PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای استفاده از گیاه و کنده برای سیچلاید های افریقایی

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 17:40
سلام بچه ها

میخوام برای مغازه یه دکور افریقایی بزنم و توش از کنده و گیاه هم استفاده کنم...با چند نفری مشورت کردم ولی گفتن کنده چون اب رو اسیدی میکنه خوب نیست و افریقایی ها هم با گیاه سازگاری ندارن...ولی من یادمه که یه دکور افریقایی دیدم که دقیقا توش از گیاه طبیعی و کنده استفاده شده بود و خیلی هم زیبا شده بود ولی گیاه ها برگ های پهنی داشتن و ضخیم بودن....

خودم فکر میکنم اگه توی حدود 400 لیتر اب 2 تا کنده استفاده کنم تاثیر خاصی روی ماهی ها نداره و گیاه انابیاس یا اینجور گیاه هایی که روی کنده بسته میشن استفاده کنم روی کنده.....

نظرتون چیه؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 20:24
من از نظر گیاه نمیتونم نظری بدم چون تا بحال تجربه خاصی از نگهداری گیاه نداشتم
اما برای کنده دردسر داره علی جان
کنده حتما باید آفریقایی و سنگین باشه ، و چندین ماه توی آب امتحان خودش رو پس بده که بشه با اطمینان توی دکور تانک ماهی استفاده کنی ازش

از کارای مغازه بی خبرمون نگذار داری وسوسم میکنی دوباره سالن رو رونق بدم

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 20:35
سلام بچه ها

میخوام برای مغازه یه دکور افریقایی بزنم و توش از کنده و گیاه هم استفاده کنم...با چند نفری مشورت کردم ولی گفتن کنده چون اب رو اسیدی میکنه خوب نیست و افریقایی ها هم با گیاه سازگاری ندارن...ولی من یادمه که یه دکور افریقایی دیدم که دقیقا توش از گیاه طبیعی و کنده استفاده شده بود و خیلی هم زیبا شده بود ولی گیاه ها برگ های پهنی داشتن و ضخیم بودن....

خودم فکر میکنم اگه توی حدود 400 لیتر اب 2 تا کنده استفاده کنم تاثیر خاصی روی ماهی ها نداره و گیاه انابیاس یا اینجور گیاه هایی که روی کنده بسته میشن استفاده کنم روی کنده.....

نظرتون چیه؟؟؟

علی جان
خدمتت عرض کنم مطمئن باش افریقایی هرچی تو دکور اسیب پذیر یاشه داغون میکنه
میتونی با سنگ های بزرگ یه دکور شیک روبراه کنی که بسیار هم عالی خواهد شد
در مورد کنده هم حرف اقا حامد کاملا درسته من خودم تلفات دادم اونم دیسکس به مقدار زیاد
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۳, 20:35
سلام حامد عزیز.والا این کنده هایی ک قراره بفرستن برام مخصوص اکواریومه.البته هر کنده ای ی مقدار رنگشو میده اولش.والا لوازم کلی رو سفارش دادم و از فردا کلید مغازرو میگیرم و باید بچسبم بهش و کاراشو کنم.منکه هر چند وقت امار موجودی سالنتو میگیرم حامد جان.

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 10:22
سلام حامد عزیز.والا این کنده هایی ک قراره بفرستن برام مخصوص اکواریومه.البته هر کنده ای ی مقدار رنگشو میده اولش.والا لوازم کلی رو سفارش دادم و از فردا کلید مغازرو میگیرم و باید بچسبم بهش و کاراشو کنم.منکه هر چند وقت امار موجودی سالنتو میگیرم حامد جان.
شما لطف داری همیشه علی جان
در مورد کنده توصیه میکنم بهت کاملا محتاط باشی و حتی اگر من بهت گفتم این کنده هیچ مشکلی نداره و بذار توی تانک ماهیات اعتماد نکن
دلیل منطقی هم اینه که کنده با بیرون موندن از آب فعل و انفعال با هوای مجاور داره و طی مدت بیرون بودن ممکنه خیلی چیزها عوض بشه
پس تا خودت تست نکردی چندماه و ماهی کنار کنده ننداختی و از ایمن بودنش مطمئن نشدی به تانک اصلی منتقل نکن

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 13:56
ممنون داداش.یعنی از نظر اسیدی شدن اب مشکلی برای سیچلاید نداره??

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 14:37
ممنون داداش.یعنی از نظر اسیدی شدن اب مشکلی برای سیچلاید نداره??
بر خلاف تصور ، وقتی کنده کاملا آماده باشه تغییراتی که روی آب ایجاد میکنه کم هست به عنوان مثال اسیدیته 7.5 رو دی یک تانک 300 لیتری ممکنه تبدیل به 7 کنه که برای آفریقایی ها اگر سیفون منظم داشته باشی عادی هست

صحبت من این هست که کنده آفریقایی تا آماده بشه و بشه با اطمینان ازش استفاده کرد خیلی زحمت داره و تا به چشم ندیدی و یک هفته ماهی تست کنارش ننداختی نباید با اطمینان استفاده کنی

من کنده ای رو که فکر میکردم اماده ست توی تانک آنجل گذاشتم 24 ساعت هم همه چیز خوب بود شب بعد که خوابیدم و صبح بلند شدم حتی کت فیش های تانک هم تلف شده بودند

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۴, 15:50
ممنون حامد جان.چرا ماهیا تلف شدن??یعنی ماده خاصی داشته??

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۵, 21:20
سلام دوستان.من دوتا گیاه گیر اوردم ک میشه با افریقایی ها نگه داشت.جاوا فرن و انابیاس.نظر دوستان چیه??مورد دیگه ای رو پیشنهاد میدین??

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۲۵, 22:45
سلام دوستان.من دوتا گیاه گیر اوردم ک میشه با افریقایی ها نگه داشت.جاوا فرن و انابیاس.نظر دوستان چیه??مورد دیگه ای رو پیشنهاد میدین??

علی اقا اینا رو هم که میگید کسی تا الان تجربه نگهداری در کنار سیچلاید رو داشته یا نه؟

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۱۲-۲۶, 07:30

سلام علی جان
کل داستان نگهداری ماهی های خشن با گیاه های آکواریومی این هست که این ماهی ها قلمرو طلب هستند و این باعث از بین رفتن گیاهان توی قلمرو اونا به واسطه جابجایی بستر توسط این ماهی ها و همچنین خالی کردن یک ناحیه برای رفتار تولید مثلی هست.
تنها کار شما اینکه که گ
یاه ها رو در سازه هایی از چوب یا سنگ قرار بدید که ماهی های خشن و خصوصاً سیچلایدها نتونن اونا رو جابجا کنند.

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۲۶, 12:18
اما من میگم شما حتی اگه بسته بندی هم کنی بازم سیچلاید اون رو تیکه تیکه خواهد کرد موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۸, 05:55
سلام.من اکواریوم افریقایی رو دیدم ک توش گیاه کار شده بود ولی نمیدونم از اینام بود یا نه ولی با دوستانی ک گیاه کار میکنن پرسیدم این دو مورد رو معرفی کردن.