PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای ساخت حوضچه پرورش گوپی در حوض انبار

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 16:12
سلام بچه ها

ما تو خونه یه حوض انبار تقریبا 2 متر در 2 متر داریم و تنها جایی هستش که میتونم برای پرورش گوپی ازش استفاده کنم....میخواستم داخلش دور تا دور رو تانک و پایه بزنم بعد دیدم خیلی دردسر داره و زیاد منطقی نیست....به ذهنم رسید اگه بشه دو یا سه ضلعشو دیوار یک متری بکشم و حوضچه ایجاد کنم و برای تکثیر گوپی ازشون استفاده کنم....

حالا میخواستم ببینم نظر دوستان چیه؟؟؟این کار شدنیه؟؟؟؟

درب این حوض انبار فلزی هستش و کامل بسته میشه و رطوبت میگیره....این مشکلی نداره؟؟؟به نظرم برای گرم نگه داشتن محیط مناسبه....

ممنون از توجهتون

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 18:36
برای گرم کردن آب در زمستان چه برنامه ای داری علی ؟

اگر عکس میگذاشتی از محیط خیلی بهتر بود

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 18:42
ممنون از توجهت حامد داداش

اینجا معمولا حالت شرجی داره و گرمتر از سطح هستش ولی خب برای زمستونا باید یه فکری بکنم....خودت نطری نداری؟؟؟

الان کلی شن داخلش ریخته حامد بعید میدونم بتونم عکس درستی بگیرم....

کف و دیواره ها که نشتی ندارن چون قبلا استفاده میشده این دیوارای جدید رو هم فکر میکنم با این اجرای سبک بزنم و روشون یه لایه سیمان بزنم خوب باشه..نه؟؟بعد برای اینکه دیواره مقاوم باشه و فشار اب خرابش نکنه به نظرت چ کنم؟؟؟

من به این نتیجه رسیدم که تکثیر گوپی توی حوضچه سیمانی خیلی بهتره نسبت به تانک....

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 18:58
یک سری عکس دیدم که برای گرمای حوضچه ها از عبور دادن لوله آب گرم استفاده کرده بودند

میتونی از نایلون داخل حوضچه استفاده کنی و یا اگر کار آخر و عاقبتی میخوای انجام بدی بعد از سیمان شدن ایزوگام بشه و دوباره روی ایزوگام کاشی

بامشاد
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 19:20
سلام علی جان
اگر تو خونتون از شوفاژ و رادیاتور استفاده میکنی میتونی از سیستم گرمایش از کف استفاده کنی همونطوری که اقا حامد گفتن
یکی از مزا یای این روش هم این هست که محیط تا 72 ساعت بعد از خاموش شدن به هر دلیلی مثل قطعی برق گرمای خودشو داره
این نظر من در مورد گرمایش
شاید کمکی کرده باشم
خوش باشی بزرگوار

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 16:02
سلام محمد جان

نه متاسفانه شوفاژ نداریم ما و از بخاری های نفتی برقی استفاده میکنیم....

احتمال زیاد از همون بخاری ها استفاده کنم برای زمستون....

الان برای ساختش یکم مشکل دارم....کف حوض انبار لایه بزرگ بتنی هستش و نمیتونم بکنمش و کار رو یک مقدار از عمق شروع کنم تا دیواره بعد از ساخت اب نده....به نظر باید از رو کار کنم و اخر سر یه سیمان نرم بکشم روش تا اب بندی بشه.....

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۳, 16:45
سلام بچه ها

ما تو خونه یه حوض انبار تقریبا 2 متر در 2 متر داریم و تنها جایی هستش که میتونم برای پرورش گوپی ازش استفاده کنم....میخواستم داخلش دور تا دور رو تانک و پایه بزنم بعد دیدم خیلی دردسر داره و زیاد منطقی نیست....به ذهنم رسید اگه بشه دو یا سه ضلعشو دیوار یک متری بکشم و حوضچه ایجاد کنم و برای تکثیر گوپی ازشون استفاده کنم....

حالا میخواستم ببینم نظر دوستان چیه؟؟؟این کار شدنیه؟؟؟؟

درب این حوض انبار فلزی هستش و کامل بسته میشه و رطوبت میگیره....این مشکلی نداره؟؟؟به نظرم برای گرم نگه داشتن محیط مناسبه....

ممنون از توجهتون

با اجازه دوستان
در رابطه با درهای فلزی که میگید به مشکل میخورید علی اقا
در رابطه با اون حرفتون مطمئن باشید و شک نکنید که خیلی خیلی بهتر نتیجه خواهید گرفت
علی اقا میشه همونجا خودت یه سقف داخل اون ایجاد کرد یا نه؟
داخل ساختمان از شوفاز یا پکیج استفاده میکنی؟

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 16:47
سلام سجاد جان...ممنون از توجهت داداش....

منظورت از ایجاد سقف چیه داداش؟؟؟متوجه نشدم....

نه شوفاژ نداریم....

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 17:17
علی اقا من میگ سقف حوض انبار طوری هست که شما بتونی یه سقف دیگه تو هونجا ایجاد کنی یا نه

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 14:12
سلام

والا ارتفاعش 2 هست.....نمیدونم بشه یا نه....برای چی داداش سقف بزنم؟؟؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 17:21
سلام

والا ارتفاعش 2 هست.....نمیدونم بشه یا نه....برای چی داداش سقف بزنم؟؟؟

میشه
علی آقا اگر بتونی با پلی کربنات یه اتاقک دور هر حوضچه ایجاد کنید بسیار عالی خواهد بود
هم برای زمستان هم برای تابستان

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 17:32
میشه
علی آقا اگر بتونی با پلی کربنات یه اتاقک دور هر حوضچه ایجاد کنید بسیار عالی خواهد بود
هم برای زمستان هم برای تابستان
البته این کار رو با هزینه بسیار کمتر میشه با کشیدن نایلون ضخیم روی حوضچه انجام داد

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 22:00
استفاده از آکواریوم به دلیل استفاده بیشتر از فضا(ارتفاع مناسب تر نیست)
بدنه و سقف رو با پشم شیشه بپوشن عایق دمایی خیلی خوبی است
برای کندن سیمان کف هم از چکش های برقی استفاده کن تهران چکش ها رو اجاره هم میدن نمی دونم استان شما چطوریه
موفق باشی

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۷, 01:06
استفاده از آکواریوم به دلیل استفاده بیشتر از فضا(ارتفاع مناسب تر نیست)
بدنه و سقف رو با پشم شیشه بپوشن عایق دمایی خیلی خوبی است
برای کندن سیمان کف هم از چکش های برقی استفاده کن تهران چکش ها رو اجاره هم میدن نمی دونم استان شما چطوریه
موفق باشی

اقا محمد این کار هم زمان بر هم هزینه بر
البته کاری که منم گفتم هزینه بر هست اما شکیل تر و بهتر خواهد بود
راهی که مدیر عزیز هم گفتن هم زحمت کمتر و هم هزینه بسیار کمتری خواهد داشت

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۰۸, 09:16
سلام بچه ها

ممنون از توجه همه

من قصد داشتم اب مستقیم با دیواره سیمانی ارتباط داشته باشه تا از باکتری سازی سطح سیمان استفاده کنم و در غیر این صورت پیشنهاد حامد جان خیلی منطقی و مناسب هستش.....

البته یکی از دوستان بهم پیشنهاد دادن که یک وان پلاستیکی با ارتفاع حدود 60 سانت و طول 2 برام جور میکنن ک اگه بتونم ببرمش داخل حوض انبار فکر میکنم خوب باشه.....

به نظرتون باکتری سازی در دیواره وان هم میتونه خوب باشه؟؟؟

من میخوام گوپی تکثیر کنم و بسیار به امونیاک حساس هستش و در رشدش تاثیر خیلی زیادی داره....

ممنون

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 18:13
سلام بچه ها

ممنون از توجه همه

من قصد داشتم اب مستقیم با دیواره سیمانی ارتباط داشته باشه تا از باکتری سازی سطح سیمان استفاده کنم و در غیر این صورت پیشنهاد حامد جان خیلی منطقی و مناسب هستش.....

البته یکی از دوستان بهم پیشنهاد دادن که یک وان پلاستیکی با ارتفاع حدود 60 سانت و طول 2 برام جور میکنن ک اگه بتونم ببرمش داخل حوض انبار فکر میکنم خوب باشه.....

به نظرتون باکتری سازی در دیواره وان هم میتونه خوب باشه؟؟؟

من میخوام گوپی تکثیر کنم و بسیار به امونیاک حساس هستش و در رشدش تاثیر خیلی زیادی داره....

ممنون
نه علی جان مطمئن باش نخواهد داشت
و اصلا قابل مقایسه نیست
من بهت پیشنهاد دادم سقف کنی و به نظر من راهی بهتر نیست
مگر شما در اونجا پکیج ایجائ کنی
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 20:39
سلام.
ببخشید من متوجه منظورت از ایجاد سقف نمیشم داداش.داخل حوض انبار سقف بزنم??چرا??

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 20:44
فکر کنم منظور آقا سجاد اينه که ارتفاع بياد پايين و گرم کردن هوا راحتتر باشه

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 15:11
سلام

نه بچه ها نمیشه سقف اونجوری زد...برای گرماش فکری دارم.....الان فقط مشکلم ساخت حوضچه هستش که احتمالا از همون وان استفاده کنم و از سرامیک استفاده کنم...

ممنون

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 20:21
بله حامد خان عزیز من دقیقا حرفم اینه
با ایجاد دیوار در دور هر حوضچه با بلی کربنات و ایجاد سقف میشه گرما رو کنترل کرد
علی جان اینم فکر خوبیه
با این کار با ایجاد خاک و گیاه در داخل وان میشه بهتر نتیجه بگیری