PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکثیر و پرورش اقتصادی گیاهان ( شمشاد ها )

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۹, 15:29
سلام:254:
تو این تاپیک میخوام پرورش گیاهانو برای درامد اقتصادی اموزش بدم.
عکس ها و مطالبی که قرار داره میشه از تجربه و گیاهان خودم هستند.
امیدوارم اقا حمزه عزیز منو تو ادامه دادن این تاپیک راهنمایی کنن.:86:
پس فعلا....
:160:

Hamzeh
۱۳۹۳-۱۰-۲۱, 16:02
سلام:254:
تو این تاپیک میخوام پرورش گیاهانو برای درامد اقتصادی اموزش بدم.
عکس ها و مطالبی که قرار داره میشه از تجربه و گیاهان خودم هستند.
امیدوارم اقا حمزه عزیز منو تو ادامه دادن این تاپیک راهنمایی کنن.:86:
پس فعلا....
:160:

:tu@: منتظریم / استارتش با خودت :Smug::142:

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 12:51
شمشاد
گیاه شمشاد یکی از رایج ترین گیاهانه که برای حیاط سازی بکار میره...
این گیاه از انواع زیادی مثل شمشاد طلایی ،برگ نعنایی ،سبز ،ابلغ و...تشکیل شده
عکس این گیاه :

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142114439431827_14032011403.jpg

خب بدون مقدمه میریم سراغ تکثیر و پرورش
مرحله اول:تکثیر....
این گیاه یکی از بهرین گیاهان برای افراد تازه کار بشمار میره.
این گیاهو میشه تو همه فصول سال تکثیر کرد.اما رای اینکه کار اسون تر باشه من خودم همیشه فصل پاییز رو انتخاب میکنم چون دردسر ش از بقیه فصول کمتره.
خب اولین کار قلمه گیریه که باید از جوونه های سفت استفاده بشه.
باید حواستون باشه که زیاد از شاخه های خشبی قلم گیری نشه تا گیاه دوباره توان برای جوونه زنی تو سال بعد هم داشته باشه.
قلمه هایی به اندازه 10 تا 20 سانتی متر تهیه کرده و د تا 3 جفت برگ از ته شاخه باید جدا بشه.
بعد قلمه هارو تا جایی که برگ ها کنده شدن تو خاک رو کنید.
بعد روش رو با نایلون پلاستیکی شفافا بپوشونید تا رطوبت خودش رو حفظ کنه.....
مانند عکس زیر :

http://www.emruzi.com/upc.php?file=14211442301010096_444JPG.jpg

ادامه دارد.....:113:

Hamzeh
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 22:04
خیلی عالی - در مورد بستر کشت و معمولا تو چه سایز پلاستیک نشا میزنی و اگه از خود قلمه عکس هم داری بذار و توضیحی بدی خیلی خوب میشه .

فقط یه نکته هر گیاهی که قراره در موردش بحث بشه تو یه تاپیک جداگانه قرار داده بشه و اسمش داخل پرانتز قرار بگیره تا دسترسی راحت تر باشه . مثلا
تکثیر و پرورش اقتصادی گیاهان ( شمشاد ها )

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۲۳, 22:27
خیلی عالی - در مورد بستر کشت و معمولا تو چه سایز پلاستیک نشا میزنی و اگه از خود قلمه عکس هم داری بذار و توضیحی بدی خیلی خوب میشه .
فقط یه نکته هر گیاهی که قراره در موردش بحث بشه تو یه تاپیک جداگانه قرار داده بشه و اسمش داخل پرانتز قرار بگیره تا دسترسی راحت تر باشه . مثلا
تکثیر و پرورش اقتصادی گیاهان ( شمشاد ها )

چشم،چون که هنوز هم واسه قلمه دیر نشده از اونا هم عکس میزارم
والا قلمه ها همه توی زمین و خاک معمولی زده میشه بخاطذر اینکه شمشاد گیاه خیلی کم توقعیه...ایشالا تو تاپیک های بعدی سراغ گیاهای بهتری میرم.
ممنون:86:

siamak398
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 07:15
سلام محمد جان . ممنون که منو هم تگ کردی. اتفاقا این آموزش به درد من خواهد خورد . چون برای بهار لازم دارم که دوره خونه و شاید دوره باغ رو شمشاد بکاریم . چه خوب که بتونم قلمه بزنم . و هزینه رو کمتر کنم . پارسال یه چند تا شمشاد که برگای زرد داره گرفتیم (مثل همونی که تو عکس اول هستش ) اما تعدادش کمه . لطفا این اصطلاحاتی رو که به کار میبری مثل شاخه های خشبی رو با عکس نشون بده تا افراد ناشی مثل من هم متوجه منظورت بشیم. ممنون میشم که راهنمائی و کمکت بیشتر بشه تا بتونیم کل اطراف خونه و اطراف باغ رو هم شمشاد بکاریم .
واقعا ممنون و خسته نباشی داداش.:Love Struck:

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 10:48
سلام محمد جان . ممنون که منو هم تگ کردی. اتفاقا این آموزش به درد من خواهد خورد . چون برای بهار لازم دارم که دوره خونه و شاید دوره باغ رو شمشاد بکاریم . چه خوب که بتونم قلمه بزنم . و هزینه رو کمتر کنم . پارسال یه چند تا شمشاد که برگای زرد داره گرفتیم (مثل همونی که تو عکس اول هستش ) اما تعدادش کمه . لطفا این اصطلاحاتی رو که به کار میبری مثل شاخه های خشبی رو با عکس نشون بده تا افراد ناشی مثل من هم متوجه منظورت بشیم. ممنون میشم که راهنمائی و کمکت بیشتر بشه تا بتونیم کل اطراف خونه و اطراف باغ رو هم شمشاد بکاریم .
واقعا ممنون و خسته نباشی داداش.:Love Struck:
سلام سیامک جان
خیلی خیلی ممنون ازت مرسی که سر زدی
خیلی خوشحالم که این موضوع مفید بوده.
چشم حتما عکسای بیشتر قرار میدم ،این تاپیک حالا حالا ها کار داره
منظور از خشبی هم قسمت کاملا چوبی هست که به رنگ قهوه ای تیره در اومده.....
خوش باشی:147:

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 11:15
خب کجا بودیم ......:181:
مراحل بعد تکثیر:
بعد از اینکه قلمه ها یشه دار شدن تو اواسط یا اوایل فصل بهار بسته به شایط اب و محل زندگیتون نایلون روی گل ها که نقش یه گلخونه ساده رو داشت برمیداریم تا بارون به صورت طبیعی روشون بباره و رشد کنن.
در این زمان گیاها جوونه های کوچیک دارن و باید حواستون باشه خشک نشن.

اینم عکسشون::23:

http://s5.picofile.com/file/8163724534/et.JPG

تو فصل تابستون فقط گیاهارو ابیاری کنید و میتونید با کود 20 20 20 به صورت مایع تقویتشون کنید.
و تو فصل پاییز اونا رو از داخل زمین نشا دراورده و اگر قصد فروش دارید تو نایلون های پلاستیکی بکارید و اگر هم واسه خودتون میخواید میتونین در جای مناسب بکارید،ولی برای رشد بهتر خوبه که تو نایلون کاشته بشن.

این عکسا :
تو این دو تا عکسی که از دو نوع شمشاد سبز و طلایی هستن کاملا میشه تشخیص داد که عکس دوم تو بهار و تابستون با کود های مایع تقویت شدن.....

http://s5.picofile.com/file/8163725450/DSC_0194.JPG

http://s4.picofile.com/file/8163725700/DSC_0190.JPG

خب ...
یکسال این گل ها داخل نایلون میمونن تا سال بعد همین موقع وارد گلدون بشن........البته اگر نمیخواید در همین زمان فروخته بشه....قیمتشون در این زمان دونه ای از 200 تا 600 تومان متغیره...

تا بعد:234:

siamak398
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 11:49
سلام سیامک جان
خیلی خیلی ممنون ازت مرسی که سر زدی
خیلی خوشحالم که این موضوع مفید بوده.
چشم حتما عکسای بیشتر قرار میدم ،این تاپیک حالا حالا ها کار داره
منظور از خشبی هم قسمت کاملا چوبی هست که به رنگ قهوه ای تیره در اومده.....
خوش باشی:147:

من هم تشکر میکنم . محمد جان الان که هوا سرده و گیاه ها معمولا در حال استراحت هستند میشه ازشون قلمه کند و نشا کاری بشه ؟

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 12:52
من هم تشکر میکنم . محمد جان الان که هوا سرده و گیاه ها معمولا در حال استراحت هستند میشه ازشون قلمه کند و نشا کاری بشه ؟
قربونت دادش;)
از اونجایی که محل زندگی شما تبریز زیبا هست ،و الان دیگه فکر کنم هوا خیلی سرد باشه بنظرم دیگه واسه اون منطقهدیر شده و هوا خیلی سرده.....
هم میتونی بمونی سال بعد این کارو بکنی و یا اینکه با توجه به هوای سرد منطقه شما تو بهار یا تابستون که هوا معتدله تو سایه این کارو (قلمه زنی ) انجام بدی.
خوش باشی:181:

siamak398
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 13:15
قربونت دادش;)
از اونجایی که محل زندگی شما تبریز زیبا هست ،و الان دیگه فکر کنم هوا خیلی سرد باشه بنظرم دیگه واسه اون منطقهدیر شده و هوا خیلی سرده.....
هم میتونی بمونی سال بعد این کارو بکنی و یا اینکه با توجه به هوای سرد منطقه شما تو بهار یا تابستون که هوا معتدله تو سایه این کارو (قلمه زنی ) انجام بدی.
خوش باشی:181:

ممنون داداش گلم .
پس یه بار باهات چک میکنم .
تو اواسط اردیبهشت قلمه میزنم بعد توی سایه زیر پلاستیک شفاف (یه گلخونه کوچیک) نشاء میزنم تا سال بعدش تو بهار منتقل میکنم به محل ثابتش . یه سوال دیگه : توی گلخونه کوچیکمون که قد نمدیه برای داخل شدن از کنار آبیاری انجام بشه که آب جاری بشه به سمت نشاء ها یه اینکه پلاستیک ورداشته بشه و به صورت بارانی آبیاری انجام بشه ؟
و
تو طول زمانی که نشاء ها تو گلخونه هستند نیاز به کود دهی هست؟

زیاد سوال پرسیدم . ببخشید.
ممنون

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 13:29
ممنون داداش گلم .
پس یه بار باهات چک میکنم .
تو اواسط اردیبهشت قلمه میزنم بعد توی سایه زیر پلاستیک شفاف (یه گلخونه کوچیک) نشاء میزنم تا سال بعدش تو بهار منتقل میکنم به محل ثابتش . یه سوال دیگه : توی گلخونه کوچیکمون که قد نمدیه برای داخل شدن از کنار آبیاری انجام بشه که آب جاری بشه به سمت نشاء ها یه اینکه پلاستیک ورداشته بشه و به صورت بارانی آبیاری انجام بشه ؟و
تو طول زمانی که نشاء ها تو گلخونه هستند نیاز به کود دهی هست؟
زیاد سوال پرسیدم . ببخشید.
ممنون
داداش چون که من تاحالا تبریز نبودم دقیقا نمیتونم بگم،تو بهار هر موقع که خودت احساس کردی که هوا معتدله و هنوز زیاد گرم نشده قلمه رو بزن.
و چیز دیگه اینکه اگه تو اون زمان ها قلم میزنی نیازی به نایلون کشیدن روی گل ها نداری...و اینکه خاکت رو با ماسه قاطی کن تا خاک نرم باشه.....
سال بعد از قلمه زنی همونطوری که تو پست دوم گفتم بهتره که وارد نایلون که عکسشم هست بشه تا رشدش بهتر باشه.
زیاد حساسیت بخرج نده ;)این گیاه خیلی مقاومیه باهات شرط میبیندم اولین بار که قلم بزنی 80 درصدشون جوونه بزنن.
اگر جایی که میزنی سایه تا نیمه سایه باشه نیازی به نایلون نداری.
ابیاری هم بصورت بارونی خیلی عادی......
نیازی به گلخونه نیست،تو فضای ازاد عالیه....نه تو گلخونه و زمانی که هنوز نشا هستن نیازی به کود ندارن.مگر چند ماه قبل از وارد شدن به نایلون پلاستیکی که تو اون زمان پلاستیک شفاف از روشون برداشته شده
خیلی خیلی ممنون داداش.:147:

sakoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۹, 22:19
سلام
از اونجایی که پرورش و تکثیر گیاهان تو گلخونه با روش کاشت در خاک کم کم هزینه بردار و قدیمی شده
لذا یواش یواش پرورش و تکثیر گیاهان جنبه علمی تری به خودش گرفته و الان از روشهایی مانند هیدروپونیک و آئروپونیک استفاده میشه
که هم هزینه ها پایین بیاد و هم بیشترین بهره وری رو داشته باشن
http://hidroponikjogja.com/wp-content/uploads/2014/02/hidroponik.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-1BBna-8qibo/TXjRYLeX8zI/AAAAAAAAAG8/ilguBNH5tAw/s1600/Kentang.jpg

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۳۰, 14:02
سلام
از اونجایی که پرورش و تکثیر گیاهان تو گلخونه با روش کاشت در خاک کم کم هزینه بردار و قدیمی شده
لذا یواش یواش پرورش و تکثیر گیاهان جنبه علمی تری به خودش گرفته و الان از روشهایی مانند هیدروپونیک و آئروپونیک استفاده میشه
که هم هزینه ها پایین بیاد و هم بیشترین بهره وری رو داشته باشن
http://hidroponikjogja.com/wp-content/uploads/2014/02/hidroponik.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-1BBna-8qibo/TXjRYLeX8zI/AAAAAAAAAG8/ilguBNH5tAw/s1600/Kentang.jpg
دوست عزیز من الان متوجه نشدم، هدف شما نقض کردن این تاپیک بود؟!!!!!!!!
درسته این روش ها قدیمی شده ولی فکر نمیکنم هیچ کسی برای تکثیر شمشاد که تو بد ترین شرایط هم به رشد و نمو خودش ادامه میده از گلخونه های پیشرفته مث تصویری که گذاشتی استفاده کنه.
من این تاپیکو برای دوستانی که میخوان این گیاهو برای فروش به تعداد نسبتا کم و یا حیاط سازی استفاده کنن ایجاد کردم.
در تاپیک های بعدی گیاهان حساس تر و مهم تر مورد بحث قرار میگیرند.
ممنوون

sakoo
۱۳۹۳-۱۰-۳۰, 17:51
دوست عزیز من الان متوجه نشدم، هدف شما نقض کردن این تاپیک بود؟!!!!!!!!
درسته این روش ها قدیمی شده ولی فکر نمیکنم هیچ کسی برای تکثیر شمشاد که تو بد ترین شرایط هم به رشد و نمو خودش ادامه میده از گلخونه های پیشرفته مث تصویری که گذاشتی استفاده کنه.
من این تاپیکو برای دوستانی که میخوان این گیاهو برای فروش به تعداد نسبتا کم و یا حیاط سازی استفاده کنن ایجاد کردم.
در تاپیک های بعدی گیاهان حساس تر و مهم تر مورد بحث قرار میگیرند.
ممنوون
سلام
هدفم نقض تاپیک نبود وبرعکس کارتون رو تحسین میکنم
منظورم این بود که وقتی که قراره کاری انجام بشه،پس بهتره بهترین و پرسودترین روش رو انتخاب کنیم
این روشهایی که من گفتم در کشورای توسعه یافته در حال اجراس و خوب هم جواب داده

Hamzeh
۱۳۹۳-۱۰-۳۰, 19:55
سلام
منظورم این بود که وقتی که قراره کاری انجام بشه،پس بهتره بهترین و پرسودترین روش رو انتخاب کنیم

سلام . حرفتون تا حدی درسته و مربوط به قسمتی میشه که پرورش یک گیاه سود آوری بیشتری داشته باشه .
و از همه مهم تر بودجه لازمه برای شروع کار و تهیه وسایل و .... و از همه مهمتر حمایت مالی هست .

خب این مشخصه خیلی عالیه و خوب جواب میده و همونطوری که تو عکس پرورش کاهو هست ، تو خیلی از کشورها به همین روش و هیدروپونیک دارن این کارو انجام میدن . ولی حالا واسه یکی که این بودجه رو نداره و یا تو سطح کم میخواد شروع کنه به صرفه هست ؟ اصولا گلخونه زیر 3000 متر صرفه اقتصادی نداره که بشه براش سیستم تجاری پیاده کرد !

در کل نکته ی حالبی رو اشاره کردی و به امید اینکه روزی این سیستم ها تو ایران هر چند هست ولی فراگیر بشه .

یه مثالی بزنم تو چین یه شخصی میره گلخونه احداث میکنه و دولت بهش n مقدار وام میده که بعد از 7 سال باید بازپرداخت میکرد . این مدت که میگذره شخص به دلیل کارآفرینی تشویق میشه و دولت از بانک فرصت دباره میگیره و این 7 سال رو تمدید میکنه ، به دلیل اینکه ایجاد شغل شده و باز هم میشه و این به اقتصاد کشور کمک میکنه . حالا تو شهرک گلخانه ای اینجا طرف وام میگیره ! برف میاد و سازه اش به دلیل قطعی برق و سوخت . ... خراب میشه .
بعد نمیتونه وام رو بازپرداخت کنه . حالا وام دولتی بوده و 8 درصد رو خودش و 12 درصد رو دولت باید پرداخت میکرده . چون شخص نداشته دولت هم زیر بار نرفت و سهمشو نداد . بانک هم زحمت کشید و 5 درصد کشید روش و طرف باید 25 درصد پیاده میشده !!!! با کدوم پول !

حرفتو تکذیب نمیکنم ولی اگه میومد چنین هزینه ای میکرد الان جاش جای دیگه بود . اینی که میگم طرف رو میشناسم . تاپیک هم از بحث خارج شد . :d

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۳۰, 20:08
سلام
سلام دوست عزیز
منم برای حرف شما احترام کامل قائلم و بنظرم فرق انجمن امروزی با بقیه انجمن ها همین ازادی بیان و بحث ها و گفت و گو ها یی هست که تو تاپیک ها انجام میشه.
وقتی اقا حمزه عزیز پست گذاشتم پست من اسپم محسوب میشه.
این امکانات تو ایران سود الکی محسوب میشه.دلایلشم تو پست اقا حمزه عزیز هست.
با این روشی که من تو این تاپیک گفتم از هر ده قلمه 9 تاش ریشه دار و اماده فروش میشه،نیازی به هزینه ی بیشتر نمیتونه باشه.
واسه ی شمشاد هیچ بخاری و دیگر دستگاه ها نیاز نیست ولی درختانی مث لاوسون برای تکثیرشون از گلخونه های پیشرفته تر استفاده میشه.
موفق باشی دوست عزیز:tu@:

sakoo
۱۳۹۳-۱۰-۳۰, 22:29
سلام . حرفتون تا حدی درسته و مربوط به قسمتی میشه که پرورش یک گیاه سود آوری بیشتری داشته باشه .
و از همه مهم تر بودجه لازمه برای شروع کار و تهیه وسایل و .... و از همه مهمتر حمایت مالی هست .

خب این مشخصه خیلی عالیه و خوب جواب میده و همونطوری که تو عکس پرورش کاهو هست ، تو خیلی از کشورها به همین روش و هیدروپونیک دارن این کارو انجام میدن . ولی حالا واسه یکی که این بودجه رو نداره و یا تو سطح کم میخواد شروع کنه به صرفه هست ؟ اصولا گلخونه زیر 3000 متر صرفه اقتصادی نداره که بشه براش سیستم تجاری پیاده کرد !

در کل نکته ی حالبی رو اشاره کردی و به امید اینکه روزی این سیستم ها تو ایران هر چند هست ولی فراگیر بشه .

یه مثالی بزنم تو چین یه شخصی میره گلخونه احداث میکنه و دولت بهش n مقدار وام میده که بعد از 7 سال باید بازپرداخت میکرد . این مدت که میگذره شخص به دلیل کارآفرینی تشویق میشه و دولت از بانک فرصت دباره میگیره و این 7 سال رو تمدید میکنه ، به دلیل اینکه ایجاد شغل شده و باز هم میشه و این به اقتصاد کشور کمک میکنه . حالا تو شهرک گلخانه ای اینجا طرف وام میگیره ! برف میاد و سازه اش به دلیل قطعی برق و سوخت . ... خراب میشه .
بعد نمیتونه وام رو بازپرداخت کنه . حالا وام دولتی بوده و 8 درصد رو خودش و 12 درصد رو دولت باید پرداخت میکرده . چون شخص نداشته دولت هم زیر بار نرفت و سهمشو نداد . بانک هم زحمت کشید و 5 درصد کشید روش و طرف باید 25 درصد پیاده میشده !!!! با کدوم پول !

حرفتو تکذیب نمیکنم ولی اگه میومد چنین هزینه ای میکرد الان جاش جای دیگه بود . اینی که میگم طرف رو میشناسم . تاپیک هم از بحث خارج شد . :d

سلام آقا حمزه
حرفاتون کاملا درسته
ببینید من بحثم کلی بود و مخاطبمم یکی دونفر خاص نبود که بگم بجای روش سنتی گلخونه ای حتما بیان روشهایی مثه هیدروپونیک یا آئروپونیک و... رو جایگزین این روش کنن،وگرنه جوابگو نخواهد بود
معمولا روال بحث انجمنها هم بدین صورته که در مورد یه موضوعی بحث و تبادل نظر بشه تا به بهترین پاسخ و نتیجه برسن
متاسفانه بدی کشورهای درحال توسعه هم در اینه که فقط میخوان تقلید کنن و پیشرو و ابداع گر نیستن
و صد البته همانطور که اشاره کردین بدون حمایت دولت هم خیلی خیلی سخت میشه ایده ها رو پیاده کرد
ولی خب اینم دلیل نمیشه که ما در حالت درجا زدن باشیم و به پیشرفت فکر نکنیم و فقط دنباله روی بقیه باشیم
من خودم از اون دسته از آدماییم که کنجکاویم همیشه گل میکنه و وقتی یه ایده تو سرم میاد حتما دنبالش میکنم و اگرم نتیجه هم نگیرم،باز خوشحالم که راه دیگری رو برای رسیدن به خواسته هام امتحان کردم
به هرحال این روشهاییهم که اشاره شد حتما در ایران هم جامیفته
از اینکه بحث تاپیک رو به انحراف کشیدم معذرت میخوام و امیدوارم این بحث تاپیک به جاهای خوب برسه
موفق باشید

بامشاد
۱۳۹۳-۱۱-۰۶, 18:29
سلام:86:

خب رسیده بودیم به نایلون زدن گیاهامون.......:101:

یه سال باس این گلا تو همون نایلون ها بمونن تو این مدت هم باید با کود های مایع تقویت بشن تا خوب رشد کنن.

اهمیت شمشاد طلایی بخاطر رنگ طلایی و زیباش هست پس باید تو افتاب کاملل باشه و تو تابستون هم ابیاری منظم داشته باشه.

ابیاری توی تابستون بسته به شرایط محل زندگیتون حد اقل هفته ای دوبار انجام میشه.

کود مایع هم میتونید از کود 20 20 20 استفاده کنین که فرمول استفادش رو خود پاکتش نوشته شده.

توی پاییز یا زمستون سال بعد گلهارو توی گلدون شماره 3 تا 4 وارد میکنیم تا خوب رشد کنن .چند هفته قبل از نمایان شدن بهار و گرم شدن هوا گیاهارو تو هوای افتاب بازم با کود تقویت کنین.

این همه توجه به کود های شیمیایی بخاطر اینه که برگ های قدیمی شمشاد سبز هستن و زیبایی ندارن و چیزی که رنگی میشه و گیاهو زیبا میکنه جوونه هایی هستن که تشکیل میشن پس به این نکته خوب توجه کنین.

عکس اگر خواستین امر کنین تا بزارم.

البته اگر این پست براتون مفید بوده.

ولی انگار پستای قبلی زیاد مفید نبوده.:48:

خوش باشین ایشالا:@i):

hasoo
۱۳۹۳-۱۱-۰۶, 22:42
سلام محمد جان...
خب قطعا اگه تموم این کارهایی که میکنی با تصویر همراه باشه بهتره!
پس لطف کن هر مرحله رو با عکس پیش ببر تا همه استفاده کنن

بامشاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۶, 19:43
سلام محمد جان...
خب قطعا اگه تموم این کارهایی که میکنی با تصویر همراه باشه بهتره!
پس لطف کن هر مرحله رو با عکس پیش ببر تا همه استفاده کنن
چشم حسن جان......
اینم عکس ها خدمت شما و همه برو بچه های گل امروزی و مدیران زحمت کش سایت.

اینم دو نمونه از گیاه شمشاد توی گلدون و اماده برای فروش
عکس اول شمشاد نعنایی و دومی شمشاد سبز

http://s4.picofile.com/file/8168772618/DSC_0191.JPG

http://s4.picofile.com/file/8168772942/DSC_0192.JPG

سوالی بود در خدمتم...:86:

hasoo
۱۳۹۳-۱۱-۱۶, 22:35
سلام
شرایط نگهداری و کاشت و... همه ی گونه های شمشاد به یک نحوه؟

بامشاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۶, 22:47
سلام
شرایط نگهداری و کاشت و... همه ی گونه های شمشاد به یک نحوه؟
سوال تخصصی شد باس حمزه بیاد:877919_embarrassed:
تقریبا به یک شکله......
رطوبت و افتاب نسبی......
اما در نور متفاوتن...مثلا شمشاد طلایی یا ابلغ بر خلاف نعنایی و سبز به نور بیشتر و کاملتری نیاز دارن....اونم بخاطر اینه که بتونن رنگشونو به طلایی تبدیل کنن.
خاک هم باید خاک سبک باشه تا ریشه هاش نپوسه.....
در کل گیاه سخت گیری نیست .....
حسن اخر شبی سواله میپرسی:دی
:3:

بامشاد
۱۳۹۴-۰۱-۰۵, 15:51
سلام

چنتا توصیه تو فصل بهار براتون دارم

الان بهترین فصل برای فروشه.

توی این زمان کار هایی که باید انجام بدید اینا هستن.

گل هارو به جای افتابگیری منتقل کنید

چون که گیاها الان جوونه دارن و باید با جذب افتاب رنگ درخشان و طلایی خودشون رو بدست بیارن.

این رنگ و جوانه ها روی قیمت گیاه تاثیر زیادی دارن.

برای افزایش جوانه ها که زیبایی بیشتر و قیمت بالا تر رو به دنبال داره هفته ای یبار از کود بیست بیست بیست استفاده کنید

طریقه ی استفادش هم روی بسته نوشته شده.

باید به صورت محلول با کوله پشتی اونارو ابیاری کنید.

موفق باشید و ایشالا در امد خوبی داشته باشید.

محمد بامشاد:Love Struck: