PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ورم شکم سوروم

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۰, 12:49
سلام
یه مدته شکم سورومم ورم کرده........هیچ موقع ندیدم کمتر شه.....انگار یه طرف شکمش بیشتر هم هست.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1420021159733785_DSC_0661JPG.jpg

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۰, 14:06
سلام محمد جان...
اول از همه یه شرح کامل از شرایط آکت بگو که بشه درست نظر دارد.
مثل وضعیت آب و سیفون، دما، شرایط غذادهی و چندتا عکس درست از ماهیت.
چون ورم شکم اگه درمان نشه به بیماری انگل روده ای هم دچار میشه.
معمولا از تغییر غذا، غذادهی بد و زیاد، شرایط بد آب و... ناشی میشه

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۰, 14:29
سلام محمد جان...
اول از همه یه شرح کامل از شرایط آکت بگو که بشه درست نظر دارد.
مثل وضعیت آب و سیفون، دما، شرایط غذادهی و چندتا عکس درست از ماهیت.
چون ورم شکم اگه درمان نشه به بیماری انگل روده ای هم دچار میشه.
معمولا از تغییر غذا، غذادهی بد و زیاد، شرایط بد آب و... ناشی میشه

سلام حسن جان
وضعیت و کیفیت اب رو همیشه سعی میکنم با سیفون از کف به صورت هفته ای 30 درصد بالا نگهدارم.
دما هم 28 درجه هست که در زمان سیفون با اضافه کردن اب جدید کم میشه.
تغییر غذایی نداشتم .....مگر چند وقت پیش که یه غذا جدید خریدم و کم کم اونو به عنوان غذای اصلیش استفاده کردم.
غذا هم اصلا زیاد نمیدم.همه از دستم شاکین که چرا بهش غذا نمیدم...ولی به نظر خودم در روز 2 تا 3 تا دونه از هر غذا براش کافیه!!!!!!!!
تقریبا این وضعیت از زانی شروع شد که ماهی نرم مرد .....
عکس هم اینی که گذاشتم از همه بهتر وضعیتشو مشخص میکرد
ممنون ازت
خوش باشی

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۰, 22:58
سلام حسن جان
وضعیت و کیفیت اب رو همیشه سعی میکنم با سیفون از کف به صورت هفته ای 30 درصد بالا نگهدارم.
دما هم 28 درجه هست که در زمان سیفون با اضافه کردن اب جدید کم میشه.
تغییر غذایی نداشتم .....مگر چند وقت پیش که یه غذا جدید خریدم و کم کم اونو به عنوان غذای اصلیش استفاده کردم.
غذا هم اصلا زیاد نمیدم.همه از دستم شاکین که چرا بهش غذا نمیدم...ولی به نظر خودم در روز 2 تا 3 تا دونه از هر غذا براش کافیه!!!!!!!!
تقریبا این وضعیت از زانی شروع شد که ماهی نرم مرد .....
عکس هم اینی که گذاشتم از همه بهتر وضعیتشو مشخص میکرد
ممنون ازت
خوش باشی
هفته ای 30% کمه...
بعدشم اینکه بهتره دمای آب رو ببری بالا (30)و فعلا به ازای هر 30 لیتر یه قاشق نمک بریزی توی آب.
بهتره یه وعد غذاش رو در روز توی مترونیدازول بخیسوبی بدی بهش و تونستی یه وعدشم توی آب سیر بخیسونی.
چند روزی اینطوری به سر کن ببین تغییری احساس میشه؟
اگه میکس میدی ممکنه به خاطر اون هم باشه.

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۱, 10:02
هفته ای 30% کمه...
بعدشم اینکه بهتره دمای آب رو ببری بالا (30)و فعلا به ازای هر 30 لیتر یه قاشق نمک بریزی توی آب.
بهتره یه وعد غذاش رو در روز توی مترونیدازول بخیسوبی بدی بهش و تونستی یه وعدشم توی آب سیر بخیسونی.
چند روزی اینطوری به سر کن ببین تغییری احساس میشه؟
اگه میکس میدی ممکنه به خاطر اون هم باشه.

چشم دما رو بالا بردم......نمک هم اضافه میشه.....
چشم ...غذاشو که همیشه توی اب میخیسونم ولی تو اب سیر تا حالا نه......ولی چشم.
نه میکس رو تازه دو وعدس بهش دادم.
تو فروم همسایه یکی گف بخاطر سبزیجاتی هست که بهش میدادم ..........واس همون دیگه کاهو و اسفناجو قطع کردم
مرسی که همیشه جواب میدی حسن جان
خوش باشی

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۱, 17:26
چشم دما رو بالا بردم......نمک هم اضافه میشه.....
چشم ...غذاشو که همیشه توی اب میخیسونم ولی تو اب سیر تا حالا نه......ولی چشم.
نه میکس رو تازه دو وعدس بهش دادم.
تو فروم همسایه یکی گف بخاطر سبزیجاتی هست که بهش میدادم ..........واس همون دیگه کاهو و اسفناجو قطع کردم
مرسی که همیشه جواب میدی حسن جان
خوش باشی
خواهش محمد جان
فک نکنم به خاطر سبزیجات باشه ولی این نکته رو نباید فراموش کرد که هرچی از حدش بگذره مضر میشه برا ماهی.
حالا شما این کارا رو انجام بده انشاا... خوب میشه

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 18:17
سلام به استادان عزیز
ببخشید یکی از دوستان برای ورم شکم ماهیم سولفات منیزیوم ،یک قاشق غذاخوری در بیست لیتر اب رو معرفی کرد
نظرتون چیه؟
ممنون

mohamad360
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 20:00
شکم اش اب افتاده !

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 21:37
شکم اش اب افتاده !
ینی چی داداش؟
در مانش چیه؟

mohamad360
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 21:44
این بیماری یکی از نامانوس ترین و ناخوشایندترین بیماری های ماهی های آکواریومی می باشد.ماهی آلوده دارای بدنی متورم-فلس هایی برجسته و زاویه دار با بدن و چشم هایی بر آمده می باشد.عامل مولد آن نوعی باکتری از جنس پزودوموناساست.علاوه بر باکتری این بیماری ممکن است در اثر بدی تغذیه نیز به وجود آید.اگر عامل مولد آن بدی تغذیه باشد بیماری مسری نخواهد بود.بهترین راه مبارزه با آن غوطه ور ساختن ماهی آلوده در محلول ۵۰تا۱۰۰ میلیگرم در لیتر آنتی بیوتیک از جنس اورومایسین یا پنی سیلین می باشد.اگر بیماری در اثر بدی تغذیه به وجود آمده باشد بهترین راه مداوای آن تغییر رژیم غذایی ماهی می باشد.در هر صورت پس از مشاهده ی بیماری باید ماهی آلوده را از سایر ماهی ها جدا نمود.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

این بیماری یکی از نامانوس ترین و ناخوشایندترین بیماری های ماهی های آکواریومی می باشد.ماهی آلوده دارای بدنی متورم-فلس هایی برجسته و زاویه دار با بدن و چشم هایی بر آمده می باشد.عامل مولد آن نوعی باکتری از جنس پزودوموناساست.علاوه بر باکتری این بیماری ممکن است در اثر بدی تغذیه نیز به وجود آید.اگر عامل مولد آن بدی تغذیه باشد بیماری مسری نخواهد بود.بهترین راه مبارزه با آن غوطه ور ساختن ماهی آلوده در محلول ۵۰تا۱۰۰ میلیگرم در لیتر آنتی بیوتیک از جنس اورومایسین یا پنی سیلین می باشد.اگر بیماری در اثر بدی تغذیه به وجود آمده باشد بهترین راه مداوای آن تغییر رژیم غذایی ماهی می باشد.در هر صورت پس از مشاهده ی بیماری باید ماهی آلوده را از سایر ماهی ها جدا نمود.

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 21:49

داداش این الان تو تانک تنهاست.......
الان انگار کم کم داره باله های پشتیش قسمتی که به بدنش وصل میشه قرمز میشه.....
دقیقا همونطوری که ماهی نر من شده بود و مرد......
فکر میکنم بخاطر تغذیه نامناسب در ابتدای خریدش بوده:Broken heart:
مرسی از پاسخت.:142:

mohamad360
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 22:16
کلا وقتی برا پیش میاد بیخال درمانش میشم ی جور غیر ممکنه س تا از ماده حالا تا حالا شدن!و فکر کنم ماده اینجوری میشه

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 23:41
سلام
ولی این سورم تا اونجایی من مشاهده کردم فلس هاش برگشته نبودن! و فک نمی کنم آب آوردگی باشه. بیماری ماهی محمد از تغذیه نامناسب و کیفیت پایین آب ایجاد شده
محمد جان شما فقط کارایی که گفته شده انجام بده خوب میشه ایشاا....
معمولا سولفات منیزیم رو قبل از درمان میدن که ماهی شکمش تخلیه بشه.
شما غذادهیت رو کم کن و غذاش رو توی مترو بخیسون بده بهش و یه وعدشم توی آب سیر.
کیفیت آبت هم باید خیلی خوب باشه