PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل ییرون زدگی چشم فلاور چیست؟

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۲, 11:04
سلام به همه...
یکی از دوستام یه فلاور داره که الان 2روزه چشمش زده بیرون!!!!
دلیل این بیماری چی میتونه باشه؟
راه درمان چطوریه؟

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۰۲, 11:44
سلام به همه...
یکی از دوستام یه فلاور داره که الان 2روزه چشمش زده بیرون!!!!
دلیل این بیماری چی میتونه باشه؟
راه درمان چطوریه؟

سلام حسن جان
1 قاشق غذاخوری نمک ب ازای هر 20 لیتر اب اضافه کن
و بعد از انتی بیوتیک های اریترومایسین/سیپروفلوکساسین/استرپتومایسین/نئومایسین سولفات استفاده کن
250 میلی ب ازای هر 10 گالن
دارو رو تو 7 روز متوالی تکرار کن و قبل از اضافه کردن هر دوز 25% اب رو سیفون کن
و بخاطر استرس.بالا بودن امونیاک و نیترات در اب.بالا بودن میزان باکتری های مضر در اب.الودگی اب اکواریوم.تغییرات ناگهانی دما.تغذیه نامناسب و سیفون نکردن بموقه اب اکواریوم ... اینطوری شده اینارو درست کنه ماهی خوب میشه و بنظرم دیگ نیاز ب دارو نیس

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۲, 23:48
آیا این بیماری بیرون زدگی چشم واگیر داره؟

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۰۳, 02:41

ن بیماری واگیردار نیس ولی سریع باید درمانشه وگرنه کور میشه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۰۳, 09:32
فائزه خانم توضیحات خوبی دادن
اینرو اضافه کنم که اگر دلیل بیرون زدگی باکتریایی باشه
و تغییری در کیفیت آب و اقدامی برای درمان انجام نشه احتمال مبتلا شدن بقیه ماهی ها زیاده

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 00:04
واسم جالب بود!!!!!!
دیشب دوستم گفت مرد!!!!!
یعنی به این سرعت ماهی رو کشت؟

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 16:25
واسم جالب بود!!!!!!
دیشب دوستم گفت مرد!!!!!
یعنی به این سرعت ماهی رو کشت؟

عی بابا.حسن گاهی اوقات همین بیرون زدگی چشم فلاور دلیلش میتونه بیماری های دیگه ام باشه و این خودش ی علامته و مث انگل های پوستی و ابششی و این چیزاس ک سیستم ایمنی بدن ماهی و ضعیف میکنه و این ضعیفی باعث میشه ک ماهی خیلی از بیمای هارو بگیره یکیش همین بیرون زدگی چشم.
بیماریه اولیه درمان نشه مصرف انتی بیوتیک بی فایدس.برا همین مرده.ینی مریضیش فقد این نبوده :48:

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 16:58
سلام دوستان
قبل از گفتن مسئله باید بگم که بنا به فکرها و دلایلی که دارم بیشتر وقتمو توی ماهی داری گذاشتم روی تحقیق در مورد بیماری ماهیان! به نظر شاید دیونگی بیاد ولی یه سری آکواریوم دارم که کلکسیون ماهیای مریضه:109:
نتایجی هم که به دست اوردم تقریبا خوب بوده و به این معنی نیست که بد نبوده اتفاقا بد هم بوده برخی نتیجه ها.
خب بپردازیم به این مشکل:
به فلاور ماده کار درمانشو شروع کردم که از همه نظر سالم بود ولی سه تا سوراخ در سرش داشت ولی هیچ تاثیری توی روند زندگیش ایجاد نکرده بود! من درمان با مترو رو روش آغاز کردم و وارد روز سوم شدم دیدم یه دفه چشم ماهی متورم شده!
که درمان رو متوقف کردمو گفتم احتمالا شرایط آبش به هم خورده که همچین شده و سه روز پشت سر هم سیفون سنگین زدم ولی چشمش بهتر نشد و بلکه بدترم شد و بیرون زدگیش بیشتر شده.
الان دو روز درمان با سیپروفلوکساسین رو آغاز کردم
دما30
نمک یک قاشق(به ازای مقدار سیفون)
سیفون هر روز و تجدید دارو
دو عدد قرص 500میلی گرم در 80 لیتر آب
دوستان هر کدوم که نظری دارن بیان کنن تا بحث خوبی پیش بیاد
الان برام مهمه که دلیل بیرون زدگی چشم چی میتونه باشه؟ ممکنه همون انگل سوراخ در سر باعثش باشه یا...

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 17:12
سلام حسن جان

تا جایی که من میدونم دلیل بیرون زدگی یک چشم ماهی دلیلش باکتریایی هستش و باید درمان با انتی بیوتیک انجام بگیره.سیپرو دارویی وسیع الطیف هستش و احتمال زیاد باید روی این باکتری تاثیر داشته باشه.به شرط اینکه دارو به منبع عفونت برسه....الان یکی از چشماش اینجوریه؟؟؟از وقتی درمانو شروع کردی برای چشمش تاثیری هم دیدی؟؟؟
تانکش چه اندازه ای هستش و اینکه تانکش خالیه؟؟؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام حسن جان

تا جایی که من میدونم دلیل بیرون زدگی یک چشم ماهی دلیلش باکتریایی هستش و باید درمان با انتی بیوتیک انجام بگیره.سیپرو دارویی وسیع الطیف هستش و احتمال زیاد باید روی این باکتری تاثیر داشته باشه.به شرط اینکه دارو به منبع عفونت برسه....الان یکی از چشماش اینجوریه؟؟؟از وقتی درمانو شروع کردی برای چشمش تاثیری هم دیدی؟؟؟

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 17:17
سلام حسن جان

سلام علی جان
آره همونجور که گفتم یه سری آکواریوم فقط واسه همین کار دارم ولی در ابعاد مثلا 80 لیتر
اینم همون 80 لیتره و خالی هست.
والا دیروز صبح زدم و آخر شب سیفون کردم باز دیشب زدم و امشب میخوام سیفون بزنم.
حقیقتش تاثیر خاصی ندیدم! اون یکی چشمش هم میخواد همین طور بشه که احتمالا دارو جلوشو گرفته.
این چه جور باکتری هست؟

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 17:27
در مورد باکتریش اطلاعی ندارم حسن جان.از فاکتورهای اب هم مطمئن شو داداش.البته اب رو سیفون مرتب میزنی و احتمالش کمه....به نظر من دو روز دیگه ادامه بده ببین چی میشه

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 17:43
ممکنه از داروی مترو باشه که باعث این بیماری شده باشه؟
یا اینکه انگل سوراخ در سر میتونه به چشم هم بزنه؟

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 17:46
دوز مترونیدازول رو چطور زدی حسن جان؟؟؟

من تاحالا ندیدم ماهیهایی که درگیر هگزا هستن اینجوری بشن حسن جان.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

دوز مترونیدازول رو چطور زدی حسن جان؟؟؟

من تاحالا ندیدم ماهیهایی که درگیر هگزا هستن اینجوری بشن حسن جان.

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 18:04
اونو هم توی این حجم آب دوتا و نصفی زدم.
تقریبا سوراخای سر خوب شدن الا یکی که از همه بزرگ تر بود که الان عمق پیدا کرده.
میشه از هر دو دارو هم زمان استفاده کرد؟ یا تداخل دارویی پیش میاد؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 18:11
درود

نکات خوبی رو هر دو اشاره کردید

یک نکته اساسی : حتما برای درمان ماهی از آب تازه استفاده بشه و از زدن دارو در تانک با آب مونده حتی اگر سیکل طی شده جدا صرف نظر بشه

بارها تجربه کردم درمان ماهی توی آب کاملا تازه بهتر نتیجه میده که دلایل کاملا علمی داره و مهمترین دلیلش هم وجود ترکیبات مختلف و زیاد نیتروژن ، فسفر ، کلسیم و .... در آب مونده هست که وجود اینها قطعا روی تاثیر گذاری دارو تغییر ایجاد میکنن

برای بیرون زدگی و کدری چشم بهترین نتیجه ای که گرفتم استفاده از پماد موضعی تتراسیکلین به همراه استفاده 500 میلی گرم آموکسی سیلین در 50 لیتر

داروهای اثر گذار دیگه نیتروفراتوئین ، سیپروفلوکساسین ( که روی بیرون زدگی اثر داره و بهتره با نیترو همزمان استفاده بشه که طیف وسیعی رو پوشش بده )

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 18:19
سلام حامد جان...
والا الان یه سوال برام پیش امد!
یادمه قبلنا یکی از ماهیام چشمش زد بیرون و من نیترو زدم تو آبش به نصف روز نرسید که مرد!
سوال دیگه اینکه مترو رو میشه با سیپرو فلوکساسین همزمان استفاده کرد؟
از یکی از دوستان که علوم آزمایشگاهی میخونه پرسیدم گفت آموکسی سیلین جز داروهای اولیه آنتی بیوتیک هست و قوی تر و جدیدترش میشه از سیپرو نام برد و میگفت نیترو فرانتویین هم جز قوی ترین آنتی بیوتیک هاست

Rezaei
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 18:27
سلام حامد جان...
والا الان یه سوال برام پیش امد!
یادمه قبلنا یکی از ماهیام چشمش زد بیرون و من نیترو زدم تو آبش به نصف روز نرسید که مرد!
سوال دیگه اینکه مترو رو میشه با سیپرو فلوکساسین همزمان استفاده کرد؟
از یکی از دوستان که علوم آزمایشگاهی میخونه پرسیدم گفت آموکسی سیلین جز داروهای اولیه آنتی بیوتیک هست و قوی تر و جدیدترش میشه از سیپرو نام برد و میگفت نیترو فرانتویین هم جز قوی ترین آنتی بیوتیک هاست
احتمالا نیترو رو با دز بالا زدی ، هر قرص به ازای 50 لیتر و اگر هم کیفیت آب خوب نباشه برای تنفس ماهی مشکل پیش میاد و مرگش حتمیه

الان حضور ذهن دقیق ندارم اما دامنه اثر این داروها روی باکتری ها گرم مثبت و منفی و .... متفاوت هست که نیترو طیف وسیعتری داره

اما این رو باید در نظر بگیریم هر قدر از آنتی یوتیک با طیف وسیعتری استفاده بشه بیشتر به بدن ماهی فشار وارد میشه و دوران نقاهت ماهی طولانی تر ممکنه بشه که به اشتباه فکر کنیم بی اشتهایی و ... به دلیل ادامه بیماریست و از داروهای دیگه استفاده کنیم که خودش باعث ضعیفتر شدن بدن ماهی و در نهایت مرگش میشه

آموکسی اثر خوبی روی بیرون زدگی چشم داشته و داروی نسبتا وسیع الطیفی هست و به نظرم درست نیست بگیم آنتی بیوتیک ابتدایی

به عنوان مثال آموکسی رو عفونت گلو و اندام فوقانی بدن اثر داره ( در انسان ) و سیپرو برای عفونتهای ادرار و کلیوی استفاده میشه و اصلا با هم مقایسه نمیشن

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 18:41
حامدجان الان به نظرت درمان با سیپرو رو متوقف کنم؟
برم سمت آموکسی سیلین؟
دمای آب در درمان بیرون زدگی چطوریاست؟ چقد موثره؟

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 18:59
تا جایی که من میدونم سیپرو و مترو باهم تداخلی ندارن و هردو روی dna باکتری اثر دارن.البته مترونیدازول بیشتر برای باکتری های بیهوازی استفاده میشه و روی انگل ها از جمله تک یاخته هایی مثل هگزا اثر داره.

تا جایی که میدونم هر 30 لیتر یک مترو 250 استفاده میشه و تقریبا درست استفاده کردی حسن جان

Rezaei
۱۳۹۴-۰۸-۱۷, 19:01
حامدجان الان به نظرت درمان با سیپرو رو متوقف کنم؟
برم سمت آموکسی سیلین؟
دمای آب در درمان بیرون زدگی چطوریاست؟ چقد موثره؟
با توجه به روند درمان فکر میکنم بهتر باشه در آب کاملا تمیز از ترکیب نیترو و سیپرو استفاده کنی که اگه دیر نشده باشه حتما کنترلش میکنه

KAMFA
۱۳۹۴-۰۸-۲۱, 14:59
با توجه به روند درمان فکر میکنم بهتر باشه در آب کاملا تمیز از ترکیب نیترو و سیپرو استفاده کنی که اگه دیر نشده باشه حتما کنترلش میکنه

با اجازه از مدیر محترم شما باید از اول درمان با اموکسی رو شروع میکردی
الان شروع کن
دمای اب رو هم تا 38 درجه ببر
موفق موید باشی

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۲۲, 15:00
سلام
گفتم یه گزارشی بدم!
الان تقریبا یک هفته ای میشه که درمان با سیپرو رو ادامه دادم ولی توقیف آنچنانی نصیب نشده! چشمش بیرون زدگیش کمتر شده ولی اون یکی چشمش هم درگیر شده و حالت ابری دارن هر دوتا.
از امروز میخوام درمان با آموکسی سیلین رو شروع کنم

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۲۹, 17:10
سلام
خب خواستم چند نکته رو بدونم!
اول اینکه در طول درمان باید غذا داد؟ چقدر؟
مقدار دوز مصرفی چقدر باید باشه؟
دوره باید چند روزه باشه؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۸-۲۹, 18:36
سیپرو یه تنهایی گفته بودم کارساز نیست
باید نیترو هم باهاش میزدی

حالا همون آموکسی رو شروع کن
اگر غذا میخوره کمتر از همیشه بهش بده موردی نداره

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۲۹, 22:12
والا حامد جان من نیترو هم زدم نتیجه نگرفتم، روی این ماهیم امتحان کردم دیدم ماهی کلا بیحال شد.
بی زحمت سوالای پست قبلی رو هم جواب بده.
من خودم یه روشی دارم میرم میخوام ببینم چقد مغایرت داره؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۸-۲۹, 23:48
والا حامد جان من نیترو هم زدم نتیجه نگرفتم، روی این ماهیم امتحان کردم دیدم ماهی کلا بیحال شد.
بی زحمت سوالای پست قبلی رو هم جواب بده.
من خودم یه روشی دارم میرم میخوام ببینم چقد مغایرت داره؟
انشالا که جواب بده حسن جان
شاید دز نیترو رو بالا زدی

آموکسی ۵۰۰ رو توی ۵۰ لیتر بزن
تا ۱ هفته
هر روز سیفون کامل و تجدید دارو