PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمان ضایعات بیرونی ( پوستی ) فلاورهورن

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۰۶, 14:02
سلام دوستان
بنده همین امروز به عضویت در آمدم و دلیل عضویتم هم پیدا کردن مطلبی بود که بیش از سه ماه هست به دنبال آن میگردم.
چند ماهی هیت که یک فلاور باکس خریدم.اما بیش از دو ماه است که چیزی شبیه به جوش و خون مردگی در بالای باله ی ماهی افتاده است و حتی در زمانی بدن ماهی را سوراخ کرد و از آن طرف باله بیرون زد.
در این مدت به توصیه فروشنده از داروهایی که ایشان مگفتند استفاده میکردم.که یک پودر زرد رنگ بود و میبایست با اب مخلوط میشد و در سه روز مصرف میشد.اما تنها تاثیری که داشت این بود سوراخ روی بدن ماهی ترمیم شد اما جوش در جای اولیه خود پابر جاست.
دو هفته ای ایست به پیشنهاد فروشنده دارو را تغییر داده ام و از یک محلول نارنجی رنگ استفاده میکنم که آب آکواریوم را به سبز فسفری تبدیل میکند.
متاسفانه یا خوشبختانه خیلی حرفه ای نیستم.اما از ماهی فلاور خیلی خوشم آمده.میخواستم ببینم دوستان میتوانند به بنده یاری رسانند.
در ضمن 3 روری هست که ماهی بسیار گوشه گیر شده و دایم در سه کنج آکواریوم و یا پشت دکور پنهان میشود

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۰۶, 14:15
سلام دوست عزیز ...
اول اینکه باید ذکر کنید از کلیه شرایط آکواریوم.
مثلا دما، سیفون آب، نحوه غذا دهی، شرایط عمومی ماهیتون(غذا خوردنش، مدفوعش و...)
از همه مهم تر عکس بذارید هم از فلاورتون و هم از جایی که میگید این طور شده... تا بشه دقیق تر جواب داد.
چون این تاپیک از اسمش مشخصه در مورد انگل روده ای هست، الان فلاورتون علایم انگل روده ای رو داره؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۶, 18:56
سلام دوستان
بنده همین امروز به عضویت در آمدم و دلیل عضویتم هم پیدا کردن مطلبی بود که بیش از سه ماه هست به دنبال آن میگردم.
چند ماهی هیت که یک فلاور باکس خریدم.اما بیش از دو ماه است که چیزی شبیه به جوش و خون مردگی در بالای باله ی ماهی افتاده است و حتی در زمانی بدن ماهی را سوراخ کرد و از آن طرف باله بیرون زد.
در این مدت به توصیه فروشنده از داروهایی که ایشان مگفتند استفاده میکردم.که یک پودر زرد رنگ بود و میبایست با اب مخلوط میشد و در سه روز مصرف میشد.اما تنها تاثیری که داشت این بود سوراخ روی بدن ماهی ترمیم شد اما جوش در جای اولیه خود پابر جاست.
دو هفته ای ایست به پیشنهاد فروشنده دارو را تغییر داده ام و از یک محلول نارنجی رنگ استفاده میکنم که آب آکواریوم را به سبز فسفری تبدیل میکند.
متاسفانه یا خوشبختانه خیلی حرفه ای نیستم.اما از ماهی فلاور خیلی خوشم آمده.میخواستم ببینم دوستان میتوانند به بنده یاری رسانند.
در ضمن 3 روری هست که ماهی بسیار گوشه گیر شده و دایم در سه کنج آکواریوم و یا پشت دکور پنهان میشود
سلام و خوش امد به شما
موضوع پستتون با تاپیک همخونی نداشت و انتقال دادم لطفا در این زمینه قدری وسواس به خرج بدید

قبل از همه چیز همونطور که حسن عزیز گفتند باید از مراحل بیماری و درمان ماهی عکس میگذاشتید که بشه تشخیص درستتری داد به این شکل هر چیز که گفته یا توصیه بشه بیشتر حدس و گمانه زنی هست تا راهنمایی دقیق

بعد هم باید بگم واقعا متاسفم که هنوز ما ادما سلامت خودمون و همنوع مون رو به خطر میندازیم
دارو یا بهتره بگم سم شیمیایی اول که به شما دادند به احتمال بسیار زیاد مالاشیت گرین هست که ماده ای بسیار خطرناک و سرطانزاست میتونید خودتون در موردش جستجو کنید به هیچ وجه در محیط منزل نگهداری نکنید استنشاق بو ، تماس فیزیکی و ...
داروی دوم آکریفلاوین هست که برای پارازیتهای بیرونی ماهی استفاده میشه و از گوشه گیری ماهی شما باید حدس بزنم که دز دارو رو بیشتر از تحمل ماهیتون استفاده کردید بهتره مقداری از آب تانک رو سیفون و با آب تازه جایگزین کنید و هوادهی هم پرفشار باشه

احتمال منشاء انگلی یا باکتریایی برای بیماری ماهی شما وجود داره و در حالت نهایی هم ممکنه زگیل یا ضایعه باشه که موکول میکنیم به وقتی که عکس دقیقی از ماهیتون بگذارید

موفق باشید

花 羅 漢
۱۳۹۳-۱۰-۰۶, 21:01
سلام دوستان

از دارو هات هم عکس بزار، ،،محلول نارنجی رنگ ،که اب رو سبز میکنه،،عجیبه ،،،اخه مالاشیت به صورت پودر هست و اگه یک روز حتی توی پلاستیک بمونه پلاستیک رنگ سبز ابی میگیره

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۶, 22:58
از دارو هات هم عکس بزار، ،،محلول نارنجی رنگ ،که اب رو سبز میکنه،،عجیبه ،،،اخه مالاشیت به صورت پودر هست و اگه یک روز حتی توی پلاستیک بمونه پلاستیک رنگ سبز ابی میگیره

ناصر جان آکریفلاوین وقتی روی هم داخل بطری انباشته هست یک رنگ خاص مثل ترکیب نارنجی و سبز داره اما وقتی توی تانک ریخته میشه رگه های فسفری قبل از حل شدن ایجاد میکنه که اگر زیاد استفاده بشه رنگ کل آب رو تغییر میده و اگر هم دز نرمال استفاده بشه آب تانک زرد رنگ میشه
مالاشیت هم ته اسمش فقط گرین داره یک حالت سبز پسته ای مانند که به زردی میزنه هست

پی نوشت : البته مالاشیت گرین تازه سنتز شده سبز رنگ هست اما با پودر شدن و موندن در مجاورت هوا از اونجایی که جز اکسید کننده های قوی هست کمرنگتر میشه که معمولا محصولاتی که در اکواریومی ها به فروش میرسه از این دسته هست که البته فروش و استفادش در تمام دنیا جز موارد آزمایشگاهی غیر قانونی هست

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 08:58
دوستان سلام
مرسی از همراهی و پیگیریتان
بنده از آخرین روزی که در خدمت شما بودم دیگه اون محلولو استفاده نکردم.(این اون محلوله که قطعش کردم:
Rivertune (http://rivertune.co/frmShowProductDetails_en.aspx?lang=en&pId=8))
با مطالعه مطالب سایت از داروخانه انسانی یک برگ قرص سیپرو فلوکساسین 500 و یک برگ نیترو فورانتئین 100 خریدم و روزی یک قرص در آب حل میکنم و بعد از سیفون سی در صدی به آکواریوم اضافه میکنم.
حجم تانک تقریبا 30 لیتره،از روزی که ماهی اینجوری شد دما رو 32 هست(بیش از دو ماه)کربنم خارج کردم و فقط فیلتر به همراه اسفنجی که داخلش هست کار میکنه.از روزی که دارم قرص ها رو استفاده میکنم هروز به همراه اضافه کردن قرص ها 5 قاشق چایخوری نمک آکواریوم هم اضافه میکنم.اشتهای ماهی هیچ مشکلی نداره و هد هم تقریبا داره میاد بالا .
مدفوع به ندرت سفید رنگه و بیشتر اوقات قهوه ای روشن هست و هیچ گونه حبابی ندارد.
دیروز ماهی بوسیله تور گرفتم تا زخم رو از نزدیک ببینم.دست به زخم که زدم مثل یه جوش چرکی بود و حتی دستم خونی شد.زخم رو از روی بدن ماهی پاک کردم و که این نقطه از بدن ماهی فرو رفتگی ایجاد شد و به رنگ صورتی رنگ باقی مونده.تعجب کردم چون انگار اون قسمت از بدنش گندیده بود و به راحتی با ناخن در اومد.درضمن بعد از این کار انگشتم بوی خیلی زننده ای از ماهی میداد (مثل بویی که زمانی که در حال تمیز کردن داخل شکم ماهی های خوراکی میاد)
همون روز عکس از ماهی گرفتم اما هر چی سعی کردم نتونستم بفرستم ،الانم نمیدونم چطور باید عکس رو ضمیمه ی پیامم کنم که اگر در این خصوص بنده را راهنمایی کنید ممنون میشم.
بنده از ماهی فلاور خوشم اومده و میخوام از این به بعد از این نوع ماهی نگهداری کنم برای همین بسیار مصمم هستم رو درمان کنم تا تجربه کسب کنم.متاسفانه خیلی از فروشنده ها هیچ تجربه ای ندارند و فقط فروشنده هستند

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 09:13
دوستان سلام
مرسی از همراهی و پیگیریتان
بنده از آخرین روزی که در خدمت شما بودم دیگه اون محلولو استفاده نکردم.(این اون محلوله که قطعش کردم:
Rivertune (http://rivertune.co/frmShowProductDetails_en.aspx?lang=en&pId=8))
با مطالعه مطالب سایت از داروخانه انسانی یک برگ قرص سیپرو فلوکساسین 500 و یک برگ نیترو فورانتئین 100 خریدم و روزی یک قرص در آب حل میکنم و بعد از سیفون سی در صدی به آکواریوم اضافه میکنم.
حجم تانک تقریبا 30 لیتره،از روزی که ماهی اینجوری شد دما رو 32 هست(بیش از دو ماه)کربنم خارج کردم و فقط فیلتر به همراه اسفنجی که داخلش هست کار میکنه.از روزی که دارم قرص ها رو استفاده میکنم هروز به همراه اضافه کردن قرص ها 5 قاشق چایخوری نمک آکواریوم هم اضافه میکنم.اشتهای ماهی هیچ مشکلی نداره و هد هم تقریبا داره میاد بالا .
مدفوع به ندرت سفید رنگه و بیشتر اوقات قهوه ای روشن هست و هیچ گونه حبابی ندارد.
دیروز ماهی بوسیله تور گرفتم تا زخم رو از نزدیک ببینم.دست به زخم که زدم مثل یه جوش چرکی بود و حتی دستم خونی شد.زخم رو از روی بدن ماهی پاک کردم و که این نقطه از بدن ماهی فرو رفتگی ایجاد شد و به رنگ صورتی رنگ باقی مونده.تعجب کردم چون انگار اون قسمت از بدنش گندیده بود و به راحتی با ناخن در اومد.درضمن بعد از این کار انگشتم بوی خیلی زننده ای از ماهی میداد (مثل بویی که زمانی که در حال تمیز کردن داخل شکم ماهی های خوراکی میاد)
همون روز عکس از ماهی گرفتم اما هر چی سعی کردم نتونستم بفرستم ،الانم نمیدونم چطور باید عکس رو ضمیمه ی پیامم کنم که اگر در این خصوص بنده را راهنمایی کنید ممنون میشم.
بنده از ماهی فلاور خوشم اومده و میخوام از این به بعد از این نوع ماهی نگهداری کنم برای همین بسیار مصمم هستم رو درمان کنم تا تجربه کسب کنم.متاسفانه خیلی از فروشنده ها هیچ تجربه ای ندارند و فقط فروشنده هستند
برای گذاشتن عکس آپلود سنتر سایت رو باز کنید
تاپیک زیر رو مطالعه کنید و عکستون رو قرار بدید
آموزش کامل استفاده از آپلود سنتر و نحوه قرار دادن عکس در سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=4686)

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 09:57
با تشکر از آقای رضایی عزیز
این هم عکس فلاور من که برای هفته گذشته است
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420355517673665_IMG_20141227_144801. jpg

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

این عکس ها هم برا همین الانه
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420356306132724_IMG_20150104_104650. jpg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=142035638080415_IMG_20150104_104553.j pg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420356447245380_IMG_20150104_104517. jpg

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 10:01
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420356635944038_IMG_20150104_104650. jpg

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 11:40
سلام دوست عزیز...
اول از هر چیز شما بگیر هرچی داخل آکش هست بیار بیرون.
چون داخل آک شن و صخره و.. میبینم. اولا فلاور آکش هیچ دکوری نمیخواد و بعدشم در طول درمان نباید توی آک پر از شن و سنگ و صخره باشه.(ای بسا همین شن ها باعث این بیماری ها میشن)
شما بهتره روزانه که یه قرص میندازید توی آب؛ خود ماهی رو هم بیارید بیرون و در روی زخم سیپروفلوکساسین بریزید و بعد چند ثانیه ماهی رو رها کنید توی آب.
نظر من اینه که تقریبا بالای 60% روزانه سیفون کنید و باز تجدید دارو.
دما رو هم اشکال نداره اگه تونستید یه درجه بالا تر ببرید.

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 12:06
ماهیتون حتما باید به قرنطینه منتقل بشه
شرایط قرنطینه :
تانک کاملا بدون تزیینات و با ضدعفونی و شستشوی کامل ( دیواره ها رو دیت میکشید لیز نباشه )

نمک به ازای هر 20 لیتر 1 ق غ
کپسول سفالکسین به ازای هر 50 لیتر 1 عدد
روزانه 80% سیفون بزنید و نمک و دارو رو تکرار کنید

دما هم 32 خوبه

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 12:33
باشه حتما
فقط پس از بهبودی میتونم دوباره تزئینات رو انجام بدم؟؟؟آخه آکواریوم تو خونس و بدون تزینات خیلی مناسب نیست.
در این مدت رژیم غذایی خاصی رو باید انجام بدم؟؟؟
در حال حاضر صبح ها هامپی هد میدم،ظهر میگو خشک،و شب کرم منجمد به همراه یه گرانول هامپی(سایز گرانولا مدیومه)
و در پایان سفالکسین چند؟؟؟(یعنی به داروخانه بگم سفالکسین چند بدید؟؟؟؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

باشه حتما
فقط پس از بهبودی میتونم دوباره تزئینات رو انجام بدم؟؟؟آخه آکواریوم تو خونس و بدون تزینات خیلی مناسب نیست.
در حال حاضر صبح ها هامپی هد میدم،ظهر میگو خشک،و شب کرم منجمد به همراه یه گرانول هامپی(سایز گرانولا مدیومه)
در ضمن فراموش کردم بگم: داخل آکواریوم صخره نیست ،چیزی شبیه به ریشه است

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 14:03
باشه حتما

در ضمن فراموش کردم بگم: داخل آکواریوم صخره نیست ،چیزی شبیه به ریشه است
آکواریوم فلاور باید بدون تزئینات داخلی باشه حالا چه مریض باشه و چه خوب .
غذا هم باید معقول بدید و زیاده روی نکنید هامپی 3 تا دونه، این میگو رو باید هفته ای 2 تا 3 بار داد نه هر روز، همین جور کرم رو.
سفالکسین 500

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 16:07
آکواریوم فلاور باید بدون تزئینات داخلی باشه حالا چه مریض باشه و چه خوب .
غذا هم باید معقول بدید و زیاده روی نکنید هامپی 3 تا دونه، این میگو رو باید هفته ای 2 تا 3 بار داد نه هر روز، همین جور کرم رو.
سفالکسین 500

:89:پس من چی کار کنم؟؟؟بدون تزیینات آکواریم قشنگ نمیشه

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۴, 16:54
:89:پس من چی کار کنم؟؟؟بدون تزیینات آکواریم قشنگ نمیشه
تزیینات مختصری میتونید داشته باشید اما شن کف رو بهتره کلا خارج کنید
عامل یبماری فعلی ماهیتون باکتریایی هست که به دلیل جمع شدن فضولات و ایجاد محیط مناسب و ازدیاد باکتریهای گرم مثبت ایجاد شده
درصورتیکه سئوال یا نظر خاص دیگری در زمینه نگهداری فلاور ( به جز این بیماری ) دارید لطفا در تاپیک مناسب مطرح کنید که مجبور به پاک کردن پست یا خدایی نکرده برخورد ضد اسپم نباشیم

موفق باشید

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 08:49
دوستان سلام
تقریبا 12 روزی میشه که بنده به پیشنهاد آقا حامد عزیز درمان رو با همون روشی که ایشون فرمودند شروع کردم .اما تاثیری زیادی تو بهبودی ماهی مشاهده نشده و تنها رنگ اون نقطه از بدن ماهی از قرمز پر رنگ به صورتی تغییر پیدا کرده.
به نظر شما درمان رو ادامه بدم؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 08:59
دوستان سلام
تقریبا 12 روزی میشه که بنده به پیشنهاد آقا حامد عزیز درمان رو با همون روشی که ایشون فرمودند شروع کردم .اما تاثیری زیادی تو بهبودی ماهی مشاهده نشده و تنها رنگ اون نقطه از بدن ماهی از قرمز پر رنگ به صورتی تغییر پیدا کرده.
به نظر شما درمان رو ادامه بدم؟

تا بهبود نسبى ادامه بديد
احتمالا زخم داره بازسازى ميشه

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 09:05
بله حتما,ففط از دیروز ماهی دوباره گوشه گیر شده و خیلی حرکت نمیکنه

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 09:15
بله حتما,ففط از دیروز ماهی دوباره گوشه گیر شده و خیلی حرکت نمیکنه
به هر حال در معرض دارو بودن روى ماهى اثر ميگذاره
حتما روزانه تا 80درصد سيفون بزنيد و سفالکسين رو حداکثر تا 2 هفته استفاده کنيد
بعد از اون فقط سيفون روزانه و نمک تا بهبودى کامل

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 19:56
بهرحال طی شدن مراحل بیماری بسته به نوع آن زمان می برد,شمامراحل درمان راکامل وباصبر و حوصله انجام دهید ودراین میان تغذیه خوب ومناسب تاثیر بسزایی بربهبودی ماهی شمادارد.موفق باشید