PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت سیفون در سالن های تکثیر

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۸, 23:58
سلام
والا یه سوال برام پیش امده!
بعضی ها مدعی هستن که هر روز یا یک روز درمیون برای مولدین یا حتی بچه ماهیا سیفون بالای 90% میزنن!
این چه توجیهی داره؟
سیفون اونم با این حجم بالا سیکل آک رو بهم نمیزنه؟
اگه که این کارو میکنن سیکل آکواریوم پس چیز الکیه دیگه؟

™@я€z
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 07:33
سلام
والا یه سوال برام پیش امده!
بعضی ها مدعی هستن که هر روز یا یک روز درمیون برای مولدین یا حتی بچه ماهیا سیفون بالای 90% میزنن!
این چه توجیهی داره؟
سیفون اونم با این حجم بالا سیکل آک رو بهم نمیزنه؟
اگه که این کارو میکنن سیکل آکواریوم پس چیز الکیه دیگه؟
سلام دوست عزیز
سیفون به این صورت وقتی باشه دیگه سیکل بی معنی میشه چون ما روزانه داریم آب تازه جایگزین می کنیم.

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 10:23
سلام دوست عزیز
سیفون به این صورت وقتی باشه دیگه سیکل بی معنی میشه چون ما روزانه داریم آب تازه جایگزین می کنیم.
سلام رضا جان
الان سوال من اینه که این کار واقعا اصولیه؟ یعنی میشه اینجوری باشه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 10:43
سلام رضا جان
الان سوال من اینه که این کار واقعا اصولیه؟ یعنی میشه اینجوری باشه؟
سلام
حسن جان برای تانک مولدین که نه نباید به این شکل به سفون عادت کنن ، روزانه کف کش بشه و فضولات جمع اوری میشه معمولا
اما برای تانکهای سایز واقعا لازمه
اگر کسی به سلامت و به موقع سایز شدن محصول سالنش اهمیت میده باید اینکار رو انجام بده

سیکل در سالن معنی نداره چند سال پیش یکی دوتا از دوستان که از قدیمی های انجمنهای همسایه پت محور هستند این صحبت رو رد کردند اما در بحث و گفتگویی که با هم داشتیم قانع شدند که سیکل در سالن معنی نداره

البته در گذشته من خودم هم این اشتباه رو داشتم و فکر میکردم اگر سیکل در سالن طی بشه بهتر هست اما عملا غیر ممکنه

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 10:53
پس تو شرایط عادی و خونگی هم سیکل آنچنان نباید مهم باشه وقتی سیفون روزانه داریم؟
من فقط برام سوال پیش امده بود که چرا همچینه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 11:06
شرایط خونگی برای نگهداری تانک اجتماعی اگر منظورت هست که با شن و تزیینات هست
نه ، سیکل باید حتما طی بشه
چون شما نمیتونی فضولات زیر شن و ... رو خارج کنی حتی اگر سیفون سنگین روزانه داشته باشی باز ظرف چند ساعت فاکتورهای آب بهم میریزه

اما اگر تانک تکثیر یا ساز خونگی منظورته که کاملا قابل شستشو و کف کشی هست ، همون شرایط سالنیه و فرقی نمیکنه

SAEED.GALAXY
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 12:47
با سلام خدمت دوستان
بنده قرار هست حدود 10 الی 20 تا فایتر نر بگیرم که هرکدوم تو یک ظرف 3 الی 5 لیتری جدا قراره باشن حالا موقع سیفون کردن اب اینا طرحی یا ایده ای هست که اگر یکی مریض باشه بیماری از طریق شلنگ سیفون به بقیه منتقل نشه
من قبلا واسه کوی هام شیلنگ سیفون رو اون قسمتی که تو اکواریوم میکردم رو به مدت یک دقیقه میزاشتم تویه سطل اب که تو حدود 1 کیلو نمک و کمی محلول متیل بلو بود. به نظرتون اثری داشت
با تشکر

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 21:56
با سلام خدمت دوستان
بنده قرار هست حدود 10 الی 20 تا فایتر نر بگیرم که هرکدوم تو یک ظرف 3 الی 5 لیتری جدا قراره باشن حالا موقع سیفون کردن اب اینا طرحی یا ایده ای هست که اگر یکی مریض باشه بیماری از طریق شلنگ سیفون به بقیه منتقل نشه
من قبلا واسه کوی هام شیلنگ سیفون رو اون قسمتی که تو اکواریوم میکردم رو به مدت یک دقیقه میزاشتم تویه سطل اب که تو حدود 1 کیلو نمک و کمی محلول متیل بلو بود. به نظرتون اثری داشت
با تشکر
سلام
تنها راهش استفاده از شیلنگ یا سر شیلنگ جداگانه ست برای 5 لیتر ایده و طرح نمیشه پیاده کرد

SAEED.GALAXY
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 22:38
اقای رضایی یعنی اون نمک و متیل بلو که گفتم به درد این کار نمیخوره . اگر نه یعنی باید حدود 20 تا تیکه سر شیلنگ اضافه کنم!
حال به نظر شما نگهداری تو 20 ظرف 4 لیتری بهتره یا یک اکواریوم رو قسمت بندی کنیم مثل سامپ و خونه اخر یک فیلتر خوب بذاریم یعنی تو سرامیک و بیوبال و ...
که واسه سیفون هم دیگه نیاز به اون کار ها نباشه . البته اینجا هم بحث انتقال بیماری هست ولی اینجا یک سیستم فیلتراسیون هم هست
بین این دو حالت کدون بهتره

-

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 22:47
اقای رضایی یعنی اون نمک و متیل بلو که گفتم به درد این کار نمیخوره . اگر نه یعنی باید حدود 20 تا تیکه سر شیلنگ اضافه کنم!
حال به نظر شما نگهداری تو 20 ظرف 4 لیتری بهتره یا یک اکواریوم رو قسمت بندی کنیم مثل سامپ و خونه اخر یک فیلتر خوب بذاریم یعنی تو سرامیک و بیوبال و ...
که واسه سیفون هم دیگه نیاز به اون کار ها نباشه . البته اینجا هم بحث انتقال بیماری هست ولی اینجا یک سیستم فیلتراسیون هم هست
بین این دو حالت کدون بهتره

-
ببینید
به نظر من عامل اصلی بیماری قبل از هر چیز خود ماهی باز هست

رعایت نکردن بهداشت , طورهای الوده , سیفونهای کم یا نامناسب و ....
اگر همه نکات رو رعایت کنید و نرها اصلا قابیلت دید همدیگه رو نداشته باشند که توی یک تانک با دیواره میتونید نگهداری کنید و گرنه اضافه کردن چند تیکه لوله خشک انتقال آب کولر به پوشالها برای استفاده سر شیلنگ 1 , در مقابل بقیه زحمات تکثیر کار چندان مشکلی نیست