PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ؛ پایین آوردن نیترات در تانک آب شور

چاپلین
۱۳۹۳-۱۱-۱۷, 01:52
سلام،ببخشید ی سوال تخصصی داشتم
نیترات آکواریومم 80 شده و نمیدونم چکار باید بکنم میشه راهنماییم کنیین؟
رفرجیوم هم دارم که توش گیاه انگوری گذاشتم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۱-۲۱, 00:47
سلام،ببخشید ی سوال تخصصی داشتم
نیترات آکواریومم 80 شده و نمیدونم چکار باید بکنم میشه راهنماییم کنیین؟
رفرجیوم هم دارم که توش گیاه انگوری گذاشتم

سلام
برای پایین آوردن نیترات می تونید به صورت زیر عمل کنید:
- استفاده از پودر نیترات گیر
- تعویض سی در صد از آب آکواریوم با آب بدون نیترات (حتما باید فیلتر ro داشته باشید) 4 الی 5 مرتبه با فاصله ی زمانی سه روز از هم
- استفاده از نیترات گیر یا راکتور نیترات گیر
- راه اندازی راکتور بایو پلت
روش های اول و دوم خیلی سریع نیترات رو پایین میارن و روش های دوم و سوم برای بلند مدت جوابگو هستن شما می تونید در ابتدا دو روش اول رو اجرا کنید و بعد از اینکه نیترات به زیر 10 رسید راکتور بایوو پلت راه اندازی کنید
موفق باشید

چاپلین
۱۳۹۳-۱۱-۲۳, 09:01
در مورد پودر نیترات گیر که توصیه کردید بهتره از چه مارکی استفاده کنم و اینکه روش بایو پلنت رو هم توضیح بدید ممنون میشم، از بذل توجه جنابعالی به خاطر جواب دادن به سوالات بسیار متشکرم.

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۲۳, 09:55
ادامه مشاوره کاهش نیترات تان آبشور در این تاپیک

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۱-۲۴, 01:12
سلام
پودر نیترات گیر ساخت داخل کشور هستش و بنده توزیع میکنم در صورت نیاز دستور بفرمایید براتون ارسال میکنم
بایوپلت ها دونه های کربنی هستن که باعث رشد و تکثیر باکتریهای خاصی میشن که از نیترات و فسفات آب تغذیه می کنن این دونه ها رو داخل راکتور مخصوص میریزن و بعد از مدت زمانی حدود 20 روز که تعداد باکتری ها به حداکثر رسید نیترات و فسفات شروع به کاهش یافتن میکنن

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۴, 03:18
با اجازه دوستان
اگه بتونید از روش طبیعی ats
استفاده کنید به نظر من بهتره
حالا بازم هر طور که خودتون میدونید