PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید دستگاه جوجه کشی برای مصارف خانگی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۳, 08:58
سلام
مدتیه ذهنم در گیره خرید دستگاه جوجه کشی هست:102:.مصرف خانگی دارم و 2 جفت مرغ و خروس.به نظرتون دستگاه جوجه کشی میخوام یا نه؟مرغ و خروس امپراتور دارم و نمیخوام از تخم بیفتند چون اون 1 باری که کرچ شد خیلی مرغم لاغر شد بنده خدا...
دستگاها هایی که دیدم Rcom بوده و چند تا ازین Goldencock/Hovabator , و...اما از شرکتاشون که پرسیدم هواباتور گفت ابدا حتی این مونتاژ هم نیست و بسیار بی کیفیته.یکی هم بود Jn48-60 که با وارد کننش حرف زدم گفت چینیه ولی خیلی خوب جواب میداد ام نیست دیگه و وارد نکردیم شاید عید بار بیاریم...نمیدونم بقال که نمیگه ماست من ترشه:o---):

حالا با این اوصاف به نظرتون دستگاه بگیرم یا روش سنتی خود را ادامه بدهیم؟::10:

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۰۴, 00:08
سلام
آرمان جان سوالت رو که خوندم واقعأ نمیدونم چی باید جواب بدم!
با این اوصاف شما نه توی جوجه کشی به روش سنتی،نه با دستگاه به نتیجه خاصی نمیرسی!
ولی بازم جوجه کشی سنتی به صرفه تره ! شما میتونی تابستون به راحتی یکی دو تا مرغ کرچ گیر بیاری و تخم هایی رو که انبار میکنی بزاری زیرش؛هم مرغات رو به زحمت ننداختی و هم جوجه کشی کردی ...
اگه هم میل به خرید دستگاه داری دستگاه رو هرچیزی که میخری حتمأ حتمأ از فروشگاه معتبر و با فاکتور تاریخ دار و ضمانتنامه کتبی بخر،بقیش مشکلی نداره ...
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۴, 21:55
سلام
آرمان جان سوالت رو که خوندم واقعأ نمیدونم چی باید جواب بدم!
با این اوصاف شما نه توی جوجه کشی به روش سنتی،نه با دستگاه به نتیجه خاصی نمیرسی!
ولی بازم جوجه کشی سنتی به صرفه تره ! شما میتونی تابستون به راحتی یکی دو تا مرغ کرچ گیر بیاری و تخم هایی رو که انبار میکنی بزاری زیرش؛هم مرغات رو به زحمت ننداختی و هم جوجه کشی کردی ...
اگه هم میل به خرید دستگاه داری دستگاه رو هرچیزی که میخری حتمأ حتمأ از فروشگاه معتبر و با فاکتور تاریخ دار و ضمانتنامه کتبی بخر،بقیش مشکلی نداره ...
موفق باشی
همممم....والا علی جان امروز که بیدار شدم از خواب دیدم بابم یه گلدن کاکس 48 تایی خریده...منم خونده بودم جاهای مختلف که خیلی امنیت دستگاه پایینه از چند تا بچه ها سالندارم پرسیدم گفتند مفت نمیارزه پس دادیم به طرف:)
الان روزی 2 تا تخم دارم از مرغهام(با اینکه تو حیاطند شبانه روز تو سرمااما تخم میذارند 2 هفتست:)).دوستام مرغ دار هستند و خیلی راحت میشه تبادل کرد.گفتم اگه مستحبه بگیرم!اما باتوجه به حرف شما و حرفا برو بچفبهترن دستگاه مرغه واسه من حداقل چون هم مراقبه نه برقش میره نه بخار میخواد!نه تنظیم دما و ...
به نظرت این نظر درسته؟

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۰۵, 01:00
100% مرغ برای شما بهتره
منم خودم خیلی بهتر میپسندم روش سنتی رو چون هم به صرفه تره و استرس و دردسر کمتری داره و هم اینکه جوجه ماشینی به صورت قابل توجهی ضعیفتر هست از جوجه هایی که از زیر مرغ در میان و به همین نسبت هم سخت تره بزرگ کردنشون ...
ولی اگه بازم دلت با خرید دستگاهه 3روز دیگه پل شهرستان برو نمایشگاه ؛شرکتای مختلف هم در زمینه جوجه کشی شرکت میکنند و فرصت خوبیه اگه میخوای ببینی چی به چیه ...

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۵, 11:07
حتما میام علی!خوشم میاد از این جور چیزا:)
چشم.

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 12:44
چه نمایشگاه بی خودی بود خداییش...خیلی بد بود...
اقا دوباره یه سوالی پیش اومد:Nerd:
الان من 3 تا مرغ دارم(طلایی سفید حنایی).تقریبا هفته ای 15 تا تخم رو دارم.در حال حاضر فروش دارم تخم ها رو تا اخر هفته ولی بعدش بعییده بخوام بفروشم...
همین طوری اتفاقی رفتم مزرعه اونی که میفروختم تخما رو بش دیدم دستگاهشو.2 تا دستگاه 84 تایی و 126 تایی داشت طرف. ساخت 1 همهندسی بود تو کاشان.میگفت به 20-30 نفر فروخته و همه 88% هچری رو حداقل گزارش کردند.دیدیم خودشم داره.میگفت از 24 تایی که گذاشتم سری قبل 22 تا جوجه شد.بچه صادقیه خودشم که تولید کنندش نیست بگیم اغراقه..الله اعلم.
فول اتومات بود.حتی یه مدلشم ال-ای -دی دار بود و پرنده رو انتخاب میکردی و خودش ردیف میکرد تنظیمات رو...
طول ندم:84 تایی رو 400 تومن دوستم گفت میده و خودش و همکاران نیز که استفاده کرده بودند راضی بودند.بسته به آپشن از 400 تومن تا 550 فرق میکرد اونم آپشن مهمی نبود.صفحه نمایش داشت برا کسایی که نمیدونند چقدر باید بذارند دما رو و ...
از طرفی این دوستمون جوجه های منو دون0 30-40 داره پیش فروش میکنه....یه طورایی ظلمم میاد!تخم رو 8 تومن میدم بش جوجه رو 30-40 بفروشه...بدم بش نصف نصف هم برداریم جوجه ها رو بازم ضرره به نظرم...با این اوصاف برم سمت همچین دستگاهی؟
ببخشید طولانی شد.:2:

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 13:06
در صورتی که ضمانت نامه داشته باشه بخر،در غیر اینصورت ریسکش بالاست ...
یه چیز دیگه ای هم که هست اینه که شما به فرض خودت جوجه کشی کردی! قرار نیست که در اون حدا منفعتی داشته باشی در صورتی که بخوای مجددأ به اون اقا بفروشی! مگر اینکه مشتری هم از خودت باشه وگرنه باز هم سود انچنانی که مد نظرته رو نخواهی داشت ...

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 18:29
هم...به نظرم در هر صورت جوجه رو بفروشم حتی سوده چون من تخم رو میفروشم به طرف به قیمت عمده 10-8 تومن.طرف 10 تومن پول برق میده برای 126 تا تخم در طی 1 ماه.بعدش جوجه ها رو 25 تومن عمده فروشی میکنه و خرده فروشم 35-40 میفروشه...
خب من تخمو نفروشم و جوجه بفروشم که بهتره علی!!!

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 19:49
درسته،بهتره
شما مشتری مصرف کننده داری؟ انقدر هستند که بشناسنت؟
اون طرف کارش اینه و مشتری ثابت پیدا کرده،ولی شما چی؟
ولی در هر حال وجود دستگاه خوبه،در صورتی که تضمین شده باشه بخر ...
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۲, 23:01
چشم.ببینم خدا چی میخواد.
حتما مد نظرم هست فرمایشاتت علی جان.اگه تضمینی در کار بود در مورد هچ و کارایی یه فکری میکنم در موردش.
تشکر.

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۰۸, 20:36
سلام به همه دوستان
تصمیم دارم یه دستگاه جوجه کشی خریداری کنم.بنظرتون چه مارکی و با چه ظرفیتی بخرم بهتره؟؟
بعد اینکه مصرف برق دستگاه جوجه کشی در چ حد هستش؟

aligator
۱۳۹۷-۱۱-۰۹, 12:17
سلام علی جان
برای چه پرنده ای میخوای؟
شرایط فرقی نکرده در مورد دستگاه،یه خرده هم تقلبات بیشتر شده
دستگاهی که میخوای بخری رو حتما به 2 نکتش توجه کن
اولا جنس بدنه 2لایه عایق دار باشه؛ در ثانی نوع ترموستات دستگاه حتمأ با دقت1. و تایمر/دمایی باشه. یعنی فن به صورت مستقل خاموش و روشن کنه و المنتا هم جداگانه و اینکه فن یه سره روشن نباشه
ضمانتنامه کتبی هم داشته باشه که به مشکل بر نخوری دیگه خلاصه...
آپشنای دیگه هم مثل چرخش اتومات و رطوبت سنج و ... همگی بستگی داره به بودجت که میخوای بزاری ولی پیشنهاد من اینه چرخش اتومات باشه دستگاه که زیاد درگیرش نباشی

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۰۹, 15:07
سلام علی جان
برای تخم مرغ و بوقلمون میخوام.
اینجا جوجه کوچیک طالب داره.میخوام فعلا با این کار شروع کنم اگر خوب باشه گسترشش بدم.

اگر نکته خاصی هست ممنون میشم بهم بگی.

Rezaei
۱۳۹۷-۱۱-۱۰, 12:22
علی جان چند مورد آموزش ساخت دستگاه خونگی قبلا توی نت دیدم اما نمیدونم از نظر کارایی چطور باشه

علی مظاهری عزیز حتما بیشتر راهنمایی میکنه
aligator

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۱۰, 19:50
سلام
ممنونم حامد عزیز
میخوام یه دستگاه بگیرم که درصد هتچش خوب باشه چون بیشتر جنبه اقتصادی داره برام تا تفریحی.ساخت دستگاه های دست ساز دقت و تجربه زیادی میخواد.
الان دنبال ریزه کاری های کار هستم که غافلگیر نشم

aligator
۱۳۹۷-۱۱-۱۲, 22:09
سلام
دستگاه دستساز قلق گیری وقت زیادی میبره از آدم...
علی جان شما تخم نطفه دار رو میخوای از بیرون تهیه کنی یا کلا از مولد نگهداری و تکثیر کنی؟
برای شروع شما یه دستگاه ۱۲۰ تایی مناسبه به نظرم اگه بخوای مارک ایرانی بگیری اسکندری معروف ترین برند ایرانی هست و اگرم خارجی بخوای که مارک های زیادی از چینی تا هلندی و....
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۱۳, 19:32
سلام
ممنونم از راهنماییت علی جان.
من فعلا میخوام از بیرون تخم نطفه دار بگیرم.یه فضایی دارم که باید دیوار بکشم و امادش کنم که الان برام مقدور نیست.فعلا فقط جوجه بگیرم برام کافیه.
دستگاه های اسکندری خوب جواب میدن؟؟ قیمت دستگاه اتوماتش رو میدونی؟؟

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۱۳, 20:54
علی جان من رفتم دستگاه های اسکندری رو دیدم.قیمتاشون بالا بود.من تو بازار اتومات رو چند وقت پیش یکو دویست قیمت گرفتم تعدادش رو دقیق یادم نیست ولی دستگاه کوچیکی نبود

نظرت در مورد این مدل چیه؟

https://easy-bator.com/incubators/دستگاه-جوجه-کشی-96-تایی.html

aligator
۱۳۹۷-۱۱-۱۴, 16:05
علی جان من رفتم دستگاه های اسکندری رو دیدم.قیمتاشون بالا بود.من تو بازار اتومات رو چند وقت پیش یکو دویست قیمت گرفتم تعدادش رو دقیق یادم نیست ولی دستگاه کوچیکی نبود

نظرت در مورد این مدل چیه؟

https://easy-bator.com/incubators/دستگاه-جوجه-کشی-96-تایی.html
خب اجباری به خرید این برند نیست، من توی ایرانی ها اینو میشناختم که نسبتا کار پس داده به شما پیشنهادش کردم...
و اما در مورد این مدل دستگاه های خونگی که رایج شده جنس عایق بدنه خیلی مهمه
باید این دستگاهو از نزدیک ببینی و چکش کنی، اگه بدنه تمام عایق نداشته باشه عملکرد دستگاه خیلی تحت تأثیر قرار میگیره و هر جایی نمیتونی با هر شرایطی دستگاه رو قرار بدی و همین مسئله دردسر سازه، همینطور ورودی هواش رو هم باید چک کنی روی سر تخم ها دریچه مستقیم نباشه
همینطور امکان مخزن آب هست که تو شرایط خاص اگه از سیستم سینی کف استفاده شده باشه که مستقیم آب بشه میتونه باعث شوک خوردن بشه
در کل من خودم مدل دستگاه های یخچالی مانند که نیمه صنعتی هستند رو بهتر میپسندم ولی خب قیمتاشون بالاتره
به هر حال بحث هزینه خیلی مهمه ولی یه چیزی بخر که به قول معروف یک بار پول بدی واینکه حتمأ از مغازه توی شهر خودتون خرید کن با فاکتور ممهور و قید مدت ضمانت داخل فاکتورت که بعدأ به درد سر نخوری و طرف همه جوره در دسترست باشه ...

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۱۴, 16:23
ممنون از توجهت علی جان.
والا من یکم گیج شدم تو مدلای این دستگاه ها.باید برم از نزدیک ببینم.
خودم از نظر قیمتی این دستگاهی ک لینکشو گذاشتم رو پسندیده بودم ولی بازم میرم ببینم چی گیرم میاد تو شهر.
ممنونم

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۲-۲۲, 11:25
سلام به همه دوستان
یه سوالی برام پیش اومده ممنون میشم نظراتتون رو بگید.
اینجور ک من بررسی کردم برج ۱۲ و برج ۱ مشتری برای جوجه های کوچیک زیاده و در منطقه ماهم ب همین شکله ولی میخواستم ببینم در طول سال هم بنظرتون به همین شکل هستش یا کسایی که جوجه میگیرن کارشون فصلیه و فقط همین اول سال جوجه میخرن.
ممنونم

aligator
۱۳۹۷-۱۲-۲۲, 12:29
علی جان جوجه های ریز معمولی بیشتر تا برج ۲ خریدار دارن و بعدش جوجه های ۱ ماهه تا اواخر ۷ ولی به این معنی نیست که توی تابستون مشتری جوجه زیر ۱هفته ای نباشه فقط کمتر میشه...
یه چیز دیگه هم که هست باید به فکر یه سری مولد خوب زینتی باشی که توی تموم سال فروش داشته باشی و از حالت فصلی کارت در بیاد...

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۲-۲۲, 13:15
سلام علی جان.
ممنونم داداش..اره حتما بفکر مولد های خاص میشم.
ممنونم

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۲۷, 22:54
سلام به همه دوستان
یه سوالی برام پیش اومده ممنون میشم نظراتتون رو بگید.
اینجور ک من بررسی کردم برج ۱۲ و برج ۱ مشتری برای جوجه های کوچیک زیاده و در منطقه ماهم ب همین شکله ولی میخواستم ببینم در طول سال هم بنظرتون به همین شکل هستش یا کسایی که جوجه میگیرن کارشون فصلیه و فقط همین اول سال جوجه میخرن.
ممنونم

سلام علی جان
به نظر من تو کل سال مشتری هست حالا شاید تو این دو ماهی که گفتی بیشتر باشه ولی بقیه ماه ها ا نی که کارش بزرگ کردن و فرستادن به کشتار گاهه تو همه سال نیاز به جوجه داره که اگه اشتباه نکنم هر ۴۰-۵۰ روز بزرگ میکنن و میفروشن دوباره جوجه تازه میریزن داداش