PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمان جمعی کبوترانی با گلوی چرکی

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۱-۱۴, 22:18
سلام به همه دوستان

مدتیه که بیماری توی قفسم افتاده که جوجه ها بعد از دو هفتگی چشماشون چرکی میشه و دهنشون چرک سفید میزنه و مدتی بعد هم میمردن...

هرچی ضد عفونی کردن و ویتاسید + وت اکسی دادم جواب نداد....

زیر پای کبوترام خاک بود و من هم امروز کامل زیر پاشون رو خالی کردم و تور هستش الان.

حالا که قفس رو ضد غفونی کامل کردم میخوام همه کبوترارو یه دوره دارو بدم تا بیماری کلا از بین بره.....

به نظر دوستان از چه دارویی استفاده کنم؟؟

ممنون

aligator
۱۳۹۴-۰۱-۱۵, 22:52
سلام علی جان
اول عذر میخوام بابت دیر پاسخ دادن،واقعأ درگیر بودم و تازه سرشب پیامت رو خوندم ...

اونجوری که شما گفتی و علائمت با تريكومونيازيس یکی در اومده درمان با هر دو داروی مترو و اندرو انجام میگیره ...

- انروکین رو نمیتونی برای جوجه ها استفاده کنی و بهترین روشش تهیه داروی تزریقی دامی هست+پنی سیلین انسانی به این صورت که روزانه 1/ تا 2/ سی سی از محلول رو میریزی ته حلقشون(تزریق نکن !) بعد به وسیله یه چوب پنبه گوش پاک کن مقداری از پودر پنی سیلین رو بمال روی عوارضی که توی دهان هست و قابل رویته ... (همون مقدار کمی که به پنبه اغشته میشه کافیه) بعد از یکی دو روز میبینی که دهان شروع به زخم شدن میکنه،کمک کن که اون پوسته های چرکی از دهنشون خارج بشه و مجددأ روشون پنیسیلین رو بمال ...

- اگه هم میخوای از مترونیدازول استفاده کنی که روزی 1/4 قرص باید استفاده کنی...

محل تاپیک هم اشتباه بود که منتقل میشه

موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۱-۱۵, 22:55
سلام.ممنون علی عزیز.
میخوام همرو درمان کنم مترونیدازول رو تو ابشون حل کنم??یا ب هرکدوم یک چهارم بدم??دامپزشکیا مایعشو ندارن بریزم تو ابشون??

aligator
۱۳۹۴-۰۱-۱۵, 23:01
تا جایی که میدونم مایعش نیست!
یا باید قرص رو توی اب حل کنی یا اینکه همون 1/4 رو بدی بهشون

hessam a
۱۳۹۴-۰۱-۱۹, 02:28
سلام.استاد علی همه چیز رو گفتن.فقط من اضافه کنم که به کبوتر های بالغت 3ماه یک بار نصف قرص مترونیدازول بده.یعنی کلا سه ماهی یک بار همیشه بده چه بیماری بین کبوترات باشه چه نه.
اسفند برای پاکسازی لونه رو فراموش نکن.صد بار بیشتر از این دارو های شیمایی جواب میده.:Shame on you:

محمود
۱۳۹۵-۰۲-۰۷, 21:06
سلام شاید سوالم ربطی به این تاپیک نداشته باشه ولی چون درمورد کبوتر و مریضی هست میپرسم!چند روزه تو سر دخترم یه چیزایی مث شوره سر زیاد شده و خودشو زیاد میخارونه یه حشره هم پیدا کردم که مث کنه یا شپش چسبیده به پوست سرشو به سختی جدا میشه وقتی جدا میشه سر بچه خونی میشه میخواستم بدونم چیه!!در ضمن همسایمون تو ساختمون رو پشت بوم کبوتر داره!!

Rezaei
۱۳۹۵-۰۲-۰۷, 21:27
سلام شاید سوالم ربطی به این تاپیک نداشته باشه ولی چون درمورد کبوتر و مریضی هست میپرسم!چند روزه تو سر دخترم یه چیزایی مث شوره سر زیاد شده و خودشو زیاد میخارونه یه حشره هم پیدا کردم که مث کنه یا شپش چسبیده به پوست سرشو به سختی جدا میشه وقتی جدا میشه سر بچه خونی میشه میخواستم بدونم چیه!!در ضمن همسایمون تو ساختمون رو پشت بوم کبوتر داره!!
همونطور که خودتون فرمودید سوال نه به کبوتر ربط زیادی داشت نه به این تاپیک بخاطر اهمیت زیاد سلامتی دخترتون اطلاعات عمومی و تجربه از نردیکم رو مطرح میکنم

به احتمال خیلی زیاد کنه مرغی هست که از ریزترین روزنه ساختمان خیلی آرام و اهسته وارد میشن و دلیلش هم نگهداری پرنده یا مرغ و خروس در نزدیکی شماست

راه چاره انتقال پرنده ها و سمپاشی کامل لونه ست

aligator
۱۳۹۵-۰۲-۰۷, 23:41
انتقال کنه پرنده به انسان به خاطر استحمام مداوم و سطح بهداشت بالای مردم خیلی خیلی کم شده...
ولی چیزی که امسال حتی شبکه بهداشت اصفهان هم براش اطلاعیه زد شپش انسانی بود که نسبت به شوینده ها مقاوم هستن و نیاز به شامپوها و انگل کش های مخصوص دارند که متاسفانه توی مدارس و مهدکودک ها خیلی فراگیر شده بود...
با یک مراجعه ساده به نزدیک ترین بهداری یا مرکز بهداشتی میتونید نوع انگل و نحوه درمان سریعش رو پیدا کنید