PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد نطفه دار شدن تخم ها

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۸, 12:47
سلام!
چند سوال داشتم:
1-اگه یه مرغ دست نخورده رو بذاریم پیش یه خروس تا چند مدت بعدش میشه گفت تخمش نطفه دار شده؟
2-تو دانه ها و غذا ها و مکمل ها چه مواردی رو میشناسید که درصد نطفه خروس رو بالا ببره.درسته تعداد خروس و مرغ مهمه و غذا دهی هم مهمه اما اگه خواستید از نطفه با دوام تر و درصد بیشتری تخم نطفه دار برخوردار شویم چه توصیه هایی میکنید؟
شنیده هام:کافشه(گوشه) میتونه درصد رو بالا ببره.گوشت و ماهی هم همینطور.

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۰۸, 23:32
سلام!
چند سوال داشتم:
1-اگه یه مرغ دست نخورده رو بذاریم پیش یه خروس تا چند مدت بعدش میشه گفت تخمش نطفه دار شده؟
این موضوع بستگی داره به شرایط ! مثلأ ممکنه که خروس و مرغ بیشتر از یک ماه جفت شده باشن و در این مدتمرغ تخم نگذاره؛در این زمان تخم های مرغ بعد از شروع تخم گذاری نطفه دار هستند ...
ولی اگه خروس رو پیش مرغ تخم گذار بزاری عمومأ میگن بعد از 3 تخم ولی مطمئنأ بعد از 5تخم ...
2-تو دانه ها و غذا ها و مکمل ها چه مواردی رو میشناسید که درصد نطفه خروس رو بالا ببره.درسته تعداد خروس و مرغ مهمه و غذا دهی هم مهمه اما اگه خواستید از نطفه با دوام تر و درصد بیشتری تخم نطفه دار برخوردار شویم چه توصیه هایی میکنید؟
شنیده هام:کافشه(گوشه) میتونه درصد رو بالا ببره.گوشت و ماهی هم همینطور.
در مورد سوال 2 :
من تا حالا جایی نشنیدم که بگن کرشه باعث افزایش نطفه میشه! معمولأ برای پرنده های کوچک و حساس مثل قناری و ... به عنوان یکی از بهترین مکمل های افزایش دهنده نطفه قطره ad3 رو پیشنهاد میدم ولی مرغ و خروس انقدرا توجه نمیخواد و در صورتی که شرایط سنی و تغذیشون درست رعایت بشه مشکلی نخواهند داشت برای نطفه دار کردن تخم ها ...
برای مرغ و خروس مولتی ویتامین + سبزیجات کافیه و نیازی به حساسیت نیست...
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۹, 09:43
هممم پاسخ سوال 1 رو دادی تو خود تاپیک یذره گیج بودم تا بفهمم علی:124:
مرغ تخم گذار منظورمه.یکی گفته بود 1-3 هفته بعد!یعنی بالا 7-20 تخم!داشتم تعجب میکردم گفتم ازت بپرسم.
غذا دهیشون که عالیه.چه دون چه تنقلات چه مکمل امینو اسید+املاح و ویتامینت.
چون تخمشو میفروشم گه گداری گفتم مطمین باشه که هی نخوایم عوض کنیم.
تشکر فراوان از شما

rman
۱۳۹۳-۱۱-۱۶, 01:20
:128::128:

مشکل جدید:
خروسم که میخواد بره رو مرغ جدیدا مرغا میترسن و فرار میکنند ازش...بنده خداها تا حالا خروس ندیدند و ظاهرا صاحب اصلیشون چند باری سعی کرده بوده با لاریا نگهشون داره:77::77::77:...سر مرغا جا پر کندگی داشت و انم یکی دیگه از شواهده...الان 1 هفتست پیش خروسمند و باش دون مخورند و حساب جا افتادن اما هر بار میخواد بره رو کار مرغا میترسند...با مرغ خودش دیفه اما اینا....
با خروس دیگه هم تست کردم که دیگه بد تر...
چه کنیم بچه ها؟
این طور بره باید ردشون کنم..نطفه بی نطفه...

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۱۶, 01:27
:128::128:

مشکل جدید:
خروسم که میخواد بره رو مرغ جدیدا مرغا میترسن و فرار میکنند ازش...بنده خداها تا حالا خروس ندیدند و ظاهرا صاحب اصلیشون چند باری سعی کرده بوده با لاریا نگهشون داره:77::77::77:...سر مرغا جا پر کندگی داشت و انم یکی دیگه از شواهده...الان 1 هفتست پیش خروسمند و باش دون مخورند و حساب جا افتادن اما هر بار میخواد بره رو کار مرغا میترسند...با مرغ خودش دیفه اما اینا....
با خروس دیگه هم تست کردم که دیگه بد تر...
چه کنیم بچه ها؟
این طور بره باید ردشون کنم..نطفه بی نطفه...

شاهدونه رو طبق مقداری که قبلا گفته شد به غداشون اضافه کن و روزی یکی دو ساعت خروس و مرغا رو توی یه قفس کوچیک بزار
اگه دیدی نشد بگو تا یه راه دیگه رو بگم که البته مقداری زمانبره ...
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۱۶, 06:28
شاهدونه رو طبق مقداری که قبلا گفته شد به غداشون اضافه کن و روزی یکی دو ساعت خروس و مرغا رو توی یه قفس کوچیک بزار
اگه دیدی نشد بگو تا یه راه دیگه رو بگم که البته مقداری زمانبره ...
موفق باشی
علی جان از روز خرید شاهدونه و کتون رو دارند تو دونه.تو یه جای جمع و جورند الان با هم اما مرغا میترسند بازم و خروسه نمیره نزدیکشون...
خروس سفیدم از بس امتحن کرد نذاشتند دیگه میبیندشون میزندشون....
جواب نمیده:(:66:

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۱۶, 11:31
مشکلی نداره؛با همین روال ادامه بده . خروس کار خودشو بلده...
نگران کتک خوردنشونم نباش.عادیه...

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 19:55
سلام.
اقااینمرغجدید قرمزه که اضافه کردم علی رغم جفت گیری داشتن با خروسم تخماش بعد 10 تایی که گذاشته هنوز بی نطفست.از خروس مطمینم.چون مرغ دیگه نطفه داره.
تا حالا ندیدم تو لونه در حوضر مرغ اصلی خروسم جفت گیری داشته باشن اما همچین که جداشون میکنم به خروسه اجازه میده بیاد روش.به نظرتون جدا نگه دارمشون از سایر مرغا راهگشا خواهد بود و ایا این رفتار قابل اصلاحه با گذر زمان؟

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 22:29
با اندکی گذشت زمان درست میشه
مگه هنوز درگیری دارند با هم؟

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 23:15
نه درگیری که ابدا اما مرغجدده در حضور مرغ قبلیمبا خروسه نمیچرخه.همچن که جداشون میکنم میشینه برای خروسه.اما به نظرم کمی بی تجربست مرغه:)
بهنظرت درست میشه؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۷, 01:01
نه درگیری که ابدا اما مرغجدده در حضور مرغ قبلیمبا خروسه نمیچرخه.همچن که جداشون میکنم میشینه برای خروسه.اما به نظرم کمی بی تجربست مرغه:)
بهنظرت درست میشه؟

با اجازه علی آقا
آرمان عزیز مرغت اگه جوانه به خاطر کم تجربگی
اگه سن هم داره که به خاطر خو نگرفتن و احساس امنیت نکردن تو محیط جدید
این دو مشکل باگذشت زمان قابل حل شدنه
نگران نباش

rman
۱۳۹۳-۱۲-۰۷, 11:01
اره جوانه و تازه انداختمش قاطی مرغا.نزدیک 20 روزه.
فک میکنم هنوز به خاطر خروس ندیدگیش باشه.
دستتون درد نکنه.نتیجه رو میگم در پست خودم ایشالا:)