PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نور مناسب اکواریوم فلاور

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 09:51
سلام دوستان
بنده تا چند روز پیش از مهتابی های کوچکی که آکواریوم فروش ها توزیع میکردند برای اکم استفاده میکردم,اما ایرادی که این مهتابی ها دارن اینه که طول عمر بسیار پایینی دارند.
چند روز پیش از یک مغازه الکتریکی که کار تخصصی روشنایی انجام میده,چند تا smd ضد آب گرفتم و به جای اون مهتابی روشن کردم,اما متاسفانه تا روشنشون میکنم انگار ماهی جن میبینه و فرار مبکنه کنج اک.
گفتم شاید نورشون زیاده و یه دیمر سر راهش گذاشتم اما به محضه اینکه روشن میکنم حتی با کمترین درجه روشنایی,همون اتفاق برای فلاور میافته,
میخواستم ببینم دوستان نظرشون راجع به این موضوع چیه؟؟؟
به نظر شما چه نوع لامپی باید استفاده کنم؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 09:58
سلام دوستان
بنده تا چند روز پیش از مهتابی های کوچکی که آکواریوم فروش ها توزیع میکردند برای اکم استفاده میکردم,اما ایرادی که این مهتابی ها دارن اینه که طول عمر بسیار پایینی دارند.
چند روز پیش از یک مغازه الکتریکی که کار تخصصی روشنایی انجام میده,چند تا smd ضد آب گرفتم و به جای اون مهتابی روشن کردم,اما متاسفانه تا روشنشون میکنم انگار ماهی جن میبینه و فرار مبکنه کنج اک.
گفتم شاید نورشون زیاده و یه دیمر سر راهش گذاشتم اما به محضه اینکه روشن میکنم حتی با کمترین درجه روشنایی,همون اتفاق برای فلاور میافته,
میخواستم ببینم دوستان نظرشون راجع به این موضوع چیه؟؟؟
به نظر شما چه نوع لامپی باید استفاده کنم؟
فلاور شما به خصوصیات نور قبلی عادت کرده و استرسش هم دقیقا به همین دلیل هست
دیمر ممکنه به smd آسیب بزنه ( مطمئن نیستم برای led اینطوره )

نور رو روشن بگذارید و به استرس ماهی زیاد توجه نکنید
دما رو بالا ببرید و در حین روشن بودن نور یکی دو سیفون بزنید

کم کم موردش برطرف میشه

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 10:05
در مورد آسیب دیدن sm مطمین نیستم,اتفاقا تا همین امروز روشن بود(٢ روز),از صبح امروز دیگه روشنش نکردم,اما وقتی داشتم غذا دهی میکردم یه لحظه روشن کردم ماهی داشت سکته میکرد,اما بازم چند روز روشن میزارم تا شاید عادت کنه.
در مورد رنگ نورها چی؟؟؟ نورهایی که من استفاده کردم سفید و قرمز بود که دیشب به خاطر استرس ماهی قرمز ها رو از مدار خارج کردم,
به نظر شما چه ترکیبی از رنگ باید درست کنم؟
نورهای موجود در این نوع لامپ ها؛سفبد,قرمز,سبز,آبی و آفتابی هست

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 10:17
با روشن بودن نور از تانکتون عکس بگذارید و مشخصات دقیق و همینطور عکس از smdها قرار بدید

javid9
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 10:38
متاسفانه اینترنتم چند روزی هست که مشکل داره,و الانم با اینترنت همراه اولم که خیلی لطف کنه متنو آپلود میکنه,در اولین فرصت چشم,
اما پشت زمینه آک سبزه و الانم فقط نورسفید روشنه