PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای بدنسازی در سن 17 سالگی

Arsan
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 03:01
سلام

من 17 سالمه قدم 176 وزنم 76 کیلوگرم

میخواستم بدونم من باید فیتنس کار کنم یا حجم یا چربی سوزی
یک ماه میشه کار کردم اوالا با شوق و خوش حالی کار میکردم که هر دفعه به آیینه نگاه میکردم میدیدم بدن هیچ فرقی نکرده
یعد یواش یواش زده شدم حوسلم نمیکشه چون برنامه ای که کار میکنم هم سخته هم طولانیه نه میدونم برنامه واسه چیه.

برنامه رو دوستم داده بود= که خودش 2 ساله کار میکنه دارو اینا پروتئین کربن نمیدونم کراتین مصرف میکنه زورش زیاده ولی بدنش زیاد خوب نیست

الان هم کلافه شدم لطفا راهنماییم کنید چی کار کنم
هر هفته چند بار کار کنم چند دقیقه کار کنم سبک بزنم سنگین بزنم چی بزنم

من میخوام که بعد یک سال یه بدن شیش تیکه داشته باشم

اگه میشه یه برنامه به من بدید باهاش کار کنم

خیلی ممنون.

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۵, 11:17
سلام

من 17 سالمه قدم 176 وزنم 76 کیلوگرم

میخواستم بدونم من باید فیتنس کار کنم یا حجم یا چربی سوزی
یک ماه میشه کار کردم اوالا با شوق و خوش حالی کار میکردم که هر دفعه به آیینه نگاه میکردم میدیدم بدن هیچ فرقی نکرده
یعد یواش یواش زده شدم حوسلم نمیکشه چون برنامه ای که کار میکنم هم سخته هم طولانیه نه میدونم برنامه واسه چیه.

برنامه رو دوستم داده بود= که خودش 2 ساله کار میکنه دارو اینا پروتئین کربن نمیدونم کراتین مصرف میکنه زورش زیاده ولی بدنش زیاد خوب نیست

الان هم کلافه شدم لطفا راهنماییم کنید چی کار کنم
هر هفته چند بار کار کنم چند دقیقه کار کنم سبک بزنم سنگین بزنم چی بزنم

من میخوام که بعد یک سال یه بدن شیش تیکه داشته باشم

اگه میشه یه برنامه به من بدید باهاش کار کنم

خیلی ممنون.
سلام
قبل از هر چیز باید تیپ بدنی شما مشخص باشه تیپ های بدنی (http://emruzi.com/showthread.php?t=4774)

در مرحله بعد و قبل از هر چیز باید به مدت حداقل 1 سال تمرینات عمومی و زیر بنایی انجام بشه تا تاندونها ، مفاصل و عضلات شما آمادگی فشار و انجام تمرینات اختصاصی و مناسب با بدن رو داشته باشند
برنامه تمرینی حال حاضر قطعا بدرد شما نمیخوره
شما از این برنامه تمرینی شروع کنید
برنامه تمرینی بدنسازی برای مبتدیان (http://emruzi.com/showthread.php?t=95)

و خوندن این مقاله رو بهتون پیشنهاد میکنم
اشتباهات بدنسازی در ایران (http://emruzi.com/showthread.php?t=3159)

به این نکته هم توجه ویژه داشته باشید که چیزی یک شبه بدست نمیاد و هدف اصلیتون از ورزش تندرستی و ورزیدگی باشه نه مقدار وزنه زدن و نگاه مردم
در اینصورته که میتونید از ورزش کردن لذت ببرید
موفق باشید

Arsan
۱۳۹۳-۱۰-۱۸, 06:47
سلام از پاسختون ممنونم
تیپ بدنی من بین مزومورف و اندومورفه ولی بیشتر به مزومورف میخوره

من تو تابستون کلا 2 ماه کار کردم بعد 1 ماه کار نکردم دوباره کار کردم یه جور به هم ریخته کار کردم برنامم هم شبیه به همین برنامه شما مبتدیان بود و الان هم به راهتی با این برنامه میتونم کار کنم

الان هم 3 روزه مراقب تغذیم هستم به اندازه میخورم غذای روغنی اصلا نمیخورم تازه از اول این تابستون هم یه دونه هم حله حوله نخوردم

به نظرم بدنم آمادگی کشش سنگین وزن رو داره ولی بازم قصد من چربی سوزیه

حدف منم از بدن سازی این نیست که مردم رو مورد جلب توجهم قرار بدم. من فقط یک بدن خوب و خوش استیل میخوام

من تو بیشتر انجمن ها بودم ولی عضو نشده بودم چون بیشتر آدمواشون دنبال پول بودن و درست حسابی راهنمای نمیکردن یا هم میگفتن برای برنامه باید پول بدی
ولی بر عکس تو این انجمن بیشتر آدم ها واقعا کمک میکردن پس خیلی تشکر میکنم

خیلی ممنون

منتظر پاسختان هستم مربی عزیز

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۸, 13:00
سلام از پاسختون ممنونم
تیپ بدنی من بین مزومورف و اندومورفه ولی بیشتر به مزومورف میخوره

من تو تابستون کلا 2 ماه کار کردم بعد 1 ماه کار نکردم دوباره کار کردم یه جور به هم ریخته کار کردم برنامم هم شبیه به همین برنامه شما مبتدیان بود و الان هم به راهتی با این برنامه میتونم کار کنم

الان هم 3 روزه مراقب تغذیم هستم به اندازه میخورم غذای روغنی اصلا نمیخورم تازه از اول این تابستون هم یه دونه هم حله حوله نخوردم

به نظرم بدنم آمادگی کشش سنگین وزن رو داره ولی بازم قصد من چربی سوزیه

حدف منم از بدن سازی این نیست که مردم رو مورد جلب توجهم قرار بدم. من فقط یک بدن خوب و خوش استیل میخوام

من تو بیشتر انجمن ها بودم ولی عضو نشده بودم چون بیشتر آدمواشون دنبال پول بودن و درست حسابی راهنمای نمیکردن یا هم میگفتن برای برنامه باید پول بدی
ولی بر عکس تو این انجمن بیشتر آدم ها واقعا کمک میکردن پس خیلی تشکر میکنم

خیلی ممنون

منتظر پاسختان هستم مربی عزیز
نمیدونم این طرز فکر شما که باید چربی سوزی کنید چرا شکل گرفته
در سنین شما که اصولا سن رشد هست مگر اینکه اضافه وزن غیر طبیعی وجود داشته باشه وگرنه توصیه به رژیم و کاهش وزن برای آیندتون ضرر داره
ضرر که میگم نه اینکه خدایی نکرده باعث بیماری یا .... منظورم این هست که با اینکار شما دوران طلایی رشد و عضله سازی رو به هوا و هوس سیکس پک از دست میدید
شما با توجه به مشخصاتی که دادی اضافه وزن زیادی نداری فقط باید روی آماده شدن بدنت کار کنی
ورزشت رو با توجه به برنامه ای که بهت توصیه کردم شروع کن و با جدیت تمام اینکار رو جلو ببر
یک خط درمیون تمرین کردن بدرد نمیخوره شما یا باید تصمیم بگیری ورزشکار باشی و روزهای تمرینی سر یک ساعت مشخص باشگاه باشی و تمرین رو شروع کنی یا اینکه کلا بیخیال این ورزش بشی
روزهایی که 4-5 سال بزرگتر از شما بودم و خیلی جدی ورزش میکردم روزانه 80 کیلومتر راه رو میرفتم و بر میگشتم که بتونم سر ساعت بعدازظهر توی باشگاه باشم
پس سخت نگیرید و شروع کنید

متاسفانه بدنسازی شده کاسبی کاذب برای بعضیها ، اگر در تمرین جدی باشید و جلوبرید اندازه اطلاعاتم برای برنامه و راهنمایی همراهتون خواهم بود

موفق باشید

Arsan
۱۳۹۳-۱۰-۱۸, 16:10
مرسی مربی جان هر چی شما بگی من این کارو میکنم ولی بازم مراقب تغزیه ام باشم درسته ؟
یا اینکه هر چی میاد بزارم تو دهنم که نمیشه.

باشه من به شما اعتماد میکنم و با برنامتون کار میکنم. به مدت 1 ماه درسته ؟ بعد شما یه بزنامه دیگه معرفی میکنید ؟

یه چیزه دیگه تو قسمت دوره شکم چربی اضافه دارم ولی شکمم زیاد جلو نیستا ببخشید نمیدونم چطوری دقیق بگم

بعد دو تا دستام هم چربی اضافه دارم زیربغلم هم کمی چربی اضافه دارم

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۸, 16:47
مرسی مربی جان هر چی شما بگی من این کارو میکنم ولی بازم مراقب تغزیه ام باشم درسته ؟
یا اینکه هر چی میاد بزارم تو دهنم که نمیشه.

باشه من به شما اعتماد میکنم و با برنامتون کار میکنم. به مدت 1 ماه درسته ؟ بعد شما یه بزنامه دیگه معرفی میکنید ؟

یه چیزه دیگه تو قسمت دوره شکم چربی اضافه دارم ولی شکمم زیاد جلو نیستا ببخشید نمیدونم چطوری دقیق بگم

بعد دو تا دستام هم چربی اضافه دارم زیربغلم هم کمی چربی اضافه دارم
از سن و نسبت وزن به قدتون کاملا مشخصه که بدن کمی چربی زیرجلدی داره
هیچ ایرادی نداره ، فقط غذاهای پرچرب و با کربوهیدارت بالا رو مراعات کنید که بیش از حد استفاده نشه و پرخوری هم نکنید
کم کم درست میشه

Arsan
۱۳۹۳-۱۰-۱۸, 17:28
کلا چقد زمان میبره بدنم ساخته بشه ببخشیدا زیاد سوال می پرسم

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۹, 15:00
کلا چقد زمان میبره بدنم ساخته بشه ببخشیدا زیاد سوال می پرسم
به عاملهای زیادی بستگی داره
تمرین مناسب ، تغذیه ، استراحت و ورای همه اینها استعداد بدنی

اگر همه چیز رو خوب کنترل کنید و تلاش خودتون رو انجام بدید بعد از 6 ماه تغییرات خوبی از قبیل نمایان شدن خطهای زیر بغل ، تغییر حجم عمومی عضلات و ... رو به وضوح میبینید و 100% انگیزه تمرینی بعد از این مرحله قویتر میشه
سختی راه همین 6 ماهه اول هست که اگر با جدید ادامه بدید به پیشرفتتون توی این ورزش امید زیادی خواهد بود