PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد گوشه گیری و سیاه شدن فلاور

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 17:27
سلام
الان 5 روزه یه فلاور 3 بندی خریدم.
از همون روز اول خیلی ترسو بود و همش میرفت قایم میشد! الان با گذشت 5 روز هنوز ترسو هست و غذا هم نمیخوره از استرس سیاه هم شده و گوشه گیره.
اینم بگم مشکوک به انگل روده ای هم هست، چون میبینم مدفوعش سفیده ولی حباب دارد نیست!
از روز اول درمان با مترو رو هم انجام دادم ولی نتیجه ای در بر نداشت.
حتی دو روزی هم یه شیشه گذاشتم تو آکش یه فلاور انداختم اون طرف تا عادتی بشه یه خورده با اون کل کل کرد روز اولی ولی بازم تغییر قابل عرضی نکرده.
نظر مشا دوستان چیه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 18:03
سلام
الان 5 روزه یه فلاور 3 بندی خریدم.
از همون روز اول خیلی ترسو بود و همش میرفت قایم میشد! الان با گذشت 5 روز هنوز ترسو هست و غذا هم نمیخوره از استرس سیاه هم شده و گوشه گیره.
اینم بگم مشکوک به انگل روده ای هم هست، چون میبینم مدفوعش سفیده ولی حباب دارد نیست!
از روز اول درمان با مترو رو هم انجام دادم ولی نتیجه ای در بر نداشت.
حتی دو روزی هم یه شیشه گذاشتم تو آکش یه فلاور انداختم اون طرف تا عادتی بشه یه خورده با اون کل کل کرد روز اولی ولی بازم تغییر قابل عرضی نکرده.
نظر مشا دوستان چیه؟
مدفوع سفید یا متمایل به سفید و ... اگر تکرار بشه حتما انگل روده هست
درمان رو با مترونیدازول شروع کن

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 20:17
حامد جان از همون روز اول دارم هر روز میزنم تو آبش ولی فایده ای نداشته!
از شبی نیترو زدم

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 20:24
حامد جان از همون روز اول دارم هر روز میزنم تو آبش ولی فایده ای نداشته!
از شبی نیترو زدم
اگر مترو اثر نداشته با نیترو همراه بزن
نیترو هر 50 لیتر
مترو هر 30 لیتر

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 20:28
اگر مترو اثر نداشته با نیترو همراه بزن
نیترو هر 50 لیتر
مترو هر 30 لیتر
منظورت اینه هر دو رو همرا بزنم تو آب؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 20:30
آره با هم استفاده کن

اگر جواب نده که دیگه سخت میشه درمانش

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 20:38
در کل خیلی فلاور لوسیه...
دلیل ترسو بودنش هم مریضیه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 20:42
دلیل استرسش اینه که توی شرایط خوبی قبلا نگهداری نشده
و به همین خاطر هم مریض شده و مریضی باعث ادامه استرس هست
خیلی باید انرژی بذاری تا شاید سالم بشه

فریبرز
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 23:39
سلام
من یه راهنماییت میکنم دوست داشتی انجام بده انشاالله جواب بگیری.اول هرچیزی رو که باعث استرس ماهیت میشه روازش دورکن.چیز اضافه داخل آب ویااطراف آکواریوم.دمای آب رو٣٢تا٣٣درجه برسون,به ازای هر٣٠لیترآب آکواریم یکعددقرص مترونیدازول درآب بزن,قبلش قرص روتوی یک لیوان خوب حل کن.دل فریز شده باقطه های ریز داخلش مقدارخیلی کمی سیرفرو کن وروزی یکباربین روز بهش بده اگرنخورد کمی عصاره سیرتازه درآب بریز.قرص راهم یک روز درمیان استفاده کن وقبل ازهربار زدن قرص ٣٠درصدآب راسیفون کن.برای هر۴٠لیترآب هم یک قاشق غذاخوری نمک بدون یدبه آب اضافه کن.بعدازهربارسیفون کمبودنمک آب راهم اضافه کن.مطمین باش جواب میگیری.سوال داشتی بازم پست بذار.موفق باشی.

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۸, 23:44
سلام دوست عزیز...
تمام این تمهیدات اندیشیده شده... تنها چیزیم که باعث ترسش میشه آدم هست!
فقط یه نکته برام سواله! دل اونم توی این وضع بیماری انگل روده ای چیز عجیبیه! در ثانی این ماهی اصلا و ابدا سمت غذا نمیره

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 00:18
سلام دوست عزیز...
تمام این تمهیدات اندیشیده شده... تنها چیزیم که باعث ترسش میشه آدم هست!
فقط یه نکته برام سواله! دل اونم توی این وضع بیماری انگل روده ای چیز عجیبیه! در ثانی این ماهی اصلا و ابدا سمت غذا نمیره
حسن جان دل برای دارو یا سیر خوروندن به ماهی استفاده میشه و به مقدار خیلی خیلی کم
چون نرم هست و ماهی احتمال اینکه پس بزنه کمه

فریبرز
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 23:52
سلام بچه ها
من چندوقتیه که فلاورم اکثراوقات برعکس کف آکواریم می مونه وهدش راروی شنها میذاره اماتامن سمت آکواریم میرم میچرخه ومیاد بالا.اندازش حدوده ١۵سانته.اشتهاش خوبه,ظاهرش هیچ مشکلی نداره وسرحالم هست این حرکتش بدجور منوتوفکربرده,من شک دارم مریضی باشه.توی آکواریوم تنهاست وغذاهای خوب فلاوربهش میدم.هرکاری کردم نشدعکسشو بذارم.کسی نظری داره؟

mbz
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 06:54
سلام بچه ها
من چندوقتیه که فلاورم اکثراوقات برعکس کف آکواریم می مونه وهدش راروی شنها میذاره اماتامن سمت آکواریم میرم میچرخه ومیاد بالا.اندازش حدوده ١۵سانته.اشتهاش خوبه,ظاهرش هیچ مشکلی نداره وسرحالم هست این حرکتش بدجور منوتوفکربرده,من شک دارم مریضی باشه.توی آکواریوم تنهاست وغذاهای خوب فلاوربهش میدم.هرکاری کردم نشدعکسشو بذارم.کسی نظری داره؟
سلام دوست عزیز
ماهی شما هد استندینگ داره که تویه فلاور و پرت و این دسته ماهی ها رایج
البته خیلی ها میگن این خودش بیماری نیست ولی مطمئن باشید علائم یک مشکلی که فلاور شما داره
شاید کیسه هواش مشکل داشته باشه
شاید انگل داشته باشه
شاید ورم معده داشته باشه بخاطر غذای خشک!
شاید هم شرایط آب مشکل داشته باشه مثلا دمای آب پایین باشه و ماهی استرس گرفته ...
شما اول شرایط آکواریم رو چک کن ببین مشکلی نداره؟ یا ببین از روی ظاهر فلاورتون چیزی مشخص نیست؟!
فعلا از نمک استفاده کن و دما رو هم تا 32 درجه کم کم ببر بالا سیفون هم فراموش نشه
تا یادم نرفته اینو هم بگم بهتره فعلا کمتر غذا بدین و سعی کنید کمی سیر هم تویه رژیم غذایی ماهی تون اضافه کنید

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 08:48
سلام بچه ها
سلام دوست عزیز...
سوالتون رو توی تاپیک مربوط به خودش بپرسید تا جواب درستی بگیررید از مدیران میخوام که این پست ها رو انتقال بدن.
اینجوری که شما میگی به احتمال قطع به یقین فلاورتون دچار بیماری کیسه هوا شده!
حالا توی همون تاپیکش بپرسید تا راه درمان رو بگن بهتون.
در ضمن از شرایط غذادهی، دما، سیفون و... یه شرح کاملی بدید

فریبرز
۱۳۹۳-۰۹-۲۱, 00:02
سلام خدمت دوستان عزیز
همانطورکه درپست قبلیم گفتم شرایط آب ودما مناسبه.ازداروی تتراسایکلین سه دوره استفاده کردم هردوروز درآب ریختم,یک هفته غذاندادم وبعدروزی یکبارغذای سبک باسیردادم فایده ای نداشت,بعدازداروی مترونیدازول استفاده کردم غذاندادم ونمک وشرایط آب ودمانیزمناسب,ظاهرماهی هم بی عیب,رنگش شفاف وبدون علایم ظاهری,فقط زمانی که سمت اون میرم به حرکت وجنب وجوش می افته وبقیه وقت همون جوریه که گفتم.اگرمشکل کیسه هواباشه درشناکردن نیز بایدتاثیربذاره ولی خوب شنامیکنه,خودمم دیگه باسه سال سابقه فلاورداری موندم.:((امیدوارم یه راه حل مناسبی پیدابشه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۱, 00:12
سلام خدمت دوستان عزیز
همانطورکه درپست قبلیم گفتم شرایط آب ودما مناسبه.ازداروی تتراسایکلین سه دوره استفاده کردم هردوروز درآب ریختم,یک هفته غذاندادم وبعدروزی یکبارغذای سبک باسیردادم فایده ای نداشت,بعدازداروی مترونیدازول استفاده کردم غذاندادم ونمک وشرایط آب ودمانیزمناسب,ظاهرماهی هم بی عیب,رنگش شفاف وبدون علایم ظاهری,فقط زمانی که سمت اون میرم به حرکت وجنب وجوش می افته وبقیه وقت همون جوریه که گفتم.اگرمشکل کیسه هواباشه درشناکردن نیز بایدتاثیربذاره ولی خوب شنامیکنه,خودمم دیگه باسه سال سابقه فلاورداری موندم.:((امیدوارم یه راه حل مناسبی پیدابشه
سلام
يک عکس دقيق و يک فيلم کوتاه از ماهی قرار بديد

فریبرز
۱۳۹۳-۰۹-۲۱, 13:53
سلام آقا حامد متاسفانه هرکاری میکنم عکس یافیلم ارسال نمیشه پایین صفحه نوشته شمانمیتوانیدفایل پیوست کنید.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۱, 16:14
سلام آقا حامد متاسفانه هرکاری میکنم عکس یافیلم ارسال نمیشه پایین صفحه نوشته شمانمیتوانیدفایل پیوست کنید.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
عکس رو که خیلی راحت توی آپلود سنتر آپ کنید
آموزش کامل استفاده از آپلود سنتر و نحوه قرار دادن عکس در سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=4686)

فیلمها رو هم توی سایت آپارات آپلود کنید و اینجا قرار بدید سرچ کنید توی سایت آموزشش هست

فریبرز
۱۳۹۳-۰۹-۲۲, 00:34
ببخشیدآقاحامد من تاساعت یک ونیم شب هرکاری کردم عکس ارسال نشد.عکسوبارگذاری نمیکنه.توی راهنماهم که نوشته
بایداول درآپلودسنترعضوبشی,ولی نشددیگه بی خیال شدم.عکسی که توی آواتار گذاشتم ماله فلاور خوشگلمه که حالا کف آکواریوم چپه می افته:42:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۲, 11:05
ببخشیدآقاحامد من تاساعت یک ونیم شب هرکاری کردم عکس ارسال نشد.عکسوبارگذاری نمیکنه.توی راهنماهم که نوشته
بایداول درآپلودسنترعضوبشی,ولی نشددیگه بی خیال شدم.عکسی که توی آواتار گذاشتم ماله فلاور خوشگلمه که حالا کف آکواریوم چپه می افته:42:

دوست عزیز

این لینک آپلود سنتر +++++ (http://emruzi.com/upc.php)

به آپلود سنتر جدید به هیچ وجه نیاز به عضویت نداره عکسها رو بکشید و داخل کادر رها کنید تاپیک آموزش آپلود رو به دقت نخوندید

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۳, 17:04
سلام به همه ی دوستان
من شنبه یه فلاور از دوستم گرفتم که خیلی شاداب و پرتحرک بود.
اوردمش خونه حدود یک ساعتی هم توی آکواریوم من حالش خوب بود و میچرخید.
از همون شب یه دفه دیدم امده تو سطح آب جوری که یه خورده از هدش از آب بیرونه و هیچ تحرکی نداره و فقط و فقط توی سطح آبه!
نه غذا میخوره و نه حتی برای یه دور زدن کوتاه میاد پایین !
اینم بگم که کنار یه ماده بود، ممکنه قهر کرده باشه؟
اصلا جریان چیه؟ چرا همچین شده؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۲۳, 17:37
سلام به همه ی دوستان
من شنبه یه فلاور از دوستم گرفتم که خیلی شاداب و پرتحرک بود.
اوردمش خونه حدود یک ساعتی هم توی آکواریوم من حالش خوب بود و میچرخید.
از همون شب یه دفه دیدم امده تو سطح آب جوری که یه خورده از هدش از آب بیرونه و هیچ تحرکی نداره و فقط و فقط توی سطح آبه!
نه غذا میخوره و نه حتی برای یه دور زدن کوتاه میاد پایین !
اینم بگم که کنار یه ماده بود، ممکنه قهر کرده باشه؟
اصلا جریان چیه؟ چرا همچین شده؟
سلام
حسن جان توی آب کاملا تازه و آکواریوم تمیز شده با دمای 32 و نمک اضافه کن به آب

اگه بعد از 2 روز رفتارش عادی نشد باید دنبال بیماری باشی

عکس اگه ازش بگذاری خیلی بهتره

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۳, 19:16
سلام
حسن جان توی آب کاملا تازه و آکواریوم تمیز شده با دمای 32 و نمک اضافه کن به آب

اگه بعد از 2 روز رفتارش عادی نشد باید دنبال بیماری باشی

عکس اگه ازش بگذاری خیلی بهتره
حامد جان این فلاور درست وقتی خواستم بیارمش خودم از آک بیرون آوردمش و خیلی هم شاداب بود.
انداختمش توی آک که هم آبش تمیز بود و هم دماش روی سی و یک!
تا الان هم یه روز درمیون آبشو سیفون زدم و نمک اضافه کردم.
قیافشم چیزی نشون نمیده که عکس بذارم ولی با این حال باشه میذارم
فقط یه نکته!
توی دو ساعت اولی خیلی از خودش مدفوع خارج کرد!
الانم فقط یه ذره مدفوع ازش دیدم که تهش حالت شیری رنگ داره!
سوال اینه که اگه انگل روده ای داره چطو وی دو ساعت به این وضعیت در امده؟

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۲۳, 21:14
حامد جان این فلاور درست وقتی خواستم بیارمش خودم از آک بیرون آوردمش و خیلی هم شاداب بود.
انداختمش توی آک که هم آبش تمیز بود و هم دماش روی سی و یک!
تا الان هم یه روز درمیون آبشو سیفون زدم و نمک اضافه کردم.
قیافشم چیزی نشون نمیده که عکس بذارم ولی با این حال باشه میذارم
فقط یه نکته!
توی دو ساعت اولی خیلی از خودش مدفوع خارج کرد!
الانم فقط یه ذره مدفوع ازش دیدم که تهش حالت شیری رنگ داره!
سوال اینه که اگه انگل روده ای داره چطو وی دو ساعت به این وضعیت در امده؟

سلام حسن جان شوک بهش وارد شده ، دلیلش معلوم نیست چیه اما یه حدس میزنم ! انصافا آب به آب کردی یا نه ؟! این دلیل اولشه
دلیل دوم هم اینه : معمولا ماهی رو میخوان انتقال بدن 24 ساعت قبلش غذا نمیدن که شکمش خالی باشه ، یه سری فعل و انفعالات تو بدن فلاور رخ میده میتونه دلیل دومش اون باشه ...
موفق باشی

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 08:23
سلام حسن جان شوک بهش وارد شده ، دلیلش معلوم نیست چیه اما یه حدس میزنم ! انصافا آب به آب کردی یا نه ؟! این دلیل اولشه
دلیل دوم هم اینه : معمولا ماهی رو میخوان انتقال بدن 24 ساعت قبلش غذا نمیدن که شکمش خالی باشه ، یه سری فعل و انفعالات تو بدن فلاور رخ میده میتونه دلیل دومش اون باشه ...
موفق باشی
سلام احسان جان
احتمال میدم شوک باشه.
من آب به آب نکردم و اونجا هم به خورده بد رفت تو پلاستیک!
امروز صبح دیدم همون حالت بی حال و گوشه گیر امده کف!
الان نمیدونم این مریضه یا نه!
بد شانسی این دو روز تعطیلی هم خونه نیستم!

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 11:21
سلام احسان جان
احتمال میدم شوک باشه.
من آب به آب نکردم و اونجا هم به خورده بد رفت تو پلاستیک!
امروز صبح دیدم همون حالت بی حال و گوشه گیر امده کف!
الان نمیدونم این مریضه یا نه!
بد شانسی این دو روز تعطیلی هم خونه نیستم!

سلام ...
حسن باید آب به آب میکردی ...شوک بهش وارد شده ، میتونه اون دلیل هم باشه که بد رفته باشه تو پلاستیک ، مدفوعشو نگاه کن...

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 11:36
الان فلاوره چپ کرده و خوابیده کف
چکارش کنم؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 11:45
الان فلاوره چپ کرده و خوابیده کف
چکارش کنم؟
حسن آب تانک مطمئنی مناسب بوده؟
کلر نداشته؟ حتی به مقدار کم میتونه روی ماهی اثر بد بگذاره

دما رو هم حتما با دماسنج چک کن

شکمس ورم داره یا نه ؟

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 11:58
حسن آب تانک مطمئنی مناسب بوده؟
کلر نداشته؟ حتی به مقدار کم میتونه روی ماهی اثر بد بگذاره

دما رو هم حتما با دماسنج چک کن

شکمس ورم داره یا نه ؟
آره حامد جان..
این آب تانک از قبلا بوده و آب جدیدی نبوده که بگم کولر داشته.
تازه این پیش اون بنده خدا قبلی کلا با آب کولر دار سیفون میشده آبش!
دما و چیزای دیگشم اوکی هست!
شکمش هم عادیه.
ممکنه الان چپ کردنش از بی غذایی باشه؟
اصلا پاک گیجم کرده لامصب

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 14:55
سلام حسن جان
فلاور جدیدت مبارکه ولی متاسف شدم اینجوری شده.البته ماهی رو آب به آب نکردی که میتونه تاثیر بزاره ولی من فکر میکنم موقع جابجایی به ماهیت استرس شدید و احیانا ضربه وارد شده.رنگ مدفوعش هم میتونه بخاطر نوع غذایی که خورده باشه.تونستی عکس بزار.موفق باشی.

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 18:50
آره حامد جان..
این آب تانک از قبلا بوده و آب جدیدی نبوده که بگم کولر داشته.
تازه این پیش اون بنده خدا قبلی کلا با آب کولر دار سیفون میشده آبش!
دما و چیزای دیگشم اوکی هست!
شکمش هم عادیه.
ممکنه الان چپ کردنش از بی غذایی باشه؟
اصلا پاک گیجم کرده لامصب

سلام مجدد...
حسن همه گفته های ما حدس و گمانه اگه تعادلشو از دست داده باید به کیسه هوایی هم شک کرد ...
این موارد میتونه کیسه هوایی رو آسیب بزنه...
تغییرات شدید دمایی از اب گرم به سرد . انگل روده ای و حمله انگل به کیسه هوایی . سقوط از ارتفاع به داخل آب .
درمان هم تو ایران نداره . باید گذاشت تا ماهی خودش تلف میشه...

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 18:59
سلام مجدد...
حسن همه گفته های ما حدس و گمانه اگه تعادلشو از دست داده باید به کیسه هوایی هم شک کرد ...
این موارد میتونه کیسه هوایی رو آسیب بزنه...
تغییرات شدید دمایی از اب گرم به سرد . انگل روده ای و حمله انگل به کیسه هوایی . سقوط از ارتفاع به داخل آب .
درمان هم تو ایران نداره . باید گذاشت تا ماهی خودش تلف میشه...
سلام احسان جون...
دیگه توی این مدت ها بس ماهی کشتم و نجات دادم یه چیزایی دستم امده.;)
فقط تنها دلیلی که از ذهن خودم براش متصورم اینه که شک اساسی به ماهی خورده و آسیب کیسه هوا دور از انتظار نیست. ولی شک دارم کیسه ها باشه چون ماهی بی تحرک و بی حال به نظر میرسه!
هیچی دیگه فعلا تنها کاری ازم براش بر میاد اینه که سیفون مرتب داشته باشم.

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 20:07
سلام احسان جون...
دیگه توی این مدت ها بس ماهی کشتم و نجات دادم یه چیزایی دستم امده.;)
فقط تنها دلیلی که از ذهن خودم براش متصورم اینه که شک اساسی به ماهی خورده و آسیب کیسه هوا دور از انتظار نیست. ولی شک دارم کیسه ها باشه چون ماهی بی تحرک و بی حال به نظر میرسه!
هیچی دیگه فعلا تنها کاری ازم براش بر میاد اینه که سیفون مرتب داشته باشم.

داداش تو کیسه هوایی هم فلاور بی حال و کم تحرکه ، علی الحال باید منتظر بمونی ببینی چی پیش میاد ...

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۲۴, 20:14
سلام حسن جان
من تجربه آسیب کیسه هوای فلاور رو دارم.تو این مورد ماهی موقع شنا کردن تعادل درستی نداره.بی حرکت و بصورت وارونه کف آکواریوم و درشرایط حاد وارونه روی سطح آب قرار میگیره.تواین حالت حتی به حرکات دست هم خوب واکنش میده ولی…متاسفانه درمانی نداره.فقط امیدوار باش کیسه هوا نباشه .من احتمال انگل میدم و جای شما بودم خیلی زود از داروی سرا استفاده میکردم.موفق باشی.

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۶, 11:02
سلام دوستان
فلاوره مرد! یعنی به یه روزم نرسید !
خلاصه واسه بار دومه که نفهمیدم فلاور چرا مرد! یعنی در اثر چی اینقد زود از کار افتاد

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۲۶, 13:15
سلام دوستان
فلاوره مرد! یعنی به یه روزم نرسید !
خلاصه واسه بار دومه که نفهمیدم فلاور چرا مرد! یعنی در اثر چی اینقد زود از کار افتاد
قاتل ... بلد نیستی فلاور نگهداری !! خخخخخخخ:(( شوخی کردم
حسن لااقل یه عکس ازش میزاشتی ما ببینیم چه فلاوری بهت انداختن....خخخخخخخخخخخخخخخ:w ink:

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 08:16
قاتل ... بلد نیستی فلاور نگهداری !! خخخخخخخ:(( شوخی کردم
حسن لااقل یه عکس ازش میزاشتی ما ببینیم چه فلاوری بهت انداختن....خخخخخخخخخخخخخخخ:w ink:
خخخخخخ
خوب چیزی بودا، حیف مهلت عکس گرفتن هم بهم نداد بی وجدان، ننداختن بابا حرف در نیار اگه دیده بودیش توی آک!!!!!!!:48:
من که پولی ندادم:))
فقط از اینکه گنگ و مبهم مرد در تعجبم!