PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی کرم Eisenia Foetida یا ارتمیا

masih
۱۳۹۳-۱۱-۲۳, 16:12
سلام دوستان
شاید همگی بدونید این دوتا غذایی که اسمشو میبرم ازبهترین غذاهای ماهیان اب شیرینه
کرم Eisenia Foetida
و
ارتمیا
حالا سوال اینه کدوم یک ازاین دومورد برتری داره نسبت به دیگری
دلیلتون رو هم بیان کنید ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۲۳, 16:23
من تصور و استدلال ناخوداگاهم طرف آرتمیا میره
شاید چون سهل الهضم تره و درصد پروتیین بالاتری ( به نسبت ) داره

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۳, 21:59
سلام.من کرمو تست کردم برای دیسکوس و نتایج بسیار عالی بود.انالیز کلیش اینه.

این کرم حدود 56-77%پروتیین داره در هر100 گرم وزن خشک و حدود 7-12% چربی(شامل اسیدهای چرب استرول هل و ویتامینهای محلول در چربی اون(ویتامین ک) هست) و 10-12%هم کربوهیدرات(کوتیکول، قندهای دایمری و مونومری).
پروتیینی که این کرم داره 2 بخشه.پروتیین رشته های عضلانی اون و پروتیین مایع سلومی(شیره کرم).پروتیین عضلانیش که خب ساختارهای عضلانی داره و نیاز به هضم داره ولی شیره کرم غنی از امینو اسیدهای ازاد هست78-79% و البته 9%هم الیگومرهای پروتیینی داره.

منبع کامل خواستید بفرمایید.
مسح جان سایز ماهی و نوع ماهی رو مشخص نکردی.سوالت خیلی کلیه.

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۴, 02:59
خب من خدمت دوستان عزیز
به نظر بنده اینا خودشون هر کدام در یه جایی کارایی خاص خودشون رو دارن
مثلا به نظر بنده آرتمیا رو من خودم به شخصه برای نوزادهایی که تازه شنای آزاد یاد گرفتن تا زمانی که به حد سایز کردن برسن استفاده میکنم چون هم خوردن راحت تر ی داره هم راحت تر برای نوزاد قابل هضم هست
اما خب به نظر من کرم دارای پروتئین بسیار بالایی من تو سایتهای خارجی خوندم 70درصد
من به شخصه برای دیسکس در حال سایز استفاده میکنم و هیچ چیز رو هم در این زمان بهتر از این نمیدونم

masih
۱۳۹۳-۱۱-۲۴, 06:27
ممنونم از پاسخ هاتون دوستان
بنده قصدم ازراه اندازی این تاپیک این نبد که سوالی ک تو ذهنمه جوابشو پیداکنم
میخواستم یه تاپیک جامعی باشهکه همه استفاده کنند

ارمان جان داداش بنده درمورد ماهی خاصی وسایز خاصی صحبت نکردم ولی کلا این دوغذارو دوستان برای ماهی هایی مثل دیسکس وفلاور وگاها انجل بکار میبرند سایزهم خب معلومه سایز کوچیک تابزرگ چون لارو وماهی پشت ناخنو کسی کرم نمیتونه بهش بده جز ارتمیاهم ب نظر من چیزی بهتراون نیست که بخواد بخوره

پس تا حالا 1نظر به ارتمیا 2نظر هم به کرم

rman
۱۳۹۳-۱۱-۲۴, 08:49
خداییش برا سایز کوچک که حرفی نیست!ارتمیا.برای سایز 3 اینچی کرم واقعا جواب میده ولی دارم رو این meal worm ها کار میکنم.به نظرت خوبه بدیم؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۴, 13:22
خداییش برا سایز کوچک که حرفی نیست!ارتمیا.برای سایز 3 اینچی کرم واقعا جواب میده ولی دارم رو این meal worm ها کار میکنم.به نظرت خوبه بدیم؟

با اجازه مسیح عزیز
ببین ارمان جان mealwormبرای ماهی بسیار خوشمزه هست
درسته شاید ماهی شما با علاقه ی بالایی اون رو میل کنه
اما اصلا ارزش غذایی اون قابل مقایسه با کرمEisenia Foetidaنخواهد بود
به نظر بنده شما اصلا سراغش نرو
اونم بیشتر برای ماهی اروانا استفاده میشه و به درد دیسکس نمیخوره

hasoo
۱۳۹۳-۱۱-۲۵, 14:04
سلام
خب همه ی دوستان نظرات خودشون رو دادن.
منم یه کم تجربه ای که دارم عرض میکنم!
برای سایز کردن به نظر من آرتمیا بهتر جواب میده.
ولی واسه اینکه ماهی در حد خودش که هست کلا به همه ی توان رشد و زیبایش برسه قطعا کرم ایزینیا جواب بهتری میده

masih
۱۳۹۳-۱۱-۲۵, 14:16

سلام داداش ممنونم از نظرت
همونطور ک سجادجان گفتند ارزش غذایی ایزینیا بالاتره وخوش خراک تر میل ورم بخاطر پوستش ک حالت کیتینی داره زیادش اسهال میاره

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۱-۲۵, 16:37
سلام بچه ها

ببخشید خب برای ما بی سوادا یه توضیحی میدین که منظور از این کرم چیه و چه شکلیه و چطور تولید میشه؟؟ و اون meal worm چی هستش؟؟

ممنون

KAMFA
۱۳۹۳-۱۱-۲۵, 17:21
سلام بچه ها

ببخشید خب برای ما بی سوادا یه توضیحی میدین که منظور از این کرم چیه و چه شکلیه و چطور تولید میشه؟؟ و اون meal worm چی هستش؟؟

ممنون

البته علی آقا شما استادی وببخشید
اینا دوتا کرم هستن
اولی که همین کرم خاکی
دومین هم اگه بتونم با عکس بهت نشون خواهم داد
اینا برای سایز کردن ماهی استفاده میشه