PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره رفتار شناسی مرغ و خروس

رسپینا
۱۳۹۴-۰۱-۱۱, 15:57
سلام
این مرغ و خروس من یک دفعه شروع به قد قد کردن میکنن شدید.وقتی میرم سرشون چیزی نمیبینم همشون تو قفس هستند و ...
از چی میتونه باشه؟
یه سوال دیگه دوتا از مرغام هستن که قد قد ریزی میکنن تخم هم که میزارند قد قد میکنند کلا زمان خاصی براشون نداره؟تخم هم که میکنند یا تخم که تو لونه باشه را با نکشون زیر خودش هدایت میکنه؟(میخواند کپ بیاند؟)

بامشاد
۱۳۹۴-۰۱-۱۱, 16:14
سلام
یه رفتار عادی تو مرغ و خروس ها هست که وقتی یه مرغی داره تخم میکنه شروع به داد زدن میکنه
همزمان با اون خروس ها و بقیه مرغ ها هم این کارو ادامه میدن
ولی در زمان غیر تخم گذاری به دلیل ترس از گربه پرنده و یا چیز های دیگه که توجهشون رو جلب کنه از خودشون صدا های شدیدی در میارن.
این تو نژاد های مختلف متفاوته مثلا مرغ های چینی و لهستانی سر و صدای بیشتری دارن.
و اینکه تخم رو به زیر خودشون انتقال میدن هم فقط مربوط به مرغ های کرچ نیست.
موفق باشی

رسپینا
۱۳۹۴-۰۱-۱۸, 13:42
سلام
از دوستان درخواست دارم درباره کرچ شدن مرغ توضیح بدند.
ممنون

aligator
۱۳۹۴-۰۱-۱۸, 22:31
سلام
از دوستان درخواست دارم درباره کرچ شدن مرغ توضیح بدند.
ممنون
اولین علامت موقع کرچی اینه که صدای مرغ عوض میشه و صدایی قپ قپ مانندرو مداوم تکرار میکنه،از تخم هم میره ...
میلش به خوابیدن توی جایی که تخم میکنن زیاد میشه و تقزیبأ کل روز رو اونجا میخوابه ،اگه تخمی هم بقیه مرغا بگذارن میکشه زیر خودش ...
رفتارشون هم کمی تحاجمی میشه و اگه دست ببری طرفشون گارد میگیرن ...

پیمان31
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 12:36
مرغ ها زمان خاصی کرچ میشن ؟؟؟
آخه من یه مرغ داشتم براش خروس گرفتم الان یه روزه که با همن مرغمم یک روز در میون تخم میکنه هردو محلین ولی خروسم دو برابر مرغمه میترسم مرغم بمیره:224::224:

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 18:17
آخه من یه مرغ داشتم براش خروس گرفتم الان یه روزه که با همن مرغمم یک روز در میون تخم میکنه هردو محلین ولی خروسم دو برابر مرغمه میترسم مرغم بمیره:224::224:
بستگی داره به نژاد مرغ ها
بعضیا سالی 4 بار
بعضیا 3 بار و بعضیا هم یک یا دو بار
خروستون اگه شاخ پای بلند و تیزی داره یه جوری بپوشونین یا نهایتا با سوهان کوچیکش کنین تا واسه مرغ مشکلی پیش نیاد

بامشاد
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 19:52

معمولا زمان کرچ شدن اکثر مرغ ها توی بهار و اخرای زمستون هست.
ولی من خودم یه مرغ دارم هر دو ماه یک بار کرچ میشه.
زیاد نگران نباش فقط همونطوری که اقا یحیی گفت شاخ های پاشو بپوشون.
خوش باشی:love_heart:

رسپینا
۱۳۹۴-۰۲-۱۷, 21:35
سلام میخواستم درباره مکان کرچ شدن مرغ بپرسم.مکان؟پوشش؟.....

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۱۷, 23:21
سلام میخواستم درباره مکان کرچ شدن مرغ بپرسم.مکان؟پوشش؟.....
سلام
مکان : بهتره یه طوری باشه که سه طرف بسته باشه تا مرغ احساس امنیت بیشتری بکنه و اب و دون نزدیک قرار بدید
برای بستر یا پوشش هم بهتره از چیزی استفاده کنین که متناسب باشه یعنی نه زیاد هوا عبور کنه نه کیپ و بسته باشه
مثلا . پوشال . براده چوب . بعضا خودم از ماسه بادی استفاده کردم

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۱۷, 23:31
در تکمیل صحبت یحیی جون باید بگم که ما یه جای تقریبا تاریک و به دور از مرغ و خروس های دیگه(مثلا انباری) برای مرغ کرچ در نظر میگرفتیم و دونه و آب هم کنار همون مکان نشستن روی تخم میذاشتیم.
زیر پاش هم از کاه استفاده میکردیم.

KAMFA
۱۳۹۴-۰۲-۱۷, 23:49
مکان باید جایی باشه که خنک و مکان آرامی باشد
شما میتوانید برای تمیز موندن تخم ها کاه بریز تو یه گونی تمیز بعد تخم ها روی اون قرار بدی

من یه سوال از دوستان
میخوام فاصله زمانی استراحت تا استراحت بعدی در این دو حیوان چقدر باید باشه
زمانی که پرنده رو تخم خوابیده
1.مرغ
2.کلاغ

aligator
۱۳۹۴-۰۲-۱۸, 01:17
مکان باید جایی باشه که خنک و مکان آرامی باشد
شما میتوانید برای تمیز موندن تخم ها کاه بریز تو یه گونی تمیز بعد تخم ها روی اون قرار بدی

من یه سوال از دوستان
میخوام فاصله زمانی استراحت تا استراحت بعدی در این دو حیوان چقدر باید باشه
زمانی که پرنده رو تخم خوابیده
1.مرغ
2.کلاغ
معمولا روزی 1ساعت

KAMFA
۱۳۹۴-۰۲-۱۸, 02:35
معمولا روزی 1ساعت
یعنی شما میگید در هر دوتا مشترک و در 24ساعت یک ساعت درسته

aligator
۱۳۹۴-۰۲-۱۸, 11:52
تغریبا بین 80 درصد پرنده ها این رنج زمانی با یه کمی بالا و پایین مشترکه
تفاوت اصلی بین تفاوت دما و رطوبت و ... هست که پرنده ها رو متمایز میکنه

رسپینا
۱۳۹۴-۰۳-۰۸, 12:58
یه سوال این لونه مرغ برای تخم کردن چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۳-۰۸, 20:17
یه سوال این لونه مرغ برای تخم کردن چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟
خصوصیات خاصی نیاز نیست داشته باشه
از این حلبای 20 کیلویی روغن میتونین استفاده کنین از جعبه های چوبی میوه هم میشه استفاده کرد
زیرش فقط یکمی نرم باشه . من خودم از شن و ماسه استفاده کردم و همینطور پوشال و براده چوب
اندازش باس جوری باشه مرغ راحت بره تو و در بیاد و اینکه بهتره جعبه مانند باشه تا مرغ احساس راحتی کنی

رسپینا
۱۳۹۴-۰۳-۰۸, 22:42
خصوصیات خاصی نیاز نیست داشته باشه
از این حلبای 20 کیلویی روغن میتونین استفاده کنین از جعبه های چوبی میوه هم میشه استفاده کرد
زیرش فقط یکمی نرم باشه . من خودم از شن و ماسه استفاده کردم و همینطور پوشال و براده چوب
اندازش باس جوری باشه مرغ راحت بره تو و در بیاد و اینکه بهتره جعبه مانند باشه تا مرغ احساس راحتی کنی
از هر 4 نمونه استفاده کردی یا جدا جدا؟(شن و ماسه و ....)
من 3 تا لونه با mdf درست کردم ولی اصلا تو اینا تخم نمیکنن؟؟یه لونه کوچیک تر دارم همشون میخوان برن تو او یکی؟چرا اخه؟

اینم عکسش

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1432926682383787_sam_1982jpg.jpg

aligator
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 00:39
خب وقتی یه جایی رو انتخاب میکنن دیگه سخته جدا کردنشون از اون محل
اگه بخوای برن توی جاهای جدید باید لونه ای رو که الان استفاده میکنن مسدود کنی و توی لونه جدید هم از تخم مصنوعی استفاده کنی برای ترغیب مرغ ها به حضور توی اونجا ...
ولی کلأ چه ازاری بهت میرسونه؟ بزار خوش باشن:101:

رسپینا
۱۳۹۴-۰۳-۰۹, 13:04
خب وقتی یه جایی رو انتخاب میکنن دیگه سخته جدا کردنشون از اون محل
اگه بخوای برن توی جاهای جدید باید لونه ای رو که الان استفاده میکنن مسدود کنی و توی لونه جدید هم از تخم مصنوعی استفاده کنی برای ترغیب مرغ ها به حضور توی اونجا ...
ولی کلأ چه ازاری بهت میرسونه؟ بزار خوش باشن:101:
ازار که نه ولی همون موقع که یکیشون داره تو اون لونه تخم میکنه یکی دیگه هم میخواد تخم کنه تو همون لونه ولی مجبور میشه بیرون تخم کنه:^i^::^i^:

Mohammadamin
۱۳۹۸-۰۸-۰۴, 16:02
سلام من تازه وارد شدم ولی تجربیات بد نیست من در جایی که استادان باشند حرفی ندارم اما مرغ برای تخم کردن به چندتا فاکتور توجه میکنه
یک گرما .دو راحتی.سه پنهان بودن جا .چهار دسترسی کمتر مرغان دیگر
تجربه:من یه مرغ داشتم چند وقت بود تخم نمیکرد بعد تحقیق کردیم دیدیم توی یه سوراخ تقریبا کوچک ۱۵تا تخم کرده بود اما ظاهرا دوتاش فاسد شده بود