PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمان هگزامیتا ( انگل روده ای ) در فلاورهورن

Mehdi69
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 19:36
ممنون که در بحث شرکت کردید و نظرتون رو گفتید
هیچ چیز قطعیت 100% نیست
اما با توجه به اینکه این ماهی ها تقریبا تا 10 -15 روز قبل پیش خودم بودن و تکثیر من هستند احتمال هگزامیتا رو بیشتر میدونم

چاله سر با منشا فقر مواد معدنی معمولا خنثی هست و اطرافش التهاب نداره ، التهاب اطراف چاله و زخم شکل بودنش با تجربه من نشونه فعالیت انگل هست ( البته چون شرایط آب تانکهای یحیی رو میدونم و سیفونهای مرتب داره احتمال بالا بودن فاکتورهای نیتروژن صفر هست که اون هم میتونه باعث التهاب در نارسایی های پوستی ماهی بشه )

سلام
سیفون کردن خیلی لازمه اما اون لوله ی سیفون رو اکثر ماهی دار ها بعد از سیفون هر جا برسه پرت میکنن تا زمان بعدی
که همین سیفون چون خیسه میتونه آلودگی محیط رو جذب کنه و باعث این بیماری بشه
خود سیستم های لوله کشی توی ایران انقدر قدیمی هستن که خودشون باعث وجود عوامل بیماری زا توی آب میشن
برا همین الان همه دارن میرن سمت دستگاه تصفیه
توی عکس یه سوراخ قرمز دیده میشه که توی هگزامیتا سوراخ های صورت و سر اصلا خونی نیستن چرکی هم نباید باشن چاله ای هستن که پوست از بین نمیره
یحیی هم که اشاره به جوش چرکی کرد تنها دلیل جوش هم همین وجود باکتری های گرم منفی توی آب هستن
من روی ماهیم ه این سوراخ توی صورت رو داشت هر راهی بگی امتحان کردم فقط فهمیدم مترونیدازول هیچ کاری برای هگزامیتا انجام نمیده

البته این هم امکانش زیاده که بعد از جوش چرکی و شرایط بد ماهی و ضعف ایمنی ماهی سریعا دچار هگزامیتا هم بشه
درست مثل پلیگ که همراهش بیماری های دیگه هم میتونن به وجود بیان هگزا هم میتونه با بیماری دیگه ای به وجود بیاد

اگر هم یحیی اشاره میکرد آخرین بار چه زمانی ماهی جدید وارد کرده خیلی خوب میشد چون اگر مدت زیادی از ورود آخرین ماهیش گذشته باشه که احتمال انگل ضعیف تر هم میشه

ولی این یه تجربه ی شخصیه که کلا پارازیت های درونی ماهی رو زمانی میشه از بین برد که دیگه خود ماهی هم کشته شده باشه
بدترین پارازیت ها هم همین فلاجلات ها هستن
تازمانی که ماهی زندست پارازیت داخلی هم زنده میمونه من بهترین و معروف ترین دارو ها رو استفاده کردم هم برا هگزامیتای فلاور و هم داروی تریمازول رو برای گلدفیش
هیچ کدوم جواب ندادن فقط بیماری بعد از نهفتگی کوتاه مدت دچار جهش شد

:love_heart:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 19:45
سلام
سیفون کردن خیلی لازمه اما اون لوله ی سیفون رو اکثر ماهی دار ها بعد از سیفون هر جا برسه پرت میکنن تا زمان بعدی
که همین سیفون چون خیسه میتونه آلودگی محیط رو جذب کنه و باعث این بیماری بشه
خود سیستم های لوله کشی توی ایران انقدر قدیمی هستن که خودشون باعث وجود عوامل بیماری زا توی آب میشن
برا همین الان همه دارن میرن سمت دستگاه تصفیه
توی عکس یه سوراخ قرمز دیده میشه که توی هگزامیتا سوراخ های صورت و سر اصلا خونی نیستن چرکی هم نباید باشن چاله ای هستن که پوست از بین نمیره
یحیی هم که اشاره به جوش چرکی کرد تنها دلیل جوش هم همین وجود باکتری های گرم منفی توی آب هستن
من روی ماهیم ه این سوراخ توی صورت رو داشت هر راهی بگی امتحان کردم فقط فهمیدم مترونیدازول هیچ کاری برای هگزامیتا انجام نمیده

البته این هم امکانش زیاده که بعد از جوش چرکی و شرایط بد ماهی و ضعف ایمنی ماهی سریعا دچار هگزامیتا هم بشه
درست مثل پلیگ که همراهش بیماری های دیگه هم میتونن به وجود بیان هگزا هم میتونه با بیماری دیگه ای به وجود بیاد

اگر هم یحیی اشاره میکرد آخرین بار چه زمانی ماهی جدید وارد کرده خیلی خوب میشد چون اگر مدت زیادی از ورود آخرین ماهیش گذشته باشه که احتمال انگل ضعیف تر هم میشه

ولی این یه تجربه ی شخصیه که کلا پارازیت های درونی ماهی رو زمانی میشه از بین برد که دیگه خود ماهی هم کشته شده باشه
بدترین پارازیت ها هم همین فلاجلات ها هستن
تازمانی که ماهی زندست پارازیت داخلی هم زنده میمونه من بهترین و معروف ترین دارو ها رو استفاده کردم هم برا هگزامیتای فلاور و هم داروی تریمازول رو برای گلدفیش
هیچ کدوم جواب ندادن فقط بیماری بعد از نهفتگی کوتاه مدت دچار جهش شد

:love_heart:

حرفاتون تا حدودی قابل قبول هست
اما بحث هگزامیتای فلاور کاملا جداست
چون در فلاور معمولا وجود انگل همراه با عفونته و انشالله در جای مناسبش بحث خواهد شد

یحیی دارو رو برای ماهی زده و بهترین راه صبر و دیدن نتیجه کار هست

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 20:56
یه نظر دیگه واسه هگزامیتای فلاور بدم
من تا الان شاید بالای 5 تا فلاور با هگزامیتا یا انگل روده ای با عوامل مختلفی داشتم
خوشبختانه فقط فلاور 1 و 2 به مرگ رسیدن
3 تای بقیه رو با دوز خاصی از داروها ادامه دادم
خدارو شکر هر سه تا خوب شدن چون هم تجربش دستم اومده بود و هم اینکه نمیزاشتم دارو زیاد توی اب بمونه و ماهی رو اذیت کنه
من 12 ساعت 12 ساعت سیفون و تکرار دارو داشتم
ینی 12 ساعت اب بدون دارو و 12 ساعت اب دارو دار . اینجوری ماهی ضعیف نمیشه
خوشبختانه دو مورد با مترونیدازول درمان شد
و مورد سوم با نیتروفرانتوئین .
جالبه که هر انگل روده ای و شرایط ماهی باید دارو های مختلف امتحان بشه و دوره 10 روزه ای که دارن طی بشه
تا معلوم بشه دقیقا با کدوم بهتر جواب میده
من فلاورام تا 80 روز با داشتن انگل روده ای و حتی نخوردن یه ذره غذا زنده بودن
پس ینی وقت زیاده واسه تست انواع داروها
موفق باشی

Mehdi69
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 21:05
یه نظر دیگه واسه هگزامیتای فلاور بدم
من تا الان شاید بالای 5 تا فلاور با هگزامیتا یا انگل روده ای با عوامل مختلفی داشتم
خوشبختانه فقط فلاور 1 و 2 به مرگ رسیدن
3 تای بقیه رو با دوز خاصی از داروها ادامه دادم
خدارو شکر هر سه تا خوب شدن چون هم تجربش دستم اومده بود و هم اینکه نمیزاشتم دارو زیاد توی اب بمونه و ماهی رو اذیت کنه
من 12 ساعت 12 ساعت سیفون و تکرار دارو داشتم
ینی 12 ساعت اب بدون دارو و 12 ساعت اب دارو دار . اینجوری ماهی ضعیف نمیشه
خوشبختانه دو مورد با مترونیدازول درمان شد
و مورد سوم با نیتروفرانتوئین .
جالبه که هر انگل روده ای و شرایط ماهی باید دارو های مختلف امتحان بشه و دوره 10 روزه ای که دارن طی بشه
تا معلوم بشه دقیقا با کدوم بهتر جواب میده
من فلاورام تا 80 روز با داشتن انگل روده ای و حتی نخوردن یه ذره غذا زنده بودن
پس ینی وقت زیاده واسه تست انواع داروها
موفق باشی
فلاور من بالای 4 ماه و نیم بیمار بود اخرش هم دارو ماهی رو کشت مگر نه بدبخت داشت مقاومت میکرد
آخری ها انگل زده بود به چشمش
ماهی نازنینم چشمش خونی و متورم شد بعد کور شد و قرمزی چشمش روی سیاهیش رو گرفت

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 21:28
مقايسه بيمارى در ماهى هاى مختلف کار اشتباهيه
عکس العمل ماهى ها به عوامل بيمارى زا کاملا متفاوته ، هگزاميتا به همون ميزان که در ديسکس ديده ميشه در سيجلايد آفريقايى هم هست ؟

ىا به شکل قوى و غير قابل کنترل که حتى مدفوع سفيد هم ديده نميشه و بيشتر مدفوع دارى حباب ميشه و اسکار رو از پا در مياره وووو ..

درمانى که يحيى براى فلاور استفاده کرده کاملا درسته ، نتيجه نگرفتن از مترونيدازول به دليل اور دز کردن اکثر کاربران هست اشتباهى که قبلا من هم تکرار کردم و براى 20ليتر هم ١قرص زدم که بايد حداکثرا براى 40 ليتر استفاده بشه با سيفون روزانه
براى ماهى هايى مثل فلاور حتما بايد با نثرو به شکل ترکيبى و به ازاى هر 50 ليتر ١ مترو و ١ نيترو با سيفون روزانه ١00 درصد وتکرار دارو انجام بشه

پستهاى مربوط به فلاور به جاى مناسب انتقال داده خواهد شد

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۱۶, 20:30
سلام
گفتم شاید این تجربه ی من هم به درد بخوره.
من تا حالا 3تا فلاور رو که از انگل روده به بیرون زدگی روده دچار شده بودن رو درمان کردم.
مترو بد نبود ولی اصلا درمان نتیجه داری نبود.
تجربه ی شخصیم اینه که اگه انگل از مرحله ی اولیه رد کرد با نیترو فرانتوئن میشه درمانش کرد حتی در بدترین شرایط .