PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله اختصاصی افزایش پاجوش های الوئه ورا

بامشاد
۱۳۹۳-۱۱-۲۹, 14:04
سلام
الوئه ورا برای همه فک کنم یه گیاه اشنا باشه.......از شیرش خیلی استفاده های مفیدی میکنن که تاپیک های خوبی براش تو سایت امروزی هست.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424259214775387_klhJPG.jpg

نیاز به رطوبت نسبی داره و از کاکتوس ها بیشتر به اب نیاز پیدا میکنه
معمولا از طریق پاجوش هایی که زیرش تولید میشه تکثیرش میکنن.....
یه راه ابتکاری که خودم کشفش کردم::d
اینو امتحان کردم دیدم به خوبی جواب داد.......
خاک مناسبش هم شبیه بقیه ی خانواه کاکتوس ها باید زهکشی مناسب داشته باشه،من خودم به شخصه از ماسه و مقداری خاک معمولی و خاک برگ کاملا پودر شده استفاده میکنم و راضی هم هستم.ابیاری هم تا خاک گلدون خشک نشد اصلا ابیاری نکنین مخصوصا تو زمستون که رطوبت هوا مناسبه و هر هفته یبار بسه.....ته گلدون به اندازه دو تا سه بند انگشت از پوست برنج پر کنید........
فقط نمیدونم از کجا تهیش میکنن شرمنده......میتونید از پرورش دهندگان گیاه محل زندگیتون بپرسید.....چون معمولا اینو همه ی پرورشدهندگان استفاده میکنن
علاوه بر اون این پوست برنج برای حفظ رطوبت گیاه و گرمای خاک بسیار مناسبه.....
به طور باور نکردنییی تعدادشون زیاد میشه......
خودمم اینجوری استدلال میکنم که باعث میشه ریشه های گیاه از گلدون خارج نشه که از این خاصیت پوست برنج توی پرورش لاوسون تو یه تاپیک دیگه هم استفاده میکنیم.که تو تکثیر لاوسون نقش اساسی داره.....چون اگر ریشه های لاوسون از گلدون بیرون بزنه هنگام جابجا کردن اسیب میبینه و صد در صد باعث خشک شدن گیاه میشه......من خودم بشخصه خیلی رو این موضوع تاکید دارم در مورد ریشه
امیدوارم براتون مفید باشه......
از نظر مدیران عزیز و بزرگوار اگر تاپیک ایرادی نداره لطفا بسته بشه.
با تشکر از اقا حمزه عزیز
.
.
.
.
کپی با ذکر منبع و نام نویسنده ایرادی نداره........:)
خوش باشین
.
.
.
محمد.ع.م