PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سازگاری سورم

mahdi121
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 18:04
سلام
بنده 10 تا سورم دارم حالا میخوام در کنارشون ماهی چه ماهی مناسب میباشد
ممنونم

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 18:33
سلام
بنده 10 تا سورم دارم حالا میخوام در کنارشون ماهی چه ماهی مناسب میباشد
ممنونم
اینجا رو میتونید ببینید
جدول سازگاری ماهیان آب شیرین (http://emruzi.com/showthread.php?t=865)
در صورت نیاز به راهنمایی همین تاپیک رو در این زمینه میتونید ادامه بدید

mahdi121
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 19:07
اینجا رو میتونید ببینید
جدول سازگاری ماهیان آب شیرین (http://emruzi.com/showthread.php?t=865)
در صورت نیاز به راهنمایی همین تاپیک رو در این زمینه میتونید ادامه بدید
سلام
واقیعتش فارسیشم بزور میخونم چه برسه انگیسی . خوب متوجه نشدم
میخوام تحرک توی آکم بیشتر یبشه یه چندتا نام ببرید خیلی خوبه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 20:34
سورم رو میتونید با سیجلایدهای آفریقایی که زیاد مهاجم نیستند و هم سایز خودش با سازگاری نسبی نگهدارید
مثل ماکرو و ....

با مونو ، پرت و گرین ترور و گوره خری هم سازگاری داره و تا حدودی با اسکار

باز دوستانی که تجربه نگهداری توی تانکهای جمعی بیشتری داشته باشن هم میتونن راهنمایی کن و تجربیات خودشون رو از نگهداری سورم بگن

بامشاد
۱۳۹۳-۰۸-۳۰, 20:59
سلام
دوست عزیز شما اگه تحرک میخواید همونطوری که حامد جان اشاره کردن افریقایی ها گزینهی خوبی هستن.
اما باید به این نکته توجه کرد که سازگاری فقط از لحاض فیزیکی نیست و ماهی باید تو فضایی که هست احساس ارامش هم بکنه.
من خودم سوروم دارم که کاملا درکتون میکنم چقد بی حاله....بهتره زیاد هم ماهی های پر جنب و جوش نگیرید که امکان داره باعث بشن به سوروم غذا نرسه...
از جمله ماهی های سازگار جوئل و پرت بهترین گزینه ها هستن که تنوع رنگی رو هم بالا میبرن.
خوش باشی

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 08:40
سلام دوست عزیز...
من سوروم با پرت و آفریقایی(ماکرو) نگه داری کردمو کاری به هم نداشتن خیلی.
به نظرم گزینه ی خوبی میشه

محمدحسین
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 18:35
من سوروم هامو درشت انتخاب کردم الان با تگزاس و اسکار باهاشون مشکل ندارم اما جالب بدونید دوتا پرت اضافه کردم ک هیچکی باهاش کار نداره ب جز همین سورم ها.

بامشاد
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 18:41
مهدی جان همونطور که همهی اساتید اشاره کردن بنظرم چون تعداد سوروم هاتم زیاده بهترین گزینه همون پرت هستش.
من خودم با پرت نگه داشتم هیچ مشکلی نداشتن هیچ تازه با هم شنا هم میکردن.
خوش باشی

بامشاد
۱۳۹۳-۰۹-۱۱, 19:56
سلام
ببخشید یه سوال...
سوروم تا چه حد با کوی سازگاری داره؟
و با گرین تیلور؟
سوروم های من اول وارد تانک شدن و چند بار هم تخم ریزی کردن که کارو واس اضافه کردن ماهی سخت میکنه..
ممنون میشم استادان عزیز پیشنهاداشونو مطرح کنن
پیشاپیش ممنون

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۱۱, 21:12
محمد جان واسه دکور و اندازه تانک و موقعیت تانک یه عکس قرار بده
تا ببینیم میشه یه چند تا ماهی همیشه فراری کنار این سورم هات قرار داد یا نه
در حالت عالی چون جفت هستن بهتره هیچی کنارشون نباشه
نظر من اینه
ولی شما یه عکس کامل بزار از تانکت تا بهتر بشه نظر داد
موفق باشی

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۱, 23:37
سلام
نظر منم اینه که اگه جفت هستن واسه تخم ریزی قلمرو طلب میشن و حالا هر جور ماهی بی آزاری هم باشه سمتشون بره حمله میکنن طرفش/ همون طور که یحیی جان گفت بهتره تک نگهداری بشن.
حالا یه کار دیگه هم میشه کرد! البته نظر منه( پناهگاه توی آکواریومت رو بیشتر کن)
حالا شما عکس بذار تا دوستان و اساتید نظر بدن:@i):

بامشاد
۱۳۹۳-۰۹-۱۲, 14:29
خیلی خیلی ممنون از هر دو استاد بزرگوار
در مورد جفت هم باید بگم که از این جفت ماهی نر اصلا وضع خوبی نداره و نزدیک دو ماهه که غذا نخورده!!!!!
تانکم میدونم که خیلی حجم کمی داره...80 لیتره.
چشم سعی میکنم عکس هم بزارم...الان اصلا حالی واس عکس ندارم....ببخشید
ممنون از راهنماییتون.

بامشاد
۱۳۹۳-۰۹-۱۴, 08:08
سلام دوستان
اینم عکس تانکم.
اگه موردی بود ممنون میشم مطرح کنید....
خودم لوچ رو خیلی دوس دارم نظرتون چیه؟
http://s5.picofile.com/file/8155355650/DSC_0669.JPG

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۹-۱۴, 09:46
سلام بامشاد جان....

فقط همین یه سوروم رو داری؟؟؟خودت امریکایی دوس داری؟؟؟به افریقایی ها یه نگاهی بنداز اگه خوشت اومد میتونی یه دکور سخره ای بزنی و افریقایی اضافه کنی که تنوع زیادی دارن.....

با این سورومت میتونی تگزاس اسکار پروت گرین ترور و خیلی چیزهای دیگه که با سایزش جور باشن نگه داری ولی خب به امریکایی ها زیاد نمیشه اعتماد کرد یهو میبینی زدن همدیگرو.....

یکم نور خورده تو عکست خوب دیده نمیشه بببین اگه میستونی پرده هارو بکش و نور پشت سرتو بیشتر کن و از زاویه عکس بگیر......

میتونی یه کنده ظبیعی اماده شده خوش استیل بگیری و وسط تانکت بذاری و اون گیاه هارو بذاری پشتت که نمای بهتری میتونه داشته باشه.....

موفق باشی

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۴, 11:58
سلام محمد جان...
به نظر من اگه تانکت دو طرف دید نداره بهتره یه سمتشو بک گراند بزنی.
بعدشم اینکه گیاهای مصنوعی رو جمع کنی و صخره ایش کنی و ماکرو زرد و سفید و آبی بریزی داخلش و فکرم نکنم که با سوروم مشکلاتی داشته باشن. همون جور که علی عزیز هم گفتن آمریکایی بندازی حسابی پاشون نیستو ممکنه بپرن به جون هم.

بامشاد
۱۳۹۳-۰۹-۱۴, 16:03
سلام بامشاد جان....

فقط همین یه سوروم رو داری؟؟؟خودت امریکایی دوس داری؟؟؟به افریقایی ها یه نگاهی بنداز اگه خوشت اومد میتونی یه دکور سخره ای بزنی و افریقایی اضافه کنی که تنوع زیادی دارن.....

با این سورومت میتونی تگزاس اسکار پروت گرین ترور و خیلی چیزهای دیگه که با سایزش جور باشن نگه داری ولی خب به امریکایی ها زیاد نمیشه اعتماد کرد یهو میبینی زدن همدیگرو.....

یکم نور خورده تو عکست خوب دیده نمیشه بببین اگه میستونی پرده هارو بکش و نور پشت سرتو بیشتر کن و از زاویه عکس بگیر......

میتونی یه کنده ظبیعی اماده شده خوش استیل بگیری و وسط تانکت بذاری و اون گیاه هارو بذاری پشتت که نمای بهتری میتونه داشته باشه.....

موفق باشی
سلام علی جان
اره همینه فقط..اقاش فوت شد دیروز.
من فقط جنب و جوشو تنوع رنگ میخوام که میدونم افریقایی ها دارن ولی من اینجا افریقایی خوب ندیدم.
والا امروز صبح گرفتم خیلی هم عجله داشتم.چشم امشب عکس میزارم بازم.
توش کنده هم داره فقط چون هم نور زیاده و بک گراندشم طرح داره معلوم نیست.سعی میکنم ساده بزنم.
خیلی ممنونم ازت داداش گلم

سلام محمد جان...
به نظر من اگه تانکت دو طرف دید نداره بهتره یه سمتشو بک گراند بزنی.
بعدشم اینکه گیاهای مصنوعی رو جمع کنی و صخره ایش کنی و ماکرو زرد و سفید و آبی بریزی داخلش و فکرم نکنم که با سوروم مشکلاتی داشته باشن. همون جور که علی عزیز هم گفتن آمریکایی بندازی حسابی پاشون نیستو ممکنه بپرن به جون هم.
سلام حسن گل
بک گراند هم از سمت راست و پشت قراره مشکی بزنم ببینم چطور میشه.
خودمم عاشق افریقایی ام ولی ماهی خوب گیر نیاوردم....
خخخ اره سابقه جنگ امریکایی هارو تو تانکم زیاد دارم.
خوش باشی عزیز