PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد نگهداری از گلدفیش

mbz
۱۳۹۳-۱۲-۱۳, 20:26
سلام دوستان
قصد دارم تانک گلدفیش راه اندازی کنم
عزیزانی که تجربه اش رو دارن می تونن یکم راهنمایی کنن؟:love_heart:

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۱۵, 20:56
سلام دوستان
سلام اول تبریک به خاطر انتخاب گلد فیش
بعد داداش گلم شما از هر موردی که مد نظرت هست بگو تا دوستان کمک کنند
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 17:49
سلام به همه

خب من هم علاقه خیلی زیادی به گلد فیش ها دارم....من یه بار تصمیم گرفتم یه تانک خوب راه بندازم و یه سری گلد فیش هم جمع کردم اما به دلیل بیماری همشونو از دست دادم....

ایلیا جان اولین نصیحتم اینه که به هیچ وجه ماهی ها و گلد فیش هایی که دم عید میادو وارد تانکت نکنی چون من بدجور ضرر کردم.....

مسدله خیلی مهم برای نپهداری از گلد فیش ها انگل معروفشون لرنه آ هستش که تقریبا توی همه گلد فیش ها هستش و باید حواست بهشون باشه....

تا جایی که من تجربه گردم تا زمانی که اب سرد هستش اصلا این انگل خودش رو نشون نمیده و وقتیکه اب گرم میشه کم کم لارو ها ک زیر پوست ماهی هستن تبدیل به کرم بالغ میشن و نرها بعد از جفت گیری از بین میرن و ماده ها روی پوست ماهی میمونن که شما به شکل یک تیکه نخ تیره رنگ میبینیشون....

من چند وقت پیش برای یکی از اشناها تانک گلد فیش راه انداختم و چون میخواستم زبرا و کت هم باهاشون باشه دمارو بردم روی 28 و برای جلوگیری از این بیماری بهشون گفتم که هر روز بدن ماهی رو چک کنن و به محض دیدنشون از روی بدن ماهی بکننشونن که همینظور هم شد و تا چند وقت این انگل هارو از روی بدنشون میکندن تا اینکه کاملا از بین رفتن....دلیلش هم این بود که وقتی شما انگل رو قبل از اینکه بزرگ بشه و تخم دونهایی که پایین بدنش هست و به شکل هشت میشه رو بکنی دیگه کرم لارهاشو ازاد نمیکنه و خود به خود بیماری از بین میره.....البته وقتی کرم رو از بدن ماهی جدا میکنین احتمال داره یکم پوستتون خارش بگیره برای چند لحظه ولی نگران نباشید خطری نداره...

مسئله بعدی هم حجم بالای مدفوع گلد فیش هستش ایلیا جان....وقتی گلد فیش میاد توی دمای 28 درجه بسیار اشتهاش باز میشه و شما نباید زیاد بهش غذا بدی وگرنه هر روز باید سیفون بزنی....

اگه چیز دیگه ای به دهنم رسید میگم.....

موفق باشی

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 20:40
ولی علی جان من بخاطر همین بد مریض بودنش تا الان به کسی پیشنهاد ندادم

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 20:45
اگر ماهی خوبی تهییه بشه مریضیش همون انگلش هست معمولا.اکوتریوم های گلدفیش خیلی شیکن ب نظر من.خودم خیلی دوس دارم.من با گلدفیشام اروانا هم داشتم ک خیلی خوشم میومد از این ترکیب.

فریبرز
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 07:15
سلام علی آقا
منم تجربه گلدفیش دارم.ماهی خوشگلیه ولی خوب عیباش بیشتر.ولی واقعا میشه گلدفیش رو با آروانا نگه داشت؟واقعا جالب میشه .یه کوتوله در کنار یه دراز.خوش باشی.

mbz
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 07:25
علی جان بنده رو کلا منصرف کردی از نگهداری گلدفیش
اونم با تانکی که من براشون تهیه کردم که حداقل 2 میلیون وسایلش شده(فیلتر و بخاری و پمپ و نور...)
من قصد داشتم چند نمونه گلدفیش های آکواریمی نگهداری کنم نه ماهی های عید!
اما ظاهرا همشون مشکل دارن
شما بجای گلد فیش چه ماهی پیشنهاد میکنید؟

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 14:02
چرا منصرف شدی داداش??راه حلش ک خیلی اسون بود.اگه از کندن کرما بدت نیاد....من خودم افریقایی هارو خیلی دوس دارم.قیمت مناسب و زیبایی و تنوع خوب.دیگه علاقه خودتم مهمه.

vahil
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 14:49
سلام
به نظر من هم کار درستیه که گلد فیش نگهداری نکنید من مثل دوستان تخصصی تو این زمینه ندارم اما از ریختشون خوشم نمیاد

بامشاد
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 15:42
سلام داداش
اصلا از نگهداری گلد فیش منصرف نشو
چون اشتهایی که دارن ادمو بیشتر بهشون علاقه مند میکنه
تازه تنوع خیلی خیلی زیادی دارن
به مراقبت انچنانی هم نیازی ندارن
با گیاه هم تا حدی سازگارن
حتما یه سری به تاپیک اکواریوم فائزه بزن
تخصصش تو نگهداری گلد فیشه.
تنها عیبی که من میدنم اینه که نمیشه با بقیه ماهی ها نگهداری بشه
ینی فقط با هم خانواده های خودش
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 15:53
من گلد فیش رو با اروانا زبرا بعضی از تتراها نگه داشتم.نکته جالب هم اینکه بارب ها. مثل رزی و تایگر انگل های گلد فیش هارو میکنن و میخورن

faezeh.aqua
۱۳۹۳-۱۲-۲۶, 18:04
سلام دوستان

سلام :)
اگر میتونی مخزن گلدفیش رو با گیاهانی ک تلخ مزه هستند گیاه کاری کن
از فیلترهای قوی ولی بدون جریان یا با جریان کم استفاده کن
گلدفیش ماهی آروم و صلحجویی هست ولی اگر تو رژیم غذاییش غذاهای گیاهی نباشه گیاهای داخل مخزن رو میخوره چون همه چیز خوار
غذای گیاهی حتمن بهشون کاهو اسفناج نخود سبز جوانه گندم برگ چغندر گیاهان نرم برگ و قرص جلبک و میوه ها و سبزیجات دیگه بده
اختصاصی نگهداریشون کن چون بخاطر بلند بودن دم و باله ها و سرعت شنای کم،ماهی های دیگه بهشون حمله میکنند حتی زنده زاها و کت فیش ها
شرایط آب آکم باید سبک و خنثی باشه
دما ام بهتره گرم باشه 27.28 درجه

mbz
۱۳۹۳-۱۲-۲۷, 06:18
نه دوستان منصرف شدم از نگهداریشون
من برای این آکواریم حدود 2 تومن فقط وسایل خریدم و برای محل کارم هستش...
گلدفیش هم منبع انگل! واقعیت اگر این ماهی ها رو بخوام نگهداری کنم دیگه فاتحه فیلتر سطلیم و مدیای داخلش خونده میشه
تو فکر یک تیپ دیگه افتادم

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۲۸, 16:52
فقط اگه 2ملیون خرج کردید
میتونید با یک ترکیب عالی کارتون رو تکمیل کنید
به هیچ وجه ترکیب مولی و گوپی و اینا نباشه
موفق باشید

mbz
۱۳۹۳-۱۲-۲۸, 21:42
نه
2 تومن واسه یک فیلتر و یک پمپ و بخاری دادم
بقیه چیزا بکنار...