PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت جفت انداختن فلاور

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 23:24
سلام
یه سوال که از اول ذهنم همیشه درگیرش بوده و خودم به نتایجی کم رسیدم این بوده که، برای اینکه بخواهیم فلاورا رو جفت بندازیم بهتره نر رو به تانک ماده اضافه کنیم یا ماده رو به تانک نر؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 23:37
سلام
یه سوال که از اول ذهنم همیشه درگیرش بوده و خودم به نتایجی کم رسیدم این بوده که، برای اینکه بخواهیم فلاورا رو جفت بندازیم بهتره نر رو به تانک ماده اضافه کنیم یا ماده رو به تانک نر؟
سئوال قابل بحثی هست حسن جان
من همیشه ماده رو به تانک نر اضافه میکنم به یک دلیل بزرگ

چون نر قلمرو خودش رو شناخته و وقتی با ماده شیشه میخوره بینشون بعد از چند وقت قبول میکنه که در این قلمرو شریک داشته باشه و جفت خرودن به نظر من راحتتر شکل میگیره

البته راههای دیگه رو هم سالهای قبل امتحان کردم
به عنوان مثال هر دو رو به تانک جدید منتقل کردم ، اما با تعجب بعد از جفت خوردن چون نر با قلمرو بزرگتری روبرو شده بود ماده رو به شدت برای بیرون کردن از قلمرو کتک زد و فکر میکنم در اضافه کردن نر به تانک ماده هم همین اتفاق قابل حدس باشه

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 23:46
منم بیشتر اوقات از همین روش اولی که گفتی استفاده میکنم حامد جان. یعنی ماده رو به تانک نر انتقال میدم!
دلیلمم اینه که ماده باید فرمانبردار نر بشه و باید از هیبت نر حساب ببره، پس وقتی که اضافه میشه به تانک نر خواهی نخواهی یه جورایی تسلیم میشه(البته در اکثر موارد).

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 23:51
منم بیشتر اوقات از همین روش اولی که گفتی استفاده میکنم حامد جان. یعنی ماده رو به تانک نر انتقال میدم!
دلیلمم اینه که ماده باید فرمانبردار نر بشه و باید از هیبت نر حساب ببره، پس وقتی که اضافه میشه به تانک نر خواهی نخواهی یه جورایی تسلیم میشه(البته در اکثر موارد).
ماده در 90% موارد تسلیمه چون کاری از دستش بر نمیاد فقط از روی غریضه میخواد از خودش دفاع کنه
مشکل بزرگ نر هست که باید ماده رو در قلمرو خودش شریک بدونه و قبولش کنه و همه ترفندهایی هم که میزنیم ( انتخاب جفت و مولد سازی تکثیر فلاور (http://emruzi.com/showthread.php?t=2086) ) به همین دلیله

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۴, 23:59
حالا در همین رابطه سوال بعدی که میخوام بپرسم اینه؟! چه جوری جفت انداختن فلاور!
مرسومش اینه که با شیشه جدا میکنن و..
بعضیا به جای شیشه از توری استفاده میکنن و...
مثلا خوده من خیلی موارد شده نر و ماده با شیشه جدا بودن و در حالت عادی جفت نمیرفتن ولی همین که ماده شروع کرد به تخم ریزی نر رو آزاد کردم و رفت بارو کرد تخم ها رو!
و یه چی دیگه هم که من تاکید دارم روش اینه حتما نر باید دو برابر ماده باشه! یا جوری باشه که قشنگ بزرگ بودن نر دیده بشه

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۵, 00:07
حالا در همین رابطه سوال بعدی که میخوام بپرسم اینه؟! چه جوری جفت انداختن فلاور!
مرسومش اینه که با شیشه جدا میکنن و..
بعضیا به جای شیشه از توری استفاده میکنن و...
مثلا خوده من خیلی موارد شده نر و ماده با شیشه جدا بودن و در حالت عادی جفت نمیرفتن ولی همین که ماده شروع کرد به تخم ریزی نر رو آزاد کردم و رفت بارو کرد تخم ها رو!
و یه چی دیگه هم که من تاکید دارم روش اینه حتما نر باید دو برابر ماده باشه! یا جوری باشه که قشنگ بزرگ بودن نر دیده بشه

تاپیکی که لینک دادم توی پست قبل تقریبا همه زیر و بم کار رو گفتم
هر قدر امکان تماس نر و ماده بیشتر باشه ( سوراخهای شیشه یا تور مناسب ) جفت خوردن بهتر صورت میگیره و بعد از آزاد کردن احتمال آسیب زدن کمتره

حتی اگر تانک بزرگ باشه بهتره ماده توی یک استوانه توری محصور باشه و روی سر استوانه رو سنگین کنیم
به این شکل نر امکان چرخ زدن دور ماده رو داره

برای همین هست که معمولا توصیه میکنم اجازه بدید یکبار ماده به تنهایی تخم بریزه ، میشه در حین تخم ریختن نر رو به گفته شما آزاد کرد و ببینی چه اتفاقی میوفته
اگر بارور کرد چه بهتره اگه نه و خشن بود دوباره جدا بشه
احتمال خشونت هست در این مورد چون جای تخمریزی رو ماده انتخاب میکنه اما نر تمیز میکنه و برای اینکه توی فراهم کردن جا مشارکت نداشته ممکنه که رفتار تندی هم داشته باشه

E-H-S-A-N
۱۳۹۳-۱۰-۲۵, 01:43
سلام بنده حقیر هم چند مورد رو خدمتتون عرض میکنم ترفندهایی که سالها و هم اکنون دارم ازش استفاده میکنم.....ضمن اینکه گفتنی ها رو دوست عزیزم حسن جان و آقا حامد عزیز فرمودند...

قبل از هر چیز باید سعی بشه که نر و ماده حدودا 3 تا 4 هفته همدیگرو نبینن و به تنهایی تغذیه شن تا مولدا آماده شن ( خیلی مهمه )
مولدا ابتدا با شیشه به هم نزدیک شن ...
فلاور نر رو تو قسمت کمتری قرار دهیم چرا ؟ چون قلمرو کمتری رو واسه خودش انتخاب کنه
فلاور نر حتما از فلاور ماده بزرگتر باشه یا اندازه ای باشن که عمل دهن به دهن انجام شه....
هنگام جفت زدن به هیچ وجه استرس به مولدا وارد نشه ... ( فلاور کاملا غیر قابل پیش بینی هست )
هر روز 5 درصد از سطح تانک اب خارج و 5 درصد اب سرد به تانک اضافه میکنیم ( دلیل : افزایش میل جنسی )
قسمت فلاور ماده بشقاب یا سفالی قرار داده میشه جهت ترغیب فلاور ماده به تخم ریزی
صبر میکنیم تا فلاور ماده لوله جنسیتش بیرون بزنه سپس به آرومی شیشه بینشون رو برمیداریم
هیچوقت در جفت زدن فلاور نباید عجله کرد ....

چند ترفند که خود تایلندی ها استفاده میکنن واسه اینکه ماده رو حفظ کنن ....

ترفند اول : حبس کردن ماده درون توری به صورت استوانه جهت حفاظت از ماده
ترفند دوم : استفاده از تانکی که پر از دکور و وسایل تزئینی هست به طوری که مولدا میتونند پیش هم باشن اما درگیری بینشون کمتر میشه.

فریبرز
۱۳۹۳-۱۱-۲۸, 20:31
سلام دوستان
یکی ازدوستان بنده تاکید اکیدی داره که فلاورش رو با این پرت فسقلی جفت بزنه.فلاور ایشون بالای دوسال عمر داره وتازه تحت درمان بیماری انگل روده ای هستش.من نظرم روبهش گفتم واینکه این کارفایده ای براش نداره.خواستم شما دوستان هم نظرات و تجربیات خود را بگید.عکس ارسالی ازایشونه وبابت کیفیت عذرخواهی.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424195660745083_0image-2cb4308f785e0d155da1385d61d9881a0f1a5d6117412c99d8 098fafb5bcd090-V.jpg

hasoo
۱۳۹۳-۱۱-۲۸, 21:08
سلام علی رضا جان
والا خوبه که خودت هم گفتی مریضه.
پس بهتره اول فلاور درمان بشه.
دوم اینکه ایشون باید مشخص کنه هدفش از جفت ردن این 2تا چیه؟
چون دیگه این بر همه ی افرادی که از فلاور میدونن آگاهه که جفت زدن پرت با فلاور بچه های خوبی نمیده

فریبرز
۱۳۹۳-۱۱-۲۸, 21:45
سلام حسن جان
نمیدونم کجاشنیده که باجفت خوردن به بهبود بیماریش کمک میکنه.همینجوری واسه تفریح میخواد جفت بزنه ولی بیشترمیخوادبدونه که اصلا میشه این غول فلاور رو بااین پرت جفت زد؟خوش باشی.

hasoo
۱۳۹۳-۱۱-۲۸, 22:40
والا من اینو دارم الان از تو میشنوم!!
جفت خوردن که بله جفت میخورن(البته منظورم از لحاظی هست که گفتید اون بزرگه و این کوچک) و اینم بگم که در جفت انداختن فلاور قطعی چیزی وجود نداره! چون رفتارش خیلی قابل پیش بینی نیست و معمولا افراد حرفه ای بهتر میتونن جفت بندازن.
بهتره منصرفش کنید، چون فلاور مریضه. اول درمان بشه و بعد اگه خواست جفت بندازه

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۲۸, 23:13
جفت انداختن ماهی مریض هیچ سودی نداره ، نه روند جفت خوردن کامل میشه و حتی اگر کامل بشه به دلیل وجود عامل بیماری زا تخمها هچ نخواهد شد

این وقت بهتره صرف درمان ماهی بشه

روشهای درمانی هم که سرچ کنید در سایت پیدا میکنید

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۳۰, 15:04
علی جان دوستان گفته هارو گفتن
ولی در کل خدمتت عرض کنم جفت خوردن به اندزه ماهی ربط نداره
البته در بعضی موارد بهتره که جثه نر بزرگتر از ماده باشه
و اما در مورد مریضی خدمتت عرض کنم که این فرضیه کاملا اشتباهه