PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری جوش قرمز روی دهان ماهی اسکار!

mbz
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 07:14
سلام دوستان
دیشب تویه یک مغازه چندتا اسکار دیدم که واقعا خوش استایل و سایز بودن
اینقدری که نتونستم دیگه تحمل کنم و با اینکه متوجه شدم بیشتر اسکارهای داخل تانکش مریضی داشتن ولی 2 تاشون که وضعشون بهتر بود جدا کردم واسه خودم
خلاصه مراحل آب به آب شدن رو انجام دادم و انتقال دادمشون به تانک
این اسکارها کاملا سر حال هستن ولی روی دهنشون یکی دوتا جوش کوچک قرمز رنگ هست (تمام اسکارهای تویه تانک همین مشکل داشتن و دهنشون جوش زده بود بعضی ها خیلی ناجور بودن)
البته یکیشون حس میکنم کمی تعادل نداره شاید هم بخاطر استرس و تازه وارد بودن و من اشتباه میکنم!
بنظر خودم که بخاطر کیفیت بد آب اینجوری شده! و کیفیت آب تانک من با توجه به سیستم فیلتری که دارم و سیفون های منظم خیلی خوب و ثابت تقریبا
دمای آب رو به 32 رسوندم و از نمک مخصوص آکواریم استفاده کردم امروز هم سیفون سنگین میکنم
حالا بنظرتون این بیماری دقیقا چیه و علتش چی میتونه باشه
برای درمانش چه کارهایی باید انجام بدم و پیشگیری کنم
می خوام زودتر خوب بشن و ماهی های دیگه ام براشون مشکلی پیش نیاد
کلا میدونم کارم اشتباه بوده ولی حالا که شده:48: یک راهنمایی اصولی میشه منو بکنید؟

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 08:22
سلام خدمت شما
منم مشکل این جوش رو دارم
زیر فک اسکارم هست بهم گفتند مهم نیست و از گرمیه غذاییه که خورده! این درسته یا بیماریه؟! اسکارم بزرگه نزدیک20 سانت

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 10:35
سلام
بهتره هر دوی شما بزرگوار ها از ماهیاتون عکس بذارید واضح که تا دقیق دوستان بتونن نظر بدن.
الانم هرکی چیزی بگه بر اساس حدسیات میگه

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 12:09
اقدامات اولیه ( دما 32 ، اضافه کردن نمک هر 20 لیتر 1 ق غ و حفظ کیفیت آب ) رو انجام بدید و از ماهی عکس بگذارید

این مشکلات به دلیل کیفیت پایین آب اتفاق میوفته و برای ماهی بزرگی مثل اسکار بهتره از همین اقدامات اولیه یکی دو هفته استفاده بشه و تغییرات رو گزارش کنید

mohamad360
۱۳۹۳-۱۰-۲۹, 05:50
غذا رنگ باعث میشه ماهی اینجوری میشه !اسکارم ک ی ماهی که رنگ نشه نمیخرن

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

mbz
۱۳۹۳-۱۰-۲۹, 07:51

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

حاجی حالت خوبه؟
غذا رنگ باعث میشه اسکار اینجوری بشه؟ :214:
بنظرت کسی به اسکار سوپر رد سین میده؟:42:
اسکار رو هم معمولا بخاطر سنگینی و زیبایی که تو شنا کردنش داره میخرن نه رنگ کردن!
من خودم هم وقتی تاپیک رو باز کردم گفتم احتمالا بخاطر کیفیت بد آب تانکی بوده که ماهی ها قبلا توش بودن و با سیفون حل میشه
حامد هم همینو تایید کردن
خودم هم هر روز سیفون میکنم و از داروی AZOO Bacteria treatment استفاده میکنم تا مشکل کاملا حل بشه و ماهی هام تو خطر نباشن
اونوقت شما اطلاعات کاملا غلط و غیر علمی رو تویه چنین سایتی به اشتراک میذارین؟!!!
ای کاش پست ها قابلیت دیس لایک کردن هم داشت

m_darkoob
۱۳۹۵-۰۳-۰۶, 17:24
سلام
من امروز متوجه شدم یکی از ماهی های کوی من رنگ های قرمز و به همراه چند جوش قرمز در باله و دم خود دارد
شرایط نگهداری
تعویض آب دو بار در هفته (آب تقریبا شفاف)
دما آب 30-32 درجه
غذا بیومار (دو وعده در روز)، انرژی (یک وعده)، بیومار غنی شده با امگا(یک بار در هفته) ،بیومار غنی شده با اکستاگزایین(یک بار در هفته)
ممکن است اینها حاصل ضربه های فیزیکی باشد

http://www.emruzi.com/upc.php?file=146427052428957_img_20160526_180917.j pg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=146427081632813_img_20160526_180947.j pg

Rezaei
۱۳۹۵-۰۳-۰۶, 22:01
احتمال اینکه بخاطر سیکل ازت باشه وجود داره
در مرحله اول سعی کنید با سیفون سنگین و‌ استفاده از نمک بدون ید مراحل پیشرفت یا درمان رو زیر نظر بگیرید

m_darkoob
۱۳۹۵-۰۳-۰۷, 08:06
این بیماری چی هست؟

نیاز هست که ماهی مریض را قرنطینه کنم؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۳-۰۸, 13:35
این بیماری چی هست؟

نیاز هست که ماهی مریض را قرنطینه کنم؟
بهتره درمان در تانک اصلی باشه

خون مردگی ست ، به دلیل شرایط نامطلوب نگهداری