنی نیست که تحت هر شرایطی سالم میمونن

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 22:06
سلام
ماشروم ها - انواع پولیپ ها (پولیپ دکمه ای ، ستاره ای و کلاو) - مرجان های نرم مثل سارکوفیتون و سینولاریا و برخی مرجان های سخت پولیپ بلند مثل دونات ها و اوپن برین ها جزو مرجان های مقاوم محسوب میشن اما این بدین معنی نیست که تحت هر شرایطی سالم میمونن

سلام
اقای مرادی من میخوام ماهانه ده الی بیست درصد اب تانکو سیفون کنم(ببخشید ولی طرز سیفون کردن صحیح اب شور رو میشه مختصرا توضیح بدین ممنون میشم)ایا تو این شرایط ریفهایی که نام بردین زنده میمونن؟
باتشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 00:23
سلام
اقای مرادی من میخوام ماهانه ده الی بیست درصد اب تانکو سیفون کنم(ببخشید ولی طرز سیفون کردن صحیح اب شور رو میشه مختصرا توضیح بدین ممنون میشم)ایا تو این شرایط ریفهایی که نام بردین زنده میمونن؟
باتشکر

سلام
سیفون کردن آب شور و شیرین نداره
هر مقدار از آب آکواریوم رو که می خواهید تعویض کنید با شلنگ از هر کجای آکواریوم که راحت تر بودید بیرون بکشید و بعد آب مخلوط شده با نمک رو که یک روز مونده به جاش به داخل آکواریوم میریزید

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 00:40
سلام
سیفون کردن آب شور و شیرین نداره
هر مقدار از آب آکواریوم رو که می خواهید تعویض کنید با شلنگ از هر کجای آکواریوم که راحت تر بودید بیرون بکشید و بعد آب مخلوط شده با نمک رو که یک روز مونده به جاش به داخل آکواریوم میریزید

سلام
تو این مدت سیفون کردن; لازم نیست ماهیارو به یه تانک دیگه منتقل کنم؟
شوری اب تانکم 1.022هستش ایا شوری اون مقدار ابی که به جای اب سیفون شده تو تانکم میریزم باید همین میزان باشه؟
باتشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 21:15
سلام
تو این مدت سیفون کردن; لازم نیست ماهیارو به یه تانک دیگه منتقل کنم؟
شوری اب تانکم 1.022هستش ایا شوری اون مقدار ابی که به جای اب سیفون شده تو تانکم میریزم باید همین میزان باشه؟
باتشکر

سلام
شما بعضی وقتها سوالهای خیلی خطرناکی می پرسید که واقعاً من می ترسم!!
برای سیفون کردن ماهی ها رو جابه جا کنیم؟؟!!!!
شما تو سیفون کردن حداکثر مجاز به تعویض 20 الی 30 درصد آب هستید یعنی اگر آکواریومتون 400 لیتر باشه 80 الی 120 لیتر از آب رو مجاز به تعویض هستید حالا این میزان آب اگر ارتفاع آکواریومتون به صورت مفید 60 سانت باشه به صورت تقریبی 10 الی 15 سانت از ارتفاع آب آکواریوم کم میشه و دوباره افزوده میشه حالا به نظرتون باید ماهی ها رو جابه جا کنید ؟!
شوری و دمای آب جدید باید با آب آکواریوم یکسان باشه
یک روز هم از زمان مخلوط کردن نمک با آب گذشته باشه یعنی آب نمک جدید باید یک روز بمونه و بعدش به آکواریوم اضافه بشه

seyed javad
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 22:12
سلام
شما بعضی وقتها سوالهای خیلی خطرناکی می پرسید که واقعاً من می ترسم!!
برای سیفون کردن ماهی ها رو جابه جا کنیم؟؟!!!!
شما تو سیفون کردن حداکثر مجاز به تعویض 20 الی 30 درصد آب هستید یعنی اگر آکواریومتون 400 لیتر باشه 80 الی 120 لیتر از آب رو مجاز به تعویض هستید حالا این میزان آب اگر ارتفاع آکواریومتون به صورت مفید 60 سانت باشه به صورت تقریبی 10 الی 15 سانت از ارتفاع آب آکواریوم کم میشه و دوباره افزوده میشه حالا به نظرتون باید ماهی ها رو جابه جا کنید ؟!
شوری و دمای آب جدید باید با آب آکواریوم یکسان باشه
یک روز هم از زمان مخلوط کردن نمک با آب گذشته باشه یعنی آب نمک جدید باید یک روز بمونه و بعدش به آکواریوم اضافه بشه

سلام
اقای مرادی من قبلا دیدم که بخاط سیفون کردن ماهیارو به یه تانک دیگه منتقل کردن اونم به مدت یک هفته بخاطر همین پرسیدم.ببخشید با سوالام شمارو ترسوندم دیگه تکرار نمیشه.
با تشکر

hosein.m
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 13:19
سلام خدمت همه عزیزانی که عاشق اک اب شور خصوصا از نوع ریفش هستن الان دوسالیه که اک ریف دارم و یواش یواش موادها وسیله های مورد نیاز تانکمو تقریبا خوب وقابل قبول کردم مثل اسکیمر که رددوویل (rdc1800 )گرفتم در قسمت نور هم یک متال 20000 داشتم که الان تبدیل به دوتا متال یکی همون 20000 ویکی 10000 کلوین کردم موج ساز هم 10000 قدرت داره مدیا هم کافیه (سرامیک وسیپوراکس) واتر پمپم تا چندروز دیگه از 3800 لیتر در ساعت که تنش نوشته به 6600 (مارک ریو)تغییر پیدا میکنه مشکل اصلیم کوچک شدن شقایق از بین رفتن مرجان همر وکوچک شدن ماشروم ها هست که نمی دونم بخاطر گردش اب کمه ویاچیزای دیگه البته ازمایش کردم در هر ساعت پمپ حدود دوبار اب اک (500لیتر)رو گردش میده آیا بخاطرهمینه لطف کنیدراهنمایی کنید ممنون میشم.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 23:03
سلام خدمت همه عزیزانی که عاشق اک اب شور خصوصا از نوع ریفش هستن الان دوسالیه که اک ریف دارم و یواش یواش موادها وسیله های مورد نیاز تانکمو تقریبا خوب وقابل قبول کردم مثل اسکیمر که رددوویل (rdc1800 )گرفتم در قسمت نور هم یک متال 20000 داشتم که الان تبدیل به دوتا متال یکی همون 20000 ویکی 10000 کلوین کردم موج ساز هم 10000 قدرت داره مدیا هم کافیه (سرامیک وسیپوراکس) واتر پمپم تا چندروز دیگه از 3800 لیتر در ساعت که تنش نوشته به 6600 (مارک ریو)تغییر پیدا میکنه مشکل اصلیم کوچک شدن شقایق از بین رفتن مرجان همر وکوچک شدن ماشروم ها هست که نمی دونم بخاطر گردش اب کمه ویاچیزای دیگه البته ازمایش کردم در هر ساعت پمپ حدود دوبار اب اک (500لیتر)رو گردش میده آیا بخاطرهمینه لطف کنیدراهنمایی کنید ممنون میشم.

سلام
دوست عزیز شما به چند تا نکته ی مهم در مورد آکواریومتون اشاره نکردید :
1- حجم آکواریوم - ابعاد دقیق به همراه تصاویر کامل از آکواریوم و سامپ
2- نتیجه ی تست های ضروری مثل نیترات - فسفات - کلسیم- منیزیوم - ph - kh
3- املاح و غذاهای مورد استفاده برای مرجان ها
4- نمک مورد استفاده
5- میزان روشنایی سیستم نور و مارک اونها

hosein.m
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 20:21
با سلام مجدد حجم اکواریوم وسامپ منهای موادش کلا" 500 لیتر نیترات 30 فسفات 0 کلسیم 320 منیزیوم تست ندارم phوkh هر دو هشت املاح پلنگتون و زو پلنگتون هفتگی میکرو باکتری 7 میزنم نمک هم برایت ول نور دو عدد لامپ متال 20000,10000اولی چینی اونیکی هم المان حساب کردم اب اکواریومم در ساعت دو بار چرخش داره که تا چند روز دیگه درستش میکنم
http://upload7.ir/index.php?module=thumbnail&file=47298269192949515501.jpg http://upload7.ir/index.php?module=thumbnail&file=96729733050565333848.jpg http://upload7.ir/index.php?module=thumbnail&file=28494977351095381450.jpg http://upload7.ir/index.php?module=thumbnail&file=10996291100152158931.jpg

http://upload7.ir/index.php?module=thumbnail&file=16351123434997774985.jpg

hosein.m
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 20:37
http://8pic.ir/index.php?module=thumbnail&file=lu9n5388gybzr7x9n855.jpg http://8pic.ir/index.php?module=thumbnail&file=60aj1v16y6p0zn2cf9v8.jpg

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 21:30
با سلام مجدد حجم اکواریوم وسامپ منهای موادش کلا" 500 لیتر نیترات 30 فسفات 0 کلسیم 320 منیزیوم تست ندارم phوkh هر دو هشت املاح پلنگتون و زو پلنگتون هفتگی میکرو باکتری 7 میزنم نمک هم برایت ول نور دو عدد لامپ متال 20000,10000اولی چینی اونیکی هم المان حساب کردم اب اکواریومم در ساعت دو بار چرخش داره که تا چند روز دیگه درستش میکن

سلام
سیستم شما چند تا ایراد اساسی داره
1- گردش آب آکواریوم خیلی ضعیفه باید 8 برابر حجم خود آکواریوم باشه بدون سامپ (ابعاد رو نگفتید که بتونم واتر پمپ خاصی رو پیشنهاد بدم). اون واتر پمپ دوم رو هم فعلاً اضافه نکنید خیلی بهتره تا یه واتر مناسب بهتون پیشنهاد بدم
2- موج ساز هم نمی دونم دارید یا نه گردش آب داخل آکواریومتون رو هم 20 برابر حجم آکواریوم در نظر بگیرید
3- کلسیم خیلی پایینه باید درستش کنید و منیزیوم رو هم حتماً تست کنید
4- حرفی از املاح مورد استفاده نزدید که اگر نداشته باشید حتماً باید تهیه کنید پتاسیم، استرانسیوم، ید و عناصر کمیاب ضروری هستن و کلسیم و منیزیوم رو هم بر اساس تستی که میزنید باید استفاده کنید
5- سیستم نوریتون ضعیفه بهتره دو تا متال 14500 کلوین گیسمان تهیه کنید و کنارش دو تا اکتینیک بزارید اونوقت تفاوت رو متوجه میشید
6- سامپتون خیلی پره و اینجوری هم نیترات همیشه بالا خواهد بود و هم اینکه ماهی ها تون مریض خواهند بود و کلاً مواد آلی موجود تو آب زیاد میشه به نظرم برای سیستم شما کلا 2 الی 3 کیلو مدیا نیازه که باید هر ماه یک بار شسته بشه و هر 6 ماه تعویض . بقیش رو بریزید دور
7- نیازی به استفاده از میکرو باکتر نیست اتلاف پوله
8- برای شروع دو تا 30 درصد هر 3 روز یک بار تعویض آب بکنید و کارهای بالا رو به دقت انجام بدید مشکل حل میشه
موفق باشید

hosein.m
۱۳۹۳-۰۸-۱۰, 08:51
سلام باتشکر از راهنماییتون
املاحی که نام بردید رو دائم میزنم کلسیم ومنیزیوم رو هم دوقاشق چایخوری با اب آر او مخلوط کرده وبصورت قطره چکانی اضافه کردم
سرامیکها رو هم حتما کم خواهم کرد امیدوارم نتیجه بخش باشه ممنون از همراهیتون.

hosein.m
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 11:01
سلام آقای مرادی عزیز، ابعاد سامپم که در عکس بالا مشخصه : ارتفاع 50 عرض34طول120 - ابعاد تانک ارتفاع 60 عرض 46 طول 160 متاسفانه نمی دونم چرا قارچی که سمت چپ عکس بالاست که رنگشم هم سفید شده وکوچک چرا یکی یکی کنده میشن چند ماهی هست که اینجوریه املاح ها رو هم بصورت هفتگی یا دوهفته یکبار میزنم:o^:
البته واتر پمپ ریو گرفتم والن داره کار میکنه با قدرت 6500 لیتر در ساعت البته اینو بگم که بخاطر اینکه نور تانکم بیشتر بشه متال ها رو پایین تر آوردم.سرامیک رو هم کردم منتظر بهبود وضعیتم ان شاالله

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 21:43
سلام آقای مرادی عزیز، ابعاد سامپم که در عکس بالا مشخصه : ارتفاع 50 عرض34طول120 - ابعاد تانک ارتفاع 60 عرض 46 طول 160 متاسفانه نمی دونم چرا قارچی که سمت چپ عکس بالاست که رنگشم هم سفید شده وکوچک چرا یکی یکی کنده میشن چند ماهی هست که اینجوریه املاح ها رو هم بصورت هفتگی یا دوهفته یکبار میزنم:o^:
البته واتر پمپ ریو گرفتم والن داره کار میکنه با قدرت 6500 لیتر در ساعت البته اینو بگم که بخاطر اینکه نور تانکم بیشتر بشه متال ها رو پایین تر آوردم.سرامیک رو هم کردم منتظر بهبود وضعیتم ان شاالله

سلام
احتمال زیاد مشکل از سیستم نور هستش که ماشروم ها جلبک خودشون رو از دست دادن و بی رنگ شدن و یا اینکه دچار استرس شدن و در نتیجه ی استرس وارده جلبک های خودشون رو از دست دادن
تو این مرحله دیگه مرجان از بین میره و امیدی به زنده موندنش نیست

hosein.m
۱۳۹۳-۰۸-۲۴, 21:23
سلام
یعنی حتما" باید متال ها عوض بشه ؟
اگر استرس گرفتن علتش چی میتونه باشه ؟
شقایق موکتی هم رنگش فسفری بود ولی الان تقریبا" قهوه ای شده اینها همه بخاطر نوره ؟اگر اینطوریه اقدام به خرید متال به همون مارکی که فرمودید کنم حدودقیمتشونو بگید ممنون میشم. با تشکر از راهنماییتون

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

جناب مرادی عزیز ماشروم های روی لایوراک دیگه هم رنگشون عوض شده قبلا" خیلی پررنگ تر بودن

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۴, 23:58
سلام
یعنی حتما" باید متال ها عوض بشه ؟
اگر استرس گرفتن علتش چی میتونه باشه ؟
شقایق موکتی هم رنگش فسفری بود ولی الان تقریبا" قهوه ای شده اینها همه بخاطر نوره ؟اگر اینطوریه اقدام به خرید متال به همون مارکی که فرمودید کنم حدودقیمتشونو بگید ممنون میشم. با تشکر از راهنماییتون

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

جناب مرادی عزیز ماشروم های روی لایوراک دیگه هم رنگشون عوض شده قبلا" خیلی پررنگ تر بودن

سلام
ببینید دوست عزیز مجموعه ای از عوامل داخل آکواریوم وجود دارن که باعث میشن یه سیستم سالم و مناسب برای رشد مرجانها وجود داشته باشه
این عوامل شامل پارامترهای آب، سیستم نور، سیستم فیلتراسیون و شرایط دما و گردش آب میشه هر کدوم از این عوامل نقصی داشته باشن موجب میشه که به مرجانها استرس وارد شده و کم کم از بین برن
شما برای داشتن یه آکواریوم سالم و شاداب نیاز به این دارید که یه بار تمام سیستم رو مورد بررسی مجدد قرار بدید و با استانداردهای یک آکواریوم ریف هماهنگش کنید و اگه حتی یه بخش خیلی کوچیک از این مجموعه ی عوامل، ایراد داشته باشه مطمئن باشید مرجانها باز دچار استرس خواهند شد
بنابراین این که من بگم شما لامپ ها رو عوض کنید همه چی درست میشه یه مقدار غیر علمی هستش و در واقع خدایی نکرده از سر باز کردن خودم محسوب میشه
بهتره شما سیستم رو به طور کامل چک کنید و اصلاحات لازم رو انجام بدید و لامپ هاتون رو هم عوض کنید قطعاً در این صورت یه آکواریوم مرجانی بسیار زیبا با مرجانهای سالم و شاداب خواهید داشت
موفق باشید

hosein.m
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 08:44
سلام جناب آقای مرادی
لطف بفرمائید برای چک کردن شرایط تانک باید چه کارهایی رو انجام بدم؟
سوال بعدی اینکه برای تانکم چه واتر پمپی رو پیشنهاد میدید که هم کم صدا باشه هم در برابر نوسانات برق ضعیف عمل نکنه خلاصه همه جوره جنس آزمایش پس داده ای باشه صداش کم باشه و...

ابعاد سامپ : ارتفاع 50 عرض34طول120 - ابعاد تانک ارتفاع 60 عرض 46 طول 160

شرایط آب که در تاریخ هشت آذر تست کردم با تستر ای پی آی که تا 2016 اعتبار داره:
فسفات :صفر نیترات: ده کلسیم:350 ph,kh 10 نیتریت:صفر آمونیاک:صفر

hosein.m
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 20:10
باعرض پوزش ph.kh 8

جناب مرادی لطف کنید آدرس و تلفن فروشگاه رو برای خرید بدید ممنون میشم