PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای عکاسی در حالت ماکرو

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 13:55
سلام دوستان

من میخوام از چشم کبوترم عکس بگیرم ولی وقتی دوربین رو نزدیک میکنم نمیتونه فو کنه و عکس تار میشه.....فکر میکنم باید از حالت ماکرو استفاده کنم...توی مشخصات گوشیم نوشته عکاسی در حالت ماکرو دارد ولی من چیزی پیدا نمیکنم توش گوشیم اچ تی سی وان ایکسه و یه دوربین کنون هم دارم....اگه میشه راهنمایی کنین که چطور باید این عکسو بگیرم...
ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 14:10
عکاسی در حالت ماکرو باید با دیافراگم باز و سرعت شاتر بالا انجام بشه
در عکاسی با گوشی متاسفانه تبحر زیادی ندارنم بقیه بچه ها که توی این زمینه کار کردن احتمالا بتونن راهنمایی کنند

@faezeh.aqua (http://www.emruzi.com/member.php?u=2448)

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 14:34
سلام علی اقا
من از htc خیلی سر در نمیارم چون خودم با سامسونگ همیشه کار کردم!
برید توی تنظیمات دوربین گوشی فو انتخابی و زوم خودکار و فلش رو فعال کنید.
یچیز دیگم هس،این کارم با گوشی خیلی سخت بهتره با دوربینتون انجام بدین یا اینک لنز زوم یا ماکرو داشته باشین و دوربینای مدل بالا
عکس ماکرو ب احتمال زیاد باید یچیزی شبیه گُل باشه
من ی عکسم از چشم همینجوری گرفتم تو تاپیکم هس قشنگ بافت چشم مشخصه
ولی وختی ک خاسم از خروسم بگیرم خیلی نشد ولی تو این عکس یچیزایی ملوم هس

http://emruzi.com/up/uploads/141743531349931.jpg (http://emruzi.com/up/)

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 17:15
سلام علی جان...
اینقدی من سر در میارم معمولا توی دوربین ها یه کلید یا یه گزینه هست که شکل گُل(گل سه پر) هست اگه اونو فعال کنید خیلی راحت میتونید حالت کلوز آپ و نزدیک عکس بگیرید. که فقط همون جای مورد نظر واضح و خوشگل میوفته و بقیه جاها محو زمینه میشه.

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 19:15
سلام..

ممنون از همه...ائن گلرو پیدا کردم تو گوشیم ولی دوربینو نزدیک که میبرم تار میشه اون جسم...حالا یکم ور میرم ببینم چی میشه...

بازم ممنون

hossein856
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 20:57
سلام دوستان

من میخوام از چشم کبوترم عکس بگیرم ولی وقتی دوربین رو نزدیک میکنم نمیتونه فو کنه و عکس تار میشه.....فکر میکنم باید از حالت ماکرو استفاده کنم...توی مشخصات گوشیم نوشته عکاسی در حالت ماکرو دارد ولی من چیزی پیدا نمیکنم توش گوشیم اچ تی سی وان ایکسه و یه دوربین کنون هم دارم....اگه میشه راهنمایی کنین که چطور باید این عکسو بگیرم...
ممنون

سلام عزیز من هم همچین مشکلی رو با گوشیم داشتم ووقتی نزدیک ماهی یا جسمی میکردم تا ماکرو بشه عکس بندازم تار میشدش بعد ار پرس جو متوجه شدم لنز گوشی های موبایل چون به پای دوربین های عکاسی نمیرسه وقتی لنز نزدیک جسم میشه تار میشه وهیچ راهی نداره جز فاصله رو با جسم رعایت کنید تا تار نشه

aligator
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 21:19
سلام
ببخشید اگه جواب ابتدایی هست! چون دقیقأ متوجه نشدم ...
علی جان موقع عکس گرفتن فوکاس دستی انجام میدی؟؟؟ معمولأ توی اجسام نزدیک نیاز به یک یا دو بار فوکاس دستی زدن هست تا شفاف کنه جسم رو ...

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۹-۲۵, 13:50
سلام دوستان

بچه ها من هنوز نتونستم از این حالت ماکرو گوشیم استفاده کنم....گوشیم فوش اتوماته و دکمه سخت افزاری برای عکاسی نداره...روی صفحه هرجارو که خواسته باشم فو کنه لمس میکنم اونم عکس میگیره.....

الان رو حالت ماکرو که میذارمش انگشتمو نگه میدارم که فو کنه روی صفحه مینویسه AE and AF locked شما میدونین داستان چیه؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۵, 15:29
سلام دوستان

بچه ها من هنوز نتونستم از این حالت ماکرو گوشیم استفاده کنم....گوشیم فوش اتوماته و دکمه سخت افزاری برای عکاسی نداره...روی صفحه هرجارو که خواسته باشم فو کنه لمس میکنم اونم عکس میگیره.....

الان رو حالت ماکرو که میذارمش انگشتمو نگه میدارم که فو کنه روی صفحه مینویسه AE and AF locked شما میدونین داستان چیه؟؟؟
داره بهت میگه که قابلیت auto exposure و auto focus بسته ست
باید توی تنظیمات گوشی پیدا و باز کنی

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۹-۲۶, 09:56
سلام دوستان

سلام علی اقا
حامد جان درست میگن : )
اگ نمیشه نیازی نیست خیلی لنز دوربین رو نزدیک موضوع کنی.یکم عقبتر بره هیچ اشکالی نداره.کاری ک خودم میکنم.چون خودمم با گوشی عکس میگیرم بیشتر :dd (15):

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۹-۲۶, 10:02
سلام

خیلی ممنون....من دیشب هرچی گشتم توی تنظیمات گوشی auto exposure و auto focus رو پیدا نکردم توی تنظیمات گوشیم.....اخه وقتی نزدیک نمیبرم اون جزئیاتی که میخوام خوب دیده نمیشه.....فکز میکنم گوشیم دوربینش مناسب این کار نباشه....یکم با دوربین دیجیتالم ور میرم شایدد بشه با اون یه کاری کرد.....

ممنون از توجهتون

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۹-۲۶, 11:19
این بهترین عکسی شد که تونستم تو حالت ماکرو بگیرم با دوربین دیجیتالم.....:114: البته بعدش با نرم افزار بریدم دورشو وگرنه زیاد نتونستم نزدیک بشم....نزدیک که میشدم فوکاس که میکردم غلامت تعجب زرد میومد رو صفحه و تار میشد.....

http://www.emruzi.com/upc.php?file=141880609047180_IMG_4413JPG.jpg

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۰۹-۲۶, 11:29
چ عکس ترسناکی :d
این عکس خیلی عالی شده واقعن،قسمت پایینی خیلی خوب شفاف شده،یکی دیگ ام بگیرید ولی ایندفه از روبرو،یکی ام با فلاش بگیرید ببینید کدوم بهتره
افرین :147:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۶, 16:01
خوب شده علی جان
هر دوربین یا بهتره بگم سخت افزار عکاسی ( حالا موبایل یا ... ) یه حداقل فاصله داره برای فو
احتمالا اون فاصله کمتر و نزدیکتر از توانایی فو لنز دوربینت بوده