PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آکواریومه یونس

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 02:23
سلام به همه دوستان و اساتید .
من این قسمترو ایجاد کردم تا از کمکه دوستان در بهبود وضعیته آکواریومم استفاده کنم ، و اگر موردی یا اشتباهی یا ایرادی وجود داشت دوستان نظر بدن تا برطرف کنیم . ممنون.

ابعاد آکواریوم

طول /عرض/ارتفاع. : 100/ 50 /65

سامپ. : 50 / 20 /45
رفرجیوم . : 50 / 15 /45

نور : ال ای. ی دستساز 36عدد سفید 6500 کلوین 36 عدد آبی 460 نانومتر و یک مهتابیه اکتنیک گیسمان که با تایمر مکانیکی در سه مرحله روشن میشن نور مونلایت 2عدد ال ای دی آبی که همراه نور رف . روشن میشن .
نور. رف : 10 عدد ال ای دی 6500 کلوین که مخالفه تایمه نور آک روشن میشه

نمک: ریف کریستال حدود 12 کیلو . که برای سیفون از ردسی استفاده میکنم

لایوراک : 60 کیلو

واتر پمپ 6500 سوبو
موجساز : . سوبو
گیاه. ف : انگوری .......
شوری سنج : سرا
تستر ها : ipe. آمونیاک. نیتریت نیترات. فسفات. Ph. Kh
املاح. : مارک برایتول: میکرو باکتری 7. استرانتیوم. مکمله آهن ، محلوله لایوراکه تریتون ، مولتی ویتامینه تریتون
غذاها : فرموله 2 اوشن نیتروژن ، اسپرولینیا اوشن نیتروژن ، آرتمیا زنده .
آبه مو رد استفاده RO. که بعد از مرحله آخر یک کارتریجه رزین قرار دادم و تی دی اس صفر شده
مدیا. : 2کیلو سرامیک سرا ی 250. عدد بیوبال د اخله اور فلو سایز اورفلو : 15 /15
اسکیمر : ماکرو 200
ماسه : 50 کیلو
سیستمه خنک کننده : ترموستات ساموان و یک عدد فن که بر رویه در آکواریوم تعبیه شده است
دما. : 26. الی 27 درجه
شوری1/24
تستها . : امروز : آمونیاک : 0. نیتریت 0 نیترات 30فسفات. : زیر 0/25. پی اچ : 8/2 کی اچ. : بینه 10تا 9
ماهی : یک عدد راس دراگون 2 عدد اسلاریس. که با فاصله یک هفته وارد آکواریوم شدند .یک شاه بلنی و دوتا فایر فیش . یک بلوتانگ. و یک گابی خالنارنجی .
در اولین فرصت قصد خرید تعدادی ریف هستم .

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 03:05
http://emruzi.com/up/do.php?img=10384

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 07:56
سلام
خوش آمديد به امروزى
عکسى ديده نميشه
لطفا در آپلود سنتر خود سايت آپلود کنيد و کدى رو که با عنوان کد انجمن بهتون ميده مستقيم در متن پست کپى پيست کنيد
موفق باشيد

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 10:14
سلام
خوش آمديد به امروزى
عکسى ديده نميشه
لطفا در آپلود سنتر خود سايت آپلود کنيد و کدى رو که با عنوان کد انجمن بهتون ميده مستقيم در متن پست کپى پيست کنيد
موفق باشيد

سلام آقا حامد . چشم ، دستورتون انجام شد ، خوشحالم که در بینه دوستانه خوبه این سایت هستم ، و امیدوارم بتونم از تجربیاته دوستان کماله استفادهرو ببرم .
دوستان این آکواریومه من بخاطر اینکه چندین بار تغیر وضعیت داده عکس از ساختنش ندارم ، این آکواریوم ساخته دسته خودم هستش و اگر برخی قسمتهاش بد شده است به بزریگه خودتون ببخشید .
این تانگ در ساله 1389 توسطه خودم ساخته شد و در مرحله اول یک تجربه تلخ داشتم در نگهداری آبشور و با بی تجربگی موفق نبودم و آک تغیر وضعیت داد و شدش آک پلنت ولی در ساله 1393 دوباره تبدیل به آبشور دادم . ولی اینبار از تجربه دوستان استفاده میکنم تا تجربه تلخه گذشتم تکرار نشه . دوستان تمامه لوازمیرو که تصاویرشونو قرار خواهم داد ساخته خودمه و خوشحال میشم نظراته دوستانرو بدونم .

http://emruzi.com/up/do.php?img=10385

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 11:03
سلام دوست عزیز
به تالار امروزی خوش اومدید
انشالله سیستم خوب و قشنگی داشته باشید
چند تا سوال و مسئله :
1- نورتون به درد نگهداری مرجان نمیخوره البته اگه دوست ندارید خدایی نکرده دوباره شکست بخورید !!! زیر این نور میشه برای یه مدت مرجان رو قرار داد ولی مطمئن باشید مرجان ها بعد از یه مدت ضعیف و خراب میشن
2- چرا از رزین استفاده کردید تا tds صفر بشه !!!! تاثیرش چیه؟
3- دور اورفلوتون چرا طلق نزدید؟؟!! اینجوری داخل اورفلو جلبک میبنده !
4- اگر دوست داشتید عکس از سامپتون هم بزارید
موفق باشید

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 11:28
سلام اقا یونس
به فروم خودتون خوش اومدین
راستش من از دیدن اب شور به شوق میام
نمیتونم نظری بدم چون کلا اب شور هرچی باشه خیلی خوشکله
ممنون میشیم بازم عکسای زیباتری بزارید
موفق باشید

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 11:56
سلام دوست عزیز
به تالار امروزی خوش اومدید
انشالله سیستم خوب و قشنگی داشته باشید
چند تا سوال و مسئله :
1- نورتون به درد نگهداری مرجان نمیخوره البته اگه دوست ندارید خدایی نکرده دوباره شکست بخورید !!! زیر این نور میشه برای یه مدت مرجان رو قرار داد ولی مطمئن باشید مرجان ها بعد از یه مدت ضعیف و خراب میشن
2- چرا از رزین استفاده کردید تا tds صفر بشه !!!! تاثیرش چیه؟
3- دور اورفلوتون چرا طلق نزدید؟؟!! اینجوری داخل اورفلو جلبک میبنده !
4- اگر دوست داشتید عکس از سامپتون هم بزارید
موفق باشید

سلام جنابه مرادی ، ممنون از راهنمایتون . در مورد نور من زمانی که داشتم ال ای دیهارو تهیه میکردم هر چقدر گشتم موفق نشدم ال ای دیه مناسب پیدا کنم و به همین دلیل استارته کارو با این ال ای دی زدم چون ال ای دیه ادیسون بهترین گزینه بود که من موفق شدم گیر بیارم ، ولی در اولین فرصت قبل از افزودنه مرجان و شقایق حتمن سعی میکنم ال ای دی هارو تغیر بدم و با کمکه دوستان بهترین گزینرو فراهم کنم ، من برایه اینکه از نظر نور به مشکل نخورم یک اکتنیکه گیسمان هم تهیه کردم و قصد دارم یک مهتابیه 10000 کلوین هم تهیه کنم . بازم خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید بفرمایید ،
در مورد تی دی اسه صفر ، آبه منطقه ما تی دی اسه حدود 400 داره و نیترات هم که دیگه گفتنی نیستش افتضاه ، من فیلترهایه دستگاهه تصفیه آبرو تعویض کردم ولی موفق نشدم تی دی اسه آبرو به پاینتر از 30 برسونم که در این تی دی اس نیترات حدود 20 بودش که فکر نمیکنم زیاد خوب باشه ، و به دلیله این که من یک سیستمه کنترله صطحه آب درست کردم و در آک نصب کردم و آب مستقیم بعد از ممبران وارد آک میشه و این آب تی دی اسه حدود 100 داره که برام مشکل ساز شدش و کله سیستمه آکواریومرو بهم زدش به همین دلیل از رزیناستفاده کردم تا مقدار آبه تبخیری که اضافه میشه بصورته تی دی اسه صفر باشه . در مورد اور فلو هم شما درست میفرمایید قصد دارم در اولین فرصت طلق بگیرم و بذارم بینه لایوراکهام و شیشه اورفلو . . بازم ممنون از راهنمایتون . خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید و پیشنهادتونم بفرمایید . موفق و پیروز باشید .

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 12:29
سلام جنابه مرادی ، ممنون از راهنمایتون . در مورد نور من زمانی که داشتم ال ای دیهارو تهیه میکردم هر چقدر گشتم موفق نشدم ال ای دیه مناسب پیدا کنم و به همین دلیل استارته کارو با این ال ای دی زدم چون ال ای دیه ادیسون بهترین گزینه بود که من موفق شدم گیر بیارم ، ولی در اولین فرصت قبل از افزودنه مرجان و شقایق حتمن سعی میکنم ال ای دی هارو تغیر بدم و با کمکه دوستان بهترین گزینرو فراهم کنم ، من برایه اینکه از نظر نور به مشکل نخورم یک اکتنیکه گیسمان هم تهیه کردم و قصد دارم یک مهتابیه 10000 کلوین هم تهیه کنم . بازم خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید بفرمایید ،
در مورد تی دی اسه صفر ، آبه منطقه ما تی دی اسه حدود 400 داره و نیترات هم که دیگه گفتنی نیستش افتضاه ، من فیلترهایه دستگاهه تصفیه آبرو تعویض کردم ولی موفق نشدم تی دی اسه آبرو به پاینتر از 30 برسونم که در این تی دی اس نیترات حدود 20 بودش که فکر نمیکنم زیاد خوب باشه ، و به دلیله این که من یک سیستمه کنترله صطحه آب درست کردم و در آک نصب کردم و آب مستقیم بعد از ممبران وارد آک میشه و این آب تی دی اسه حدود 100 داره که برام مشکل ساز شدش و کله سیستمه آکواریومرو بهم زدش به همین دلیل از رزیناستفاده کردم تا مقدار آبه تبخیری که اضافه میشه بصورته تی دی اسه صفر باشه . در مورد اور فلو هم شما درست میفرمایید قصد دارم در اولین فرصت طلق بگیرم و بذارم بینه لایوراکهام و شیشه اورفلو . . بازم ممنون از راهنمایتون . خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید و پیشنهادتونم بفرمایید . موفق و پیروز باشید .

1- بهتره ابتدا میزان نیترات آب شهری و خروجی فیلتر با تست api هر دو تا رو تست بزنید
2- مگه این رزینی که استفاده می کنید نیترات رو هم کم میکنه؟؟ !!!!!!!!!!!!!! اصلا همچین چیزی وجود داره که نیترات رو هم کم کنه؟؟؟؟!!!! این رزین ها سختی آب رو میگیرن و tds رو نزدیک صفر میکنن که هیچ ربطی به نیترات نداره!!! به نظرم الکی وقت و پولتون رو صرف این کارها نکنید اگر فیلترتون tds 30 بهتون میده عالیه اگر هم نه بهتره یه ممبراین درجه یک تهیه کنید بقیش داستانه
اگر tds فیلترتون واقعاً 100 باشه بهتره ممبران رو عوض کنید نه رزین استفاده کنید چون ممبران فقط میتونه نیترات رو بگیره بنابراین استفاده از این رزین هیچ تاثیر مفیدی روی نیترات نداره !! و اگر هم برای سختی این کار رو می کنید که سختی 100 هیچ بدی نداره مگر اینکه kh آب بالا باشه !! که اون احتمالش کمه و باید تست بزنید
موفق باشید

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 16:07
سلام داداش یونس :Rose:
به به منک واقعن اکتو دوس دارم.ی حس خوب و ارامشی ب ادم میده :101:

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 16:51
1- بهتره ابتدا میزان نیترات آب شهری و خروجی فیلتر با تست api هر دو تا رو تست بزنید
2- مگه این رزینی که استفاده می کنید نیترات رو هم کم میکنه؟؟ !!!!!!!!!!!!!! اصلا همچین چیزی وجود داره که نیترات رو هم کم کنه؟؟؟؟!!!! این رزین ها سختی آب رو میگیرن و tds رو نزدیک صفر میکنن که هیچ ربطی به نیترات نداره!!! به نظرم الکی وقت و پولتون رو صرف این کارها نکنید اگر فیلترتون tds 30 بهتون میده عالیه اگر هم نه بهتره یه ممبراین درجه یک تهیه کنید بقیش داستانه
اگر tds فیلترتون واقعاً 100 باشه بهتره ممبران رو عوض کنید نه رزین استفاده کنید چون ممبران فقط میتونه نیترات رو بگیره بنابراین استفاده از این رزین هیچ تاثیر مفیدی روی نیترات نداره !! و اگر هم برای سختی این کار رو می کنید که سختی 100 هیچ بدی نداره مگر اینکه kh آب بالا باشه !! که اون احتمالش کمه و باید تست بزنید
موفق باشید

سلام جنابه مردای ، من نیتر اته آبه شهریرو تست زدم رنگی که بهم داد در تستهایه ای پی وجود نداشت رنگش شده بود آلبالویی و نیتراته خروجیه دستگاهه تصفیه حدود 20 الی 25 بود .

من مقداری آب نمک تهیه کردم برایه سیفون ، امشب چندتا تست ازش میگیرم ببینم نیترات و فسفاته این آب چند هستش با تی دی اسه صفر ،
جنابه مرادی تی دی اسه دستگاه در اوله شروع بکار بالاست و بعد از چند دقیقه کار کردن میرسه در حدود 20 که این مسئله واسه من ایجاد مشکل میکنه چون وقتی صطحه آب پاینتر از شناور میرسه آب مستقیم وارد تانگ میشه که در این زمان تی دی اس کمی بالاست در حدود 70 به همین دلیل من رزینرو گذاشتم بعد از خروجیه ممبران تا این تی دی اسه بالا برام ایجاد مشکل نکنه ، ولی با فرمایشاته شما من امشب با آب نمکی که با آبه تی دی اس صفر تهیه کردم همه تستهارو انجام میدم و با آبه خروجیه ممبران میسنجم و خبرشو بهتون میدم . شاید هم اصلا همه این کارهایه من بی فایده و عبس بوده . بازم ممنون ازتون .

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 17:13
سلام داداش یونس :Rose:
به به منک واقعن اکتو دوس دارم.ی حس خوب و ارامشی ب ادم میده :101:

سلام . ممنون فائزه خانوم ، شما لطف داری ، حالا حالاها مونده تا این آکواریوم تبدیل به آکواریومه آبشور بشه . بازم ممنون از لطفت ، قابله شمارو هم نداره پیشکش .

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 17:28
اینم نور مونلایت
http://emruzi.com/up/do.php?img=10393
اینم چندتا عکس دیگه
http://emruzi.com/up/do.php?img=10394

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 18:01
http://emruzi.com/up/do.php?img=10395

[COLOR="silver"]--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد )

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 18:07
بابااا عااالیه ک :^_^:
این نور مونلایت چیه ؟ شب خواب خودمونه ؟ :d

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 18:11
سلام نمیدونم چرا عکسا خیلی بد آپلود میشن خیلیاشونم بهاط حجم و پسوند آپلود نمیشن . دلیل؟

SONY
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 18:12
سلام
خیلی زیباست!
موفق باشید

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 18:36
بابااا عااالیه ک :^_^:
این نور مونلایت چیه ؟ شب خواب خودمونه ؟ :d

سلام اجی ، در واقع درست فکر کردی یه چیزی تومایه هایه شب خوابه ماست . این نور در واقع نور ماه در شب رو تدائی میکنه .
بازم ممنون سر زدی منم دلمو خوش کردم به نظراته شما دوستان و دلگرم میشم . موفق باشید

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام
خیلی زیباست!
موفق باشید

سلام دوسته عزیز نظر لطفتونه ، چشماتون زیبا میبینه . ممنون که نظر دادید براتون موفقیت و پیروزی آرزومندم .

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

http://emruzi.com/up/do.php?img=10400
فایر فیشهایه زیبا ،
دوستان بنظرتون میشه این فایر فیشهارو با فایر فیش ارغوانی نگهداری کرد یا خیر ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 20:17
سلام یونس عزیز...
به سایت امروزی خوش آمدید...
از آب شور چیزی سر در نمیارم ولی وقتی آکواریوم آب شور میبینم خیلی کیف میکنم. آکواریوم زیبایی دارید.
البته اینجا اساتید خوبی مثل آقای مرادی داریم که با کمک ایشون روز به روز بر زیبایی آکواریومتون افزوده میشه.

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 20:27
سلام یونس عزیز...
از آب شور چیزی سر در نمیارم ولی وقتی آکواریوم آب شور میبینم خیلی کیف میکنم. آکواریوم زیبایی دارید.
البته اینجا اساتید خوبی مثل آقای مرادی داریم که با کمک ایشون روز به روز بر زیبایی آکواریومتون افزوده میشه.

سلام حسن جان . منم خیلی خوشحال هستم که در بینه شما عزیزان هستم و خوشحالم که میتونم از نظرات و تجربیاته اساتید محترم سایت استفاده کنم . منم امیدوارم نقایصه آکواریومم با کمکه دوستان برطرف بشه . بازم ازتون ممنون بابته لطفتون . موفق و پیروز باشید .

سلام یونس عزیز...

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 22:02
سلام یونس جان اینجاهم هستی ای ول کارت درسته :177:خوش امدی

من عاشق دارت فیشم خیلی خوشگلن

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۵, 02:02
سلام یونس جان اینجاهم هستی ای ول کارت درسته :177:خوش امدی

من عاشق دارت فیشم خیلی خوشگلن

سلام داداش شما خوبی . منم به پیشنهاد یکی از دوستانه عزیز اینجا عضو شدم تا از نظراته دوستان استفاده کنم . خوشحالم شما هم اینجا هشتی . موفقیت همیشه در مشورت و اجتماع هستش از انفرادی رفتار کردن کسی به جایی نمیرسه
.

دوستان من امشب چندتا تست انجام دادم که با تصویرشون توضیح میدم تا از نظر دوستان استفاده کنم .
این تصویر آبه منزل هستش که نیمی آبه تی دی اس صفر هستش و نیمی آبه منزل پس دوستان نتیجه تست را 2 برابر بکنید تا بشه نیتراته آبه منزله ما
http://emruzi.com/up/do.php?img=10408

اینم نتیجه تسته نیترات با آب نمکی که از آبه با تی دی اسه صفر تهیه شده است .
http://emruzi.com/up/do.php?img=10409

تا اونجا که من اطلاع دارم ممبران نمیتونه صد در صد نیتراترو حذف کنه و مخصوصا که دستگاهه من تی دی اسه 25 بهم میده پس باید مقداری نیترات در این آب باشه و به فرمایشه دوستانه گرامی رزینم که نمیتونه نیتراترو بگیره پس واسم سوال هستش که چرا نیتراته این آب صفر صفر هستش . البته من خوسحالم که نیترات صفر هستش . و از نتیجه کار راضیم .

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۵, 02:13
دوستان من امشب چندتا تست انجام دادم که با تصویرشون توضیح میدم تا از نظر دوستان استفاده کنم .
این تصویر آبه منزل هستش که نیمی آبه تی دی اس صفر هستش و نیمی آبه منزل پس دوستان نتیجه تست را 2 برابر بکنید تا بشه نیتراته آبه منزله ما
http://emruzi.com/up/do.php?img=10408

http://emruzi.com/up/do.php?img=10409

تا اونجا که من اطلاع دارم ممبران نمیتونه صد در صد نیتراترو حذف کنه و مخصوصا که دستگاهه من تی دی اسه 25 بهم میده پس باید مقداری نیترات در این آب باشه و به فرمایشه دوستانه گرامی رزینم که نمیتونه نیتراترو بگیره پس واسم سوال هستش که چرا نیتراته این آب صفر صفر هستش . البته من خوسحالم که نیترات صفر هستش . و از نتیجه کار راضیم .

استاد بزرگوار جنابه مرادیه. عزیز من میخاستم در پیغامه خصوصی این سوالرو بپرسم ولی فعلا این امکان برایه بنده فراهم نیستش ، شما در جایی فرموده بودید که توسطه یک پودر که توسطه یکی از دوستانتون در آزمایشگاه تهیه شده نیتراترو به صفر میرسونید آیا این پودر فقط برایه مصرفه شخصیتون هستش یا از این پودر برایه فروش هم تولید کرده اید و آیا امکانش برایه دوستانه دیگر هم هستش که از این پودر بهرمند بشن ، و آیا با افزودنه این پودر در پارامترهایه آب تغیری ایجاد میشه یا خیر ممنون میشم کمی توضیح بدید . بازم ببخشید این سوالرو اینجا مطرح کردم ، موفق و پیروز باشید .

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 14:42
http://upload7.ir/imgs/2014-10/95304762292270952655.jpg

سلام به دوستانه عزیز . چند روزی بودش که داشتم با سامپ کلنجار میرفتم که در آخر تصمیم به تعویض سامپ گرفتم و دیشب یک سامپه جدید ساختم .
ابعاد سامپ. :80 / 30 / 45 . که 40 سانتیترش رفرجیوم و الباقی یک خانه واتر پمپ یک خانه کوچک محله مدیا و اولین خانه مختصه اسکیمر هستش . .
یعنی آب اول وارد خانه اسکیمر وارد میشه و در مرحله بعد آبه خروجیه اسکیمر وارد خانه مدیا میگردد و در انتها وارد خانه پمپ میگردد . در قسمته بعد هم آب مستقیم وارد رف شده و از آنجا وارد خانه واتر پمپ میشود . این ترتب بنظرم بهترین شکله ممنکنه واسه این حجم بودش البته از چندتا از سامپه مختلفم الهام گرفتم . خوشحال میشم دوستان نظرشونو بدن . در مرحله بعد قصد دارم یک ایی دی اس هم قبل از ورودیه رفرجیوم قرار بدم .

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 14:49
سلام یونس جان :Rose:
اگ سوالی داشتی تو تاپیک های مربوطه بپرس ک زودتر ب جواب برسی.موفق باشی :@i):

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 16:20
سلام یونس جان :Rose:
اگ سوالی داشتی تو تاپیک های مربوطه بپرس ک زودتر ب جواب برسی.موفق باشی :@i):

سلام اجی فائزه گل . من این عکسا و مطالبرو میزارم تا صفحه آکواریومم پویاتر بشه و صفحه خاک نخوره . اگرچه کسی سر نمیزنه و یا اگرم دوستانی سر میزنند فقط ایراد میگیرن و راهی کمکی نمیدن . البته برخی دوستان لطف دارن و من ازشمون تشکر میکنم ولی ، دوست دارم کسی ایرادی میگیره راهیم پیشه پامون بذاره . در کل از دوستانی که به این صفحه سر میزنن کماله تشکر و قدر دانیرو دارم ، و برایه همشون آرزویه موفقیت میکنم .

mahdi121
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 16:59
سلام
من تا بحال از سامپ استفاده نکردم شما که استفاد کردید
معایب و خوبیهاش در چیه

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 17:50
سلام
من تا بحال از سامپ استفاده نکردم شما که استفاد کردید
معایب و خوبیهاش در چیه

سلام آقا مهدی . شما حتمن از یک فیلتر برای یک آکواریوم استفاده می کنید ، این سامپ هم محلی هستش واسه تصفیه و پالایش آبه آکواریوم . واسه تصفیه آب یکسری لوازم مورد نیاز هستش که این لوازمرو تو سامپ جا گذاری میکنن مانند اسکیمر و مدیاها و برخی لوازمهایه دیگه ، و برخی دوستان در همین قسمت رفرجیوم هم ایجاد میکنن که برایه حذفه نیترات و فسفات و ..... توسط گیاههایه داخلش هست . در کل سامپ یک نوع فیلتر ، مکانیکی و بیولوژیکیه قوی هستش ، تا اونجا که من اطلاع دارم سامپ هیچ ایرادی نداره بلکه خیلیم مفید هستش در امر تصفیه آبه آکواریوم . برخی دوستان این فیلتر رو در داخله خود آکواریوم طراحی میکنن و برخی زیر آکواریوم ، بستگی به جا و مکان و موقعیت داره ، . امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم .

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۷, 23:22
http://upload7.ir/imgs/2014-10/95304762292270952655.jpg

سلام به دوستانه عزیز . چند روزی بودش که داشتم با سامپ کلنجار میرفتم که در آخر تصمیم به تعویض سامپ گرفتم و دیشب یک سامپه جدید ساختم .
ابعاد سامپ. :80 / 30 / 45 . که 40 سانتیترش رفرجیوم و الباقی یک خانه واتر پمپ یک خانه کوچک محله مدیا و اولین خانه مختصه اسکیمر هستش . .
یعنی آب اول وارد خانه اسکیمر وارد میشه و در مرحله بعد آبه خروجیه اسکیمر وارد خانه مدیا میگردد و در انتها وارد خانه پمپ میگردد . در قسمته بعد هم آب مستقیم وارد رف شده و از آنجا وارد خانه واتر پمپ میشود . این ترتب بنظرم بهترین شکله ممنکنه واسه این حجم بودش البته از چندتا از سامپه مختلفم الهام گرفتم . خوشحال میشم دوستان نظرشونو بدن . در مرحله بعد قصد دارم یک ایی دی اس هم قبل از ورودیه رفرجیوم قرار بدم .

سلام
دوست عزیز این سامپ جند تا ایراد داره:
1- حجم آبگیریش کمه یعنی ارتفاع شیشه های پایینی رو خیلی زیاد گرفتین و احتمالاً آب سریز میشه
2- هیچ خونه ای رو برای پد در نظر نگرفتید
3- اگر واتر پمپتون مناسب باشه آب از پایین خونه ی اول به زور رد میشه مخصوصا اگر بخواید از پد استفاده کنید
4- این سایز رفیوجیوم عملا ً کارایی نداره
بهتر بود قبل از ساخت سوال میپرسیدید تا کار ایراد نداشته باشه
به کتاب راه اندازی آکواریوم های آب شور هم مراجعه می کردید در خصوص ساخت سامپ خیلی بهتون کمک می کرد و الان یه سامپ حرفه ای و ایده آل ساخته بودید
موفق باشید
موفق باشید

استاد بزرگوار جنابه مرادیه. عزیز من میخاستم در پیغامه خصوصی این سوالرو بپرسم ولی فعلا این امکان برایه بنده فراهم نیستش ، شما در جایی فرموده بودید که توسطه یک پودر که توسطه یکی از دوستانتون در آزمایشگاه تهیه شده نیتراترو به صفر میرسونید آیا این پودر فقط برایه مصرفه شخصیتون هستش یا از این پودر برایه فروش هم تولید کرده اید و آیا امکانش برایه دوستانه دیگر هم هستش که از این پودر بهرمند بشن ، و آیا با افزودنه این پودر در پارامترهایه آب تغیری ایجاد میشه یا خیر ممنون میشم کمی توضیح بدید . بازم ببخشید این سوالرو اینجا مطرح کردم ، موفق و پیروز باشید .

سلام
دوست عزیز تو خونه ی ما آب شهری نیتراتش 60 میلی گرم در لیتر هستش و نیترات خروجی دستگاه ro با tds حدود 30 زیر 5 میلی گرم در لیتر هستش پس:
1- تی دی اس 25 و 30 مشکلی نداره
2- خروجی فیلتر رو بدون اینکه از رزین استفاده کنید و قبل از اینکه نمک به آب بزنید تست بزنید و نتیجه رو اعلام کنید . یعنی نیترات آب شیرین (ro ) رو تست بزنید
3- این رزین ها به هیچ وجه نیترات رو جذب نمیکنه
4- اگر می بینید یا به شما گفتن که تو کشورهای خارجی تلاش میکنن تا تی دی اس صفر بشه و در این راه از رزین استفاده می کنن برای این هستش که می خوان kh آب آکواریوم بالای 7 نره چون تو کشورهای خارجی استفاده از مرجان های sps خیلی مرسومه و برای این مرجان ها باید kh کمتر از 8 باشه ! بنابراین اون چیزی که شما دارید در خصوص استفاده از رزین برای نیترات انجام میدید کاملاً اشتباهه و یا به اشتباه به شما توصیه کردن
در مورد پودر نیترات گیر هم به صورت انبوه تولید شده و من به اکثر مشتری های خودم و بعضی دوستان تو تالارهای مختلف دادم
استفاده از این پودر هیچ تاثیر منفی بر روی پارامترهای آب و مرجان ها نداره ! شما می تونید به آلبوم تصاویر آکواریوم بنده مراجعه کنید و سلامت مرجان ها رو ببینید

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۸, 22:42
سلام
دوست عزیز این سامپ جند تا ایراد داره:
1- حجم آبگیریش کمه یعنی ارتفاع شیشه های پایینی رو خیلی زیاد گرفتین و احتمالاً آب سریز میشه
2- هیچ خونه ای رو برای پد در نظر نگرفتید
3- اگر واتر پمپتون مناسب باشه آب از پایین خونه ی اول به زور رد میشه مخصوصا اگر بخواید از پد استفاده کنید
4- این سایز رفیوجیوم عملا ً کارایی نداره
بهتر بود قبل از ساخت سوال میپرسیدید تا کار ایراد نداشته باشه
به کتاب راه اندازی آکواریوم های آب شور هم مراجعه می کردید در خصوص ساخت سامپ خیلی بهتون کمک می کرد و الان یه سامپ حرفه ای و ایده آل ساخته بودید
موفق باشید
موفق باشید

سلام
دوست عزیز تو خونه ی ما آب شهری نیتراتش 60 میلی گرم در لیتر هستش و نیترات خروجی دستگاه ro با tds حدود 30 زیر 5 میلی گرم در لیتر هستش پس:
1- تی دی اس 25 و 30 مشکلی نداره
2- خروجی فیلتر رو بدون اینکه از رزین استفاده کنید و قبل از اینکه نمک به آب بزنید تست بزنید و نتیجه رو اعلام کنید . یعنی نیترات آب شیرین (ro ) رو تست بزنید
3- این رزین ها به هیچ وجه نیترات رو جذب نمیکنه
4- اگر می بینید یا به شما گفتن که تو کشورهای خارجی تلاش میکنن تا تی دی اس صفر بشه و در این راه از رزین استفاده می کنن برای این هستش که می خوان kh آب آکواریوم بالای 7 نره چون تو کشورهای خارجی استفاده از مرجان های sps خیلی مرسومه و برای این مرجان ها باید kh کمتر از 8 باشه ! بنابراین اون چیزی که شما دارید در خصوص استفاده از رزین برای نیترات انجام میدید کاملاً اشتباهه و یا به اشتباه به شما توصیه کردن
در مورد پودر نیترات گیر هم به صورت انبوه تولید شده و من به اکثر مشتری های خودم و بعضی دوستان تو تالارهای مختلف دادم
استفاده از این پودر هیچ تاثیر منفی بر روی پارامترهای آب و مرجان ها نداره ! شما می تونید به آلبوم تصاویر آکواریوم بنده مراجعه کنید و سلامت مرجان ها رو ببینید

سلام جنابه مرادی عزیز ممنون راهنمایی و کمکتون . جنابه مرادیه عزیز من این سامپرو دقیقا به اندازه ای ساختم که برام مقدور بودش و نمیتونستم بزرگتر از این بسازم چون جاشو نداشتم ، من پدهایی که باید در سامپ قرار بگیرنرو داخله اورفلو قرار میدم و حدودا 20 سانتیمتر پد رویه بیوبالها قرار میدم و هر هفته اونارو تعویض یا تمیز میکنم ، در مورد سر ریز سامپ من حجمرو پیش بینی کردم و در در صورت برگشته آب از آکواریوم هیچ سر ریزی نخواهم داشت و آب تا 2سانتیمتریه لبه سامپ میاد و سریز نمیشه . ولی شما درست میفرمایید کمی دقت و مطالعه میتونستم بهتر عمل کنم و همین قصدرو هم دارم و ته تغیراتی در سامپ و اسکیمر خواهم داد بازم ممنون .

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 02:19
سلام
دوست عزیز در مورد حذف نیترات توسط رزین حق با شما بود و بنده اشتباه میکردم
طبق تحقیقی که کردم رزین های خاصی برای این منظور وجود دارن که می تونن نیترات رو هم جذب کنن
این هم لینکش
Nitrate Removal by Ion Exchange | The Solutions Source of the Water & Wastewater Industry (http://www.wwdmag.com/nitrate-removal-ion-exchange)
موفق باشید

به نظرم سامپ رو عوض کنید و رفیوجیوم رو حذف کنید
ارتفاع شیشه های داخلی سامپ (اونهایی که از پایین چسبیدن)باید کمتر از این باشن
بهتره داخل اورفلو پد نزارید
اینها توصیه های بنده هستش اگر به کار بگیرید بعدا کمتر اذیت میشید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 10:35
سلام یونس جان یکم در مورد این رزینی که استفاده کردی توضیح میدی چند خریدی کجا وصل کردی اگه عکسم بزاری که خیلی خوب میشه یه چیزی هم یاد ما میدی :@i):

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 14:31
سلام یونس جان یکم در مورد این رزینی که استفاده کردی توضیح میدی چند خریدی کجا وصل کردی اگه عکسم بزاری که خیلی خوب میشه یه چیزی هم یاد ما میدی :@i):

سلام
کارتریج این رزین ها به اسم کارتریج DI دی یونیزاسیون توی تصفیه فروشی ها وجود داره و می تونید از اونجا تهیه کنید و به خروجی ro وصل کنید اما یه مقدار گرونه و دقت داشته باشید که باید به موقع یا شارژ بشه و یا تعویض بشه در غیر اینصورت بعد از پر شدن ظرفیتش هر چی جذب کرده رو دوباره پس میده تو آب

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 15:55

سلام هاشم جان . جنابه مرادیه عزیز کامل توضیح دادن . من این رزین که داخاله بک کارتریج بود با هوزینگش 90000 گرفتم و دقیقا نعد از خروجیه ممبران قرار دادم تا آبی با تی دی اسه کاملا صفر داشته باشم . و از همین آب با تی دی اسه صفر برای سیفون و جایگزینیه آبه تبخیری استفاده میکنم ، البته توجه کنید که زمانی که دستگاهه تصفیه شروع بکار میکنه اونرو مستقیم وارد کارتریجه رزین نکنید چون در ابتدایه شروع بکار تصفیه آب ro تی دی اس اون خیلی بالا هستش و باید بذارید از شیر دیگری آب بره تا تی دی اس به پاینترین حد خودش برسه و بعد شیر کارتریجه رزینرو باز کنید در غیر این صورت رزینها خیلی خیلی زود اشباع و کارایشونرو از دست میدن . در واقع من این کارو انجام دادم تا آبی که به آکواریوم اضافه میکنم عاری از هر گونه آلایندهای باشه . پس با این کار من دیگه توسطه آبه شهری نیترات و فسفات و سیلیکات و ...... به آکواریوم وارد نمیشود .

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 17:02
ممنون یه سوال فقط موقعی که میخوایی سیفون بزنی وصل میکنی بعدا که کارت تموم شد قطع میکنی درسته؟ بعد شیر فشار و تا آخر میبندی یا دیگه احتیاجی به این کار نیست؟ نصابی که دستگاه منو نصب کرد گفت قبلا یکی از مشتریام که عشق آب شور بود مثل خودت یه شیر نصب کردم براش بهم گفت که آب و از 4 تا فیلتر اول رد کنه برای همین برای منم یه شیلنگ اضافه با شیر نصب کرده که از4 تا خروجی اول آب گیری میکنم و آبی که داخل منبع هست و میبندم تا تی دی اس کمتری داشته باشم برای من تی دی اس الان بدون این دم و دستگاه که شما نصب روی 10 هست ولی من بعدا حتما این کاری که شما کردی و انجام میدم

راستی من رفتم پامنار پلاکسی گرفتم برای اورفلوم اگه خواستی آدرس بدم توهم برو خیلی کارش ردیفه انقدر بروبکس آکواریومی امده بودن پیشش خودش وارد بود خیلی هم ارزون شد 20 تومان شد :192:

راستی یه نکته مهم روی اورفلو که پد گذاشتی یه لوله بغلش بزار یه وقت پدها کثبف بشن آب سرریز میشه مصیبت میشه ها مراقب باش خطریه

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۱۰, 08:18
ممنون یه سوال فقط موقعی که میخوایی سیفون بزنی وصل میکنی بعدا که کارت تموم شد قطع میکنی درسته؟ بعد شیر فشار و تا آخر میبندی یا دیگه احتیاجی به این کار نیست؟ نصابی که دستگاه منو نصب کرد گفت قبلا یکی از مشتریام که عشق آب شور بود مثل خودت یه شیر نصب کردم براش بهم گفت که آب و از 4 تا فیلتر اول رد کنه برای همین برای منم یه شیلنگ اضافه با شیر نصب کرده که از4 تا خروجی اول آب گیری میکنم و آبی که داخل منبع هست و میبندم تا تی دی اس کمتری داشته باشم برای من تی دی اس الان بدون این دم و دستگاه که شما نصب روی 10 هست ولی من بعدا حتما این کاری که شما کردی و انجام میدم

راستی من رفتم پامنار پلاکسی گرفتم برای اورفلوم اگه خواستی آدرس بدم توهم برو خیلی کارش ردیفه انقدر بروبکس آکواریومی امده بودن پیشش خودش وارد بود خیلی هم ارزون شد 20 تومان شد :192:

راستی یه نکته مهم روی اورفلو که پد گذاشتی یه لوله بغلش بزار یه وقت پدها کثبف بشن آب سرریز میشه مصیبت میشه ها مراقب باش خطریه

سلام هاشم جان ، داداش من یه مخزن درست کردم و اون مخزنرو به یه شناوری که داخله سامپ طراحیش کردم وصل کردم و هفته ای یکبار این مخزنرو با آبه تصفیه شده پر میکنم و توسط شناور هر موقع سطحه آب تبخیری پایین بیادش خودکار آب از مخزن به آکواریوم اضافه میشه . در مورد پلکسیم من یه تیکه پلکسی رنگی داشتم که بریدم و کنار اورفلو قرار دادم تا نور به داخله اورفلو و بیوبالها نخوره . در مورد اون لوله هم حتمن یه فکری واسش میکنم ولی من هر هفته پدهارو تمیز و یا تعویض میکنم البته حرفه شما درسته چون برخی مواقع میبینم آب در اورفلو جمع شده و بسختی از پدها رد میشه . . بازم از راهنماییت ممنونم . برات آرزویه موفقیت دارم .

siamak398
۱۳۹۳-۰۸-۱۱, 08:36
سلام یونس جان .
آقا من تمام پست هاتو دارم تعقیب میکنم . دستت درد نکنه. خیلی زحمت کشیدی . مبارکت باشه و آبش همیشه به سلامتی بچرخه. در مورد نورت بیشتر توضیح بده و از قاب نورت برامون عکس بذار.
خوشحال میشم از تجربت استفاده کنم .
موفق باشی.

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۱۱, 22:57
سلام یونس جان .
آقا من تمام پست هاتو دارم تعقیب میکنم . دستت درد نکنه. خیلی زحمت کشیدی . مبارکت باشه و آبش همیشه به سلامتی بچرخه. در مورد نورت بیشتر توضیح بده و از قاب نورت برامون عکس بذار.
خوشحال میشم از تجربت استفاده کنم .
موفق باشی.

سلام سیامک جان . ممنون که مطالبرو پیگیری میکنی ، نور هم ال ای دی هستش حدود 72 عدد ال ای دی که نیمی سفید 6500 کلوین و نیمی آبی 460 نانومتر هستند البته من یک اکتنیک گیسمان و یک t5. سفید 10000 کلوین هم دارم که هنوز استفاده نمیکنم و گذاشتم واسه زمانی که مرجان خریدم ، البته ال ای دیها کمی تغیر نیاز دارن . عکس هم در اولین فرصت براتون میزارم .

یونس58
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 13:43
سلام به دوستانه عزیزم ، یه چندتا عکس از وضعیته موجود ، و چندتا تغیری که دادم میزارم امیدوارم دوستان خوششون بیاد ، البته چون با گوشی عکس گرفتم کمی تصاویر کیفیتشون پایینه و عکسها به آبی میزنه ، ولی در واقع رنگ نورم اینقدرم آبی میستش ،http://8pic.ir/images/xmvbk31vq5ttn1ijnxrm.jpg

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 13:46
سلام داداش یونس چطوری خوبی :115:
ماشالا خیلی زیاد خوشگله واقعن اکتو میبینم انرژی میگیرم :47:
چنتا ماهی توشه؟!

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 13:54
سلام اقا یونس عزیز:watermelon:
واقعا خیلی تانک بی نظیری داری......
خیلی داقک زیبایی هست
خوش باشی بزرگوار:Waving:

یونس58
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 14:18
http://www.emruzi.com/upc.php?file=142047102961631_pbedlgq1z3ldpjjucb16. jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420471027242236_qwv2jugb11650c0l0zcp .jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420471029662878_k3a7fu6xiw069b0cokht .jpg

سلام داداش یونس چطوری خوبی :115:
ماشالا خیلی زیاد خوشگله واقعن اکتو میبینم انرژی میگیرم :47:
چنتا ماهی توشه؟!

سلام اجی فائزه ، ممنون که بهم لطف داری و از عکسها دیدن میکنی ، آکواریومه من اگرچه زیاد خپب نشده ولی بازم قابله شمارو نداره ، امیدوارم که خوشتون اومده باشه ،در حد وسعم سعی کردم زیبا بشه ، تو این هفته احتمالا از یک از دوستان چندتا مرجانه دیگه بگیرم ، و کمی پر بارتر بشه ، بلزم ممنون از لطفی که شما و دوستان بهم دارید ،موفق و سربلند باشید ،

سلام اقا یونس عزیز:watermelon:
واقعا خیلی تانک بی نظیری داری......
خیلی داقک زیبایی هست
خوش باشی بزرگوار:Waving:

سلام محمد جان ، داداش ممنون که از عکسها دیدن کردید . براتون سربلندی آرزومندم ،

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 17:53
بسیار زیبا آقا یونس

فایر فیش و دلقک بسیار زیبا و سرحال ، آبش براتون بچرخه ایشاله

عکسها رو سعی کنید در آپلود سنتر خودمون آپ کنید
من اصلاح کردم

عکسهای قبلی شما هر کدوم حدود 3 مگ بودند که حجمشون واقعا زیاده و برای کسی که نت پر سرعت نداشته باشه و با گوشی یا ... میاد سایت تقریبا باز شدنش غیر ممکنه
با ادیت ساده پیکسل عکس رو 800*600 که بگذارید حجم عکسها خیلی کمتر میشه
تا سایز 1مگ رو میتونید به راحتی در آپلود سنتر قرار بدید

موفق باشید

mo.yzr
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 17:56
سلام آقا یونس عکسای شما منو وسوسه میکنه آب شور راه بندازم ولی هزینش برام زیاده...
موفق باشید:175:

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 23:56
سلام یونس جان...
آکواریوم واقعا زیبا و دلنشینی هست.
توی تک عکس اولی که گذاشتی اون موجودی که گوشه سمت راست(پایین) هست اسمش چیه؟

یونس58
۱۳۹۳-۱۰-۱۶, 07:40
سلام یونس جان...
آکواریوم واقعا زیبا و دلنشینی هست.
توی تک عکس اولی که گذاشتی اون موجودی که گوشه سمت راست(پایین) هست اسمش چیه؟

سلام به همه دوستان و عزیزان ، همین جا از همه دوستانی که میان و نظر میدن کماله قدردانی و تشکر رو دارم ،

داداش اون موجود که تو عکس اول هستش ، یه نوع پولیپ هستش . در واقع یه نوع مرجان هستش ، به رنگ زرد . سواله دیگه داشتید در خدمتم ، موفق باشید .

siamak398
۱۳۹۳-۱۰-۱۶, 08:48
سلام داداش
آقا یونس واقعا زیباست و خیلی هم زیبا عکس گرفتی. ایشاالـ... که آبش همیشه به سلامتی بچرخه و همیشه لذتش رو ببری.
موفق باشی.

moonmoon
۱۳۹۳-۱۰-۲۵, 11:10
سلام آکتون عالیه
لایوراک هاتون رو از کجا گرفتین؟

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۱۰-۲۵, 16:12
سلام داداش یونس جان
واقعن عالیه اک شور ب این تمیزی ندیدم.هرچی دیدم توش پر جلبکای سبز زشت بوده.افرین :92:

یونس58
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 02:16
سلام عزیزان ،یک اپن برین و یک مرجان بابل به مجموعه اضافه شده که تصاویرشونو میزارم امیدوارم خوشتون بیادش ،http://8pic.ir/images/zfvfq51cj0eohmnrhenp.jpg
http://www..ir/forum/attachment.php?attachmentid=88910&d=1421363456
http://8pic.ir/images/6vi26hpej04yg5l3gjfv.jpg
http://8pic.ir/images/qgu5m18s9f6vncu7kq5z.jpg

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 10:07
سلام اقا یونس
ماسالا خیلی تانک زیایی شده
مرجان ها هم که یکی از یکی خوشگل تر:Applause:
خوش باشی داداش

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 13:41
واقعا لذت میبرم یونس جان
و اگه هم نظری نمیدم چون اصن مات و مبهوت این تانک میشم واقعا
آرزوی من در آینده یه تانک آب شور با ابعاد پایین تره
همیشه آرزوشو داشتم و یه روزی عملیش میکنم
خیلی حال کردم دمت گرم داداش

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 16:02
سلام یونس جان حرفی نمیشه زد جز اینکه گفت واقعا زیباست...
ما که با عکسا خیلی کیفی میکنیم دیگه اگه داشته باشیم:Day dreaming:
یونس اون عکس اولی میشه در موردش یه توضیحی بدی که چیه و چطوریاست؟!!

masih
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 16:54
سلام یونس جان واقعا خوشکله ایولا واقعا کیف کردم بردیمون ب اعماق خلیج:Tongue:

siamak398
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 08:33
سلام یونس جان . آقا مبارکت باشه. خیلی زیبا و سرحال هستن . :Rose:

یونس58
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 14:33
سلام ، از همه دوستانی که نظرهاشونو قرار دادن تشکر میکنم ، خیلی بزرگوارید ،
حسن جان اون عکسه اولی مرجانه بابل هستش که یک اسکلته سنگی داره و در طیه روز که نور بهش میخوره آبرو به خودش میکشه و به این شکله زیبا باد میکنه ، من خودم عاشقه انواعه بابل در رنگهایه مختلف هستم ، رنگههایه سبز ، سفید ، قهوه ای ، و آبی هم داره ،

یونس58
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 12:49
سلام دوستان ، یدونه شقایق بابل خلیجی به مجموعه اضافه شده که عکسشو میزارمhttp://8pic.ir/images/0m3xdl2gzgccauafyty2.jpg ،

hashem_stark
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 17:31
سلام نمیدونم چرا بخش آب شور کم پست میخوره قبلا شلوغ تر بودش:Broken heart: بازم دست یونس جان درد نکنه یه سری به آلبومش تو این سایت میزنه دوستای دیگه که اصلا نیستن

hasoo
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 21:15
سلام یونس جان...چیزی نمیشه گفت جز اینکه خیلی زیباست.آین ماهی قرمزه درازه چیه؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 22:58
خیلی زیباست
ایولا داداش

یونس58
۱۳۹۳-۱۱-۲۳, 14:28
سلام یونس جان...چیزی نمیشه گفت جز اینکه خیلی زیباست.آین ماهی قرمزه درازه چیه؟

سلام ، داداش اون ماهی اسمش دارت فیشه ، یکی از ماهیهایه آروم و زیبا هستش ، و بیشترم جلویه تانک شنا میکنن ، ممنون که سر زدی، موفق و پیروز باشید

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۱۱-۲۴, 06:12
به سلام داداااااش :^_^:
عاقا این دارت فیشت خیلی ناز و باحاله.ی چنتا عکس از ماهیات بزار.دادا بیشتر فعالیت کن :wink:

یونس58
۱۳۹۳-۱۲-۱۸, 10:37
سلام ، این کلیپ از آخرین تغراته تانکه من هستش ، امیدوارم از دیدنش لذت ببرید
http://www.aparat.com/v/uZ3Qj/%D8%A2%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85_% D8%A2%D8%A8%D8%B4%D9%88%D8%B1

hasoo
۱۳۹۳-۱۲-۱۸, 23:03
سلام یونس جان...
خیلی زیبا و دل نشینه فقط به نظرم ماهیاش کمه!
البته وارد نیستم شاید همین قد کافی باشه!
در ضمن داخل سایت فایلت رو آپلود کن یا از طریق پخش آپارات در انجمن استفاده کن

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۱۸, 23:49
سلام دوست عزیز بسیار غالی
من که لذت بردم

یونس58
۱۳۹۴-۰۲-۰۷, 17:59
سلام دوستان ، چندتا عکس بعد از یکم تغیرات میزارم امید که خوشتون بیادش ،

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۷, 18:41
یونس جان
لطفا لینک رو تصحیح کنین
و از اپلود سنتر خود سایت استفاده کنین

یونس58
۱۳۹۴-۰۲-۰۸, 02:09
سلام ، دوسته عزیز من هر چی سعی کردم. نتونستم ، گزینه دانلود عکس از رایانرو فعال کنم و عکس آپلود کنم ، ببخشید

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۰۸, 12:19
سلام ، دوسته عزیز من هر چی سعی کردم. نتونستم ، گزینه دانلود عکس از رایانرو فعال کنم و عکس آپلود کنم ، ببخشید
این آموزشها رو مطالعه بفرمایید

آموزش کامل استفاده از آپلود سنتر و نحوه قرار دادن عکس در سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=4686)
اینجا (http://emruzi.com/showthread.php?t=69&p=29146&viewfull=1#post29146)
و
اینجا (http://emruzi.com/showthread.php?t=69&p=29273&viewfull=1#post29273)

یونس58
۱۳۹۴-۰۲-۰۹, 01:47
سلام دارم سعی میکنم یدونه عکس آپلود کنم ولی ....نمیشهhttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1430290466692687_qsdzl4mcqzag9lsjbjqp .jpg

اساتید و مدیران محترم من اجارا با یه آپلود سنتر دیگه عکس آپلود کردم چون هرچی سعی کردم سایت جواب ندادش ، بازم شرمنده ،

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۰۹, 13:25
سلام دوست عزیز تبریک میگم تانک زیبایی هست....

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۹, 17:40
عالیه
چیز خاصی نمیتونم بگم
فقط میتونم بگم خیلی زیباست
ارزویه همیشگیم یه تانک اب شور پر از دلقک و پر از مرجان زندس
ممنون قشنگ بود

hashem_stark
۱۳۹۴-۰۲-۰۹, 17:41
سلام یونس جان عالیه :245:خیلی خوب چیدمان سنگ هارو تغییر دادی :Applause:

یونس58
۱۳۹۴-۰۲-۱۱, 01:12
ممنون دوستان ، شما لطف دارید ، از این که میبینم دوستان از کارم خوششون اومده به خودم امیدوار میشم و سعی در بهتر شدنه آکواریوم صد چندان میشه ، بازم ممنون

یونس58
۱۳۹۴-۰۸-۱۰, 00:48
سلام به همه دوستان عزیزم ، http://8pic.ir/images/ai50867xx3islabmbgly.jpg

اینم تصویر تانکه من همین امروز ، امیدوارم ببینید و خوشتون بیاد ،

اینم تصویر تانکه من همین امروز ، امیدوارم ببینید و خوشتون بیاد ،

siamak398
۱۳۹۴-۰۸-۱۰, 07:11
آقا مبارکه. واقعا زیباست . امیدوارم آبش به سلامتی بچرخه . راستی چه عجب یه فعالیتی تو این سایت دیدیم . کجتن این بچه های گل و اساتیدد گرامی؟!

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۰, 22:43
سلام یونس جان
عالیه واقعا زیباست.
اینا که روی سنگا هستن همشون مرجان هستن؟
اون ماهی قرمزه اسمش چیه؟

یونس58
۱۳۹۴-۰۸-۱۱, 00:54
سلام ممنون از لطفتون
بله همه اونا مرجان و شقایق هستن ، اون ماهی قرمزه هم راس دلقک نابالغ هستش ، که چند وقت دیگه با بالغ شدنش رنگش کلا تغیر میکنه ، ،