PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا پرای کنده شده خروسم رشد نمیکنه؟؟

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 17:53
سلام به همه

یکی از دوستام سال پیش یه مرغ و خروس زینتی خریدیم که پرای پای خروسه رو چیده بودن و کوتاه شده بود....این بنده خدام برای اینکه پرا ترمیم بشن و پر جدید بزرگ در بیارن اون پرارو کم کم کشید ولی الان بعد از گذشت چندید ماه هنوز پرای پاش در نیومده و چند وقت پیش هم یه خروس دیگه دمشو کچل کرده که پرای دمشم دیگه در نیومده....

به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟

ممنون

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 19:56
برادر من پرپا که مثل بالها نیست بکشیش!
پرپا همیشه خیسه و اصلأ خشک نمیشه ... حالا هم اگه بعد از کلی وقت در بیاد بدفرم در میاد. اخه این کاراییه میکنید ؟:144:
اگه روند پر ریزیش طول کشیده و مرغای کنارش پر خوری ندارند!!! نشونه کمبود کلسیم بدنش هست که توی این فصل خیلی از مرغا درگیرشن ...
میزان کلسیم جیرش رو بالا ببرید ؛حتی میتونید توی این فصل از سوزن کلسیم یا کلسیم خوراکی کودکان هم استفاده کنید...

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۰۶, 10:02
با اجازه از علی اقای گل
اولین دلیلی که میتونه باعث این بشه که پر ها درنیان خوردن پر ها توسط پرنده های دیگه باشه...
منم خودم کاکل خروسم که تو تاپیکم هست کلا کچل شده بود بخاطر همین پر خوری...
ولی یه راه قدیمی کم هزینه که امتحانش ضرر نداره...
یکم از روغن خوراکی میتونین رو پاهاش بریزید.
من خودم امتحان کردم خیلی موثره
خوش باشی

رسپینا
۱۳۹۴-۰۳-۰۸, 12:38
سلام دوستان زمان پر ریزی و درامدن پر و بال جدید مرغ کیه؟یکی از مرغ هام به کل لخت شده بود ولی هنوز که هنوزه پر هاش در نیومده!!راهی هست که کمکش کنم پرهاش زود تر در بیاد؟(این مرغ لخت را از بقیه مرغ ها جداشون کردم)

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۳-۰۸, 20:15
سلام دوستان زمان پر ریزی و درامدن پر و بال جدید مرغ کیه؟یکی از مرغ هام به کل لخت شده بود ولی هنوز که هنوزه پر هاش در نیومده!!راهی هست که کمکش کنم پرهاش زود تر در بیاد؟(این مرغ لخت را از بقیه مرغ ها جداشون کردم)
زمان خاصی رو نمیشه گفت
ببین پراش چطوری کنده شده ؟ جای زخم روی پوستش هست یا نه ؟
توی مرغا دیده شده پرای خودشونو میخورن مطمئین این مرغ یا مرغای دیگه پراشو نخوردن ؟
چند وقته جداش کردین ؟

رسپینا
۱۳۹۴-۰۳-۰۸, 22:53
زمان خاصی رو نمیشه گفت
ببین پراش چطوری کنده شده ؟ جای زخم روی پوستش هست یا نه ؟
توی مرغا دیده شده پرای خودشونو میخورن مطمئین این مرغ یا مرغای دیگه پراشو نخوردن ؟
چند وقته جداش کردین ؟
زخم که نداره
پرخوری هم که نداره
4هفته ای میشه
حدود 6 تا پر جدید زیر بال هاش در اومده ولی هنوز خیلی لخته

http://emruzi.com/up/do.php?img=10503

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1425032498351024_SAM_1222JPG.jpg

العان هم بد تر از این شده

aligator
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 00:36
نژاد فری روی هم رفته کلأ 2ماه بیشتر توی سال پرهاش کامل نیست ...دائمأ لختن و یه چیز عادی محسوب میشه ...

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 10:21
با علی موافقم
نژاد فر کلا همینه . مرغای منم همینطورن الان :d
پس نگران نباش چیز عادی هست

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 13:13
سلام.
بچه ها من اون خروسو اوردمش پیش خودم.ی خروس دیگه پیشش بوده بدجور دمشو کچل کرده.قیافه خروس ب اون خوشکلی ب فنا رفته.چ کنم دربیاد دمش??چند وقته پیشمه نه پرا پاش درومده نه دمش

رسپینا
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 13:13
نژاد فری روی هم رفته کلأ 2ماه بیشتر توی سال پرهاش کامل نیست ...دائمأ لختن و یه چیز عادی محسوب میشه ...

باشه اقا اون درست
ولی بقیه مرغ ها چی؟؟

aligator
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 20:58
سلام.
بچه ها من اون خروسو اوردمش پیش خودم.ی خروس دیگه پیشش بوده بدجور دمشو کچل کرده.قیافه خروس ب اون خوشکلی ب فنا رفته.چ کنم دربیاد دمش??چند وقته پیشمه نه پرا پاش درومده نه دمش

باشه اقا اون درست
ولی بقیه مرغ ها چی؟؟
بابا شما یه جوری میگی انگار تا الان پرنده ندیدی
هوا داره گرم میشه و ریزش پر توی هوای گرم یه چیز کاملأ عادی هست
زمانی باید به پرریزی مشکوک شد که علائمی مثل پر خوره رو توی مرغای مجاور یا خود مرغ مشاهده کنید یا درگیری بینشون باشه یا ...
برای در اومدن پر ها همین که توی جیره کلسیم کافی موجود باشه بعد از مدتی دوباره پرهای جدید در میان.
برای پرپا هم باید بستر نرم در اختیارشون باشه،محل نگهداری هم فاقد موانع و زوایایی باشه که پرهای تازه در اومده بهشون گیر نکنن چون خیلی زود خون میوفتن ...

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 22:54
سلام اینکه اصطلاحا میگن خزان رفته یعنی همین درسته ؟

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۳-۱۰, 08:35
سلام اینکه اصطلاحا میگن خزان رفته یعنی همین درسته ؟
سلام اره تقریبا یه چیزی تو این مایه ها احسان
مرغا و همه ی پرنده های یه فصل تولک یا پر ریزی دارن
و بعضی از نژادا ممکنه نصف سالو توی پر ریزی باشن
مثل همین نژاد فر که کلا سرو تهشو بزنی بدون پره و بقول علی شاید تو دو ماهه سال فقط کامل باشه پراش

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۳-۱۰, 14:10
سلام.ممنون بچه ها
توی کبوترها بعضی وقتا ک پر میوفته دیگه در نمیاد و جاش کور میشه و باید جاشو دوباره باز کنیم.توی اینا اینجوری نیست??

aligator
۱۳۹۴-۰۳-۱۱, 00:35
سلام.ممنون بچه ها
توی کبوترها بعضی وقتا ک پر میوفته دیگه در نمیاد و جاش کور میشه و باید جاشو دوباره باز کنیم.توی اینا اینجوری نیست??
نه علی جان
خودشون در میان