PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای خرید موتور سیکلت بدون کلاچ

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۲۱, 21:59
سلام به همه

این تاپیک رو باز کردم که علی مظاهری عزیز که خبره این کار هست بیاد و زحمت یکسری توضیحات تخصصی و قیمت رو بکشه
شاید روزی روزگاری خواستیم یه موتور بخریم برای حمل و نقلهای سبک و کلاه سرمون نره

علی جان
بی زحمت نوع ، مزیتها معایب و قیمت رو بگو رنج قیمتی هم نمیخواد کلا یه مقایسه مختصر بین همه داشته باشی ممنون میشم

بچه های دیگه هم اگر تجربه ای دارند خوشحال میشم استفاده کنیم

@aligator (http://www.emruzi.com/member.php?u=33)

aligator
۱۳۹۳-۰۸-۲۲, 00:45
سلام
یه جوری گفتی خبره اصأ ادم خجالت میکشه حرف بزنه! ما یه فروشنده ساده ایم با اطلاعات محدود ...:66:
ببین حامد جان هر کسی باید طبق نیاز هاش تیپ موتورشو انتخاب کنه،اول باید معیارهات و سطح انتظاراتتو بیان کنی تا بشه در مورد تیپ موتور مورد نیازت صحبت کرد.فکر کنم یه توضیحات مختصری از تیپای مختلف قبلأ داده بودم توی یه تاپیک...
ولی چون محوریت تاپیک موتور های بی کلاچ هست این نکات رو براتون میگم:
- این تیپ موتور از بدنه خیلی ضعیفی برخوردارن که باعث میشه صرفأ از اونها در شهر و اون هم در حد نیاز کم بشه استفاده کرد! بیشتر به درد قشر کارمند میخوره که نیازشون در حدود خرید روزانه منزل و انجام امور اداری هست!

- مصرف سوخت این تیپ موتور هیچ فرقی با موتور های هوندا نداره!عمومأ هم باک های 3یا4 لیتری دارن که درصورت استفاده زیاد با معضل سوختگیری های پی در پی مواجه میشید...

- بحث دیگه هم بحث کاور های این تیپ موتور هاست! انبوه ترین طرح کاور این موتور ها کاور های "ویو" هست که از قدیمی ترین طرح هاست ...
در صورتی که موتوری باطرح کاور جدید خریدید و نیاز به تعویظ کاور پیدا کردید یا با مشکل تهیه یا حتی عدم تهیه کاور مواجه خواهید شد...

-از نظر انجین و لوازم انجین هم تأمین قطعاتش نسبتأ راحت هست و به هر حال گیر میاد قطعاتش ولی تعمیر این تیپ موتور کار هر تعمیر کاری نیست! ولی از انجین ضعیف تری بهره میبرند و از عمده مشکلاتشون هم خرابی صفحه کلاچ،تنظیم زنجیر تایم،صدای شاتون هست ...

-از لحاظ هزینه تعمیرات هم نسبتأ هزینه تعمیرات بالایی دارند،چون برای کوچکترین کارها(حتی در حد تعویض یک لامپ!) هم باید کاور موتور باز و بست بشه و این امر خودش میزان دست مزد تعمیر کار رو بالا میبره ...
اینها معیبش بود؛محاسن این تیپ موتور هم اینا هستند:

- سبک بودن وزن

- زیبایی بیشتر

- بیکلاچ بودن که رانندگی رو راحت تر میکنه

- شتابگیری کمتر و در نتیجه کنترل بهتر

- سر و صدای کمتر

در کل این تیپ موتور به درد کسایی میخوره که سطح نیاز پایینی به موتور سیکلت دارند،نه کسی که میخواد همه امور روزانه خودش رو با موتور برطرف کنه یا حتی باهاش کار کنه ...
امیدوارم توضیحات عمومی خوبی رو داده باشم،ولی در صورتی که قصد خرید داری سطح انتظارات و قیمتی رو که مد نظر داری بگو تا نتیجه گیری کنیم...

در ضمن اگه موتور بخری در هر صورت سرت کلاه رفته! البته از نوع ایمنی ;)

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۸-۲۲, 11:26
سلامخ بچه ها

منم یه چند سالیه که موتور سوارم و بذارین نظرمو بگم....

الان چند وقتیه که ماشین دار شدم و در کنارش موتور رو هم دارم و الان بیشتر اوقات که تنها هستم ترجیح میدم موتورمو بردارم چون سرعت انتقال توی شهر بیشتر از ماشینه.توی ترافیک ها خیلی راحتم و سوختش هم خیلی کمه.البته اینها برای تابستون هست و زمستون اصلا به هیچ وجه حاضر نیستم موتور بردارم چون واقعا اذیت کننده و غیر قابل تحمله.

از نظر ایمنی هم من به این نتیجه رسیدم که اگه موتور یکم سنگین تر باشه بهتره مثلا در حد موتور خودم که دیدی.چون موتور که سبک باشه دور میدونها خیلی راحت لیز میخوره مخصوصا اگه خیس باشه ولی بارها شده که با همین موتورم دور میدون لیز خوردم ولی چون سنگین بوده جمع شده و زمین نخوردم ولی اگه سبک بود به نظرم پخش خیابون میشدم.

موفق باشی داداش

masih
۱۳۹۳-۰۸-۲۲, 12:51
سلام همگی
بااجازه اساتید بنده هم نظرمو اعلام کنم
بنده چندسالیه ک موتور سوارم از هوندا سی جی ژاپنی گرفته آ ایکس ام یاماها مودناس بهمن سوزوکی برندهای مختلفی رو سوار شدم وداشتم
از نظر من یه بی کلاج خوب خیلی میتونه بهتر موتورای کلاج دار باشه
البته موتورهای بی کلاج مخصوصا برندهای خوب خیلی گرونتر موتورای کلاج دارهستند
مثلا من مودناسی ک داشتم والان موتور طرح اونو دارم البته اون موتور خیلی نو بود کاری نداشت ب این وسری اول بود همه قطعاتش ژاپنی بود(الان مالزی میزنه)موتور قوی کم اسطحلاک مصرف پایین از لحاظ وزن سنگین تر هونداهای توی بازار ک علی جان فرمودند واقعا توی هندلینگ موثره و...که حتی از لحاظ سرعت باموتورهای کلاج دار برابری میکرد
الان برندهای زیادی توی بازار هست که تقریبا همه خوبن توی رنج قیمتی خودشون شوکا موتورای خوبیه واقعا پیش قیمتش ولی اگر قراره پول بدی چیزخیلی خوب گیرت میاد من به شخصه مودناس جی تی رو خیلی میپسندم هم زیبا هم ازبقیه لحاظها عالی ولی قیمتش بالای 10تومنه

mahdi121
۱۳۹۳-۰۸-۲۹, 15:04
سلام
موتور فوق که الان بنام ویو یا طرح ویو میشناسن همون موتور اتومات است
این سبک موتور طراحی شد برای خانموها که مورد استقبال هم خانمها و اقایون قرار گرفت .
از تمام لحاظ ضعیف میباشد شاسی موتوری بدنه یا همون فلاپ
برای اشخاصی که وزنه کمتر از 80 کیلو دارن بسیار مناسب . از لحاظ استفاده حداکثر روزی دو ساعت
هزینه لوازم و دست مزد بالاتر از هوندا بطور مثال قیمت یک دست فلاپ کاملش ارزونترینش 500 هزار ت در تهران گمرک
مدلها خوبیم توشون هست مثل tvs .قیمت صفر بالای 5 میلیون .کویر . رهرو بالای 3.5 میلیون
بنظر بنده این نوع موتور فقط خشگلی داره . خواستید بخرید صفر اونم 6 ماه بعد بفروشیدش
پاتون به موتورسازی برسه خرج ماشین رو داره
بازم مورد بود در خدمتم
ممنونم

faramarz1376
۱۳۹۴-۰۴-۱۱, 11:06
با سلام
بنده هم یه سوال در زمینه موتور داشتم نمیدونم اینجا جوابگو هستید یا خیر.
میخوام یه موتور بخرم نمیدونم قیمتش مناسب هست یا خیر.اگه کسی تجربه داره لطفا راهنمایی کنه و یه قیمت رو موتور بذاره
با تشکر
مشخصات:
یک دستگاه موتور سیکلت بی کلاچ135 - سفید - مدل 93 - برند ویلا - 135cc - تمیز بدون شکستگی یا تعمیر قاب ها - مدارک کامل..
کارکرد (کیلومتر): ۴۷۰۰
قیمت فروشنده:2600

aligator
۱۳۹۴-۰۴-۱۲, 00:06
با سلام
بنده هم یه سوال در زمینه موتور داشتم نمیدونم اینجا جوابگو هستید یا خیر.
میخوام یه موتور بخرم نمیدونم قیمتش مناسب هست یا خیر.اگه کسی تجربه داره لطفا راهنمایی کنه و یه قیمت رو موتور بذاره
با تشکر
مشخصات:
یک دستگاه موتور سیکلت بی کلاچ135 - سفید - مدل 93 - برند ویلا - 135cc - تمیز بدون شکستگی یا تعمیر قاب ها - مدارک کامل..
کارکرد (کیلومتر): ۴۷۰۰
قیمت فروشنده:2600
قیمتش روی شرایط بازار الان یه خرده زیاده؛برای مصرف کننده نهایتأ 2500- 2400 می ارزه ...
مشکل دیگه این موتور هم خدمات پس از فروش ضعیفش هست در تأمین قطعات ،وگرنه تا موقعی که به خرج نیوفتن خوبن....

faramarz1376
۱۳۹۴-۰۴-۱۲, 12:53
قیمتش روی شرایط بازار الان یه خرده زیاده؛برای مصرف کننده نهایتأ 2500- 2400 می ارزه ...مشکل دیگه این موتور هم خدمات پس از فروش ضعیفش هست در تأمین قطعات ،وگرنه تا موقعی که به خرج نیوفتن خوبن....میشه یه برند بی کلاچ معرفی کنید که خدماتش هم خوب باشه؟ممنون از راهنماییتون

aligator
۱۳۹۴-۰۴-۱۲, 15:05
میشه یه برند بی کلاچ معرفی کنید که خدماتش هم خوب باشه؟ممنون از راهنماییتون
تا چه سقف قیمتی میخواید هزینه کنید؟ چه برند هایی رو تا الان تجربه داشتید؟

faramarz1376
۱۳۹۴-۰۴-۱۲, 15:40
تا چه سقف قیمتی میخواید هزینه کنید؟ چه برند هایی رو تا الان تجربه داشتید؟

تا به حال اصلا موتور نداشتم.هزینه هم تا 2500

aligator
۱۳۹۴-۰۴-۱۲, 16:49
تا به حال اصلا موتور نداشتم.هزینه هم تا 2500
این مبلغ برای خرید بیکلاچ صفر کیلومتر باکیفیت کمه؛از طرفی هم برای خرید دست دوم دستتون بستس و قدرت انتخابتون بسیار محدود ...
از لحاط تأمین قطعات بیشترین بحث روی تأمین قطعات بدنه هست که موتور های طرح ویو دیگه الان همه جا گیر میاد وسایلشون.
موتور های کیفیت دار با قیمت و خدمات پس از فروش مناسب که مورد استقبال مصرف کننده ها هم هست بیشتر اینا هست : جت رو اتنا،تکنو ؛ شوکا ؛ تمامی طرح های انرژی هستند که قیمتهاشون از 2900 تا 4500 هست
موفق باشی

faramarz1376
۱۳۹۴-۰۴-۱۳, 01:32
قیمتش روی شرایط بازار الان یه خرده زیاده؛برای مصرف کننده نهایتأ 2500- 2400 می ارزه ...
مشکل دیگه این موتور هم خدمات پس از فروش ضعیفش هست در تأمین قطعات ،وگرنه تا موقعی که به خرج نیوفتن خوبن....

این موتور دزدگیر و ریموت هم داره.فقط بیمه نداره.به نظرتون 2400 قیمت مناسبی هست؟

aligator
۱۳۹۴-۰۴-۱۳, 01:43
این موتور دزدگیر و ریموت هم داره.فقط بیمه نداره.به نظرتون 2400 قیمت مناسبی هست؟
دزدگیر موتور اگه اشتباه نکنم 60 تومنه!!!
مبلغی که عرض کردم برای موتور بیمه دار بود ...
اگه کل یا حد اقل نصف پول بیمه رو هم از مبلغ فعلی کم کنی (130تا260) این مبلغ تازه برای شمایی که مصرف کننده ای می ارزه،ولی اگه بخوای بخری و بفروشی متحمل ضرر میشی ...
درضمن شما 100 تومن رو هم مد نظر داشته باش برای انجام امور انتقال مالکیت قطعی که باید از جیب خودت پرداخت کنی!

shanks
۱۳۹۴-۰۴-۱۳, 14:46
سلام
من کلا از موتور چیزی نمیدونم موتور نداشتم به دلایلی مجبورم یه موتور برای انجام کارام بگیرم
در حد رفتن سر کار خرید رفتن تا جایی این چیزا میخوام ازش کار بگیرم
بی کلاج هم مدنظرم هست چون با کلاج دارم زیاد راحت نیستم یکم برام سخته
تا حدود 3400 چه مارک و مدلی پیشنهاد میدین؟؟؟صفر میخوام بردارم.
با تشکر

aligator
۱۳۹۴-۰۴-۱۳, 17:59
سلام
من کلا از موتور چیزی نمیدونم موتور نداشتم به دلایلی مجبورم یه موتور برای انجام کارام بگیرم
در حد رفتن سر کار خرید رفتن تا جایی این چیزا میخوام ازش کار بگیرم
بی کلاج هم مدنظرم هست چون با کلاج دارم زیاد راحت نیستم یکم برام سخته
تا حدود 3400 چه مارک و مدلی پیشنهاد میدین؟؟؟صفر میخوام بردارم.
با تشکر
شوکا 125
تنها مارک تایوانی توی این رنج قیمتی هست با کیفیت خوب ...

فرستاده شده از GT-I9500ِ من با Tapatalk

behnam8
۱۳۹۵-۰۶-۳۱, 09:41
سلام خسته نباشید
من زیاد از موتور سر درنمیارم اما باید یه موتور بگیرم ترجیحا هم بیکلاچ میخوام...با90 کیلو وزن و 185 قد یه موتور بکلاچ خوب که قیمتش دور ور دو میلیون باشه چیه؟
ضمنا اخیرا از یکی شنیدم موتور سیکلتی هست که هم بی کلاچه هم بی دنده...درسته؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام خسته نباشید
من زیاد از موتور سر درنمیارم اما باید یه موتور بگیرم ترجیحا هم بیکلاچ میخوام...با90 کیلو وزن و 185 قد یه موتور بکلاچ خوب که قیمتش دور ور دو میلیون باشه چیه؟

aligator
۱۳۹۵-۰۶-۳۱, 16:59
سلام خسته نباشید

سلام دوست من
بله موتورهایی تحت عنوان اسکوتر در بازار موجود هست که از رنج قیمت ۴میلیون به بالا هستند و نیازی به دنده دادن ندارند...
موتور های بیکلاچ هم از ارزونترین و بی کیفیت ترینشون که در حدود ۲۶۰۰ به بالا قیمت دارن باید انتخاب کنید که خرید جنس بی کیفیت هم هیچ موقع توصیه نمیشه...
موتور مناسب برای شما جت رو ۱۳۰ (آتنه تیپ ۱ باک ۷ لیتری) یا پیشرو پیام ۱۳۵ جفت دیسک هستند که به نسبت قیمت جوابگوی شما باشند که البته قیمت هر دو بالای ۳میلیون هست...
موفق باشید

Dansh
۱۴۰۲-۰۶-۱۸, 01:45
سلام
یه جوری گفتی خبره اصأ ادم خجالت میکشه حرف بزنه! ما یه فروشنده ساده ایم با اطلاعات محدود ...:66:
ببین حامد جان هر کسی باید طبق نیاز هاش تیپ موتورشو انتخاب کنه،اول باید معیارهات و سطح انتظاراتتو بیان کنی تا بشه در مورد تیپ موتور مورد نیازت صحبت کرد.فکر کنم یه توضیحات مختصری از تیپای مختلف قبلأ داده بودم توی یه تاپیک...
ولی چون محوریت تاپیک موتور های بی کلاچ هست این نکات رو براتون میگم:
- این تیپ موتور از بدنه خیلی ضعیفی برخوردارن که باعث میشه صرفأ از اونها در شهر و اون هم در حد نیاز کم بشه استفاده کرد! بیشتر به درد قشر کارمند میخوره که نیازشون در حدود خرید روزانه منزل و انجام امور اداری هست!

- مصرف سوخت این تیپ موتور هیچ فرقی با موتور های هوندا نداره!عمومأ هم باک های 3یا4 لیتری دارن که درصورت استفاده زیاد با معضل سوختگیری های پی در پی مواجه میشید...

- بحث دیگه هم بحث کاور های این تیپ موتور هاست! انبوه ترین طرح کاور این موتور ها کاور های "ویو" هست که از قدیمی ترین طرح هاست ...
در صورتی که موتوری باطرح کاور جدید خریدید و نیاز به تعویظ کاور پیدا کردید یا با مشکل تهیه یا حتی عدم تهیه کاور مواجه خواهید شد...

-از نظر انجین و لوازم انجین هم تأمین قطعاتش نسبتأ راحت هست و به هر حال گیر میاد قطعاتش ولی تعمیر این تیپ موتور کار هر تعمیر کاری نیست! ولی از انجین ضعیف تری بهره میبرند و از عمده مشکلاتشون هم خرابی صفحه کلاچ،تنظیم زنجیر تایم،صدای شاتون هست ...

-از لحاظ هزینه تعمیرات هم نسبتأ هزینه تعمیرات بالایی دارند،چون برای کوچکترین کارها(حتی در حد تعویض یک لامپ!) هم باید کاور موتور باز و بست بشه و این امر خودش میزان دست مزد تعمیر کار رو بالا میبره ...
اینها معیبش بود؛محاسن این تیپ موتور هم اینا هستند:

- سبک بودن وزن

- زیبایی بیشتر

- بیکلاچ بودن که رانندگی رو راحت تر میکنه

- شتابگیری کمتر و در نتیجه کنترل بهتر

- سر و صدای کمتر

در کل این تیپ موتور به درد کسایی میخوره که سطح نیاز پایینی به موتور سیکلت دارند،نه کسی که میخواد همه امور روزانه خودش رو با موتور برطرف کنه یا حتی باهاش کار کنه ...
امیدوارم توضیحات عمومی خوبی رو داده باشم،ولی در صورتی که قصد خرید داری سطح انتظارات و قیمتی رو که مد نظر داری بگو تا نتیجه گیری کنیم...

در ضمن اگه موتور بخری در هر صورت سرت کلاه رفته! البته از نوع ایمنی ;)

سلام عیوبی که درباره این موتور گفتید همشون درست و منصفانه نبودند و این موتور خوب هستش الحمدلله